Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Dum 13 Dec 2009, 8:55 pm

Salutare dragelor
Deiutza, ma bucur ca mai treci si pe la noi. Ai grija cu papa. Sa nu te imbolnavesti. pupi pupi
Arime, mii de pupici. A fost delicios tortul Liviei. Mai avem vreo 2, 3 felii Smile . Daca nu pune Livia poze, o sa pun eu. wink Sunt inca putin obosita. Nu-mi dau seama de ce. Cred ca ar trebui sa-mi fac ceva analize.
Cris, eu i-am luat lui Iannis niste botosei imblaniti. I-am gasit la targul de Craciun. Mai nou, de vreo 2 ani, in preajma Craciunului apar in centrul orasului tarabe cu producatori de fel si fel. Am gasit si lucrusoare tricotate si multe lucruri dragute, dar abia la anul i-ar fi bune bluzitele si am hotarat sa nu iau inca. Deh, vremuri de criza. zid zid Si eu am inceput sa ii tricotez o bluzita, dar timpul ma omoara. Acum am de terminat un referat si apoi o sa incerc sa finalizez bluzita. Sper sa ii mai fie buna. rade rade
Pup fetele.
Va doresc o saptamana minunata. kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Roxy Lun 14 Dec 2009, 12:22 am

Salutare, fetelor ! pupi Ma bucur mult ca pot intra acum si ca e animat locusorul asta. hug Eu ieri mi-am propus sa ignor trebusoarele specifice unei zile de sambata, adica munca, munca si iar munca, si prin urmare mi-am luat copilul si am vagabondat prin oras, prin parcuri, pe la masinute, pe la un targ de hainute... AM luat cateva dintre cadourile pentru Mos Craciun, incet incet le rezolv ca sa nu fiu aglomerata in ultimele zile. oricum ne-am distrat amandoi umbland de colo colo.... Azi am luat-o de la capat, dar insotiti si de tati, am fost sa cumparam cadou pentru un baietel si d ela 5 am fost la petrecere. Doamne, cum se pot distra copilasii astia ! De la petrecere, ne-am dus la ziua unui unchi de-al meu si intr-un final ajunseram acasa. Obositi, franti.... Problema e ca mamica, adica moi, nu mai e asa tinerica si am facut greseala sa ma imbrac tomnatic in decembre si m-a prins o raceala la spate, m-am blocat destul de rau...nah, o sa imi treaca si asta !

Juliene, Ana, Arime kiss mare pentru voi. O sa ma documentez bine cu privire la gradi, ca sunt multe gradinite bune, dar problema e sa nimeresti si o educatoare buna. Nu e suficient sa fie gradi buna in ansamblu, important e sa fie buna educatoarea de la grupa. Eu asta imi doresc si sper sa ramanem la varianta cu germana. Ana, nu e prea multa germana, adica nu il incurca la vorbitul in romana ca aud diverse chestii de pe la mamici. Arime, tu ai inscris-o pe Raisa ? pentru ce ai optat ? Si asteptam pozicile. Ma bucur ca ai legat o legatura stransa cu An-deea, insa imi pare rau ca ne-a uitat. Important e ca ea e bine.

Cris, asa, mamicuto draga, pregateste-te ! AI grija de strictul necesar si unele hainite mai de domnisor pana pe la 3 luni ca nu se stie cat chef de cumparaturi o sa ai la inceput. Oricum sa fii atenta daca chiar iti place ceva si e marime mai mare, sa te gandesti ce anotimp va fi cand Andrei va avea 6 luni. Eu am nascut toamna, multa lumea mi-a adus chestii groase, dar marimi mari in ideea s a fie bune mai incolo, dar mai incolo s-a nimerit vara rade Asa ca... iar prietenii daca te intreaba ce ai nevoie si daca iti permiti sa faci asta, poti sa spui ce ti-ar pica mai bine, decat sa te trezesti cu dubluri. SI grija mare cu oboseala. Nu trebuie sa te simti incapabila sau sa te gandesti ca te-ai supraevaluat. trebuie sa te simti speciala in sens pozitiv. Daca tu esti tot mai mare si te misti mai greoi e pentru ca bebele creste si se face maricel, pregatindu-se pentru intalnirea cu voi pupi

Deiutza, multa sanatate pentru voi toti. tu chiar te spetesti cu munca. dana, la fel. Fetelor, macar e un loc de munca. E ciudat sa spun asta, dar fiind criza, cam slabut cu ofertele. Dana vorba asta cu sapa si mapa o zicea si bunica mea " unii cu sapa, altii cu mapa".

Ramo, vad ca am dat toate in boala tricotatului. SI eu am fire de la noemi. Sper sa reusesc sa finalizez ce mi-am propus. Unele raman oricum ptr la anu`.Tu ce anume ai luat ? Am vazut pozele cu mara, o adevarat domnisoara. Super dulce ! V-ati mai gandit la o pereche ? hug Tudor e in faza in care e fascinat si atras d ecopii. Sper sa fie asa si cand va fi sa mai vina un bebe. Cat despre kg, si eu am pus ceva Sad SI mai vin si sarbatorile...

Sa aveti toate grija de voi. Multi pupi
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Lun 14 Dec 2009, 2:13 am

Buna seara fetele dragi kiss .
ARIME pupi hug pe tine si balaur dulce love si abia astept sa vad pozeeee . Presupun ca nu ai timp de "intors casa" din cauza tortelitului Smile ... abia astept sa vad absolut tot ce faci acum de Sarbatori wink . Cum mai stai cu miscarea bicicleta ? Citisem ca ti-a revenit cheful de biciclit Merci . Ai gasit rochita pt.rev?
O salut si ii transmit pupici AND-EEI pupi pupi pupi .
LIVIA miss you much Sad . Ce mai face scumpete de Stefan?
DEIUTZA sanatate multa tuturor pupi si ma bucur ca stai atat de bine cu kg hug . Iti doresc sa ajungi la 51 kg asa cum vrei tu wink . Eu am stabilit ca vreau 63 kg ca acolo intru si eu in categoria oamenilor "normali" dpdv "cantitativ" rade Trebuie sa slabesc 22 kg sa fiu si eu "normala" si asta asa la limita rade rade rade . Anul viitor pe 28 aug.se marita cumnatica si tare as vrea si eu sa ma "debalenesc" pana atunci Sad .
DANA, legat de job, merita sa tragi acum la inceput si apoi sa te relaxezi (oarecum) pe un post bun pupi . Si eu, intr-un fel abia astept sa merg la munca, sa simt ca am un job cat de cat ... criza asta ma cam pune pe ganduri Sad .
ROXA tu ce ai hotarat cu serviciul? Te "invidiez" ca ai posibilitatea sa il inveti pe Tudor engleza + germana la gradi hug . La noi inca nu stiu la gradinita la care intentionez sa o duc pe Mara ce limbi straine se fac. La particular nu prea pot sa ma gandesc in cazul in care ne aproba creditul pt.apartament. Cu siguranta va invata engleza la gradi ... nu prea cred sa fie gradinita (particulara sau de stat) la care sa nu se faca o limba straina. Aici, in zona noastra parerile referitoare la gradinita sunt foarte diferite, unii spun ca la particular se ocupa mai bine de ei, altii spun ca e adevarat, dar la stat invata mai multe ... nici nu stiu ce sa cred. In orice caz, la gradinita pt.care vom opta noi e o adevarata batalie sa prinzi un loc + ca ai nevoie de mari pile sa iti accepte copilul zid . Va mai spun eu in primavara daca am reusit sau nu.
CRIS de acord cu ROXA in ceea ce priveste hainutele si papuceii hug . Cand le cumperi, calculeaza bine sa se incadreze la varsta si anotimp. Inca o chestie pe care am patit-o eu Smile . Nu prea am cumparat hainute foarte mici, adik am luat de toate ce am gasit, dar nu exagerat de multe, cate 2-3 bucati din fiecare, in ideea ca oricum imi aduce toata lumea haine si ca imi luase finuta de la Londra gramada de body-uri scurte si lungi wink . Si lumea mi-a adus haine inca din prima zi cand am ajuns acasa, dar toti spuneau: "am luat ceva mai mari, ca mici iti aduce toata lumea" rade, iar finuta a ajuns abia dupa vreo 5 zile in Ro, asa ca, m-am trezit dupa vreo 2 zile de la iesirea din maternitatea ca nu am cu ce sa imbrac copila sa nu para ca ramasa de caruta Smile. Noroc cu mama ca e in zona si a iesit la shopping de hainute wink. Noi am avut si ghinionul ca Mara sa aiba reflux si sa trebuiasca schimbata tot la 2-3 ore Sad .
ANDRICA, ALINUTZA pe unde umblati voi?
ANA mai papa Ianis noaptea? Poate de la somnul intrerupt esti obosita. Eu de cand am nascut tot obosita sunt ametit . Problema mea e ca nu prea reusesc sa dorm ... Mara nu mai mananca noaptea de la 4 luni si de dormit doarme de la 9 ore in sus pe noapte, dar eu am mari probleme cu somnul. De ex.am avut in primavara 2 luni de dormit cate 4-5 ore pe noapte si acum sunt iar intr-o faza din asta de vreo 2 luni Sad ... adorm dimineata pe la 4-5-6 si pe la 9-10 se trezeste Mara cascat .In plus, motive de oboseala exista la tine, 2 copii te solicita mai mult decat unul, treaba in casa trebuie facuta + scoli ametit . Un set de analize oricum nu strica hug .
Hai ca iar am umplut o pagina Smile .
Va pup fetelor pe toate si mai vorbim pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 14 Dec 2009, 9:26 am

neata fetelor wink
ce m-am bucurat cand am vazut atatea mesaje aici pupi chiar imi era fff dor

roxy cand o sa fie vb de nunta sau bebe o sa fiti printre primele persoane care afla kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Lun 14 Dec 2009, 11:17 am

Neatza (cam tarziu) wink
Roxi, la gradi nu fac mare lucru in germana, dar a inceput sa inteleaga fraze, cum ar fi "a venit mama sau unde-ti este geanta". Poeziile la serbari sunt in germana. Am hotarat cu sotul sa incercam sa vorbi germana in casa. Eu inteleg, ca am facut la scoala, dar e mai greu cu vorbitul. Asa ca nu-mi strica nici mie putin exercitiu. wink
Ramo, Iannis mai papa noaptea. Ma simt obosita doar de ceva vreme incoace. Sper sa imi revin cat mai repede, ca nu-mi place.
Mai revin, ca acu ma solicita piticul. rade
Va pupacesc. O zi minunata sa aveti. kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Dec 2009, 12:57 pm

Buna Fetelor
Roxa, Ramo, v-ati intrecut pe voi, de mult n-am mai vazut asemenea kilometrice pupi
Multumesc Roxa pentru sfaturi, asa e cum spui tu, ma alint eu de-aiurea, da asta un inseamna c ama simt vinovata in vreun fel. Stiu ca sunt mamica si ca burtica ma face sa fiu mai grijulie cu mine... hug
Ramo, cu hainutele incerc sa gandesc in perspectiva, oricum, am cumparat mai mult strictul necesar, pt inceput….voi vedea dupa aceea de ce hainute fistichii voi avea nevoie pt cel mititel …. love

Ana, ai grija de tine pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Lun 14 Dec 2009, 8:20 pm

oaa fetelor...ce dor mi-a fost de mesajele kilometrice kiss
Deiutza multa sanatate si sa apuci sa te odihnesti si tu macar un pic. ;)
Arime...tu ai cel mai super job..faci ceea ce iti place si cu pasiune. Daca ai fi mai aproape as fi vrut si eu un tort asa de "iamii"
Livia.....tu cred ca ai ramas singura care ratoarna casa cu susul in jos....eheee treci la apel ca ne suparam. :D
Roxa multa bafta in alegerea gradinitei. E bine sa invete lb straine. Cu David nush ce sa zic. E la gradi de stat , inca nu invata lb straine, abia daca stie sa vb in romana. Sunt asa dezamagita ca se exprima greoi Sad , la poezii asteapta sa zic eu si el sa repete. Ori e lenes....orii.. dar sigur ma enerveaza. Eu is genu care pune accentul f mult pe scoala /invatat .....(nu ca as fi fost mereu printre primii Rolling Eyes Rolling Eyes - asa de modestie) si cand il vad ca nu inv poezii ma oftica de numa. Sper sa-si revina. Ai grija de sanatate...ca nu mai e ca altadat ;)

Ramo..ce ma bucur ca-ti faci timp sa mai intri. Pacat ca iar ai probleme cu somnu. Dar de ce nu incerci sa depistezi cauzele? Fa-ti un masaj, ceai calmant, nu papa seara , nush...tre s fie o cauza. Tu acu ce mai faci? Cand te intorci la locul de munca? sau....... Neutral Cu creditul ce se mai aude?

Ana la tine e si normal sa fii epuizata, cu 2 copii, cu scoala, cu treburi. Incearca si tu sa dormi mai bine. hug
Cris , acu cred ca e cel mai indicat sa faci cumparaturi. Ai timp, nu esti stresata..si poti alege in voie.
O faza : facusem cumparaturi pt bebe, eram inca insarcinata, AM cumparat si carutu, care era tichsit cu haine, si avea copertina data mai jos, Eram in autobuz (in 43 -pacurari)....obositi de la cumparaturi, iar o femeie...foarte zambareata ne intreaba... da cat are cel mic? ce e? m-am ridicat de pe scaun si i-am zis ca e inca in burta rade Dar eram fff incantata de achizitii evident. VAi ce de hainute.... love

eu is jale..pana ma acomodez...Am venit la 4 acasa rupta. M-am bagat in pat ca muream de frig si abia la 7 mi-am revenit. Noroc cu socrela care se ocupa de toate, mancare, are grija de David, am gasit papaua calda cand am ajuns. Uneori ma bucur ca o am....dar totusi......e greu la un loc.
Am mom cand ma apuca depresia...am invatat o viata si acu...lipesc plasticuri....off tre sa rezist peste per asta. Sad
Daca nu ...sunt hotarata ca la vara sa dau titularizare sa intru in invatamant. Poate pana atunci vor mai creste salariile peace

va las..si o saptamana reusita din toate puncetle de vedere

...pupici tuturor.....celor pomenite si nu numai bucurie
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Lun 14 Dec 2009, 9:33 pm

Buna fetelor!
Scuze ca n-am dat nici un semn de viata ceva timp, am fost prinsa cu mai multe treburi, sper sa revin la normal, dar nu stiu cat de normal va fi. Oricum nu v-am parasit, nu scapati asa usor.
Legat de curatenie, am avut motivele mele, de aproape 3 ani n-am facut ceva ca lumea prin casa, intai cu sarcina, apoi cu bebe mic, n-am ajutor de niciunde, cu toate ca am si mama si soacra si sora in oras, dar na, fiecare cu treburile ei. Peste 2 saptamani incep serviciul si iar n-o sa am timp de nimic, deci vrute-nevrute trebuia sa fac acum, nu neaparat pt sarbatori.
Cu serviciul, am ceva de umblat si asta a picat cam rau acum de sarbatori, trebuie sa fac ceva teste si analize, umblat pe la lucru pt acte si e la 8km de oras, autobuz din 2 in 2 ore. Deci cand ma duc jumate de zi e pierduta.
Acum vre-o 2 zile s-a stricat ruterul, trebuie sa-l schimbam e in garantie, dar pana atunci trebuie sa impart netul cu sotul si el cu jocurile lui zid , mereu n-are timp pt mine.
Am facut si ceva torturi, cand voi avea timp le pun pe blog, ca am ramas restanta si aici.
Ana ma bucur mult ca v-a placut tortul si ca a ajuns la toate lumea pupi pune si tu poze de la petrecere sa-l vedem pe Edy, eu o sa pun poze pe blog.
Arime pupi
Cris sarcina usora in continuare, si eu zic sa nu fortezi prea mult, pastreaza-ti din forte si pt bebe wink nu lasa totul la servici, nu prea merita!
Ramo si mie mi-e dor de tine, sper ca esti bine acum pupi e greu, dar viata merge inainte, tu mai ales pt Mara trebuie sa fii tare! Am vazut-o in poze e o dulce!
Roxy ma bucur ca s-a rezolvat cu netul, sper sa ne reintregim formatia Smile
Dana felicitari pt masinuta, s-o folositi sanatosi!
Deiutza pupi sa va treaca receala!
Dana_mi, Andreea, Alessia va pup pe toate!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 14 Dec 2009, 10:20 pm

liviaaa Smile si tu incepi munca? bafta multa pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Lun 14 Dec 2009, 10:25 pm

Fetelor, voi parca va atrageti una pe alta si va aduceti pe forum rade
Livia, multa bafta la servici daca il incepi, dar daca zici peste 2 saptamani, nu lasi pe inceputul lui ianuarie? Daca incepit serviciul, vei vedea ca ai sa fii mult mai in forma si psihic si fizic, dar mult mai putin timp pt noi Sad ,....taman cand voi avea eu timp de trancanit.....nu te epuiza sa te duci varza de oboseala, ai grija hug
Dana, acuma ar fi de cumparaturi da n am bani de toate, afara s-a facut taaaaare urat, mizez pe reducerile din ianuarie....om vedea....incet incet le facem pe toate....
Oricum, azi deja mi-am prezentat propunerea de numire in functie, mai am nevoie de o aprobare maine si pot incepe sa mi pregatesc inlocuitor, deci...va fi suuuuper Smile

LE: fug la somn, nopate buna!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 14 Dec 2009, 10:29 pm

kiss cris, noapte buna
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Lun 14 Dec 2009, 11:08 pm

Hello Cris, Andreea!
Cris in ianuarie incep, Stefan in 5 face 2 ani, cred ca voi incepe din 4, inca nu stiu sigur, dar pana atunci fiind liberele de sarbatori (pe care nu le-am bagat in cele 2 saptamani socotite Smile ) trebuie sa-mi rezolv cu angajarea.
Nu stiu cu psihicul cum o sa stau, zilele astea m-a luat asa o stare naspa Sad mi-e groaza de servici, acum am de lucru cu o acritura la HR, sper sa scap de ea cat mai repede. Nici nu vreau sa merg tot pe functia pe care am fost, prea multa responsibilitate si nervi intinsi, nu merita pt putinii bani in plus. O sa vad eu ce va fi, abia am revenit si am inceput sa ma plang, off zid
O sa mai dau pe aici, pt ca programul e meu super fain, adica 12 cu 24, 12 cu 48, trec ele 12 ore, dar apoi am 2 zile libere. wink
Noapte buna fetelor!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Mar 15 Dec 2009, 2:24 am

Fetelor pupici 1000 kiss .
LIVIA ma bucur ca ai trecut pe aici si ca sunteti bine pupi . Ce faci cu Stefan cand incepi lucrul?
Eu am o stare destul de nasoala ... am aflat ca iar se fac reduceri de personal la noi Sad . Nu stiu ce va fi pana in iulie cand ma intorc eu la munca Sad . Cand am ramas in concediu pt.crestere copil erau peste 100 de angajati si inca se faceau angajari, acum sunt vreo 50 si iar se fac reduceri Sad . Am impresia ca se duce totul de rapa Sad . Nici nu stiu daca mai vreau acel credit pt.casa zid .
Legat de cealalta problema, e destul de greu acum de Sarbatori cand ma gandesc ca primeam de la bunicutza cozonaci de Craciun, gogosi de Anul nou si acum nimic Sad ... nu e vorba de lucrurile astea in sens material, ci de acele gesturi care iti umplu sufletul de bucurie si de care am avut parte 30 de ani, acel sentiment ca cineva se gandeste la tine orice ar fi, ca te iubeste neconditionat Sad .... Din pacate, asta e mersul lucrurilor si nu avem ce face Sad , decat poate sa mergem mai departe si sa nu ii uitam niciodata.

ANDRICA tu nu ti-ai gasit de lucru?
DANA rezista ca in curand va fi mai bine pupi .
Oare americancele noastre pe unde or fi?
ANAAAAAA vrem pozeeeeeee wink .

Fetelor voi ce faceti de Sarbatori?
Va pup si ma pun la somn ca iar e trecut de 2 Shocked .

pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 15 Dec 2009, 10:10 am

neata fetelor

nu ramo, inca nu mi-am gasit nimic...poate am mai mult noroc in 2010 Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mar 15 Dec 2009, 10:43 am

Buna Fetelor
Livia, nu-ti fa griji, si Deiutza era la fel, si dupa aia a venit super entuziasmata ca ii place la service…o sa vezi ca o sa iti placa sa mai schimbi decorul
Ramo, acuma cu sarbatorile, e inevitabil , o sa ne gandim cu melancolie la tóate lucrurile carea u fost frumoase in viata noastra. Cat despre scarbici, perioada e destul de nasola, dar poate la anu va fi bine…
Cu casa, si eu tot sper, tot sper, acuma pe langa bani, nici timp de umblat un pera avem, sotul e plecat mai tot timpul……uffff
Lasa ANdreea, tie jobul o sa ti l aduca mos Craciun :p
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 15 Dec 2009, 10:45 am

ce bine ar fi rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mar 15 Dec 2009, 12:23 pm

salutare dragele mele.
Am pus poze. hug
Acum am plecat ca ii e somn piticului. kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Mar 15 Dec 2009, 1:14 pm

salutare!

faine poze ,ana.ce mare e iannis!tu arati f bine!bravo!

ramo ,ce bine ca mai treci pe aici...mara e mare si frumoasa..

andreea-sa-ti aduca mossul un job super.
dana-spor la job si lasa,ca poate dupa sarbatori,iei altceva mai calumea.
roxi,livia,cris,arime,alessia,deiuata,dana_mi si sper ca n-am uiatat pe nimeni,va pup kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mar 15 Dec 2009, 7:41 pm

Buna fetelor Smile

Ana, voiam sa te pupam pupi hug ca am reusit sa luam coletul in seara asta si sunt foarte frumoase hainitele Smile
Mai ales vestuta si pantalonii mortali rade
Salopetelele iarasi sunt super faine si utile, iar de cele newborn mici mici nu mai zic, noi nu prea am cumparat multe cu dimensiuni din astea, de teama sa nu dam banii de aiurea pe multe si sa n-apuce sa le poarte decat f putin la inceput Smile. Oricum parca astea newborn de la tine sunt si mai mici decat ce am eu, nu-ti vine a crede ca cei mici pot incapea in ele....
Si bluzita aceea albastra cu guleras alb e suuuper :D.
Ti-am scris aici ca mi-a reinstalat sotul windowsul si partea cealalta nu pot posta ca nush ce probleme cu contul mai am, ufff
Oricum, asa de obosita am fost azi, ca ma duc direct in pat dupa ce mananc, mai ales ca cel mic tot cuibarit in partea dreapta sta, cu piciorusele la coastele mele.... peace

Va doresc la toate o seara buna, fug la papa Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Mar 15 Dec 2009, 7:52 pm

buna fetelor

sa stiti ca am citit cu mare drag ce ati scris.....doamne cate ne-am impartasit noi toate ... pornind de la slabit/ingrasat, copii, joburi noi.,,,tristete / bucurii ....iar sunt melancolica hug

Livia e bine ca mergi iar la servici. bafta si o sa fie bine. La ce anume lucrezi ? Cu Stefan ce faci? Il dai la cresa? Si serv meu e inafara orasului ....in continuarea lui cum ar veni - in cea mai apropiata comuna(dar e maxi f des din10 in 10 min)...si tot astept sa vina zile mai bune wink

Andrica esti in vacanta? Cand e sesiunea ?

Va puuup pe toate kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mar 15 Dec 2009, 8:05 pm

Merci, Juli, dar am 74 de kg. Sper ca de la vara sa incep sa mai dau jos. Acum nu pot ca piticu papa mult si mie mi-e tot timpul foame. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mar 15 Dec 2009, 8:36 pm

Seara buna fetele,
Eu nu am mai apucat sa intru ca de martea trecuta am plecat la fagaras si am stat pana ieri, azi nu am apucat nici macar sa va salut, mi-a fost tare dor de voi.
Va pup pe toate va urez somnici usori si ma duc sa va citesc!
Vorbim maine ca sigur adorm cu laptopul in brate!
pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 15 Dec 2009, 11:10 pm

nu0s in vacanta, am doar in perioada 24dec-3ian. sesiunea incepe pe 15ian dar mai am colocvii + proiecte de predat inainte
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Roxy Mier 16 Dec 2009, 12:01 am

Seara buna, fetelor !

Eu am parte de cateva zile de foc. Am fost anuntati cu doua zile inainte ca sotul meu scump "avanseaza", sa zic asa, pe o alta treapta profesionala. O sa va pun poze la momentul respectiv si o sa intelegeti ce si cum. Acuma trebuie sa ma pregatesc, sa fac mancarici si alte alea si mai trebuie sa fie si de post. Asa ca v-am scris kilometrice zilele astea, dar acum iar intru in ceata vreo cateva zile. Dar REVIN !

Dana, asa e, am impartasit multe multe. Si eu ma bucur tare mult ca va am aici. Si pastreaza-ti speranta ca va fi bine cu jobul, tot se vor aseza lucrurile la un moment dat pentru toata lumea. Cat despre David, eu cred ca atunci cand isi va da drumul, o sa iti turuie de numa`. Asa a fost frate-meu. Pe la 4 ani si-a dat drumul. kiss

Cris, pup burtica. Nu am reusit sa vad pozele de dincolo, nici eu nu m-am putut loga. Nu nimeream nicium parola zid

Ana, foarte frumoase pozele. Ai doi feciori superbi. Sa iti traiasca. Iar tu esti o mamica superba, nu ai motive sa te plangi de kg. Eu am ceva mai mult ca tine si Tudor a trecut deja de 2 ani. pupi

Vai, Andrico draga, tu iar vorbesti de examene. Cred ca esti satula pana peste masura de fac. pupi Oricum trece perioada asta si vin alte chestii , si mai grele, si mai usoare.

Ramo, stiu ca simti lipsa bunicii, inteleg perfect cat e de greu... Insa in sufletul nostru, ei vor fi mereu acolo, vii... Nici eu nu sunt deloc entuziasmata de sarbatorile astea. De cand a inceput sezonul colinzilor, am o stare greu de descris...Se chinuie ceilalti sa am traga dupa ei... Mi-am dat seama ca vrand, nevrand viata asta asa aiurita cum e ea merge mai departe si tre` sa tinem pasu`. Nici nu mai stiu numarul situatiilor in care as fi vrut sa fiu altundeva, as fi vrut s aplang, sa strig, dar circumstantele nu-mi permiteau asta.... Sentimentele, durerile astea raman acolo in suflet pentru totdeauna si trebuie sa inveti sa traiesti cu ele si sa t elupti sa mergi mai departe. kiss

Juliene hug kiss Tu ai consolare ca poti sa iti faci un rost acolo, poti realiza lucruri care ai aici nu ai fi avut sansa s a le faci. Cat despre rautatile eceor din jur, incearca sa devii imuna. pupi

Alessia, ce mai faci ? Te mai asteptam pe aici. Merci

Dana/mi, te ateptam cu vesti ! kiss

Arime, am citit despre cmapania "oameni darnici". Cum a fost ???


Fetelor, eu va pup pe toate de noapte buna ! Sa aveti zile frumoase ! kiss kiss kiss
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 16 Dec 2009, 12:42 am

pupi roxy
abia astept sa vad pozele despre care vorbeai

da...mi s-a luat de examene si de facultate dar sunt constienta ca o sa am parte de alte lucruri mai grele mai incolo...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 11 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB