Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Haideti sa slabim 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim 3

+32
pedra
ileana cosanzeana
mykya
StMihaela
Chirrox13
danniela
Eva
tomari
Ginet
symos
norelif
annamaria26985
letho
Karina33
zahariaelouise
SilviaDumitrescu
valentinadof
corina corina
ghita
camic
Uca
mnarcisa
geany
diada
MagdaMarin
Gianina4ever
Admina
aurishta
elenaxx
Clio_Ela
anielle
cris_io_mat
36 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de cris_io_mat Sam 19 Mar 2011, 8:02 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link];[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Aurishta.... ura esti lider si te mentii pe pozitii te felicit din suflet si sa nu cumva sa te mai ratacesti pe drum,ca ui8te ce bine iti merge...Anielle,draga mea,eu una nu prea vad de ce vrei tu sa slabesti,pt ca din poza de la avatar(si de la poze cu noi...unde esti cu fam....suuuuuuuper) nu s-ar zice ca ai nevoie sa slabesti...poate sa te mentii?Va pup fetele kiss


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 21 Mar 2011, 6:27 am, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de anielle Sam 19 Mar 2011, 8:39 pm

cris_yo_mat...foto de la avatar e facut acum 3 ani cand aveam 68 de kg
cea cu ai mei..e din octombrie unde aveam 75(in vara aveam 73)
de atunci tot adun...am ajuns la 80 la 1.70 ai mei
o fi vreo dereglare premenopauza ca prea se aduna rapid
offffffffffff [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 20 Mar 2011, 2:12 am

Aurishta felicitari!! sa mergi asa in continuare, ma bucur nespus pentru succesul tau!!
Anielle, mananca bine inainte de a merrge la cumparaturi, sa fii asa satula incat sa nu mai te tenteze sa cumperi ce nu iti face bine. Functioneaza de minune. Incearca sa ai in casa din ce in ce mai putine dulciuri sau ce iti creeaza probleme si dependenta.
Rontaie... morcovi taiati rondele, bucatele de gogosar, cereale pentru copii, seminte, stafide, prune uscate, fructe, incearca ciocolata neagra. (semintele si altele dintre astea ingrasa si ele, dar macar nu sunt calorii goale, au si vitamine si multa fibra.
Cand te apropii de pungile alea citeste lista kilometrica de mizerii continute, de la coloranti si arome si pana la zahar si grasimi. Nu te gandesti ca te poti ingrasa de la ele, gandeste-te ca iti poti face sanatatea praf... (eu de cand citesc ce contine salamul, pe care il mancam cu mare placere, nu ma mai feresc de grasimea din el ci de E-uri si altele cancerigene.


Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de elenaxx Dum 20 Mar 2011, 11:28 am

Ohooo, bravo aurishta . Vad ca te tii de treaba. Tine-o tot asa, ca nu-i rau deloc. pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Dum 20 Mar 2011, 11:59 am

Multam,multam, chiar ma incurajeaza cele zise de voi! Maine merg la sala cu forte proaspete ! Haideti sa slabim 3 351247 aerobic haltere coarda


Ultima editare efectuata de catre aurishta in Lun 21 Mar 2011, 11:55 am, editata de 1 ori
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Dum 20 Mar 2011, 12:35 pm

Ela, o mie de ani sa traiesti, ca le zici bine. Sunt de exact aceiasi parere, incerc sa pun E-urile in cui. Si daca mananci simplu, fara grasimi hidrogenate, fara stabilizatori, potentiatori, maltodextrine si glutamati, nu mai zic nitriti... ai sanse sa ai o digestie mai buna, un sistem imunitar mai bun, un ten mai luminos, etc. Spre exemplu, cand mai fac vreo cura de dezintoxifiere, ma simt ametita, se simte cand pierd toxinele, dar nu asa de mult ca alte persoane. Tratamentele homeopate si naturiste functioneaza mult mai bine, se vad efecte mult mai repede, sunt de durata.
Si sper sa se diminueze si celulita, incet dar sigur. Hai sa fim serioase, femeile in anii '70-80, erau mai trupese decat acum (la 20-30 ani, sa zicem), dar nu aveau celulita. Acum, si la fete de 45kg se vede celulita. Si sigur e cauzata de hormonii sintetici si mancarea asta plina de E-uri si hormoni de crestere, modificata genetic... otrava lenta, pe fata. shot
Cand eram gravi, mancam seara covrigi cu ceai sau cu lapte slab si mi-am mentinut cat de cat, silueta. Aveam o colega care gravida fiind, manca seara cartofi prajiti cu salata, a ajuns la 100kg, in al doilea trimestru. Deci carbohidrati in cantitati mici mai merg cum mai merg, dar cu lipide si in cantitati mari, sunt no-no.
Ieri am luat 2 prajituri de la cofetarie, gigantice. Of, sa-mi fie rusine, am mancat ieri una, pana am cazut jos. pig Azi inca una, dar de maine sper sa nu-mi mai iau decat dulce pentru dimineata si cioco fara zahar, dupa masa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Dum 20 Mar 2011, 1:05 pm

Uite ,Admina,niste celulita mai de demult, de pe vremea cand era considerata frumusete: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Dum 20 Mar 2011, 2:38 pm

Daca vrei sa ne certam, ne certam. wink Nu ma refer la frumusetile rubensiene tocmai pentru ca atunci grasimea era considerata un atu si nu aveau nici o restrictie la mancare. Nu mancau prost, ci foarte mult, normal ca ajungeau la mega-celulita.
Ma refeream la:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Dum 20 Mar 2011, 2:48 pm

Ei, asa da! Ghinionul nostru ca n-am trait in vremea lui Rubens! Ca atunci toate fetele subtirele ar fi facut coada la noi, sa le consiliem in privinta dobandirii frumusetii! rade
L.E. Cindy e bestiala!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de anielle Dum 20 Mar 2011, 4:35 pm

clio_ela...multumesc ptr sfatri
de mare folos intr'adevar
doar ca nu m'am facut inteleasa corect
nu e vb neaparat de acele pungi
mananc nu foarte des ceva la punga
ciocolata mananc de 5 ori pe an...
rasfatul meu e mancarea gatita
ciorba...pestele prajit...cartofii prajiti..etc
gatesc in nestire ptr ca mi'e poifta de orice
aici e prb mea cea mare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anielle
anielle
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 57
Localizare : galatzi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 20 Mar 2011, 4:56 pm

E grav si cu prajitul,Aniela,ca dezvolti boli cardiovasculare si zapacesti ficatul,fierea,pancreasul,deci nu e vorba ca doar te ingrassi e vorba ca se creeaza dezechilibre si carente care duc la boli.Si atunci e mai usor sa previi decat sa tratezi.
Mancarea gatita se depune ca un balast in corp,mai ales in tubul digestiv,de aceea atatea cazuri cu astfel de probleme.Mai mananca si cruditati.Va fi mult mai bine si te vei simti mai bine,mai usoara.
Admina,am si eu o intrebare.Eu sunt consilier de sanatate,la ora actuala,si colaborezi cu o firma ~~~~~ cu produse pentru sanatate si frumusete.Pot scrie un topic special despre aceasta?Scuze pentru indrazneala.


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Lun 21 Mar 2011, 6:31 am, editata de 1 ori (Motiv : Sters nume firma)
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 21 Mar 2011, 4:33 am

gata cu munca Smile
la 1 am vrut sa merg in pat, dar m-am impiedicat de teancul de rufe de calcat care tot creste, si m-am hotaraat sa il micsorez. Am terminat dupa 2 ore de stat cocosat... acum beau o cafea (o sa spuneti ca sunt nebuna, la ora asta, dar am pofta)

vin la raport. Cum am spus ieri, m-am urcat pe cantar,dupa care am cantat toata ziua Smile
2 kg date jos in doua saptamani, -cu dans si sport, fara sa renunt la papa bun, ci numai cu mutatul dulciurilor de seara pe dimineata. (si pun si tona de prajituri facute de ziua sotiorului meu). 2 kg nu e mult, dar se simt la blugi, care se incheie super usor Smile
Azi am fost la dans-latino, a fost un curs special. A fot plina sala, se pare ca o sa fie in fiecare duminica incepand cu luna aprilie. Deci, de doua ori pe sapt salsa, meregue, samba... Se transpira acolo mai mult decat la cross trainer sau greutati. SI macar e placerea mare, se face cu strigaturi si chiuituri Smile

Anielle, pai daca mancarea gatita e problema, cauta-ti ceva ce iti place, plimbare cu vreo prietena, sport, iesi din casa, eventual ceva de mesterit, incearca sa nu mai ai atata timp de gatit Smile

Noi nu mancam ciorbe, doar de perisoare si supa de taitei ori galuste, in rest baietii mei nu se apropie de "zama"

M-am obisnuit sa pregatesc mancruri rapide si sanatoase, nu mancam doua feluri decat din an in paste. Langa carne fac salate cu de toate (rosii, ardei gras, ceapa, uneori cu boabe de fasole si/sau porumb-sa tina mai bine de foame:)
Cartofi prajiti nu fac, din an inpaste mergem la macdonalds si isi face Victor pofta.
Cartofii ii tai in sferturi, condimentez, pun putin ulei si ii amestec sa se unga bine, apoi ii pun la cuptor.
Foarte des fac retele chinezesti, cu vinete, dovlecel, falose verde, ardei gras, ciupercute, morcov -foarte putin facute la foc iute (aproape crude) si condimentate bine. Sunt gustoase, merge repede bucatareala, si nici nu ingrasa.
Ma apuca pofta... fug in pat, ca acus se trezeste leutzul si vrea la tzitzi Smile

Sa incepeti cu bine saptamana, si sa nu uitati de miscare si de apa !! Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 21 Mar 2011, 7:02 am

Gianina4ever a scris:.
Admina,am si eu o intrebare.Eu sunt consilier de sanatate,la ora actuala,si colaborezi cu o firma ~~~~~ cu produse pentru sanatate si frumusete.Pot scrie un topic special despre aceasta?Scuze pentru indrazneala.

O sa-ti raspund eu.
Cred ca jumate din forum colaboreaza("sunt consilieri") cu diferite firme care vand produse naturiste.
Super sanatoase.Aici nu facem reclama la firma X sau Y.
Regulamentul forumului spune
"
2. Este interzisa postarea de anunturi, link-uri cu caracter publicitar. Nu toleram reclama pe forum si nu acceptam folosirea mesageriei private in scopul trimiterii de spam"
Asa ca daca vei deschide un subiect ca sa-ti vinzi marfa pe motiv ca e "cea mai sanatoasa",acel subiect va fi sters/aruncat la cos.

Si iti spun eu experienta mea cu asa-zise produse naturiste.
Am fost la o prezentare de produse "naturiste" la nasa mea,si ea abia intrase in "clubul "lor si trebuia sa-si dezvolte reteaua de clienti.
Cei care faceau prezentarea era un cuplu de modoveni.
Era ora 7 seara.Ce am vazut nu m-a impresionat ba chiar mi-a displacut total.
Dupa ce ne-au pus acel aparat in maini care iti arata IMC-ul, ne-au servit cu niste shake-uri (prafuri dizolvate in apa) nutritive de banane(eu urasc bananele) ,de aia l-am baut pe al meu de rusinea nasei mele.
Apoi moldovenii ne-au pus pe laptopul lor niste filmulete in care ne aratau ca cei care vindeau acele produse aveau un succes teribil,erau plini de bani si se plimbau prin strainatate la training-uri.
Iar la acele intalniri toti TIPAU .
Si cei de pe scena fericiti (ca sunt plini de bani cred scratch ),iar cei din sala ii aclamau(tot tipand) fericiti si ei,ca cei de pe scena au un numar de stele.
Iar asta mi-a displacut total.

Revenind la mine,dupa acel shake "minune" baut la 7 seara am stat treaza pana la 12-1 noaptea in timp ce al meu sot dormea dus.
Si cum aveam o super energie la 12 noaptea periam covorul,sa-mi consum energia sa pot dormi.
Iar nasa mea dorind sa mai slabeasca a abuzat de acele bauturi care iti taiau pofta de mancare de a ajuns in spital cu o anemie estul de urata.
Si mai cheltuise si o gramada de bani pe acele prafuri.
Tin minte ca nu-i spusese mamei ei ce are si cum a capatat anemia.
Dar de atunci nici ca a mai consumat acele produse scumpe(era 60 ron o cutie)si (NE)SANATOASE.

Asa ca Geanina cauta clienti in alta parte nu pe forum.

Si eu am vandut cosmetice 10 ani dar nu am trimis la nimeni PM pe forum ca sa-i racolez drept clienti sau sa-mi construiesc piramida mea.
Si te sfatuiesc sa nu faci nici tu asta, caci daca se afla de astfel de practici vei fi sanctionata.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de diada Lun 21 Mar 2011, 2:49 pm

Gianina4ever a scris:Eu sunt consilier de sanatate,la ora actuala,si colaborezi cu o firma ~~~~~ cu produse pentru sanatate si frumusete.Pot scrie un topic special despre aceasta?Scuze pentru indrazneala.

Nu cred ca poti scrie, si te-ai ales si cu avertisment si cu mesageria privata dezactivata, am fost anuntata de catre forumiste ca ai trimis mesaje spam despre produsele de sanatate si frumusete.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 21 Mar 2011, 3:40 pm

Mda,multumesc,eu ma refeream mai mult daca pot da niste sfaturi,si eventual ce le-ar trebui,...sa vand... eu nu vand nimic.Nu-i nimic.Multumesc!
Nu e vorba despre aceleasi produse dar nici nu mai conteaza.
Scuze de deranj.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Lun 21 Mar 2011, 9:03 pm

Ela, hai ca esti pe drumul cel bun! Bravo! Mai important decat silueta, zic eu, este tonusul psihic! Se pare ca de-asta ai destul! pupi
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 22 Mar 2011, 6:33 pm

Bravo,Ela...ce incurajare mai buna este decat aceea ca incepi sa slabesti,ca faci si ceva ce iti place si ca mai si poti minca cam ca inainte...super si tine-te de treaba
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Mar 22 Mar 2011, 9:28 pm

Am "scobit" pe niste DVD-uri cu Jillian Michaels si mi s-au parut foarte bune,mai ales ca exercitiile de acolo pot fi facute acasa in conditii optime. Si fiindca nu-mi ajunge sportul pe care il fac deja wink , de maine incep si JM, sa vedem cum merge. Va spun si voua, negresit! Bineinteles ca tot la sala o sa le fac, acasa e imposibil. nu muncesc din cauza pruncului. Abia astept! Mi-am facut deja o schita cu exercitiile, ca sa nu le uit!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mier 23 Mar 2011, 10:19 pm

Alooo... nu mai raporteaza nimeni aici? Ati plecat la sala, toate?
Las' ca scriu eu in jurnal, ca poate va fac pofta. Dimineata am facut niste ochi cat cepele cand am vazut ca am schimbat in minus prefixul, la cantar. Nu e batut in cuie, ca ma joc cu 1-2 kg, mai tot timul, dar e ceva. Sincer, nu mai stiu daca am batut recordul asta, de cand cu sarcina, deci e un plus.
Important e sa antrenati scaderea poftei de mancare si pofta de miscare, ca dupa, e mai usor. Eu zic ca mananc normal, cu paine, cu dulciuri si in cantitati maaari uneori. Azi dupa-masa am ras un castron cu salata orientala. Castronul plin, in care framant aluatul de cozonac. rade
Deci, cum am zis, asa va doresc si voua, sa va arata cantarul, ce vreti. Trebuie sa iesim la o inghetata, prin mai. Fac cinste, daca o tin tot asa, ca e motivatie de la voi. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de geany Mier 23 Mar 2011, 10:40 pm

Aceeasi holbare am avut eu azi dimineata, nu ca am slabit si nici ca m-am ingrasat, ci pentru faptul ca de cateva luni la fiecare cantarire acelasi numar vad, inclusiv la sutele de grame rade Ma gandisem ca e cantarul blocat, dar nu, deoarece prietenul meu plange dupa fiecare cantarire ca iiar s-a ingrasat Twisted Evil Cred ca al meu cantar e mascul boo

Dieta pentru slabit nu am nevoie, insa am nevoie de o cura de sport, inviorare, tonifiere, hidratare intr-un program strict, e deja pe lista bucurie
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Admina Mier 23 Mar 2011, 10:49 pm

Vai ce ma oftici, ce mananci de stai pe loc?
Daca vrei tonifiere si hidratare, hai la noi. Fetele si-au creat reflex Pavlov, cand se vad online, una pe alta, beau un pahar cu apa. wink
Si cand o vezi pe Aurishta, cate sporturi face la sala, te molipsesti. Acasa, eu tip la mine si imi dau peste gioale, daca nu fac bine si tot eu execut. aerobic
p.s. M-am molipsit de la Cris cu exfoliatul saptamanal, cu malai si cafea, deci numai obiceiuri bune.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 23 Mar 2011, 10:58 pm

La mine se vede c anu am mai intrat pe la voi. Cu toat amutarea si mancatul haotic am reusit sa pun serios pe mine. Acum trebuie sa o iau de la capat.
Mi-am ciomandat si o bicicleta medicinala si o banda. Tocmai ce am montat spalietul pe care am inceput sa imi indrept cocoasa.
Trebuie sa mai citesc sa vad ce ziceti voi pe acolo.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 24 Mar 2011, 9:35 am

Aurishta,multumesc mult...mi-am scos niste filmulete cu jillian (de care habar nu aveam) sa fac ex dupa ele...super..si spor la lucrat la sala!Admina chiar imi doresc sa-mi arate cantarul mai putin la zecile de kg (sa schimbe odata cifra aia din fata!!!!!!!!!) dar de ceva zile am mincat cam mult....si despre inghetata mai vb cu siguranta... pupi
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de aurishta Joi 24 Mar 2011, 3:15 pm

cris_io_mat a scris:Aurishta,multumesc mult...mi-am scos niste filmulete cu jillian (de care habar nu aveam) sa fac ex dupa ele...super..si spor la lucrat la sala!
Cu multa placere! Ma bucur mult ca ti-au placut. Imi par a fi foarte accesibile chiar si acasa. Eu am lucrat ieri pe nivelul 1, a durat cam 25 min. Recunosc ca mi s-au parut cam simple, avand in vedere ca sunt intr-o buna forma sportiva. Am mai suplimentat cu 30 min cardio, ca parca nu era destul. M-au solicitat destul de mult, abordeaza complex problema. Astazi-surpriza! Am facut febra musculara la brate si gambe, semn ca m-au solicitat mai mult decat mi s-a parut, plus ca mi-am dat seama ca grupele respective nu erau chiar asa de "lucrate" cum credeam . Deci, o nota de 10 din partea mea pentru program. M-am gandit sa merg 10 zile cu nivelul 1, apoi sa trec la 2, dar mai vedem pe parcurs! Am tras 4 DVD-uri, asa ca am material destul de studiat si pus in practica! study bucurie
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de geany Joi 24 Mar 2011, 5:30 pm

Admina, eu manac orice-mi pofteste sufletul. Nu ma abtin de la nimic. Norocul meu este ca nu traiesc ca sa mananc. Mancatul nu e o pasiune pentru mine si am "prostul" obicei sa ma opresc atunci cand simt ca-s satula si sa nu tin cont ca-mi place si sa iau inca o lingura in plus.

In legatura cu aparatura sport, o spun din experienta ca nu mai vreau. Comandarea, cumpararea unui nou aparat de sport este mereu o scuza, iar atunci cand il ai in casa, gasesti motive pentru ce nu te multumeste si cu timpul il ignori si nici sa-l stergi de praf nu mai ai chef.

Noi am cumparat deja aparate mari si pline de promisiuni, pline de speranta ca in sfarsit asa e cel mai potrivit si toate au sfarsit la fel, revandute sau ascunse sa nu le mai vedem.

Ce am considerat cel mai placut, a fost bicicleta, nu cea de camera, ci cea in aer liber, sa mergi cu bici sa privesti natura sau aventurarea (in cazul meu, fricoasa de masini) pe strazi si prin oras.

Nu vreau sport pentru un corp masiv, ci vreau sa ma simt libera, relaxata si in acelasi timp cu o piele sanatoasa.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim 3 Empty Re: Haideti sa slabim 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB