Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Lucrul de mână - sursă de venit 3

+75
GinaP
mnarcisa
contessina
lori16ro
diada
tomari
Andata
dorina narita
corina corina
CarmenClaudia
caitriona
sergiu valentin
MirelaC
doraly
europolis
Snow Butterfly
fulguta28
AcidoR
Gabica
DanB
despina13cucli
mariposa.romania
adriuta
PAULA CONSTANTIN
cica elena
AlinaJ.Bijoux
IuliaMe
alban andreea
ioana soare
myky7robc
An-Ca2811
Gerlinde13
canadianca50
kmn
elluta
gloriamix
mar_ysa_28
victoriacus
Love
Roxi_J
Floren
emmancita
emilia-elena
Angelica18
stoy
ikuta
Dorulet
ismi3ismi
T_mihaela
ivanutamihaela
Lena11
moni_tinca
flori balteanu
cristinamihaela
romaya
Admina
SilviaDumitrescu
amoni
Giorgi
dorinamisov
letho
MagdaMarin
adelina24
xgabitza
mari42
vlad_mom
bisisica bijuterii
virginia
valentinadof
cristinica_xri
crina68
danniela
lililu
anielle
Giobsy
79 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 3:46 pm

Fetelor eu am fost azi la primarie sa intreb ce imi trebuie sa pot vinde pe piata lucruri tricotate de mine si mi s-a spus ca se plateste doar masa,Dar daca nu am masa si am o masuta plianta,ce fac?Stie careva sa imi spuna?
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Snow Butterfly Mar 17 Sept 2013, 4:10 pm

Poti sa iesi si cu masa din bucatarie sau cu masuta de cafea pe ei nu-i intereseaza.Important e sa aveti autorizatia de la primarie in caz de control.
Snow Butterfly
Snow Butterfly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/11/2012

http://fourhandsworkshop.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 4:30 pm

Pai de la primarie mi-au spus ca nu am nevoie de autorizatie.De unde pot lua atunci autorizatia?Multumesc
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Snow Butterfly Mar 17 Sept 2013, 4:35 pm

Eu am iesit cu lucrusoarele facute de mine la Zilele Orasului , am mers la primarie si am platit pentru doua zile.Mi s-a dat o hartie ,ca un fel de autorizatie temporara.Daca pune careva intrebari atunci arati hartia primita de la primarie cum ca ai acordul lor sa vinzi la masa.
Snow Butterfly
Snow Butterfly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/11/2012

http://fourhandsworkshop.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 4:38 pm

Snow eu stiu ca ai dreptate dar azi am fost la primarie si nu mi-au dat nimic,poti sa imi spui cine trebuie sa imi dea autorizatia si cat costa?
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Snow Butterfly Mar 17 Sept 2013, 4:45 pm

Ati platit la primarie?Nu stiu ce sfat pot sa va dau. Eu am platit 15 lei pe zi , la primarie.Tot de acolo mi s-a dat si hartia respectiva.
Snow Butterfly
Snow Butterfly
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 23/11/2012

http://fourhandsworkshop.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 4:47 pm

Bine Snow iti multumesc
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de danniela Mar 17 Sept 2013, 5:24 pm

Elena, ma bag ca musca in lapte, dar eu cred ca ''acea masa'' de care zic ei, este exact autrizatita de care vorbeste Snow. Probabil pe ei nu ii intereseaza daca vii cu masa de acasa sau gasesti una. E bine tot pe ei sa ii intrebi. Ce reprezinta acea ''masa''?
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de cica elena Mar 17 Sept 2013, 5:28 pm

Asa fac Daniela,multumesc
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de europolis Mar 17 Sept 2013, 9:55 pm

Autorizatia o da primaria DARRRRRRR cum ar zice Silvia, pe primarie nu o intereseaza ca tu nu ai firma si casa de marcat, insa daca sunt controale fiscale....firma si casa de marcat sunt OBLIGATORII.
Aceea autorizatie de la primarie doar iti da dreptul de a comercializa pe spatiu public.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 18 Sept 2013, 9:04 am

"daca le vindeti la un intermediar nu va trebuie cod caen pt comercializare..." cum adica ?love ...Smile 
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de europolis Mier 18 Sept 2013, 9:31 am

Adica le cumpara o SC cu borderou de achizitie.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de ismi3ismi Mier 18 Sept 2013, 9:36 am

asta stiu,dar ,cum adica nu iti trebuie cod caen pt comert,in acest caz?...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de europolis Mier 18 Sept 2013, 10:22 am

Pentru ca tu vinzi soc. comerciale ca persoana fizica, nu te intereseaza ce coduri CAEN au ei wink 
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Formula de calcul pret

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 18 Sept 2013, 6:32 pm

Cum calculam pretul de vanzarea al produselor lucrate manual link


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Joi 19 Sept 2013, 11:30 pm, editata de 2 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de mariposa.romania Joi 19 Sept 2013, 9:07 am

Sivila nu merge linkul...
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de doraly Joi 19 Sept 2013, 9:54 am

Merge, Mariposa....click nu pe "LINK" ci pe "Cum calculam pretul...."
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de MirelaC Vin 04 Oct 2013, 2:37 pm

salutare

Am postat intrebarea aceasta si in "Posete, genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII" pe forum, dar nu a raspuns nimeni.
Am observat acolo in fotografia asta de la Cory, ca are eticheta la gentuta casuta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cine mai foloseste etichete cu numele atelierului/ magazinului?Le confectionati voi sau undeva la comanda?
puteti recomanda un producator?
multumesc
sa aveti o zi cu spor!
MirelaC
MirelaC
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2013

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Admina Vin 04 Oct 2013, 6:26 pm

Mirela, mai bine ii scri un PM (mesaj privat) lui Cory, daca vrei raspunsul rapid. Nici eu nu stiu de unde se iau etichete pentru produse, mai ales tiparite. Exista seturi cu care le poti scrie tu, dar nu stiu, daca le vrei tipizate, de unde se comanda si ce cantitate minima e.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 04 Oct 2013, 6:49 pm

Eu mi-am facut o spampila cu numele meu "AlinaJ.Bijoux" care o aplic pe dosul felicitarilor mele. Stampila mi-a facut-o fratele meu anul trecut cand a lucrat la o firma de reclame publicitare. Dar mai am si cateva etichete facute de mine la calculator si scoase la imprimanta pe care le folosesc pe alte obiecte care le mesteresc eu. Inainte le foloseam la felicitari da de cand am stampila nu le mai folosesc.Smile 
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de emmancita Sam 05 Oct 2013, 5:16 pm

Eu am comandat azi etichete de pe Dortex, de bumbac , de 15 mm latime, 100 buc cu 30 euro, transport inclus. Vi le arat cand ajung.
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de MirelaC Sam 05 Oct 2013, 7:51 pm

@ Admina - da, ii trimit PM..chiar nu m-am gandit. Am avut impresia ca mai multe persoane de pe acest forum folosesc etichete personalizate textile. merci de sfat!
@ AlinaJ.Bijoux- imprimi pe material sau doar pe hartie? Ma intereseaza pe material textil. Asta cu stampila e o idee buna.
@ emmancita - da, te rog arata-ne poze cand le primeesti si scrie-ne ce impresie iti face producatorul.

Din experienta mea de pana acum, etichetele sunt un mare avantaj pt ateliere/ persoanele care produc ca PFA(sau alta forma legala..). Sunt un cost suplimentar la produsul final, insa daca aveti si un blog/ site /magazin online etc clientela in timp se extinde.
Mi s-a intamplat de mai multe ori sa caut producatorul pe net, deoarece am fost multumita si de calitate si de designul produsului.
Initial ma gandeam la o eticheta de hartie agatata de produs. E mai usor de facut pt mine, dar mai greu de pastrat de catre client.
MirelaC
MirelaC
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/08/2013

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 05 Oct 2013, 9:57 pm

Eu imprim doar pe carton/hrtie!!! Dar m-ai facut curioasa si am incercat si pe material si vad ca merge. Nu se sterge. Nu stiu in schimb cum e la spalat!!Smile
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de sergiu valentin Dum 06 Oct 2013, 9:57 am

Eu folosesc etichete textile , sunt tesute cu modelul ales de mine (creat de mine ) la o firma din Iasi , dimensiunea lor este de 20 pe 50 mm si am platit 105 lei pentru 500 de bucati .Eu le-am ridicat personal dar trimit si prin posta sau curier .Cine vrea relatii le pot ajuta cu adresa sau nr.de telefon al firmei .
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de caitriona Sam 12 Oct 2013, 11:52 pm

Buna, stiti daca se poate face atelier acasa oficial, SRL sau PFA? Are careva dintre voi asa ceva? In ideea ca este mai ieftin decat sa inchiriezi un loc, special pt atelier. Pe mine ma intereseaza daca poti lucra de acasa, legal. Va multumesc


Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Lun 14 Oct 2013, 11:03 pm, editata de 1 ori (Motiv : mutat postare)
caitriona
caitriona
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Lucrul de mână - sursă de venit 3 - Pagina 8 Empty Re: Lucrul de mână - sursă de venit 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB