Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati ?(2)

+97
fifi
frampolarbear
Rhalu_
Gabiuta
Indra
zylv
moruna
eliza77
emmancita
arielas
ada.sirbu
marabr
gianiomu
lennny
danabarbu2007
cristina.moncea
ema
lorinaoo1
sandydeea
Floren
simona_solovastru
virus
melus
violeta25
GABRELA
nik
Steluzza
kla78
marusy80
cosmin_cosmin_1
myky7robc
mimo
bluegray
clarut
gineta
Cornelya
RalucaS
rosita
Uca
tiana
alinabuliarca
mami de doi ingerasi
Karina33
creatzza
kameleonik
zalmoxes
mariah_stc
cristidamian2005
ashpvx
linu21
piramis
Giobsy
nadina_b2005@yahoo.com
natalyadelya
niculaie
Tatka-83
kerria
Clio_Ela
danae
m-julie
clodi
pitigoiul
ancutzicutza
Nicoleta Irimescu
IrisT
veniciuc nicoleta
abeleszti
mary333
M.Emilia
sonytzu
AKD
genny
raluca1980
cristinelu_mai
mihaelads
diada
ancush
mb09
Admina
mnarcisa
ancuta_ancuta
MAYA
elena_florescu
Cheapandchicshop
europolis
hope
DANIELA.I
stephanie
tomari
SilviaDumitrescu
1icool
geany
pisi
ileana cosanzeana
MagdaMarin
luiza
MihaelaT
101 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Mier 10 Mar 2010, 11:11 pm

In mod normal o masina de cusut computerizata este cel mai usor de folosit pentru un incepator. In limita bugetului, normal, puteti opta si pentru o elecro-mecanica. Daca este masina noua, incercati sa o cumparati de la reprezentanta, daca este masina second hand, am cateva recomandari:
- cautati sa fie de marca buna, cunoscuta: Pfaff, Brother, Singer, de obicei; veti gasi parti componente daca este nevoie de service.
- cautati informatii despre persoana care o vinde: daca este de pe Okazii verificati calificativul, daca este un alt vanzator sa fie persoana serioasa (de exemplu, in Cluj este un domn care aduce din Germania masini second, e serios).
- foarte important daca este second hand, sa o vedeti si probati inainte.
- trebuie sa fie in stare buna, macar, nu cumparati o masina care arata rau pentru ca a fost prost intretinuta, sigur; carcasa sa nu fie zgariata, sa nu-i lipseasca parti din componenta si verificati accesoriile suplimentare: picioruse, ace, surubelnite.
- aduceti la voi ceva materiale (este valabil si pt proba unei masini noi, la reprezentanta) si coaseti VOI, nu va multumiti doar sa coasa in gol persoana care vrea sa o vanda; daca nu e de acord cu proba inseamna ca ascunde ceva defecte.
- motorul trebuie sa merga lin, sa "toarca" nu sa haraie sau sa mearga neuniform (aduceti cu voi o persoana care se pricepe la masini de cusut, sau macar la motoare).
- cusaturile trebuie sa fie drepte, egale, daca nu coase corect nu cumparati in baza declaratiei: se repara, v-o face orice mecanic...
- este de preferat o masina in garantie, daca gasiti; daca nu, pentru una mai veche care nu se mai produce cautati modelul pe net, vedeti daca exista vreun manual disponibil.
- cautati sa aiba cat mai multe accesorii, sa fie in stare cat mai buna; o masina prost intretinuta sau foarte uzata, nu se repara usor, sau poate deloc; plus ca va ridica pretul masinii, mecanicii nu repara pe gratis.
Exemplu, Pfafful meu are piciorus pentru tiv ingust, rulat si coase bine matasea. wink Normal ca in lenea mea mare, nu am calcat sau insailat si o mai lua pe aratura, dar isi face treaba. La fel coase elastic orice cusaura, inclusiv cea dreapta. Si e foarte batrana, dar nu a fost folosita si a avut ceva accesorii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 11 Mar 2010, 12:27 am

Admina iti multumim mult pentru sfaturile tale. e bine de stiut. Eu m-am uitat dupa ceva sh, dar nu am gasit nimic care sa imi inspire incredere. Nu am pe nimeni pe langa mine care sa se priceapa cat de cat. Asa ca amluat decizia sa imi iau ceva nou cu garantie si tot ce trebuie tocmai de frica costurilor ascunse.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mb09 Joi 11 Mar 2010, 1:40 am

Eu am o masina Naumann Sigma. Am cumparat-o in decembrie in ideea sa nu ma mai duc mereu la scurtat lucruri la croitorese, dar cum ma roade pasiunea croitoriei de mica acum vreau sa imi fac si ceva haine sau lucruri in casa la ea. Am tot citit ce postati voi si as fi curioasa ce parere aveti despre masina asta. va multumesc.
mb09
mb09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 42
Localizare : Smeura-Arges
Data de inscriere : 09/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de ancush Joi 11 Mar 2010, 8:54 pm

Admina a scris: de exemplu, in Cluj este un domn care aduce din Germania masini second, e serios).
am intrat aici pentru ca doream sa intreb cate ceva despre achizitionarea unei masini
am gasit raspunsuri la toate intrebarile in mesajul tau, multumesc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
m-am saturat de cat mi s-a promis masina electrica de cusut.....ba mama mi-a promis ca imi cumpara....ba sotul....acu am luat eu taurul de coarne
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de diada Vin 12 Mar 2010, 9:15 am

Cheapandchicshop a scris:Multumim Admina pentru sfaturile date, am cumparat Pfafful si chiar azi am incercat sa lucrez cu ea. Vreau sa mentionez ca eu nu am lucrat deloc inainte cu masina de cusut,am mai vazut cate ceva cand eram mica si mama inca folosea masina de cusut.

am mutat restul de postare [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de mihaelads Mar 16 Mar 2010, 2:43 pm

Buna!

Dupa ce am citit toate sfaturile si experientele voastre cu masinile de cusut si tinand cont si de calitatea mea de incepatoare in ale croitoriei am optat pentru un LS 2125 de la Brother. Am dat astazi comanda si o astept sa vina Smile
mihaelads
mihaelads
helper
helper

Numarul mesajelor : 24
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de cristinelu_mai Mier 17 Mar 2010, 3:56 pm

eu ma folosesc de "textima" , surfilatorul еще у ву фсмууфыш firma.. cei drept, are vreo 20-25 de ani, poate mai mult, cei drept, motorul у nou... si sunt foooarte multumita... coase de toate... am luato de la cunoscuta...
cristinelu_mai
cristinelu_mai
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de tomari Mier 17 Mar 2010, 10:19 pm

cristinelu_mai surfilatorul este original " vu fsmuufish" asta fiind numele firmei sau vrei sa zici ca inca mai sunt sub firma respectiva ? nu e industriala adaptata la uz casnic? ceea ce conteaza este ca esti multumita de ea si poate o postezi sa o vedem wink
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de cristinelu_mai Mier 17 Mar 2010, 10:52 pm

de fapt nui o mashina de uz casnic, ci industrial... eu lucrez la ea muult,shi ma aranjeaza de minune, pot spune un lucru: eu miam cumparat cu vreo 3-4 asni in urma mashina de firma "broghter" shi la ea pot coase numai cevai ushurel, shi mashina nu functioneaza bine dacai utilizata in continuu...
cristinelu_mai
cristinelu_mai
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 8
Varsta : 36
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de raluca1980 Joi 18 Mar 2010, 11:06 am

buna fetelor , am sa va spun ceva , am fost ieri si mi-am luat o masinuta de cusut simpatica foc de la carrefour , are 23 de operatii de coasere , butoniere etc ca pretul de 349 lei , am incercat-o aseara pana tarziu va dati seama , coase super bine , am facut o proba pe un raiat care este si elatic , nu intinde , nu increteste , este perfecta .....! hug
avatar
raluca1980
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : google
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de hope Joi 18 Mar 2010, 11:18 am

raluca,s-o stapinesti sanatoasa si spor la cit mai multe creatii.ce marca este masina?
hope
hope
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 153
Localizare : RO
Data de inscriere : 28/01/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de raluca1980 Joi 18 Mar 2010, 11:20 am

multumesc mult , marca este a lor proprie , sa nu fac reclama ....carrefo..ur
stii ca au ei mai multe produse ca marca lor
exact asa se numeste CARRE...R HOME
avatar
raluca1980
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : google
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty DUBII despre masinile de cusut

Mesaj Scris de genny Mier 31 Mar 2010, 9:42 pm

BUNA!eu sint GENNY si sint noua in acest forum,l am descoperit cautind informatii despre masinile de cusut.m ar interesa o masina TDI cu dublu transport electronica dela PFAFF sau de la HUSQVARNA.......Despre marci, stiu foarte bine ca sunt foarte valabile!!!!!!!!Eu va cer ajutorul in ce priveste electronica la masinile astea de ultima generazie,digitale cu multe programe....sunt foarte scumpe dar banuiesc ,mai bine zis sper ca nu dau probleme.....Astept un sfat de la voi....MULTUMESC!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 04 Apr 2010, 11:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
genny
genny
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 31/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Mier 31 Mar 2010, 10:09 pm

Banuiesc ca e vorba de IDT, doar ca tradus. Deci DA, daca poti investii intr-o masina cu IDT, nu ezita. Pfaff (in primul rand) este o firma mai mult decat serioasa, nu vad unde ar fi probleme electronice sau de alta natura. Oricum masinile computerizate sunt mult mai "user friendly", precise (mai ales, daca iei cu sistemul special al transportorului), le poti regla setarile mult mai precis. Eu nu as mai avea nici un dubiu. Smile

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de AKD Joi 01 Apr 2010, 1:57 pm

Stiu ca ati raspuns de n ori ... si am citit aproape toate mesajele, iar acum oscilez intre brother Ls2125 si Privileg-ul( singurul de la quelle), sunt incepatoare si nu stiu exact care este mai bun, deoarece sper ca in timp sa avansez de la scurtat pantaloni si croit topuri banale. Imi cer scuze, ca va bat la cap. Astept cu nerabdare raspunsul vostru. Multumesc mult
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de genny Joi 01 Apr 2010, 8:49 pm

Multumesc pentru sfat!am fost astazi si am probat o masina cu dublu transport.....si una fara......sincera sa fiu se vede la diferenta.am ales pina la urma una de la PFAFF Expression 3.0 cu 153 programe,sper sa merite investitia.Daca ai auzit de ea nu ezita sa mi scrii........dupa pasti trebuie sa dau OK-ul ptr. comanda.PASTE FERICIT!!!!!!!!!!!!!!!!!
genny
genny
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : italia
Data de inscriere : 31/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Admina Joi 01 Apr 2010, 10:38 pm

Am cautat pe net si am gasit un forum din State cu discutii despre aceasta masina si cele din seria ei. AICI In general e bine sa cauti pareri de pe forumuri, nu doar ce scrie la dealeri pe site. Din pacate la noi pe forum nu cred ca are cineva asa... ozn alien eu am un Pfaff de vreo 30 de ani, fara Idt, dar citisem mult despre acest sistem. Daca gaseam ceva second, model mai vechi, clar imi luam. Dar cele noi ( fara IDT) incepeau de pe la 2000lei, prin 2007 si am renuntat la visul de a avea un Pfaff. Eu cred ca va coase perfect (in detaliu daca privesti o cusatura dreapta a altei masini va fi usor inclinata in stanga cred, de obicei), la cele cu acest sistem de deplasare concomitenta a piciorusului presor si a transportorului, cusatura este dreapta (cel putin vazuta de ochiul uman, nu stiu la microscop Smile ).
In alta ordine de idei, sa o stapanesti sanatoasa si sa o folosesti cu maxima placere. Privitor la eventuale probleme tehnice, electrice, de cip, etc. sunt sigura ca si service-ul este pe masura, tinind cont de tara trecuta la profil si de firma care produce masina. Dar nu cred ca vor fi, cum am zis, a mea merge bine in ciuda varstei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de sonytzu Sam 03 Apr 2010, 12:56 pm

buna genny! eu mi-am luat cam de o luna pfaff select 3, cea mai ieftina din gama ei ce avea IDT si e fantastica. Coase perfect, nu am avut probleme cu ea la nici un fel de material, e rapida, destul de silentioasa si usor de folosit. asa ca iti recomand cu caldura orice masina pfaff cu IDT daca iti permiti pretul destul de ridicat. eu am considerat ca o masina de cusut o ai o vreme indelungata si merita sa investesti putin mai mult ca sa ai o masina fiabila si foarte bine realizata si nu imi pare deloc rau de alegerea facuta.
sonytzu
sonytzu
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Sam 03 Apr 2010, 10:51 pm

sonytzu, ce pret are? nu reusesc sa gasesc nici un pret pe net la aceste masini
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de sonytzu Dum 04 Apr 2010, 8:29 pm

eu am luat masina de cusut de la roccas, care din cate stiu eu sunt singurii reprezentanti pfaff din romania.
select 3 a fost cam 2450 RON, e mecanica, nu e electronica, si are IDT.
intial vroiam sa iau select 4 care are in plus cateva tipuri de cusaturi decorative si baga automat ata in ac, si era 2700 RON, dar cand m-am hotarat eu s-o iau nu o mai aveau in magazin si insemna sa astept sa o comande.
oricum nu prea am nevoie de cusaturi decorative si ata in ac o bag fara probleme. pentru mine important era IDT-ul si sa coase fara probleme orice tip de material.
sunt extrem de multumita de ea. love

P.S. cand o sa am timp dupa Pasti o sa incerc sa pun poze cu masinuta pe forum la sectiunea masini de cusut, precum si cu triplocul privileg 454d pe care l-am luat la recomandarile fetelor de pe forum (in special ii multumesc adminei), si care este foarte usor de folosit, chiar si pentru o incepatoare ca mine wink
sonytzu
sonytzu
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de M.Emilia Dum 04 Apr 2010, 11:02 pm

multumesc sonytzu!
M.Emilia
M.Emilia
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 17/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty ce parere aveti???

Mesaj Scris de mary333 Mar 06 Apr 2010, 11:56 pm

Ce parere aveti despre masina Soontex 6600,am gasit-o in magazinul Singer de la botanica....CUNOASTE CINEVA CEVA??????


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 07 Apr 2010, 8:31 am, editata de 1 ori (Motiv : subiecte fuzionate)
mary333
mary333
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Chisinau
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de abeleszti Joi 08 Apr 2010, 11:58 pm

buna !
sunt noua pe aici si m-am decis sa va cer sfatul dupa ce am citit mai multe topicuri si am vazut ca sunteti toate dragutze si foarte pricepute Smile

nu am cusut niciodata dar intotdeauna am vrut sa invat sa pot sa imi fac singura o rochita sau o bluzitza.
am reusit sa imi strang ceva bani dar nu stiu in ce masina de cusut sa investesc.
aici ( in timisoara ) nu am vazut in magazine decat singer mademoisselle si singer 4210 inspiration, dar mi se par prea banale si am auzit ca nu sunt asa bune cum erau odata .
din cate am inteles o masina buna pt incepatori ar fi brother ls2125, dar iarasi nu vreau sa fie prea simpla daca totu merge bine, si invat incet incet, sa fiu nevoita sa il schimb peste un an sau doi.
ar mai fi si brother xl5500, dar e putin peste buget.

ce mi-as dori de la masina de cusut e sa stie cateva cusaturi de baza, sa surfileze daca se poate, sa pot sa cos cu ea material elastic dar sa mearga si la ceva mai gros ( cum ar fi un blug de scurtat ).

daca este cineva detinatoare de una din masinile pe care le-am luat in considerare sau daca le-a incercat m-as bucura enorm pentru un sfat, o parere.

ms anticipat


Ultima editare efectuata de catre diada in Vin 09 Apr 2010, 8:19 am, editata de 1 ori (Motiv : mutat de la scoala de croitorie)
abeleszti
abeleszti
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Vin 09 Apr 2010, 9:47 am

Bun venit abeleszti,eu am o masina de cusut Singer Mademoisselle,si pana acum mi-am facut cat de cat treaba cu ea.Nu ma declar pe deplin multumita de ea pentru ca nu sunt.La scoala,toate masinile pe care le avem sunt Brother,inclusiv cele de surfilat.Mi-e personal m-i se par mai scumpe dar foarte bune..
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de AKD Vin 09 Apr 2010, 10:10 am

Ceau abeleszti eu azi merg la reprezentanta brother de la noi, deoarece am inteles ca iti dau mai multe informatii si iti testeaza masina de cusut pe diverse materiale cu diverse cusaturi. O sa revin cu mai multe detalii dupa aceea, daca iti vor mai fi de ajutor. O zi buna
AKD
AKD
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 137
Varsta : 40
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/03/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati ?(2) - Pagina 2 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati ?(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB