Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

+16
SilviaDumitrescu
an-deea
teisoara
alessia
Giobsy
ana_bela
deiutza23
juliennej
ramomic
Roxy
avr_dana
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
livia1981
arime
20 participanți

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Vin 25 Sept 2009, 1:05 pm

neata

cris-multe materiale le poti confectiona,asa e..mai ales cele pt practical life sau viata de zi cu zi.
pe copii ii inveti sa fie independenti.adica dua ce au o lectie cu un nou maiterial,ei sint intersati si merg singuri si iau afara materialul.fiecare lucreaza cu ce stie ,simte ca are nevoie.de exemplu,la cealalata scoala,aveam o piticoata,isabella o chema si in fiecare dimineata mergea direct la turnul roz,"'the pink tower".pt o luna ,chiar si dupa vreo 3 lectii cu ea,nu a reusit sa il faca corect.dar in fiecare dimineata mergea acolo.ei,intr-o zi...a reusit sa-l construiasca.atita bucurie si incintare ca l-a facut singura,cita am vazut in ochii ei,n-am vazut la nimeni.tot venea si ma tragea de pantaloni si imi zice"tina,i did the pink tower".asa bucuroasa am fost si eu pt ea ca aproape imi venea sa pling cind am vazut ce multumita era ea.dupa ce a avut reusita sata,in aceeasi zi,l-a mai facut de cel putin 10 ori.
asadar , ei lucreaza cu ce simt ca au nevoie.se dezvolta f de timpuriu un sens al independenti si a luarii unor decizii.
cris-bravo pt sot.
dana-faina poza!
dana-nu-l lasa toata ziua la gradi,mai ales daca ai timp.chiar daca o sa ii placa,e f lunga o zi din asta pt piticoti.si ..mai ales dupa masa,nu cred ca fac nici ei mare lucru,adica au program mai liber.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 2:33 pm

Multumesc Julienne pupi
Dana, asa e, am mai auzit de asta, si ne-am apucat tot asa, o jucarioara ceva care sa scoata cantecele, da nu prea am gasit ...si tre sa fie eventual cu o baterie care poate fi schimbata, daca i se termina, e naspa...ca degeaba il antrenez din burtica daca dupa aia n o mai pot folosi....
I-am pus deja muzica clasica la laptop Smile sii ii place, reactioneaza cand asculta love
O sa iasa un mic tocilar din el rade


Ultima editare efectuata de catre crixuta in Vin 25 Sept 2009, 8:47 pm, editata de 1 ori
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de alessia Vin 25 Sept 2009, 6:14 pm

Hello si de aici din HAMERICA!!!!!!!!!

CRIS,deci o saptamana intreaga o sa va faceti de cap tu si bebe(care s-ar putea totusi sa fie bebeloaica Flowers ).Bafta multa sotului si vezi,incet-incet,lucrurile se indreapta catre directia pe care o vreti voi.

DEEA,m-am uitat la poze ,dar mie nu-mi apar ultimele poze de care zici tu,ceea ce e f ciudat.Cred ca toate simtim acelasi lucru,ca ne leaga deja o prietenie frumoasa si nu cred ca o sa renuntam usor la ea.

DANA,ai fost harnicutza azi;bafta pana diseara si sa te tii tare.

ANDRICO,eu cand mananc 1600 cal sunt la dieta,iar tu zici ca ti-ai facut de cap... Rolling Eyes ?

DANA_ME,vezi ce multe complimente primesti de cand ai schimbat poza? Drum bun la FAGARAS si te asteptam inapoi.

LIVIA inca nu a aaparut;o fi ocupata cu vreun tortuletz ceva cake .

Eu ma pregatesc de servici,asa ca va pup si va urez o seara frumoasa si linistita.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Vin 25 Sept 2009, 7:44 pm

Buna seara!
Noi azi dimineata am fost la mama sa-mi mai iau niste borcane wink, n-am mai reusit sa intru pe aici.
Alessia m-ai ghicit repede rade , dar nu azi, maine trebuie sa fac 2 torturi, o sa-mi ia putin timp, dar tot intru macar sa va salut. Eu sper sa nu mananc prea mult din tort, sper sa reusec.
Deiutza ma bucur ca esti mai optimista azi, cam acelasi lucru simt si eu in legatura cu voi toate pupi
Va multumesc la toate ca ma acultati atunci cand ma apuca bandaliile cu nemancatul lui Stefan, aici ma pot plange, aici ma bucur cu voi, chiar daca nu ne cunoastem personal s-au dezvolat niste legaturi stranse intre noi si asta ma face sa ma bucur. E un loc unde intru tot timpul cu placere tocmai pt ca nu sunt certuri, vorbe urate, ci doar o vb buna, un sfat, o prietena care sa asculte Flowers
Dana_mi drum bun, te asteptam cu povesti!
Juli m-am uitat si eu la filmulet, l-am salvat, am vazut ca sunt mai multe filme interesante acolo, si copii destul de mici.
Eu cu al meu inca n-am reusit mare lucru, azi n-am mai incercat, oricum am fost tot pe drumuri. Ieri mi-a luat figurinele din mana si-au zburat in toate directiile, culmea e ca eu credeam ca o sa faca ca si cu scamele, sa le ia cate unul, macar sa para interesat, nici o sansa, dar mai incercam, sper sa ma tina nervii o luna cat pe tine cu fetita Isabela Laughing
Dana si eu zic sa nu-l fortezi, daca nu-i place mai lasa-l e totusi mic.
Eu am ramas cu mari sechele de la gradi, nu suportam somnul de la amiaza, a fost o teroare pt mine gradinita. Ma rugam in genunchi de mama sa nu ma lase la gradi, uneori nu se putea cum vroiam eu, ea trebuia sa plece la servici, eu ramaneam plangand, ea pleca plangand Sad . De la 6 ani am stat singura in casa, chiar ultimul am care era cel mai important. Imi luam toate jucariile in pat si stateam pana venea tata, ei erau mereu in tura inversa, dar nici la gradi n-am mai dormit Rolling Eyes
Mai apoi cand am inceput serviciul in ture de noapte, ma gandeam la somnul pe care l-am pierdut la gradi Smile
Cris ma bucur pt voi, pt sotul tau, nu fi trista ca esti singura, din contra fa ceva pt tine, numai pt tine, saptamana asta sa ti-o dedici tie, ca o zi aniversara prelungita wink
Pup toate fetele si va doresc un weekend cat mai frumos!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 9:03 pm

Halinutza, multumesc, m-ai uns la suflet cu gandurile pozitive, ma bucur cand aud din astea..Smile, in ultima vreme nu au fost multe persoane care m-au incurajat, si vorba voastra, trebuie sa fie ceva de capul grupului nostru, ca de atata vreme am ramas unite, nu ne-am certat si am stiu sa ne dam feedback intr-o maniera civilizata...
Eu sunt suparata asa....intr-un fel in ultima vreme, pt ca exista persoane care m-au dezamagit, persoane la care nu ma asteptam...iar persoane la care nu ma asteptam m-au incurajat si cat au putut mi-au fost alaturi ....voi ati fost printre ele, of course....tare ciudata viata asta...incet incet parca ma retrag mai mult in carapacea mea, adica nu prea mai pun baza pe oameni, intotdeauna iti iei teapa...mai am cateva persoane apropiate, ideea e ca vreau sa alung din jurul meu toti oamenii care par sa nu-mi vrea binele...
Aoleu, sa ma opresc ca o iau razna....cred ca e de la hormoni, iertati-ma please....
Asa e, Livia, eu cu bebica o sa ne facem de cap singurei, clar...prima chestie porcoasa: vreau sa dorm cat mai mult :D
Vrem sa ne odihnim...
Cred ca in perioada asta imi creste burtica din ce in ce mai mult, ma cam papa pielea si de pe burtica si de pe sani.......ma cremuiesc de 2 ori pe zi, seara obligatoriu, in rest cand mai apuc si eu Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Vin 25 Sept 2009, 10:11 pm

Atunci inseamna ca si hormonii mei o iau razna, pt ca ma regasesc tare bine in ce-ai spus tu.
Si eu am facut curatenie sa zic asa, in lista de prieteni si mai mult m-am interiorizat(oricum nici inainte nu eram eu cine stie ce persoana super sociabila si exeriorizata). Cei mai multi asa zisi prieteni ma suna mai mult cand au nevoie de ceva, mai rar cate unul sa sune doar sa intrebe pur si simplu de sanatate. Din pacate asta e lumea in care traim, fiecare trage foc la oala lui.
Ma plang si eu aici pt ca in alte parti nu prea pot, stiti si voi ca fiecare e cu problemele lui, sora-mea inca traieste intr-o lume plina de fluturi, iar mama isi face griji din orice, asa ca nu-mi ramaneti decat voi sa va bat la cap Embarassed
Cris ai fost tare cu chestia porcoasa Smile asa sa faci!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Vin 25 Sept 2009, 10:32 pm

livia1981 a scris:
Cris ai fost tare cu chestia porcoasa Smile asa sa faci!


rade rade rade vaaaaaaaaaaai, sper din tot sufletul, an senzatia ca clachez, is rupta de somn, am tradus toata saptamana niste chestii pt o prietena (una din cei buni), nu m-am odihnit cum trebuie, mai am o multime de aranajt pe maine cu nunta, ar trebui maine dimineata mi fac analize ca sa ajung miercuri la doctorita, sa vad ce fac si cu infectia asta urinara, ma inteapa in stanga jos, sper ca e doar din cauza ca ma impinge bebe in splina sau ceva, prietenii care se casatoresc vor sa ne puna pe drumuri de la ora 2.....eu nu rezist asa pana dimineata.... Sad offfffff, mai am o gramada de chestii de facut si e deja 10 jumate Sad, hai ca fug.....trebuie neaparat sa termin repede ca sa dorm si eu cu bebica mea.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime Sam 26 Sept 2009, 11:02 am

'neata fetelor! sunny
Capul sus si nu mai fiti "suparici" din cauza celor din jur fetelor, normal nici nu are rost sa puneti la suflet! Eu una apreciez perosanele care stiu sa ramana alaturi indiferent de ce s-ar intampla, restul inseamna ca nu a fost sa fie... viata merge mai departe! wink
Livia sa ai spor la tortulete foame azi am de gand sa fac unul, sa vedem daca ma tin de cuvant, cum sotul n-o sa fie acasa cam singurica sunt nevoita sa-l devorez shot
Dana in ce priveste gradinita, parerea mea este ca trebuie dus la gradi, chiar de le este greu si sunt mici. Acolo invata sa socializeze, sa fie indepententi etc... educatoarele se ocupa de ei! Chiar daca acasa este inconjurat de familie, uneori ne luam cu una-alta prin casa si el sfarseste tot singurel la joaca! Parintii ce-si duc copiii la gradinita si merg la job nu prea au incotro, de aceea ii lasa pana la finele programului... dar asta nu inseamna ca este chiar asa de rau pt. copil, el plange la inceput, mai apoi se ia cu joaca. Stiu ca ei nu uita si-si reamintesc, dar ce facem daca-i cocolosim si-i tinem doar dupa fusta noastra?!? Este mai importanta "calitatea" timpului petrecut alaturi de copii, dacat cantitatea" timpului. Sunt o mamica ca am stat non-stop cu pitica, am considerat si consider ca este tare importanta perioada 0-3 anisori, insa nu sunt de parere ca de copilul plange sa nu-l mai duc la gradi.
Deiutza sa ai spor, am inteles ca esti in pregatiri pt. musafiri foame
Dana_mi drum bun la Fagaras, sa aveti spor la treburi si odihna placuta! Smile
Roxi te imbratisez cu drag, mereu m-am tinut sa-ti spun, felicitari pt. perioada lunga de alaptat si pt. decizia de a -l intarca! M-a emotionat teribil povestea ta si sper sa reusesti sa intri mai des sa povestim ca inainte prietenie pupi
Ramo asemenea, te imbratisez si sper sa intri mai des iubita pupi
Cris pt. perioada cand aveam balaurul in burtica mi-am cumparat un aparat: BebeSounds se numeste cu ajutorul lui ascultam bataile inimioarei, dar ii puneam si muzica wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aparatul are si un CD cu muzica, Mozart... din cate am citit in perioada sarcinii muzica clasica este recomandata... in special Mozart wink Sper sa-ti fie de folos hug
Un week-end placut fetelor si ne reauzim mai tarziu! kiss

later edit: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Sam 26 Sept 2009, 12:50 pm

Buna fetelor
Vi s-au umflat gingiile in timpul sarcinii, sa fie sangerande si sa va doara?
Nu stiu ce sa ma fac, ma simt naspa tare azi......mi s-au umflat cateva portiuni si intr-o parte cel putin ma doare de mor,.....

Medeea, merci, e foarte misto aparatul.... pupi
Tre sa ne facem un calcul si la buget acuma......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Sam 26 Sept 2009, 10:32 pm

Unde umblati fetelor? M-ati obisnuit prost rade sa gasesc 2-3 pagini si acum doar 2 mesaje? Pai se poate? Smile
Eu azi n-am avut timp nici sa respir, sunt rupta, imediat ma bag in bat pt ca mi-am terminat "bacteriile" Smile Mi-am luat cele necesare pt zacusca, dar n-o pot face pana luni, azi am copt vinetele si le tin in frigi, sper sa nu pateasca nimic. Am pus un butoi de 40kg cu lubenita, castraveti si gogo la murat. Si lubenita felii intr-un borcan de 10kg. Curatenie, papa, torturile pt maine, mai am sa le ornez si gata ziua de azi. boo
Am mancat haotic, era de asteptat, am mai lins niste catroane, mi-am facut plinul serios Neutral
Arime eu astept cu interes tot ce faci tu wink
Cris si eu am avut problema asta cu gingiile, eu n-am gasit nici o solutie, dupa ce am nascut mi-a trecut gingivita de parca nici n-o avusesem. Distractie placuta la nunta! Astept pozici wink
O duminica placuta tuturor, maine nu cred ca reusesc sa intru deloc, dupamasa mergem la soacra sa-i duc torturile.
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Dum 27 Sept 2009, 4:05 am

seara buna!

slaba miscare in weekend...Sad
cris-sorry ca nu esti intr-o dispozitie buna hug
arime-vazut ca ai deschis subisectul cu montessori.o sa trec si pe acolo.Smile
livia-tocmai m-am uitat pe blogul tau.mama,mama ce bunatati.imi lasa gura apa...cornurile alea cu bere le-as incerca si eu..si melcii ..aoleu...nu mai intru ca imi lasa gura apa...
fetele cu bucataritul profesionist-am si eu o intrebare:la ce sau de ce se pune amidon in anumite creme?si ce e mai exact amidonul asta?stiu ca se gaseste in unele legume stiu ca ajuta la unele chestii..de exemplu cartofii copti ,calzi,nu fierbinti,am citit ca amidonul luat pe calea asta ,ajuta organismul(dar nu mai stiu cu ce...Sad)

azi am avut iar curs,de la 8-4-30.e asa obositor...si dupa mai am de condus o ora si ceva pe autostrada..nu-mi place deloc condusul asta de 2 ore jumate(dus-intors),dar asta e...
f interesante chestii am aflat si azi..mai ales despre cum se dezvolta creierul,de la nastere si pina in adolescenta,cit de importanta e miscarea fizica pt dezvoltarea intelectuala.
o sa scriu si unele lucruri aici,daca va intereseaza.am mai citit un studiu depsre masajul pt bebei si la ce ajuta,cum trebuei facut,etc.am un teanc de materiale pe care tre sa le citesc si apoi sa ma apuc de scris..de ar avea ziua vreo 30 de ore ar fi super.

la sport am ajuns doar de 2 ori sapt asta,prea putin...in seara asta aveam 57,6.se vede ca nu am facut sport.sapt viitoare musai sa ajung de 4-5 ori.concluzia e ca trebuei sa fac sport toata viata,dar oricum imi si place si m-am si obisnuit.ma eleiberez de multe ginduri,sau imi pun ordine in ginduri la sport...lucreaza mai bine ca ao agenda pt mine..Smile

nah..ca iar v-am innebunit.
o duminica faina tutror!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Dum 27 Sept 2009, 2:53 pm

Livia, ce as papa si eu lubenita murata...
Julienne, subiectul mi se pare super fain, pe mine ma intereseaza, eventual poti sa mai dai paste la cate ceva interesant pe aici, daca tot ai de citit si de scris pe tema asta....ar fi super, subiectul e pt mine wink
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Dum 27 Sept 2009, 6:38 pm

Soacrele astea sunt de coma, a mea mi-a stricat planurile Sad a venit ea la noi si s-a dus surpriza ce i-o pregatisem. Cu ea in carca n-am putut orna nimic, asa ca o sa-i ducem maine unul din torturi (oricum nu mai e surpriza zid ) si celalat ramane pt noi si iar am io de mancat Neutral Off!
Cris iar ti-am facut pofta cu ceva, chiar nu asta e intentia mea, dar daca ma mananca limba. Eu te-as servi cu mare placere, daca ai fi putin mai aproape, si noua ne place tare mult lubenita murata.
Cum a fost la nunta?
Juli cornurile alea cu bere sunt soooper, cand ai ocazia sa le incerci, eu o se la repet curand wink
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Lun 28 Sept 2009, 2:48 am

seara buna!
liniste mare pe aici.

livia-trimite si aici un tort. foame eu sint gata de -l atacat. Cool

azi,dezastru la mincat,dar sa dam raport la ce ar fi trbuit sa fie o zi de proteine:
dimieata-o cafea cu lapte de soia,o banana,vreo 15 migdale crude.
pe la 11-vreo 5 pere mici,acasa in mm,le ziceam "malaiete".nu stiu cum s-o fi zicind prin alte zone si nici denumirea de magazin nu o stiu.
prinz(ora 3)-3 chifle mici,cam cit un pumn fiecare,una cu whole grains,una cu masline si una cu seminte de toate felurile si cu vreo 4 felii de sunca curcan.
pe la 4-partea de sus de la 2 pulpe de pui facute la teflon+inca o jumate de chifla.
ora 5 -inca o parte de sus de la pulpa.
ora 7-2 cookies cu un pahar de vin,un patrat cam cit podul palmei de german almond cake, 3lingurite dintr-alta cu lamiie si vreo 5 lingurite de mousse de cioco.cred ca am mincat atit pt ca am simitit ca e singura zi in care n-am fost pe fuga saptamina asta.trebuie sa ma organizez in weekenduri de acum inainte.
miine am amidon si pun la fiert naut.
sport nimic.
mda...sint dezamagita de mine.

cris-azi incepe sezonul 3 din californication.

o sapatimina faina,usoara si cu kile in minus tuturor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Sept 2009, 8:59 am

Neata fetelor
Livia, ce -ti faceam daca erai mai aproape Smile....
Julienne, eu am inceput sa ma uit acu ceva vreme la Californication, dar nu m-a prins. Acuma ne uitam la Chuck Smile....nici ala nu ma incanta , dar a perseverat soltul, acuma mi se pare dragalas :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Sept 2009, 9:07 am

neata fetelor pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de ana_bela Lun 28 Sept 2009, 10:23 am

Neatza fetele!!!
hug Andreea!
Noi am fost in weekend la Orsova, asa ca am avut de citit.
July, spune-ne despre masajul pentru bebei.
Azi mergem la vaccin, asa ca merg sa pregatesc piticul. Pupici, revin mai tarziu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime Lun 28 Sept 2009, 10:25 am

'neata fetelor sunny
si un inceput de saptamana linistit, dar si plin de realizari! dama
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Lun 28 Sept 2009, 1:19 pm

Neatza fetele,

Eu am ajuns acasa, dar m-am intors racita, am febra si ma simt foarte nasol, acasa a fost tare frumos, linistitor, desi cu treaba, nu prea multa am reusit sa racesc pentru ca am mers pe camp doar in tricou, iar seara era un frug de iti clantaneau dintii, dieta mea s-a cam dus, ai mei mananca foarte tarziu si asa am papat si eu pe la 11 si ceva seara, ca imi era o foame de numa. In rest nu am ce sa va povestesc decat ca aseara pe drum inapoi la buvcuresti am stat in masina de ni s-a luat. La Bran a fost un festival numit ravasitul oilor sau ceva in gen si s-a facut un ambuteiaj in trafic de numa. Asa ca am venit greu, dar asta nu e o noutate pentru soselele noastre.
Va pup si ma duc in pat sa iau ceva poate imi trece, maine am un interviu la 10 asa ca trebuie sa fiu bine. hug prietenie
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Lun 28 Sept 2009, 2:34 pm

buna fetelor
Dana_mi multa sanatate si sa-ti treaca repede. Vezi daca nu te imbraci corespunzator....mai ales la munte. Acu se raceste cel mai usor ....ba ii frig, ba cald etc. hug
Cris ...si eu am avut prob cu gingiile, bine ca ale mele in general is mai cu prob, dar intr-o per a sarcinii s-au inflamat rau de tot.Dupa a trecut ca prin minune. Nush daca ai putea sa te clatesti cu apa de gura....mai bine te mai informezi.

ouauu Juli in sf vad ca ai papat si tu mai mult Smile ca erai tare cumintica.
Arime vad ca ai slabit un pic , bv wink

Livia cum ai pus pepenele/lubenita/ harbuzul ala la murat felii? Ca mai am si eu un borcan mare/12l , si m-ar bate un gand. Astept cu nerabdare reteta hug

Ana sa treceti cu bine peste vaccin si sa nu faca urat . pupi

Eu mi-am facut acum o cana de ceai verde antiadipos boo boo sper sa-l pot bea. Nu am mai baut ceai din primavara de cand eram la servici....Vara pauza totala de la ceai. Nu pot si gata., si cu lichidele la fel Is pe dos de tot, cand ar trebui sa beau multe lichide - nu beau. Cum vine frigul cum incep sa beau muult de ma pis din 5 in 5 min affraid Is oleak pe invers. DAr la mine e de stiut de acu ca vara e o per de ingrasare, ...........dar totusi a venit toamna si eu canci dieta........sau ma fenteaza vremea cu temp mai mari ca de obicei rade rade
Sambata parca eram posedata , evident dupa ce incepusem ziua bine, dupa amiaza nu stiam ce sa mai infulec- dulce sarat, fructe, cioco , muraturi....le-am combinat de numa zid
Cred totusi ca ar trbui sa-mi iau ceva pt pofta de mancare...ceva mai ieftin si natural.....sper sa reusesc.

...hai k v-am zapacit.
Imediat ma duc dupa DAvid si cand vin fac papaua foame file de pangasius pane ( numa de asta papa bebe de sot ) cu sos de ciuperci si smantana +mamaligutza.
kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Sept 2009, 2:54 pm

Dana, Livia are postata reteta de muraturi de lubenita pe blog la ea :D
Acolo am salivat si eu...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Sept 2009, 3:20 pm

n-am mancat niciodata lubenita murata....e buna? :D
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Lun 28 Sept 2009, 3:56 pm

andreea_2008 a scris:n-am mancat niciodata lubenita murata....e buna? :D

E absolut geniala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Incearca la un amic, daca are cineva cunoscut...mmmm
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 28 Sept 2009, 3:59 pm

mm...nu cunosc pe nimeni care sa aiba si nici n-am vazut de cumparat dar dc o sa am ocazia garantat o sa incerc wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Lun 28 Sept 2009, 5:12 pm

Ce fac fetele? Smile

Dana am scris reteta pe blog, dar nu e mare folozofie, am pus pe fundul unui borcan condimente: marar, usturoi, boabe de mustar, piper, hrean, ce va place, am pus felii de lubenita si apa fiarta cu sare. Atat. Dureaza ceva timp pana se face, dar merita wink
Andreea e foarte buna, abia astept sa se mureze. foame Daca ai ocazia sa incerci.
Ana bafta la vaccin!
Arime pupi
Dana_mi insanatosire grabnica, e tare inselatoare vremea asta!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 15 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 30 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB