Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyIeri la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyIeri la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Dec 2009, 1:39 pm

Hello fetelor
Iar busy...iar pe aici iar liniste...vad ca suntem putine cele care mai scriem mesaje lungi :P
Ma duc, poate apuc sa vad pozili Marei Smile
Andrei e incantat sa se uite dupa fetite rade
Are deja trasaturi de domnisoara, nu de bebe mic, si e frumoasa pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 10 Dec 2009, 2:03 pm

tu cand intrii in concediu? Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Dec 2009, 4:10 pm

La anu Smile si la multi ani rade
Daca pot, pana in februarie, daca nu, ianuarie, depinde de dimensiuni si cum ma simt, mi-e sa nu ma simt dupa sarbatori ca nu s in stare....cine stie cat mai cresc...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 10 Dec 2009, 4:35 pm

deci mai ai ceva...dar vacanta de Craciun macar ai mai multa? wink
eu fug la facultate... pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Joi 10 Dec 2009, 7:49 pm

buna fetelor

rupta de oboseala , dar tot trec pe a voi , ca-mi sunteti tare dragi pupi pupi
..........cred ca suntem toate melancolice si vrem sa fim fericite in primul rand de Craciun. Suntem cam pe acceasi lungime de unde ura

eu una m-am angajat,Smile acu in preajma sarbatorilor. Azi a fost a doua zi ...si sunt rupta ca ma trezesc la 6 Shocked AM prog de la 7 - 15,30 - cu 30 min pauza. O sa va pov mai multe.

Acu fug ca tre sa trebaluiesc si prin casa....sa nu gaseasca socrela dezastru de tot, cand vine de la tara. rade rade ...ca daca ar fi dupa mine wink .......tre sa-i iau mileurile de pe sarma , ca acolo is de cand a plecat ea rade

va pup pe toate
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Dec 2009, 7:50 pm

Hello, am revenit, tarziu prietenie
Nu sunt ok nici de sarbatori, ca sunt libera de pe 24, pe 28 revin la work pana pe 31 inclusiv. Deh....Oricum nu am planuri f marete iar sotul nu are mai mult liber....asta e....
Ne odihnim in ianuarie......sper....
Fug in pat, vreau o seara relaxanta...

LE: Dana, mega felicitari, asa se intampla, nu cand vrei, ci cand iese Smile
Multa bafta, sa fie intr-un ceas bun Flowers
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Joi 10 Dec 2009, 8:34 pm

Multam CRis hug
Odihna placuta .
Am vazut-o pe MAruta ..o dulceata de fetita. E ca o bombonica, si a mai crescut pupi Ramo da tu? Iesi la iveala , nu mai sta in umbra

merg sa-mi facun masaj si in pat . Sper sa ne mai" auzim " maine , daca nu , nu stiu cand, ca mergem la tara ;)

kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Joi 10 Dec 2009, 9:20 pm

Salutare dragelor
Dana, ura ura Sa fie intr-un ceas bun. beat
Cris, ar trebui sa te odihnesti mai mult.
Juli, si eu sunt suparata, ca ieri sotul a trebuit sa mearga la Registrul Auto pentru o masina si a avut accident pe drum. Acum are o mandrete de cucui in frunte, care s-a tras inspre ochi. Huh, bine ca nu e nimic grav. Si unde mai pui ca la Lugoj ii stricat tomograful. Maine merge sa-si faca macar o radiografie, da eu tot ingrijorata sunt.
Merg si eu sa o vad pe frumoasa Mara. flower
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 10 Dec 2009, 11:30 pm

dana FELICITARI!!! pupi
ana imi pare rau pt accident, bine ca e totul in regula
cris imi pare rau ca ai atat de putin concediu Sad si iubi are la fel: 25-27dec, 1-3ian

eu maine nu cred ca reusesc sa intru asa ca va urez de acum un sf de sapt cat mai placut kiss pupi hug hug pupi kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Vin 11 Dec 2009, 11:06 am

Neata fetelor
Ana, ce nasol cu accidentul, bine ca e ceva usor pupi . E bine sa mearga la un tomograf, sunt de acord cu tine. De asta erai tu necajita ieri..... hug

Cu odihnitul, ai si tu dreptate...o sa imi fac planurile in dec si vad cum ramane pe Jan.
Andrica, deh, eu am ales sa stau la servici, legal as putea sa imi iau prenatal acuma, so....
Da nu e asa rau....
Nu mi place sa stau singurica acasa, as papa si m-as plictisi.....vad in ianuarie...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Vin 11 Dec 2009, 8:14 pm

buna fetelor

vin si eu ca o "terminata" dupa 3 zile de munca.
RAde sotul de mine, cat sunt de obosita dupa doar 3 zile...dar o sa ma obisnuiesc ...sper :P

Ana ....emotii , nu gluma, dar bine ca nu a fost nimic grav . sa ne tii la curent ....si muulta sanatate pupi

maine plecam la tara...la taiat porcu.....deci sigur o sa pap foame cam prea multe...dar ramane de vazut. ..si sper sa ma intorc la post Embarassed

wk frumos tuturor...si mai veniti pe aici ca se pune praful.... Rolling Eyes
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Vin 11 Dec 2009, 9:03 pm

Seara buna fetele
Cris, printre altele am pus si pantalonasii si un termometru de baie si o papusica care spune Tatal Nostru. Sper sa-ti placa. love
Dana, daca-ti place ce faci, o sa te obisnuiesti si nu o sa mai fii obosita. hug
In seara asta am luat tortuletul de la Livia, pentru petrecerea de ziua lui Edy. Poate pune ea si o poza. L-am lasat in masina, dar Edy a vrut neaparat sa il vada. A fost incantat. wink Si eu abia astept sa gust maine din el. rade
Omu meu arata ca dupa un meci cu Bute, dar sper sa treaca cat mai repede. Il oblojesc cu geluri de aloe, cica e se vindeca mai repede vanataile. Sper, ca arata groaznic si mi se rupe sufletul cand il vad asa. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Roxy Sam 12 Dec 2009, 1:33 am

Acuma am reusit sa temrin de citit ce ati mai scris voi pe aici. Si acum, bineinteles ca nu stiu de unde s aincep.

La multi ani cu intarziere lui Edy. Sa va aduca muuulte multe bucurii, sa fie mereu vesel si sanatos si sa aveti o petrecere pe cinste. pupi SI multa sanatate pentru sotul. Imi pare rau de ce s-a intamplat, dar vorba fetelor, bien ca nu a fost mai rau. Am admirat tickerul tau, Ana. Bebe Ianis creste si vad ca tu alaptezi cu succes. Felicitari pentru asta ! Cam pe cand avea Tudor 4 luni mi-a revenit menstruatia si era cat pe ce sa renunte Tudor la supt, dar nu m-am lasat eu. Dar cred ca v-am mai povestit, daca nu, va explic ce si cum ca sa stiti daca va e dat sa treceti prin asta.

Dana, multa sanatate lui David. Cel mai important e lucrul asta, sa ne fie copii sanatosi, si noi la fel ca sa ii putem creste si sa ne bucuram unii de alti. Felicitari pentru job ! Sa ne povestesti mai multe. Cat despre masina, sa o stapaniti sanatosi, fara evenimente !

Andrica, cred ca poti sa iti faci un folder cu toate info de aici. pana la urma vei fi cea mai informata pentru ca te pregatesti pentru bebe inainte de pregatirile de nunta. Sau poate aduni info si despre asta, dar nu ne spui noua ? pupi

An-deea ne-a uitat de tot... Arime tu mai tii legatura cu ea ? M abucur ca Raisa e bine si ca tu aduni comenzi d etorturi. Probabil vei fff aglomerata de sarbatori.Cred ca ar trebui sa optezi pentru un meniu simplu ca sa ai timp d etortelit. pupi

Ramo, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata. Sper sa gasesti putere pentru toate pentru ca stiu cat e de greu. pupi Si sper sa revenim la un intrat mai des pe aici. Prin Cluj nu am trecut, nu am ajuns, nu inca. Tot amanam, tot intervin altele... hug

Deiutza, ai grija de tine, vad ca ai un program nasol. Multi pupici.

Livia, spor la trebusoare, curatenie, renovat, tortelit, ce mai faci tu pe acolo. Ce mai face Stefan ?? kiss

Dana_mi, cum mai e cu jobul ? Sunt sanse sa se concretizeze in ceva bun si stabil ?

Julienne, vad ca ati avut un meniu delicios. SI noi gatim fff mult curcan, chiar ne place. Cat despre sfaturile tale, sunt mereu binevenite. MI-a placut mult si poezia kiss Eu acum sunt in cautare de gradi pentru toamna viitoare... Si ma tenteaza sa il inscriu la o gradi cu predare in lb germana. Engleza o sa invete oricum cu mine, as aincetisor din joaca si ma gandeam ca ar fif ainsa invete si germana. Chestiile care le prinde acuma usor, mai tarziu vin mult mai greu. In Oradea este si o scoala cu predare in germana, dar ma gandesc prea departe... Ma tot gandesc cum o sa se impace cu limbile.... Astept pareri si sfaturi si de la voi...

Alessia, multumesc pentru cuvintele frumoase. ma stradui sa fac cat mai mult si cat mai bine cu Tudor, rezultatele or sa se vada treptat. Ce bine ca terminati cu ratele, urmeaza baby plan, nu-i asa ?

Cris, imi place numele ales, nu stiu daca am mai spus asta.Atata timp cat te simti tu bine, poti merge la serviciu, dar eu te sfatuiesc s anu faci asta chiar pana in ultima clipa. Rezerva-ti tmp si pentru tine, pentru odihna si relaxare, chiar daca asta suna a SF. SI ai sa vezi ca nu o sa iti para rau daca profiti de putina odihna inainte si iti incarci bateriile. SUnt convinsa ca nu numai eu ti-am spus asta. Si daca iti poti mobiliza sotiorul cu trebusoarele pe care le vrei tu facute, atunci esti linistita cu pregatirile. Important e ca bebe vine intr-un camin armonios, inconjurat de dragoste si intelegere. In tinmp, stiindu-te ambitioasa, o sa rezolvati voi si celelalte aspecte. pupi


Vai, fetelor, cat am scris si cate edit-uri Smile


Ultima editare efectuata de catre Roxy in Sam 12 Dec 2009, 2:01 am, editata de 2 ori
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Sam 12 Dec 2009, 1:52 am

Buna fetele dragi kiss .
ANA ma bucur ca e ok sotul tau hug si distractie placuta maine la party bucurie . Abia astept sa vad tortuletul facut de LIVIA (apropo, mi-e dor de ea pupi ).
DANAAAAAAA ma bucur pt.tine hug , dar spune-ne despre ce job e vorba?
CRIS, eu am ramas in prenatal imediat ce am avut dreptul, dar eram deja cat elefantul ametit. E bine ca poti merge inca la serviciu bine , trece timpul mai repede pana la marele eveniment wink .

Fetelor va multumesc de complimente pupi prietenie . Marutza e deja mare Smile ... parca a zburat timpul. Avem pretentii de domnisoara lol! ... e o "domnisoara" cu scutec si suzeta Merci . De astea 2 lucruri nu putem scapa sub nici o forma. La pipi se cere, dar pt.cealalta treaba asteapta scutecul (era constipata cand a inceput sa se ceara la baie si nu avea rabdare sa stea atat pe wc) Smile , iar suzeta o cere cand e obosita. Deja dintii din fata sunt cam iesiti inafara si din acest motiv eu ii spun "d-soara castor".
De vorbit, vorbeste perfect, spune "Ingerasul" varianta ei wink : "eu sunt mic, tu fa-ma slab" si apoi spune: "pe tine mami" si "fa-ma mare, pe mine mami" rade . Se incurca de obicei la partea asta si o intrebam de fiecare data daca se roaga pt.mine sa slabesc ... si asa a ramas rugaciunea wink . Poate, poate se leaga si ma fac si eu slaba rade .
In rest e ok, dar nu prea mai doarme ca lumea. La pranz max.o ora si seara, de obicei, ne prinde ora 23.30-24 si ea nu doarme. Eu sper ca e legat de iesitul afara ... mai mult de o ora, max.2 , o data sau de 2 ori pe zi nu o scot, iar in vara stateam in casa doar cat mancam si dormeam. Sper sa isi revina cat de repede.
La mine cu somnul e si mai rau Sad ... adorm pe la 4-5-6 dimineata zid . E groaznic Neutral si nush ce sa fac Rolling Eyes . De ceva vreme m-am apucat de tricotat lucru de mana ... era crunt sa ma tot invart in pat si sa nu pot nicicum adormi, iar calculatorul incerc sa-l evit (pe cat posibil) ca imi sperie somnul wink .

Hai ca am cam facut romane wink ... va pup pe toate fetele si astept sa-mi spuneti ce gatiti special de Sarbatori hug .

PS: in curand pun poze cu ce am mesterit wink . O piesa am pierdut-o deja pe la mall si 2 le-am spalata la 90 grade, deci sunt compromise (din greseala bineinteles, nu din nestiinta rade ).

pupi hug prietenie

PS 2: ROXAAAAAAAAAAAAAAAAA pupi pupi pupi , parca ne-am inteles Smile . Ce mai faci? Tudor cum e?
Si DANA, scuze ca am uitat ametit ... sa folositi sanatosi masinuta bine .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Roxy Sam 12 Dec 2009, 2:07 am

Ramooooo kiss kiss kiss De cand nu te-am mai prins..... Le-am scris fetelor un roman in doua volume, numa` sa treaca ele pe aici sa si citeasca rade Suntem bine, Tudor e foarte bine. Vorbaret de mama focului, nu este zi sa nu ne uimeasca. Ma bucur ca nu avem probleme de sanatate. Asta e tot ce imi doresc. Iar ce e in sufletul omului, ramane acolo...

Clar ca ai domnisoara de acum. Ce haioasa e ea, cum se gandeste la silueta mamicii. Sper sa reussti sa scapati de suzi, aia ar fi problema mai urgenta. Cu mersul la wc se rezolva in timp. Nici noi nu suntem ff avansati la capitolul cerut la wc pentru ca nu m-am agitat eu prea tare.

V-am mai spus ca si eu m-am apucat de tricotat, am unele finalizate si cateva lucru pe care vreau sa le termin pe Craciun. O sa apar eu si cu poze.

Vizioanarea pozelor o las pe maine ca de o ora buna stau tot lipita cu ochii de forum:)

Multi pupici apasati, fetelor !

Ramo, noapte buna !

PS. Nici daca ne vorbeam nu reuseam sa ne intalnim asa la fix, Ramo. Sper sa treci mai des. kiss
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Sam 12 Dec 2009, 2:18 am

ROXA va pup pupi pupi pupi si ma bucur ca sunteti sanatosi hug .
Abia astept poze cu "creatiile" ... le pun si pe ale mele in curand, doar ca am cam uitat cum se ataseaza pozele. Pana una alta, le voi pune la grup wink . Frumos ar fi sa le pun si aici pt.ca unele sunt din fire luate de la Noemi, de aici de pe forum Merci .
Noapte buna acum.
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Sam 12 Dec 2009, 2:25 am

buna seara!

dana-bravo pt job. e greu de gasit ceva in vremurile astea..cel putin aici se simte...Sad

ana-bine ca n-a patit mai nimic sotul tau..cucuilul trece!
ce face livia?de ce nu mai trece pe aci?
ramo,roxy hug hug ..ma bucur ca ati trecut pe aici.

roxy-daca vrei sa invete engl sau germana,da-l la gradi de germana si o sa fie super.cu cit mai repede cu atit mai bine.iar tu vorbeste-i cit mai mult in engl.
eu am inceput cu piticii mei cite 5 minute de franceza si spre surpinderea mea,deja stiu o gramada de cuvinte...

ramo-mai treci pe la noi.cum mai e in cluj??mi-e tare dor...parca n-o sa mai ajung niciodata...

aici e un frig nebun,un vint de parca n-ai nimic pe tine.caldura e la maxim,am si un radiator la piciore,2 perechi de sosete ,am baut un ceai fierbinte si o juma de paha de vin si tot inghetete mi-s picoarele...

noapte buna...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 12 Dec 2009, 11:12 am

Buna fetelor

In sfarsit sambata…. kiss
Ana, merci, de-abia astept sa vad pantalonasii, i-am luat si eu lui cel mic o pereche, raiati, sunt asa simpatici, da inca nu am terminat cu strictul necesar, asa ca nu m-am apucat sa iau f multe de frumusete...si deja pt Andrei nu mai aveam alocat spatiu in dulap, nici nu mai stiu pe unde sa le pun, asa ca astept sa fac debarasarea din decembrie, sa ne apucam sa ii pregatim dulapior, patut, sa ii spal hainitele, etc
Sanatate la sot si distractie placuta la petrecerea lui Edy. O felie de tort si pt mine ...De la Sf Neculai n-am mai mancat prajituri si dulciuri si se vede la cantar ca n-am mai pus....da ce naspa e sa nu papi ca un purcel..... rade
Dana, te-am visat aseara, sa stii, si nu erai grasa delo wink c....aratai chiar f bine, bafta la job..... hug
Roxa, m-ai emotionat cu urarile tale pupi ...gand la gand cu bucurie, ca taman ieri am inceput sa ma gandesc la niste schimbari.....Ieri am ajuns aseara rupta de oboseala acasa, dimineata dupa 8 h de somn ma simteam de parca trasesem de greutati toata noaptea, asa ca incep sa ma gandesc ca din ianuarie, probabil pe la jumatate, sa imi iau concediu....ma simt ok la servici, chiar pot sa zic ca acolo ma simt cel mai confortabil, ca acasa pacarca-s invalida, nu ma pot apleca, nu pot face multe din activitatile mele obisnuite, la servici majoritatea le fac cu efort de gandire, si ma simt mult mai normala si mai putin speciala.....
Dar devine din ce in ce mai aglomerat si simt ca e posibil sa nu fac fata, asa ca o sa incerc sa discut despre un potential inlocuitor, si sa ii pot da in ianuarie parte din responsabilitatile mele...
E prima oara cand imi dau seama ca e posibil sa ma supraevaluat...sau poate e doar depresia de vineri, ca doar la sf de saptamana suntem cu totii obositi...
Ramo, mi-e dor de mesajele tale lungi, tu erai de obicei cea mai vorbareata dintre noi....ti-am vazut pozele cu Maruta, e superba....ti-am mai zis deja..
Da Julienne, bine zis, Livia si Deiutza de fapt ar trebui sa mai treaca pe la noi.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Sam 12 Dec 2009, 11:23 am

oaaa....... fetelor ce ma bucur ca mai veniti pe aici ...am citi cu foarte mare placere ce ati scris :D

MS de urari...iar jobul....deocamdata muncesc pe rupte. E o firma de export , si pt moment, ca e luna scurta si au ff multe de pregatit, lucrez si eu cot la cot cu ei.
8 ore in picioare , nu e prea cald ( desi e centrala pe lemne , dar hala fiind mare , nu face fata)..si tre sa -ti mearga mana de numa. Pregatesc niste plasticuri, cutii, pe care trebuiesc lipite alte plasticuri...milimetric, si ambalate perfect.
Cutii, cartoane, lipici......nu e ceea ce am vrut, dar mi-a promis ca de luna viitoare o sa stau mai mult la birou pt relatia cu exteriorul, fax, calculator, secretariat si un pic de supervizare angajati...deci sper sa fie mai bine.
CA 3 zile stat numai in picioare , aseara ma usturau calcaiele..NAh nu-s eu obisnuita cu treaba .....dar nene e o vorba " si cu mapa si cu sapa" .
Si ca bani nu e mult ...dar ... vreo 1000 . ...off e tare greu , cam asta e.

imediat ne pregatim sa plecam la tara.
PUPICI kiss kiss

le: Cris sper sa se adevereasca visele tale rade O sambata frumoasa si relaxanta
RAmo e criminala MAruta ta cu varianta de ingeras...m-am amuzat tare pupi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 12 Dec 2009, 4:15 pm

avr_dana a scris:

le: Cris sper sa se adevereasca visele tale
Vezi Dana ca in visele mele erai tu slabutza, da si putin fitzoasa....asa ca ai grija rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 12 Dec 2009, 6:22 pm

Salutare fetele mele dragi
Ramo, Roxi, multumim de urari. kiss
Ramo, am vazut-o si eu pe Mara. E o superba domnisoara de acum. Cu pampi nu te ingrijora, la vara o sa scapti de el, cu siguranta. wink Suzeta o poate papa catelu. rade
Roxiiiiiiiiiiiiiii love Ce dor mi-a fost de tine. Si Edy e la gradi germana. Nu pot sa spun ca a invatat mare lucru, dar ceva, ceva tot s-a prins de el. Si noi am zis ca engleza o va invata sigur la scoala. De altfel sotul vorbeste bine germana si ar fi pacat sa nu invete copiii si asa poate se prinde si de mine ceva.
Pup fetele. O duminica minunata va doresc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Dum 13 Dec 2009, 11:58 am

Ziua buna tuturor!
La multi ani lui Edy , sanatate multa si norocul sa-l calauzeasca mereu Ana! Abia astept sa vad tortuletul facut de Livia. love Sanatate multa sotului wink
Dana sanatate multa lui David si sper ca acum cand iti scriu sa fie bine. kiss
Livia esti ocupata rau, tortelesti sa inteleg bucatar
Roxy este tare buna ideea ca micutul sa faca o gradi intr-o limba straina si este un norocos ca te gandesti la lba. germana, nu mai spun de faptul ca engleza o s-o invete cu tine acasa wink Cu An-deea tin legatura mereu, ba chiar ieri am iesit la o cafenea, la shopping, ne-a si vizitat! love
Ramo kiss Ma bucur ca esti in zona, imi pare rau de kg depuse, dar le dai tu jos cu putin efort hug N-am reusit inca sa vad pozele cu Mara, dar sunt convinsa ca este o dulce wink Sper sa pot intra mai tarziu, poate pun si ceva poze cu Raisa, ca tot am facut ieri cateva Smile
Alessia spor la treburi, eu una nu o sa fac mare lucru anul asta... nu mai spal ferestrele, nu mai rastorn casa cu susul in jos... pur si simplu fac ordinea de zi cu zi si cu asta basta! dama
Crix ai grija de tine, nu face prea mult efort si dormi cand simti nevoia... trebuie sa profiti acum, dupa ce vine bebele bibe o sa se adune oboseala si o sa te resimti!

O zi frumoasa si un inceput de saptamana linistit! kiss
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 13 Dec 2009, 12:15 pm

Buna fetelor
O duminica frumoasa Smile
Multumesc de urari Medeea hug ...lenevesc, deci ma odinesc...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 13 Dec 2009, 12:56 pm

hello hello feteleeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nici nu mai stiu sa scriu de cand nu am mai scris rade ,nu am avut mai mult de 1 sapt net+serviciul asta obositor,dar dupa sarb se mai linistesc apele si o sa fie mai bine.
am fost si raciti eu si copiii cam 1 sapt,a trecut cat de cat,eu inca mai tusesc,dar e mult mai bine acum.
nu mai am timp de nimic,toate le fac pe fuga,asa ca nici eu nu fac nu stiu ce curatenie anul asta ca nu apuc,abia am timp sa fac mancare,praji mi le face mama.sunt libera abia in 24-26 si in 24 ies de la lucru dim la 2,asa ca.....apoi mai am liber 31-2 si apoi eventual sa ne dea concediul pe anul asta,3 sau 4 zile care ni se cuvin,inca nu stim nimic.
la kg tot 57,5-58,5,nici nu mai pot slabi ca mananc sa nu pic pe jos,dar nici nu urc mai mult de 58,5,ca la ce munca fizica fac nici nu am cum.de vreo 3-4 sapt tot aici sunt,sper sa ma stabilizez macar 2 luni la greutatea asta si de prin feb sa mai inbcerc sa scad pana la 51-53 ca tot nu mi-a trecut,mai vreau sa slabesc.
va poop pe toate,ma bucur ca sunteti bine,sper sa mai intru we viitor ca saPT viitoare sunt plecata de la 9 dim la 8-9 seara si nu am cum.
va poop si o sapt frumoasa va doresc kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 13 Dec 2009, 1:03 pm

Ne bucurcam ca esti bine Deiutza, chiar daca busy busy Smile
Eu m-am prostit de tot de cap, am devenit o mamica dedicata si serioasa, caut modele de botosei pt copii si jaketzele....clar......da tare mi-ar placea sa ii fac lu cel mic unele chestii de una singurica .....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB