Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Hai sa slabim ! (9)

+37
michelinebeaulieu
anna_sandu
onuca28
adumitrescu
Darsy
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
annamaria26985
Day
i.xell
Clio_Ela
ema
Ginet
Dorulet
MirelaC
Uca
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
Buburuza
Greteledelweiss
diada
ioana soare
Ais
aurishta
Steluzza
Giorgi
Gabica
fiordaliso
canadianca50
valentinadof
marina40
danniela
corina corina
Alehandra23
piciul
gabriela1554
Admina
41 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de annamaria26985 Joi 20 Feb 2014, 10:58 pm

multumesc fetelor!
piciule sa stii ca e o adevarata provocare, dar trebuie sa fac ceva ca nu ma simt bine asa si in plus acum am si  timp sa fac plimbari lungi cu caruciorul in ritm mai vioi
si sa stiti ca beau lejer 1,5 - 2 l de apa wink  am o sticla de 500 ml pe care o iau cu mine peste tot si tot mai beau cate o inghititura
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 23 Feb 2014, 11:29 am

Va citesc cu mare drag, si inevitabil imi aduc aminte cu cata usurinta priveam lucrurile in urma cu cativa ani  zid 
Sfaturi e greu de dat, fiecare are un caz aparte. Cert e insa ca miscarea e esentiala.
Din cauza lipsei de miscare si a alimentatiei necontrolate am luat in ultimii 5 ani cam 25kg.
Acum ma straduiesc sa scap de de o parte din ele.
De la 98 cat cantaream in martie anul trecut, acum am 85. Daca as putea sa fac efort mai mare decat simple plimbari, procesul de scadere in greutate ar decurge mai rapid. Doctorul mi-a spus sa fiu rabdatoare deoarece in timp se vor vedea rezultatele. Am renuntat la absolut orice fel de fainoase si cartofi. Orezul brun si soia sunt incluse in retetele mele cam de 2 ori pe saptamana. Consum multe cruditati. Carne, mai rar...pasare mai mult, dar si vita si peste.
Am uitat sa va spun ca menopauza si lasatul de fumat au contribuit mult la acumularea kilogramelor.
Ati inteles ce am vrut sa spun, sper  wink 
Va doresc la fiecare sa va modelati silueta asa cum va doriti, si sa aveti mare atenti mai ales dupa 45... Exclamation Exclamation Exclamation 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 23 Feb 2014, 3:02 pm

Fiecare cu ce il doare. Eu ma bag ca "musca-n lapte" si vreau sa va spun ca vreau sa ma ingras, sa ajung macar la 45 de kg. De asta vara si pana acum m-am ingrasat aproape 7kg si am ajuns la 41.
Stiu ca e greu sa slabesti dar si mai greu e sa te ingrasi dupa parerea mea.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Day Dum 23 Feb 2014, 3:13 pm

Alinuta Smile Cam in situatia ta am fost si eu ani de zile Smile Imi amintesc cum plecam de la scoala iarna si ajungeam acasa dupa 30 de minute(drum pe care normal il parcurgeam in 3 minute,adica aveam de traversat strada),din cauza vantului,care ma obliga sa imbratisez toti cei 6 pomi in timpul rafalelor,si sa estimez corect cand se opreste o rafala sa am timp sa traversez,apoi sa iau si ceilalti 6 pomi in brate pana la scara.Offf....si bietii copii de clasa a 4-a ajungeau mai repede acasa decat doamna Smile Acum mi-e cam dor de vremurile alea Smile Am cu 20 kg mai mult decat atunci,si cu 20 de ani in plus ,hahaha
Mai!Pana la urma nu e asa rau,nu??  rade rade rade 
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 11 Apr 2014, 10:34 am

Iar am tras chiulul de pe forum...sorry...
La calculator abia mai ajung pt cateva minute, sper sa ma "adun" curand, si sa imi reintru in ritm...
Dupa o pauza de 3 ani si jumatate am reinceput serviciul la biblioteca... Nu mai apuc sa fac mare lucru:(
Dar de Zumbait zumbaiesc, asta nu e cu pauza:)

Gabica, vii cu pozle??? ;) (nu am uitat)

Annamaria, felicitari, sa creasca sanatoase si cuminti printesele si voi sa va bucurati de tot ce aveti!!! (de kg in plus stiu, nu te bucuri, dar pleaca ele incet incet;) )

Day, merge zumbaitul inca??

A trecut si evenimentul din Köln, Smile am zumbait doua zile de dimineata pana seara, am reusit sa il prind si pe Beto (cel care a adus pe lume Zumba) pentru poza...
Nu stiu cum faceti voi, cum coaseti si cum mesteriti, ca eu nu apuc sa mai fac nimic...
Sorry de offtopic... la ora 14 vin de la munca, iau pruncul de la gradi, ma chinui sa il bag la nani, mananc ceva pe fuga, apoi vine cel mare de la scoala, rapid pregatit masa pt el, apoi o cafea si gata, tre sa ma pregatesc de a doua tura de munca, cursurile de Zumba... de trei ori pe sapt ajung acasa la ora 21:30...
Joia si vinerea dupaamiaza ... cumparaturi si curatenie... sa vedem cand apuc sa mai cos:((

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Darsy Vin 11 Apr 2014, 1:56 pm

Buna fetelor!
Ma primiti in clubul vostru? Am 1,60m - 81 kg (m-am cantarit intr-o vizita, chiar ieri), doresc sa slabesc dar nu fac nimic in sensul asta...Citind,mi-am dat seama ca m-as putea mobiliza putin, daca va trebui sa imi "declar" performantele.
Asa ca merg sa mananc un iaurt cu fulgi de ovaz si va tin la curent...
Darsy
Darsy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 48
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 11/04/2014

http://www.darsydesign.ro

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 2:14 pm

Bine ai venit in club!!!
Sa nu-i spui Corinei ca sunt pe aici ca ma bate!!!  rade rade rade 
Ai zis ca nu ai facut nimic in sensul asta, eu zic sa incepi cu un plan de bataie, cum vrei sa slabesti? Cu dieta, cu gimnastica, cu un amestec de amandoua??? Citeste mai mult despre, vezi ce crezi ca ti s-ar potrivi mai bine si da-i bataie. Nu uita sa ne tii la curent!!!
Bafta!  kiss 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 3:25 pm

Eu


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Day Vin 11 Apr 2014, 3:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Si broscuta cu gura mare :D Normal ca eu is cea mai galagioasa :D Grupa mea de Zumba si instructorul cel mai fain din zona Smile (singurul)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 4:10 pm

În poza asta nu prea se vede talia, din cauza cordonului învârtit de 3 ori, şi a chimonoului gros, da' vă garantez eu că este.
Pantalonii sunt foarte largi să mă pot mişca în voie. încă puţin şi voi putea face şpagatul...  bucurie 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 4:29 pm

No bine, eu is geloasa, pacat ca nu pot sa va arat ca-s verde la fata de invidie  rade rade rade 
Imi trebuie un sut puternic sa imi fac si eu timp sa merg la zuma, tot imi promit sa sparg gheata dar nu-s ce pana gastii am, stiu....is...rusinoasa  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed  Nu pot sa merg singura, imi trebuie sa fiu cu cineva altfel simt ca toata lumea se uita la mine ca la un intrus.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de adumitrescu Vin 11 Apr 2014, 4:38 pm

Cred ca important este sa ne apucam de un sport care ne face placere si pe care sa il practicam REGULAT! Perseverenta este secretul. Eu ma duc cu placere la tae bo si dansuri. Dar daca nu imi fac abonament la o sala nu reusesc sa fac acasa, desi youtube-ul este plin de tot felul de exercitii si in afara de asta am si eu o gramada de dvd-uri cu exercitii. Pentru mine motivarea vine din exterior, nu reusesc sa ma motivez singura. Si ce am observat e ca dupa exercitii imi scade pofta de mancare, mai ales de dulce...
adumitrescu
adumitrescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 4:44 pm

Danniela normal că se uită...
nu cumva eşti mai bună ca cei vechi?
Am avut şi eu această teamă, dar după 2 antrenamente mi-am revenit. Doamne ce bine e!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de onuca28 Vin 11 Apr 2014, 4:46 pm

Prin sport si cu grija la alimentatie se poate slabi. Si eu vreau sa dau jos 5 kg, am facut sport si o data cu schimbarea job-ului, acum 6 luni, am uitat de sala si am acumulat kg in plus. Acum tot aman mersul la sala, dar azi vreau sa incep cu ceva lejer, pilates. De saptamana viitoare vreau sa merg la kangoo, e cardio la maxim, dar si se vede rezultatul in timp destul de scurt. Am observat, ca si regula, daca nu mai mananc seara, dupa ora 6, ma ajuta la slabit. Smile
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de adumitrescu Vin 11 Apr 2014, 4:49 pm

Daniela, doar ai impresia ca se uita; in realitate fiecare este concentrat la propriile miscari si greseli; iti spun asta pentru ca si eu am fost la zumba si primele dati eram asa frustrata ca nu tineam pasul cu celelalte ca imi venea sa nu ma mai duc. Dupa a 3-a sau a 4-a sedinta incepi sa prinzi miscarile si esti mai sigura de tine. Trebuie doar sa treci de a 3-a sedinta...
adumitrescu
adumitrescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 5:49 pm

Adumitrescu eu ma stradui sa ajung la prima..... deci la mine prima e crima, stiu ca m-as obisnui apoi, am mai patit asa cand m-am dus si eu la aerobics pentru prima data si sa ma scoata lumea afara si alta nu ca era slaba, eram nu zic nu dar eu m-am dus pentru fortificare.
Zic eu ca intr-o zi voi reusi sa fac asta  Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 4246 Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 4246 Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 4246 Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 4246 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 11 Apr 2014, 6:20 pm

Ce liniste era pana azi la subiectul asta!! Smile
Day, ma bucur ca faci cu drag in continuare Zumba, Danniela, lasa tu gura lumii (care oricum NU zice nimic la sala, ti se pare tie), si fa un pas!! Ah, ce chef de zumbait in Africa am eu!! Sapt trecuta am avut cateva ore de Zumba-"african style", cu distractie maxima, cu chiuituri, cu mainile atarnand lejer de zici ca erau de mamaliga... Dar ce fain e, neaparat tre sa exersez pt dupa Paste doua coreo noi, stil african...
(nu il am eu in sange, dar sper sa iasa cat de cat) Smile

Gabica, spor in continuare, si mersi pt poza!! ;) (nu te-am iertat;) )

Adumitrescu, fain ca iti scade pofta de dulciuri cand faci sport, la mine e jale... In zilele de Zumbaiala mananc noaptea la 2-3 cate jumatate de tabla de ciocolata sau biscuiti, iar daca nu am nimic dulce in casa ma apuc de copt ceva, si tot mananc ceva dulce...

incarc si eu imediat cateva poze Smile
Edit: vin cu poze Smile
Beto, cel care a adus pe lume Zumba(R)Smile Undeva in hala sunt si eu...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am si un video in album, nu reusesc sa il pun aici... il vedeti voi daca vreti ;)


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Vin 11 Apr 2014, 6:48 pm, editata de 1 ori
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 6:47 pm

Fetele, cu siguranta e doar impresia mea, asta pentru ca sunt rusinoasa de felul meu. Nuuu, nu sunt mai buna, dim potriva am nevoie de exercitiu. De slabit gata imi ajunge, zic eu ca sunt ok, am dat jos din burta considerabil, m-ati vazut in poze insa am nevoie de pus muschii in miscare, fac acasa exercitii usoare, dar nu mereu, ma culc pe o ureche, si daaaaa, am nevoie sa descoper ce imi place mie sa fac ce sport mi-ar place.
Clio, african style cred ca face ''bombeul'' frumos  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Day Vin 11 Apr 2014, 7:41 pm

Danni,vrei sa-ti zic un secret? Fata draga,n-are nimeni din sala timp de tine:) Ca daca nu esti cu ochii pe instructor nu poti sa faci nimic.Acelasi lucru e valabil pentru toata lumea,toate or sa fie ocupate cu urmaritul instructorului nu pe tine:)
Si eu tot de zanatica m-am dus,am intrebat pe FB daca stie careva unde se face Zumba in Slobozia ,si m-am dus.Singura.Acum deja suntem o mare gashca toate Smile Ai vazut poza?E la finalul unei zile,rupte si transpirate lac,da fericite Smile Du-te!!!!
Ela! Beto pare baiat de treaba,asa-i? Tare ma bucur pentru tine ca ai reusit sa-ti implinesti visul asta :D Bravooo!
Normal ca ma duc la Zumba,am fost si in seara asta,de cand am inceput nu am lipsit nicio data si nici n-am de gand,ca tare mult imi place.Si peste 2 zile am parastas,deci treaba am sa-mi pun si-n cap,doar ca am simtit ca merit rasfatul Zumba si m-am premiat Smile Ce bine eeeeeeeeeeeeeeee :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de anna_sandu Sam 12 Apr 2014, 12:07 pm

buna!
sunt noua pe la subiectul asta, si in forum in general :P
felicitari fetelor ca faceti miscare, eu nu am deloc vointa in sensul asta, dar m-am hotarat sa mananc mai sanatos, de luni mi-am schimbat total dieta(de la mancat la 10 seara ceafa prajita cu cartofi si mamaliga la salate si multa apa). sezonul e potrivit pentr asa ceva si imi plac salatele, dar marturisesc ca la Paste am sa mai si gresesc :P nu la toate mesele(face soacra mea o mancare de mori!!!). oricum am constatat ca apa face minuni, nu prea consumam apa cat ar fi trebuit si de luni nu-mi lipseste paharul de apa, oriunde ma duc prin casa il iau dupa mine!!!
Aveam 67,7 kg luni si astazi am 64,7 (am 167cm si 29 de ani)!!!! O fi si un gram de grasime acolo, dar in mare parte e apa pe care organismul o retinea pt ca nu primea suficienta cand avea nevoie!!! Ma simt deja incurajata sa mai dau inainte cu schimbarile !!!
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 39
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de corina corina Dum 13 Apr 2014, 11:49 am

Dannielaaa ! Credeai ca nu te vad ?  rade 

Eu doar va citesc , dar nu comentez ca nu am ce , Slabesc , ma ingras , iar slabesc , mananc salata verde la greu , beau apa destula , muncesc , dar cred ca trebuie si ceva sport si... nu stiu... ceva mai mult . Si mie mi-ar placea un curs de dans , ceva , dar in orasul nostru mic... Important e ca sunt sanatoasa si ca sper tot timpul ca... am sa slabesc si eu vreodata .  rade Speranta moare ultima , nu ?
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Dum 13 Apr 2014, 12:28 pm

Ehhhh, nu v-am zis eu ca ma prinde????  rade rade rade rade 
Corina, tie ce dans iti trebuie la nunti nu dai deloc din pantofi????
Anasandu bine ai venit printre noi si spor la slabit!!!
fetele tinere, fiti ambitioase, la varsta voastra se da jos repede, ai trecut de 35, uneori de 40 aleluia, muncesti o gramada pentru 300 grame. Dupa sarcina la fel, cand sunteti tinere se da repede jos, sa va spuna una care a fost insarcinata dupa 40 de ani cum a dat jos!!!
Mai rusinea mea e pana ajung acolo  zid zid zid zid  o data ajunsa sunt sigura ca daca imi place ma voi duce. Am zis ca ma duc sa imi iau abonament, asa sunt sigura ca in loc sa stau la tv cu cafeaua in mana 2-3 cani, iar am inceput sa beau  zid zid zid  mai bine ma duc la sala.
Va zic eu ca va veni si ziua aia.........
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de corina corina Dum 13 Apr 2014, 6:56 pm

Stai sa treaca Pastele , Danniela ! Sa inceapa sezonul ! Sa vezi pantofi rupti ! Si-apoi fara pantofi ! Surorile mele , dupa ce au fost la Revelion unde am cantat eu mi-au spus : canti tu , dansezi tu , canta colegul tau , dansezi si tu , se canta instrumental , dansezi si tu , se pune muzica in pauza la pc , tu dansezi iar !!! Sa nu te mai auzim dimineata cand vii de la petreceri ca esti rupta ! Sa nu indraznesti !  rade 

Asa ca ia-ti tu inima in dinti si sterge-o la Zumba ! Sunt sigura ca apoi ai sa ne spui cat regreti ca n-ai facut-o mai devreme .  pupi 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de adumitrescu Lun 14 Apr 2014, 1:45 pm

Saptamana asta trebuie sa imi reinoiesc abonamentul la sala; daca fac pauza mai mult de 2 saptamani mi-e mult mai greu sa ma reapuc si fizic si psihic; plus ca kg incep sa se acumuleze, metabolismul de ingreuneaza.
adumitrescu
adumitrescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de adumitrescu Mar 15 Apr 2014, 2:33 pm

nu mai merge nimeni la gimnastica zilele astea? toata lumea mananca?
adumitrescu
adumitrescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 8 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB