Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Joi 07 Oct 2010, 11:49 pm

Vio ia o masina care sa faca mai multe operatii.Mie mi se pare prea simpla.
Kla78 eu am innovis 1500 care ecombinata si sunt tare multumita de ea. depinde de cat esti dispusa sa dai pe ea. kiss
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 08 Oct 2010, 1:41 am

violeta25 a scris:fetelor ce parere aveti de aceasta masina de cusut aici? imi trebuie pentru uz casnic...adica nu ma pricep in ale croitoriei, invat acum de la voi, si ma gandeam ca nu as avea nevoie de o masina prea scumpa
Este de jucarie, nu face nici macar o cusatura normala, ci o imitatie care se desira daca tragi de un cap... Diada iti poate zice mai multe, despre "chestia" asta.
Cauta o masina second, daca nu-ti poti permite una de vreo 350lei (minim, daca se mai gasesc). Sunt pe Okazii, poti gasi in ziarul local, doar sa iei pe cineva care se pricepe cat de cat, cand o cumperi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clodi Vin 08 Oct 2010, 9:56 am

violeta25 a scris:fetelor ce parere aveti de aceasta masina de cusut aici? imi trebuie pentru uz casnic...adica nu ma pricep in ale croitoriei, invat acum de la voi, si ma gandeam ca nu as avea nevoie de o masina prea scumpa

Iti garantez ca dai banii de pomana pe ea! Am facut si eu greseala de a cumpara asa ceva... exact vorba Adminei: e de jucarie!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de rosita Vin 08 Oct 2010, 10:07 am

Violeta 25 mi-am luat si eu mai demult o "rasnita" dinaia! Exact cum spun si celelelalte fete, sunt bani dati de pomana. Eu am vazut-o la teleshopping si am picat in plasa. La a mea nu se desira cusatura ca e facuta pe acelasi principiu ca masinile normale, cu ata si la mosorel si la partea superioara. Dar e foarte instabila din cauza ca e foarte usoara si face un zgomot infernal pentru cat e de mica!! Nu stiu, poate daca vrei sa faci cate un tiv sau o cusatura dreapta odata la nu stiu cat timp, poate ar merge, desi eu una as prefera sa il fac de mana decat sa cos cu ea. Dar daca vrei sa cosi regulat la ea, nu ti-o recomand, Un singur avantaj pot sa zic ca am avut, totusi: a venit cu o cutiuta cu multe papiote de ata si multe mosorele de metal (cred ca vreo 10-15 din fiecare nu mai tin minte)
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Vin 08 Oct 2010, 10:33 am

multumesc frumos pt sfaturi hug deci voi mai astepta. am mai vazut masina aceasta si aceasta
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de rosita Vin 08 Oct 2010, 11:35 am

Violeta, eu nu am lucrat personal cu nici una dintre masinile din linkuri, deci nu vorbesc in cunostinta de cauza. Insa in primul link e o masina care vad acolo in descriere ca are doar 2.2 kg (nu stiu, poate e o greseala) si numai ce iti spuneam mai sus ca masinile prea usoare nu sunt de dorit ca alergi dupa ele pe masa de cusut. Masinile normale de cusut am vazut ca au cam 7-8-9 kg. Pentru masina din al doilea link au mai fost discutii chiar aici pe topic, si se pare ca ar fi o masina buna. Poate iti mai raspund si alte persoane, dar eu as inclina spre a doua varianta.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Vin 08 Oct 2010, 12:08 pm

ms mult rosita pupi deci trebuie sa mai strang bani Smile am tot citit acum pe forum despre masinile de cusut, mama are o masina de cusut nicoleta dar are probleme cu suveica adica nu trage ata de la suveica, azi voi incerca sa urmez sfaturile fetelor, sper sa reusesc ceva Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 4246 e aiurea ca nici cartea tehnica nu o gasesc ametit
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danae Vin 08 Oct 2010, 12:55 pm

Despre cea de jucarie, nu mai spun nimic. Are fimea o masinuta care este cat aceea. Prima masina, Elna, e foarte slabuta, spun si ei ca nu iti poate coase material de blugi, deci nu are putere. A doua masina, e mult mai buna. Iti faci treaba cu ea. Cateva din fetele de pe forum au tipul asta de masina si este si premiul I la concurs. E mai scumpa, dar e mai colpexa putin. Poate peste 1-2 ani, sau mai devreme, nu vrei mai vrea doar sa scurtezi pantaloni.

Edit: Elna Opal are si suveica orizontala si fetele experimentate spun ca nu e foarte inspirata pentru incepatori, ca risti sa ti se rupa acul prea des.


Ultima editare efectuata de catre danae in Vin 08 Oct 2010, 12:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de clodi Vin 08 Oct 2010, 1:10 pm

Violeta, eu zic sa imprumuti o masina de cusut, faci sarafanul, participi la concurs si poate castigi masina de cusut! Asa rezolvi toate problemele ura
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danae Vin 08 Oct 2010, 1:16 pm

Clodi, mai bine nu puteai sa pui problema. rade


Ultima editare efectuata de catre danae in Vin 08 Oct 2010, 1:42 pm, editata de 1 ori
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Vin 08 Oct 2010, 1:40 pm

Laughing ms clodi numai ca eu abia am facut o fusta cusuta la mana dar ceva genul am unit materialul si am pus elastic Smile dar pentru toate exista un inceput Cool nici sa crosetez nu stiam si am invatat de pe acest forum hug nu-s meseriasa dar mai impung cateceva Laughing
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Vin 08 Oct 2010, 3:03 pm

Violeta 25 daca vrei sa iei masina alege-o pe a-2-a.E buna si cam are ceea ce iti trebuie.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de GABRELA Sam 09 Oct 2010, 12:21 pm

Incearca Singer Moadmoaselle , nu stiu daca am scris corect.Eu una nu recomand masinile second pentru ca s-ar putea sa-ti iei teapa.Mai bine dai un ban si o iei noua pentru ca nu o iei in fiecare zi.Bafta la cumparaturi
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Sam 09 Oct 2010, 3:20 pm

m-am hotarat! Brother LS2125 ramane, daca tot vreau sa fac o fapta buna pentru mine macar sa o fac cum trebuie Laughing va multumesc din suflet pentru sfaturi hug
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de melus Sam 09 Oct 2010, 3:48 pm

Am si eu o intrebare probabil stupida.
Exista masini de cusut care sa nu permita coaserea materialelor groase, ca de ex. blug?
Eu am una, pe care, cred ca de proasta ce e, nici n-o gasesc pe internet.
Mi-au rupt distrugatorii mei cei mici cartea de instructiuni si, cautand pe net, n-am gasit marca asta, decat pt niste industriale. ADLER ii zice.
Apai, daca e asa, adica asta nu e capabila, macar sa stiu. Cand mi-oi cumpara alta, sa specific "sponsorului".
Ca trebuie, pt. ca actuala, de cand am vrut sa cos niste blugi la betelie, nu mai merge. Deloc.Apas pedala si doar geme, nu se misca nimic.
Ce masina imi recomandati?Da´ sa nu fie prea scumpa. nu muncesc
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Sam 09 Oct 2010, 4:42 pm

Bravo Violeta .O sa fi multumita de alegerea facuta.
wink
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de virus Dum 10 Oct 2010, 12:05 pm

rade eu unu o am pe ILEANA face fata fata la toate blug , voal, stofa , tricot ,din cate stiu eu au cusut vreo 2 , 3 generatii la ea eu ultimul am si desfacuto din toate oasele si am si curatato cred ca de asta merge asa de bine nu face ea toate operatiile dar sant foare multumit de ea nu am probleme cu piesele consumabile [pentru ca merge si cu ace tesite si cu ace cu cotor rotund si cu cele speciale de tricot si de orice finete
virus
virus
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 166
Varsta : 45
Localizare : craiova
Data de inscriere : 25/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de GABRELA Dum 10 Oct 2010, 12:11 pm

Din cate stiu eu intradevar unele masini sunt pentru materiale subtiri si altele pentru mat mai groase insa exista si masini care merg si,si.S-ar putea sa se rezolve si din reglajul masinii daca vorbesti cu un meserias da nu ii sigur.
Consulta un mecanic poate se poate face ceva
GABRELA
GABRELA
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : hunedoara
Data de inscriere : 13/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de melus Dum 10 Oct 2010, 1:47 pm

Multumesc pt. sfaturi.
Inainte, la mama acasa, o aveam si eu pe Veronica, fata buna si ea. Era mecanica, cu tot cu masa. Am cusut la ea de pe la 10 ani, d-aia am glezne subtiri. Am cusut odata la ea o bucata de covor persan. Blugi nu prea aveam pe-atunci, dar intrau si stofe mai groase. Mama mea mai repara salopetele tatalui meu, deci era destul de buna. Acum ii duc dorul. Pana mi-oi lua una mai performanta sau oi repara-o p-asta. Insa pana atunci broda
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de simona_solovastru Lun 11 Oct 2010, 4:55 pm

Buna,

Ma tot chinui sa ma apuc si eu de cusut si am facut rost de o Ileana la un moment dat, acum vreo 2 luni, insa e rupta cureaua si nu am reusit sa gasesc una de schimb...prin urmare, am achizitionat acum cateva zile un Singer Tradition 157, foarte faina.

Ceea ce vreau sa impartasesc cu voi este faptul ca Singer ofera si un soi de curs de initiere cand achizitionezi o masina noua de la ei. pentru mine prinde bine, ca nu am mai cusut decat de vreo 3 ori pe masina bunica-mii Smile

Am sunat azi la ei si a ramas ca ma contacteaza cineva mai pe seara sa stabilim cand sunt pe acasa si poate veni sa imi arate basicul. Nu stiu daca ajuta informatia asta, dar poate ca mai sunt incepatori ca mine care habar n-au.

Zi faina va doresc!

simona_solovastru
simona_solovastru
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Floren Lun 11 Oct 2010, 7:31 pm

melus a scris:Am si eu o intrebare probabil stupida.
Exista masini de cusut care sa nu permita coaserea materialelor groase, ca de ex. blug?
Eu am una, pe care, cred ca de proasta ce e, nici n-o gasesc pe internet.
Mi-au rupt distrugatorii mei cei mici cartea de instructiuni si, cautand pe net, n-am gasit marca asta, decat pt niste industriale. ADLER ii zice.
Apai, daca e asa, adica asta nu e capabila, macar sa stiu. Cand mi-oi cumpara alta, sa specific "sponsorului".
Ca trebuie, pt. ca actuala, de cand am vrut sa cos niste blugi la betelie, nu mai merge. Deloc.Apas pedala si doar geme, nu se misca nimic. Cred ca poti intreba aici:hermannhj@duerkopp-adler.ro
Cred ca poti intreba aici!
Ce masina imi recomandati?Da´ sa nu fie prea scumpa. nu muncesc
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de sandydeea Lun 11 Oct 2010, 9:50 pm

Traiasca Ileana! Aceasta este si masina mea de suflet. Am crescut cu ea si am cusut la ea de la 9 ani. Acum e batranioara, se misca greu si nu mai trage uniform impunsaturile, dar tot masina mea de suflet ramane. Si acum imi amintesc ce fericita era bunica atunci cand am cusut primul obiect la masina, un saculet albastru.

Tata mi-a adus si o Singer antica la tara. Am curatat-o, dar inca nu m-am incumetat sa o incerc.

Ma bucur ca mai sunt posesori de masini clasice pe forum. Ma simteam chiar stinghera vazand ca majoritatea vorbeati de masini electrice cu 1000 de functii.
sandydeea
sandydeea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/07/2010

http://www.sandydeea.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 12 Oct 2010, 9:56 am

Si eu astept o Singer Tradition 157 bounce Si abia astept sa o incerc taie Veronica soacra-mii a ajuns comoda tv Rolling Eyes asa ca era si cazul sa ma inzestrez si eu cu masinuta noua Smile
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de simona_solovastru Mar 12 Oct 2010, 10:46 am

Hehe, ma bucur sa aud, pai astept impresii, mie mi se pare o bijuterie Smile Abia astept sa iasa si din manutza mea lucruri frumoase....mi-am dorit-o asa mult...sper sa nu o "dezamagesc" ca sunt asa novice zid
simona_solovastru
simona_solovastru
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ema Mar 12 Oct 2010, 12:14 pm

Melus, la parintii mei am si eu tot o Veronica Nu coase prea subtire, nu coase prea gros (blug pus in doua e maximum), sare Nu stiu ce are Am demontat-o, am curatat-o Zice mama ca tot sare
Ce sa-i mai fac?
Virus zicea ca are o Ileana care merge perfect Ce-i drept Ileana erau mai bune Dar ce are a mea? Nu stie nimeni?(am schimbat ace, ata, etc)
Aici nu am deloc ca nu vrea desteptul asta sa-mi cumpere (de fapt nu vrea niciodata sa-mi cumpere nimic) iar eu nu am luat inca nici un salariu
Nu e normal Poate ma enervez de-a binelea si plec definitiv acasa ca nu pot trai asa Macar sa pot sa continui cu hoby-urile dinainte
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 8 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB