Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

+77
dienutzababy
flori balteanu
marya222006
laurin
denis21
LORIMAR
culea mirela
symos
Cristache
gabriela1554
Muravka
myky7robc
mimiady63
valentinadof
ivanoiuadela9
mari01
claudiana
feliciagl
Dodo-pui
anamaria79"
gretty
emmancita
AMEE
Pui_dEuropolis
mihastef
MARCELA70
georgeta.prnic
kmn
crina68
MihaelaT
Lucia.BlueFlower
ikuta
CCristinaC
annamarya
dorinamisov
pufoi
MagdaMarin
tomari
tinap
Angelica18
kitty_1973
dorina64
virginia
stoy
aisha
lucky
firicel
AlinaJ.Bijoux
gabyd
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
veronica.l
mariana chirila
marinelabur
Marry
arielas
zahariaelouise
ardeleanca_ro
Iulia40
danniela
tinassyliliana
corina corina
Giobsy
ioana soare
Uca
danabekk
ancush
violeta25
sqf
Nicoleta Irimescu
danae
Anita_Cristal
Admina
mnarcisa
Medi
geany
europolis
81 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de mihastef Mar 01 Mai 2012, 3:52 pm

Wow Marcela cat de superbe sunt costumele de baie.Sa le poarte cu mare placere fiica ta.Ultimul costum imi place cel mai mult. kiss
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de virginia Mar 01 Mai 2012, 4:45 pm

Foarte frumoasa, Marcela. Si mie imi place mai mult al doilea.
Sa le poarte sanatoasa. kiss
virginia
virginia
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1137
Varsta : 54
Localizare : ITALIA - ANCONA
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Pui_dEuropolis Mier 02 Mai 2012, 1:25 am

Vand un pont (poate-l stiti, poate nu! Laughing)
Fetelooooor, anul asta se vor purta costumele de baie "cu totul", a nu se intelege costum de scafandru rade... dar dintr-o singura piesa! Eu zic ca daca vreti sa faceti banuti din asta sa va apucati de-acum. Prin magazine costa intre 150-200 de ron unul!!!
Pui_dEuropolis
Pui_dEuropolis
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 35
Localizare : Clermont Ferrand - Franta
Data de inscriere : 22/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de georgeta.prnic Mier 02 Mai 2012, 9:58 am

Marcela foarte ,foarte frumoase!Si foarte,foarte reusite bine
Mie-mi face cu wink cel negru,cu toate ca iubesc culorile calde,si nu sunt adepta negrului,acum modelul,cred ca m-a incantat wink
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 48
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de smihaelaviorica Mier 02 Mai 2012, 10:10 am

Foarte frumoase sunt amandoua , Marcela . Mai mult imi place cel pe negru ( daca ar fi sa il iau pt mine wink )
Ma bucur ca vii si tu si imi intaresti increderea celor din jur asupra costumelor crosetate si comportamentul lor in apa. Poooooop hug Sa mai faci si sa ne mai incanti privirea cu ele. Sa le poarte sanatoasa fetita ta si sa iti mai ceara si altele dama
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de AMEE Mier 02 Mai 2012, 2:52 pm

Buna fetelor, am lucrat si eu un costum de baie, anul trecut, dintr-un fir bumbac 100/%, pe care m-am chinuit sa-l vand, in magazinul propriu cu 60 lei si n-am reusit....am sa-l imbrac eu.[img][img=https://2img.net/r/ihimizer/img526/782/imag044k.th.jpg][/img]
AMEE
AMEE
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 35
Localizare : Neamt
Data de inscriere : 02/01/2010

http://cocas68.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de pufoi Mier 02 Mai 2012, 4:01 pm

Amee mie imi place tare mult costumul.
si culoarea e calda si se potriveste cu decupatele mele, proaspat cumparate.
dar, costumul nu e tricotat? ca eu asa il vad!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de emmancita Mier 02 Mai 2012, 4:14 pm

M-ati omorat cu costumele voastre, ce frumoase sunt!!!
Smihaela, Marcela, Silvia, foarte sic sunt toate, ma faceti geloasa, vreau si eu!!
Aseara am luat capitolul de la capat si azi am cautat ate, sa vad din ce fac...trebuie sa ma hoatarasc si eu la ceva!! Harnicutelor! hug


ma duc sa pun cateva poze pt inspiratie ....


Ultima editare efectuata de catre emmancita in Mier 02 Mai 2012, 4:27 pm, editata de 1 ori
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de AMEE Mier 02 Mai 2012, 4:19 pm

E tricotat pufoi...scuzati...
AMEE
AMEE
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 35
Localizare : Neamt
Data de inscriere : 02/01/2010

http://cocas68.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de pufoi Mier 02 Mai 2012, 4:21 pm

Emma vreau si eu costum de baie, dar nu crosetat, ca nu ma pricep la asa frumuseti!
Cand vad ce frumuseti face Smihaela...mai,mai ca m-as apuca si eu. da' nu stiu de unde! rade
pai,pune mama la tricotat si zi tot, ca sa facem si noi!
asta daca putem! wink
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Mier 02 Mai 2012, 9:28 pm

Pt ca va pasioneaza subiectul si e de sezon va dau si eu cateva idei:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
eu le fac din imaginatie dar le puteti copia usor. Succes!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de emmancita Mier 02 Mai 2012, 9:31 pm

Ce frumoase sunt, Grety, multumim! Am pus si eu cateva la inspiratie.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de pufoi Mier 02 Mai 2012, 9:55 pm

Grety sunt superbe si tu esti tare priceputa! pupi
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de anamaria79" Mier 02 Mai 2012, 10:07 pm

vai de capatana mea..... mirat2
cat sunt de sexoase.nici nu pot sa zic ,caremi place mai mult.toate sunt superbe
anamaria79
anamaria79"
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 327
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de smihaelaviorica Joi 03 Mai 2012, 11:23 pm

deci , Grety m-ai lasat fara cuvinte mirat2 Sunt suuuuuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeeeeeerbeeeeeeeeeeeee primul Cel pe negru imi place enorm.

Spor la vanzare , sa le dai repede sa mai faci.
Ce bine e ca ai un manechin inganfat vreau si euuuuuuuuuuuuuu.
smihaelaviorica
smihaelaviorica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 228
Localizare : Ploiesti / Buzau
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Dodo-pui Dum 06 Mai 2012, 4:09 pm

apar si eu cu ceva..."palid" pe langa ce-i aici postat
-doar "tatarul"
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ps: in poza par diferite ca si dimensiuni...(cupele) dar nu-s wink
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Dum 06 Mai 2012, 4:11 pm

smihaelaviorica ai pm de la mine
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de europolis Dum 06 Mai 2012, 6:31 pm

Superbe Grety Flowers
Ce ata folosesti la ele?
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Iulia40 Dum 06 Mai 2012, 6:47 pm

Grety esti maestra in costume de bani. Sunt frumoase toate si sper sa le vinzi.
avatar
Iulia40
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 54
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de firicel Dum 06 Mai 2012, 7:00 pm

Wooooooooooow,cat de frumoase sunt costumele facute de tine ,Grety!Sa ai spor sa faci repede si tot repede sa le si vinzi!
Dodo,inceputul e foarte promitator!imi place mult combinatia de culori!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de feliciagl Dum 06 Mai 2012, 9:34 pm

Ce frumoase sunt! Nu stiu care-mi place mai mult. Felicitari Grety, sunt bestiale.


Ultima editare efectuata de catre feliciagl in Dum 06 Mai 2012, 9:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare)
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de mihastef Dum 06 Mai 2012, 9:40 pm

Grety sunt foarte frumoase costumele,superbe chiar,insa am si eu o dilema:nu sunt prea cu vedere la partile intime?Adica se vede tot in fata ,asa cum arata pe manechin.Cum se poarta?Nu este o remarca rautacioasa,este doar o curiozitate.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Lun 07 Mai 2012, 5:42 am

Ma bucur ca v-au placut, multumesc pt aprecieri. Nu, nu sunt vizibile partile intime, acolo lucratura e plina, dar manechinul e prea mare, are un "dos" prea voluminos si o pozitie putin asimetrica si de aceea nu se aseaza cum trebuie. Acolo unde le am expuse pt vanzare am si detalii si explicatii, de fapt nici nu mai am decat pe cele din 2 piese si am comanda pt 15 buc in 14 zile,nici nu stiu cum o sa ma descurc... daca merg asa bine imi iau curand unalt gen de manechin ca imi dau seama ce probleme ridica asta. Le fac din flavia sau din cel din care luati si voi care e foarte ieftin pe b cum va exprimati voi, acum am comandat ceva la Krista.Voi puteti face dupa poza mea de la cel negru ca e mic si sta intins pe manechin, se vede usor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iulia, eu fac costume de baie, nu de... bani, dar, sa-ti fie gura aurita! Merci!


Ultima editare efectuata de catre gretysimonica in Lun 07 Mai 2012, 5:46 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Dodo-pui Lun 07 Mai 2012, 6:21 am

Grety tu ai crosetat pe margini vreun fir de elastic?Daca da unde l-ai luat???
Oricum ...si acest manechin pune in valoare produsele...nu se compara cu lipsa unuia Smile
Dodo-pui
Dodo-pui
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 965
Varsta : 51
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 25/11/2009

http://sperantamoareultima.wordpress.com/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Lun 07 Mai 2012, 6:31 am

NU nu am crosetat cu fir elastic nicaieri dar largimea costumului e mai mica decat corpul, daca pot sa ma exprim asa si din snurulete se strange bine cat e nevoie sa nu cedeze marginea. Stiu ca in mercerii exista un fir elasic transparent, se vinde la metru si mi se pare cam scump pt crosetat cu el, dar mai exista un fir elastic la furnituri pt margelit, cautati poate e bun.Eu "tin" marginea fie cu un rand de picioruse oarbe, fie in model, cand fac ultimul piciorus nu infig croseta in randul precedent in ultimul piciorus ci iau de sub el ca sa se scurteze acolo randul si asa tine marginea.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 6 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB