Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

+73
Maci
bijouxdemonange
adadebu
lorellay
cristinica_70
madelainemarie
Day Lily
taokama
bellajane_10
godeta
kristadesign
bibi2085
mssdelilah
Marry
came_lia
bijutierul30
Bijutierul
Lucia Ro
Made by Ank
magdaR
gabi34_cat
blue_blue
Chyby
costi_iacob
Amalia T. Design
roxanabacila
iuliana72
Ela
Nicoleta Irimescu
ladybug
JENI
subryna
dianabutnaru
Kristina
maddy13
Aditza
diana-s
alys77
SilviaDumitrescu
Arabela Stefania
MoniKozi
magdariana
darkpoke
ramona_m
ramon_na_m
dandana
viviana06
amnro
crinishor
firimitura
milena
dienutzababy
gabriela.maria
Teodor Coca
bulinuta
flavia ana pop
Becky
marami
dmk
mangokiwi
doni
ADArt
Lucia.BlueFlower
zmotocel
letho
zaharel
Admina
ioana soare
bonzo
betymi72
marabr
isa1980ro
MihaelaT
77 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Vin 10 Sept 2010, 7:08 pm

lucia, ai vazut produsul finit, medalionu' cu lantisor, asa ceva vreau eu sa fac, dar am nevoie de piese de scrabble sau suporturi metalice asa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , si pe acel suport lipesc diverse poze, cu diferite modele, si apoi aplic rasina care da un efect de 3D, nu stiu kt de bine ai inteles ce am vru sa zic dar am gasit pe youtube [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ceva si o sa vezi mai bine, numai k eu vreau sa fac pe bucati de lemn (si cel mai bn ar fi pe buc de scrabble, cum se fac pe afara)...sper k te.ai lamurit pupi

bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 10 Sept 2010, 8:18 pm

Bellajane, acum am inteles Smile pupi
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Dum 12 Sept 2010, 7:07 pm


sall fetelor, cine este din Bucuresti??? vreau sa fac o comanda de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], sa.mi iau cate ceva, eu stau in Bucuresti dar nu am domiciliul in buletin aici, deci nu imi pot ridica coletu' de la posta...(si cum prietenii sunt toti studenti .. suicid ), daca vrea cineva sa facem o comanda impreuna astept vesti peace Merci
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Ela Dum 12 Sept 2010, 7:19 pm

Pai spui sa-ti trimita post restant la ce oficiu postal vrei tu. ii intrebi intai daca accepta, dar nu cred ca se opun. Diferentae ca nu-ti vine instiintarea acasa, te duci la posta si intrebi.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de cristinica_70 Dum 12 Sept 2010, 8:44 pm

Sigur nu au nimic impotriva sa trimita la post-restant.Si eu am primit de la simoshop la un un oficiu postal unde nu aveam adresa de domiciliu.
avatar
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 53
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Dum 12 Sept 2010, 9:33 pm

Bellajane si eu as vrea sa fac o comanda la simoshop. Vreau sa iau cateva culori de fimo, dar nu sunt din Bucuresti Neutral
Iar referitor la plasarea comenzii. Parca au si separat o rubrica unde scrii adresa la care vrei sa-ti trimita comanda, atunci cand adresa nu e cea din buletin
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Dum 12 Sept 2010, 10:40 pm

deci sa inteleg k dak imi trimite post-restant nu trebuie sa le dau adresa decat numarul oficiului postal, si pe cei de la posta nu.i intereseaza, decat numele?

multumesc mult feletor, sunte.ti de mare aujtor Flowers
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de doni Lun 13 Sept 2010, 9:54 am

io numai cu alta adresa din buletin(aia de pe buletin nu e sigura ca e cutia franjuri) comand de la alex si margelutze de exemplu si am primit para probleme importrant este ca sa fie persoana in cauza cu buletinul,seria mai mult conteaza.acu depinde si in ce oras esti,desi la mine nu ma cunosteau asa de bine postaresele si tot am luat.
doni
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 49
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de lorellay Lun 13 Sept 2010, 2:22 pm

hello..stie cineva unde gasesc cristale swarovki?
multumesc
lorellay
lorellay
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : v
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Lun 13 Sept 2010, 2:59 pm

lorellay intra pe breslo si acolo sigur o sa gasesti
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Aditza Lun 13 Sept 2010, 4:48 pm

In primul rand, bine ai venit!
Gasesti si aici
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de lorellay Mar 14 Sept 2010, 1:42 pm

multumesc de primire....pe breslo nu m-am uitat, dar pe allex, margelatu, margele...le stiu..as vrea altceva....
lorellay
lorellay
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : v
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de marabr Mar 14 Sept 2010, 5:38 pm

SAU [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

edit: eu am luat wig-jig de la mariashop, dar nu am putu lucra cu el. accesoriile metalice nu intrau toate in gauri, cred ca sunt mai mari, am impins mai puterinic vreo 2, dar acum nu pot sa le mai scot.cred ca tb sa folosesc clestele.plus ca sunt cam ruginite.deci nu il recomand.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ladybug Mier 15 Sept 2010, 3:07 pm

hey, fetelor, spuneti'mi si mie va rog daca stiti site'uri care vand fimo sau cernit sau sculpey la preturi mai mici..din cate stiu eu simoshopul mi se pare cel cu preturi mici la fimo(6lei).dar are comanda minima 50 de lei..stiti si voi alte site-uri?multumesc.
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de marabr Mier 15 Sept 2010, 4:10 pm

incearca pe breslo.ro . sunt fete care vand fimo, plus ca e posibil comanda minima sa fie chiar mai mica de 30
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de MoniKozi Mier 15 Sept 2010, 7:55 pm

lorellay a scris:multumesc de primire....pe breslo nu m-am uitat, dar pe allex, margelatu, margele...le stiu..as vrea altceva....

altceva... adica din afara? uite aici sau [url=aici][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sper sa gasesti ce cauti!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de adadebu Joi 16 Sept 2010, 11:23 am

zaharel a scris:Cred ca stiu despre cine este vorba,de fapt ....stiu sigur Laughing
Am comanda la ei din 06.04 si nimic nici pana in ziua de astazi. Am trimis un mail prin care i-am rugat sa-mi comunice un termen de livrare,pe 25 participam la un targ.Am fost nevoita pe ultima suta de metrii sa comand alta marfa de la alti distribuitori,marfa care mi-a ajuns la 3 zile dupa lansarea comenzii.
Nu voi anula nici o comanda,nici nu o voi ridica si nici nu voi mai face vreodata comezi la ei.
Faza cea mai tare este ca aceasta a fost prima mea comanda Laughing Laughing Laughing
Eu am comandat acum 1 luna si subscriu, da-i incolo
_________________________________________________________________________________________________________________

Eu am intalnit o tipa pe Breslo care vindea tot felul. Am comandat o data de la ea si a fost OK. Insa i-am aflat si adresa si tel si am rugat-o sa ne intalnim ca sa ridic o comanda, pentru a nu mai plati taxe postale. Nu a vrut, nici la telefon nu mi-a mai raspuns si nici la mailuri. Poate sa-mi explice cineva ce regului am incalcat?
_______________________________________________________________________________________________________________

Lucia Ro a scris:Stie cineva un magazin cu accesorii pentru margelit in Bucuresti, dar nu on-line, ci magazin fizic cu spatiu comercial? Ma intereseaza sarma de cupru si nu gasesc decat on-line cu comanda minima, si nu vreau asa!!

Duceti-va la Doraly, in Afumati. Găsiti super preturi la pietre, dar si la accesorii de metal


Edit Admina: Postarea mesajelor succesive, este interzisa. Te rog sa citesti Regulamentul forumului si in special, punctul 6.

adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Joi 16 Sept 2010, 12:34 pm



adadebu a scris:Eu am intalnit o tipa pe Breslo care vindea tot felul. Am comandat o data de la ea si a fost OK. Insa i-am aflat si adresa si tel si am rugat-o sa ne intalnim ca sa ridic o comanda, pentru a nu mai plati taxe postale. Nu a vrut, nici la telefon nu mi-a mai raspuns si nici la mailuri. Poate sa-mi explice cineva ce regului am incalcat?

Nu e neaparat ca ai fi incalcat vreo regula. Dar nu toata lumea este dispusa sa livreze personal. Si mi se pare corect, si eu am uneori retineri cu livrarea personala Smile
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Vin 17 Sept 2010, 10:27 am

sall, stie cineva de unde pot cumpara glazura la rece pt bijuterii sau rasina ??? [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am gasit pe net dar knd am vrut sa comand de la 30 lei a cresut pretul la 51, si mi se pare f mult pentru 100 ml.
_____________________________________________________________________________________________________________

nu mai intra nimeni pe forum de cand a inceput scoala...sau mi se apare mie?

A comandat cineva de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] au unele chesti care ma intereseaza... spal vase

Edit Admina: este interzisa postarea mesajelor succesive. Te rog, citeste Regulamentul forumului si in special, punctul 6.
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 18 Sept 2010, 8:10 pm

Fetelor, sunt disperataaaaaaaaaaa Sad(
Am nevoie urgenta de margele/ chipsuri portocalii. Nu mai am timp sa comand, o sa-mi vina comanda prea tarziu. Daca are cineva in plus si doreste sa-mi trimita, contra cost, bineinteles, sa-mi dea de veste.
Va rogggg mult!
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de cristinica_70 Sam 18 Sept 2010, 10:18 pm

Am eu chipsuri portocali(comandate de la simoshop).
de unde esti?
avatar
cristinica_70
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Varsta : 53
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Sam 18 Sept 2010, 11:51 pm

Multumesc mult!
Tocmai am gasit la cineva de pe breslo. O sa iau si sarma cu memorie, pt ca aveam nevoie si de asta.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am vazut ca e foarte prompta. Mi-a raspuns la doua mesaje in seara aceasta. Si are si produse super!

Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 38
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de mangokiwi Dum 19 Sept 2010, 1:27 pm

Daca aveti nevoie de tortite cercei, baze de inel, zale (accesorii de baza)
trimiteti-mi un msj
Am din belsug,..pentru ca mi-am luat mult mai multe decat am nevoie..
Ma saturasem sa iau cate 50-100 buc,..si cand imi era lumea mai draga ramaneam fara..Smile
mangokiwi
mangokiwi
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de ladybug Dum 19 Sept 2010, 2:43 pm

mangokiwi, din ce oras esti?
ladybug
ladybug
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/01/2010

http://www.accesoriiladybug.blogspot.com

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de mangokiwi Dum 19 Sept 2010, 4:21 pm

Ploiesti..
mangokiwi
mangokiwi
helper
helper

Numarul mesajelor : 54
Localizare : Romania
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 10 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB