Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ce masina de cusut recomandati (5)

+89
clodi
iuliana72
nico21
lutha
manu_tmu
orhapetru
dorina narita
Flora-handmade
getta2000
Gabriela Nistor
onutza1201
camelien
Ioaaana
Greteledelweiss
adina_lg
motad
valentinadof
MINU72
AcidoR
totolina
elutzamicutza
neicuirina
sonia2
Karrinne
arielas
Ais
kirrianny
ionelacazy
Iris12
Mirky
lennny
xgabitza
isabella22
madu007
fulguta28
-iulia-
Karina33
irico
lucianemil
danadinu
tiana
sybex
amy67
nnkaulitz
ANCA ECATERINA
CarmenClaudia
Hanico
Anaderol77
laura-m
Kristina
ema
Indra
LuisaC
bimbo
SilviaDumitrescu
MihaelaT
Samarineanca
smile4medee
Amaliamda
ony25
manuela29
mari42
Nina Constantin
despina13cucli
sflorina
stejara
crissteo
ancaan
danae
aurelia.c
diada
gobelin
Mickey
emmancita
dorinacirstea
MagdaMarin
maravela lucia florina
tomari
Chirrox13
sergiu valentin
iriclau
loo.lory
mar_ysa_28
rosita
Admina
afilimonb
aurishta
aidil
PAULA CONSTANTIN
93 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de manu_tmu Vin 22 Noi 2013, 12:24 am

Ms ms :-)
manu_tmu
manu_tmu
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 19/11/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Vin 29 Noi 2013, 4:03 pm

E o mașină frumoasă.
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de lutha Sam 30 Noi 2013, 1:07 am

cum e masina? esti multumita de ea?
lutha
lutha
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : is
Data de inscriere : 29/11/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nico21 Dum 01 Dec 2013, 3:02 pm

manu_tmu spune-ne si noua cum e masina , e ok?
mi-am cumparat si eu o masina noua Brother BQ25, cea veche mi s-a stricat Sad 
Abia astept sa-mi ajunga si sa o pun la treaba
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 06 Dec 2013, 1:26 pm

ce masine de cusut recomandati pentru blanita artificiala ca tare mi-a venit o idee sa fac vestute din blanita gen asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de diada Vin 06 Dec 2013, 3:12 pm

eu am probat zilele trecuta masina de cusut din LIDL. Daca o mai gasesti ti-o recomand! m-a impresionat pentru o masina la pretul ala. 350 de lei parca. Si vine din urma Elna, mi-a placut foarte mult cum coase.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de iuliana72 Dum 08 Dec 2013, 8:11 am

mama mea are o masina singer pasion4210c si ma mananca palma sa i-o iau ca si asa sta si se uita la ea nu ca eu stiu ceva de croitorie dar zau cine sa nascut invatat asa ca daca stiti ceva de masina sta sa imi spuneti ce face ce pot lucra cu ea
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de dorina narita Dum 08 Dec 2013, 8:42 am

Iuliana, ia-o repede pana nu se razgandeste Smile ca e foarte buna
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 08 Dec 2013, 1:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

E o bijuterie mica fratele meu are una ca asta nu mai sta pe ganduri si "aresteaz-o" cat mai repede.rade wink 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de gobelin Dum 08 Dec 2013, 5:07 pm

Dacă e vorba despre Singer Inspiration 4210 (Iuliana scris ”singer pasion4210c” dar nu am găsit nimic pe Google căutând ce-a scris ea) atunci e o mașinuță destul de bună având în vedere următoarele:

- 10 tipuri cusături
- infilare automată a aței in ac
- butonieră in 4 pasi automata
- 25 ani garantie
(conform siteului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gobelin
gobelin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 139
Localizare : Timis
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nico21 Dum 08 Dec 2013, 7:32 pm

am primit si eu masinutza exact de ziua mea de nume Smile , nu am reusit sa o pun foarte mult la treaba, dar de maine incepem in forta cos 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de clodi Lun 09 Dec 2013, 2:42 pm

Sa o folosesti cu spor si mult drag! Si, bineinteles, sa ne arati si noua ce mesteresti la ea Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nico21 Lun 09 Dec 2013, 6:43 pm

Multumesc clodi, deja am pus-o la treaba, imi fac o rochitza pentru revelion wink
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Lun 09 Dec 2013, 10:16 pm

Sa o stapanesti sanatoasa Nico! Si la cat mai multe lucruri cusute la ea!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Ladia Mier 18 Dec 2013, 9:17 pm

Eu am masina de la lidl, silvercrest, cadou de la sot acum vreo doi ani. O recomand pentru cine e incepator ca mine. Am cusut si materiale mai grosute, dar nu merge in foarte multe straturi. Mi-a placut ca am reusit sa cos si materiale elastice. Si imitatie piele, maxim 4 straturi o data - materialul era subtirel. Spor la cusut  Smile 
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nico1206 Joi 23 Ian 2014, 1:01 pm

Fetelor, am nevoie de un sfat. Au la domo (sper ca nu se considera reclama, daca da, imi cer scuze) masini de cusut Toyota la reducere. Problema este ca nu stiu daca modelele pe care le au ei sunt bune si pe material subtire si pe material gros, daca sunt destul de puternice... Are cineva experienta cu ele? Pun si linkul cu masinile ca va vedeti despre ce este vorba:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Merita vreuna? Sunt bune? Ajutor!
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de orhapetru Joi 23 Ian 2014, 2:58 pm

Masinile Toyota din oferta se gasesc doar la magazine retail dar pot aparea la oferta si in magazinele supermaket din tara.
Ca si constructie sunt asemanatoare cu alte firma populare pe la noi Singer si unele modele mai ieftine de Brother sau Elna, mai mult aduc cu Sivercrest ,Fiff sau AEG, Privileg  sau sau alte masini aparute in oferte pe la market ( cele de la Carrefour ).
Sunt cu suveica verticala metalica si cu suveica orizontala, daca sunt folosite corespunzator si intretinute pentru utilizare casnica sunt bune. Am cautat acum modelele si nu se gasesc momentan decata la domo iar pretul este bun.
Ca si o completare daca poti sa le vezi in magazin e mai bine, unele modele sunt mai mici la dimensiuni ca si alte masini de cusut cu care poate esti obisnuita.
Eu am o Toyota masina de surfilat si sunt multumit de ea, poate sunt persoane pe forum care mai au chiar modele asemanatoare si iti pot spune din experienta lor cate ceva. nu cred ca este vre-un manual sau carte tehnica care sa cuprinda toate situatiile sau toate "chichitele" de care se loveste un utilizator de aceea e bine venit oricand si parerea altora.
Succes  cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de tomari Joi 23 Ian 2014, 4:39 pm

nico1206 la pretul asta nu te astepta sa cosi bine orice material, vei reusi la inceput si pe materiale groase dar cu riscul dereglarii masinii.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de nico1206 Joi 23 Ian 2014, 10:07 pm

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Adevarul este ca imi doream ceva mai... mai.  Cool  Dar sincer nu mai aveam rabdare si am cautat ceva sa iau odata de cati banuti stransesem pentru masina. Intre timp s-a schimbat situatia. M-a certat sotul ca nu ma gandesc ca masina o cumpar odata... si in concluzie contribuie si el si maine dimineata comand o Brother BQ25. Abia astept! Sunt ca un copil mic. Masina asta coase mai bine pe mai toate tipurile de material,nu?
Am descarcat manualul de utilizare si in seara asta am ce lectura study 
Si vreau sa croiesc un tricou cu maneca lunga pentru fetita mea de 4 ani sa fie gata de cusut pentru cand vine masinuta!
Sunt fericita! In noaptea asta cred ca visez  cos 
nico1206
nico1206
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 41
Localizare : magurele - ilfov
Data de inscriere : 11/08/2011

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de i.xell Vin 24 Ian 2014, 11:46 am

Te asteptam cu review-ul si cu pozele tricoului. Sa te bucuri de masinuta sa o folosesti la maxim!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de erendis Vin 24 Ian 2014, 12:14 pm

despre masinile de cusut migami a auzit cineva ceva? multumesc
erendis
erendis
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : alba
Data de inscriere : 30/06/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de i.xell Vin 24 Ian 2014, 12:45 pm

Erendis, are o asemenea masina Migami o fata de aici de pe forum, nu mai stiu cum o cheama dar poti rasfoi topicul asta ceva mai in urma si poate dai de ea.
Povestea ca este ok masina, ca ii place, sincera sa fiu mi-au placut si mie mult si imi mai plac dar din motive financiare eu m-am indreptat spre ceva mult mai ieftin, eu ma orientasem atunci spre un model cu multe cusaturi undeva peste 1000lei......
Daca te decizi sa o cumperi sa ne povestesti!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de erendis Vin 24 Ian 2014, 3:04 pm

care mi-a placut mie era la 1400 de lei...totusi cred ca imi iau o toyota...incepatoae fiind nu vreau sa investesc prea mult din prima...poate nu imi place, poate nu reusesc sa lucrez...iar ce am citit pe aici despre masinile computerizate am ajus la concluzia ca mi se potriveste mai bine una electromecanica...care e mai usor de reglat,cred eu, in cazul in care o dereglez(lucru care mai mult ca sigur o sa il fac... Smile )
vroiam sa imi iau un brother bn37 dar nu pot plati in rate cu carudl asa ca o sa raman la toyota...sper sa nu fac o prostie....
erendis
erendis
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : alba
Data de inscriere : 30/06/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de i.xell Vin 24 Ian 2014, 3:28 pm

Eu, pana la final, mi-am luat o Silvercrest la oferta ca asa s-a nimerit, desi mi-a ramas gandul in continuare la una gen Migami, sa brodeze litere si cu muuulte cusaturi ornamentale.
Cand mi-am luat Silvercrestul am "infrumusetat" tot ce s-a putut (tricouri, prosoape bucat, fete perna simple) cu ce cusaturi ornamentale are.........azi, nu prea mai am timp si zic mereu: lasa ca fac maine.
Orice ti-ai cumpara sa o stapanesti sanatoasa si sa te tina multi km la pedala  wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de erendis Vin 24 Ian 2014, 3:35 pm

multumesc mult! am gasit in sfarsit un site unde pot pllati in rate cu cardul si imi pot luan bn37. sunt asa de fericita!!!! sa citesc ceva review-uri despre site-ul respectiv si o bag in cos Smile))
si eu ma gandeam la silvercrest cand am vazut-o la lidl dar mi-a fost frica sa o iau....am zis ca poate nu e buna...desi am de la silvercrest blender si mai aveam ceva electrocasnice mici si si-au facut treaba ca cele mai scumpe poate chiar mai bine...
sa o folosesti sanatoasa!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



CAPITOL NOU


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 25 Ian 2014, 7:51 pm, editata de 3 ori (Motiv : Separat capitole)
erendis
erendis
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : alba
Data de inscriere : 30/06/2012

Sus In jos

Ce masina de cusut recomandati (5) - Pagina 12 Empty Re: Ce masina de cusut recomandati (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB