Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lucrul de mana - sursa de venit

+106
Albina Maia
symos
dorina64
romaya
ismi3ismi
geo
rosita
danabarbu2007
Chirrox13
violetas
danniela
nicopop
lori16ro
geo_narcisa
zylv
valentinadof
EuIrinuca
Lucia.BlueFlower
Shtefania
Aditza
Comoara casei
aurishta
bibitu
kitty_1973
Aghata
alimami
Cazimi
tomari
lucianemil
betymi72
telena
firicel
danyelyta28badea
Savu Ramona
Giobsy
Maci
Steluzza
elena.habasescu
Kristina
veniciuc nicoleta
natasaSV
madalina_mihalcea24
hinamaturi
Clio_Ela
cata13lina
canadianca50
gagaritz
ciumiki
ivanoiuadela9
carmenush
andra_racing
bubu85
Adeana
myky7robc
viviene
ileana cosanzeana
MagdaMarin
iuli.b
Alido81
teisoara
europolis
adelina24
lotus nufar
manus marioara
Fraise
treinegri
denygina
kristadesign
bubu mic
Alina.C
Noemi
julie.didy
Floren
scami
cris69
cretu_veronica22
letho
olympia
mnarcisa
aleahim67
ady_kat
geany
phoenix
Armeana
MARCELA70
milena
degetica
dina_dorina
AlinaJ.Bijoux
amnro
diada
ralucis
DANIELA.I
noel
ioana soare
costi_iacob
Ana Maria
felicia13
maria_covacef
Camy
Monica
Admina
mihatm80
Usagy
SilviaDumitrescu
MihaelaT
110 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de rosita Vin 20 Mai 2011, 10:27 pm

Geany dar n-ar trebui sa se tina seama si de complexitatea lucrului la estimarea pretului? Eu n-am lucrat niciodata pentru cineva, deci nu am fost pusa in situatia de a calcula un pret, si la fel ca multe fete care intreaba pe aici n-as sti sa-l estimez. Dar ma uit la ce am lucrat pentru mine: am terminat de curand o rochie cu multe detalii la care am muncit mai mult, si in curand vreau sa imi fac o fusta care cred ca o sa aiba 4 cusaturi simple in total. Ma gandesc ca trebuie tinut cont si de asta, nu?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Vin 20 Mai 2011, 10:39 pm

Normal Rosita ca trebuie sa tii cont de detalii. Am vazut rochiile facute de Karina si celelalte fete, super frumoase, au cusut si la mana si la masina, cu nu stiu cate straturi de material. Nu cred ca poti compara cu o rochie simpla de vara cu 4 cusaturi cum ai spus.
Uneori e foarte greu sa pui un pret, mai ales daca e o vecina/prietena. Ba te gandesti ca mai ai nevoie sau poate o sa ai si tu nevoie intr-o zi de ceva. Insa ar trebui sa ne gandim ca si noi daca avem nevoie de ceva tot platim. Pai instalatorul nu vine de pomana, trebuie sa il platesti nu??? Electricianul sau mai stiu eu ce alte servicii. Ce te faci daca instalatorul e vecin, electricianul la fel, manichiurita sta la etajul superior si tot asa. Nu mai platim serviciile???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Chirrox13 Sam 21 Mai 2011, 1:31 am

Fetelor, aveti dreptate.Eu n-am putut refuza vecina care ma ajuta la greu, cand mi-a fost rau ea a venit si a stat cu mine, a avut grija de fetita mea. Data viitoare nu se mai repeta, pt ca ulciorul nu merge de multe ori la apa.
Eu in 2007 am fost la o croitoreasa si mi-a facut o rochita simpla, cu materialul ei, totul al ei cu 70ron. Acum mi le fac singura, ca am masina de cusut.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geo Joi 09 Iun 2011, 9:26 am

ma intereseaza sa deschid un magazinas cu lucruri hand made facute de oameni de prin brasov si langa intr-o prima faza. te-ar interesa asa ceva, adica sa-ti expui lucrurile intr-un magazin de genul acesta? as face-o in stil consignatie, adica practic magazinul sa castige dintr-un comision, nu vreau sa lucrez pe stocuri, cel putin deocamdata.

mesajul este de la o cunistinta de-a mea. deocamdata este doar in stadiu de proiect, nu am mi multe detalii, dar ar vrea sa stie daca sunt persoane interesate. asa ca va inteb si eu oe voi: ati vrea sa colaborati cu ea?
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 09 Iun 2011, 10:07 am

geo interes ar fi din partea mea si cred ca nu numai a mea dar eu personal as vrea sa stiu mai multe detalii exacte. Pentru ca nu asa vrea ca produsul meu sa stea pe un umeras sa se umple de praf sau si mai rau sa se decoloreze/deterioreze de soare un timp si apoi sa imi fie returnat ca nu a fost vandut sau si mai rau sa platesc pentru ca mi-a fost gazduit in magazin. Nu vreau sa supar pe nimeni si recunosc ca nici nu stiu prea multe despre cum functioneaza un astfel de magazin dar cred ca ar fi bine ca regulile sa fie stabilite inainte si cel mai bine sa sa fie si respectate ulterior.
Am vorbit cam mult. Tu ai zis asa.... ca studiu de piata si eu am inceput sa turui... pe scurt eu una as fi interesata (repet, depinde de conditii wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geo Joi 09 Iun 2011, 10:45 am

nici eu nu stiu exact cum functioneaza, si sincer nu stiu nici ce stie ea lol!
dar ii voi transmite tot ce ziceti/intrebati. sunt sigura ca ii vor fi si ei de folos. din mesajul ei inteleg ca ea va castiga din comision, deci probabil dupa ce un produs se vinde. dar voi confirma cu ea si asta.

intentia ei e sa deschida magazinul in centru, turistii fiind principalii cumparatori la care se gandeste, dar nu numai. eu cred ca ar avea succes un astfel de magazin in centrul barsovului. m-am gandit si eu la asta, dar dupa un proiect nereusit nu mai am curaj sa ma bag in "afaceri" Smile.

geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 09 Iun 2011, 10:53 am

Geo,si pe mine ma intereseaza sa-mi pun produse in magazinul din Brasov,al prietenei tale.Vreau detalii.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de adelina24 Joi 09 Iun 2011, 1:55 pm

Interesanta ideea Geo . Si pe mine m-ar interesa dar depinde si de ce anume ar dori prietena ta - ma refer la ce fel de produse ar dori .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Joi 09 Iun 2011, 2:16 pm

E interesanta ideea. Si sa va zic ce am vazut eu aici. Magazine cu mobila second hand. Patronul in general cumpara mobila de la persoane care vor sa vanda, uneori mai pe nimic si o vinde in magazin cu pretul lui. Spun asta referitor la ce a spus Silvia. Daca persoana cu magazinul ar cumpara produsele de la voi si le-ar vinde incluzand comisionul ei, s-ar elimina riscurile voastre, probabil nu si le ei in cazul in care cumpara de la voi ce nu s-ar vinde. Insa orice business are si un loss wink
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de adelina24 Vin 10 Iun 2011, 8:42 am

Asa sa fie cum spune daniela sau intr-un regim de consignatie , adica plata la vanzare ?
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de romaya Joi 07 Iul 2011, 4:47 pm

Fetelor , va cer si eu un sfat,doua,trei... Smile
E prima data cand voi participa la un targ ( am devenit "mester popular"cu acte-n regula..) si am nevoie de aprecierea voastra vis-a-vis de preturi .. ca-i o nebuloasa totala in capu' meu .. zid Si eu am "vandut" la prieteni si neamuri ..destul.. rade si ceva prin strainataturi la preturi care la noi ..nu se pun ..
Cateva exemplare si astept parerea voastra

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

multumesc bucurie
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de diada Joi 07 Iul 2011, 6:00 pm

Ce frumoase sunt! Spor la vanzare, faci lucruri deosebite, eu zic ca in Romania nu este platit lucru de mana la adevarata lui valoare. Este doar o parere.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geo Joi 07 Iul 2011, 8:07 pm

romaya, eu ma gandesc cam asa: un angajat care castiga, sa zicem, 2500 de lei pe luna, este platit cu ~15 lei pe ora. iti stabilesti un venit pe ora pe care l-ai accepta ca angajat si apoi iti calculezi pentru fiecare produs pretul ca fiind numarul de ore lucrate inmultit cu suma stabilita pe ora, apoi aduni pretul materialelor, cativa leuti pentru curent (presupun ca lucrezi si seara Smile ), cativa leuti pentru drumul pana la mercerie si eventual pentru alte chetuieli, daca mai ai.
daca tu nu iti pretuiesti munca, de ce ar face-o altcineva? eu prefer sa pastrez ce lucrez, eventual le daruiesc, decat sa le vand pe nimic.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de dorina64 Joi 07 Iul 2011, 8:17 pm

Vad ca nu indrazneste nimeni sa puna un pret. Sunt foarte frumoase ,lucrate impecabil si sunt "pour le connaisseurs".
Eu risc,marturisesc ca acum termin a doua bluza crosetata din viata mea,inspirata de un model de-al Romayaei.Probabil de asta risc Smile).
Nu stiu exact cat au costat materialele iar lucratura impecabila este foarte greu de evaluat.
Cred ca ar valora mult mai mult decat preturile pe care le pun eu mai jos dar ma gandesc si la puterea de cumparare si la reticenta romanilor de a plati mai mult pe un lucru unicat ,de mare calitate.
Deci:
jacheta rosie 200-250 lei
costumul 350-400 lei
ultimele doua bluze 150-200.
Astept alte pareri si mai ales nu dati cu rosii!

hug
dorina64
dorina64
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 382
Varsta : 60
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 24/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lori16ro Joi 07 Iul 2011, 9:28 pm

daca astepti pareri iuite o si pe a mea
pentru iasi unde marea majoritate a sal se invart intre 1000 ron e scumpa, lucratura merita cu varf si indesat

va trebui sa te decizi , lucrezi pentru o anumita categorie .....probabil mai numeroasa in Bucuresti vinzi in magazinele de lux
sau pentru targuri si lucrezi ieftin
dar pentru targuri cred ca sunt mai mult de expus si admirat doar daca nu e un targ prin care sa treaca si straini
lori16ro
lori16ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 55
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de symos Joi 07 Iul 2011, 9:30 pm

romaya lucrurile tale sunt superbe ,dar eu una prefer sa nu pun preturi pt ca de cate ori am pus pret lucrurile mele nu s-au dat ..............si nu-s urate sau prost lucrate ,dar...............asa-i la noi oamenii vor degeaba sau cadou.............
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Albina Maia Vin 29 Iul 2011, 7:34 pm

In mod normal pt o bluza (industriala) 150 e mult. Dar pentru acestea lucrate de tine eu i-as da, sunt frumoase.
Albina Maia
Albina Maia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Vin 29 Iul 2011, 7:40 pm

Eu cred ca preturile se fac bine-gandit. In primul rand la fel ca la salarizare, munca depusa este clasata pe criterii. La fel cum un muncitor de industrie usoara nu este platit ca un inginer din industria usoara la fel se fac si aceste tarife. De ex. acest lucru manual pe care il facem noi, este din categoria industriei usoare. Iar industrie usoara nu inseamna neaparat munca usoara.

Romaia, intreseaza-te de tarife, apoi calculeaza-ti un tarif/ora, dupa care adaugi material, profit, curent si alte cele. Daca modelul e dificil, e normal sa lucrezi mai mult, deci intra in tariful pe ora nu trebuie calculat separat. Parerea mea. Bafta!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de europolis Vin 29 Iul 2011, 10:00 pm

Romaya, imi pare rau sa te dezamagesc si iti doresc din suflet sa vinzi la targ dar asa ceva nu cumpara nimeni in targuri nici daca le pui 40 sau 50 de lei. Se vand chestii mici pe care pot da 5 sau 10 lei.
Multa bafta Romaya si nervi de otel pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Savu Ramona Vin 29 Iul 2011, 10:19 pm

Romaya sunt foarte foarte frumoase, dar din pacate impartasesc si eu parerea exprimata de europolis. Am participat si eu la vre-o 3targuri cred si avand produse mai scumpe (articole piele) am ajuns la concluzia ca nu e piata potrivita pentru genul de produse.
Oricum eu iti doresc multa bafta si sa fie apreciate asa cum merita ,si sa fie si cumparate!
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de romaya Sam 30 Iul 2011, 1:09 pm

Multumesc fetelor pentru ajutor si idei . Saptamana viitoare voi fi la targ.. va tin la curent cu "lesinurile in direct" . Nu vreau sa le dau la un pret " de nimic"..mai bine le pastrez pentru alte meleaguri..
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lori16ro Sam 30 Iul 2011, 7:22 pm

asteptam cu interes parerile tale
lori16ro
lori16ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 55
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de anacris Sam 27 Aug 2011, 7:03 pm

Buna ziua fetelor! sunt noua p-aici : hug si pt inceput a-si dori sa ma ajutati,daca se poate cu un raspuns.Am cusut un sarafan( pt o fetita de 6 ani )si nu stiu cati bani sa cer manopera .Nu vreau sa jupoi omul ,dar nici sa muncesc degeaba(am consumat ata si curent la cusut+calcat).Sarafanul este ca o ''fusta'' cu o betelie sus lata de 9cm,unde este aplicata si danteluta,are bretelute si doua cute pt lejeritate.Este cusut impecabil;poate ma ajutati cu un ''pret'',eu ma gandisem la 30 ron...,dar nu-s sigura,mai vreau opinii.Soacra mea are o vb: daca ii convine,bine...daca nu, sa nu mai vina Laughing repet;nu vreau sa jupoi,dar vreau sa fiu platita atat cat trebuie pt munca mea si pt timpul pierdut...etc,consider ca asa este normal. multumesc si astept respuns!aveam si cateva poze ,dar nu stiu sa le pun pe forum..poate ma ajutati si aici,pup! kiss
anacris
anacris
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 89
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/08/2011

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Admina Vin 02 Sept 2011, 6:27 pm

Cred ca e ok manopera 30lei, pentru un sarafan de fetita.
Fetelor cat se ia manopera pentru tivuri simple, la fete de masa, lenjerii de pat, etc. Stiu ca se ia la metru liniar, dar cat?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Vin 02 Sept 2011, 6:42 pm

Admina, eu am cusut o fata de masa, dar cum nu se compara preturile... nu stiu daca are rost sa scriu cat... Ma rog.; am comandat eu materialul bumbac bio cu certificat, iar din banii primiti, daca as fi scazut materialul, am ramas cu pretul unei ore de lucru. Nu am cerut eu suma, ba chiar am primit inca doua comenzi wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB