Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

+77
dienutzababy
flori balteanu
marya222006
laurin
denis21
LORIMAR
culea mirela
symos
Cristache
gabriela1554
Muravka
myky7robc
mimiady63
valentinadof
ivanoiuadela9
mari01
claudiana
feliciagl
Dodo-pui
anamaria79"
gretty
emmancita
AMEE
Pui_dEuropolis
mihastef
MARCELA70
georgeta.prnic
kmn
crina68
MihaelaT
Lucia.BlueFlower
ikuta
CCristinaC
annamarya
dorinamisov
pufoi
MagdaMarin
tomari
tinap
Angelica18
kitty_1973
dorina64
virginia
stoy
aisha
lucky
firicel
AlinaJ.Bijoux
gabyd
smihaelaviorica
SilviaDumitrescu
veronica.l
mariana chirila
marinelabur
Marry
arielas
zahariaelouise
ardeleanca_ro
Iulia40
danniela
tinassyliliana
corina corina
Giobsy
ioana soare
Uca
danabekk
ancush
violeta25
sqf
Nicoleta Irimescu
danae
Anita_Cristal
Admina
mnarcisa
Medi
geany
europolis
81 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de chichineata Mier 13 Iun 2012, 9:55 am

ms...ideea era ca nu stiu cum sa incep sa cresc (nu marimea este problema)...mi-am dat seama ca fac un lant si pe urma ma duc tot pe el, stanga si dreapta, dar nu stiu cum sa cresc. nici nu am gasot o poza atat de mare ca sa imi dau seama....
oricum multumesc. oi vedea eu
chichineata
chichineata
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : brasov
Data de inscriere : 10/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de danniela Mier 13 Iun 2012, 10:26 am

Faci lant si te urma faci ochiurile de pe o parte cand ajungi la ultimul ochi faci 3 picioruse in acelasi ochi si apoi treci pe partea cealalta, asa se formeaza cupa. Nu sunt buna la explicatii Embarassed
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de chichineata Mier 13 Iun 2012, 10:36 am

danniela a scris:Faci lant si te urma faci ochiurile de pe o parte cand ajungi la ultimul ochi faci 3 picioruse in acelasi ochi si apoi treci pe partea cealalta, asa se formeaza cupa. Nu sunt buna la explicatii Embarassed

si tot asa cate 3 picioruse in ultimul ochi, ca sa creasca? o sa incerc diseara...ms.
chichineata
chichineata
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : brasov
Data de inscriere : 10/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de mari01 Mier 13 Iun 2012, 10:48 am

vezi aici mai multe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de LORIMAR Mier 13 Iun 2012, 12:02 pm

Foarte frumos slipul colorat si vesel al micutei...felicitari [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de myky7robc Mier 13 Iun 2012, 3:46 pm

mari, nu merge situl, nu se deschide, apare doar un baner. Sad
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de chichineata Mier 13 Iun 2012, 3:52 pm

myky7robc a scris:mari, nu merge situl, nu se deschide, apare doar un baner. Sad

la mine merge...da click direct le link-ul ei....mi-am luat cate ceva de acolo...sper sa-mi reuseasca. multumesc de ajutor.
chichineata
chichineata
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : brasov
Data de inscriere : 10/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 13 Iun 2012, 4:10 pm

Superbi slipii, veseli si colorati. As purta si eu o pereche asa.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de mari01 Mier 13 Iun 2012, 4:28 pm

cu multa placere ,eu traduc toata pagina cu traducatorul automat
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de symos Joi 14 Iun 2012, 12:38 am

mari multumim puuup pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Joi 14 Iun 2012, 10:02 am

Chichineata, la cupa de sutien cresti in ochiul din capat: 2 pic, 1 ochi, 2 pic, toate in acelasi ochi, pe randurile urmatoare in ochiul de lant faci acelasi lucru: 2 pic, 1 ochi de lant, 2 pic.... Daca cresti mai putin iese cupa prea adancita, daca cresti mai mult se aplatizeaza.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de chichineata Joi 14 Iun 2012, 10:07 am

gretysimonica a scris:Chichineata, la cupa de sutien cresti in ochiul din capat: 2 pic, 1 ochi, 2 pic, toate in acelasi ochi, pe randurile urmatoare in ochiul de lant faci acelasi lucru: 2 pic, 1 ochi de lant, 2 pic.... Daca cresti mai putin iese cupa prea adancita, daca cresti mai mult se aplatizeaza.

multumesc frmos...am inceput ceva de dimineata, dupa schemele gasite pe link-ul de mai sus de la mari01...o sa revin cu poza prin weekend.
chichineata
chichineata
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 42
Localizare : brasov
Data de inscriere : 10/11/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Joi 14 Iun 2012, 12:03 pm

Este cresterea cea mai buna pt cupa asta, am incercat-o eu. Se poate mari la nevoie incepand pe mai multe ochiuri (eu incep pe 20 pic + cresterea din varf), fie adaugand 1-2 randuri. Uite cum iese:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 14 Iun 2012, 1:20 pm

Frumos tare costumul kiss
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Joi 14 Iun 2012, 1:59 pm

Si vine foarte bine, l-am vazut imbracat dar fata nu se vrea pozata. In plus nu iesi din apa cu......in vine! Multumesc pt aprecieri!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 14 Iun 2012, 2:03 pm

Cand o sa prind curaj sa imi fac un costum de baie, o sa te stresez un pic, sper ca se poate Embarassed ...
Momentan am avut cateva tentative, dar am impresia ca iese prea transparent, si nu vreau sa mi se vada toate cele wink
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Joi 14 Iun 2012, 2:19 pm

nici o problema, foloseste croseta subtire si fir mai plinut si iese batut.Si evita culorile prea deschise: alb,crem bleo sau roz pal...Astea la apa devin putin transparente.


Ultima editare efectuata de catre gretysimonica in Joi 14 Iun 2012, 2:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 14 Iun 2012, 3:06 pm

Multumesc de pont. Eu facusem fix toate greselile care le-ai zis acolo rade .
Sa zicem, pentru un fir mai subtire putin ca Flavia, o croseta Tulip de 1.05 cum ti se pare?
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Joi 14 Iun 2012, 4:41 pm

E foarte bine, mai ales daca ai un stil de lucru mai strans, s-ar putea sa fie nevoie chiar de 1,5 mm. Si mai poti face ceva: la sutien si chilot pune firul in 2 la croseta 1,25 - 1,5. N-o sa fie prea gros daca firul e mai subtire ca flavia. Iti spun si tie aici, desi am mai spus: un fir mai gros obtinut din mai multe fire subtiri e mult mai frumos si lucratura iese mai plina, decat la un fir mai gros dintr-un singur fir. Fa o proba sa te convingi, la acryl lucratura e chiar mai pufoasa si mai plina (nu mai groasa) decat la firul intr-una.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 14 Iun 2012, 8:23 pm

Merci mult de explicatii. Poate prind curaj si incerc, cu toate ca momentan am senzatia ca o sa lucrez mai mult ca la un mileu. Ma gandesc ca daca croseta e asa subtire, nu prea avanseaza lucrul repede.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de GinaP Vin 15 Iun 2012, 9:12 am

Grety, foarte frumos costumul!!! Imi place si culoarea, si modelul... Merci
Si indicatiile date sunt ....... hug intelegi tu pupi
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de gretty Vin 15 Iun 2012, 10:18 am

Ma bucur sa va fiu de folos
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de valih Vin 15 Iun 2012, 1:09 pm

Grety esti o buna profesoara! Multumim ca existi!
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de myky7robc Vin 15 Iun 2012, 2:12 pm

grety, f frumos si elegant costumul si are ananasi, pe care ii iubesc mult in crosetarii.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de marya222006 Vin 15 Iun 2012, 2:47 pm

Vai Grety e superbbbbbbbbbbbbb!!! M-am indragostit de el love

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
marya222006
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 450
Varsta : 39
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 27/10/2011

Sus In jos

Lenjerie intima, costume de baie...  crosetate - Pagina 12 Empty Re: Lenjerie intima, costume de baie... crosetate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB