Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 06 Ian 2010, 8:45 pm

Hei fetele,
mie imi e putin rusine de raport ca am dat-o in bara rau de tot
am papat gratar cu cartofi pariti acum si cu maioneza deci va rog sa imi spuneti cum naiba sa ma abtin ca nu pot!!!
Sant asa furioasa pe mine zid zid zid zid , sunt o gurmanda incurabila
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mier 06 Ian 2010, 9:52 pm

Ei Dana, nu te mai necaji. Eu am slabit 18 kg cand am tinut SB, dar cate esecuri am avut si eu inainte....
Si dieta asta tre sa aiba timingul ei, stii vorba aia :P
Nu iti imagina ca daca ai dat-o in bara intr-o zi, ca asta te reprezinta. In general eu cred ca reusesc persoanele ca noi, care se tot invinovatesc ca sunt grasute....asta inseamna ca nu putem trai cu noi insene asa.
Da tre sa si gandesti in perspectiva...la satisfactiile care desi dispar unele din alimentatie, se inzecesc in viata de zi cu zi, in aspect, in viata sociala, in respectul de sine, etc.....
Eu multa vreme dupa ce am slabit, ma trezea dimineata multumind lui Dumnezeu ca am slabit si ca in orice ma imbracam ma simteam bine...
Uite, de ex acuma, si cu burtica, cu funduc, bulanashe, ma tot gandesc/razgandesc cu ce sa ma imbrac, da ce fain e sa arunci pe tine ceva fara sa te gandesti o ora, asta pt ca ca stii ca arati bine :P.
Eu cred ca din cauza asta voi avea vointa sa slabesc din nou: ca am gustat din senzatia asta, si mi-ar lipsi prea mult....plus ca acusi imbatranesc si e bine sa fii mai frumusica acuma la tinerete, mai incolo altele vor fi prioritatile.
Aaaaa, plus ca mi-ar placea sa il aud pe bb Andrei zicand ca are o mamica frumoasa si slaba Smile
Copii sunt buni evaluatori si imediat ti-o trantesc :P.
In fine, eu de fapt incerc sa te incurajez si m-am pierdut in povestiri. Cand am inceput eu dieta, la 70 de kg, am inceput pe 3 martie 2008, intr-o luni.
Duminica seara i-am zis sotului ca eu voi slabi, si ca vreau sa mananc o pizza si un ecler pt ultima oara inainte de dieta. Si asa am facut. Crezi ca sotul meu m-a crezut? Multe kg in minus, si el tot nu isi imagina ca slabesc si nu mai sunt grasunica dinainte. De a 2 a zi am inceput dieta si a fost greu, mai ales foamea, ca renuntasem la paine, si era greu, imi era mereu foame in primele zile. Dar am slabit vreo 2 kg in prima saptamana, si asa am mers mai departe.....
Si sa stii ca desi acuma pap chestii bunutze, mi-e dor si de senzatia aia cand papam la pranz de ma saturam, dar era mancare sanatoasa ? Mancare care nu cadea greu la stomac, cand ma ridicam de la masa ma simteam satula dar usoara. Acuma mai bag si un desert, plus ca imi trebuie mult mai mult sa ma satur.
Aaaaa, si daca incepeam sarcina de la 70 de kg, probabil ca acuma aratam ca un monstrulet.
Asa ca incearca sa slabesti inainte.......
Iar daca te apuci de dieta, o zi la 2 saptamani ia-ti liber, delecteaza-te cu eva bun, premiaza-te, si vei vedea ca dieta asta nu e chiar asa groaznica...
Na ca tre sa imi opresc pledoaria, am vb mult......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 06 Ian 2010, 10:00 pm

Cris pot sa spun ca m-ai lasat fara cuvinte cu forta de a reusi, sper eu, nu mi-a povestit nimeni aceste senzatii si crede-ma ca as vrea sa le incerc, sincer chiar m-ai convins.
Am sa ma tin d treaba, e incantator ceea ce am citit, ITI MULTUMESC!!!! pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mier 06 Ian 2010, 10:01 pm

dana_mi16 a scris:Cris pot sa spun ca m-ai lasat fara cuvinte cu forta de a reusi, sper eu, nu mi-a povestit nimeni aceste senzatii si crede-ma ca as vrea sa le incerc, sincer chiar m-ai convins.
Am sa ma tin d treaba, e incantator ceea ce am citit, ITI MULTUMESC!!!! pupi

hug pupi ma bucur, si tinte-te tare chiar daca nu iti iese din prima Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 06 Ian 2010, 10:04 pm

asa am sa fac, de furioasa ce eram am reusit sa fac 45 min de bici, pe maine imi scriu meniul si asa am sa fac pentru fiecare zi seara imi cmpun meniul ca asa stiu ca am sa ma tin de treaba, tot timpul ma gandesc la mancat, dar daca imi fac meniul de seara nu mai sunt tentata sa mananc prostii!!!!! pupi pup la tine si la bb
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mier 06 Ian 2010, 10:10 pm

Merci Dana Smile
Daca tii SB, toate fetele de pe aici stim principiile si te putem ajuta cu menul. Sunt fete care papau programat, la mine de ex nu functiona asta ca mi se parea prea restrictiv. Nu faceam foame, si rontaiam mereu cate ceva: 1 gulie, un sandwitch cu ardei gras/o felie sunca slaba/o felie branza degresata, sau nuci, alune, fistic......Foamea e cea care te face sa renunti. Plus, nu te du cu stomcul gol la magazin, si nu te lasa impresionata de ce vezi in raft. Nu toate sunt si gustoase. Eu mereu ziceam, ca degeaba imi satisfac o pofta si imi iau o ciokolata, o prajitura, etc, ca mi-era pofta de atat de multe lucruri in feicare zi, incat nu mi-ar ajunge o viata sa mi le satisfac pe toate (asta fara sa devin obeza). Si asa e: acum imi aleg ce vreau de la dulciuri, insa niciodata nu plec cu toate poftele satisfacute, asa ca degeaba ma chinui. Mai bine incerc sa mi le reprim, e mai simplu :P.
Hai ca fug la somn, va poop....
Ana, ce mai fac cei mici? Eu azi mi-am facut analizele si mi-au iesit ok Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 06 Ian 2010, 10:14 pm

Ma bucur ca bine cu analizele si totul e ok, cat despre papat am sa imi fac meniu de seara ca asa stiu ca nu mi se face pofta de altceva, stiu sigur asta ca am incervat-o
Somn usor fug si eu!
Va pup pe toate!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 8:54 am

neata fetelor Smile

dana noi te sustinem indif ce te hot sa tii Smile dc la tine functioneaza sa-ti faci meniul de seara si sa il si respecti at e perfect. mie una, ca si lui cris, asa ceva mi se pare prea restrictiv si parca ma apuca toate poftele.
in rest...n-are rost sa ma repet, subscriu la tot ce-a scris cris si-n ceea ce privete foame din primele zile, si a senzatiei de dupa ce slabesti etc Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 10:22 am

Neatza fetele,

Andreea iti multumesc, am sa va cer sfaturi si unde gresesc in ale dietei va rog sa imi spuneti, doar ca eu trebuie sa ma obisnuiesc sa am cel putin 3 mese pe zi la ore aproximativ fixe, am ramas de la serviciu cu mancat de doua ori pe zi si seara mananc cel mai mult uite va spun ce am papat eu ieri
- o masa formata din 3 felii de paine cu pasta de jumeri si cu o cana de lapte batut
- seara doua bucati gratar porc cu cartofi prajiti si maioneza cu gogonele murate.
Azi am facut un meniu asa 10 jm - ou fiert cu 50 grame branza de vaci
13.30 -ciorbitza de perisoare
16.30 - un mar
19.30 mamaligutza cu lapte batut, va spun daca am reusit sa tin.
Am sa incerc sa scot painea, condimentele, eu folosesc foarte multe condimnte de tot felul si mancarea concentrata, mamamea spune ca mananc si foarte concentrat ca mancarurile pe care le fac le fac cu foarte multe ingrediente si foarte concentrate.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 10:27 am

da' de ce doar ciorbita la pranz? iti tine de foame?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 10:28 am

i general daca pap ciorbitza, dat fiind faptul ca are de toate nu imi mai trebuie altceva, chiar daca mananc putina
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 10:34 am

mie, pe langa faptul ca nu-mi place ciorba, mi se mai face foame si imediat dupa Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 10:38 am

uite am facut calculul la ce voi manca
Ou de gaina - 55 grame, 78.7 calorii, 7.2 proteine, 5.5 lipide, 0.6 carbohidrati, 0 fibre
Branza de vaci - 50 grame, 100.5 calorii, 9 proteine, 6.1 lipide, 1.8 carbohidrati, 0 fibre
Ciorba de burta Maggi - 200 grame, 46.4 calorii, 1.2 proteine, 2.8 lipide, 0 carbohidrati, 0.2 fibre
Mamaliga - 100 grame, 70 calorii, 2 proteine, 0 lipide, 15 carbohidrati, 1 fibre
Lapte batut - 200 grame, 132 calorii, 6.8 proteine, 7.2 lipide, 9.2 carbohidrati, 0 fibre
Cafea - 50 grame, 0.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Zahar tos - 18 grame, 69.7 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 18 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 673 grame, 497.8 calorii, 26.2 proteine, 21.6 lipide, 44.6 carbohidrati, 1.2 fibre

Eu ciorba trebuie sa mananc, asa m-am obisnuit, daca o zi nu mananc mananc a doua zi, nu am gasit ciorba de perisoare si am pus de burta
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 10:45 am

in nici un caz nu e bine, ai calorii la jumatate fara de limita sub care NU ar treb sa scazi sub nici o forma
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 10:59 am

asta am vazut si eu, dar mie mi se pare un meniu ok, sunt 3 mese , nu stiu unde e gresala
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 07 Ian 2010, 11:00 am

neata fetelor,eu abia m-am trezit la 10,asa ca la mine e dim si imi beau cafeaua.
azi mi-au venit si bucuriile,sper sa nu ma ia durerile prea mari si m-ati mopilsit cu dietele voastre,asa ca azi dim la 2:30 cand am ajuns acasa am baut doar apa si nu am mai mancat nimic,cu toate ca de obicei nu mi-e somn si as sta sa citesc ceva si sa pap,cu greu m-am abtinut,dar acum ma bucur tare love .
eu am mancat ieri mult,era de fapt de la PMS se pare:cartofi prajiti cu paine si carnati la ora 13,1 corn cu cioco si cioco de casa la ora 23 si in rest 1 para si vreo 4 kiwi.si m-am culcat in jur de ora 3-3:30 dim.acum imi beau cafeaua si mi-am facut 2 cani de antiadipos si sper sa mananc mai sanatos azi,mai ales ca aseara eram asa umflata la burta si deja nu mai imi place senzatia asta deloc,m-am obisnuit sa am burtica plata si sa nu-mi iasa peste blugi.mi-am luat 2 perechi noi de blugi nr 28,dinaia f grosi sa-mi fie fixi si sa nu se largeasca f mult,ca restul de pantaloni,absolut toti,chiar si cei care imi erau cei mai stramti imi sunt tare tare largi si se lasa in jos de stau f rau la fund si nu ma simt bine asa.asa ca umblu cu 2 perechi,ii tot spal si-i iau si mai iau si din aia vechi cand merg la mama si vreau sa fiu lejera,dar nu-mi mai place senzatia sa ma stranga hainele si sa-mi iasa grasimea peste,m-am obisnuit prea mult sa fiu mai slabutza,toata lumea imi zice ca sunt chiar schiloada,asta pt ca am oasele grele si mari ,sunt osoasa si se vede si la fata f mult ca am slabit,mi se vede maxilarul tare,dar mie nu mi se pare ca sunt prea slaba.am avut mom la 56 cand dc imi luam colanti pe mine mi se parea ca am paranteza intre picioare,dar acum ca am mai mult nu mi se mai pare ca sunt prea slaba.
ANDRICA felicitari pt SB,nu stiu de unde mai ai ambitia asta la 54 de kg,felicitarile si toata stima mea.eu nu pot tine ceva strict,acum vreau sa mananc mai putin si mai sanatos.
DANA bafta cu dieta,vezi ca ai cam putine cal,eu zic sa mananci mai multa ciorba la pranz,sa mai pui 1 ou la MD si la gustare inca 1 fruct,1 para sau 1 banana ceva.si la mine functioneaza f bine sa-mi stabilesc meniul de dim,asa ma tin cel mai bine de el si dc e si mancare ce-mi place ma tin de el cu siguranta.
CRIS eu sincer nu cred ca te-ai ingrasat f mult si oricum stiu ca vei slabi repede la cat esti tu de ambitioasa.
azi tre sa fac mancare,ca ieri am facut doar cartofi prajiti,tre sa cobor imediat sa cumpar ce-mi trebuie,va poop pe toate si mai vb kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 11:09 am

dana chiar dc ai 3 mese conteaza f mult si ce contin ele, de-aia ziceam sa mai adaugi ceva pe langa ciorbita, poate si un mic dejun mai consistent+inca o gustare din fructe

deiutza am vointa si la 54 din acelasi motiv pt care ai si tu, m-am ob sa fiu mai slaba si nu-mi place deloc senzatia cand simt hainele prea stramte pe mine (aceleasi care inainte imi erau largi) sau colacei peste pantaloni...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 11:10 am

Deiutza sa porti cu placere blugi si spor la gatit.
Vorbind cu Andreea am sesizat ca am putine calorii, asa ca la MD am mai pus 30 g cartabos, nu stiu cate calorii are iar la ciorbitza imi permit sa pun putina smantana si gata.
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 11:12 am

dana_mi16 a scris:Deiutza sa porti cu placere blugi si spor la gatit.
Vorbind cu Andreea am sesizat ca am putine calorii, asa ca la MD am mai pus 30 g cartabos, nu stiu cate calorii are iar la ciorbitza imi permit sa pun putina smantana si gata.
n-ai rezolvat mare lucru :p
Caltabos - 30 grame, 92.1 calorii, 4.2 proteine, 6.9 lipide, 2.6 carbohidrati, 0 fibre
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 11:28 am

gata am papat md mi-a fost suficient si culmea ca sunt si satula, sa vad cum terece ziua de azi, sper sa nu calc stramb, ma duc sa imi termin lucrarea sau sa mai fac putin la ea, ca maine tre sa ma duc la romana sa o scot la imprimanta
Andreea - stiu ca nu e ok meniul din punct de vedere caloric, doar ca eu mai iau in calcul ca tot ce mananc e facut in casa nu am nimic de cumparat, chiar si branza de vaci sau smantana sau tot e facut in casa si cu siguranta au mai multe calorii
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 11:29 am

nu cred ca au ATAT de multe cal in plus :p
bafta la lucrare
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 07 Ian 2010, 11:31 am

mersic pupi pupi pupi
kiss la toate
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Ian 2010, 8:42 pm

Buna fetelor
Am trecut sa va salut, mai am o zi de munca, is rupta de oboseala si multe treburi pe ultima suta de metri, dar maine scap, uffff, nici nu stiu daca sa ma bucur sau nu.....
Dana, da ce fel de dieta tii tu? Pt ca ai smantana, mamaliga, jumari, ciorba e facuta de dieta sau normal? Numai numeri calorii? Oricum caloriile astea iti dai seama ca nu pot fi decat aproximate, nu stie nimeni cate calorii are exact mancarea pe care o gatesti tu, mai conteaza si cantitatea....
Acuma, daca la tine tine, e super, eu daca as papa ce papi tu, nu as da jos un gram....
Deiutza, multumesc de incurajari, nu-s chiar imensa, insa cand imi aduc aminte ce slabatura eram la 51,5-52......si ce atarnau toate pe mine....ufffff.
Oricum, cred ca o sa imi vina usor sa tin dieta ca si acuma parca de abia astept sa ma apuc si sa ma vad slaba si sexi din nou Smile sa imi zica iar sotul "baaaai, piciorush" cand ma vede in fusta scurta, nu "bai burtica", ca asa sunt acuma rade
Cred ca 2010 va fi iar anul slabirilor spectaculoase, parca vad ca si Danutzele, Ramo, or sa se planga ca nu mai au cu ce sa se imbrace, ca le atarna pantalonii :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 07 Ian 2010, 10:06 pm

cris de maine intrii in concediu? f bine, te mai odihnesti si tu

Joi (ziua4 SBI):
Md: 1rosie mica, 6felii castravete, 2felii ardei gras, 2cremvusti piept de pui, 2lingurite exquisa light, 1cafea cu lapte
P: varza cu piept de pui, 2ardei iuti
C: varza cu piept de pui, 2ardei iuti
G: 1felie sunca pui, 1buc ff mica muschi porc fiert, 330ml activia 0.9%
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Vin 08 Ian 2010, 8:15 am

Hellooooooooooooooo si LA MULTI ANI! pe 2010,ca inca n-am apucat sa va urez pana acum hug love hug love .
Eu incerc sa imi revin si acum dupa escapadele de sarbatori... A fost super,dar am fost libera doar in prima zi de Craciun si pe 1 ianuarie.Am dormit putin si am petrecut multe zile la rand,iar acum nu mai pot sa-mi reglez somnul.
Ma bucur ca si voi v-ati distrat,fiecare in parte si ca sunteti aici prezente toate.Am vazut si pozicile si v-am admirat pe toate.Handrica,ai fost la mine in SV,trebuia sa te duci sa vezi si apartamentul meu sa-mi zici si mie cum e albino ,ca inca nu l-am vazut "pe viu".
CRIS,ti-am admirat burtica;tare frumoasa e ...si tu si ea spal vase
Incerc sa pun si eu repede cateva poze de la sarbatori si ma bag in patutz.Mai vbim maine,probabil.

Va pup pe toate si ma bucur ca sunteti intregi si cu chef de dieta.
PS:Handrica si eu tot 55 kile am,astept sa treaca uraganul care s-a oprit la mine de 2 zile si apoi ma cantaresc si de luni intru si eu la SB1. lol!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 19 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB