Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (8) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (8) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haideti sa slabim ! (8) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haideti sa slabim ! (8) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (8) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haideti sa slabim ! (8) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haideti sa slabim ! (8) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haideti sa slabim ! (8) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 10 Iun 2012, 8:21 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

******************************************************





M-am cantarit si vin la raport.
Gk 76 si masuratori : 107 / 98 / 107.
Miscare am mai facut ceva in casa. La fel ca si Admina nu am partener de plimbarit si in plus acum ca sa incalzit nu ma tine. Sunt husky cum zice sotul.
Nici dieta nuam respectat-o cu strictete asa ca e foarte bine.
Spor si voua.[left]


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Joi 28 Iun 2012, 7:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 23 Iun 2012, 4:19 am

Hallo slabutzelor!! Stiu ca am lipsit mult...
Am citit ultimele 7 pagini, sunt obosita, dar scriu cateva randuri.

Welcome celor care s-au alaturat grupei de viitoare slabute, si mult succes!!

De o luna incoace am intrat doar din cand in cand pe net, scurt pe facebook sa mai pun cate o poza doua, in rest treaba acasica, copiii care cresc repede si cer mult timp, ceva cursuri de cateva zile- (mi-am lasat baietii acasa si am plecat la München, am zumbait 7 ore pe zi si am mancat pizza si spaghetti :)M-am apucat si de invatat v-am povestit eu acum cateva luni ca mi-a intrat in cap sa ma fac si sportista de meserie, si fara invatat nu prea merge. Smile

Eu stationez la kilograme, m-am oprit la 56-57, dar ... (chiar daca la paginile trecute spuneati ca zumbaiala nu e destul), eu raman la parerea mea.
E destul, daca e facuta cum trebuie. Pai tocmai aia e fain la zumba, ca lucrezi fara sa simti oboseala, dar febra musculara o simt cursantele mele din belsug. De la umeri si pana la gambe. Si chiar la degete si incheietura mainii... Asta de cand am fost la urmatorul curs si am prins drag de flamenco. Sa vedeti ce lucreaza toti muschiuletii... Numai sa ii puneti la treaba!!
Am cursante care mira ca de desi faceau sport, dupa primele ore de zumbait au facut febra musculara.

De mancat mananc de trei ori mai mult decat inainte, plus tone de dulciuri. Nu se mai pune nimic dar nici nu pleaca. De masurat nu m-am mai masurat, dar mi-am mai cumparat ceva tricouri si maieute, ca cele vechi-de dupa sarcina (marimea 42-44) si cele mai putin noi (marimea38-40) sunt largi. Am trecut la S sau 36/38, desi am destule kg...

Pupici multi, si faceti sport!!!
Eu tot pe a mea o tin, sportul e cel mai bun, mai alaes dupa 30 de ani. de fiecare data cand am incercat cu regim rabdam si imi venea sa plang de pofta, si nu am slabit mai deloc. Acum au plecat si kg nedorite, sa-au mai tonifiat muschii si mananc si tot ce imi e pofta!
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Joi 28 Iun 2012, 3:44 pm

Clio-ela , ma bucur sa aud numai de bine ! hug Chiar ma gandeam de ce nu mai dai nici un semn de viata .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Joi 28 Iun 2012, 3:58 pm

Da chiar, fetelor, cum mai stati cu silueta??? Karina, stiu ca tu stai bine Smile , te-am vazut in pozele de la provocare boo
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Joi 28 Iun 2012, 4:39 pm

Nu mai vazut si pe mine la ''poze cu noi '' ? Stau BINE de tot ! zid Dar de pe 1 iulie incepe marea provocare ! Chiar de ziua fetei mele asa ca...cadou . rade

Mi-ar trebui un bucataro-nutritionisto-ospatar , ca sa nu mai trec prin bucatarie . In gradina nu-s decat castrveti , mere acre , cate o capsuna , zmeura , coacaze , asa ca nu e periculos . Nici in bucatarie nu mai sunt prea multe ca am avut grija , dar sigur as mai gasi eu ceva de ros !Imi urez rabdare , ceea ce va doresc si voua colegele mele de suferinta si sper ca mai pe toamna sa vin cu poze ''suple'' . rade kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Joi 28 Iun 2012, 5:20 pm

Ela, mie imi pari foarte fit si slaba din poza de la avatar. Sa-ti fie de bine si zumbaiala placuta, in continuare. bounce
Corina, hai sa te vedem mai devreme cu poze suple. Vreu sa te vad la plaja in august, fotomodea. dama
Eu ma impac binisor cu monti, desi mananc vegetarian. Am fost in culmea fericirii cand mi-am vazut burtica plata, in weekend, dupa o digestie mai accelerata. Asta vreau, sa scap de suncuta de acolo si de celu vizibila de pe pulpe si fund. Biciclesc dar cam putin, de cateva ori pe saptamana, ca am fost mai mult pe drumuri si mi-era dor de bicicla, dar nu aveam ce face. Are mare dreptate Ela, sportul e sfant, ca sa stea carnita teapana.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Iul 2012, 9:58 am

Mda , cam are dreptate ! Nu tine numai cu dieta , trebuie si sport . Azi sunt de rand la aspirator . Am decis sa mut cuiero-stepper-ul mai la fereastra , sa-l sterg de praf si maine dimineata pe racoare sa-l folosesc pentru ceea ce l-am cumparat de fapt . Macar de doua ori pe saptamana . Eu nu sunt vegetariana declarata , dar nu ma omor cu carnea . Nu pot fi nici perfect Monti , dar azi fac o saptamana de alimentatie corecta zic eu si se simte . Nu mai mananc paine seara si cred ca asta isi spune cuvantul , nu prajesc , nu cartofi , nu orez , nu paste , nu dulciuri , asa ca trebuie sa se schimbe ceva si la cantar , dar cu rabdare . Important e ca in sfarsit mi-am gasit motivatia si ambitia si sper sa ma tina mult si bine . Cu timpul se schimba obiceiurile alimentare si voi avea un stil de viata sanatos , fara sa-i mai spun dieta .

Am plecat de la 99 de kg la inceputul lunii si am o pereche de blugi mult mai ''slabi '' decat mine in care incapeam acum vreo trei ani si vreau sa incap dinnou macar in toamna . Asa ca imi doresc sa am rabdare ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 09 Iul 2012, 10:23 am

Corina bafta, eu iti tin galerie pe unde te vad si ma bucur enorm ca ti-ai gasit motivatia love Asta este cel mai important pas din procesul asta!
Raportez ca am pus la loc ce m-am straduit sa dau jos. 56 kg si un colac de toata frumusetea. Pana nu ma intorc din concediu nu mai fac nimic. Pe mine stresul ma omoara, nu reusesc sa ma controlez, sunt stresata zici ca a murit lumea. Toate poftele imi apar pe ecranul vizual, apoi apare si perioada cu pofta de dulce si balonari si oboseala din corp, sunt sfarsita de parca am prasit o vara intreaga . Uneori mi-e ciuda pe mine dar zic eu ca daca nu lucrez cu mine insumi nu are cine ma ajuta. Daca sunteti in astfel de situatii luati aminte!
Va doresc slabit in ritm
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 09 Iul 2012, 11:56 am

Daniela, asa si aici. pe mine ma oboseste rau caldura, ma sfarseste, nu am aer, nu am suflu. Pentru pofta de dulce, ar trebui sa ne luam Crom, ca o reprima. Si e un lucru ciudat, desi credeam ca putin dulce iti ridica glicemia si-ti da energie, e un tip de energie care tine foarte putin si mai mult rau face. Am observat ca fara cafea (de multisor...) si cu mai putine dulciuri, spre deloc (de cand cu monti) ma simt mai anergizata. Si foarte important e sportul, miscarea, pentru energie. Starea de letargie de la birou e bolnavicioasa, cu cat ne miscam mai putin, cu atat ne e mai lene. zid Sad Asa amanam miscarea pentru alta data, cand o sa fim mai odihnite (adica niciodata...) si e un cerc vicios.
Azi e musai sa fac yoga. Sunt disperata cu celulita, care e omniprezenta, indiferent de acul cantarului. Biciclesc cam de doua ori pe saptamana, dar nu ajunge, trebuie stretching sau un sport sustinut, cam in fiecare zi, 20-30minute. Pe mine asta m-a mai ajutat, dar imi tot gasesc scuze, de ani de zile... ca sunt prea obosita. Lasa ca incep de luni, lasa ca e si maine zi... beat

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 09 Iul 2012, 1:03 pm

Vin si eu pe la voi sa va spun ca am slabit vreo 3 kg ( de la 80 la 77 ) tinand cura cu lamai dar am tinut numai o saptamana si m-am dus doar pana la 7 lamai ca ma acrisem de tot si am inceput sa ma duc de vreo 2 sapt la kangoo jamp. face cineva , are vreun afect ?
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 09 Iul 2012, 1:31 pm

despre
corina corina a scris:, nu prajesc , nu cartofi , nu orez , nu paste , nu dulciuri ,,.......
iti spun din proprie experienta ca in curand iti va parea aiurea sa mananci cu paine, iar prajelile si cartofi.... (mai ales cei prajiti) ti se vor parea extrem de gretosi (bleah)
corina corina a scris:, asa ca trebuie sa se schimbe ceva si la cantar ,.......
se va schimba cu siguranta wink
cu siguranta se va schimba hug

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Lun 09 Iul 2012, 1:45 pm

Altadata n-as fi crezut , dar acum incep sa fiu de acord cu tine , Silvia ! Si nici nu stii ce bine ma simt ! flower
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Dum 19 Aug 2012, 11:06 pm

M-am intors aici ca-mi place mai mult ! O vreme am cochetat cu topicul lui Monti , dar nu mi se potriveste . Deci am plecat la 1 iulie de la 99 de kg si am ajuns la 95 pana pe 10 august cand am plecat la mare . In cinci zile de rasfat am luat aproape doua kg inapoi , dar promit ca le dau jos incepand de maine . M-am simtit foarte bine fara 4 kg si mai vreau !

Am mancat paine cu portia si seara fara , orez , cartofi foarte rar , fructe multe adica pepene mai ales si mere , struguri , prune si ce mai e prin curte , multe ciorbe de toate legumele fara paste si cartofi si se poate slabi incet si sigur .

Zilele petrecute in vama la mare m-au dat peste cap cu ceva pizza , inghetata si clatite , dar ma adun repede ca nu-i mereu concediu .

Cred ca si sportul meu de week-end are efect (adica dans la restaurant de la noua seara pana la doua trei dimineata , sa se simta clientela bine si sa si danseze pe ce cantam noi wink ) .

Asa ca sper sa vin cu noutati bune cat mai curand . dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Mier 29 Aug 2012, 2:10 pm

Da , e clar ! Aici singura care slabeste sunt eu ! rade Ce-am ajuns !
Eu care nu aveam ambitie sa scap de 1 kg !

M-am intors la recordul de 95 de kg . N-a fost prea greu dupa un week-end petrecut la o nunta de olteni unde nu mi-au stat picioarele (tare stiu sa se distreze oamenii astia !) si la ''zilele satului romanesc '' la Milcov (cu moldoveni care invart la fel de bine hora si sarba ) . In concluzie , avea dreptate Laura Lavric : hora si sarba sunt dansuri de slabit garantat .

In ceea ce priveste mancarea , saptamana asta am servit cam asa : dimineata la 6 cafeaua , la 9 mic dejun - fructe - acum cat mai sunt mere , prune si struguri , la pranz o ciorbo - mancare (fara paine ) facuta cu pastai , mazare , dovlecei , rosii , ceapa si dreasa cu un ou dupa multa verdeata , la 15.00 ceva pe paine (vinete , branza , dovlecei cu mayo... ) si seara branza cu rosii si ardei sau friptura cu salata de varza sau ceva de genul .

Culmea e ca-mi place sa mananc asa desi n-as fi crezut vreodata ( Merci Aurishta ! dama ) . Am ajuns la vorba Silviei : ma gandesc in urma si ma mir de ce chestii puteam sa mananc . Si ce usor e acum in bucatarie . Vreau doar o dry cook !

Pupici pentru voi ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mier 29 Aug 2012, 2:25 pm

No, de cand zic ca intru pe aici.....
Corina, ma bucur ca te simti bine in propria piele, asta e cel mai important. O sa vezi ca intimp se duc grasimile.
Cat despre sarbe si batute, pai bine ca mi-ai zis, asta fac cand vine omul acasa, ca cica si el vrea...a ajuns la 126 kg. Abia mai respira. Nu il laud pe el dar si pe mine la fel, sunt grasa si rotunda ca o purcica, fix din motivele pe care Admina le-a scris mai sus . Mama lui de birou ca si de pe scaun mi-e lene sa ma ridic. Cand ajung acasa ma simt asa de obosita de parca am tras la jug. Si pe deasupra tot aman. Ba sunt racita, ba tre sa ma acomodez cu clima (nu va spun ce rau mi-e pana ma acomodez), ba mai sunt si la perioada, a doua tura luna asta, am schimbat clima, ba is batrana si nu mai duc asa bine la schimbari si tot asa imi gasesc o mie de scuze. Si aman pe maine.
No, acum imi trebuie sutul acela sa ma motivez si sa imi urnesc dorsalul, sa fac ceva nu doar sa ma vait....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Mier 29 Aug 2012, 2:43 pm

Imi pare rau sa te stiu asa necajita , Danniela ! Si eu am avut perioade cand nu mai gaseam nici un strop de ambitie . Dac vrei , poti sa-ti cant... tu sa joci ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 29 Aug 2012, 2:58 pm

Asa ca inainte de concediu trec sa va spun ca am -18 kile.
Care ati mai trecut pe la croitorie ati remarcat ca se cunoaste. De simtit va spun eu ca-i tare bine asa mai usoara! Si mai am de dat jos mult!
Nu m-am apucat de gimnastica, chiar nu am avut vreme vara asta decat de-o tura de piscine in weekenduri. Nici caldura n-o mai suport si numai ideea de-a face efort pe canicula ma ducea la dureri de cap.
Tot sper ca dupa concediu sa am mai putin de munca si sa-mi fac timp si pentru ceva sport. Deja devine necesar ca s-au flescait niste zone alta-data pline de grasime. Trebuie lucrat si la tonifiere, cat de cat, cat se mai poate repara din ce-a stricat obezitatea.
Dar ma pot lauda ca m-am invatat asa cu mese regulate, mai mici cantitativ, cu statul de-adevaratelea la masa si-am uitat de mancatul pe fuga in timpul lucrului.
Trebuie sa vad ce fac cu raportul grasimi/apa. Se topeste grasimea dar apa sta inca fixata, greu pleaca si revine inainte de menstra. Probabil ca voi apela la ceva ceaiuri usor diuretice sa ajut drenajul.
Inca se duc 2-3 kile pe luna fara vreun efort evident.
Sper sa ma tina tot asa si sa ajung la o greutate normala.
Mi-e bine!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Mier 29 Aug 2012, 3:05 pm

Ma bucur pentru tine , Karina ! kiss Am zis eu ca tu ai fost stimulent pentru mine . Sa stii ca nu ma las , tin aproape ! La faza cu sportul sunt si eu de acord , dar trag nadejde sa tina cu dansul .Si mie imi place sa innot si ma ajuta la slabit , dar daca trece vara nu mai am unde . Daca nu... stepper-ul e prin zona si mai vedem .
Iti doresc multe kg in minus si dupa concediu ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Mier 29 Aug 2012, 3:26 pm

Karina felicitari pentru ambitie si pentru rezultatele remarcabile
Corina, curaj si inainte
Eu am ajuns la 63 de kilograme reducand painea si mancand cate un fruct sau cate un morcov cand mi-e foame peste zi As vrea sa nu mai slabesc pentru ca ma simt bine asa si pentru ca nu vreau sa fiu ca o scandura Din pacate, burta nu se duce Vine cu mine peste tot
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Mier 29 Aug 2012, 3:29 pm

Asta-i vesnica problema ! Burta se trage cel mai greu si niciodata cat am vrea .Tu n-ai avut nici prea mult de dat jos , Ema ! Esti o supla de felul tau . N-o sa fie greu sa te mentii .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mier 29 Aug 2012, 3:51 pm

Karina si Ema felicitari!
Corina, multumesc, imi revin eu curand.... doar n-o sa stau cu hainele in dulap, nu???? Am mai sta eu cativa ani, pana cand am remarcat ca imi faceam rau singura si nu in ciuda nimanui.....
Yeap, burta e problema.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 29 Aug 2012, 4:15 pm

Corina cit timp folosesti stepperul ? Am si eu si nu prea ctiu ce e de efect
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Joi 30 Aug 2012, 10:58 am

Si 10min daca-l folosesti si tot e mai bine decat deloc! Smile
Karina, musai sa te felicit hug , intr-adevar se vede bine in poze schimbarea!
Ema, tu esti o frumoasa oricum Smile , chiar si cu picul ala de burtica!
Corina, mobilizeaza-te mai cu foc, ai o prezenta scenica deosebita si silueta frumoasa ar fi un beneficiu in plus hug pupi
Eu am fost vara asta mai mereu bolnava Sad si am multe absente la activ de la sport, dar Monti ma tine pe pozitie! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Joi 30 Aug 2012, 3:41 pm

Fetelor, tine careva dintre noi dieta Dukan? Eu am citit multe despre ea si m-a convins. Azi e prima zi. Mentionez ca e prima data cand incep o dieta.
Am fost de dimineata la cumparaturi si m-am aprovizionat cu cele necesare... tarate de ovaz, iaurt 0% grasime, branzica 2 % grasime...etc. Am de dat 7 kg jos, se pare ca ar trebui sa scap de ele pana la jumatatea lunii octombrie... Sa vedem...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Joi 30 Aug 2012, 4:17 pm

Corina, Danniela, Aura multumesc Sper intr-adevar sa reusesc sa ma mentin ca eu de sport nu ma apuc
Aura imi pare rau sa aud ca ai fost bolnavioara Iti doresc mult bine si multa sanatate pupi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB