Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

+73
Maci
bijouxdemonange
adadebu
lorellay
cristinica_70
madelainemarie
Day Lily
taokama
bellajane_10
godeta
kristadesign
bibi2085
mssdelilah
Marry
came_lia
bijutierul30
Bijutierul
Lucia Ro
Made by Ank
magdaR
gabi34_cat
blue_blue
Chyby
costi_iacob
Amalia T. Design
roxanabacila
iuliana72
Ela
Nicoleta Irimescu
ladybug
JENI
subryna
dianabutnaru
Kristina
maddy13
Aditza
diana-s
alys77
SilviaDumitrescu
Arabela Stefania
MoniKozi
magdariana
darkpoke
ramona_m
ramon_na_m
dandana
viviana06
amnro
crinishor
firimitura
milena
dienutzababy
gabriela.maria
Teodor Coca
bulinuta
flavia ana pop
Becky
marami
dmk
mangokiwi
doni
ADArt
Lucia.BlueFlower
zmotocel
letho
zaharel
Admina
ioana soare
bonzo
betymi72
marabr
isa1980ro
MihaelaT
77 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de godeta Joi 02 Sept 2010, 9:28 pm

Eu cumpar de aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
godeta
godeta
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 123
Localizare : Ici-colo
Data de inscriere : 02/09/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Sam 04 Sept 2010, 3:02 pm

Buna fetelor, sunt noua pe aici bebic as vrea sa stiu unde pot gasi si eu suport-uri de pandantive in mai multe forme, pe aici pe la noi, chiar daca este site sau magazin. In afara gasesti f usr dar suntdestul de scumpe si daca sunt din afara comunitati mai platesti si taxe vamale.

asa ceva caut, daca a comandat cineva sau vinde sa ma contacteze si pe mine.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Dum 05 Sept 2010, 3:57 pm

de ce toate sunt in afara shot uita.ti ce am mai gasit....vreau si eu plange [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 07 Sept 2010, 10:09 am

fetelor ,vreau si eu sa cumpar sarma de aluminiu emailat de 2mm neagra si sarma de modelaj tot neagra de 0.2 mm.daca stiti pe undeva vreun site sau cineva de pe forum care are sunt mare amatoare.multumesc mult
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Mar 07 Sept 2010, 10:53 am

sall iuliana72, uite eu aici am vazut multe modele de sarme pt modelaj [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 07 Sept 2010, 11:23 am

multumesc dar nu au neagra.mai caut Sad
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Mar 07 Sept 2010, 12:30 pm

Iuliana, neagra de 0,2 are goodchoice pe breslo; neagra de aluminiu am mai vazut la margelatu, dar de 1,5 - poate te ajuta
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 07 Sept 2010, 1:33 pm

bellajane_10 , eu am vazut niste suporturi de pandante frumoase, la 'atelier marbelle' [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Mar 07 Sept 2010, 3:51 pm

stiu...le.am vazut si eu..dar am sunat la ei si comanda minima este de 100 ron, ceea ce este f mult pt k sunt la inceput si nu pot lua asa multe... zid Sad affraid
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Mar 07 Sept 2010, 3:53 pm

daca stiti pe cineva pe breslo...as fi recunoscatoare prietenie
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Amalia T. Design Mar 07 Sept 2010, 4:28 pm

Bellajane, pe site la Marbelle scrie ca e 50 de lei comanda minima. Sau nu de ei ziceai?
Amalia T. Design
Amalia T. Design
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/03/2010

https://www.facebook.com/amaliatiradesign

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Mar 07 Sept 2010, 7:54 pm

ba da, de ei ziceam dar asa mi.a zis k in Bucuresti comanda minima este de 100 ron, am vazut si eu pe site comanda minima de 50 ron...dar nush ce sa zic... batutincap
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Mar 07 Sept 2010, 8:32 pm

Ciudat, una scrie pe site,alta ti-au zis la telefon...Dar ai incercat sa plasezi comanda, sa vezi daca reusesti cu minim 50 ron?
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Mier 08 Sept 2010, 4:41 pm

lol! BUNA idee ...unde mi-o fi fost capu'..o sa incerc, si va tin la curent. Mersi Lucia Flowers
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de bellajane_10 Joi 09 Sept 2010, 10:55 am

GATA..m.am hotarat ce vreau sa fac beat bucurie

dar acum de unde le cumpar... am nevoie de bucati de scrabble si rasina...off, cine ma ajuta si pe mine..eu nu mai pot, de 2 zile tot caut pe net diverse site.uri si nimic, as vrea sa cumpar din tara nu din afara....

HELP PLEASE!!

un link k sa vedeti materia prima si produsul finit.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 4246
bellajane_10
bellajane_10
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : BUCUREST
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 09 Sept 2010, 8:40 pm

gabi34_cat a scris:Eu am modelul acesta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Lucrez bine cu el. L-am comandat pe acest site din Franta. Coletul face cam-10 zile si transportul este cam 10 euro.
Mi se pare cam mult, trimisul. zid Ma rog, daca ma gandesc ca un colet de aici pana in Italia, cu ramburs cu tot, ajunge pe la vreo 50lei, e mai ieftin din Franta, in Romania.
Gabi, cum ai platit; cu cardul? E un model de wig-jig, pe Maria shop, dar se pare ca e no name si costa tot 60lei, cu 20 de surubele. Presupun ca modelul de la francezi e the real thing, nu?
E cineva interesat sa ne cuplam la o comanda? Sa impartim trimisul, banuiesc ca nu se dubleaza daca luam 2-3 produse...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Amalia T. Design Joi 09 Sept 2010, 10:52 pm

Admina,As vrea si eu ceva de pe site-ul lor. Daca te hotarasti da un pm si vedem cum facem.
Amalia T. Design
Amalia T. Design
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/03/2010

https://www.facebook.com/amaliatiradesign

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de betymi72 Joi 09 Sept 2010, 11:06 pm

cred ca si eu as vrea dar nu dispun acum de bani.. Sad
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 09 Sept 2010, 11:30 pm

rade Acum mai vin, d-acasa... Am gasit varianta in engleza: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maine citesc termenii si conditiile. Imi parea tare greu, in franceza, degeaba am facut cativa ani, in scoala. zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de letho Joi 09 Sept 2010, 11:52 pm

Dupa diverse calcule si avand in vedere ca transportul se plateste in functie de greutate, la 3 produse de ex deja transportul urca la 16,86 E , mai pui si cat ne-ar consta sa ne trimitem pachetele una alteia (nu mult dar trebuie luat in calcul).... cred ca ar ajunge undeva pe la cel putin 20 E jucaria. Asadar, eu m-as gandi si la alte variante, cum ar fi Robin's Beads - acelasi produs, la 15,60 lire adica vreo 19 euro dar au transportul in ue gratuit (cel putin asa scrie pe site) si o varianta mult mai ieftina, pe ebay - de exemplu aici: link ar veni 11 lire plus 1,5 transportul, vreo 15 euro si ceva - parca e mai bine? hmm... m-a apucat si pe mine acum, or mai fi si altele pupi
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de taokama Vin 10 Sept 2010, 12:17 am

Buna! Stiti cumva daca este un magazin prin Iasi de unde pot lua accesorii si margelute? Smile
taokama
taokama
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 36
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 19/01/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Day Lily Vin 10 Sept 2010, 1:02 am

Pentru bellajane: am vazut pe un site glazura rece care spun ei ca este o rasina, nu stiu daca la asta te referi:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Day Lily
Day Lily
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de gabi34_cat Vin 10 Sept 2010, 10:00 am

Eu am platit cu cardul.
Model de wig-jig comandat de mine este metalic si este cam dublu la dimensiune fata de cel de la mariashop. Exista pe site si modelul de la mariashop si este mai ieftin.
gabi34_cat
gabi34_cat
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/08/2010

http://www.bijuteriisiaccesorii.ro/blog

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de madelainemarie Vin 10 Sept 2010, 2:13 pm

eu imi iau in general materialele necesare de pe breslo, din diferite magazine.
insa am mai achizitionat si de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] dar de foarte putine ori, ca sa ma pot pronunta cu privire la modul de lucru cu ei
avatar
madelainemarie
helper
helper

Numarul mesajelor : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 10 Sept 2010, 4:08 pm

bellajane, eu nu prea inteleg ce vrei tu sa faci? Piesele acelea? Acolo am vazut ca scria "SCRABBLE TILES for making PENDANTS and MAGNETS". Tu la ce vrei sa le folosesti, pt joc? Nu ar fi mai usor daca le-ai face din fimo? Embarassed
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB