Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lucrul de mana - sursa de venit

+106
Albina Maia
symos
dorina64
romaya
ismi3ismi
geo
rosita
danabarbu2007
Chirrox13
violetas
danniela
nicopop
lori16ro
geo_narcisa
zylv
valentinadof
EuIrinuca
Lucia.BlueFlower
Shtefania
Aditza
Comoara casei
aurishta
bibitu
kitty_1973
Aghata
alimami
Cazimi
tomari
lucianemil
betymi72
telena
firicel
danyelyta28badea
Savu Ramona
Giobsy
Maci
Steluzza
elena.habasescu
Kristina
veniciuc nicoleta
natasaSV
madalina_mihalcea24
hinamaturi
Clio_Ela
cata13lina
canadianca50
gagaritz
ciumiki
ivanoiuadela9
carmenush
andra_racing
bubu85
Adeana
myky7robc
viviene
ileana cosanzeana
MagdaMarin
iuli.b
Alido81
teisoara
europolis
adelina24
lotus nufar
manus marioara
Fraise
treinegri
denygina
kristadesign
bubu mic
Alina.C
Noemi
julie.didy
Floren
scami
cris69
cretu_veronica22
letho
olympia
mnarcisa
aleahim67
ady_kat
geany
phoenix
Armeana
MARCELA70
milena
degetica
dina_dorina
AlinaJ.Bijoux
amnro
diada
ralucis
DANIELA.I
noel
ioana soare
costi_iacob
Ana Maria
felicia13
maria_covacef
Camy
Monica
Admina
mihatm80
Usagy
SilviaDumitrescu
MihaelaT
110 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Joi 25 Mar 2010, 11:15 pm

Fetelor eu lucrez lenjerii acasa de vreo 3 ani merg l Europa cumpar metraj cu 4 lei mpoate si mai iefti depinde de cantitate.La o lenjerie intra 7.5 m aprox.iar eu o vand cu 60 leinormala iar pt pat de mijloc 70 lei .problema e ca la tara e asa saracie si asa multa amaraciune ca rar vine cineva cu banii jos.In rest pe caiet la alocatii pensii si la salarii.dar tot ma multumesc pt ca am 2 copii unul a-3-a iar cel mic la gradinita:am timp sa ma ocuo de ei ,de teme .il duc pe cl mic la gradinita si sunt sub ochii mei.Am foarte mare noroc cu mama mea si ma rog la Dumnezeu sa tina toate mamele din lume si pe a mea pe langa ele pt ca ma ajuta foarte foarte mult.Una peste alta in jur de 18 -20 milimi ies pe luna.10 le pun deoparte pt materiale iar restul in casa:cu ce aduce si sotul ne descurcam .dar imi place si sa crosetez ca un hoby.ce sa va spun luptatisi iar luptati.am uitat sa va spun...adun banii mai greu dar decat sa lucrez la vreun patro cum faceam acum cativa anii ca nu mai ma cunostea nici cainele cand ajungeam acasa mai bine asa langa copii.Daca aveti ceva de gand riscati si...urma alege.Mia
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lotus nufar Vin 26 Mar 2010, 9:28 am

Manus Marioara


T e felicit pentru curajul tau si pentru tenacitatea cu care lupti,nimic nu se obtine din nimic,ci doar cu munca si sacrificiu.Eu cred ca o femeie este cea ce produce asa numita economie de familie,pe langa salarul pe care il aduce in familie gestioneaza casa ,copii,iar munca ei nu se termina niciodata:inca o data felicitari sunt si eu o femeie ,iar viata mi-a rezervat multe surprize am reusit doar prin munca mea.Este foarte adevarat ca urma alege...tenacitate si rabdare.!!!!!!
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de adelina24 Vin 26 Mar 2010, 9:40 am

Bravo manus ! Nu pot decat sa te admir . Eu daca lucrez ceva si ma vede al mei imi spune " iar lucrezi porcarii " . Am lucrat o rochita pentru fetita cea mare pentru o nunta . A fost admirata de toata lumea mai putin de sotul meu . Am o poza cu ea . Am sa o pozez diseara si am sa o pun ca capitolul haine pentru copii nostri ( sau cam asa ceva ) .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de europolis Vin 26 Mar 2010, 10:47 am

Bravo Mia, ai noroc ca poti vinde 31/32 de lenjerii pe luna, nici la Kaufland nu se vand atatea. Felicitari hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de diada Vin 26 Mar 2010, 2:01 pm

Asta ma gandeam si eu, sa vinzi atatea lenjerii pe luna este ceva, m-as apuca si eu dar nu ar avea cine sa umble cu ele sa le vanda wink

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Vin 26 Mar 2010, 2:45 pm

Multumesc fetelor nu ma asteptm sa am atata rasunet.A fost mai usor pt mine cand am inceput pt ca aveam prenatal.acu ma stie lumea in satsi vine la poarta,e mult pana ti se duce vestea.sunt lucrate foarte bine si sunt mari ca dim. ma refer.astazi de exemplu am vandut 4si mai astept o fata sa ia 2,dar sunt zile cand nu vand nimic.de ex.de la crciun si toata luna ianuarie nu am dat nimic dar dand pe datorie am supravietuit cu ce aveam de incast .E mult pana iti faci clienti;inca o data multumesc si curj ce o fi ofi.Eu n-am castigat niciodata ceva degeba numai munca s-a lipit de noi ..Ciao...
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 26 Mar 2010, 3:11 pm

Felicitari, Marioara!
Sa ai spor si cat mai multi clienti! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de teisoara Vin 26 Mar 2010, 3:26 pm

Felicitari Marioara!parca ne dai din tonusul tau,bravo pt.perseverenta. Flowers
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 26 Mar 2010, 4:28 pm

manus marioara pe mine una m-ai starnit. Dar te-as ruga sa ne pui si noua 1-2 poze cu lenjeriile pe care le faci. Asta pe mine una m-ar ajuta sa ma inspir si daca ai fi amabila sa pui o poza si cu detaliu de material, ar fi mununat. Si te rog sa nu ma intelegi gresit, dar, as da o fuga in Europa dupa material si cum nu am fost niciodata ... e posibil sa nu ma descurc sa cumpar ceva care sa il folosesc la lenjerii si pe care sa le mai si vand dupa. Ca de e una cand faci pentru tine si alta cand faci pentru altii. Te pupi si iti doresc spor si vanzare buna!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Alido81 Vin 26 Mar 2010, 4:31 pm

Buna fetelor,

M-am hotarat si eu...nimic pe "multumesc". Am facut cadouri gen bascutza si fular cret - care mai apoi le-am vazut pe net cu 50-60 ron si am primit un multumesc anemic..asa sa nu zic ca nu am primit, ba fulare crete crosetate care mi-au luat in afara de multa munca si ceva bani pe materiale...care s-au inteles a fi tot cadou... cu toate ca nu asa fusese vorba. In concluzie ...atat costa! cine vrea sa cumpere bine , cine nu... asta e. Si pentru ca astept un bebe si am fost uimita de preturi de prin magazine la lenjeriile de patutz m-am hotarat sa le fac eu. Atat pentru mine cat si pentru vanzare. In magazin am gasit materiale cu 5-6,5 ron metrul....consider ca un 25-30 ron /lenjerie nu e mult (insemnand cearceaf, fata perinutza si fata plapumioara). Voi ce parere aveti?
Alido81
Alido81
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 36
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Sam 27 Mar 2010, 8:21 am

Silvia nu am cu ce sa fac poze dar daca vine nepoata mea la mine o pun sa faca cu tel ca are camerasi cablu de date.Daca vrei sa te apuci iti spun eu de unde sa iei,eu am o fata care i-au de la ea marfa de 2 ani.In dragonul 7 pe ultimul rand de standuri.Ea il aduce de la turci pe el scrie bumbac 100%dar unele sunt mai bune altele nu chiar daca sunt de aceeasi firma.Adica unele se fac funie la spalt altele zici ca sunt calcate dar nu ies la spalat garantat.vreau sa va spun ca am lucrat ieri cu un chef dupa ce am citit mesajele voaste...apropo Aglaia si eu am avut discutii cu sotul meu la inceput,,daca nu merge,daca nule vinzi ce faci cu ele''si multe alte comentarii.Acum ii place cand merge la marfa cautasi el isi da cu parerea ca ala e frumos ca e asa si pe dincolo...tu zi ca el si fa ca tine. Alido dai bataie nu sta pe ganduri dar daca ai ocazia mergi la europa. Bine europa aproape nu mai e ca i-a bagat pe toti in dragoane dar e materialul mai ieftin.Ce sa mai zi...ma du sa ma apuc de lucru promit sa pun poze daca vine Nicoleta la mineva pup ,va multumesc pt incurajare parca mi-ati pus motor.Daca vreti sa mai intebati ceva va raspund cu cea mai mare placere spor la treba Mia.scuze de greseli dar nu pot sa ma uit pe ecran si sa tastez ma uit direct pe tastatura .Ciaooooooooo
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Mar 30 Mar 2010, 8:31 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] am facut eu ceva dar nu stiu ce a iesit.asta e unul din modele maine mai incerc sper sa mi iasa ,e cam complicat .Nu se poate incarca direct din calculator?mia[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] a inceput sa-mi placa ,nu ma asteptam sa-mi iasa ,mai ales ca sambata m-am chinuit o groaza. o sa mai pun modele,Mia


Ultima editare efectuata de catre manus marioara in Mar 30 Mar 2010, 8:46 pm, editata de 1 ori (Motiv : nu am terminat prima data)
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de iuli.b Mar 30 Mar 2010, 9:14 pm

bravo manus,inainte de revolutie faceam si eu lenjerii,capoate,sorturi la bulgaroaicele din sat,a fost greu ptr ca eram venetica,adica maritata cu unul din sat,dar dupa vreo2-3 ani imi mergea chiar bine,mai si brodam,apoi m-am mutat fortat la parintii mei,si m-am angajat la patron,e bine si aici caci iti merg asigurarile sociale,acum cind ii spun fiului meu cum faceam rost de bani cind era mic nu ma crede,erau zile cand precupetele nu aveau toti banii,completau cu brinza oua lapte cartofi,asa ca te inteleg nu-i o rusine
iuli.b
iuli.b
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 107
Localizare : galati
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 31 Mar 2010, 6:55 am

manus marioara a scris:Fetelor eu lucrez lenjerii acasa de vreo 3 ani merg l Europa cumpar metraj cu 4 lei mpoate si mai iefti depinde de cantitate.La o lenjerie intra 7.5 m aprox.iar eu o vand cu 60 leinormala iar pt pat de mijloc 70 lei .

Multumesc pentru inspiratie chiar ma gandesc serios sa ma apuc de asa ceva.Chiar sotul mi-a spus sa incercam dupa ce i-am povestit de tine.Masina am si am cu cine ma duce in Europa,chiar am fost toamna trecuta ca taxi pentru o vecina si ma duc cu ea.Fac una doua daca nu le vand le opresc eu.Ce pierd?
Oricum sunt in prenatal pana in oct 2011.

Am insa nelamuriri, le faci standard sau dupa masura clientului si ce latime au materialele de consumi 7.5m?
Eu una imi fac lenjeriile dupa nevoile mele,cearceaful mai mare ,iar fetele de perna dupa marimea pernelor mele.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 31 Mar 2010, 7:56 am, editata de 1 ori

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 31 Mar 2010, 7:42 am

manus marioara imi place materialul arata de tine si sunt chiar surprinsa ca astfel de material e la 4 lei/m. Mi se pare foarte bun ca si calitate dar ca si colorit. Nu stiam ca in Europa sunt asa lucruri de calitate si la preturi asa bune. Sa ai spor in continuare si sa ti se indeplineasca toate visele frumoase.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de cretu_veronica22 Mier 31 Mar 2010, 8:19 am

Felicitari Marioara,si sa poti vinde cat mai multe lenjerii.
Stiu ca e foarte greu.Am facut si eu chestia asta acum cativa ani de zile.Aveam pe cineva care venea cu materialul,deci nu investeam,eu doar le coseam si imi luam banii.Pe langa asta mai lucram si imbracaminte.
cretu_veronica22
cretu_veronica22
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 192
Varsta : 62
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Mier 31 Mar 2010, 4:03 pm

manus marioara a scris:Fetelor eu lucrez lenjerii acasa de vreo 3 ani merg l Europa cumpar metraj cu 4 lei mpoate si mai iefti depinde de cantitate.La o lenjerie intra 7.5 m aprox.iar eu o vand cu 60 leinormala iar pt pat de mijloc 70 lei .problema e ca la tara e asa saracie si asa multa amaraciune ca rar vine cineva cu banii jos.In rest pe caiet la alocatii pensii si la salarii.dar tot ma multumesc pt ca am 2 copii unul a-3-a iar cel mic la gradinita:am timp sa ma ocuo de ei ,de teme .il duc pe cl mic la gradinita si sunt sub ochii mei.Am foarte mare noroc cu mama mea si ma rog la Dumnezeu sa tina toate mamele din lume si pe a mea pe langa ele pt ca ma ajuta foarte foarte mult.Una peste alta in jur de 18 -20 milimi ies pe luna.10 le pun deoparte pt materiale iar restul in casa:cu ce aduce si sotul ne descurcam .dar imi place si sa crosetez ca un hoby.ce sa va spun luptatisi iar luptati.am uitat sa va spun...adun banii mai greu dar decat sa lucrez la vreun patro cum faceam acum cativa anii ca nu mai ma cunostea nici cainele cand ajungeam acasa mai bine asa langa copii.Daca aveti ceva de gand riscati si...urma alege.Mia
ia uite!!!o "vecina de-a mea"
marioara,unde stai mai precis in calarasi?
hai sa ne vedem odata,sa facem schimb de experienta!!!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Joi 01 Apr 2010, 10:46 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

e foarte gre sa copiezii toate literele cifrelesi semnele.in general le fac la comanda cearceaf pat 215x190 cearceaf plapuma la fel si perne 70x70 .Am zis aprox.7,5 m pt ca la cea de pat mij. intra lao husa 2,80 cm sa vedem daca mi-a iesit poza, osa pun in fiecare zi cate 1 ca nu stiu mai multe, am incercat adineaurimai multe si m-am incurcat a trebuit s-o iau de la capat

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mi-e greu sa copiez cu mana si nici nu -mi iese altfel la mine ,,paste'' e sters nu raspunde la clic


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 02 Apr 2010, 7:09 am, editata de 2 ori (Motiv : incercarede pus poze/ diada 1 enter)
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Lun 05 Apr 2010, 4:13 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] am mai pus cate ceva plus masinile de cusut,la cea mare cos iar cea mica bat butonieresi surfilez.Ce am facut de nu mai apare pozele la msj. anterior?stiti cumva ca eu sunt in ceata.Va pup

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Lun 12 Apr 2010, 12:28 pm, editata de 3 ori (Motiv : editat poza)
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de viviene Lun 05 Apr 2010, 5:56 pm

Felicitări pentru munca ta am încercat şi eu să cos lenjerii de pat, rezultatul a fost satisfăcator dar nu extraordinar. Cumpăr material la Kg, dar economia pe care o fac este aproape 0. Aşa că mă las păgubaşă. Materialul din poză este super. Tot din Europa este cumparată?
viviene
viviene
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 09/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de diada Lun 05 Apr 2010, 8:18 pm

manus marioara a scris: ....Ce am facut de nu mai apare pozele la msj. anterior?

Le-ai sters locatia sau le-ai mutat. Asa dispar pozele de pe forum.

Super ca iti merge bine cu lenjeriile, ma uitam la piata de ex la mine, o lenjerie de pat dublu costa 40 de lei, asa ca nu as face nici o afacere.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Admina Lun 05 Apr 2010, 8:48 pm

Da, si mama mea zicea preturi mai mici, in Bucuresti. Cam 50-60lei, set pentru pat dublu. Intr-adevar, in magazine e mult mai scump...
Insa daca as gasi material ca de la ShabbyChic love as cumpara si m-as apuca de business.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 05 Apr 2010, 9:10 pm

mmda si eu cred ca manus marioara este o norocoasa ca are clienti si ca vinte totusi de o suma frumusica/luna chiar daca vinde pe datorie important e ca luna asta ia banii pe munca de luna trecuta, luna viitoare de munca de luna asta... si tot asa. O mare norocoasa ca are atatia clienti cand in magazine sunt totusi la preturi mai mici si material nici de foarte buna calitate e adevarat dar nici din ala de unica folosinta. Acum mai am o nedumerire in legatura cu ultima poza postat de manus marioara: asa ambalezi tu lenjeriile? le pui si eticheta? ca vad o hartiuta cu ceva scris dar nu reusesc sa descifrez ce scrie.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Mar 06 Apr 2010, 10:59 am

da le ambalez,am gasit tot in Europa pungi pt lenjerii 17 lei 200de pg,le pun si eticheta cu dimensiunile si pretul,facute la calculator si scoase la mprimanta.Am mai sters din poze ca le aveam de cate 4 ori pe imageshack incarcate dar n-am stiutca se intamla asa,am vazut pe net din bbc satinat 130-160 o lenjerie ei be la Europa este 10 metru cel putin eu asa cred ca e acelasi material;un calcul simplu:190 cm cearceaf pat+=400cm pt plapuma+1,50cm pt perne=7,40cm inseamna 74 lei materialul.Pana la 130 mai e aproape 60 lei;daca stau de lucru fac 4 pe zi in conditiile in care am si 2 copii,fac si mancaresi multe altele.Am dat un ex.pt ca eu nu am bbcsatinat ,am bbc simlu si i-mi iesecam 30lei la lenjerie binenteles ca le fac cum vrea clientul.Daca nu vrea dimensiunile standard si vrea mai mari sau ami mici.De asemenea daca vrea 2 perne ,2 perne ii d-au sau 1 cearceaf sau ce vrea ,deci nu zic ca nu-i fac ca stric rostul la material.eu as zice sa nu va descurajati ,este greu la inceput dar va garantez ca merita.Ganditi-va putin 30lei la lenjerie x4=120pe zi.Unde ati gasi un patron sa te pateasca asa;iar daca vreau sa lucrez la 12 noaptea atunci lucrez.Eu sunt multumita si n-as mai lucra pt altii.De un timp sotul e in somaj si e mai greu dar cu Dumnezeu inainte.In legatura cu cele din piata ,sunt facute de mantuiala,au niste tighele rare sunt mai mici iar pernele sunt petrecute si mici si ele;de la mine cumpara lumea pt ca sunt cusute bine ,intarite.Fata de unde iau material are si ea lenjerii cu 30 de lei,i le coase o cucoana,ii da 2 lei pt lenjerie...dar sunt facute execrabil,are2 impunsaturi la cm si nefinisate si vai de lume. cand i-am aratat cum sunt ale mele a ramas asa ....Apropo cum iei materialul la kg? De unde si cat costa?


Ultima editare efectuata de catre manus marioara in Mar 06 Apr 2010, 1:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : gresealala scris)
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de diada Mar 06 Apr 2010, 5:04 pm

manus marioara a scris:..In legatura cu cele din piata ,sunt facute de mantuiala,au niste tighele rare sunt mai mici iar pernele sunt petrecute si mici si ele....

Aici ai mare dreptate, am vazut si eu asta, dar cine nu stie... da 40 de lei si o cumpara pe-aia de la piata.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 4 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB