Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

+64
Floren
barbin
lacrisel
piciul
cama82
justme123
valentinadof
sacos
diana99ndd
orhapetru
CarmenClaudia
Ais
fizicuta
Day
despina13cucli
AcidoR
mama2008
ioana soare
lacridrumas
Carmen T
scoobbyy
erika28sicilianu
leia
eriliana
Giorgi
i.xell
violeta25
kerria
silvia_ana
rosita
Cristache
SilviaDumitrescu
Uca
ismi3ismi
arielas
geany
ivanutamihaela
kabunta
niculaie
elena.habasescu
mnarcisa
Love
betymi72
teisoara
Dana 1979
roxana096
veniciuc nicoleta
Cristina R
Alina.C
Camy
amnro
lotus nufar
MagdaMarin
petronela2008
diada
Karina33
Clio_Ela
margot
Admina
RalucaS
Kristina
clodi
Buburuza
ralucapaun
68 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Karina33 Lun 06 Iun 2011, 10:40 pm

Alina bine-ai revenit pe forum si sa stapanesti sanatoasa statia!
Si ca sa raspund la intrebarea ta: ti-ai luat statie de calcat cu aburi nu fier de calcat asa ca foloseste cu incredere aburul.
Mie una imi convine ca talpa nu se incinge prea tare, asa nu risc sa ard din graba sau neatentie materialele mai simandicoase.
O sa te inveti cu ea si-o sa-ti dai seama in timp cat abur ai nevoie. Vezi ca unele materiale pastreaza aburul si se sifoneaza rapid asa ca trebuie si calcat uscat dupa ce s-a netezit cu abur.
Si dupa ce te-oi invata cu ea o sa te miri cum puteai calca cu fierul!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Mar 07 Iun 2011, 7:56 am

Karina33 a scris:Alina bine-ai revenit pe forum si sa stapanesti sanatoasa statia!
Si ca sa raspund la intrebarea ta: ti-ai luat statie de calcat cu aburi nu fier de calcat asa ca foloseste cu incredere aburul.
Mie una imi convine ca talpa nu se incinge prea tare, asa nu risc sa ard din graba sau neatentie materialele mai simandicoase.
O sa te inveti cu ea si-o sa-ti dai seama in timp cat abur ai nevoie. Vezi ca unele materiale pastreaza aburul si se sifoneaza rapid asa ca trebuie si calcat uscat dupa ce s-a netezit cu abur.
Si dupa ce te-oi invata cu ea o sa te miri cum puteai calca cu fierul!
Karina, sa fi sanatoasa, frumoasa si la punga groasa, o mie de ani, de acum incolo! Merci Te pomeneam, ieri noapte cand calcam fustita copilei, cu minunea de statie. Nu s-a patat satinul de la abur sau de la talpa fierului si si-a facut treaba frumos, pe dos si pe fata. Eu am cosmaruri cu fierul de calcat, pe satin. Mi-am mancat nervii acum vreo 3 ani, calcand rochii de satin, cu fierul Tefal. zid
p.s. cand mai sughiti, sa stii ca te pomeneste o forumista. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Mar 07 Iun 2011, 8:30 am

Si eu la fel, de cate ori calc, ma gandesc la tine, Karina! este minunata, chiar nu stiu cum am calcat cu fierul atata timp. Si la mine se calca nu gluma! Multumesc Karina Flowers

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Uca Mar 07 Iun 2011, 9:02 am

Eu am stricat fierul Tefal al mamei soacre rade , eu cu fii-su, am luat o solutie de curatat calcarul si a curatat si garniturile ca a inceput sa fumege de ziceai ca miroase a carbit si l-am scos urgent din priza. Asta dupa ce l-am curatat, la cam a treia folosire.
Si ce mandrii eram noi ca nu mai are calcar si ca l-am salvat, calcam si curatam cand eu , cand sotul, cred ca vreo doua ore puse cap la cap, sa scoatem asa zisul calcar din duze.
Abia dupa aceea am citit in manualul lui ca nu e indicat sa se curete nici macar cu apa cu otet... bla.. bla...
Cum nu mai era accesabil minunatul site de unde v-ati luat voi statie, am cautat prin Brasov o statie sau un fier ( eu clar vroiam statie) Nu a fost sa fie caci nu aveam atatia bani de dat pe o statie la preturile din magazine, si ne-am luat fier pana la urma, un Bosch de care sunt multumita ca spre mirarea mea pe maxim si cu aburul pe maxim calc si sinteticele fara sa arda si lasa frumoasa tesatura in urma. Aburul am vazut ca are profunzime, nu mai e necesar sa intorc tricourile la calcat, daca le intind bine sunt calcate si pe partea dinspre masa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu se compara cu statia ( din cele citite aici) , clar, dar sunt multumita in comparatie cu tefal. Bine am facut ca mi-am ascultat sotul sa iau bosch ( tot insista pe la rafturi cu bosch in sus cu bosch in jos ...)

Dupa ce se va strica asta, am promisiunea ca luam statie nu fier.

ura

Dar trebuie sa mai astept cativa ani!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 07 Iun 2011, 9:12 am

ucabesty a scris: .........Dupa ce se va strica asta, am promisiunea ca luam statie nu fier......Dar trebuie sa mai astept cativa ani!
rade rade rade nu mai ai solutie daia de curatat? ia vezi ca a cam facut si asta calcar rade rade rade
Pentru offtopic nu dati dupa mine cu fierul de calcat , prefer staiilile rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Uca Mar 07 Iun 2011, 9:20 am

Nu mai am, am folosit-o atunci pe toata! rade deci nici o sansa! Si nici bani nu mai am...

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 07 Iun 2011, 9:56 am

Ai grija cu pisicile Uca sau de ce nu cu broastele testoase,poate te ajuta vreuna din ele sa-ti iei statie vezi ca AlinaC a dat pe ea 135 de Euro parca.
Nu cunosti pe nimeni sa ti-o ia de afara si decat sa ti-o trimita??

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Uca Mar 07 Iun 2011, 10:15 am

Madga, sunt constienta ca acum nu mai am cum sa investesc si intr-o statie. Fierul asta chiar calca bine si pana sa calc cu el eram sceptica si chiar ma ofticam ca nu am avut bani de statie. Dar mi-a trecut acum, mie chiar imi place sa calc, si cu asta e si mai rapid... astept si sunt curioasa sa vad cat de rapid si eficient va fi cu statia.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Alina.C Mar 07 Iun 2011, 8:07 pm

Magda, multumesc de inlocuit link cu poza.
Eu am luat-o cu aproape 110 euro, ca am prins promotie ieri, zi fara TVA.
Erau si mai ieftioare putin, dar nu le pot pune apa oricand si au mai putin de 4 bari. Acuma eu cum nu am mai avut, nu stiu cat e de important, dar am vrut si eu daca tot dau un ban sa se merite.
Mama si in ce hal calca..... azi nu ma mai saturam de calcat. E pe bune!
V-am spus, fara aburi nu e cine stie ce, mi se pare ca nu i se incalzeste prea tare talpa, dar cu aburi e super super. Am calcat blugi in max 1 min, camasi de in in max 2 minute.... Ce mai, clar ca o sa ajung la vorba Karinei, oare cum am putut sta pana acum fara statie?!
O sa ma gandesc si eu la tine de fiecare data cand calc, Karina, asta e clar!
pupi

Si apropo, Karina, eu de pe forum in ultimul timp nu am lipsit, v-am urmarit, poate nu zilnic, dar destul de des... Ca nu am mai scris, asta e alta poveste.... Dar recuperez eu! Smile
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 45
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 16 Iun 2011, 12:44 pm

A ajuns postasul cu cadoul de ziua mea!!!!!!!!!
Smile Am calcat o ora si ceva azinoapte, si tare mult as mai fi calcat. Am terminat intr-o ora ce altadata dura 3... Asa de usor si repede merge, ca am calcat si ce nu trebuia calcat...
E super, am mai folosit eu statie de calcat, dar una veche, cu rezervorul de apa ca un aspirator...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Joi 16 Iun 2011, 1:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectat)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 49
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 16 Iun 2011, 12:49 pm

Bun venit in clubul nostru hug
Tefal sau nu o statie isi face treaba.Depinde si de puterea ei wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Joi 16 Iun 2011, 12:52 pm

S-o stapanesti sanatoasa! Si eu am calcat dimineata cu fierul pentru ca statia nu o puteam lua de unde era, concluzia: urasc fierul, dar de nevoie este bun si el., nici macar nu am reusit intr-o ora sa termin ce cu statia terminam in 20 de min.

edit: si fierul de calcat este TEFAL.
edit 2:La multi ani de ziua ta!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 16 Iun 2011, 1:14 pm

Multumesc!!!!! pupi
Asa e, statia e statie... Fierul meu de calcat tot Tefal e, si e cu muult mai prejos decat puterea statiei. Magda, statia are 5 bar presiune, nu stiu daca e mutl sau putin. Eu ma bucur tare ca are un rezervor pentru calcal, la noi e apa foarte calcaroasa. Daca nu sterg ciuveta si robinetii imediat, ramane de parca am varsat lapte pe ele. Nu exagerez deloc... Iar fierul meu de calcat, desi ii puneam apa filtrata, era mereu infundat si ieseau granule de calcar din talpa.
(sorry, am gresit cand am spus tefal e tefal... Corectez, Statia e statie Smile )
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 49
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de geany Joi 16 Iun 2011, 1:50 pm

Sa o folosesti cu spor Ela! Asa am patit si eu cand am calcat intaia oara cu statia, am calcat toate camasile care le-as fi calcat in cateva ore bune in aproape o ora. Nu-mi venea sa cred Shocked
Am calcat perdelele, imediat scoase din masina, si le-am pus imediat la geam... eram uimita cat de rapid am facut-o comparativ cu fierul de calcat.

Eu am Tefal Express 2910
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Cristache Joi 16 Iun 2011, 2:33 pm

vai, la cat de mult laudati voi statiile astea imi vine sa fac si eu scrisoare catre Mosul sa-mi aduca si mie una.... ca mi-e asa sila de calcat....
daca ziceti voi ca devine calcatul rufelor o placere mai ca le-as lasa pe toate pana de Craciun sa le calc cu statia
idee
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de RalucaS Lun 04 Iul 2011, 10:29 pm

Tocmai ce mi-am cumparat si eu un voucher cu 50% reducere pentru o statie de calcat, ceea ce inseamna 300 lei in loc de 600 lei. Sper sa fi fost o decizie buna! Revin cu impresii dupa ce intru in posesia ei si o folosesc.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de rosita Lun 04 Iul 2011, 11:11 pm

Raluca, ce tare! Buna reducere! De la cine voucherul? trimite-mi pm daca nu se poate aici.
Apropo, vezi ca ti-am trimis un pm sapt asta, l-ai vazut?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de arielas Mar 05 Iul 2011, 7:26 am

Da si eu vreau sa stiu Merci
Am gasit ceva si eu: e vorba de firma polti?


Ultima editare efectuata de catre arielas in Mar 05 Iul 2011, 7:33 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de RalucaS Mar 05 Iul 2011, 2:12 pm

Da, Polti era, dar s-a terminat azi-noapte promotia. Poate daca mai vreti se poate incerca direct la magazinul cu pricina? Am mai intalnit sa ofere direct reducerea, fara voucher, daca se suna repede.

@Rosita, abia acum am vazut Smile
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de RalucaS Joi 07 Iul 2011, 12:39 pm

Am intrat in posesia ei:) dar inca nu am timp sa ma ocup de punerea in functiune. Ma ingrijoreaza niste picioruse de pe suport...par din cauciuc...e normal sa se atinga de fierul incins/cald? Am facut si poza, piciorusele de care zic sunt cele pe care le indic eu cu mana. In poza puteti vedea si cum arata apa demineralizata gasita la Carrefour.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu ma ocariti ca va intreb, probabil scrie undeva in urma, pot sa il folosesc si fara apa? Instructiunile mele sunt cam "concise".
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 07 Iul 2011, 1:25 pm

Raluca e tare frumoasa statia ta.S-o folosesti sanatoasa.
Nu te ingrijora si a mea are acele picioruse de cauciuc.Pe ele poti pune masina incinsa fara probleme. wink
Nu, nu cred folosi si fara apa.Poate doar sa inchizi aburul.Dar o statie fara abur e ca un peste pe uscat.Parerea mea.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de RalucaS Joi 07 Iul 2011, 2:59 pm

Multumesc, Magda, pentru urare si raspuns. Nici eu nu cred ca o voi folosi fara abur, eram doar curioasa daca e interzis, in sensul sa nu se strice.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de geany Joi 07 Iul 2011, 8:23 pm

Daca produsul ce-l calci nu suporta aburul incins, nu-l folosesti, pur si simplu, statia se defecteaza atunci cand nu are apa si totusi accesezi butonul de aburire.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de silvia_ana Joi 04 Aug 2011, 8:04 pm

Buna fetelor, de ceva timp tot citesc si recitesc cele scrise de voi la acest topic, caut si iar caut si nu gasesc nimic. Nu gasesc statie de calcat si m am impotmolit, nu stiu ce sa mai cumpar, pentru ca modelele mentionate de voi nu le gasesc on line. Puteti sa mi recomandati o statie de calcat la care sa am sanse sa o gasesc pe net, la noi, in Romania? imi trebuie relativ urgent, deoarece am mormane de calcat. fierul celalalt nu mai calca mai deloc. Va multumesc din suflet!
Silvia
silvia_ana
silvia_ana
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/08/2011

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de geany Joi 04 Aug 2011, 8:38 pm

Bine ai venit Silvia!
Prima cautare pe Googel mi-a deschis foarte multe pagini.

Un ex. gasesti AICI link (click pe textul colorat)
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 5 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB