Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lucrul de mana - sursa de venit

+106
Albina Maia
symos
dorina64
romaya
ismi3ismi
geo
rosita
danabarbu2007
Chirrox13
violetas
danniela
nicopop
lori16ro
geo_narcisa
zylv
valentinadof
EuIrinuca
Lucia.BlueFlower
Shtefania
Aditza
Comoara casei
aurishta
bibitu
kitty_1973
Aghata
alimami
Cazimi
tomari
lucianemil
betymi72
telena
firicel
danyelyta28badea
Savu Ramona
Giobsy
Maci
Steluzza
elena.habasescu
Kristina
veniciuc nicoleta
natasaSV
madalina_mihalcea24
hinamaturi
Clio_Ela
cata13lina
canadianca50
gagaritz
ciumiki
ivanoiuadela9
carmenush
andra_racing
bubu85
Adeana
myky7robc
viviene
ileana cosanzeana
MagdaMarin
iuli.b
Alido81
teisoara
europolis
adelina24
lotus nufar
manus marioara
Fraise
treinegri
denygina
kristadesign
bubu mic
Alina.C
Noemi
julie.didy
Floren
scami
cris69
cretu_veronica22
letho
olympia
mnarcisa
aleahim67
ady_kat
geany
phoenix
Armeana
MARCELA70
milena
degetica
dina_dorina
AlinaJ.Bijoux
amnro
diada
ralucis
DANIELA.I
noel
ioana soare
costi_iacob
Ana Maria
felicia13
maria_covacef
Camy
Monica
Admina
mihatm80
Usagy
SilviaDumitrescu
MihaelaT
110 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de EuIrinuca Vin 07 Ian 2011, 6:02 pm

lucianemil a scris:
Camy a scris:buna ,fetelor dreptate aveti,nu zic nu ,asa cum am spus si eu ca tot ceea ce tine de lucru de mana e migalos ,bani putini ,si poate de multe ori nici apreciat eu va spun din punctul meu de vedere.
eu sunt inca la inceput,mai am multe de invatat,asa cum a spus si SILVIA nu neaparat ca TRAIM DIN ASTA CROITORIE ,TRICOTAT ,CROSETAT, dar un ban in plus nu strica niciodata,eu sincer sustin ca preturile pe manopera tin si de orasul in care stai.

la noi in BUZAU cam acestea sunt preturile poate ceva peste cele care le-am pus eu ,dar sunt care au si preturi sub.V reau sa va dau un exmplu.
O fata dupa forum ,tot din BUZAU ,mi-a propus sa ii lucrez lucrusoare de copii,pentru un magazin,paltonase si rochite de okazie de la 5ani in sus,nu am stiut sa-i zic un pret anume pe manopera pentru ca eu nu am mai lucrat pe bani ptr copii,dar i-am recomandat o tipa care stiam ca lucreaza lucrusoare pentru copii.Ea i-a cerut mana de lucru ptr un paltonas 50deron iar pentru o rochita tot 50de ron.Astazi i-am dat preturile spuse de fata aceea i s-au parut imense,spunandu-mi ca ea are o croitoreasa care ii lucreaza palton cu 35de ron,sau un sarafan cu manecuta cu 30de ron, astea pentru ea,deci pentru oameni mari,ei na spuneti si voi acum.

sau astazi era la un magazin de materiale si vb cu o doamna acolo care si ea se ocupa si croitoria ,o intreba de preturi,si zicea ca ptyr o fusta cere 20de ron dreapta cu captuseala.iar costum 50de ron.Eu am ramas masca.
pRETURILE LA HAINE NU SUNT FOARTE MARI in BUZAU dar trebuie sa merg pe premiza ca daca isi lucreaza la mine ,este altceva decat in oras.



kiss hug


buna Camy
de obicei eu citesc tot subiectul inainte sa postez, dar la exemplul care l-ai dat, m-ai pus serios pe ganduri.
daca in Buzau manopera palton copii e 35 de ron, atunci eu in Roman cat sa cer oare?
mi-e si frica sa mai citesc in continuare...

buna
lucian , hai ca-ti zic eu cum sunt preturile la noi:o fusta cu captuseala, dreapta, intre 30 si 35 de lei, in functie si de material, un palton de copii 50 lei, (daca nu ma crezi iti dau si mesterul care practica astfel de preturi)un costum 100 lei (de dama) cu captuseala .Nu e scump deloc.Sincer , eu nu fac un sarafan fara cel putin 50 de lei.
( mai bine tricotez ceva, e mult mai lejer)
EuIrinuca
EuIrinuca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 151
Varsta : 54
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 19/09/2010

http://lucru-de-mana.info/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de firicel Vin 07 Ian 2011, 6:06 pm

Shtefania a scris:multumesc firicel. cam la asta ma gandeam si eu, dar din pacate in orasul in care locuiesc nu ar da nimeni banii astia pe o rochie...
Stiu Shtefania ca si la noi orasul este micut dar sunt si oameni cu bani multi care ar da insa este o alta problema aici:de ce sa-mi dea mie 150 lei de exemplu,cand poate sa o ia dintr-un magazin de fitze cu 200 lei si sa se laude ca a luat-o din nus ce magazin pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Shtefania Vin 07 Ian 2011, 6:28 pm

da...si asta e foarte adevarat...mai bine o fac si o port eu decat s-o dau pe te-miri-ce....ca numai cei care fac asa ceva stiu cat e de munca si apreciaza..
Shtefania
Shtefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 31
Data de inscriere : 21/11/2010

http://fefebijoux.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de firicel Vin 07 Ian 2011, 6:30 pm

Of,esti un pui mic si mult prea cerebral pentru aceste vremuri pe care la traim pupi Ai dreptate dar daca ai comenzi,spune pretul de la inceput si vezi ce zic persoanele daca nu vor comanda,sa-si lucreze singure wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de valentinadof Mier 19 Ian 2011, 9:10 pm

buna ,oare cat sa cer pt confectionarea unui sarafan fara captuseala,cu taietura sub bust si pe piept,spatele partea de jos 2 bucati ,fata jos din 3 bucati,cusaturile din fata tighelite,fermoar ascuns?cu siguranta conteaza si zona ca tot spunea cineva mai devreme,dar asa orientativ voi care mai lucrati,ce ziceti?
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de zylv Mier 19 Ian 2011, 10:32 pm

daca modelul e simplu,cam 55 ron,daca e mai cu brizbrizuri,creste pretul.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geo_narcisa Mar 22 Feb 2011, 10:32 am

Buna, interesant subiect!!! Eu nu sunt atat de priceputa ca voi, recent mi-am achizitionat o masina de cusut si mai recent m-am apucat de facut port bebe - mei tai pt bebici! Intra ceva materiale, iar cele de calitate sunt destul de scumpe! Imi procur de la IKEA! Nu pot sa ma laud decat cu o prima clienta.....n-am decat aproape o luna! Am pus toate cheltuielile+ un banut pt mine si am ajuns la 100 Ron! Oare e mult? Mie nu-mi ramane fff mult...dar e bine!
geo_narcisa
geo_narcisa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 48
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 13/07/2010

http://casazamfirei.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de cris69 Mar 22 Feb 2011, 10:43 am

daca tu esti multumita atunci este bine.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Savu Ramona Lun 16 Mai 2011, 9:53 am

Buna fetelor, as avea si eu o intrebare - pentru ca nu am vazut modelul asta in comert - cam cat ar costa o geanta precum [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]?
Dimensiunile ei sunt: L 40cm x l 27cm x I 27cm.
Multumesc.
Savu Ramona
Savu Ramona
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 312
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lori16ro Lun 16 Mai 2011, 5:43 pm

eu in Iasi am intrebat pt fica mea (14) cat cere o croitoreasa(cu atelier la strada ) pt 1 rochie ocazie
de la 2 croitorese am primit acelasi raspuns 200 ron cusut
eu am ales pana la urma varianta comert ....dar va asigur ca aveau cliente

si o rochie pt nunti mai deosebita cusuta frumos in RO si cu material frumos sub 500 -600 ron nu gasesti si ca veni vorba am descoperit un mag care aducea rochii facute la Buzau cu pret aprox 130 ron -160 ron f dragute pt banchete si chiar era plin mag si se vindeau
lori16ro
lori16ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 26
Varsta : 55
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de nicopop Mar 17 Mai 2011, 12:25 pm

Depinde mult si de zona in care esti,daca mai sunt sau nu croitorese prin zona...
Si un alt factor care determina oamenii sa nu cumpere prodese handmade este invidia,cel putin eu asa am vazut,oamenii sunt rai,si daca nu stiu ca tu ai facut un lucru,ar da mai mult pret pe el,dar daca stiu ca l-ai facut,fiind vecinul lor,sau coleg,sau etc,nu mai dau acelasi pret.Este mentalitatea de genul:de ce sa-ti dau tie atata cand la magazin imi cumpar la acelasi pret,nou,adus de la Bucuresti?
Marea majoritate nu stiu,sau nu se uita la detalii,cum ar fi cusaturile prost executate care se desira la prima intindere,sau decolorarea la prima spalare,ma refer la produsele din china town.Un produs handmade va avea totdeauna alte caracterisitici si adevarate calitati,dar nu e apreciat.Cei mai multi merg pe principiul ce e in magazine,se poarta.
La noi cel putin,nu prea isi fac oamenii haine la croitoreasa.Decat stramtat/scurtat/modificat,reparatii,schimbat fermuare,pus banda la perdele...cam astea ar fi.
nicopop
nicopop
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 250
Varsta : 36
Localizare : Maramures,Romania
Data de inscriere : 11/03/2011

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Mier 18 Mai 2011, 12:10 pm

Fetelor, o prietena ma bazaie sa ii fac un bolero din bumbac mercerizat. Nu e foarte gros, cred ca o sa imi ia ceva timp sa i-l fac. Cat sa ii cer, ca ea vrea cu bani. Si nu e asa apropiata, i-as lua bani.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de violetas Mier 18 Mai 2011, 12:20 pm

Tu stii mai bine cat te costa firul, cat e de complex modelul, cat timp iti ia sa-l faci, si faci o evaluare sa iesi pe plus(mai ales ca nu ti-e asa apropiata, dar poate va mai face comanda)
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Mier 18 Mai 2011, 5:45 pm

Pai tocmai asta intrebam, cat costa mana de lucru fara materiale, voi cam cat adaugati pentru timpul pierdut???
Sa nu ma trezesc ca imi spune ca mai bine si-l facea in tara ca era mai ieftin Rolling Eyes
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de firicel Mier 18 Mai 2011, 6:28 pm

De regula,se cam spune ca manopera este dublu pretului firelor!Si daca este un model mai complicat,mai pui ceva acolo in plus! Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Joi 19 Mai 2011, 8:15 am

Saru' mana firicel love
Cred ca ii spun pretul dinainte si daca vrea bine daca nu ii explic ca nu fac munca voluntara. I-am dat o poseta cadou, cred ca de asta se simte si vrea cu bani. In fine, oi vedea.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de aurishta Joi 19 Mai 2011, 10:48 am

Sa ne spui si noua cum a reactionat!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danniela Joi 19 Mai 2011, 11:00 am

Va spun
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 20 Mai 2011, 6:37 pm

Cereti fetelor, eu am masina de cusut de 3 zile (numai la ora 2 dimineata pun capul pe perna), nu sunt obisnuita cu ea, dar am scurtat o fusta pt vecina mea de usa care e alaturi de mine la nevoie. Ia placut ce a iesit si a zis ca vrea sa ii cos o bluza dar de data asta cu bani...ca si branza e pe bani wink cos
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 20 Mai 2011, 7:28 pm

Pai si? Sunt curioasa cat ii vei cere pe bluza,ca si pe mine ma bate un gand, dar de fiecare data imi e jena sa spun un pret si ma trezesc ca le fac cadou....
imi place mult sa ofer dar cateodata ma gandesc si la timpul si noptile pierdute pentru a face articolul respectiv.
Chiar in ultima vreme multe persoane ma roaga sa le fac ceva ,dar din pricina asta am refuzat pe multi -pur si simplu nu pot spune un pret! Voi cam cat luati de o camasa,fusta,pantaloni sau rochie?Ce-i drept nu stiu nici pretul pietei, si nu vreau sa exagerez, dar nici sa-mi para rau ca mi-am pierdut timpul....
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Vin 20 Mai 2011, 9:06 pm

Nu poti cere bani pt. timpul si noptile pierdute pt. un cunoscut? Dar factura la curent cine ti-o plateste, ata, uzura masinii, nervii tai, ustensilele tale, care niciuna nu-i ieftina, si toata lumea asteapta un produs expemplar. Poti face exceptii, sa scazi din pret munca ta, dar nu materialele de lucru, curentul si altele incluse.

Daca iti aduce material si ata la culoare, intaritura sunt sigura ca o pui de la tine, calcatul se face tot pe curent, masina coase tot pe curent... Mai lasati rusinea la o parte, ca asa stricati si afacerile celor care se respecta pe ei si munca lor!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 20 Mai 2011, 9:12 pm

Ai dreptate! tocmai de aceea am intrebat cam care sunt preturile ,pt ca nu am nici cea mai vaga idee...
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Vin 20 Mai 2011, 9:16 pm

Daca socotesti de 4 ori pretul materialului, ar trebui sa acoperi toate cheltuielie cu aceasta suma si sa ai si tu un plus. Asta inseamna ca daca iti aduce materialul ii ceri de 3 ori pretul acestuia. E normal sa te informezi tu inainte, ca sa nu aiba senzatia ca iei pielea de pe ea... Nu te vei imbogati si nici ea nu va saraci.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 20 Mai 2011, 9:20 pm

da,cred ca e rezonabil ...am sa ma gandesc serios la asta! kiss
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Vin 20 Mai 2011, 9:28 pm

Pai gandeste-te, caci, daca masina ti se defecteaza in timpul lucrului, vecina nu va plati reparatia, dar daca o repari, iti va aduce in continuare la cusut...

Si o completare, atunci cand lucarti si primiti bani pentru produsul respectiv, lucrati cu atentie la detalii. Finisati-l cat de bine posibil. Asa cum ati vrea sa primiti voi marfa platita. Multumiti-va clientul, nu-i luati doar banul. Si sunt sigura ca o faceti, insa nu uitati: un produs exemplar lucrat si finisat, isi merita banii si clientul va reveni!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 10 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB