Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Atelier

Mesaj Scris de CarmenClaudia Dum 13 Oct 2013, 10:09 am

caitriona a scris:Buna, stiti daca se poate face atelier acasa oficial, SRL sau PFA? Are careva dintre voi asa ceva? In ideea ca este mai ieftin decat sa inchiriezi un loc, special pt atelier. Pe mine ma intereseaza daca poti lucra de acasa, legal. Va multumesc
Poti deschide si acasa un SRL sau PFA. Daca nu esti tu propietarul locuintei unde treci sediul, trebuie sa ai un contract de comodat intre firma pe care o deschizi si propietar. Ca sa deschizi PFA pe croitorie, trebuie sa ai diploma de studii in domeniu sau o adeverinta de la o fabrica de confectii sau alt atelier ca ai lucrat in ultimii doi ani (asa era anul trecut ) in domeniu respectiv.
Amanunte exacte ali de la Registrul Comertului din orasul tau.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de caitriona Dum 13 Oct 2013, 10:47 am

Multumesc Carmen Claudia pt raspuns, o sa ma duc si la registru, vroiam sa stiu insa cum e sa ai atelier oficial acasa, organele de control vin acasa? asta ar fi cam neplacut...initial vroiam sa inchiriez un spatiu, insa nu gasesc ceva mic si convenabil financiar pt inceput in Bucuresti. Si asa am luat in calcul deschiderea acasa, impropriu spus caci nu e locuinta mea, si ar fi mai complicat acum cu proprietarul...
caitriona
caitriona
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de corina corina Lun 14 Oct 2013, 10:34 am

Caitriona , sa ne scrii si noua dupa ce mergi la registrul comertului . Sunt curioasa daca ti se va parea rentabil . Si pe mine m-a framantat o vreme gandul asta , dar locuind intr-un oras mic si calculand cate taxe sunt de platit , m-am lasat pagubasa . Poate tu locuind in Bucuresti , ai vad mai bun . Eu iti doresc succes in ceea ce ti-ai propus ! Smile 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de caitriona Lun 14 Oct 2013, 2:21 pm

Corina, multumesc pt urari! Va tin la curent!
caitriona
caitriona
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Mar 22 Oct 2013, 1:19 pm

Revin cu etichetele, azi le-am primit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Bumbac 100%.kiss 
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 22 Oct 2013, 1:59 pm

Sa le folosesti cu folos!!!!Smile 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Mar 22 Oct 2013, 4:32 pm

Sa le folosesti cu spor,Ema!Unde si cat te-au costat?A durat mult pana ti le-au facut?Daca poti sa-mi zici!hug 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Mar 22 Oct 2013, 6:30 pm

Multumesc !!
Am scris in primul mesaj de pe aceasta pag cand le-am comandat, pe 5 si au ajuns azi, deci cam 2 sapt a durat cu tot cu drum. Sunt de pe DORTEX.ES,
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
le-am vazut intr.-o revista Burda si le-am cautat pe net.
M-au costat 32 euro, 100 bucati, cu cat iei mai multe iti ies mai ieftin, stiu ca 50 buc erau vreo 25 euro. Ca dimensiune sunt exact cat se vede in primul mesaj, 15mm/50. Cred ca iti ies mai ieftin daca le iei de unde zice Sergiu in mesajul de mai sus. Poti face simulare sa vezi de care iti place, ce materia prima, dimensiuni si model/desen, culori.
Sper sa nu se considere reclama, daca da, sterge-mi mesajul, te rog ( mi-am mai luat-o eu din cauza asta:zid: )
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de alban andreea Lun 28 Oct 2013, 9:56 am

cat credeti ca as putea cere pe rochita?.e lucrat cu bbc mercerizat romana[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de despina13cucli Lun 28 Oct 2013, 11:03 am

rochita ta e f frumoasa dar cred ca trebuie sa-i pui căptuseala, macar la fusta, sa poată fi imbracată toată ziua, altfel pare doar de plaja, de purtat peste costumul de baie
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 28 Oct 2013, 1:20 pm

F. draguta rochita. Eu zic in jur de 100 de lei si sa ii pui captusala asa cum zice Despina!!!Smile 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de alban andreea Lun 28 Oct 2013, 3:06 pm

multumesc fetele.captuseala va avea.am pozat-o fara pt a se observa modelul
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Lun 28 Oct 2013, 3:44 pm

Pai, cum 100 de lei!?Shocked Macar 200!!!!Si-asa e putin!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Gabica Lun 28 Oct 2013, 3:58 pm

Alina cred că spus preţul din punctul de vedere al cumpărătorului.
Eu zic să ceri 300 apoi să mergi pe negociere.
E un model frumos, dacă-i mai pui şi căptuşeală, ai deja un plus.
Ştiu că ai lucrat-o pentru tine, sigur e lucrată cu suflet...
Încearcă....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de alban andreea Lun 28 Oct 2013, 4:56 pm

da a fost pentru mine,dar vreau sa o dau.o sa incerc in afara sa vad ce primesc pe ea.la noi nu multa lume apreciaza lucrul de mana
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 28 Oct 2013, 5:09 pm

Da, am spus pretul din punct de vedere al cumparatorului. Pt. ca am observat pe pielea mea cand am fost in septembrie sa imi vand cateva produse de zilele orasului, ca li s-au parut prea scumpe unora, desi nu am cerut prea mult pe ele, la cat am muncit. Trist dar asta e adevarul.Neutral 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 28 Oct 2013, 6:57 pm

alban andreea,300 ron cu captuseala pusa ,pt intern.pt afara,fa-ti cont si pune-o pe ebay ;vezi ce preturi se practica acolo,sigur sunt mai mari.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de letho Lun 28 Oct 2013, 9:58 pm

Auzi.... 100 lei! zid  Dar mai bine o dau de pomana! Alina, fara suparare, lucreaza tu o rochie din asta si vinde-o cu 100 de lei! Sau daca esti vocea cumparatorului, eu te-as invita politicos cu banii astia sa-ti cumperi rochie crosetata din piata, din obor, turci, chinezi de unde ai tu chef!! Daca pana si noi intre noi ne evaluam in asa hal munca, ce pretentii sa ai de la cineva care habar n-are despre lucrul de mana?? Eu sper s-apuc ziua cand si la noi se va intelege ca handmade este pentru cine-si permite sa-l cumpere, nu pentru cine vrea ieftin ori vrea sa faca gesturi de mila cumparand cu 5 lei ciorapi tricotati de la bunica din coltul strazii zid
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AcidoR Lun 28 Oct 2013, 10:50 pm

alban andreea, rochia e lucrata ingrijit nu-i ceva insirat de dragul de-a fi, deci nu merita s-o dai degeaba. Mai bine o faci cadou si te scapi de-o obligatie decat s-o vinzi pe nimic. Si eu ma gandesc ca 300 Ron negociabili, merge. Daca tu nu-ti pretuiesti lucru (chiar daca nu se poate obtine la noi un pret real) atunci cine!? nu 
AlinaJ.Bijoux, spui ca ai vrut sa vinzi din produsele tale, dar nu a fost lumea interesata. Depinde ce obiecte erau, ce utilizare, cum sunt executate si cum au fost  prezentate.
Din 100 Ron, daca scazi materialul cu ce ramane? Pe garnstudio numai pretul patentelor este intre 10-25E.
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Oct 2013, 11:09 pm

Mai, nu sariti asa pe Alinuta. Nu cred ca a zis-o ca sa minimizeze valoarea muncii Andreei.
Din pacate asta e realitatea, mai ales pentru ca prin targuri se vand produse chinezesti de serie, drept handmade si lumea nu stie sa le diferentieze. O caciula din acril se vinde cu vreo 20 de lei, daca vrei sa lucrezi si sa vinzi ceva de calitate, cumperi numai firul cu mai mult. E plina piata de chinezisme, am vazut prin targurile etno de la marginea drumului, pe la expozitiile asa zis handmade (asa zis pentru unii participanti, pentru ca sunt si lucruri muncite) si pe la magazine scumpe, care se lauda ca vand unicate, cand colo umbla singure prin oras. La noi nu verifica nimeni, nu trebuie sa demonstrezi ca stii sa lucrezi, ca ai facut vreun curs, ca ai experienta intr-un anumit domeniu, poti fi doar revanzator de produse si poti spune ca vinzi handmade. Nici legea nu-i ajuta pe micii producatori, ci-i strange cu usa, cu taxe, acte, formalitati, fiscalizari, etc.
Si mai e o mare diferenta, daca la vreun targ in Bucuresti poti vinde o rochie crosetata cu suma X sau o poti vinde online in afara in euro, in tara, in oraselele mici, nu ai primi probabil, nici 100lei, pe ea. E trist, dar adevarat.
Andreea, un sfat. Rochia e frumoasa, lucrata bine, din cate se vede. Daca vrei sa o vinzi in afara, nu posta poza pusa pe forum si nici altele de gen. Prezentarea face foarte mult, cand vine vorba de vanzare. Prezint-o cu o captuseala asortata, intr-un cadru adecvat (in natura sau la vreun eveniment) si daca vrei sa se vada detaliile, pozeaza-o cu o bucata de material alb sau negru, sub modelul crosetat, in detaliu. Poza pe masina, nu o pune deloc intr-o lumina favorabila, parerea mea.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Lun 28 Oct 2013, 11:43 pm

Asta vroiam sa spun si eu, daca vrei sa vinzi pune produsul pe manechin sau pe umeras, cu foto in detaliu si de ansamblu ( nimeni nu va dori sa cumpere o rochie purtata, chiar daca ai facut poza doar pt vanzare). poza face jumatate din treaba aici, daca stii sa prezinti marfa , jumatate ai convins. Incearca pe Etsy.
Succes!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de dorina narita Mar 29 Oct 2013, 6:21 am

Pe Esty ii recomand si eu sa incerce. Fa-ti cont si pune-o acolo. Daca te uiti la preturile produselor similare vei vedea ca se cer si peste 1000 de dolari, dar intr-adevar poza face vanzarea asa ca inspira-te de la altii ce reusesc sa vanda.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 29 Oct 2013, 8:38 am

mii de scuze! etsy am vrut sa spun si eu.e un site f bun pt imbracaminte,bijuterii,etc.pune-o acolo,imbracata pe un manechin sau pe o fata fara forme pline,pt ca se ia pe corp si se deformeaza...uita-te si la prezentarile de acolo,poza face vanzarea,asa este on line...e un site international...ridica prezentarea la pretentiile lor si iti vei ridica si pretul,totodata
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Mar 29 Oct 2013, 5:58 pm

Asa este,o astfel de rochie nu are ce cauta la un targ handmade din Romania pt ca nu si-ar primi pretul corect.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mier 30 Oct 2013, 9:40 am

Andrea rochia e frumoasa si merita mai mult de 100 lei,cand altii vand caciuli cu 40 lei.Pe ebay nu cred ca se vinde acolo am vazut multe obiecte crosetate dar nu manual sunt la masina si au preturi de nimic,incearca pe etsy.Felicitari pentru rochie e un model placut si nu e nici usor de facut.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 9 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB