Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 29 Mai 2014, 8:56 am

Hai sa va relatez o intamplare de ieri.Ma abordeaza o colega:
Ea:N-ai cumva de la fetele tale un costum national sa-mi imprumuti si mie?
Eu,dupa o secunda de ezitare:O,n-am,dar sa stii ca am la vanzare costume nationale pt fetite,cu 50 de lei.
Ea:Aaa,deci numai la vanzare ai,ca eu as vrea sa imprumut unul doar pt o zi ca si asa nu-l poarta decat la serbare.
Eu:Le-am facut in asa fel incat sa poata fi purtat si 4-6 ani,oricum se mai gasesc serbari si de Craciun cand va avea nevoie.E bine sa-l ai!n.e.-sa-mi vand produsele,na! wink 
Ea:Bine,ma mai gandesc si daca o fi te sun!
Ok,zic!
Acuma,suntem colege dar nu lucram in acelasi sector.Si ea si sotul ei au salarii de peste 3000 de lei fiecare.Nu impartasim prea multe la serviciu,decat salut,ce faci?I-am mai imprumutat ceva pt serbarea de Craciun.
Desigur ca am costum national si pt fetele mele dar ma gandesc si la faptul ca l-am facut acum 7 ani disperata ca nu am gasit o croitoreasa sa-mi faca unul anume.Cred ca atunci as fi zis si bogdaproste daca mi-ar fi facut cineva costumul cu 50 de lei.Bine ca n-am gasit altfel cine stie cand m-apucam de croitorie! wink 
Nu stiu cum sa va spun dar n-am nici cea mai mica remuscare ca nu i-am dat.Am fost chiar revoltata ca a insistat cu imprumutatul. :zid:I s-a parut mult 50 de lei!!!!Credeti?Ca mie nu mi se pare deloc scump!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 29 Mai 2014, 9:09 am

Valentina, draga si 5 lei inseamna mai mult decat moca. Ea cauta de imprumutat nu de cumparat. Ar fi fost interesant sa ii zici ca il inchiezi cu 30 lei. rade 
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 29 Mai 2014, 9:14 am

Narcisa,sa stii ca asta mi-a sugerat sotul! rade 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de diada Joi 29 Mai 2014, 9:21 am

rade Super tare! Chiar, la noi in oras se inchiriaza cu 25 lei costumul. Noi trebuie sa le facem de tigan si o mamica a inchiriat si im spunea ca atat a costat-o. Nu ai de ce sa te simti prost, 50 de lei chiar ca nu este mult. Eu il am la 120 lei de baiat  rade nu l-a cerut nimeni. O sa-i vina randul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Joi 29 Mai 2014, 9:25 am

Unii sunt neam de traista toata viata,indiferent de venituri,,,asa sunt ei structurati...Si eu am o vecina pricopsita (vorba soacra-mi),are si magazin complex si ferma de animale la tara,alearga toata ziua ,ce-i drept,dar cand cumpara cate ceva se uita sa fie ieftin,si pt ei si pt copil...Nu stiu care mai e satisfactia banului castigat mai mult,daca te retii de la orice ,comportandu-te ca un sarantoc...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de kmn Joi 29 Mai 2014, 9:27 am

mnarcisa a scris:Valentina, draga si 5 lei inseamna mai mult decat moca. Ea cauta de imprumutat nu de cumparat. Ar fi fost interesant sa ii zici ca il inchiezi cu 30 lei. rade 

exact la asta ma gandeam si eu!

mie nu mi se pare mult de loc, eu am dat 35 ron (la inchiriat ) pentru un costum de dans indian...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mai 2014, 9:38 am

Nici mie nu mi se pare ca trebuie sa te simti aiurea! E decizia ta, nimeni nu are drept sa iti ceara si nici tu obligatia sa fii buna. Eu stateam cu chirie intr-un bloc cred ca avea vreo 50 apartamente. Proprietarii blocului, da cititi bine, stateau la parter, baieti tineri cu un baietel de 4 ani, era mai mic decat al meu cu 2 ani. Ea ma intreaba pe mine: de unde cumperi tricouri pentru al tau ca mereu vad ca sunt foarte albe si se vede calitatea. Copii folosind tricouri albe cu guler la sport. Eu ii zic magazinul si cat costa, la care ea, vaaaai da ce scump este!!  rade rade rade  Si va imaginati ca luau chirie de la apartamentele alea !!! Deci nu erau cu venituri modeste!!! Sa va mai zic ca ii cumpara celui mic costum de inot de la second hand??? Ca se strica repede de la apa cu clorina.  rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Joi 29 Mai 2014, 10:18 am

Aaa,da nici gand sa am remuscari!mai bine stau cu el in cutie,vorba Diadei,i-o veni randul vreodata.Stiu ca ar fi avut de unde,dar na,mai bine moaca.Si-apoi ma intreaba cand am timp sa lucrez?!Deja incepe sa ma exaspereze intrebarea asta!"Cand mai ai timp sa faci" rade Slava domnului, nu-mi stau rufele la soare,nici copiii nu-mi cer mancare Smile Si-mi etalez si unghii frumoase la serviciu  Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Gabica Joi 29 Mai 2014, 10:21 am

Eu am o nelămurire. Merg să cumpere haine de fiţe cu o grămadă de bani dar pentru un costum naţional, trudit, nu ar da un leu!!!!!
Nici eu nu i-aş împumuta.

Valentina, ne-am lovit.
Şi pe mine mă enervează întrebarea asta: când ai timp? mi-l fac!!!
Dacă vreau, pot!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Joi 29 Mai 2014, 2:49 pm

Eu i-am facut cadou la o colega africanca doua rochite crosetate pentru fetita ei, stateau acolo degeaba. Si stiti ce mi-a zis?? Ca sotul ei si o alta tipa nu cred ca eu, alba, pot lucra si de mana, ca in viziunea lor noi cumparam totul de-a gata!!!!! Nu invatam lucru de mana!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 29 Mai 2014, 8:31 pm

Valentina trebuia sa-i spui la ai dat 100-200 ron pe el si il dai acum chilipir cu 50 ron.  rade rade rade 
Asa este toata lumea se uita stramb cand ii spui ca ai facut tu un anumit lucru dar.... daca ii spui ca ai dat multi bani se uita altfel. wink
La mine e altfel.I-am dat doctoritei care o trateaza pe soacra la spital 3 bluze facute de mine si a salvat nr meu de tel in agenda ei iar acum vorbesc cu ea de parca e o ruda nu un medic sef de sectie cautat din mai multe judete vecine.La munca la fel sefa mea a apreciat faptul ca i-am facut 2 bluze eu, wink  desi si ea e croitoreasa.
Si tot asa.Numai soacra mea priveste lucrurile facute de mine ca pe ceva de nepurtat ca deee nu e cumparat si nu are aceeasi calitate . zid zid zid 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de diada Joi 29 Mai 2014, 9:36 pm

Si ajungem inevitabil la soacra!  rade 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de GinaP Mier 25 Iun 2014, 12:04 pm

Prima mea tentativa de a vinde ceva facut altfel decat pe comanda, in primavara, a fost un esec. Am facut niste brelocuri inimioara crosetate, pe care am aplicat margelute, floricele, fluturasi, fontite, nasturei...erau superbe (laudaroasa de mine  wink  ) Stiind ca lumea e zgarcita si vrand sa-mi fac lansarea pe piata (sa zic asa) am zis ca le dau cu 7 lei. Ei as. Credeti ca a luat cineva? Se uitau la ele si plecau (erau in magazinul unor prieteni foarte buni). Am si zis ca poate daca le vindeam cu 15 lei, le luau, ca deh, daca e mai scump, e mai bun. Fite. Si de atunci am zis ca nu mai vand ieftin niciodata. Cine vrea sa cumpere da banul la adevarata valoare a produsului, cine nu, sa fie sanatos!
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Gabica Mier 25 Iun 2014, 12:41 pm

Nu am înţeles: le-ai dat cu 15 sau nu?
Sau ai reuşit totuşi să vinzi ceva?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Aug 2014, 12:14 pm

Oare cat sa cer pt o pereche de botosei ca si marturii de botez?Am de facut 15/17 perechi.Oare trebuie facut discount daca sunt mai multi?Cred ca vor fi de 6-7 cm,din bbc, cu o perluta,floricica ceva si legati cu satin.Am vazut tot felul de preturi pe net si nici nu mi-a placut cum erau lucrati.Eu m-am gandit la 15 lei perechea.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Floren Dum 24 Aug 2014, 12:57 pm

Cere 20 , ca sa ramaneti la 17 lei/per.
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Aug 2014, 1:18 pm

Nu va fi negociere,tinerii parinti imi vor da cat cer(din bun simt) si din acest motiv v-am cerut parerea sa nu fiu exagerata. Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Dorulet Dum 24 Aug 2014, 1:31 pm

Magda,cheama-ma pe mine soacra,ca eu nu fac figuri! love 
Niciodata nu vom avea preturile la reala valoare a lucrului de mana,in primul rand pentru ca puterea de cumparare e scazuta; in al doilea rand,persoanele cu bani nu isi petrec orele prin targuri,ele se duc pe afara,ca e de bon ton...si multe altele,care impiedica evaluarea cat mai aproape de adevar.Asa ca,Valentina,iti spui pretul si gata.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Aug 2014, 2:52 pm

Ai mare dreptate Dorulet!N-ar trebui sa ne evaluam munca in functie de ce mai exista asemanator pe piata.
In cazul meu,primul impuls estimeaza corect.Apoi intervin diverse introspectii care mai scad suma:ce produse asemanatoare mai sunt pe piata,cui m-adresez cu produsele,sa nu par exagerata si altele.Of! Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Dum 24 Aug 2014, 7:04 pm

Cat timp iti ia sa faci botoseii? Cred ca era o formula de calcul valabila pentru orice lucru de mana. Vezi cat iti ia sa faci o pereche, apoi compari cu acelasi timp la venitul mediu pe economie (parca) si pui materia prima. Trebuie cautata exact metoda de calcul, mi se pare mai corect asa. Cred ca pentru ceva mai elaborat (desi si botosii sunt migalosi) sau pentru ceva artistic, unicat, sigur e mai mult manopera.
Am vazut in jur de 5 lei, preturile pe net. Si unii cu 15 lei, altii cu 10lei. Eventual da-le variante (daca ai timp si chef sa le lucrezi 2-3 modele, cu preturi diferite, sa-si aleaga). Cei de 5 lei erau si mici, ii puteai pune ca si botosi pentru degete, intra si putin material si nici nu erau cu model complicat.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 24 Aug 2014, 8:18 pm

uneori produsele mici sunt mai migaloase decat cele mari cel putin pentru mine asa e  wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de odrina Sam 21 Feb 2015, 7:38 pm

Inca o dovada ca atunci cand iti place si pui suflet in ceea ce faci, totul e posibil:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de LRodica Sam 21 Feb 2015, 9:48 pm

Pe mine nu ma lasa sa vad. Cred ca in Romania nu-l putem vedea. Poate ne spui in cateva cuvinte despre ce e vorba.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de corilex Dum 14 Iun 2015, 10:55 pm

Buna seara,dupa ce am parcurs fiecare capitol in cautarea de preturi informative pentru retusuri croitorie oare poate sa ma ajute cineva cu preturi pentru retusuri croitorie siicomanda mai de actualitate.
Va multumesc.
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de diada Mar 16 Iun 2015, 7:58 am

Cel mai bine te uiti la croitoria din orasul tau, ce preturi practica. De ex la mine: 20 lei scurtat pantaloni, asta mi-a sarit in ochi si cred ca nu era ceva de 15 lei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 11 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB