Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

+64
Floren
barbin
lacrisel
piciul
cama82
justme123
valentinadof
sacos
diana99ndd
orhapetru
CarmenClaudia
Ais
fizicuta
Day
despina13cucli
AcidoR
mama2008
ioana soare
lacridrumas
Carmen T
scoobbyy
erika28sicilianu
leia
eriliana
Giorgi
i.xell
violeta25
kerria
silvia_ana
rosita
Cristache
SilviaDumitrescu
Uca
ismi3ismi
arielas
geany
ivanutamihaela
kabunta
niculaie
elena.habasescu
mnarcisa
Love
betymi72
teisoara
Dana 1979
roxana096
veniciuc nicoleta
Cristina R
Alina.C
Camy
amnro
lotus nufar
MagdaMarin
petronela2008
diada
Karina33
Clio_Ela
margot
Admina
RalucaS
Kristina
clodi
Buburuza
ralucapaun
68 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Camy Joi 20 Mai 2010, 10:36 pm

hihi bun 2mil imi iau si eu Smile ,poate chiar in seara acesta voi da comanda. love
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de amnro Joi 20 Mai 2010, 10:36 pm

mirat pe bune??? Shocked

karinaaaaaaaaaaaa zi-ne si noua Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 4246
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Karina33 Joi 20 Mai 2010, 10:37 pm

Asa deci: s-o folosesti cu drag Diada!

Atata vreme cat calc cu ea la ** toate materialele nu prea luceste nimic. Mi s-a intamplat sa luceasca la niste stofita elastica neagra, dar cam atat.

Eu o am cred de mai bine de juma de an si-s chiar multumita de ea. Ca am dat dublu si v-o recomand voua la juma de pret ma cam oftica, dar asta-i viata! zid

Care vreti e o investitie buna,n-o ratati, chiar numai pentru calcatul in casa. E putin mai voluminoasa decat un fier simplu dar e muult peste ca eficacitate si performanta.

Edit: hai ca-mi merge netul cu galme! Din cauza ta amnro nu-mi intra mie mesajul! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 20 Mai 2010, 10:48 pm

Diada, s-o folosesti cu placere! Cu doi prunci in casa, o sa-ti ajute enorm, castigi mult timp.
Parca parca imi vine sa "scap" si eu tefalul meu pe gresie...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 21 Mai 2010, 6:48 am

diada a scris:200 lei. Pomana lol! uite ca satin nu am calcat si nici tafta, data viitoare calc si va zic, dar va zice mai bine karina ca o are demult si a experimentat tot felul de materiale! ea o munceste la greu.

Ce marca e?Si de unde ai luat-o?
Poate ma lipesc si eu de un cadou.De obicei cand vreau ceva strang bani si ii zic sotului ca l-am primit cadou de la vre-o ruda.Sa nu zica ca iar am cheltuit bani aiurea. De obicei de la fratele meu.
Iar actuala mea masina de calcat nou nouta Tefal e "din italia" ca a trimis-o tata mai demult si fratele meu nu avea ce sa faca cu ea.Si oricum nu o vede ca eu am masa de calcat in pod si sotului nu ii place sa urce in"lumea mea" unde numai eu stiu unde sunt toate asezate. off topic

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 24 Mai 2010, 12:17 pm

Mai am si eu o intrebare.Daca are si calcare verticala pe langa 130g/min de abur si 2400w la acelasi pret nu e bine?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Lun 24 Mai 2010, 12:46 pm

eu cred ca este bine, am vazut-o si eu, dar nu m-am riscat, am mers pe mana Karinei, ea a fost acolo si i s-a recomandat acesta statie la ce nivel de munca are. Nu ca as avea si eu la fel, dar vertical eu nu calc asa ca... desi cred ca se paote si cu asta vertical, scoate destul de multi aburi si are si in fata aburi, o tii orizontal si calci vertical rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Alina.C Lun 24 Mai 2010, 12:56 pm

Ce marca e, diada? Ai cumparat-o online? Daca da poate imi trimiti si mie pe privat link-ul, cand poti tu. Merci Ca astept si eu sa mi se strice fierul de rahat, pardon, calcat, cumparat acum vreo luna... ups Asa e cand se grabeste omul la lucruri ieftine...
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Cristina R Mar 25 Mai 2010, 9:59 am

Diada, te rog sa imi trimiti si mie linkul, caci vreau si eu sa comand statia rowenta de care vorbiti.

Mersi fain Smile

PS: este cumva vorba despre site-ul cu obiecte reconditionate?


Ultima editare efectuata de catre Cristina R in Mar 25 Mai 2010, 10:07 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Cristina R
Cristina R
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/05/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Camy Mar 25 Mai 2010, 1:13 pm

hi hi,mi-a venit statia de calcat,superrr!e belea calca foarte bine,chiar imi trebuia ma chinuiam cu un jaf de fier.
Mersi Karina,mersi diada.


Ultima editare efectuata de catre Camy in Mar 25 Mai 2010, 2:12 pm, editata de 1 ori
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 25 Mai 2010, 1:23 pm

Vreau o poza ca dupa 5 iunie s-ar putea sa-mi iau si eu una.Tot model 9040 e?M-am tot uitat peste modele si parca una care are si abur vertical imi tot face cu ochiul.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Mar 25 Mai 2010, 3:28 pm

Vezi ca a pus Karina poza pe prima pagina a subiectului cu statia.
Si eu ma gandeam la cea cu abur vertical, dar in final am zis ca mai bine asta ca o mai are cineva si chiar nu i s-a stricat in acest timp, plus ca nu o sa calc vertical, desi eu cred ca merge si asta, scoate la aburi!

S-o stapanesti sanatoasa Camy! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Mai 2010, 11:52 pm

Ma bate un gand si pe mine, sa-mi schimb fierul de calcat cu o statie din asta. Dar ma roade ceva, un alt gand ca nu-mi prea place cea ca a voastra, d.p.d.v. al aspectului. Embarassed Pare cam prea retro, zic eu. Daca la acelasi nivel de W si aburi pe minut, e alba si mai moderna, o fi bai? Adica e aceiasi firma si as lua-o tot de acolo, doar ca alt model.
Eventual sa mai citesc si pe net, detalii. Ei pot recomanda un anumit produs ca au multe pe stoc, si vor sa scape de ele (bune rele, nu ar conta); pot recomanda pt ca au profit mai mare la modelul asta, etc.
rade Am mai gasit si un pui de expressor, morrr:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Joi 27 Mai 2010, 8:44 am

ha ha ha...dupa ce am citit despre despre statiile voastre de calcat si ma batea gandul si pe mine la una,brusc si de odata sa stricat si fierul meu de calcat pe care oricum voiam sa-l schimb...asa ca in curand ma laud si eu cu statia mea hug
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Joi 27 Mai 2010, 11:13 am

Nu e nici un bai, iti dai seama, oricare ar fi (Rowenta), e mai buna decat un fier de calcat! Abia astept sa vad ce iti iei hug

Nicoleta, super tare ai fost, asta este se mai intampla, sa ne zici la ce model te-ai oprit si cat de multumita esti de ea pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de lotus nufar Joi 27 Mai 2010, 2:10 pm

Intru si eu in vorba pentru a sustine statiile da calcat,"fabrica".Sunt foatre bune, le cunosc de aproximativ 10 ani,o folosesc cu mare placere pentru rezultatele deosebite la calcat.Sincer ,nu m-as intoarce la vechiul fier de calcat oricat de bun ar fi cunosc diferenta.Singurul inconvenient este spatiul mare de lucru,si binenteles necesitatile tehnice de utilizare corecta,nu este recomandat sa ramana apa in bazin,de la un calca la atul,aceasta presupune o ora ,o ora jumatate de calcat continu.Pentru o familie de trei persoane ,precum a mea (baietii mei nu poarta camasa),calc de doua ori pe saptamana ,de la lenjeria de pat la ultimul ciorap ,tot presupune aproximativ 4 ore.
In schim este incomod cand vreau sa calc numai o bucata ,un tricou,etc.pentru ca nu renteaza tot deranjul,pentru acest motiv o sa cumpar si un vechi si traditional fier.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

este o placere sa calci cu un astfel de fier,iar pe masa de calcat am cumparat o husa cu fir de aluminiu,reflecta cadura si ajuta la calcat.Nu am probleme cu garniturile si folosesc doar apa demineralizata,pentru a evita depunerea de calcar.

Merita kiss


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 27 Mai 2010, 3:08 pm, editata de 1 ori (Motiv : reeditat poza)
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de amnro Sam 29 Mai 2010, 11:04 am

gata, mi-am luat si eu minunatia. nu eram foarte convinsa dar nici nu aveam liniste asa ca n-am avut incotro lol!

ce sa zic, calca de nu se poate. am calcat fata de perna in 2 (deci erau 4 straturi de materiale), pe o parte si pe alta si n-am avut treaba. niste prosoape de bucatarie din in, cu care ma luptam incontinuu, finally le-am batut. si fata de masa tot in 2 am calcat-o , pe o singura parte si gata bucurie

admina, aveau si statia alba de care ziceai tu, are aceleasi caracteristici ca cea gri mai putin un butonel in frunte pe unde scuipa abur. (cam cum au tefalurile doar ca ele scuipa cu apa)

karina... multu' pupi


Ultima editare efectuata de catre amnro in Sam 29 Mai 2010, 10:52 pm, editata de 2 ori
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 29 Mai 2010, 11:29 am

lotus nufar a scris:Singurul inconvenient este spatiul mare de lucru,si binenteles necesitatile tehnice de utilizare corecta,nu este recomandat sa ramana apa in bazin,de la un calca la atul,aceasta presupune o ora ,o ora jumatate de calcat continu.

E obligatoriu sa umpli tot vasul cu apa?Ma gandesc ca daca ai putin de calcat, nu il poti umple pe jumatate?Si calci asa pana se termina apa?
Se strica?Logic nu ar avea voie sa se strice deoarece este acelasi lucru ca si cand ajungi la jumatea orei de calcat.
Ce ziceti am dreptate?

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Karina33 Sam 29 Mai 2010, 11:50 am

Ma bucur pentru cele ce si-au luat staie de calcat! Sigur mai mult o sa va bucurati voi, calca bine si usor!
Magda in pricipiu pui cata apa vrei, nu-i obligatoriu sa umpli statia cu apa. La modelul vechi de statie apa se turna direct in boiler. Sunt mai bune modele astea care au rezervor separat si-si trage fierul apa cand are nevoie. Plus ca merg cu apa chioara. Si nu scrie nicaieri ca se goleste apa din rezervor intre utilizari. Nici la cel vechi nu era asa.
prietenie
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de lotus nufar Sam 29 Mai 2010, 12:03 pm

Marinmagda18
,da se poate ,nu este obligatoriu sa umpli bazinul,dar nu merita sa duci apa la punctul de fierbere sub presiune...calci mai putin ,ramane la atitudinea fiecaruia cum utilizeaza timpul si aparatul sau.(Eu sant uneori dificil de precisa ).....un sfarsit de saptamana frumos tuturor. kiss
lotus nufar
lotus nufar
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 459
Localizare : satu-mare ,uneori, si mereu in Toscana.
Data de inscriere : 17/03/2010

http://artlotus-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Dum 30 Mai 2010, 5:27 pm

wow, si tu Amnro? hug mama, mama, super, sa o folosesti cu placere! eu sunt foarte incantata de ea si calc cu placere! In sfarsit, calc si eu cu placere! Multumim Karina pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Dum 30 Mai 2010, 10:20 pm

Amnro, sa o folo cu spor si drag. Sa-ti calce singura, ani de-a randul. beat Ti-ai luat tot modelul Karinei si Diadei?
Sper sa ajung saptamana viitoare, sa arunc un ochi. Parca vad ca ma intorc cu espressor, in loc de statie. rade Adevarul e ca zilnic beau cafea, dar calc... mai rar. Poate tot asa, ca urasc calcatul.
Vroiam sa va intreb, merge pentru detalii, fineturi. Eu sunt in vrie cu, cusutul jerseurilor si le calc inserie dubla, la tivuri si dubluri. Calca precis si asa ceva, sau arunca prea mult abur? Nu stiu de ce, dar ma imaginez intr-o sauna, cand o sa calc cu asa monstru...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Karina33 Dum 30 Mai 2010, 10:54 pm

rade Admina ai imaginatie bogata rau!!!!
Face abur doar cand ai nevoie si cat ai nevoie! Eu nu o folosesc cu aburul la maxim ca nu-i nevoie. Lipeste insertiile fara mofturi! Pe cele de hartie direct iar la cele pe panza sau relon pun si carpa de calcat ca se murdareste fierul si-mi lipeste apoi alte chestii la calcat. Si chiar daca scrie pe el ca nu calca vertical e poveste, calca! Si are si in fata in locul pulverizatorului tot abur.

Daca te duci direct la ei vezi ca nu-i magazin de prezentare. Nu ai acces decat in hol si-n vreo doua birouri de service si facturare. Asa ca faci un soi de comanda pe loc si ti le aduce pe hol la masa de incercari. Dar te descurci tu ca esti fata mare si vaccinata! Si vreau si eu un expresor de-ala micut, finut si bineinteles cat mai ieftin. Am unul de la DeLonghi de peste 10 ani dar e mare, are si filtru(nefolosit nici macar o data) si nu mai are loc unde mi-am restrans bucatarie.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Dum 30 Mai 2010, 11:17 pm

Merci Karina. Ca m-ai facut fata mare. hug Pai v-am auzit pe voi cu aburul vostru si ma si vedeam fripta toata, aburita de ditamai statia. Am vazut pe site, ca au magazin de prezentare pe o strada in spatele primariei sect. 2, langa Obor. Ma rog, ma descurc, cum spui si tu. Mai ales daca zici ca nu are asa pretentii, nu trebuie golita, nu trebuie umpluta de tot, etc.
Filtru eu ochisem pe cel pus pe pagina precedenta, dar merge cu niste pad-uri de cafea (ca si plicurile de ceai, preformate) si esti dependent de ele, nu poti face cafea obisnuita. Asa ca m-am mai calmat si inclin spre acesta: Krups Vivo F880. Poza cred ca e in marime naturala, ca nu cred ca e mare...


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 11 Iun 2010, 8:40 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Mar 01 Iun 2010, 8:39 am

Maicaaa, sunt cardiaca... sa mor si mai multe, nu. rade M-a speriat jucaria voastra cand a inceput sa scuipe vapori si sa incalzeasca apa. E cam sonora, dar face bine, ce face. Mi-am luat tot Rowenta 9040. Arata mult mai bine decat imi parea in poza. Si a netezit usor un material jerse de bumbac si jeansii, pe treapta 2, ambele.
Espresor nu mi-am luat ca nu aveau modelul pe care-l vroiam si nici nu mai aveam bani. Dar am prins si o reducere de 10%, din cate am inteles de la tipul respectiv se aplica la cumparaturi live, nu online. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 2 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB