Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyIeri la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyIeri la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

+16
SilviaDumitrescu
an-deea
teisoara
alessia
Giobsy
ana_bela
deiutza23
juliennej
ramomic
Roxy
avr_dana
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
livia1981
arime
20 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 24 Sept 2009, 2:49 pm

poate mai incolo ca acum am mancat prea mult si ma doare burta, nu pot sa fac nimic rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 24 Sept 2009, 2:56 pm

fa pilatesul buns and thigh,sa vezi ce bine o sa te simti si nici burta n-o sa te mai doara.
la mine e probat ca dc fac abdomene cand sunt cu burta plina ma simt super bine dupa,parca se digera mancarea mai repede.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 24 Sept 2009, 3:04 pm

am fost astazi si m-am inmatriculat la master wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 24 Sept 2009, 3:06 pm

super ANDRICA ma bucur ca se face.
ies si eu ca nu doarme Sori,ma pun langa el sa doarma macar 1 ora,paaaaaaa.
maine nu intru ca sunt cu trebi,vb nu stiu cand,ca in we am musafiri si tre sa ma pregatesc,probabil dumnica seara sau luni dim.
va poop pe toate,sa fiti cuminti si sa veniti la raport cu kg mai putine kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 24 Sept 2009, 3:11 pm

pupi week-end placut
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de alessia Joi 24 Sept 2009, 5:47 pm

Buna fetelor!

ROXY,te pupam si santem aici ,oricand simti nevoia sa vorbesti cu cineva pupi .

DEEA,eu am vazut de mult timp pozele alea;credeam ca ai pus altele noi.Am avuit impresia ca ai vbit de o geaca de piele,dar cred ca era vbe de geanta de piele rade .

DANA_ME,mananci cam aiurea si nu e bine deloc.Incearaca sa ai trei mese pe zi ,la ore fixe,si eventual si 2 giustari.Mancatul haotic te face sa mananci mai mult la o singura masa si in timp,nu faci decat sa te ingrasi. Eu cred ca desi mananc cel putin 1800 cal/zi,nu ma ingras f mult pt ca respect mereu cele 3 mese pe zi la ore fixe si cele 2 gustari.

CRISS,sincer nu te mai gandi la fiecare 100 de gr pe care o pui.Ai un copil in burtica si tot ce tre sa faci e sa ai grija sa mananci sanatos ,sa ai un aport suficient de vitamine.In rest,daca nu mananci prajit,afumat,zahar si alte porcarii,e bine sa nu faci o obsesie. pup si ai grija de tine.

LIVIA,bafta multa cu disociatul. De-abia astept sa incep si eu sa mananc mai putin de pe 1 (octombrie ,nu septembrie rade ) si sincer nu ma gandesc sa ajung la 50 kg pana de sarbatori,ci mi-ar placea sa ajung la 52 kg. 2kg in aproape 2 luni jumate ,mi se pare f rezonabil si daca nu reusesc ,inseamna ca nu-s in stare de nimic zid .

TEISOARA,iti doresc multa bafta cu decizia de a lucra acasa si de asemnea cu decizia de a elimina cateva kg.Sa ai grija sa nu te infometezi si poate poti introduce si putina miscare(plimbari lungi).
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 24 Sept 2009, 8:21 pm

Da alessia, ai dreptate, nu am cum sa obiectez, doar ca saptamana asta nu am avut nici chef de masa, iar azi mi-a venit ciclonul si poate dinasta am avut pofta de mancat mai multa, dar am sa incerc sa respect ce imi spui tu. pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Sept 2009, 8:22 pm

Halinutzo, daca nu mi-as face griji, as da iama in prostii, asa ma agit, ma plang, da` sunt atenta la ce mananc, am senzatia ca sunt la dieta, ca nu merg pe principiul mi-e pofta de aia, sa -mi iau, ci....eclerul ala nu-l ajuta pe bb, iar pe mine ma ingrasa, nu-l luam....
E destul de greu, da se poate....daca imi ploua in gura multe zile la rand dupa ceva, ma duc si imi iau, asa am patit cu o eugenie rade , ziceti si voi, sa imi fie pofta de eugenie din aia de 2 lei...asta e....
ma ingras acuma ca pap mai mult seara, ca dau cu fructe dupa masa de seara uneori, ca strugurii au calorii multe, ca mananc cam 3 fructe pe zi, ca mai bag niste cioko 75%, da asta imi mai alina din frustrari :D si ca pap anumite mese cu paine, dimineata si la pranz, in functie de ce am de papa si cat mi-e de foame....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Joi 24 Sept 2009, 8:29 pm

Crixutza pupi, daca iti e pofta de ceva e bine sa mananci, am o prietena care era insarcinata si a poftit la struguri, era la tara si vazuse la un vecin, nu au lasat-o sa ia si a ramas cu pofta iar copilul s-a nascut cu o rana deschisa pe fund in forma de frunza de vita de vie, acum e bine, dar cateva luni a fost nasol. O spun pentru ca am vazut si am fost langa si cand s-a intamplat si am vazut si copilul dupa nastere, sper sa nu te speriu, dar daca iti e pofta mananca macar un pic
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Joi 24 Sept 2009, 8:52 pm

buna fetelor
ati palavragit nu gluma

Roxy te mai asteptam pe la noi hug Ce mai face Tudor?

Alessia ce bine ca respecti cele 3 mese pe zi..felicitari . Eu respect vreo 6 rade rade Adica mananc ff haotic..dimi is cu chef de dieta dar pana in seara stric tot Sad Sad

Cris e ff bine ca gabdesti asa, e bine ca te gandesti sa papi sanatos, dar nici sa ai frustrari pe seama poftelor. Mie doctorita- cand eram insarcinata- imi spunea " daca vrei sa pui 40 kg la sarcina e treaba ta- dar tu o sa ai de tras dupa aia" De fiecare data la consult ma cantarea si imi spunea sa nu sar calul la mancare si sa nu pap pt 2 " ....a doctorita are cabinet in Pacurari- mi s-a parut ff de treaba wink
Livia bafta ,ulta cu disociatul si sper sa te tina de data asta- macar pe tine :D Stefan cum mai e?

Deiutza iar ti-au venit piticii pe creier? Sau deja au plecat? croseta

David azi iar nu a fost la gradi zid zid Am zis ca-l duc pe la 9 ca sa ia micul dejun acasa. Am aflat ca nu prea papa la gradi si vine rupt de foame acasa. El ff hapi ca nu-l iau de-o aripa il imbrac si valea....s-a pus la desene, a papat ceva si cand sa-l imbrac parca il taia cineva...nuuuu sui nuuuu a urlat cu suspine bocete..offf s-a dus la socrela si iar nuuu . Pana la urma a ramas acasa. Ea tot imi spune ca sa-l mai tin pana in primavara , ca daca stam 2 acasa poa sa stea si el cu noi Sad Sad Nu sunt constransa sa-l dau la gradi ....dar eu as vrea. Nush ce sa mai fac. Voi ce credeti ? E prea devreme la 3,4 ani sa mearga ...si inca la program prelungit de la 8.30 cand il duc eu ( ca se poate si mai devreme) pana la 15.30-16 ???
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Joi 24 Sept 2009, 8:56 pm

Dana_mi stiu si eu chestii de astea- semne din nastere...dar nu cred ca era rana ci pur si simplu un hemangiom care ori se mai estompeaza in timp ori raman asa. Am vazut ff multe pers cu chestii...si chiar eu am un semn din nastere.

Cica se fac de la pofte sau daca mamica insarcinata ia/fura ceva/ sau daca se sperie ....cine mai stie.

va las paaa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Joi 24 Sept 2009, 9:31 pm

dana_mi16 a scris:Crixutza pupi, daca iti e pofta de ceva e bine sa mananci, am o prietena care era insarcinata si a poftit la struguri, era la tara si vazuse la un vecin, nu au lasat-o sa ia si a ramas cu pofta iar copilul s-a nascut cu o rana deschisa pe fund in forma de frunza de vita de vie, acum e bine, dar cateva luni a fost nasol. O spun pentru ca am vazut si am fost langa si cand s-a intamplat si am vazut si copilul dupa nastere, sper sa nu te speriu, dar daca iti e pofta mananca macar un pic


Nu te supara, dar povestile astea chiar sunt naspa si chiar nu ar trebui povestite. In general cand esti insarcinata, foarte multa lume incepe sa iti spuna sa faci o gramada de lucruri...daca le-ai face pe toate te-ai transforma intr-un monstru, nu numai d pd v fizic.
Eu am zile cand as manca de toate din supermarket...chiar crezi ca e posibil sa imi satisfac toate poftele?
Sunt foarte multe psihoze din astea, eu am vazut o mama care si le-a pus pe toate in practica si copilul nu e cel mai reusit dintre toti...se uita fix la mine si imi zicea, mananca tot ce poftesti, nu te abtine, fa ce ai chef, am rog...eu cred ca trebuie sa fie un minim de cumpatare in toate, oricare ar fi situatia....
Sper ca nu te superi pupi , dar vei fi si tu insarcinata si te sfatuiesc sa nu te iei dupa altii decat daca sfaturile sunt pertinente. De ex i-am spus si asistentului de la dr de fam sa nu mai spuna chestii de genu`(apropo de faptul ca am cerut o adeverinta sa duc la servici-cum ca sunt insarcinata) ca sarcina nu stii cand se poate opri din evolutie, etc...
Sunt lucruri care nu ar trebui spuse peace na, ca am facut ditamai pomelnicu...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Sept 2009, 12:45 am

salutare


ce mult ati scris...nu am reusit sa citesc tot,asa doar printre picaturi..recuperez in seara asta,insa.

alina-in principiu,ramin aici..dar nu se stie niciodata cind ,poate ne intorcem in europa,romania..nu stiu.dfapt in momentul asta nici eu nu stiu unde vreau sa traiesc.deocamadata aici...copil inca nu fac.am mai zis aici,nu vreau sa am stresul examenelor,al casei cind am copil.nu stiu de e bine,dar asa am hotarit.
deea-mie imi place cum arati.esti o mamica cu forme,sexy...

raport-2 banane
vreo 3 cartofi cu mincare de fasole verde
4 felii piine cu masline in ea
cartofi vreo 4-5,cu ulei de masilne si usturoi+un pumn seminte de toate felurile cu fructe uscate(astea iar nu aveau ce cauta aici)Sad

la sport nu ajung in seara asta...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] o filmare f faina pt cele ce au timp.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 25 Sept 2009, 8:20 am

Neatza fetele,

crixutza- ma gandeam si eu ca sunt lucruri ce nu ar trebui spuse, stiu ca nu ai cum sa faci tot ce vrei, daca te gandesti si la binele copilului si apoi al tau, ai mare drepatate aici si nu ma supar, eu vroiam sa iti spun astea, nu sa te speriu nici altceva ci ma gandeam ca daca iti e pofta de un lucru minor tot ar trebui sa papi putin, ma gandesc si eu ca daca ai pofta de detoate si te ingrasi in timpul sarcinii pentru ca mananci tot ce vrei nu iti faci nici tie bine si nici copilului. Nu am vrut sa te necajesc, daca am facut-o imi cer scuze pupi
Dana- rana acum e inchisa, deci nu stiu ce este. kiss
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 25 Sept 2009, 8:39 am

neata fetelor.
ieri am mancat dezastrous zid zid zid
09:00 – 60g sunca pui, 36g fitness, 1rosie, 1cafea
12:00 – strudel cu mere
14:00 – 1pulpa pui, 1chifla secara
15:00 – 1melc cu vanilie
19:00 – 1ou, 1felie branza
Altele: 2lingurite indulcitor, 25g cioco, 1/2castron budinca, 20g seminte
TOTAL: 948 grame, 1628.2 calorii, 77.3 proteine, 66.5 lipide, 181.3 carbohidrati, 16.4 fibre
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 25 Sept 2009, 8:48 am

am intrat sa va salut si fug la Deva ca am treaba wink .
ALESSIA am pus si poze cu geanta mai demult,dar cele cu GEACA de piele,rochita alba cu mov de nunta si cu copiii au fost puse alaltaieri,nu aveai cum sa le vezi demult.nu stiu de ce nu se vad la tine.
fetelor,qazi nu m-am cantarit(maaaaaaaaaaare minune) si sunt mai linistita asa,vreau sa va multumesc ca sunteti alaturi de mine si ma suportati si ma sustineti,chiar dc va suna aiurea sa stiti ca eu va iubesc si ma bucur taaaare mult ca va cunosc,fiecare in parte are multe lucruri care ma fac mandr5a sa va cunosc.desi nu gandim toate la fel,nici nu ne certam,suntem intelegatoare,nu ne certam,nu ne jignim,ne respectam opiniile fara sa le luam personal si asta e mare lucru.
va poop pe toate si-mi sunteti tare tare dragi kiss kiss kiss kiss kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 25 Sept 2009, 8:50 am

kiss kiss kiss deiutza
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 25 Sept 2009, 9:15 am

deiutza pupi kiss hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 9:20 am

dana_mi16 a scris:deiutza pupi kiss hug

Dana, nu m-am suparat, da nu imi place sa mi se povesteasca superstitii pupi
Arati super in noua poza, avea dreptate Halinutza Hamericanca wink
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 25 Sept 2009, 9:22 am

crixutza, ma bucur ca nu esti suparata, mersi pentru poza pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 9:32 am

Wow Julienne, e superb filmuletul....stii ce ma gandeam? Ca as putea sa ma apuc cand stau in prenatal sa confectionez materiale pt montessori si sa caut ce pot cumpara.....dar vad ca multe nu trebuie neaparat cumparate, de ex panza aceea care te ajuta sa inveti sa legi sireturi :D
Foarte misto....
Ce ma intrebam eu e cum reusesti sa ii organizezi intr-o clasa pe toti, pt ca vad ca fiecare face o activitate diferita Smile
Metoda este totusi simpla, dupa cum zice in filmulet, adica si un parinte paote urma principiile de baza, poate nu intr-un mod foarte profesionist, insa poate face cateva chestii de baza decat sa il puna in fata TV ului si sa il lase acolo. Oricum, ce vad eu ca e f avantajos, odata ce ai stabilit metoda si probabil i ai dat cateva indrumari, copilul descopera singur, adica poate sta in aceeasi camera cu tine, il poti supraveghea sau raspunde la intrebari, insa nu trebuie sa stai pe capul lui.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Vin 25 Sept 2009, 10:37 am

neata fetelor
is si eu matinala azi. L-am dus pe DAvid la gradi pe la 8 , am facut piata, am pus si de o mancarica de fasole noi- de alea care se fierb super repede, si acu iau micul dejun 3 prune si 2 struguri
Sper sa duc bine ziua de azi fara sa sar calul in a 2a parte a zilei

DAna_mi e muult mai frumoasa poza asta croseta

Deiutza ma bucur ca ai revenit la sentimente mai bune hug
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 25 Sept 2009, 10:41 am

Multumesc Dana pupi
Fetele eu va doresc un weekend placut, eu am intrat sa va salut doar, pentru ca am trebi, azi plecam la Fagaras, cand vine sotzul de la munca, asa ca va pup si vorbim luni pupi kiss
Paaa
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 12:16 pm

Eu s-ar putea, de fapt e cam sigur, ca voi ramane singurica acasa o saptamana.....
Sotul se angajeaza la celalalt job.... hug si is f bucuroasa, insa trebuie sa mearga la training la Bucuresti asa ca noi 2 am ramas singurei :D, eu si cu bb.... Sad
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Vin 25 Sept 2009, 12:36 pm

Felicitari muuulte pt sotul tau Cris pupi
Las ca e de bine.... si o sapt trece repede.

Ce vroiam sa-ti spun si nu am apucat. Cica/ e sigur/ copilul aude din burtica, e deja familiarizat cu vocea mamei si alte sunete. Am citit ca cineva ii punea muzica - o singura melodie- ceva gen cutie muzicala cu o melodie linistitoare - in fiecare zi, apoi dupa ce a nascut si bb plangea ,se linistea la auzul acelei melodii. Super interesant ....eu am tot vrut sa fac asta numai ca pana am gasit cutie muzicala sa-mi placa melodia am nascut rade rade .
SI cand l-am adus de la maternitate vreo cateva zile puneam muzica clasica in surdina- de pe calc. DAr el dormea ca era obosit , nu de la muzica mea...dar nah am incercat rade
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB