Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyIeri la 09:51 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 09:43 Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 17:36 Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 17:32 Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 17:24 Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 17:21 Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 09:59 Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:46 Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:41 Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:36 Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 16:11 Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:17 Scris de alesianicolau


Lucrul de mana - sursa de venit

+106
Albina Maia
symos
dorina64
romaya
ismi3ismi
geo
rosita
danabarbu2007
Chirrox13
violetas
danniela
nicopop
lori16ro
geo_narcisa
zylv
valentinadof
EuIrinuca
Lucia.BlueFlower
Shtefania
Aditza
Comoara casei
aurishta
bibitu
kitty_1973
Aghata
alimami
Cazimi
tomari
lucianemil
betymi72
telena
firicel
danyelyta28badea
Savu Ramona
Giobsy
Maci
Steluzza
elena.habasescu
Kristina
veniciuc nicoleta
natasaSV
madalina_mihalcea24
hinamaturi
Clio_Ela
cata13lina
canadianca50
gagaritz
ciumiki
ivanoiuadela9
carmenush
andra_racing
bubu85
Adeana
myky7robc
viviene
ileana cosanzeana
MagdaMarin
iuli.b
Alido81
teisoara
europolis
adelina24
lotus nufar
manus marioara
Fraise
treinegri
denygina
kristadesign
bubu mic
Alina.C
Noemi
julie.didy
Floren
scami
cris69
cretu_veronica22
letho
olympia
mnarcisa
aleahim67
ady_kat
geany
phoenix
Armeana
MARCELA70
milena
degetica
dina_dorina
AlinaJ.Bijoux
amnro
diada
ralucis
DANIELA.I
noel
ioana soare
costi_iacob
Ana Maria
felicia13
maria_covacef
Camy
Monica
Admina
mihatm80
Usagy
SilviaDumitrescu
MihaelaT
110 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de kristadesign Dum 11 Apr 2010, 14:21

problema e ca ne copiaza chinezii la toate cu niste preturi imposibil de realizat, si mai sunt si manual... shot eu tot timpul primesc replici de genul ca de ce sunt mai scumpe decat in magazine, sau la comercianti ( la expozitii sau targuri), si foarte multi nu vor caliatate, le cumpara de cadou, ca sa dea ceva..... Suspect nu conteaza pt ei ca am muncit o saptamana la un produs...
asa cam inceput sa-mi selectez clientii, ii citesc de cum deschid gura Basketball
ca nervii mei sunt mai importanti....
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de myky7robc Dum 11 Apr 2010, 14:46

Marioara,pe mine m-ar interesa cum ti-ai facut cunoscute aceste seturi sau produse de lenjerie de pat sau cum colectezi comenzile in cazul in care clientul vrea dimensiuni personale?Am dedus ca pretul pe material este de aprox 10 lei/m si are latime de 2.20m sau gresesc si ce fel de material,e bumbac creponat sau cum daca nu e satinat?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Dum 11 Apr 2010, 16:21

.NU e creponat ebumbac imprimat cred ca are si ceva sintetic prin el ca e imposibil altfel...comenzile, am umblat pe la cunostinte, am prietene care lucreaza la croitorii,le-am dat monstre si au ales ce au vrut;la scoala din sat i-am dat invatatoarei baiatului,am o cumnata care lucreaza la un motel a luat pt angajati din pacate n-am reusit sa ma lipesc de o comanda la patroana ,pt motel face comanda de 100.000 odata si eu n-am puterea asta financiara.Am mai fost si prin oras{eu stau la tara]pe la crese la spitalul din oras te miri pe unde;daca nu te zbati nu faci nimica, eu nu sunt genul sa-mi plang de mila atata timp cat am 2 maini si 2 picioare si sunt sanatoasa.Eu cred ca numai cine nu vrea nu gaseste de lucru. Materilul e 4 lei metrul nu e satinat ;am vazut ceva de unde iau materialul la 10 lei ala cred ca e satinat sincer nu stiu exact cum e bbc satinat, ce-am vazut eu la fata asta e un pic mai finut un pic lucios dar doar un pic e precum macrameul mercerizat daca ma intelegeti.Lam pipait se simte diferenta de calitate dar si de pret.Acum la cresa unde am fost eu cu lenjerii directoarea de acolo mi-a aratat ce a cumparat ea de la altcineva o lenjerie din bbc satinat acum 2 ani a dat pe ea 1600000,dar nu era la fel cu cel de care va spun eu ci mult mai prostera ceva asemanator cu tercotul si un pic lucios.Binenteles ca avea si ceva broderie pe ea .Ei acum sa va spun ce a patit la spalat:a intat la apa de nu-i mai inra pilota in cearceaf cel de pat i-a ramas aproape cat patul nu-i mai cade in jos plus ca i-a iesit pe saltea era kaki la culoare lenjeria va imaginati cum s-a facuto saltea roz.Acum am dus inainte de Paste la o matusa 8 lenjerii din care mi-a dat 5;asa prin neamuri cunostinte,le dau.Foarte rar reusesc sa fac ceva sa am in stoc ,mai mult pe comenzi.eu va doresc sa aveti curaj si bafta,dar nu uitati ca eu de cativa ani lucrez nu mi-au venit clientii peste noapte.Daca va pot ajuta cu ceva cu mare drag
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre manus marioara in Dum 11 Apr 2010, 16:38, editata de 1 ori (Motiv : poate-mi ies pozele)
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Adeana Mier 14 Apr 2010, 14:35

Felicitari d-na marioara.. stiu cat e de lucru la o lenjerie si daca faceti 3-4 / zi inseamna ca va merge mana Smile
Eu m-am chinuit la o lenjerie vreo 2 zile.. dar, a iesit pana la urma..
Materiale mi-am mai cumparat de la depozite (bucuresti sau timisoara), care vand resturi sau cupoane cu mici defecte la margine.. si asa poti lua super materiale la super preturi. si de pe net, din germania..
Eu am mai vandut fete de perinute decorative, inspirata de prin reviste si de pe net.. patchwork & quitling, aplicatii sau broderie.. sa fie cat mai deosebite. Intr-adevar e mult de lucru si cu mana, pentru ca sunt detalii.. dar si rezultatul e deosebit. Nu am poze la indemana, dar o sa caut..

E o problema in marile orase, pentru ca majoritatea vad preturile din magazine si cand vad ca produsul tau e cu 20 lei mai scump, nu se incumeta sa ia.. ca zice ca face economie. Dar, am auzit de atat de multe cazuri cand lenjeria intra la apa, se decoloreaza sau se desface dupa 2-3 spalari.. Afacerea asta merge bine din recomandari.. si daca prinzi o comanda la o pensiune, cresa sau gradinita.. te-ai aranjat.
Cine vrea sa faca niste banuti poate trimite mailuri la pensiuni.. sunt atatea pe net.. si chiar si o mostra de material prin posta, ca sa isi faca o idee despre ce e vorba. Si mai negociati la cantitate, ca sa fie bine pentru toata lumea. Pe mine ma apuca groaza cand mai merg intr-o mini vacanta la cate-o pensiune si vad lenjerie din aceea creponata de la chinezi.. Prefer un asternut alb simplu de bumbac.
Daca va adunati 2-3 doamne din aceeasi zona, cred ca ati face fata unei comenzi mai mari, puteti cere si avans pentru material.. unde-s multi puterea creste, nu? Smile
Mult succes la orice faceti.. si sa stiti ca citind povestile de succes ale voastre, am incredere ca pot face si eu.. si pot avea o sursa de venit in plus (si eu astept bebe si apoi intru in concediu de crestere a copilului).
Adeana
Adeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Arad, Romania
Data de inscriere : 14/08/2009

http://www.nasturi.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Joi 15 Apr 2010, 22:40

Ioana multumesc pt poza ca mie nu-mi iese nu stiu ce n-am copiat bine ,probabil n-am fost atenta ce am copiat de acolo si cred ca n-am respectat ceva.Oricum eu inca bajbai la calculator nu ma descurc prea bine si nici nu-mi petrc mult timp la el,mai bine se descurca baiatul.Multumesc inca o data.
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de bubu85 Mar 27 Apr 2010, 13:51

fetelor poate intrebarea mea nu ar trebuie sa fie postata aici\
dar ai avea nevoie de o informatie
nu stiti site-uri gratuite unde as putea vinde lucruri hand made?
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de diada Mar 27 Apr 2010, 15:46

pe okazii, ma rog, nu este chiar asa gratis, cate ceva am vandut si eu si am de plata la ei 0,10 eurocenti.

dar se vinde greu, nu te astepta la minuni. Eu am vandut 3 lulele in 2 ani zid

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Adeana Mar 27 Apr 2010, 20:37

cosmina:

Site-uri gratuite de acest gen nu prea sunt.. trebuie sa castige si respectivii ceva, nu?
Breslo.ro.. este o taxa de 10 lei pe luna.. si poti pune un numar nelimitat de produse, nu costa afisarea si nici nu se ia procent din vanzari cum fac majoritatea site-urilor. Mie mi se pare cel mai rezonabil.. Dar e concurenta Smile
Mai sunt cateva site-uri - magazine online care iti pot vinde produsele, insa majoritatea cer comisioane asa de mari, incat ar trebui sa iti dublezi preturile ca sa iesi bine.. si asa sunt sanse mari sa nu se cumpere produsele tale.. aici depinde de tine cum negociezi.

Okazii e ok, dar merge mai bine daca te promovezi pe diferite site-uri sau ai preturi intr-adevar bune.. si produse descrise bine, ca sa fie gasite la cautare.. si promovarea costa.. + trebuie sa cedezi procent din fiecare vanzare..

Un alt mijloc ar fi un site / magazin online propriu.. care costa daca nu stii sa-l faci si costa si hostingul.
Un blog ar fi cea mai ieftina solutie, dar aici depinde de tine sa-l promovezi.. pe alte bloguri - exchange link, pe forumuri (unde se accepta) sau din vorba in vorba - rude, prieteni, colegi etc.
Iti mai poti face reclama in ziare de mica publicitate - anunturi gratuite sau pe net - anunturi gratuite..
Ideea e sa existi si online - in timpurile astea moderne trebuie sa fii prezenta cat de putin si pe net.. multa lume din lipsa de timp cauta cadouri pe net.. si tu trebuie sa fii acolo Smile
Mai sunt: facebook, twitter, myspace..

Bafta multa tuturor.
Adeana
Adeana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 49
Varsta : 43
Localizare : Arad, Romania
Data de inscriere : 14/08/2009

http://www.nasturi.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 28 Apr 2010, 06:23

Mai este Aukro site de licitatii si nu se percepe nici un ban.Eu lucrez cu el de cateva luni si e ok.E mai greu cu clientii cateodata dureaza pana se gasesc.
Si ca sa ai "puteri"depline de utilizator trebuie sa primesti acasa prin posta un cod de client.Il primesti in cca 2 saptamani de la solicitare.
Si poti pune poze cate vrei nu ca pe Okazii unde de la a 2a poza iti cer bani.
Nu costa nimic,decat trebuie sa fi atenta la clienti si te sftuiesc sa ceri banii in avans pt a nu lua tepe.Pe facebook, twitter, myspace sunt in general pustani care cauta prieteni.Eu am cont pe hi5 si la il utilizez decat pe a adauga prieteni fara sa iau legatura cu niciunul, il am de fantezie .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lotus nufar Mar 11 Mai 2010, 10:54

De obicei cat costa materialul folosit pentru realizarea unei piese costa si manopera,aceasta depinde de calitate si complicatia modelului,daca se realizeaza un model complicat se adauga un procent de30% in plus iar daca se realizeaza din fir de macrame fin coton nr8(20)de obicei se plateste la gram ,fetelor munca voastra este enorma stiu ca si eu sunt fan-club,nu vide-ti pe bani marunti.sper ca reusiti sa face-ti un pret cat de cat real dupa putinele informati,ramane la atitudinea voastra,si nu uitati cele ce aveti PF intervin si alte cheltuieli......
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de manus marioara Mar 01 Iun 2010, 17:31

Mihaele T am visat eu sau chiar am vazut o geanta crosetata de tine cu fluturasi?poti sa-mi spui cam cat ar merge sa ceri pe o geanta ca aia? kiss multumesc
manus marioara
manus marioara
helper
helper

Numarul mesajelor : 91
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty BENTITE,,,CLAME,,,BROSE,,,BRATARI,,,

Mesaj Scris de andra_racing Mier 02 Iun 2010, 12:47

Buna fetelor,
as vrea sa va arat si voua cu ce ma ocup eu. Sper sa va placa ce vedeti!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] regulament .ro



edit Ioana Soare: citeste regulamentul forumului
andra_racing
andra_racing
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : constanta
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de kristadesign Mier 02 Iun 2010, 13:31

pe okazii am si eu...merge greu...eu pun anunturi gratuite pe net multe, cu poze la ce fac, si asa sunt sunata, sau imi vin pe mail, tot felul de clienti, trebuie poze si descriere buna...si la targuri mai apar clienti cu care tin legatura, sau dau comenzi...reclama online e cea mai buna kiss
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de myky7robc Mier 02 Iun 2010, 13:35

pe ce situri pui anunturi gratuite pe net?


------------

arata-ne andra cu ce te ocupi,spune unde ai postat.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Mier 02 Iun 2010, 13:55, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 60
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de kristadesign Mier 02 Iun 2010, 13:44

am dat pe google anunturi gratuite si apar zeci de site-uri, intri pe ele, vezi care au cayegoria care te intereseaza, nu toate au arta sau artizanat..etc, le studiezi, si alegi pe care sa postezi, au valabilitate diferita..
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de carmenush Mier 02 Iun 2010, 13:56

Fetelor, si sursa mea de venit provine tot din lucru manual. Crosetez, tricotez la greu. La inceput a fost greu. Nu stiam cat sa cer. Stiam ca muncesc foartye mult la un bolero de exemplu. Dar cand vedeam in magazinele chinezesti un bolero frumoas colorat si decorat cu 35-40 de lei si eu dateam 30 de lei cel putin doar pe material, ma descurajam. Totusi, mi-am facut blog, am lucrat pentru cunoscuti, pentru copiii mei, pentru mine, si usor usor m-am facut cunoscuta intrand pe alte bloguri, abonandu-ma la ele, postand comentarii ca sa trezesc interesul.
In cca un an de zile am ajuns sa castig cam 400-500 de lei pe luna (doar castigul) insa asta cu 2 copii mici pe langa mine, fara nimeni langa minme sa ma ajute, cu facut trebuirle casei, povesti, parc, joaca cu copiii, etc. Am calculat cam cat as castiga daca as lucra 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana si rezultatul ar fi cam 800 de lei. Imi convine. Fac ceea ce imi place, sunt si cu copiii sub ochi, nu ma streseaza nimeni.
Eu spun ca numai cine nu vrea nu poate face ceva. La inceput e greu si descurajant, insa nimic nu se face fara efort. Nu va veni nimeni sa ma intrebe" Auzi, tu lucrezi ? Ca as vrea si eu sa-mi lucrezi ceva" Pana nu iti faci produsele cunoscute nu poti obtine clienti.
Am si clienti permanenti si de ocazie. Clientii care mi se par indecisi sau cu multe comentarii ii refuz politicos.
Succes tuturor in ce vreti sa faceti.
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de kristadesign Mier 02 Iun 2010, 14:05

bravo carmenush, este hotarata tricot
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 02 Iun 2010, 14:45

Felicitari carmenush , te admir pt ceea ce faci . Spor la lucru in continuare . hug kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de ciumiki Mier 02 Iun 2010, 15:19

carmenush a scris:Fetelor, si sursa mea de venit provine tot din lucru manual. Crosetez, tricotez la greu. La inceput a fost greu. Nu stiam cat sa cer. Stiam ca muncesc foartye mult la un bolero de exemplu. Dar cand vedeam in magazinele chinezesti un bolero frumoas colorat si decorat cu 35-40 de lei si eu dateam 30 de lei cel putin doar pe material, ma descurajam. Totusi, mi-am facut blog, am lucrat pentru cunoscuti, pentru copiii mei, pentru mine, si usor usor m-am facut cunoscuta intrand pe alte bloguri, abonandu-ma la ele, postand comentarii ca sa trezesc interesul.
In cca un an de zile am ajuns sa castig cam 400-500 de lei pe luna (doar castigul) insa asta cu 2 copii mici pe langa mine, fara nimeni langa minme sa ma ajute, cu facut trebuirle casei, povesti, parc, joaca cu copiii, etc. Am calculat cam cat as castiga daca as lucra 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana si rezultatul ar fi cam 800 de lei. Imi convine. Fac ceea ce imi place, sunt si cu copiii sub ochi, nu ma streseaza nimeni.
Eu spun ca numai cine nu vrea nu poate face ceva. La inceput e greu si descurajant, insa nimic nu se face fara efort. Nu va veni nimeni sa ma intrebe" Auzi, tu lucrezi ? Ca as vrea si eu sa-mi lucrezi ceva" Pana nu iti faci produsele cunoscute nu poti obtine clienti.
Am si clienti permanenti si de ocazie. Clientii care mi se par indecisi sau cu multe comentarii ii refuz politicos.
Succes tuturor in ce vreti sa faceti.

si pe la 60-65 de ani -fara sa fi platit intre timp asigurari sociale,pensie,asigurari de sanatate- ce o sa faci ?
o sa te plangi ca nu beneficiezi de pensie?
scuze pt off topic !!!
ciumiki
ciumiki
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 28
Localizare : pe Terra
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de gagaritz Mier 02 Iun 2010, 16:34

heeeeeeeee la cum stau lucrurile la noi si daca platesti de toate asigurari si pensii ,tot nu ai la batrinete ,ca vedeti cum e romanica nostra,vedeti ce le face pensionarilor??scuze de of topic dar nu m-am putuit abtine!
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de lotus nufar Mier 02 Iun 2010, 17:10

Cimiki,complimenti,cei ce cred in fortele lor reusesc!!!!!!!!!!!!!!!numai bine si spor la munca!!!!!!!!!!!!!Cat despre guvern ,eu cred ca de politica se ocupa numai cei fara fantezie trebuie sa traiasca si ei din ceva !!!!!!!!!!!felicitari inca o data!
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de europolis Mier 02 Iun 2010, 18:11

Si eu off topic
Dar v-ati gandit si la imposibilitatea de a gasi un job legal?? Decat niciun venit nu e mai bine sa poti trai si azi? Maine..mai vedem, dar azi sigur trebuie sa mancam. Parerea mea
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 02 Iun 2010, 18:32

ciumiki a scris: si pe la 60-65 de ani -fara sa fi platit intre timp asigurari sociale,pensie,asigurari de sanatate- ce o sa faci ?
o sa te plangi ca nu beneficiezi de pensie?
scuze pt off topic !!!

daca iti faci un PFA sau II iti platesti darile catre sta si beneficiezi bine merci de pensie. Sau iti poti face pensie privat. Cotizezei lunar si anii de pensie... ai pensie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de geany Mier 02 Iun 2010, 18:35

Si ca sa mai si glumim pe tema off topic tineretul de acum mai ajunge anii pensiei?! rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de europolis Mier 02 Iun 2010, 18:42

Probabil doar pivate. Nu mai sper eu la pensie desi am 20 de ani vechime
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mana - sursa de venit - Pagina 5 Empty Re: Lucrul de mana - sursa de venit

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB