Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Joi 25 Oct 2012, 6:14 am

Niciodata nu e prea tarziu. Si sigur exista ceva care sa functioneze si la tine. Totul e sa descoperi ce anume. Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 11 Noi 2012, 9:36 pm

Eu vin sa ma laud.
In iulie 2010 la 9 luni dupa nasterea celui de-al 2 lea copil,eram asa.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In septembrie 2012 aratam asa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


M-am ambitionat sa mananc dimineata cereale cu ciocolata.
Si tin de foame (mai scartie cate-odata si mai devreme) pana la 10.50 cand am eu pauza de masa la munca.
Foarte rar mai mananc ceva intre.
Si dupa un an si ceva sotul a observat ca totusi am dreptate si faza cu cerealele tine.Am inceput sa mai dau jos.
Dar... daca 3-4 zile mananc altceva la micul dejun oua prajite (urasc ouale fierte) cu paine sau altceva cu paine se pune pe mine.
In weeek-end sar peste cereale dar incerc ca nu mai mult de 2 zile.
Si de ceva vreme mancam NUMAI paine feliata.
Cumpar de la o brutarie odata pe saptamana 7-8 paini(au acelai pret cu franzela simpla 1 ron)le tin in frigider sau congelator (in functie de spatiu) si am zilnic paine proaspata si la munca mananc 3 sandwiciuri.
De obicei mananc 2 dar martea si joia cand mai stau 2 ore in plus mai mananc 1 la pauza de la 15.40.

Acasa cand ajung mananc normal fara retineri si absolut orice.
Mi-am setat metabolismul.Acum 2 saptamani aveam parca scratch 65 de kg.Nu mai stiu exact. zid

Dar sunt multumita,facem si o economie mare la paine de la 4 ron pe zi am ajuns la max 10 ron /saptamana dar am dat si 7-8 ron/saptamana.
Si am slabit amandoi si asta se vede.
Nu mai mananc 1/2-3/4 paine la masa ci doar cateva felii nu le tin cont,prajite sunt si mai bune.

Si mananc orice dulciuri, mancare prajita eu nu tin cont de ora sau de mancare.
Daca am pofta de ceva eu nu tin cont.pofta

De ex in seara asta mi-am facut piure cu branza pe care am reusit sa-l mananc pe la 7 si ceva dar cu putina paine.

Asta e reteta mea si functioneaza. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Lun 19 Noi 2012, 10:32 am

Vin cu noutati pentru cele interesate de dieta Dukan Smile
Am slabit 23 kg ,dieta inceputa in 7 iulie .N-ar strica sa mai dau jos cateva kile dar se pare ca de-atata sunt in stare...acuma "ma topesc" tot mai greu -300-400 gr /saptamana .. oricum sunt foarte multumita si ce e mai important : ma simt foarte bine si nu ma mai dor picioarele (genunchii !) ,care m-au chinuit ani de zile..Mai astept o luna si trec la perioada de stabilizare definitiva. Nu mi se pare o dieta greu de tinut ,mai ales pentru "carnivore" Smile e costisitoare dar face toti banii-zic eu care n-am crezut ca voi mai slabi vreodata dupa ce am incercat tot felul de diete ,insa fara un rezultat notabil ..
kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de corina corina Lun 19 Noi 2012, 10:35 am

Felicitari , Romaya ! flower Ai slabit foarte mult pentru o perioada de trei luni si ceva . Sa fii sanatoasa !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Lun 19 Noi 2012, 11:08 am

Moaaaamaaaa! 23kg! Bravo. de 1000 de ori bravo! aplauze
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Lun 19 Noi 2012, 11:23 am

Multam fetelor kiss
Ideea e ca se poate .. n-as fi crezut ca tiroida mea va fi de acord . hug . Am ajuns sa fac febra musculara de la atata mers pe jos -mi-a fost dor de asta .. Smile
Cel mai frumos compliment mi l-au facut baietii mei : "madăr ,incepi sa ai forme umane " rade
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 19 Noi 2012, 12:12 pm

Felicitari Romaya!!!! Cel mai bine e ca tu te simti bine, 23 de kg nu e chiar nimic!!!!
Eu ma mentin la 53-54, mi-am luat un ceai de detoxifiere. Dr trebuie sa ma gandesc ca luna iitoare ma duc la plaja asa ca..... pe cai!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cristina07 Lun 19 Noi 2012, 1:31 pm

Bravo Romaya! Felicitari. Precis nu mai ai ce imbraca! Eu nu am slabit decat 7 kg. si nu mai am nici o pereche de pantaloni pe masura rade dar sunt foarte fericita ca trebuie sa pun curea! wink
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Lun 19 Noi 2012, 1:52 pm

cristina07 a scris:Bravo Romaya! Felicitari. Precis nu mai ai ce imbraca! Eu nu am slabit decat 7 kg. si nu mai am nici o pereche de pantaloni pe masura rade dar sunt foarte fericita ca trebuie sa pun curea! wink

Ba da, am ce imbraca bounce pentru ca nu m-a lasat sufletu' sa dau hainele care-mi placeau mult -le-am pus la cutie (acu vreo 10 ani ) wink in speranta ca dade-dade candva ...cineva ... Si-acuma, mai mare placerea sa vad ca ma incap .. no, si sunt in trend cu vintage-ul meu .. rade

P.S -Fetelor, nu uitati ca in orice dieta tenul nostru are cel mai mult de suferit :se deshidrateaza isi pierde elasticitatea si se rideaza ..chiar si un ten mai tanar poate suferi
Aveti grija sa folositi produse bune care sa-si faca treaba Smile Eu va recomand produsele noastre Gerovital -nu-i reclama gratuita ,pe mine m-au cucerit Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 23 Noi 2012, 4:43 pm

Buna fetelor! Si eu sunt mandra ca am reusit sa slabesc, din 19 iunie pana astazi, 20 kg. Am fost la medic nutritionist,de la o firma care are sedii in mai multe orase, nu dau nume ca sa nu fac reclama. In general dieta se bazeaza pe 3 mese principale si doua gustari, excluse in prima faza :PAINEA ALBA, OREZUL,CARTOFII,DULCIURILE,MAMALIGA ( acum am inceput sa mananc cartofi,dar copti sau la fierti, orez integral si mamaliguta. Beau lapte degresat,mananc iaurt cu maxim 2 % grasime, branza light, paine integrala ( 2 feliute dimineata ,la doua zile) . Fructele nu trebuiesc asociate ci unul -doua fructe o data dintr-un singur fel, fara banane si fructe uscate. Carne mananc zilnic ,dar nu mai mult de 150 gr.de carne de pui,curcan sau vita si 200 gr. de peste, dar facute la gratar sau la cuptor si asociate cu legume (300 gr) fierte sau salate. Daca vreti mai multe detalii lasati-mi un mesaj pe privat.
Acum sunt in faza de mentinere. Si pentru ca am slabit m-ama apucat de croitorie (nemaiavand in ce ma imbraca), imi modific vechile fuste si buze si invata sa imi fac altele noi.
Va doresc multa vointa tuturor si sa ne auzim cu bine!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de gabi1972 Lun 07 Ian 2013, 10:11 am

Am hotarat ca e timpul sa slabesc , vreau - 8 kg.Asa ca ma apuc de citit topicul.
Carmen imi poti trimite pm cu datele nutritionistului ?poate au sediu si in Cluj.
Nu cred ca as reusi fara un program si meniu strict de masa.

gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 09 Ian 2013, 7:59 pm

Buna seara fetele. Vad multa lume noua pe aici hug . Va salut pe toate si va doresc o seara buna. Ma apuc acum sa citesc multele pagini scrise. kiss
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Mier 09 Ian 2013, 8:42 pm

Eu am inceput in august dieta Dukan, am slabit cat aveam nevoie
(7kg) si fiind cam in ultima faza am fost in concediu... Atunci n-am mai tinut cont de nimic, deci ...dezmat culinar rade . Am venit cu 2 kg in plus.... Apoi s-a ivit o problema pentru sotul meu, cu tensiune marita... am inceput sa mancam cu foarrte putina sare iar aceasta m-a ajutat nu numai sa-mi revin ci si sa-mi mentin greutatea... dupa sarbatorile cu sarmale si fripturi de porc... Concluzie: cel putin pentru mine, sarea dauneaza
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Giorgi Mier 09 Ian 2013, 10:12 pm

cory74 ,nu ai avut probleme cu constipatia cu reteta Dukan?
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de IOANA 80 Mier 09 Ian 2013, 11:02 pm

Buna seara fetelor nu am mai intrat de mult pe net , dar acum am nevoie de ajutor .In luna august 2013 am programat un fiv la szeghet cu conditia sa dau jos pana in aprilie mai 15-20 kg si problema este ca nu mananc foarte mult pe zi nici probleme cu glanda tiroida nu am ,dar nu dau jos kg.Sa va explic cam ce manac ntr-o zi dimineata beau o cafea si atat la pranz o farfurie cu ciorba si 1-2 felii paine ,felul 2 carne de pasare sau vita la gratar cu o salata iar seara iaurt fara paine sau altceva ,nu manac fructe sau cantitati mari de carne ,nu ciugulesc intre mese si totusi kg parca se aduna ,imi puteti spune daca este vreun medicament care sa imi determine organismul sa nu mai adune kg ba din contra sa dau jos ceva .Multumesc mult parca n ma incumet sa iau pastile de pe net pentru ca nu sti daca nu fac cumva mai mult rau decat bine .Am mai primit o dieta care era cam asa ora 7 o cafea fara zahar
ora 9 un ou fiert tare
ora 11 suc de rosii 250ml
ora 1 150 carne pasare cu o felie paine
ora 15 un fruct
ora 17 250 ml suc de rosii
ora 19 un iaurt degreat da u 100 g branza duce de vaci
A incercat cineva dieta asta da vreun rezulta !Va multumesc anticipat o seara frumoaasa sa aveti
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Vin 11 Ian 2013, 7:08 am

Ioana, nu ne-ai zis daca faci miscare. Nu ne-ai zis nici ce greutate ai? De ce trebuie sa dai jos 20kg? Acum ma aflu intr-o tara plina de persoane plinute sau foarte plinute si vad ca marea majoritate au o viata normala, cred ca se poate duce la termen o sarcina si cu un surplus ponderal mediu.
Revenind la dieta, parerea mea e ca dimineata trebuie sa mananci mai mult si sa incluzi si doua gustari macar, intre mesele principale. Deci dimineata mananca paine integrala cu gem fara zahar (magiun) sau branzica slaba sau niste cereale gen musli cu iaurt degrasat. Ca gustare poti sa incluzi fructe si legume la discretie, sucuri de fructe si legume, cateva migdale, alune, etc. si eventual incearca sa nu mananci doua feluri la o masa. Separa ciorba de felul doi la distanta de 2-3 ore si incearca sa nu dormi dupa-masa si nici sa te intinzi (siesta face mult rau siluetei). Pastilele au efect yo-yo (slabesti-te ingrasi la loc, eventual mai mult decat ai dat jos) si nu merita sa-ti strici sanatatea. Cel mai sigur e sa ai un meniu diversificat, cu portii din ce in ce mai mici (dar de calitate) si sport de minim doua ori pe saptamana, ideal zilnic cate 30minute sau chiar si o ora. Mersul pe jos e bun de intretinere, urcarea scarilor sau alergare usoara. Iar daca vrei sa te ajute la scaderea in greutate, incearca un program de fitness (exista dvd-uri sau pe net) in fiecare zi, timp de 15minute, apoi cresti treptat, in functie de conditia fizica pe care o capeti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Ian 2013, 7:25 am

Ioana dietele stricte nu sunt recomandate!!! Un ou in fiecare zi???? Mi se pare mult daca e sa tii dieta asta chiar si 2 saptamani. Legumele??? Doar suc de rosii??? Daca nu e facut in casa de unde stii cati stabilizatori chimici are??
Eu cred ca tie iti trebuie o schimbare a metabolismului ca sa slabesti, nu cred ca ti-ai gasit dieta care sa te ajute.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de emilia-elena Vin 11 Ian 2013, 12:50 pm

off mai fetele ceva sa se ingrase cineva nu aveti?... kiss
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 43
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de IOANA 80 Vin 11 Ian 2013, 2:07 pm

Buna din nou da ar fi trebuit sa va spun mai multe am 90kg la o inaltime de 1,56 nu stiu de ce doctorul care face fivul a considerat ca trebuie sa slabesc pana la intrarea pe stimulare nu stiu pentru ca noi nu vorbim ungureste iar traducatorul era mai rece si nu traducea cuvant cu cuvant.Sa va raspund la cea de-a doua intrebare miscare fac foarte multa stam la sat si avem gospodarie mare de care ma ocup cam singura sotul, fiind mai mult plecat,miscarea nu lipseste mai degraba ceva cu metebolismul probabil de la atatea tratamente pentru a ramane insarcinata .Analizele sunt toate bune inclusiv colesterolul ,tiroida analizele hormonale ,le-am facut pe toate cand am mers la prima consultatie in Ungaria deci un mare semn de intrebare de ce nu dau jos din kg si ma gandeam la ceva drastic ...... nu am nici un fel de explicatie ?????
IOANA 80
IOANA 80
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : CARANSEBES
Data de inscriere : 01/08/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 11 Ian 2013, 2:17 pm

IOANA 80 a scris:Buna din nou da ar fi trebuit sa va spun mai multe am 90kg la o inaltime de 1,56 nu stiu de ce doctorul care face fivul a considerat ca trebuie sa slabesc pana la intrarea pe stimulare nu stiu pentru ca noi nu vorbim ungureste iar traducatorul era mai rece si nu traducea cuvant cu cuvant.Sa va raspund la cea de-a doua intrebare miscare fac foarte multa stam la sat si avem gospodarie mare de care ma ocup cam singura sotul, fiind mai mult plecat,miscarea nu lipseste mai degraba ceva cu metebolismul probabil de la atatea tratamente pentru a ramane insarcinata .Analizele sunt toate bune inclusiv colesterolul ,tiroida analizele hormonale ,le-am facut pe toate cand am mers la prima consultatie in Ungaria deci un mare semn de intrebare de ce nu dau jos din kg si ma gandeam la ceva drastic ...... nu am nici un fel de explicatie ?????
Ioana, am reusit sa slabesc 20 de kg cu ajutorul unei diete si unor suplimente pe baza de fructe, ducandu-ma la cabinetul de nutritie ...
pe link-ul de mai jos
POTI POSTA LINK-URI CATRE SITE-URI PUBLICITARE DOAR DUPA 50 DE MESAJE!

gasesti datele de contact de la centrul din Resita.
Am citit in alta postare ce cuprinde meniul tau zilnic si iti spun ca e gresit.
Dieta mea , in linii mari, am scris-o intr-o postare anterioara, dar incearca la Resita la cei de la .... In Craiova cunosc cel putin 10 persoane adulte, si 3 copii, care fac baschet cu baiatul meu , care au slabit intre 15- 25 de kg. Iti trebuie vointa multa si ajutor de la crei din jur.
Succes si multa sanatate!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 13 Ian 2013, 9:40 am

Dragelor as vrea sa introduc in retetele mele scortisoara , dar am o problema ! Daca o pun la mancare ultima data se intinde sosul si nu -mi place aspectul , daca o fierb nu-i diminuez calitatile ? voi cum o folositi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de victoriacus Lun 14 Ian 2013, 10:07 am

miscarea de dimineatza Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ioana soare Sam 19 Ian 2013, 1:03 am

Ioana daca te pregatesti pentru a duce o sarcina trebuie sa ai un organism sanatos. Tinand tot felul de diete stricte dezechilibrate gasite pe net iti vei face mult rau. Nu stiu de ce nu slabesti, mai ales ca mananci ingrozitor de putin si spui ca faci multa miscare, dar solutia nu sunt dietele gasite pe net. Incearca sa mergi la un nutritionist, e cel mai in masura sa te ajute.

Eu am ajuns la 52,6kg, 92cm la solduri si 67cm in talie. Mai am 1,6 kg pana la greutatea de dinainte de sarcina, 1cm la solduri si 4cm la talie. Nu stiu de ce nu merg proportional si cu talia, in mod normal ar fi trebuit sa mai am tot 1cm de scazut si de acolo. Cand am aflat ca sunt din nou insarcinata mi-am ales o pereche de pantaloni etalon si mi-am propus sa intru din nou in ei, dar nu oricum, nu sa ma indes in ei si sa crape pe mine, ci sa imi vina bine, la fel ca inainte. Mi-am luat inima in dinti si i-am probat si tinand cont doar de ei, pot spune ca mi-am atins telul. Dar mai astept putin pana sa ma declar la capat de drum, inca un centimetru Smile. Lucrez in continuare dupa dvd-urile lui Jillian Michaels si sunt super super incantata. Ii voi multumi mereu Aurishtei pentru ca a scris despre ea aici. Imi plac in mod deosebit Banish Fat Boost Metabolism si Killer Buns and Thighs. La Killer Buns... lucrez dupa nivelul 2 , am incercat si nivelul 3, dar nu mi-a placut. Nu mi s-a parut deloc mai greu, in schimb a fost mai intortocheat si mai putin cursiv decat nivelul 2. No MoreTrouble Zones imi place pentru exercitiile pentru brate si atat, pentru ca in rest e destul de usor. Il preced cu exercitiile mele de demult pentru musculatura partii inferioare a corpului si asa sunt multumita de antrenament.
Mos Craciun mi-a adus un ceas cardio si m-am grabit sa-l incerc:) Nu stiu cat sunt de reale datele pe care le furnizeaza, dar e distractiv:) La Banish Fat... am consumat 420calorii, iar la Killer Buns... 360calorii. La No More Trouble Zones combinat cu exercitiile mele , inumand o ora si jumatate de antrenament, am consumat 550 de calorii. Am comparat consumul de calorii dat de ceasul meu cu cel dat de bicicleta ergonomica si bicicleta minte frumos:) Adica arata un consum mai mare decat cel real. Nici ceasul nu stiu daca este exact dar macar are la baza niste algoritmi bazati pe date personale (inclusiv pulsul meu in stare de repaus) , nu pe niste date medii.
Oricum nu asta este cel mai important la un antrenament, dar e distractiv si motivant in acelasi timp:)
Am facut o pauza de vreo 12 zile , pe caz de boala (si a mea si a copiilor), dar am revenit in forta. Suflul a fost un pic ingreunat, dar musculatura a facut bine fata.
Stiu ca parerile sunt impartite, insa eu tot o tin pe a mea si va indemn sa faceti sport cat mai mult si sa lasati la o parte dietele de orice fel.

hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Sam 19 Ian 2013, 1:39 pm

Ioana Soare, felicitari!!
Sa va spun din proprie experienta!
de o saptamana nu mananc toata ziua mai mult de o cafea, 2 ceaiuri cu lamaie si azi am baut un pahar de suc de fructe. Seara mananc cam ce gasesc, ori ceva de la restaurant, dar mi-a pierit pofta de mancare. Deci manac enorm de putin. Slabit??? Nici un gram! Ba sunt un pic imbalonata!! Cred ca organismul meu rezista eroic si si-a creat un scut impotriva foamei. Nu am senzatia de foame, poate o data pe zi.
Nu o fac intentionat ci pana ma acomodez. Mancarea de aici e oribila, bucataria oribila, decat sa pun ceva in gura si sa ma duc la spital mai bine stau flamanda. Curand o sa imi revin dar mi-e frica ca o sa ma ingras!!!
Oi vedea!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aisha Mar 22 Ian 2013, 2:31 pm

ioana, cate antrenamente faci pe saptamana? Cat de lungi? Si cum le combini ? Faci si bicicleta cardio pe langa exercitiile lui Jilian?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 5 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB