Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur

2 participanți

In jos

Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur Empty Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur

Mesaj Scris de Luminita88 Joi 16 Mai 2024, 9:53 am

Buna ziua. Sunt noua pe acest grup magic si am nevoie de ajutor, pe care sunt sigura ca o sa il gasesc la voi. Am facut cateva bratari cu pietre si bile de aur si argint pe sarma siliconata dar am observat ca la unele din ele s au innegrit in jurul bilei de aur si de argint si intrebarea mea este daca e posibil sa fie de la sarma siliconata sau nu? A fost folosita frecvent si la baie si la spalat vase tocmai pentru a testa acest aspect. Oare imi puteti recomanda un alt model de sarma sau fire folosite pentru acest tip de bratari, care sa nu oxideze? Multumesc anticipat. Spor la creatii!
Luminita88
Luminita88
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Aninoasa
Data de inscriere : 16/05/2024

Sus In jos

Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur Empty Re: Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 16 Mai 2024, 4:11 pm

Ne poti arata o poza? Nu prea inteleg ce e cu pietrele si bilele.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4702
Varsta : 46
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB