Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de cristina.moncea Mar 12 Oct 2010, 1:37 pm

are soacara mea o Ileana pe care nu a folosit o niciodata ca nu stie sa o foloseasca, si bunica mea are un singer vechi de o suta de\ ani(mi-a promis ca mi-o lasa mostenire coase decat drept)o vreau ca si piesa de muzeu
si eu mi-am luat in urama cu doi ani un Brother inovis 30 de care sunt foarte multumita. vreau sa-mi iau si una pentru surfilat dar aici inca nu stiu ce sa aleg. buget maxim 1500ron daca aveti un sfat va rog sunt binevenite
cristina.moncea
cristina.moncea
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 53
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/08/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ema Mar 12 Oct 2010, 3:27 pm

Cristina, pastreaza Ileana ca e o masina buna (nu se strica prea usor) si coase si gros si subtire Nu face multe cusaturi, e drept, dar chiar daca iti cumperi alta performanta, daca performanta se defecteaza si nu ai bani sa o repari sau nu are cine sa o repare si ai nevoie mare de masina, folosesti Ileana
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Mar 12 Oct 2010, 6:05 pm

Da, asa e cu Ileana, e o masina rezistenta. Ai mei au doua acasa si inca sunt functionale.
Cat despre Veronica... nu prea se descurca la materiale subtiri, gen voal sau matase. Dar eu am cusut cu ea geaca de blug groasa pt iarna si a mers perfect.
Ema eu zic sa cauti un mecanic care sa vada masinuta parintilor tai. Poate fi decalat ceva pe-acolo (nu ma pricep la mecanica, dar si a socrelei are ceva decalat si incalceste ata si mai sare oricat as umbla la tensiune si alea-alea).
Simona comunic impresii imediat ce o incerc si sunt foarte nerabdatoare aplauze (cam asa fac eu in asteptarea ei). Aveam de ales intre Brother LS 2125 sau Singer Tradition 257. M-au convins cele trei tipuri de cusaturi zig-zag. Si cu noviciatul... nu-ti face probleme, vei capata experienta in timp doar incercand pupi
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Mier 13 Oct 2010, 2:04 pm

sunt super fericita bounce tocmai ce mi-am comandat masina de cusut Brother JS23 cheers abia astept sa vina ziua de maine cand mi-au promis ca o voi primi bounce bounce bounce
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 13 Oct 2010, 4:00 pm

Violeta sa ai parte de ea si sa o folosesti sanatoasa.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 13 Oct 2010, 4:33 pm

violeta25 a scris:sunt super fericita bounce tocmai ce mi-am comandat masina de cusut Brother JS23 cheers abia astept sa vina ziua de maine cand mi-au promis ca o voi primi bounce bounce bounce
Exact asa am fost si eu cand am comandat -o pe a mea innovis 900.zburdam de bucurie nu doar eu ci si sotul-ca de -era tehnologie noua si se conecta la computer
acum ma port cu ea cu manusi si nu ma apuc sa fac ceva fara sa stiu cum dinainte
am fost asa de fericita ca le-am trimis chiar si mail de multumire

l.e,
kla78 a scris:da m-am uitat pe internet numai ca as vrea ceva pareri de-a fetelor mai pricepute

vreau o masina mai buna fata de ce am,adica m-am specializat putin si mi-au crescut pretentiile wink ,nu lucrez pt nimeni nimic numai pt mine ,copil si sot,dar daca tot schimb masina am zis sa iau ceva care sa si brodeze,si sa fie mai dichisita putin deh....sa nu o schimb iarasi dupa 2-3 ani.

oricum mersi de raspuns.

iti recomand cu drag innovis 900-aste super din punctul meu de vedere-poti sa faci tot ce vrei si sa cosi nu-ti mai spun cate modele si sa brodezi dar si sa inventezi tu cusaturi
asa m-am gandit si eu cand am luat-o prin decembrie.la inceput vroiam o masina la vreo 7 mil, apoi am crescut la 10, apoi la 13 pana m-am hotarat sa o iau pe aceasta de 30 care face toti banii
oricum ma indragostisem de ea de cand am vazut-o in poza pe site si vreo 2-3 luni am cautat informatii pe net si i-am zapacit si pe cei de la buc si de la sibiu,dar am ales sibiul in final
cum pot sa cuplez cele 2 mesaje? acum am vazut ca am gresit si am postat de 2 ori
iertati-ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gata Dana s-a rezolvat wink


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Mier 13 Oct 2010, 9:20 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de violeta25 Mier 13 Oct 2010, 5:28 pm

Mariana Claudia ms frumos hug
Dana sa o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe hainute lucrate, in legatura cu mesajele vezi ca ai un buton sus in dreapta pe care scrie "edit" il apesi si-ti va aparea mesajul unde poti face completarea hug
violeta25
violeta25
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 325
Varsta : 43
Localizare : navodari
Data de inscriere : 09/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 13 Oct 2010, 10:27 pm

multumesc mult! si eu sper sa pot lucra cat mai mult,iar acum o sa incerc sa fac si ceva poze
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Joi 14 Oct 2010, 8:09 am

Violeta felicitari pentru masinuta noua si sa cosi cu mult spor si drag la ea cos

Am si eu masinuta noua cheers. Am si incercat-o aseara si imi place foarte mult. Am incercat pe denim si pe o panza subtire cu aceeasi tensiune, acelasi ac. Merge struna. Imi plac tare mult cusaturile zig-zag sau elastice, am incercat si o butoniera. E simplu de folosit si deocamdata sunt foarte multumita de ea. N-am incercat inca un voal sau o matase, dar mai e timp. wink
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lennny Joi 14 Oct 2010, 9:20 am

fetelor vreau sa-mi cumpar si eu o masina de cusut de la brother si as opta pt un innovis 10 A ... daca are cineva aceasta masina ce parere aveti despre ea/?
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ema Joi 14 Oct 2010, 9:54 am

Lorinaoo ce ziceai ca ai cumparat si cu cit
Nu stii daca trage jerseu (ca cel din tricouri de exemplu)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Joi 14 Oct 2010, 3:19 pm

Ema scrisesem pe pagina anterioara tipul masinii - mi-am luat un Singer Tradition 157 cu 600 de lei de la Flanco. Bine, de fapt e o promotie cu 530 de lei, valabila numai daca mai faci cumparaturi la ei in valoare de nu stiu cat. Deci nu mi-a facut nimeni instructajul, am luat-o in cutie cu garantie si descurca-te nene. Manualul nu e prea multumitor la explicatii, dar cu ajutorul vostru m-am descurcat wink Imi place ca are zig-zag normal si are si elastic pt materiale elastice sau pt lenjerie. Are si doua cusaturi de surfilare, dar pt asta imi trebuie piciorus special. Si e si cu brat detasabil (eu ma bucur de el ca la Veronica tare ma mai chinuiam cu cracii pantalonilor, daca voiam sa fac cusatura dubla ornamentala). Si cam asta e masinuta mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

Acum ma duc sa caut la un magazin specializat ceva picioruse optionale. Sper sa gasesc.

Editez, ca uitai sa raspund la a doua intrebare. Inca nu am incercat sa cos tricot cu ea, dar voi incerca maine, desi sunt convinsa ca se va descurca.
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ema Joi 14 Oct 2010, 3:41 pm

Lori dar e minunata si la pretul asta Sa o folosesti sanatoasa si fie ca tot ce faci la ea sa-ti reuseasca din prima
Imi cer scuze dar am niste probleme si cred ca de nervi nu am gasit ce ai editat mai inainte Multumesc
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Joi 14 Oct 2010, 6:15 pm

Ema mersi kiss
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Cornelya Joi 14 Oct 2010, 10:01 pm

Lorinaoo nu ai nevoie de piciorus special pentru surfilat, iti iei ca reper marginea si mergi pe langa, eu sunt foarte multumita de cusatura, imi surfileaza frumos. Selectezi si pasul si presiunea piciorusului la 1 si ai sa vezi ce frumoasa iese cusatura. Pe material gros, intre 1 si 2 ca sa nu se ,,palarieze" materialul. E geniala masinuta asta si sunt foarte multumita de ea. Cu timpul cand vei capata experienta ai sa vezi cate poate face. Am incercat sa fac si eu comanda de piciorusele optionale dar nu raspunde nimeni la telefon. O sa-i pun pe cei de la Flanco sa sune (tot de la ei am luat-o si eu), dar...reusesc in majoritatea operatiilor sa le fac cu cel clasic (cel care il are masina la cumparare pus). Cu timpul te plictisesti sa-i tot cauti, am inteles ca se potrivesc cele de la brother. In rest....pana acum e totul ok si la gros si la mediu si subtire. S-o stapanesti sanatoasa!
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Vin 15 Oct 2010, 12:25 am

Lori, sa o folosesti cu spor. Stiu ce frumos coseai pe vechea masina, acum sa te vad, in actiune. cos
Eu zic sa sunt necesare, un minim de picioruse. Se poate si fara, dar ajuta enorm, economisiti timp si rezultatul e mult mai bun. Asa si eu, la cate masini mi-au trecut prin mana, nu am fost in stare sa-mi iau un piciorus de fermoar ascuns, pentru actuala. Si stiam sa cos fermoarul ascuns, cu piciorusul normal, destul de ok. Dar, diferenta e asa mare... la rochie de catifea elastica, am avut unul, in tranzit si l-am folosit. S-a cusut ireprosabil, desi era materialul dificil. Si nu am revenit pe cusatura, nu am descusut sa cos iar, nu am cusut de mana, ca sa corectez.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de lorinaoo1 Vin 15 Oct 2010, 7:18 am

Cornelya, Admina va multumesc pupi Ce ma bucur ca mai sunt fete care au masinuta ca a mea hug
Admina venind de la tine e mult cand spui ca eu coseam frumos Embarassed La cat de perfectionista sunt, eu gaseam mereu defecte. Si ca sa fiu perfectionista in continuare... imi dau seama ca nu masina te face expert, ca de croit tot trebuie sa stii sa croiesti corect si sa adaptezi daca e cazul rade Dar altfel sunt foarte multumita de Singerul nou, de cusaturile ornamentale, de cele zig-zag si zic si eu ca parca un piciorus de surfilare ar merge in plus sau cel pt fermoar ascuns ori cel pt tiv rulat rade adica toate Laughing
Sa avem spor cu toate cos ura
lorinaoo1
lorinaoo1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 46
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 23/10/2008

http://mozaicdeperle.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Cornelya Vin 15 Oct 2010, 5:20 pm

Exact la cele trei m-am gandit si eu!;))
avatar
Cornelya
helper
helper

Numarul mesajelor : 73
Localizare : caracal
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Sam 16 Oct 2010, 10:46 am

am vazut si eu un tutorial pentru fermoar ascuns cusut cu piciorusul special de la brother -ce sa spun impecabil
drept urmare in secunda 2 am sunat la reprezentanta sa-mi iau setul de 15 -din pacate nu-l mai aveau pe stoc,dar nu ma las
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de kla78 Sam 16 Oct 2010, 1:21 pm

DANABARBU2007 multumesc de raspuns,as vrea te rog sa-mi spui daca coase denim usor,adica tivul acela jos de la jensi?si materiale groase cum ar fi cel de paltoane?

kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 17 Oct 2010, 12:32 pm

kla78 a scris:DANABARBU2007 multumesc de raspuns,as vrea te rog sa-mi spui daca coase denim usor,adica tivul acela jos de la jensi?si materiale groase cum ar fi cel de paltoane?


daca te referi la innovis 900-da coase si materiale groase dar trebuie sa folosesti ace corespunzatoare ,ma rog ca la orice masina;de fapt coase tot ce vrei si ce nu vrei inca nu am descoperit tot ce face ca nu am avut asa mult timp,dar de fiecare data mai vad ceva nou si o am de cateva luni!sa vezi cum face butoniere,tiv ascuns,ce mode le ornamentale poti sa folosesti... si are piciorus standard,pic. pentru surfilat,pentru tiv ascuns,pentru fermoare,pentru nasturi, pentru butoniere se regleaza in functie de nasturi si face singura, pentru broderie si multe altele...
crede-ma ca nu o sa-ti para rau-e pur si simplu un vis si la ce face nu e scumpa deloc! e si foarte usor de folosit,nu ocupa loc mult si mai are si un design super!
ii place si sotului meu care are grija sa ii puna mereu capacelul sa nu pateasca ceva
deci e minunata
cred ca se vede cat de nebuna sunt dupa ea!!!
te pup! kiss si spor la treaba! cos
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty ce masina/producator sa aleg?!

Mesaj Scris de gianiomu Lun 18 Oct 2010, 1:17 pm

Am citit cu interes toate postarile acestui forum de pana azi.
Ma bucur pentru toate realizarile voastre.
Doresc ca, completarile mele sa nu fie considerate reclama deoarece am tot intalnit numele multor branduri de masini prezente in Romania dar ma mai putin unul.
Simt nevoia sa aduc niste lamuriri referitore la numele si reputatia unui producator vehiculat aici.
Stiu ca de anul trecut exista pe piata romanesca si JANOME printr-un dealer din Bucuresti cu sediul in Piata Alba Iulia.
Putina lune stie ca masinile marca "Privileg", care erau vandute prin anumite supermarketuri nemtesti (si asta de foarte mult timp, chiar si inainte de revolutie) sunt produse de Janome, pentru acea piata.
Acesti japonezi produc din 1921 utilaje care sunt foarte bine vandute inafara iar marca lor este respectata. In America reprezinta numarul 1 in vanzari iar numarul total de unitati vandute pana anul trecut intrecuse numarul total de unitati vandute de o mare firma concurenta al carui nume este Brother.
Este adevarat ca ceilalti pana acum sunt foarte bine "infipti in piata" si sunt constient de valoarea unor producatori precum: Br.. sau Pf.. sau Si....

Producatori sunt foarte multi, insa, putini sunt cei care ofera si ceea ce au nevoie intradevar cumparatorii si anume:
- consultanta in alegerea conform nevoilor personale
- instruire minima pentru utilizare si intretinere impreuna cu manuale in limba romana
- proba de lucru cu materialul clientului
- raport bun calitate-pret.

Ma inclin,

gianiomu
gianiomu
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 14
Localizare : romania
Data de inscriere : 18/10/2010

http://www.iletrade.ro

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de marabr Lun 18 Oct 2010, 10:25 pm

mi-am croit si eu cate ceva, cand am avut timp.acum tb sa astept sa creasca piticii, ca mi-e teama sa lucrez cu bolduri pe langa ei. mi-am facut rochii, fuste, bluze, chiar si 2 costume, cu tot cu capuseala lol! , daca mai gasesc ceva poze poate o sa postez.
si o chestie pe care am remrcat-o : toata lumea lucreaza cu tipare.imi dau seama ca se face mai usor.ce fac eu, e amatorism, eu le fac doar cu masuratori.imi e greu sa folosesc tipare, nu am rabdare sa le scot, parca pierd timp pretios.
acum fac margele, dar imi cam trece cheful, parca m-as apuca si de croitorie, si de corsetat, ca anul asta chiar se poarta chestiile crosetate. ce nu stiu e sa brodez. intrebare:masina de cusut brother, pentru croitorie, si brodeaza?adica,altfel zis, exista si 2 in 1? daca e sa fac o investitie, sa faca cat mai multe lucruri.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Steluzza Lun 18 Oct 2010, 10:30 pm

Da Mara sunt masini de la brother care coase si brodeaza.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de marabr Lun 18 Oct 2010, 11:21 pm

mariana, multumesc mult, m-ai facut fericita! hug citisem si eu, dar intelesesem ca sunt diferite.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB