Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

+73
Maci
bijouxdemonange
adadebu
lorellay
cristinica_70
madelainemarie
Day Lily
taokama
bellajane_10
godeta
kristadesign
bibi2085
mssdelilah
Marry
came_lia
bijutierul30
Bijutierul
Lucia Ro
Made by Ank
magdaR
gabi34_cat
blue_blue
Chyby
costi_iacob
Amalia T. Design
roxanabacila
iuliana72
Ela
Nicoleta Irimescu
ladybug
JENI
subryna
dianabutnaru
Kristina
maddy13
Aditza
diana-s
alys77
SilviaDumitrescu
Arabela Stefania
MoniKozi
magdariana
darkpoke
ramona_m
ramon_na_m
dandana
viviana06
amnro
crinishor
firimitura
milena
dienutzababy
gabriela.maria
Teodor Coca
bulinuta
flavia ana pop
Becky
marami
dmk
mangokiwi
doni
ADArt
Lucia.BlueFlower
zmotocel
letho
zaharel
Admina
ioana soare
bonzo
betymi72
marabr
isa1980ro
MihaelaT
77 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 30 Apr 2010, 2:51 pm

Capitole anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de isa1980ro Vin 30 Apr 2010, 6:09 pm

isa1980ro a scris:
marabr a scris:pe mine m-ar interesa niste experiente despre cumparatul din afara tarii, dar oarecum cu date exacte, adica: de cat a comandat, cum sunt taxele, transportul si ce-or ma fi, eventual(excelent ar fi) linkuri de unde a cumparat. eu nu prea ma descurc cu engleza, nu am studiat-o(elemente de baza doar), deci mai greu de citit conditiile.parca nu am vazut topic separat.
eu comand mai ales din anglia ca mi le trimite direct aici, in Grecia...de la beadsdirect.co.uk(cauta pe google) cam 5 lire transportul - margele si accesorii, iar sarme de la wires.co.uk...de la ei am comandat cam 1,5 kg sarme plus un coil gizmo si m-a costat vreo 10 lire transportul, din cauza greutatii...intr-o saptamana au ajuns...(asta daca nu nimeresti perioada sarbatorilor sau vreo eruptie vulcanica sau vreo greva)

nu exista limita de cumparaturi la nici unul din cele doua site-uri. In general, in strainatate, nu prea am dat peste limita de cumparaturi


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 30 Apr 2010, 10:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugat citat)
isa1980ro
isa1980ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 44
Localizare : Grecia
Data de inscriere : 30/04/2010

http://isa-si-bijuteriile.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de marabr Vin 30 Apr 2010, 10:24 pm

isa, multumesc mult, hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de isa1980ro Sam 01 Mai 2010, 10:36 am

cu placere... wink
isa1980ro
isa1980ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 44
Localizare : Grecia
Data de inscriere : 30/04/2010

http://isa-si-bijuteriile.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 01 Mai 2010, 7:02 pm

Mara faci comanda pe site-ul ala?
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de marabr Sam 01 Mai 2010, 9:14 pm

m-ar interesa , dar vreau sa stiu toate detaliile inainte .adica eu sa stiu o suma si sa am surpriza de o alta mai mare.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 01 Mai 2010, 9:15 pm

eu nu am inteles chestia cu TVA-ul..il platim sau nu?
si ai vazut plasele alea de sarma de pe site-ul al doilea???o minunatie...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bonzo Sam 01 Mai 2010, 9:38 pm

[quote="betymi72"]eu nu am inteles chestia cu TVA-ul..il platim sau nu?
Din ce stiu eu la cumparaturi din spatiul euro daca nu ai firma platesti TVA-ul. sunt unele site-uri care nu vand decat la firme dupa ce trimiti codul unic de inregistrare si te verifica ei ca existi, abia apoi poti sa vezi preturile.
bonzo
bonzo
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : google
Data de inscriere : 26/03/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 01 Mai 2010, 9:39 pm

Multumesc!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 02 Mai 2010, 8:12 am

Nu trebuie sa va faceti atatea probleme cu tva-uri si altele. Inainte sa finalizati comanda si sa platiti va apare suma totala de plata cu tot cu transport. Atat cat scrie acolo atat platiti. Daca nu va convine nu finalizati comanda si gata. Daca platiti prin paypal atunci cand vi se deschide pagina de paypal cu factura catre magazin o sa va apara si suma transformata in lei, deci o sa stiti la fix cati lei vi se vor retrage de pe card.
Vama nu am platit niciodata pentru ca nu am depasit la nici o comanda valoarea de 100 de lire, euro, dolari.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 02 Mai 2010, 8:44 am

kiss multumim Ioana!!!!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de marabr Dum 02 Mai 2010, 9:09 am

ioana, hug
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de isa1980ro Dum 02 Mai 2010, 9:32 am

in spatiul european nu se plateste vama..in rest , ioana v-a explicat totul asa cum este
a si fiti atenti...pe wires.co.uk preturile sunt fara tva, dar va calculeaza suma totala de plata la sfarsit, impreuna cu transportul...ceea ce scrie acolo aia platiti...sunt site-uri verificate de mine si nu am avut probleme niciodata...nu stiu cum merg cu cardurile de la bancile romanesti, dar eu nu am platit nici un ban in plux pentru tranzactia prin card
isa1980ro
isa1980ro
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 44
Localizare : Grecia
Data de inscriere : 30/04/2010

http://isa-si-bijuteriile.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Admina Sam 08 Mai 2010, 9:05 pm

Vestile mai putin bune sunt ca abia am ajuns la data de 16 martie cu procesarea comenzilor si reiau rugamintea ca, in cazul in care termenul de livrare este prea lung pentru necesitatile dumneavoastra si doriti sa anulati comanda, sa ne anuntati printr-un mail trimis din pagina de contact a site-ului, mail cu titlul "anulare comanda xxxx", unde xxxx este numarul comenzii, primit in mail-ul de confirmare.

Va asiguram ca facem tot ce ne sta in puteri pentru a recupera din restante si va multumim mult pentru intelegere!

Asta e citat dintr-un newsletter de la o firma care vinde accesorii de bijuterii. rade Deci mor de rasu-plansu... Pai cum mai "afaceristilor" sa trimiteti asa ceva? Cum sa proceseze comenzile din 16 martie, aproape dupa 2 luni?!?!? zid Cum poti sa te numesti magazin online cand iti trimiti comenzile dupa... Dumnezeu stie, 3 luni... Asta in situatia in care lucrezi cu stocuri (se presupune), nu comanzi marfa pe care ti-o comanda clientii tai.
Mi se pare inadmisibil si intr-un mod cras, nesimtit. Pai iti merg afacerile, pune mana si angajeaza, coopteaza-ti prietenii, rudele, pe bani mai putini. Cum sa te scuzi ca faci tot posibilul in a procesa o comanda de ... 2 luni? Nu inteleg cu cata usurinta renunta la comenzi, daca nu va convine anulati-le... Da-i naibii de bani, nu ne trebuie banii vosti, noi nu prididim de comenzi.
Fantastic mediul de business in Romania. Nu prididesc cu livrarile, au bani sa-i dea fara din casa, dar nu angajeaza, sau daca au angajati, nu ii pun la treaba... Taxati-i fetelor, nu mai comandati in veci de la cei care isi bat joc de clienti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zaharel Sam 08 Mai 2010, 10:36 pm

Cred ca stiu despre cine este vorba,de fapt ....stiu sigur Laughing
Am comanda la ei din 06.04 si nimic nici pana in ziua de astazi. Am trimis un mail prin care i-am rugat sa-mi comunice un termen de livrare,pe 25 participam la un targ.Am fost nevoita pe ultima suta de metrii sa comand alta marfa de la alti distribuitori,marfa care mi-a ajuns la 3 zile dupa lansarea comenzii.
Nu voi anula nici o comanda,nici nu o voi ridica si nici nu voi mai face vreodata comezi la ei.
Faza cea mai tare este ca aceasta a fost prima mea comanda Laughing Laughing Laughing
zaharel
zaharel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 47
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Sam 08 Mai 2010, 10:52 pm

Dar spuneti-ne si noua , ca sa ne ferim... Eu una.. ultima comanda am facut-o de la cineva de pe breslo, miercuri seara tarziu am facut-o si vineri aveam mandatul de la posta ca nu-mi venea a crede ochilor....
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zmotocel Sam 08 Mai 2010, 11:02 pm

o sa-ti spun eu..
e vorba de mariashop.ro
eu am comandat destul de mult de la ei de la inceput, dar acum 1-2 ani au inceput sa lungeasca foarte mult timpul de livrare, sa mareasca comanda minima..... li s-a cam dus vestea pe forumuri, asa ca acum observ ca au micsorat comanda minima..... probabil concurenta isi spune cuvantul.
atunci erau doar ei si allex.ro, acum sunt zeci de magazine cu aceleasi produse, comanda minima mai mica si livrare in cateva zile.
zmotocel
zmotocel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

http://margelutze-azzurro.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 08 Mai 2010, 11:05 pm

Da si eu vreau sa stiu. Prima data am facut comanda de la Margelutze (a fost primul site de care am auzit ca vinde fimo Smile ) apoi am descoperit simoshop si o perioada, am comandat numai de la ei. De la o vreme, am descoperit mai multe site-uri si dupa ce m-am interesat in stanga si dreapta, daca st seriosi, am dat comanda.
E bine de stiut care site-urii st serioase si care nu.

Zmotocel, merci pt informatii.
Se pare ca am scris amandoua in acelasi timp Smile


Ultima editare efectuata de catre Lucia.BlueFlower in Sam 08 Mai 2010, 11:17 pm, editata de 2 ori
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zaharel Sam 08 Mai 2010, 11:05 pm

Comanda cu pricina este facuta pe ,,Margele si accesorii".
De pe Breslo am comandat si eu si am primit comenzile foarte repede.
zaharel
zaharel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 47
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Dum 09 Mai 2010, 12:05 am

zmotocel si zaharel... Doamne ce id-uri faine aveti... mutumiri pentru informatii
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Mai 2010, 9:04 am

Pe Simoshop (parca), am vazut si eu ceva ce nu mi-a venit a crede. Livrare a doua zi, pentru comenzi primite pana la ora... nu mai stiu 18, cred. Deci sunt 2-3 persoane care proceseaza comenzi peste noapte ca sa le trimita la posta dimineata. Am gasit: "Comenzile primite de luni pina joi seara in ora 20, pleaca a doua zi." Nu stiu daca e adevarat, dar daca da bine sunt foarte tari...
Mai ales la magazine online de marnutisuri, procesarea dureaza, nu ca la ceva de carti, sa zicem (o iei si o pui in ambalaj, scrii factura, avizuri postale si adresa pe colet). Deci procesarea dureaza mult, impachetarea, birocratia si mai mult.
Intamplator stiu cam cum sta treaba, si ma gandesc ca e greu si pentru ei:
-fie esti magazin online, micutz, primesti moderate comenzi pe saptamana dar apuci sa le trimiti in timp util, sa fie lumea multumita, sa tii preturile mai mici, deoarece nu ai angajati. Imi imginez un cuplu lucrand la asta, doua prietene, cam asa.
- fie ai 1-2 angajati (normal ca Marketonline, are o groaza, dar cele de bijuterii, cred ca s-ar descurca cu vreo 2) si procesezi mai multe comenzi, in timp mediu;
- fie esti... mariashop... care nu stiu ce naiba faci de procesezi o comanda in 2 luni... zid Ei clar nu vor sa angajeze, ca daca ai avea 2 angajati pentru procesat si ambalat, 1-2 supraveghhetori (patroni, bossi, etc.) care sa se ocupe de facturat si hartoage, ai face fata si la 10-20 comenzi pe zi. Hai sa fim seriosi, ar insemna ca ei au acum de procesat, in medie mai mult de 800 comenzi (de pe 16 martie; adica 15 comenzi pe zi x 50 zile aprox). Pai din 800 de comenzi, si daca iti raman in medie 30lei/ comanda, ai avea 24.000lei. Shocked Pai sunt bastani, clar; si nu-si permit angajati, saraci... La ce penurie de locuri de munca e acum, ar gasi 3 persoane cu 6ore/ zi sa le ajute cu, nu stiu, 750lei; pai le-ar ramane banet, in continuare.
Dar clar nu au angajati sau nu lucreaza cu stoc, comanda ce li s-a comandat. Sau nu stiu, oricum nu merita sa mai fie pe piata. Durata medie a unei comenzi mi se pare ca ar trebui sa fie de aprox. 1 saptamana (din momentul plasarii comenzii, pana iti ajunge avizul, cu weekend cu tot). Doar daca nu au pe stoc si te anunta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de zaharel Dum 09 Mai 2010, 11:34 am

De la Simo am comandat de foarte multe ori si sunt foarte promti si amabili.Mi-au raspuns la intrebari de cate ori le-am pus,chiar le-am trimis si cateva modele de margele in ideea de a le aduce pe viitor si mi-au multumit.
Livrare colet in 3 zile.O singura data mi-a intarziat ,parca vreo 5 zile si mi-a fost trimis coletul prin curier cu plata la ei.Mai rar asa ceva Flowers
Asa trebuie sa se desfasoare un business si ei sunt constienti ca in momentul acesta sunt cam singurii care au aceste calitati si profita de oportunitatea aceasta la maxim. Bravo lor!
De pe Maria nu am comandat niciodata pentru ca m-a secat la culme mesajul acela scris cu litere foarte mari,ingrosate si rosii,comanda min bla bla bla si multe alte conditii care sincer....nu-si aveau rostul.
Pana la urma tu ca client il ridici pe el si ii faci un favor daca stau bine si ma gandesc ,cumparand de la el,nu el tie.
Am comandat de foarte multe ori si de pe margelutze,livrare max 1 saptamana insa in ultima perioada si ea a adoptat stilul celor de la Maria cu mesaje foarte seci si pe site si pe mess si asta m-a facut pe mine personal sa ma departez si sa comand din alte parti.
Vorba voastra,ai comenzi si nu faci fata....angajeaza pe cineva si nu-mi trimite mie mesaje ca te sufoci,ca nu mai poti,ca ma tii din timp daca imi trimiti mesaje legate de livrare..samd.Chiar mi se pare neprofesional si eu, ca cumparator nu am nici o vina ca tu ca afacerit nu esti in stare sa-ti tii in frau propria afacere.

Si mai am un mare of,dar mare rau hahahaha
Cand vor aduce cei de la noi accesorii frumoase,deosebite ca cele existente pe sit-urile de afara? Cand vor aduce margelute made in cehia,din acelea frumoase precum acadelele? Cand vor renunta la plasticele acelea hidoase,ieftine si ordinare si vor aduce ceva de calitate si de bun gust??????? Cand?
Eu,as fi o devoaratoare de astfel de accesorii si margele. Inca mai astept,daca nu se va intampla nimic...probabil ca voi incepe sa comand de afara cu riscul de a plati taxe vamale si transport mai mare. Rolling Eyes
zaharel
zaharel
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 47
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Admina Dum 09 Mai 2010, 12:09 pm

Zaharel, taxe vamale am inteles ca nu prea sunt. Daca ai o comanda de pana in 100 $ sau euro, nu e cazul. Transportul nu costa fantastic, de la cei mai multi (trebuie verificat, oricum), dar sunt colete mici, valoare mica, deci nu costa fenomenal. Si eu am salvate niste site-uri, sper sa-mi fac timp sa comand nebunii de care are Ioana Soare. love Am luat de la noi, asemanatoare, dar mult mai scumpe, la bucata...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 09 Mai 2010, 12:24 pm

pai sa ne spuneti si noua firma sa stim ce patim ....
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ADArt Dum 09 Mai 2010, 3:46 pm

Prima data am crezut ca mesajul prezentat era de la margelutze.ro rade . Eu trebuie sa recunosc cinstit ca am fost un mare fan margelutze si am comandat de acolo mult timp pana au inceput cu procesarea extrem de lenta, comenzi care intarzie, fimo care apare disponibil pe site si de fapt nu e, etc si newslettere care suna de genul celui prezentat. Din pacate nu isi fac o reclama prea buna cu toate mesajele alea pe prima pagina si tonele de mailuri in care ma anunta ba ca magazinul e inchis ba ca urmeaza intarzieri mari ca primesc marfa sau au prea multe comenzi. Eu sustin pe cei care ofera servicii de calitate chiar si daca la preturi mai mari asa ca i-am penalizat pe cei de la margelutze: nu mai cumpar de la ei :D

Acum comand marea majoritate de la simoshop si chiar pot spune ca sunt super rapizi, seriosi si au preturi bune. O comanda data intr-o zi chiar am primit-o a doua zi.
ADArt
ADArt
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 77
Varsta : 44
Localizare : Trier, Germania
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.madebyada.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB