Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 3

+32
pedra
ileana cosanzeana
mykya
StMihaela
Chirrox13
danniela
Eva
tomari
Ginet
symos
norelif
annamaria26985
letho
Karina33
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
valentinadof
corina corina
ghita
camic
Uca
mnarcisa
geany
diada
MagdaMarin
Gianina4ever
Admina
aurishta
elenaxx
Clio_Ela
anielle
cris_io_mat
36 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 9:48 am

Mama-mama, dar chiar ca erai super! Asta este o buna destinatie pentru intoarcere!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mier 13 Apr 2011, 10:09 am

Ela, la asta ma gandeam si eu. A doua sarcina dupa 30, nu mai e ca prima dupa 25... sau iarna nu-i ca vara. rade Asta daca as mai fi gravida odata. Daaar, se zice ca e foarte sanatos pentru organismul femeii sa aiba o sarcina dupa 30, 35 ca se regenereza, se echilibreaza hormonal, sau cam asa. Deci kg le dai tu jos, important e ca e de bine sa fi mamica din nou.
Ganditi-va ca popoarele fara surplus de greutate sunt mai longevive. Romanii au obiceiuri alimentare proaste, asisderea americanii. De acolo se trag multe boli, excesul de greutate e un efect secundar.
Eu asta incerc si reusesc uneori, cand sunt singura. Sa mananc sanatos, variat; cu gandul la budisti si la bunica mea.rade E de firea ei slabuta si cand o intrebi ce a mancat: un ou fiert, un iaurt cu o chifla, chec, fructe. Se ingrasa putin vara cand merge la tara, cu ai mei si mananca 2-3 feluri la o masa. Daca e singura, nu mananca mancare gatita, decat rar si niciodata 2 feluri la o masa. Si are 87 de ani, sa o tina Dumnezeu fara reparatii generale. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de cris_io_mat Mier 13 Apr 2011, 1:40 pm

Offfffff Admina eu am facut copiii la 33 si 36 si nu vad cine stie ce regenerare...ma doare spatele,soldul,am dureri de cap si multe altele....plus burta de rigoare pe care nu o dau jos desi maninc mai putin si beau ceai aproape 3 l si din cauza careia nu vine bine nimic....nici tu fusta,nici tu pantaloni....pt ca picioarele sunt subtirele .Iar de regim....cand faci de mincare la 2 zile pentru copii,pt sot....trebuie sa gusti,nu?Apoi sa maninci cu copiii sa stai cu ei la masa,vine sotul hai sa mincam...toti si uite asa de la nimic sau f putin cat imi propun,sabotata si de vointa mea ....lipsa,ajung la mai mult. Sad
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Uca Mier 13 Apr 2011, 2:00 pm

SilviaDumitrescu a scris:
Pai nu-ti e rusine uca ca la inaltimea si la kg tale ca sa nu mai zic si la varsta ta sa ocupi locu aci? A?A?A?

Valeu neica ce mi-au auzit urechile!
Am uitat sa trec pe aici si cand am citi acum sa inghit stramb mancarea!

Asa e Silvia, eu nu trebuie sa slabesc, sunt constienta de asta, dar......... am un mare complex cu polonezii mei, picioarele mele de bucatareasa, ca mi-e si rusine sa port fuste mai scurte. Cu toc mai merge cum mai merge, dar fara? Mai bine una pana in pamant ca nu se vad.
Nu stiu ce sa le fac sa se mai subtieze putin, sincer. Asa le-o fi constructia dar mie nu imi plac si pace! Degeaba ii plac sotului care-mi zice cateodata sa mai rada de oftica mea ca "oricum alea's date la o parte prima oara" caci eu tot am o problema si asa, ca doar ma uit in oglinda si eu. Fiind asa mai mica de statura si cu picioare scurte ca gandacul poate nici nu mi se prea potrivesc fustele astea si eu ma agit degeaba!

Edit pentru Silvia: Stiu ca ma iubesti! Atat ti-ar fi trebuit sa nu!
love Doar sti ca sentimentul e reciproc!dama


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Mier 13 Apr 2011, 2:08 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 2:12 pm

Uca, daca asa e constitutia ta, exista totusi o speranta: laminorul rade Iti face ala niste picioare, sarma daca vrei! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Uca Mier 13 Apr 2011, 2:14 pm

Aurista! rade O sa tin cont de sfatul tau! rade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mier 13 Apr 2011, 2:21 pm

Uca, uite AICI exercitii care-ti fac picioarele de gazela. Trebuie sa te ti de ele, insa. Eu daca m-as tine de yoga mi-as rezolva problema carnatilor taranesti, ai mei... rade Dar nu stii pe nimeni sa le faca, in locul meu? Stretchingul exact asta face, alungeste muschii si topeste grasimea, daca e de topit. Dar muschii se fac suplii, nu de fotbalist, cum am eu la gambe. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 2:54 pm

Admina a scris: Eu daca m-as tine de yoga mi-as rezolva problema carnatilor taranesti, ai mei... rade
Admina, fac eu exercitiile alea si nu vreau maimult decat carnatii tai tasranesti,promit! rade Pana acum aveam un alt standard, voiam sa fiu ca Tina Turner la 70 de ani, dar ma multumesc si cu a ajunge ca tine! rock
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Uca Mier 13 Apr 2011, 3:14 pm

Hmmm, facem schimb, fac eu yoga in locul tau si faci tu toate exercitiile din lista aia lungaaaaaaaa.
Bun, de stretching m-am apucat si eu de vreo doua ori, dar ma tinea doua saptamani si dupa... iar ma lasam...
In concluzie, incep eu prin a ma analiza si aduce pe calea cea buna.

Nu o sa ma mai plang atata timp cat eu nu fac nimic sa remediez problema.

Nu reuseam sa ma fac sa beau apa, m-a ajutat ca am scris pe forum si a venit in ajutor Aurishta, acum mi-am facut program, beau mult mai mult decat inainte, deja simt ca imi lipseste seara halba de juma' de litru de ceai de ghimbir, si imi fac, iar prin trei impunsaturi de ac si stat pe forum sau pe net, beau pana se termina.
La servici, beau zilnic deja, ceai, apa, imi impun sa beau si se vede ( merg smai des la toaleta Embarassed, eu care mergeam dimineata la pranz si seara rade ).Clar nu era bine.

Asa... imi voi face program, cum stiu ca seara trebuie sa mesteresc ceva, sa stiu si ca trebuie macar de doua ori pe saptamana sa imi misc fizicul cu folos (in afara de aspiratul zilnic din bucatarie si celelalte activitati domestico-necesare)! rade
Stiam ca daca o sa imi spun oful aici ma veti impulsiona si ma veti ajuta!
Voi reveni cu progrese!
kiss

Multumesc! Merci

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 3:17 pm

Si nu lasa ceaiul ala de ghimbir!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Karina33 Mier 13 Apr 2011, 4:01 pm

Uca eu beau apa mai usor dintr-o pupatoare de-asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din pacate al meu este galben, poate beam mai mult daca era rosu. Asa ma rezum la doua bidoane de-astea, unul de apa si unul de ceai cu lamaie. Fata de bautul din cana/pahar asta nu te satura. Asa ca bei mai mult.
Are avantaj ca izoleaza destul de bine continutul, il luam dupa noi cu cafea la drum si ramane calda/rece multa vreme. Plus ca nu curge daca il rastorni.

Eu am reusit sa dau sase kile jos intr-o luna, incerc sa ma tin de treaba si sa nu ma las corupta de om. Doar renuntand la felul doi si la mancatul dupa ora 19. De sport n-am avut prea mult chef si nici cu timpul nu stau bine acum. Poate dupa sarbatori...desi amanatul asta inseamna renuntare.
Vad eu cum si cand mi se mai pune pata!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 4:04 pm

Oooooo, sase kg! bravo! La mai multe!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de valentinadof Mier 13 Apr 2011, 4:07 pm

Karina ,felicitari!Da 6kg intr-o luna nu-i cam mult?Daca tu te simti bine e ok. ura
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 4:09 pm

Imi permit eu sa raspund! Nu e mult fiindca primele kg se dau cel mai usor jos cand ai multe la activ. Abia dupa aceea incepe adevarata munca.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Karina33 Mier 13 Apr 2011, 4:13 pm

Tu vorbesti??? Ca mi-e si rusine sa vorbesc cu tine!
Tu cu atatia copii acasa ai vointa si reusesti sa mergi la sala regulat. Pe cand eu singura pe-acasa si cam de capul meu in ceea ce priveste obligatiile administrativ-gospodaresti o las pe tanjala. Rusine sa-mi fie!
Dar incerc asa cu dieta corectata intai si apoi efort. Din multii ani de sport stiu ca mi se face rau foame si intai acumulez kile cand reiau sportul. Dar mi s-a cam pus pata sa dau jos macar 20 de kile. Nu intr-o luna, ca sunt realista, cam in jumatate de an ar fi corect si sanatos...
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 13 Apr 2011, 4:19 pm

Mai fetelor daca e cineva caruia ar trebui sa ii fie rusine aceea sutn eu.
Am reusit sa pun la lo loc si chiar mai mult.

Karina te felicit pentru reusita ta. O jumatate de an este un termen realist si sanatos zic eu.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 4:19 pm

Daca ai facut sport inainte ai sanse si mai bune sa-ti atingi scopul fiindca muschii au "memorie". Mult succes si...ma grabesc sa ma duc la sala ca ma prind altii din urma! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de letho Mier 13 Apr 2011, 4:44 pm

Fetelor... v-am tot citit si sa stiti ca va incurajez chiar daca nu scriu. Multumesc ca ma ambitionati si mi-e si jena sa ma mai plang ca nu dau jos kilogramele... hmm, dati-mi doua palme la fund sa fiu mai consecventa! Asadar, raportul meu: 1,59 cm si 74 kg acum trei saptamani, astazi (de fapt de vreo 3 zile..) 68 kg. Azi chiar m-am simtit frustrata cand am vazut cum s-a intepenit cantarul, zicandu-mi "cum adica?? dupa ce ca ma pedepsesc si nu mananc dulce...." cu fumatul parca a fost mai usor rade. Aurishta, pe tine te-am pus pe soclu si fac plecaciuni, zau asa..... eu abia imi misc fundul pana in piata!
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 13 Apr 2011, 5:40 pm

Alta care ma enerveaza azi, si anume Karina. Pai 6 kg intr-o luna? pai io de ce nu am dat macar unu? Adica cum Aurista primele kg sunt cel mai usor de dat jos? Inseamna ca eu am inceput sa dau jos de la capatul celalat de dau asa greu? Sa revenim la Karina. Treci si zi aci jurnalul zilnic de ai dat jos atatea kg.
Letho daca te ajuta cu ceva sa stii ca si eu sunt la fel ca tine wink deci amintestemi peste o luna sa ma compar cu tine wink Ca sa nu zic sa am pretentia sa dau si eu jos hai nu 6 cum a dat Karina dar macar 3 as fi... F E R I C I T A rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mier 13 Apr 2011, 5:51 pm

letho a scris: Aurishta, pe tine te-am pus pe soclu si fac plecaciuni, zau asa..... eu abia imi misc fundul pana in piata!
Vai de mine, Letho, dupa ce ca am 1.80m ma mai pui si pe soclu? rade Acum lasand gluma, la mine nu e in primul rand dorinta de a slabi, ci goana dupa sanatate. Treaba cu slabitul este bonus. De-aia nici nu ma stresez din cauza ritmului,pentru mine este important ca e descendent. Eu am probleme de circulatie (a se citi operatie de varice) iar greutatea suplimentara imi dauneaza in primul rand la asta.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de letho Mier 13 Apr 2011, 6:07 pm

Sa inteleg ca eu ar trebui sa ma rog ca intr-o saptamana cat mai am pana se face luna de regim... nu sa mai dau jos vreun kg ci sa nu le pun la loc pe astea 6?? Silvia, ne vedem la raport peste o saptamana.
Aurisha, o incurajare de aici, pentru sanatate! Inca o marturisire: si pe mine tot sanatatea ma motiveaza si anume coloana care mi-a cedat de trei ori intr-un an. Inca putina vointa sa ma apuc de exercitii pentru muschii spatelui si vreo 17-18 kg jos, ce mai... floare la ureche rade Insa cum m-ati molipsit cu dieta, poate se prinde si sportul si de ce nu, poate o intrecere cu Silvia ar fi un stimulent? hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 13 Apr 2011, 6:13 pm

Aurishta, asa slabatura cum am fost atunci nu vreau sa mai fiu, nu mi-ar sta bine la varsta mea ;)
Sotiorul meu imi spune mereu ca daca m-ar fi cunoscut cand eram asa nici nu se uita la mine Smile. Oricum nu a crezut cand i-am spus ca am copil de 7 ani Smile (m-am recasatorit la 32 de ani, divortasem la 27...)

Cris-io-mat, cu mancre PREA putina nu se slabeste. Corpul isi da seama ca nu primeste destul si isi face rezerve, nu mai arde grasimile. Mai bine mananca sanatos, nu mult, bineinteles, dar nici mai putin decat e necesar.

Incercati sa schimbati (incet-incet) obiceiurile celor din familie. Chiar daca sunt obisnuiti cu doua feluri, e ok daca ramane asa, insa un fel sa fie salata, si altul felul principal. Ori, cand e felul doi consistent, faceti doar o supa usoara.

Sarcina e buna la varsta noastra, vad la toate cunostintele si prietenele mele , majoritatea de aici au primul copil dupa 35-chiar 40 de ani, sunt fit si arata si foarte bine.
Dar trebuie sa muncim si noi putin, hormonii singuri nu reusesc sa faca totul Smile. Adica miscare, mers mult pe jos (ca daca tot avem copii mici tre sa ii scoatem si pe ei la aer, nu?); Cris-io-, cateva minute de exercitii pentru spate pe zi fac minuni.

Admina, si noi mancam numai un fel, in general legume cu ceva carne, orez, paste fainoase ori cartofi langa.

Cand imi amintesc cum mancam pana acum cativa sau cand mergeam la bunici... ma apuca groaza si ma intreb cum reuseam... Apropo de mancarea facuta inainte... fierbeam pastele pana se faramitau, ma intreb cum puteam sa mancam asa ceva. Iar pilaful de orez fiert pana se despica arata groaznic...

Am tot pozat cand am pregatit mancarica, dar nu am apucat sa postez:
De la sotiorul meu am invatat sa gatesc rapid si sanatos. Cu supele si ciorbele nu ne-am omorat noi niciodata, insa ma bucur ca baietii mei nu le vor. Oricum in ciorbe nu mai ramane decat fibra (care e si ea buna), vitaminele sunt distruse complet prin fierberea lunga...
Legumele le pregatesc aproape crude, folosesc verdeturi si condimenteca sa nu aiba mereu acelasi gust, ca in general legumele sunt aceleasi. ceapa, dovlecei, ardei gras, ciupercute, morcovi, conopida si brocolli (ultimele doua -ffol. cele congelate, nu proaspete) Ne-am obisnuit asa, si le mananca si Victor cu foarte mare placere.
Cam asa arata mancarea mea sanatoasa (si gustoasa-spun baietii mei Smile )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

portia mea e cu orez integral, si mai multe legume. Apoi la mine putini cartofi, iar la Victor... mai putine legume. Smile Cartofi ii fac la cuptor, taiat bucati marisoare, condimentati si unsi cu o lingura de ulei, legumele -pe rand in wok sau tigaie cu ff putin ulei, carnea la fel.

Pentru azi am avut comanda de "hamburger vegetarian"- dar cu ou. Am postat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. E sanatos si nici nu ingrasa Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 13 Apr 2011, 6:31 pm

letho a scris: Silvia, ne vedem la raport peste o saptamana.
aaaa o saptamana? pai ce dau eu jos intr-o spatamana e insesizabil pentru cantarul meu rade poate sa ma inbrac de iarna si peste o saptamana sa ma cantaresc in costum de baie (sau de Eva) rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 14 Apr 2011, 12:13 am

buna seara sunt anna si am 1.60 si minune de fetita, ca mi-e cam rusine sa spun cate kilograme am pus cu sarcina si in lunile de dupa sarcina. Embarassed
dar sunt foarte hotarata ca de maine imi schimb modul de a gati mancarea si cantitea de mancare de la o masa. asta e primul meu obiectiv, asa ca tineti-mi pumnii sa am destula vointa.
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 14 Apr 2011, 12:57 am

Anna, bun venit, si sa iti atingi telul!!
E o frumusete dragalasa ta, sa te bucuri de ea sanatoasa si cuminte!!
Eu la prima sarcina am pus 28 de kg, iar acum, la a doua, dupa 11 ani am avut grija, am facut miscare multa, au fost 14. Problema a fost dupa nastere, am pus aproape 6 in mai putin de 3 luni.

In seara asta m-am uitat la RTL la emisiunea "Let`s dance" (o si inregistrez in fiecare saptamana), cred ca e si in Ro. Vin diferite vedete si timp de cateva saptamani danseaza, publicul suna si voteaza...
Acum e invitata (dupa emisiune) Maite Kelly de la Kelly Family. Ea e dolofana, dar pana acum s-a dovedit o super dansatoare... Au facut cei de la RTL un test, subiecti fiind ea si Moritz- un actor care pornise cu 122 de kg si acum a ajuns la 104.
A ajuns sa arda 1070 (o mie) de calorii intr-o ora!! Asta cand e stresul mare, dar in rest in medie 750 de calorii/ora.
Au testat si doua persoane care nu danseaza de obicei, care au valsat FOARTE LEJER o ora. Rezultatul... 550 de calorii!!!

Asa ca de maine nu ma mai rezum la cele doua ore pe saptamana de latino la sala de sport, ci fac si acasa.
Ne punem pe cautat video cu coreografie, si ... haideti sa incercam impreuna!
Eventual pasi de samba cu bebe in brate sau cu aspiratorul in mana Smile
Corina stiu ca iti place dansul, acum avem si dovada, e testat. O ora de dans-cu placere maxima e mai buna decat jumatate de ora de alergat in stress si plictiseala Smile

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB