Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 08 Ian 2010, 9:56 am

neata fetelor
La multi ani Alessia, te astept la SB de luni pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 08 Ian 2010, 11:32 am

neata la fete hug .
azi IAR tre sa fac mancare zid ,cea de ieri s-a terminat foame .
azi dim am mancat ceva,fara paine,dar am mancat,acum mi-e ciuda pe mine,dar cred ca de la bucurii mi se trage ca as tot mancaaaa shot .
de maine am 9 zile libere cu tot cu we,asa ca sper sa ma reglez cu mancatul,ca sunt tot obo de la servici si bucurii,n-am nici o vlaga si as tot manca.
va poop pe toate si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 08 Ian 2010, 11:37 am

La multi ani Alessia!!!
Cris ma bucur ca intri in concediu si asa nu va fi obositor pentru tine!!
Legat de ce spuneai, eu ieri nu am papat jumeri si nici smantana, practic de ieri am intrat la dieta, initial incerc sa am 3 mese pe zi si numar caloriile, asa vreau sa fac aproximativ 2 saptamani si apoi va cer sfatul in SB eu nu prea stiu dieta asta ce am prins de la voi.
Ieri am papat asa
Cafea - 50 grame, 0.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Zahar tos - 36 grame, 139.3 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 36 carbohidrati, 0 fibre
Ou de gaina - 50 grame, 71.5 calorii, 6.5 proteine, 5 lipide, 0.5 carbohidrati, 0 fibre
Branza de vaci - 50 grame, 100.5 calorii, 9 proteine, 6.1 lipide, 1.8 carbohidrati, 0 fibre
Caltabos - 30 grame, 92.1 calorii, 4.2 proteine, 6.9 lipide, 2.6 carbohidrati, 0 fibre
Conserva de ciorba de burta Scandia Traditii - 200 grame, 232 calorii, 18 proteine, 15 lipide, 6.4 carbohidrati, 0 fibre
Portocale - 100 grame, 47 calorii, 0.9 proteine, 0.1 lipide, 11.8 carbohidrati, 2.4 fibre
Lapte batut - 100 grame, 66 calorii, 3.4 proteine, 3.6 lipide, 4.6 carbohidrati, 0 fibre
Mamaliga - 100 grame, 70 calorii, 2 proteine, 0 lipide, 15 carbohidrati, 1 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 716 grame, 818.9 calorii, 44 proteine, 36.7 lipide, 78.7 carbohidrati, 3.4 fibre
Am baut foarte muuuult ceai si am facut si 20 min bicicleta
Azi am sa papa aproximativ la fel ca nu am cand sa fac papa ca am muuuult de invatat si maine am examenul
Va pup
LE Deiutza sa te odihnesti ca asa e foarte importan pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 08 Ian 2010, 5:05 pm

week-end placut pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 08 Ian 2010, 5:33 pm

week-end placut si tie pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Vin 08 Ian 2010, 7:07 pm

'Neatza fetelor Merci !

N-am reusit sa pun poze ieri,ca nu se incarca;mai incerc diseara.

DANA_ME,bafta maine la examen.

DEEA,spor la gatit si sa ai o vacanta frumoasa(9 zile...oau,de cand n-am mai avut atatea zile libere...

ANDREEA,cum merge cu faza 1,ti-e greu,ti-e foame? Incerc sa ma pregatesc psihic,ca de luni asta ma paste si pe mine.

Celelealte fete vad ca n-au intrat inca,asa ca ma pregatesc si eu de acum pt servici si mai vbim diseara.

O seara frumoasa si linistita!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Vin 08 Ian 2010, 7:51 pm

Buna seara!
Am aparut si eu in sfarsit. Va multumesc pt urarile pt Stefan, l-am pupacit eu si in locul vostru Smile , Ana ai memorie buna pupi
Am inceput serviciul Sad , deocamdata sunt in traning, recertific calificarile pe care le aveam si mai fac una noua, de reparator pt placi electronice. Doar asta tine 5 zile si stau numai cu ochii in microscop. Deci deocamdata sunt la 8 ore de la 9-17, toata ziua e pierduta, cand ajung acasa e deja intuneric. Cand voi incepe ture voi fi putin mai libera. Pana atunci nu stiu cand mai apuc sa intru pe-aici.
Deiutza si Alessia pe voi va pup in mod special, nu v-am "vazut" anul asta pe-aici
Smile
Am apucat intr-o seara sa va citesc, dar eram prea obo sa-mi adun ideile si sa raspund.
Vad ca ati inceput dietele, trebuie sa ma mobilizez si eu, slabisem putin pana de sarbatori, dar cred ca am luat inapoi, deci tot grasa m-am dus la lucru Sad
Va pup pe toate, bafta cu dietele, sper ca in curand sa va tin si eu companie la slabit!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 08 Ian 2010, 7:55 pm

Alessia mersic, sper sa fie un rezultat bun
Livia - pupici multi!!!!!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Vin 08 Ian 2010, 8:41 pm

buna fetelor

Alessia ma bucur ca ai dat un semn de viata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Multa bafta in noul an !
Cris ...iupiii concediu mult visat. SA te odihnesti si salenevesti cat poti de muuult [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deiutza profita si tu de libere si odihneste-te . Copii ce-ti fac?

Andrica felicitari pt perseverenta ...ce mai ...jos palaria [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

DAna ma molipsesti si pe mine de optimistul asta al tau...multa bafta si nu te lasa ;)

Livia spor la servici, sa te acomodezi repede [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Stefan ce face? E la cresa?

Poate reusesc sa pun si eu vreo 2 poze Smile
MEniul pe azi:
-ora 6.30 2 parjoale + o gura paine
-ora 10.00- salata ( ton+ceapa+masline+porumb) + un pic paine neagra
- ora12.00- restul de salata + un pic paine neagra
- ora 17- pilaf + o pulpa pui prajita+ ardei copti in otet
-ora 19.00- un pumn seminte

...imi e cam foame dar nu mai pap nik.
Nu e meniu de dieta dar incerc sa mai reduc din portii, si sa nu mai pap dulciuri si prostii . PAine a fost cam 150 gr per total .

Cu apa sunt la pamant. Azi daca am baut 300 ml [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Tre sa reglez asta cumva.

Un wk frumos sa aveti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 08 Ian 2010, 8:54 pm

Dana ce sa spun mie mi se pare ca ai papat frumos, eu am papat putin, mai mult nu am avut timp si acum nu imi mai trebuie
am sarit peste mese si am papat haotic
am papat un ou fier cu branza de vaci
si o ciorbitza perisoare
nici eu nu am baut apa, decat putin ceai
pup

Le am terminat examenul am luat si nota mare asa ca acum plec la fagaras sa petrecem cu soramea ca a fost ziua ei si si-o tine azi, weekend placut si vb luni
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 09 Ian 2010, 1:34 pm

buna ziua fetelor,azi am dormit pana la 12:10 Shocked Shocked Shocked ,de mult n-am mai dormit atat,am avut noroc ca m-au lasat copiii.
nu ma pot aduna sa pap putin,dim la 3 eu mananc,sper sa treaca ciclonul si sa treaca si poftele.dc nu merg la baie imi arata cantarul si 59,5 kg cu toate ca eu nu ma vad mai grasa,dor mi se mareste burtica si atat,dar oricum nu-mi place ca ma strang blugii la burtica,sper doar sa treaca poftele si sa incep si eu sa slabesc.
ALESSIA asteptam poze.
LIVIA eu cred ca dc ai inceput serviciul vei slabi mai usor,la mine asa a fost,dar am si eu zile cand mananc mult cand ajung acacsa si nu mai slabesc,dar am si zile cand mananc destul de multicel si totusi am slabit,cred ca metabolismul asta al meu e dat peste cap,am avut zile cand am mancat la lucru si apoi seara la 19 acasa destul de multicel si tot am ajuns la 56 de kg si ma cantaream zilnic si nu urcam de 56,3 kg,dar acum cu sch 3 e cam naspa si am fost obo si am avut si ciclonul pe cap,sper sa fie mai bine acum astea 9 zile in concediu.bafta si tie la slabit.
oricum pe mine toata lumea ma vede schiloada,nu doar slaba,o sa va mai pun poze cu mine,dar dupa ce trece ciclonul,ca acum sunt totusi inca umflata de la el.
azi IAR fac mancare shot ,dar fac mai multa sa ajunga pana luni si oricum sunt acasa,nu mai plec la lucru asa ca sunt mai relax.
va poop pe toate ,we frumos,paaaaaa kiss kiss kiss .

LE:am pus un ticker nou pt un nou an.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Sam 09 Ian 2010, 7:21 pm

Buna fetelor

DAna felicitari pt examen [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Deiutza e bine ca slabesti, si sigur dupa ciclon o sa ai mai putin. Ce bine ca te-au lasat copii sa dormi. Eu am unu si azi la amiaza am vrut sa dorm un pic...dar nici gand. Ori dormim impreuna , ori deloc. Si el cum acasa nu mai vrea sa faca amiaza ...ciuciu si la mine somn.
Azi am lucrat si asa aveam un chef de nani...dar am lenevit vreo 3 ore in pat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Wk placut si mai treceti pe aici [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

le : am pus o poza cu mine in picioare sa ma vedeti cat is de multa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , fara talie , fara nimik...ca un butoi.
DAr vreau si eu cu nerabdare sa simt ce simtea Cris..." sa curga hainele " de pe mine...sa ma pot imbraca cu orice doresc, fara sa stau minute in sir sa ma schimb in ceva care sa nu ma arate cat sunt in realitate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Dum 10 Ian 2010, 3:52 am

Buna fetele dragi kiss .
Am citit tot Smile .
Eu am avut calculatorul stricat ("s-a dus sursa", vorba celui ce l-a reparat Merci ), de aceea nu am mai intrat.
Pana una alta: LIVIA, LA MULTI ANI FERICITI pt.STEFAN !!! Sa creasca mare si sanatos si sa aiba parte numai de lucruri bune in viata pupi hug . Scuze pt.intarziere.
DEIUTZA, ALINUTZA ma bucur ca sunteti in zona si sunteti bine pupi .

Revin maine(azi de fapt) cu mai multe despre mine wink .
ROXAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 10 Ian 2010, 5:15 am

salutare

dana-vazut fotot.mie nu mi se pare ca ai kile asa multe cum zici.mi se pare ca arati bine,dar tu stii..

ramo,ceva surprize?

eu iarasi am inceput cu programul meu nebun..totusi sapt asta am facut sport de 5 ori.deci 5 ore de eliptica +alte ex.in o ora fac cam 5,50 mile=8,50 km(aproximativ)...asta pe o ora.
miine merg iarsi..azi am mincat aiurea dupa ce am venit de la curs..dar asta e.
o duminica faina si asteptam vesti de la ramo:)
Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 10 Ian 2010, 10:51 am

neata fetelor si ma bucur ca ati mai scris cate ceva.
DANA dc esti hot eu stiu ca pana la vara poti sa te simti bine tu cu tine,doar ca trebuie sa muncesti putin pt asta,nu te poti trezi peste noapte slaba hug .
RAMO cam scurt mesajul wink ,vrei sa ne ti in suspans?eu sper sa apari cat mai repede si sa fie de bine pupi .
JULLI de tine ce sa mai zic,5 ore de eliptica,wow ura ura ura eu nici nu stiu cum arata eliptica si nici n-am urcat pe asa ceva,felicitari inca o data pt atata sport,tu nu vei imbatrani niciodata la cat sport faci pupi .
va poop si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Dum 10 Ian 2010, 10:55 am

Si eu am trecut sa va salut pana nu se intorc teroristii Smile
Am vazut pozici, Dana si eu zic la fel ca Juli nu te vad grasa deloc, esti si inalta si nu se vad kilele asa rau, dar tu te cunosti mai bine. Eu nu va mai pun poze cu mine pt ca ocup toata imaginea rade
Deiutza si eu sper sa slabesc mai usor cu serviciul, am cateva colege care sunt si ele la dieta, defapt noi eram vesnic la dieta, numai sa intru si eu in normal si sa-mi fac un program normal. Acum "mananc" toata ziua 2 cafele si un mar si cand ajung acasa daram tot, deci numai dieta nu e.
Cris unde ai pus poze cu burtica? Pe grup le-am gasit doar pe cele mai vechi, poate ai scris dar n-am gasit pupi Cum e in concediu acasa?
Ramo pupi si multumim!
Juli felicitari pt sport!
De maine intru iarasi in "paine", o sa cam absentez de aici.
Va pup pe toate si va doresc o saptamana reusita!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 10 Ian 2010, 11:17 am

Neata fetelor, ehe, se cunoaste ca la inceput an, obiective noi pt fiecare Smile
Ma bucur ca va tineti de dietete, si sa stiti ca am mia invatat un lucur: e bine si ca ai voie sa tii o dieta....
Eu acuma de multe ori as fi in stare sa ma apuc, ca parca uneori ma satur sa pap ce vreau eu, da daca stiu ca in starea mea nu am voie sa tin dieta, parca nici sa evit prostioarele nu imi mai vine.....
Astept momentul cand o sa pot sa ma tin de treaba...
Multumesc pentru incurajari, da, in sfarsit sunt in prenatal, si nu mi vine a crede ca de maine nu mai merg la scarbici :D
Iarasi nu-mi vien a crede ca intru in sapt 34 de sarcina si ca acusica o sa nasc.....

Oricum e fain ca nu ma mai simt presata de timp, adica hai repede la cumparaturi, la curatenie, sa gatim, ca sa apuc sa ma si odihnesc, ca altfel e naspa....asa macar le mai pot face in ritmul meu...
Ne-am mutat deja in dormitorul unde vom sta cu bebe, trebuie ca tati sa renoveze si restul casei, dar am facut niste modificari de care suntem asa de incantati, o sa fie f fain Smile
Acum iar sunt pe tratament pt infectie urinara, dar in rest e ok, am mers iar la doctorita mea care mi-a dar sfaturi de cum sa imi pregatesc sanii pt alaptat, si deja data viitoare vorbim despre ce sa pregatim pt spital Smile.
Sunt f bucuroasa, ca ma sim cofortabil cu ea, am un feeling bun.
Hai ca v-am ametit...
Ana, pe unde mai esti? Sper ca e totul ok si sunteti bine cu totii pupi
Livia, nu am mai pus poze in ultima vreme, sper saptamana viitoare sa mai adaug, sa am timp sa ma pozez si alea alea....acuma inca sunt in refacere Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Dum 10 Ian 2010, 12:20 pm

Buna fetele
RAmo cam scurt....asteptam postari de la tine...cu noutati [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Ce mai face MAra? Ce trasnai mai vorbeste ?
Juli....oaa felicitari . Vb Deiutzei sigur nu imbatranesti la cat sport faci. In viata asta mi-am promis o eliptica ....si sper ca pana la 30 ani s-o am. MAi bine spus dupa ce o sa ma mut la casa mea.......off ca mult mai dureaza.
Cris ce fain...de maine nu te mai trezesti pt serv.....o sa ai timp sa faci ce ai chef, si daca ai chef...asta pana vine bebe [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] E f imp sa ai si o doc buna...sa ai si sentimetul ala de siguranta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Livia ia-ti ceva de pap si la tine ca nu e bine deloc asa . Sigur dupa ce te obisnuiesti cu prog o sa incepi sa slabesti Smile

EU mi-s grasuta...se vede si in poze..am un pulover mai larg pe deasupra sa nu se vada nimik, nu am talie si cand stau jos am 2 randuri imense de sunci. M-am "implinit" bine...pana si sotul mi-a zis [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Aseara am inceput sa-mi fac masaj..si sper sa-mi fac in fiecare seara de acu in colo...macar atat daca sport nu fac.
Acu savurez un ceai verde.

Deiutza ai dreptate , peste noapte nu pot slabi..si fara un pic de munca nu se vede nimic. Sper ca de data asta sa reusesc ceva. Primul target e sa ajung la 70 . Acu am 77.

O duminica frumoasa tuturor [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 10 Ian 2010, 1:55 pm

am baut si eu aseara ceai verde si beau si acum unul si sper ca azi sa fie trecerea catre dieta.
azi dim aveam 58,5 cred ca se elimina si din apa de la M.

o dupa amiaza frumoasa si o sapt reusita tuturor kiss kiss kiss .
RAMOOOOOOOOOOOOO
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 10 Ian 2010, 3:41 pm

ziua buna si o duminca faina!

cris-fain ca esti in concediu de acuma..te reintorci la treaba peste 2 ani?sau cit e concediu in ro?pune poze cu burtica.:)aici e f putin,6 sau 8 saptamini...
dana-tu stii mai bine cu kilele..din poze nu se vede ca esti inalta si chiar nu pare ca ai avea kle in plus.
deiuta-eliptica e o bicicleta cu pedale mai mari si cu "minere"pe care le impingi in timp ce pedalezi.e fara scaun ,e un fel de alergat care protejeaza genunchii...
livia -cum e la serviciu?iti place?cred ca e greu de te reintors dupa atita timp acasa.pe stefan l-ai dat gradi?
alessia-vino cu poze!
o asteptam pe ramo cu noutatile...Smile
o duminca faina.
kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 10 Ian 2010, 5:58 pm

am baut cafeaua cu 300 ml lapte,am mancat 2 felii pomelo si 2 bomb de pom si am mai baut 1 pahar de vin rosu.
atat pt azi,trebuie sa-mi micsorez iar stomacul,ca asa de bine a fost ianinte de sarb ca mancam f putin si ma saturam repede.
RAMOOOOOO chiar ne ti in suspans,vad ca ai pus 1,5 kg,o fi de la masa de sarb sau nu wink ?
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Dum 10 Ian 2010, 10:17 pm

Buna fetele kiss .
Eu nu prea am ce sa va spun boo , adik daca va referiti la bb, atunci am spus-o deja ca nu e cu ochi wink .
Revin cand doarme Mara ca nu pot scrie nimic de ea rock .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Ian 2010, 12:16 am

Buna fetelor
Da, teoretic de maine nu mai merg la servici Smile
Da mi se pare ca am asa de multe chestii de facut: mers la medic de familie, chestii de cumparat, mi-a expirat cardul, tre sa ajung la banca, nu mai zic ce e prin casa de facut....
Asta e, o sa le fac cum apuc....
Naspa e ca sotul nu prea are timp sa umble dupa mine ziua, si singura nu m-as aventura f mult...nu vreau surprize neplacute....
Julienne, nu stiu daca stau 2 ani, mi se pare prea mult, da nu vreau sa imi fac planuri inainte....o sa vad.
2 ani e mult, 3 luni e prea putin. Macar 6, tot ar trebui sa fie zic eu.....asa in general...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Lun 11 Ian 2010, 1:27 am

Salutare hug .
A adormit si Mamarutza, dar era si cazul la 00.50 bine .
Despre mine ce sa spun? Am 89 kg ... ieri aveam 88.2, iar azi cat v-am spus. Habar nu am unde ar fi problema, dar cu siguranta exista una Sad .
V-am mai spus eu ca ma ingras cu 500-600 gr/zi ca mananc, ca nu mamanc Sad Sad Sad .
DEIUTZA eu m-am ingrasat 1.5 kg peste greutatea pe care o aveam in februarie 2008 cand m-am apucat de dieta, dar daca pui la socoteala ca in aprilie am avut sub 77 kg, asta ar insemna 12 kg castigate in cateva luni. Pe tine te felicit din suflet pt.greutate Flowers flower Flowers si iti doresc sa nu te mai ingrasi niciodata . Ma bucur ca esti libera cateva zile, asa intri mai des pe aici. Bafta sotului cu munca pe cont propriu.
CRIS, nici nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul asta, mai e putin si il vedem pe Andreiutz love . Iti doresc si tie odihna placuta in concediu si sa-ti rezolvi toate problemele intr-o zi wink . Asteptam poze cu noul dormitor si cu burtica, evident .
JULIENNE, Marutza e bine, mersi de intrebare, e isteata si smechera foc ... sti tu cum sunt copilasii la varsta asta wink . E suuuuuperrrrrrrrrrrrrrr neastamparata in continuare si nu face nici macar din greseala un lucru bun Merci . Abia astept sa vina primavara sa putem sta mai mult pe afara, sa-si mai consume din energii, ca altfel ma tampesc de tot cyclops .
Am facut la un moment dat niste poze si cand am vazut una din ele m-am gandit exact la tine, dar nu mai stiu daca era cu scoala sau cu blocul in care ai locuit aici la Cluj. Daca imi dau seama despre care e vorba o pun la grup.
DANA, nici mie nu mi se pare ca esti grasa; esti inalta si se mai pierd din kg "pe traseu" wink . David e la fel de dulce love . Te-ai instalat pe postul tau la servici?
ALINUTZA, am observat o schimbare in poza de la avatar si tot astept sa pui niste poze sa te vad mai bine pupi .
ANDRICA vad ca te ti de treaba cu dieta pupi .... bafta si poate ma ajuti si pe mine pt.ca am mare nevoie de putina sustinere Sad Sad Sad .
DANA_MI bafta si tie cu slabitul. Ma bucur ca suntem mai multe in lupta cu kg-ele prietenie .
LIVIA pupici multi pupi . Cu cine il lasi pe Stefan cat timp esti la munca?
ANA, ANDRICA, DANA bafta cu examenele pupi .
ARIME te imbratisez si pup balaurul dulce hug . Merg sa vad ultimele tortulete love .
ROXA sper ca sunteti bine si abia astept sa ne dai un semn pupi .
MIKI mai treci pe la noi sa ne spui cum esti pupi si credeam ca si CLAUDDE va ramane mai mult pe aici, dar vad ca nu e asa Sad .

Va pup pe toate si sa ne auzim cu bine pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 11 Ian 2010, 2:54 am

seara buna.
ramo,ma bucur sa te citesc si merci ca te-ai gindit la mine cind ai facut poza. Merci asa cum a fost scoala aia,tot mi-e dor...Smile
cu kilogramele,poate ar fi bine la un doctor sa vezi de ce /pe ce baza te ingrasi.nu e sanatos sa se adune kilele asa repede.ai grija de sanatate ca e cel mai serios lucru. pupi
cred ca maruta e tare dulce...asa-s piticotii,fac prostioare da-s si dulci.vineri cind am plecat si le-am zis ca o sa-i vad doar luni,unu dintre ei imi zice"have a good weekend sweetie pie" rade .la parinti a auzit probabil ,dar tare mortal a fost...Smile
cind o dai pe mara la gradi?

cris-spor la treburi.incet,incet o sa le faci pe toate chiar daca sotul nu e cu tine.o sa ai mai mult timp si o sa le faci.odihneste-te si fa ti timp si doar pt tine si bebe.comunica cu el,spune-i ce faci ,vorbeste-i acu daca ai mai multa vreme libera..Smile

azi am facut o ora pe eliptica=6 mile-9,65 kim.saptamina asta am aproximativ 50 km pe eliptica. am mai facut si 150 abdomene si 100 ex pt mijloc.

va pup si o saptamina faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 20 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB