Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

+73
Maci
bijouxdemonange
adadebu
lorellay
cristinica_70
madelainemarie
Day Lily
taokama
bellajane_10
godeta
kristadesign
bibi2085
mssdelilah
Marry
came_lia
bijutierul30
Bijutierul
Lucia Ro
Made by Ank
magdaR
gabi34_cat
blue_blue
Chyby
costi_iacob
Amalia T. Design
roxanabacila
iuliana72
Ela
Nicoleta Irimescu
ladybug
JENI
subryna
dianabutnaru
Kristina
maddy13
Aditza
diana-s
alys77
SilviaDumitrescu
Arabela Stefania
MoniKozi
magdariana
darkpoke
ramona_m
ramon_na_m
dandana
viviana06
amnro
crinishor
firimitura
milena
dienutzababy
gabriela.maria
Teodor Coca
bulinuta
flavia ana pop
Becky
marami
dmk
mangokiwi
doni
ADArt
Lucia.BlueFlower
zmotocel
letho
zaharel
Admina
ioana soare
bonzo
betymi72
marabr
isa1980ro
MihaelaT
77 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de crinishor Dum 13 Iun 2010, 12:38 pm

Spuneti-mi, va rog, de unde se poate lua de pe net, foite metalice de diferite culori, am vazut cercelusi f. frumosi cu fimo si foita metalica albastra.
crinishor
crinishor
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty magazin Grivitei

Mesaj Scris de Becky Lun 14 Iun 2010, 1:56 pm

Referitor la ce zicea Milena, ....
Becky
Becky
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de milena Lun 14 Iun 2010, 9:48 pm

scuze fetelor nu am urmarit subiectul ,magazinul este acolo unde v-a spus becky dar vineri au reducere 30 % eu va spun daca aveti timp ducetiva sunt fel si fel de minunati ,poate ne si intalnim mai multe fete acolo ce sa spun de o cafea un suc zona nu este faina dar poate ne mobilizam si ne vedem.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de amnro Lun 14 Iun 2010, 10:09 pm

i-am gasit aici

deci, vineri ne vedem la cafea? eu as prefera in eforie, dar poate reusesc si in grivita. beat

edit: dar au margele, paiete, pietre etc? am nevoie sa fac o banda pentru o rochie. pe site nu au nimic la sectiunea margele si paiete Sad


Ultima editare efectuata de catre amnro in Mar 15 Iun 2010, 9:09 am, editata de 1 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Mar 15 Iun 2010, 3:33 am

crinishor a scris:Spuneti-mi, va rog, de unde se poate lua de pe net, foite metalice de diferite culori(...).
la colorit.ro, mai precis aici: link, au mai multe culori asa cum vrei tu; n-am facut comanda la ei dar am inteles ca sunt seriosi; eu am luat pudra si foita de cupru de la simoshop pe vremea cand ma apucase damblaua cu fimo, dar sincer nu m-a dat pe spate, foita si-a schimbat culoarea inca de a doua zi, e normal intr-un fel dar ma gandeam ca lacuit ar fi trebuit sa arate mai bine, ma rog.. aia colorata poate reactioneaza mai bine; daca iti iei, sa ne spui si noua rezultatul Smile
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de crinishor Mar 15 Iun 2010, 11:52 am

Foitele de schlagmetal sau foitele de aur se acopera imediat dupa ce se lipesc ( cu o mixtiune speciala) cu solutie de sherlac, ca sa nu oxideze: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dupa ce iconarii pun foita, o protejeaza cu solutia de sherlac, picteaza icoana si la sfarsit o dau si cu lac chiar si peste foita protejata. Mersi de link.
crinishor
crinishor
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 18/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de viviana06 Mar 15 Iun 2010, 2:31 pm

buna fetelor,
nu sunt din bucuresti si as dori sa fac un drum la dragonul rosu. Credeti ca gasesc ceva de margelit pe acolo sau netul ramane varianta cea mai buna de aprovizionare. Si mai am o curiozitate : oare de unde procura tarabagii tot felul de pietre semipretioase la preturi destul de bune?
viviana06
viviana06
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : tg-jiu
Data de inscriere : 11/05/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Mar 15 Iun 2010, 6:37 pm

buna intrebare,eu am cautat si pe net poate dau de vreo sursa de raspuns dar n-am gasit.si pe mine ma intereseaza de unde aduc tarabagii semipretioase si tot felul de pietricele mai mult sau mai putin naturale.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ADArt Mar 15 Iun 2010, 11:15 pm

@viviana06 - pe vremuri aveai ce lua din Dragon, dar tocmai ce a ars si chiar nu mai stiu ce poti gasi. Daca faci un drum sa ne spui ce-ai gasit Smile
ADArt
ADArt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 44
Localizare : Trier, Germania
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.madebyada.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de dandana Vin 18 Iun 2010, 2:10 pm

hmmmm, e de mers la Art&Hobby! am ajuns pe grivitei

am luat cernit neon si tranlucent, a iesit la 5,11 lei
si fimo lichid cu 14.55
totul e sa si fac ceva din ele rade

nu prea au margele si accesorii si mie mi s-au parut scumpe
paiete nu am gasit, dar nici prea mult timp de cautat nu am avut
as fi vrut niste ineluse pt fetite, adica mici, pe care sa pun eu diverse oratanii din cernitul ala de mai sus

da, cam asta-i!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ramon_na_m Mar 22 Iun 2010, 11:09 am

hello, sunt noua pe aici si as avea si eu o intrebare (sper ca am nimerit unde trebuie): as vrea sa stiu de unde pot lua o rola din aia mititica pt intins fimo, sau daca se gaseste in comert sub ce nume ca sa stiu la ce raion si despre ce sa intreb vanzatorii. Stiu ca exista niste role micute pt vopsea, dar sunt cu buretei. Oare se poate lua buretele ala de pe ele? Voi de unde ati cumparat?
ramon_na_m
ramon_na_m
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : craiova
Data de inscriere : 21/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 22 Iun 2010, 11:58 am

Ramon_na_m, eu am vazut la supermarcket, la Kaufland dar cred ca se gasesc pe la toate, la raionul de bucatarie, ceva in genul la ceea ce ai vazut tu, nu mai stiu cum se numeste. Poti sa gasesti si roler special pt fimo, de pe siteurile unde se gaseste si fimo. La simoshop, au sigur.
Dar eu zic ca poti folosi si un sucitor pt fimo wink
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ramona_m Mier 23 Iun 2010, 10:23 am

am gasit aseara in kaufland, diseara o pun la treaba. mersi frumos
ramona_m
ramona_m
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : craiova
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de darkpoke Joi 24 Iun 2010, 12:55 pm

hello...cine imi poate spune unde pot gasi..niste suporturi...gen cele pentru cabochon...baza metalica pentru pandantiv su cercei ..
gen cele care au un aspect vechi
nu gasesc decat mici...si doar cu o legatura...adica cu o bucla ..care pot fi folosite doar pt cercei sau pandantiv...dar eu as vrea si pt o bratara...
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de magdariana Lun 28 Iun 2010, 3:39 am

Mi-am dorit sa lucrez cu alama....cineva spunea ca se lucreaza grozav...Am cumparat de la simoshop....de 0.3 si 0.4mm......si.....a fost o crunta dezamagire.....o bataie de joc.....Asta e alama?.....se oxideaza in timp ce lucrezi cu ea......Si sarma argintata e la fel de proasta.....regret ca am cumparat de la ei.....
magdariana
magdariana
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 21/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ramona_m Lun 28 Iun 2010, 10:29 am

darkpoke, pe cele mici unde le-ai gasit? ca ma intereseaza si pe mine pt cercei. mersi
ramona_m
ramona_m
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : craiova
Data de inscriere : 22/06/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Lun 28 Iun 2010, 2:49 pm

magdariana a scris:(...).....Asta e alama?.....se oxideaza in timp ce lucrezi cu ea......(...)
Sa nu ma intelegi gresit.... dar e normal ca alama sa oxideze. Problema este alta: si cei de la Simoshop, ca si multi altii, nu-si descriu produsele in asa fel incat omul sa stie ce cumpara; in cazul tau ar fi trebuit sa specifice ca sarma de alama este netratata.
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Lun 28 Iun 2010, 2:52 pm

si eu am luat de la Simo-shop sarma si e buna...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de darkpoke Lun 28 Iun 2010, 3:19 pm

ramona, am gasit pe breslo..nush daca este reclama
dar gasesti acolo diverse
suporti cabochon sau conectori....ii gasesti...ca nume
dar eu am vazut in bijuterii folosite...si pt bratari...un suport d-asta mai mare care poate fi atasat unei bratari egiptene ca stil...sau pt inel
deci...stie cineva? in RO? pt k mi-a mai zis cineva de undeva din Anglia
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 28 Iun 2010, 3:27 pm

Pai si ce are daca iei din Anglia? De multe ori e si mai simplu si mai rapid decat din Romania. Eu cumpar multe din Anglia pentru gasesc accesorii foarte frumoase si deosebite, care nu se gasesc la noi. Am cumparat de acolo margele toho la pret fff bun de pe un site care are transportul gratuit. Eu prefer magazinele on-line din afara pt ca au marfa mult mai diversa, calitativa si frumoasa.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zmotocel Lun 28 Iun 2010, 8:13 pm

ma intereseaza si pe mine site-ul pot margele toho. pls.....
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Iun 2010, 11:31 am

Acesta link este magazinul on-line care are transportul gratis.
Si aici au o oferta ffff bogata de margele toho, dar nu au transportul gratis, costa 4.45 lire indiferent de valoarea sau greutatea comenzii. Si au preturile un pic mai mari decat la cel cu transportul gratis.



ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zmotocel Mar 29 Iun 2010, 11:35 am

merci Smile
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de darkpoke Mar 29 Iun 2010, 4:18 pm

pai nu stiam ca e mai usor de comandat
poti sa-mi dai si mie un link...cu accesorii d-astea metalice. baze de cabochon sau camee? plzz
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Iun 2010, 4:47 pm

Nu cunosc neaparat pt baze pt caboson, ca nu m-au interesat, dar pot sa-ti dau adrese de magazine on-line si cauti acolo. Uita-te si pe cele 2 linkuri de mai sus.
link 1 , link 2 , link 3 , link 4

O idee buna e sa cauti si pe Etsy , selectezi supplies si scrii in casuta de cautare "cabochon settings". Pe etsy plata se face de regula prin Paypal, e f simplu, nu trebuie decat sa ai un cont in banca (indiferent ca e in lei sau alta valuta) si sa iti faci un cont de paypal unde iti inregistrezi acest numar de cont. Nu te costa nimic. Plasezi comanda, efectuezi plata prin paypal si in momentul acela se si blocheaza in contul tau echivalentul in lei ( daca acel cont il ai in lei) al sumei respective. Cursul de schimb e aprox. la fel cu cel de la casele de schimb ale bancilor. Platile prin paypal sunt foarte sigure
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 3 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB