Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyAstazi la 10:14 Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 09:18 Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 23:44 Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 21:04 Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 08:29 Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 21:54 Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 14:59 Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 09:03 Scris de diada

» Hyundai 668
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 Scris de LRodica


Ce masina de cusut recomandati (5)

+89
clodi
iuliana72
nico21
lutha
manu_tmu
orhapetru
dorina narita
Flora-handmade
getta2000
Gabriela Nistor
onutza1201
camelien
Ioaaana
Greteledelweiss
adina_lg
motad
valentinadof
MINU72
AcidoR
totolina
elutzamicutza
neicuirina
sonia2
Karrinne
arielas
Ais
kirrianny
ionelacazy
Iris12
Mirky
lennny
xgabitza
isabella22
madu007
fulguta28
-iulia-
Karina33
irico
lucianemil
danadinu
tiana
sybex
amy67
nnkaulitz
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Hanico
Anaderol77
laura-m
Kristina
ema
Indra
LuisaC
bimbo
SilviaDumitrescu
MihaelaT
Samarineanca
smile4medee
Amaliamda
ony25
manuela29
mari42
Nina Constantin
despina13cucli
sflorina
stejara
crissteo
ancaan
danae
aurelia.c
diada
gobelin
Mickey
emmancita
dorinacirstea
MagdaMarin
maravela lucia florina
tomari
Chirrox13
sergiu valentin
iriclau
loo.lory
mar_ysa_28
rosita
Admina
afilimonb
aurishta
aidil
PAULA CONSTANTIN
93 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Mirky Vin 22 Mar 2013, 14:04

Buna. Are cineva la masina de cusut piciorus pentru atasat bentita pe marginea materialului ? Am vazut niste imagini pe net cu aceste picioruse dar chiar functioneaza ? E ca un tiv aplicat?
Mirky
Mirky
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : caras
Data de inscriere : 11/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 22 Mar 2013, 14:33

Mirky, dar bentita de bie se mai poate aplica si altfel, mult mai usor si fara a folosi piciorusul de care vorbeai.......ori prinzi cu ace bentita de bie, insailezi si apoi cosi la varf de ac aceasta bentita...ori desfaci bentita, cosi la masina exact pe dunga bantitei, intorci si apoi cosi la varf de ac.....nu stiu daca m-am facut inteleasa....daca gasesc tutorial il postez aici sau ti-l trimit prin pm.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Iris12 Vin 22 Mar 2013, 15:35

Buna fetelor....Azi m'am alaturat si eu voua si am vazut ca sunteti extrem de binevoitoare vis'a vis de impartasirea experientelor proprii cat si a cunostintelor in domeniu...va felicit pt asta !
Acum as vrea sa va rog sa ma ghidati si pe mine atat cat puteti si stiti in achizitionarea unei masini de cusut (prima de altfel Smile )...
Sunt incepatoare si va imaginati ca sunt paralela cu datele tehnice despre ele... Imi doresc o masina nu f scumpa dar in care raportul calitate pret sa fie echitabil....Vreau sa incep sa fac lucrusoare pentru copii (fustite,maieuri,chilotei etc) si un element la fel de important ca asa zisele cunostinte despre croitorie este si masina de cusut detinuta... Deci va rog sa ma ajutati in alegerea acesteia... Multumesc !
Iris12
Iris12
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 22 Mar 2013, 21:15

Mirky a scris:Buna. Are cineva la masina de cusut piciorus pentru atasat bentita pe marginea materialului ? Am vazut niste imagini pe net cu aceste picioruse dar chiar functioneaza ? E ca un tiv aplicat?

Citeste acest subiect [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

si ve gasi toate detaliile legate de acest piciorus.La pagina 16 chiar gasesti chiar discutie despre acest piciorus.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Mirky Sam 23 Mar 2013, 12:35

Multumesc mult Magda pentru indrumare am gasit acolo exact ce vroiam Merci E super piciorusul.......
Mirky
Mirky
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : caras
Data de inscriere : 11/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 23 Mar 2013, 20:23

Cu placere,pentru asta suntem o comunitate,ca sa ne ajutam. wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Iris12 Dum 24 Mar 2013, 19:43

Buna seara...nici un raspuns pana acum Sad
Iris12
Iris12
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Admina Lun 25 Mar 2013, 00:02

Iris, ce buget ai? Te sfatuiesc sa iei masina incercata intr-o reprezentanta. Sunt cateva in Bucuresti, pentru firmele Brother, Bernina, Pfaff, Singer si poti trece pe la fiecare sa testezi. Daca gasesti o oferta mai buna, la dealerii din tara, poti comanda apoi masina de la ei. Noi suntem mai mult posesoare de Brother sau am avut la un moment dat, dar sunt si forumiste care au Singer sau alte firme de masini de cusut. Oricum, nu cumpara masina din hypermarket, pentru ca nu-ti ofera instructaj si poti avea probleme daca e nevoie de service. O masina de baza a recomandat si Magda, in primul mesaj la 550lei. Daca ai buget mai mare de atat, sunt mai multe variante.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Iris12 Lun 25 Mar 2013, 09:33

Admina,iti multumesc mult pt raspuns...M'am tot uitat dupa masini de cusut si pe situri si pe forum si am ales 3 variante....
1. Brother BQ 17
2. Brother BM3600
3.Juki HZL -27Z
Eh...acum e acum Smile ... Care varianta e mai buna din pnt vostru de vedere ?
Multumesc !

_____________________________________________________________________

Iar bugetul pe aici se invarte ...de la 500 la 900 ron
Iris12
Iris12
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 25 Mar 2013, 09:47

Iris 12 uneste cele 2 postari succesive (doar dupa 24 ore nu dupa 4 minute), pentru ca nu ai voie, incalci regulamentul acestui forum, citeste-l, invata-l inainte de a calca pe bec...
Scuze ca sunt off topic.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Iris12 Lun 25 Mar 2013, 10:16

Draga Chirrox,dupa cum ai vazut sunt noua pe acest forum si nu cred ca tonul tau denota o eventuala intelegere a acestui aspect....Nu stiam si dupa citirea mesajului tau am incercat sa le unesc, insa "bad luck"...."Nu calcam pe bec" voit ca nu suntem fachiri Smile insa am inteles aspectul asta si iti multumesc pt observatie...o sa incerc sa folosesc termenii si conditiile acestui forum imediat cum le invatz ;)

Am inteles cum stau lucrurile in sfarsit Smile si iti multumesc ca si prima oara atat pt observatie cat si pt indrumarea ulterioara... ;)
Iar legat de masina de cusut nu vreau sa cos materiale groase ci subtiri ( chilotei de copii,maieuri,fustite etc)
Am inteles ca Brother'ul ar fi cel mai bun in raportul calitate-pretz.... Oricum am 3 variante pana acum dupa cum am postat mai devreme :
1. Brother BM3600
2. Brother BQ17 si
3. un Juki HZL 27Z .... acum nu stiu pe care sa o aleg


Ultima editare efectuata de catre Iris12 in Lun 25 Mar 2013, 12:40, editata de 1 ori
Iris12
Iris12
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de ionelacazy Lun 25 Mar 2013, 10:43

buna fetelor..sunt noua in forum si in urma discutiilor m-am hotarat sa-mi cumpar si eu o masina de cusut Fif NM800 la un pret acceptabil....credeti ca este rezistenta aceasta masina?..eu sunt incepatoare(sa nu uit sa mentionez)
rog raspuns.multumec.
ionelacazy
ionelacazy
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : sfantu gheorghe jud covasna
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 25 Mar 2013, 11:09

Iris 12, nu am vrut sa te supar, si eu am facut astfel de greseli si fetele cu vechime m-au tras de maneca fara sa ma supar pentru greseala mea. Uite la ce ma refeream eu... Nu postati mai multe mesaje succesive, folositi functia de editare a mesajului initial, pentru a va completa postarea. Mesajele succesive, de la acelasi membru, sunt acceptate doar daca au trecut 24 de ore de la primul mesaj si nu s-a inregistrat alt raspuns, la subiectul in cauza. Dupa atentionarea unui moderator sau admin primiti avertisment daca nu va conformati.
Acum, scuze de offtopic, sa revenim la problema achizitionarii masinii de cusut..depinde ce ai dori sa cosi cu ea, lenjerii, pantaloni de jeans mai grosuti, atentie mare ca nu toate masinile cos un strat gros de material/mai multe straturi de jeans...iti sugerez sa faci o comparatie intre modele, intre operatiile pe care le executa si testeaza-le (mai ales ca in Bucuresti sunt mai multe reprezentante)...dupa opinia mea masinile de cusut nemtesti sunt cele mai bune.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Mar 09 Apr 2013, 21:46

Care dintre dumneavoastră deține mașina Brother BQ 17? Intenționez să o cumpăr și aș avea nevoie de o părere. Se poate?
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de aidil Mier 10 Apr 2013, 07:27

Daca tot ati intrebat, va spun si la ce concluzie am ajuns in timp: sunt multe masini care cos blug pus in 3, in 6, in 8 chiar, cu ac potrivit (100) si ata potrivita, insa la trecerea peste imbinari ridica probleme multe dintre ele. Una e sa cosi pe un strat cu grosime constanta, alta e cosi material pus in 3 si sa ajungi la imbinari, unde apar brusc mult mai multe straturi.
Asa ca daca mergeti sa le testati, luati cu voi mostre de material pt testare, care sa aiba si imbinari. Si in general luati mostre de materiale din care ati dori sa lucrati cu masinile.
Mult succes!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Mier 10 Apr 2013, 09:05

Mulțumesc pentru răspuns!
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de kirrianny Vin 12 Apr 2013, 22:21

Singer 1507 Mademoiselle vreau si eu o parere despre aceasta masina de cusut, sunt noua in domeniul asta, si vreau sa stiu piciorusele care se cumpara separat se potrivesc la toate masinile?
kirrianny
kirrianny
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : focsani
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Ais Sam 13 Apr 2013, 00:08

Eu am masina asta de cusut. E drept ca pana acum doar am modificat, stramtat, dar sper ca in cel mai scurt timp voi face primele rochite pentru fetele mele. Deocamdata ma aprovizionez cu accesorii suplimentare. Pana acum am Box 4 de la Singer si setul de la Carrefour cel cu piciorus de incretire care se potriveste foarte bine. Din cate stiu eu nu toate piciorusele se potrivesc la Singer, dar poate iti spun mai bine fetele cu experienta mai mare in domeniu . Asa cum spune fata mea cea mare eu sunt cusatoreasa Smile asa ca mai am pana devin croitoreasa cusut .
Daca ar fi sa cumpar acum sa sti ca as cumpara alta masina ( cu toate ca si aste e f f f buna pentru incepatori ca mine). Vezi pe site - este o reclama catre o firma care comercializeaza masini de cusut; sunt mai ieftine si cu mai multe cusaturi incep de la 14 (dublu fata de 1507).
Ais
Ais
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de arielas Sam 13 Apr 2013, 07:19

Kirriany vezi ca tu ai firma in oras care vinde masini, pe la gara cred. Stiai???
Oare de ce nu am si eu in oras???? o vezi, o probezi, nu-i mai bine asa???
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 13 Apr 2013, 10:17

Kirrianny, eu am Singer Mademoiselle si am mai scris pe aici ca-s foarte multumita de ea chiar daca nu are prea multe tipuri de cusaturi. Am cusut voal, blug, jerse, lycra, blanita, piele etc. O am de 4 ani si jumatate, am cusut destule la ea si n-a ajuns la mecanic. O singura data a trebuit s-o unga sotul mai serios, dar de dereglat nu s-a dereglat. Picioruse multe n-am, am doar cele primite cu masina de cusut.
Daca vrei multe cusaturi ornamentale sau altele atunci trebuie sa te orientezi spre altceva.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Sam 13 Apr 2013, 21:54

Kiariany eu am luat masina de la Focsani....vezi la magazinul de la gara...au si Brother si Migami!
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de arielas Dum 14 Apr 2013, 08:01

Asta am zis si eu rade
Dar atele de cusut care am vazut ca sunt speciale, ti-ai luat??? E chiar un magazin specializat Mar_ysa_28???
Eu i-am abordat pe magina lor si mi-au raspuns prompt.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de kirrianny Dum 14 Apr 2013, 21:36

cum se numeste magazinul acela eu sta in focsani de putin timp si nu prea stiu magazinele...
kirrianny
kirrianny
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : focsani
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de mar_ysa_28 Lun 15 Apr 2013, 12:17

Kirrianny este vorba de Migami...au site si vb pe privat eventual sa nu se considere reclama
mar_ysa_28
mar_ysa_28
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Varsta : 37
Localizare : internet
Data de inscriere : 06/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de kirrianny Joi 18 Apr 2013, 01:32

cine poate sa ma ajute, am primit o masina de cusut pfaff 211, si nu are multe picioruse are numai unul, daca cumpar separat toate se potrivesc, si inca ceva cind cos de la spate unde e situat motorul cred, miroase a incins uneori? asa trebuie sa fie? daca are cineva masina de genul acesta vreau sa stiu daca surfileaza?
multumesc
kirrianny
kirrianny
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : focsani
Data de inscriere : 09/04/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 9 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB