Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:18 am Scris de Dorulet

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyVin 17 Mai 2024, 12:00 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Dum 21 Oct 2012, 9:57 pm

fiordaliso a scris:prima ceasca e amara ca viata, a doua e neagra ca noaptea, a treia e dulce ca dragostea!
Foarte frumos!
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 22 Oct 2012, 6:13 am

fiordaliso a scris:..... ceai verde, ....... daca nu e combinat cu alte plante special pentru slabire, constipa. Cine nu are probleme poate bea 2-3 cesti.

Cred ca depinde si de organism. Eu am un ceai verde cu petale de trandafiri, albastrele si galbanele. Sotul nu poate sa-l bea decat daca sta acasa dupa aceea, ca il trimite la baie la ceva timp dupa ce-l bea Smile))
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de loo.lory Lun 22 Oct 2012, 11:16 am

Multumesc doamna Ioana Soare, seara fac si cateva serii de exercitii, nu am nr exact fac cate pot !
loo.lory
loo.lory
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 14/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Lun 22 Oct 2012, 12:34 pm

Stati ca m-ati bagat in ceata de tot!!
Eu asociam ceaiul de slabit cu trimisul la baie cumva, adica nu m-am gandit o clipa ca ceaiul verde constipa. scratch scratch
Daca e asa, atunci gata, renunt la el pentru ca deja am probleme cu constipatia.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 22 Oct 2012, 12:43 pm

Ceaiul verde ajuta la arderea grasimilor, iar in combinatie cu alte plante (precum iasomia) ajuta la accelararea metabolismului. Insa nu trebuie baut mai mult de 2 cani pe zi si nicidecum dupa orele 4pm.
Eu am descoperit o noua metoda de "usurare" a scaunelor. Apa bauta dimineata pe stomacul gol. Beau 2 pahare. Si dupa aceea cafea (care stiu ca nu e bine sa o bei pe stomacul gol, dar imi e foarte greu sa fac altfel). Fulgii de ovaz mancati in special cu iaurt, iarasi sunt un bun remediu contra constipatiei. Eu folosesc de cei simpli, fara fructe fara nimic. Le mai pun cand si cand ceva miere sau seminte.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Oct 2012, 4:22 pm

Ceaiul antiadipos, verde... chinezesc, e laxativ. Acesta cred ca e numit "verde" din cauza ambalajului si a asociat cu slabirea, pentru ca te scoate afara.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multa lume confunda acest ceai cu cel verde simplu. De unde si ideea ca ceaiul verde e bun la slabit. Cred ca acesta chinezesc nu e ceai verde sau are doar baza de ceai verde si in rest are si alte plante care te cam scot afara. Si te doare burta... am patit-o si am lasat-o moarta. Dar o cunostinta zicea ca-l bea zilnic, ca altfel nu ar avea scaun. Eu nu l-am suportat, imi dadea niste crample oribile.
Am tot zis ca ma tin de fulgi de cereale, germeni si musli, dar nu stiu in ce moment al zilei sa-i mananc, cu placere. Dimineata mananc doar fulgi din astia, dar fierti in lapte si rar, la pranz si seara nu se leaga. Mama mea mananca in fiecare dimineata, cu iaurt si chiar fac foarte bine, pentru ca au multe fibre, foarte bune pentru organism. Si kiwi e bun pentru constipatie, Activia (desi sunt anti Danone, uneori mai iau).

p.s. Ioana am scris un ditamai mesajul, sa te lamuresc, dar mi s-a inchis laptopul si s-a pierdut. dar revin... wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 22 Oct 2012, 6:45 pm

Si eu maninc fulgi simpli amestecati cu iaurt si mai amestec uneori stafide seminte .de floarea soarelui ,in macinat ...
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Oct 2012, 9:08 pm

ioana soare a scris:Apai nu inteleg, dupa mine primul paragraf se bate cap in cap cu urmatoarele. scratch

Ioana, eu inteleg prin exercitii cardio, exercitii care iti maresc mult ritmul cardiac, gen: aerobic, alergari, tae bo, etc. Dadeam exemple de exercitii mai "linistite" pentru persoane care au probleme cu inima, plamanii (astm) si nu pot sustine un ritm alert si se priveaza de exercitii fizice, totcmai pentru ca au impresia ca toate te lasa asudat si epuizat, cu inima batand ca a unui iepure haituit. Exemplu de 10 minute de aerobic si tae bo versus 10 minute de Pilates si yoga, ca sa vada toata lumea diferenta.









Paralela cu regnul animal o dadeam tocmai pentru ca vad similitudini. Un animal are ritmul atat de marit ca in timpul unui exercitiu fizic, doar atunci cand e in pericol, cand isi apara teritoriul, cand se lupta. Nu am zis ca sunt nocive exercitiile cardio, doar am zis ca starea noastra naturala e de echilibru (efort fizic moderat si mancare moderata, cat mai naturala si putin procesata termic) si daca ne abatem de la regula naturala, se depun kg si tesutul adipos. Nu prea vezi lei obezi, gazele anorexice si lupi cu burta... doar ursi, foci, etc. animale care trebuie sa-si faca provizii pentru iarna. De asemenea nu vezi femele grase, cand sunt gestante, tocmai pentru ca nu au destule resurse sa depuna pe ele, tot ce e bun de duce la pui. Singurele animale obeze, cu boli de ficat, operate si la diete sunt cele in lesele si din apartamentele oamenilor, de unde puteti trage concluzia ce ne ingrasa, de fapt: sedentarismul si alimentatia si pe noi si pe prietenii nostri, domestici. wink
Spune-mi daca tot conflictual e ce scriu eu aici. Oricum fiecare isi da cu parerea, nu sunt rezultate ale unor studii de specialitate... peace

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Mar 23 Oct 2012, 8:09 am

Admina a scris: Ceaiul antiadipos, verde... chinezesc, e laxativ. ......Si te doare burta... am patit-o si am lasat-o moarta. Dar o cunostinta zicea ca-l bea zilnic, ca altfel nu ar avea scaun. Eu nu l-am suportat, imi dadea niste crample oribile.

Da,e un ceai verde in combinatie cu lotus si nu mai stiu ce. De altfel, scrie pe ambalaj ce contine. Si exista doua feluri. Unul mai concentrat (cutia are un verde mai inchis) si unul mai slab (cutia e de un verde mai deschis).
Insa mai exista si altfel de ceaiuri bune atat ca laxativ, cat si pentru slabit. Si ma refer la cele de Purificare si drenaj (1 si 2).
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ALICET Mar 23 Oct 2012, 9:04 am

Admina e foarte interesant ce spui tu aici...M-a pus pe ganduri
______________________________________________________

Admina a scris:Ceaiul antiadipos, verde... chinezesc, e laxativ. Acesta cred ca e numit "verde" din cauza ambalajului si a asociat cu slabirea, pentru ca te scoate afara.

Multa lume confunda acest ceai cu cel verde simplu. De unde si ideea ca ceaiul verde e bun la slabit. Cred ca acesta chinezesc nu e ceai verde sau are doar baza de ceai verde si in rest are si alte plante care te cam scot afara. Si te doare burta... am patit-o si am lasat-o moarta. Dar o cunostinta zicea ca-l bea zilnic, ca altfel nu ar avea scaun. Eu nu l-am suportat, imi dadea niste crample oribile.

Da, ai dreptate.O zi l-am consumat si eu.Si l-am aruncat.Eram la Tae Bo si tot fugeam la buda. shot
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Mar 23 Oct 2012, 9:24 am

Foarte bune si sanatoase in orice dieta sunt taratzele de ovaz (nu fulgii) luate 2 linguri /zi cu iaurt degresat .Ajuta tractul intestinal ,scad colesterolul ,absorb apa si grasimile ,stabilizeaza glicemia -bune si pentru diabetici .
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Mar 23 Oct 2012, 10:39 am

Corect. Insa mie mi se par mai gustosi fulgii. Si eu nu am probleme serioase in sensul asta. Inca. Dar daca o voi mosteni pe mama .... zid
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mar 23 Oct 2012, 4:12 pm

Flori de camp, ai zis de ceaiurile de purificare si drenaj, poti sa imi spui ce plante contin te rog???
Nu stiu despre ce ceai verde vorbiti voi, dar si aici se merge pe chestia ceaiul verde ajuta la slabit, si vorbesc despre ceaiul verde cel adevarat.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Day Mar 23 Oct 2012, 5:46 pm

Pot sa ma laud?In sens negativ....sunt supraponderala.Conform unui grafic de pe net,la varsta si inaltimea mea,limita dintre normal si supraponderal e 61 kg.Si eu m-am cantarit azi ca sa aflu ca am 62 kg Sad Asa m-am necajiiiiiit....cu tot Monti(cred ca am dat- o in bara cumva si nu mai vreau nici asta)O sa raman o supraponderala ,vesela sper,si cu grija sa nu cumva sa ajung obeza zid
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de romaya Mar 23 Oct 2012, 6:28 pm

Serios ??? Vrei sa ne shot in direct ? Cum adica "supraponderala" la 62 kg ..care net nesimtit zice asta ? Ce inaltime ai ,daca nu te superi ?
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mar 23 Oct 2012, 7:24 pm

Day, ce treaba are varsta cu greutatea??? scratch
Da, ce inaltime ai??? Eu am 1 metru jumate si acum am 57 kg zid zid
Problema mea este burta si suncile cladite pe ea, parca am un sort. Eu ma lupt sa ajung macar la 52, daaaaa Doamneeee!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 23 Oct 2012, 9:42 pm

Day a scris:Pot sa ma laud?In sens negativ....sunt supraponderala.Conform unui grafic de pe net,la varsta si inaltimea mea,limita dintre normal si supraponderal e 61 kg.Si eu m-am cantarit azi ca sa aflu ca am 62 kg Sad Asa m-am necajiiiiiit....cu tot Monti(cred ca am dat- o in bara cumva si nu mai vreau nici asta)O sa raman o supraponderala ,vesela sper,si cu grija sa nu cumva sa ajung obeza zid

romaya a scris:Serios ??? Vrei sa ne shot in direct ? Cum adica "supraponderala" la 62 kg ..care net nesimtit zice asta ? Ce inaltime ai ,daca nu te superi ?

Adica ma faci grasa la 65 kg ale mele rade rade rade rade
Pai daca reusesc sa ajung si la 60 kg eu ma imbat,
Si nu singura. wink
Eu abia acum am reusit sa ajung la 65 de kg la 3 ani dupa a doua nastere si sunt fericita cand constat ca pantalonii odata foarte strimti acum imi sunt largi. wink wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Day Mar 23 Oct 2012, 10:53 pm

Asa,multumesc mult pentru sustinere:) Si sa zic.Am 1,56 m,si varsta are si ea o treaba cu greutatea/masa oaselor :)Si vroiam sa vin cu linkul,dar acum nu-l mai gasesc.Conform lui,eram pe greutate normala pana la 61 kg...si eu am cam dat limita peste cap.Sort?Nu,de ala n-am,am colac de salvare:)Adica de la sani pana la genunchi.Burta si fund.Cu fundul n-am nimic,mi se pare al naibii de feminin maricel si bombat,dar burta ma termina psihic.Si ca sa va dati seama,inainte sa nasc aveam 59 kg.Adica cu o zi inainte sa nasc....deci acum chiar sunt....grasa si frumoasa Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Asta e netul nesimtit,hahaha:)Am editat ca l-am gasit:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Mier 24 Oct 2012, 6:19 am

danniela a scris:Day, ce treaba are varsta cu greutatea??? scratch
Da, ce inaltime ai??? Eu am 1 metru jumate si acum am 57 kg zid zid
Problema mea este burta si suncile cladite pe ea, parca am un sort. Eu ma lupt sa ajung macar la 52, daaaaa Doamneeee!!!
Grasimile depuse pe burta au diverse motive, in functie de locul unde se afla. Am citit asta pe net mai demult si mi s-au parut de bun simt explicatiile lor. La mine singura problema sunt dulciurile. La alti oameni pot fi grasimile de vina.
Am citit ca ai dat gres cu Monti. Eu nu tin o dieta stricta sau cu o anumita denumire. Insa in ultima vreme incerc sa evit anumite asocieri. Nu mananc paine cu carne (oricum am cam scos carnea, ca nu-i duc dorul), nu mananc paine cu orez, paste. Cand si cand mananc pizza insa numai cu legume. Cartofi nu mananc decat foarte rar. Si branza am inceput sa mananc mai putin. Iaurtul il fac in casa, asa ca nu-l pot manca degresat pe cat as vrea, desi il smantanesc inainte. Nu mai mananc mezeluri de nici un fel. Mai iau la copii uneori crenvusti din carne de vita sau cascaval. Toata vara am mancat iaurt cu fulgi de ovaz la micul dejun. Acum iarna nu-mi prea vine sa mai mananc asa, insa o sa gasesc o solutie. Paine nu servim decat integrala, secara, neagra si nu mai mult de 2-3 felii pe zi.
Si neaparat mult lichide. Ceaiuri, apa. Si daca se poate, sport. Asa am reusit sa ajung la 63 de kg, fata de cele 57 cat am avut inainte de a 2-a sarcina. Sa nu mai zic de 53 avute la 1 an dupa prima sarcina. Insa incep sa ma multumesc asa, avand in vedere ca acum 3 ani m-am lasat de fumat si momentan am aceleasi kg ca si atunci.

danniela a scris:Flori de camp, ai zis de ceaiurile de purificare si drenaj, poti sa imi spui ce plante contin te rog???
Nu stiu despre ce ceai verde vorbiti voi, dar si aici se merge pe chestia ceaiul verde ajuta la slabit, si vorbesc despre ceaiul verde cel adevarat.
Denumirea lui exacta este "Silueta perceta" - 1 - Purificare si drenaj si contine frunze de senna, flori de hibiscus, flori de soc, frunze de ceai verde, radacina de lemn dulce. Este un produs Fares. Si mai este si "Silueta perfecta" - 2 - Controlul greutatii care contine flori de soc, flori de hibiscus, fructe de aronia, scortisoara, frunze de ceai verde, radacina de nalba, ulei esenti al de lamaie, extract de guarana, extract de mate.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mier 24 Oct 2012, 6:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Day Mier 24 Oct 2012, 8:37 am

Flori(de camp)::)nici eu nu mananc deloc paine si cartofi,zahar sau dulciuri la vreo nunta(si anul asta am avut una,de unde rezulta o felie de tort),nu asociez lipidele cu glucidele si nici cu proteinele,si crede-ma ca am experienta mare cu valorile calorice si continutul alimentelor),dar fac o mare tampenie.Mananc oricand.De 10 ori pe zi...la orice ora.Macar rontai un mar,ceva.A ,da,si mananc multe fructe(de unde cred eu ca vine burtica...sau burtoiul,haha).Acum cinstit,problema mea nu e pur estetica,desi am umblat sa-mi gasesc rochita pentru nunta aia vreo 4 zile,ci mai degraba de dureri de coloana vertebralasi de gafaitul de dupa ce imi leg sireturile...nu m-as fi imaginat vreodata in halul asta.... zid
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Mier 24 Oct 2012, 8:45 am

Day, intr-adevar fructele ingrasa !!! Si eu ma cam ingrasasem in primavara cu ciuguleala...., apoi in vara am mai mai pus cateva kg.. pe nesimtite. Consum mare de fructe si mai ales seara acasa... Normal este sa consumi 1-2 fructe pe zi, si nidecum seara...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mier 24 Oct 2012, 8:50 am

Flori de camp, nu am dat gres cu Monti, nu am putu sa ma tin de ea din cauza micului dejun si am renuntat la MOnti si m-am apucat de Rina. Cu asta am dat 8 kg jos, iar pana la 10 kg au fost doar relative cand le dadeam cand le puneam. Cand am pus la loc a fost fix in vara asta cand am venit in Romania si nu ma mai saturam de icre, peste afumat, paine de vatra, toti carnatii afumati, gratare, ciorbe, sarmale , ardei umpluti si tot asa. De dulciuri nu mai vorbesc, eu nu mananc dulciuri de obicei dar acum i-am speriat pe toti. Aratam ca un cimpoi. Serios!
Intoarsa in tarie calde am zis gata s-a terminat cu dezmatul culinar. Ma intorc la mancarurile africane rade glumesc. Dar am facut gripa, am zacut, am fost in vizita la niste moldoveni, care ne-au servit cu o gramada de placinte cu branza , varza si altele, la o bulgaroaica care e maiestra in salate. O sa spuneti ca sunt sanatoase, de unde, depinde si ce pui in ele, si ea pune frate.... si tot asa. Acum incerc sa imi revin tot sortand mancarea dupa regulile rinei si cu pine exercitii, la ultimile is o lenesaaaa de nu va spun. Dar is si cu moralul jos, nici sa ma intind nu imi vine.
Multumesc de ceaiuri, o sa mauit si pe la mine dupa astfel de amestecuri.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Mier 24 Oct 2012, 8:56 am

Day, burta in nici un caz nu este de la fructe No , ci de la altele, mai vechi si mai agresive Twisted Evil foame (rontaitul continuu este, intr-adevar , o problema pe care trebuie s-o remediezi)
Este cea mai rebela zona, cedeaza ultima si se umple prima in caz de recidiva zid Am patit-o si eu, acum, cele 2kg in plus s-au asezat, vizibil, pe burta zid . Nu ma impacientez fiindca am eu leac de cojocul lor wink , drumul este batatorit! wink Deja mi-a mai crescut rezistenta fizica, alaltaieri, la sala, am dublat efortul fatza de sapt trecuta :cheers.
...Si cand ma gandesc ca acum 2-3 sapt chiar si 10 min de mers pe jos erau o provocare prea mare pentru mine.. Neutral
cory74 a scris:Day, intr-adevar fructele ingrasa !!! ...
...daca sunt consumate cum nu trebuie....
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Mier 24 Oct 2012, 9:12 am

Day a scris: De 10 ori pe zi...la orice ora.Macar rontai un mar,ceva.A ,da,si mananc multe fructe(de unde cred eu ca vine burtica...sau burtoiul,haha).Acum cinstit,problema mea nu e pur estetica,desi am umblat sa-mi gasesc rochita pentru nunta aia vreo 4 zile,ci mai degraba de dureri de coloana vertebralasi de gafaitul de dupa ce imi leg sireturile...nu m-as fi imaginat vreodata in halul asta.... zid
Cel mai bine e sa mananci cele 3 mese (pe cat posibil la ore fixe) si 2 gustari. Fructele pana in ora 3pm. Si nu combinate cu alte alimente, ci singure. Eu din acest motiv am renuntat la fructele uscate din cereale.

danniela a scris:Flori de camp, nu am dat gres cu Monti, nu am putu sa ma tin de ea din cauza micului dejun si am renuntat la MOnti si m-am apucat de Rina. Cu asta am dat 8 kg jos, iar pana la 10 kg au fost doar relative cand le dadeam cand le puneam. Cand am pus la loc a fost fix in vara asta cand am venit in Romania ....
Concluzia : mancarea romaneasca ingrasa zid
Moralul e un lucru esential. Eu mai aveam putin si intram in depresie din cauza kilogramelor care ma faceau sa ma simt cat un elefant, nu ca as fi aratat oribil cum eram. Si atunci am schmbat unghiul din care priveam lucrurile. Am hotarat sa imi schimb modul de alimentatie nu pentru a slabi, ci pentru a ma simti mai bine. Si am tot incercat, schimbat pana am gasit ce ma face sa ma simt bine. Si implicit am slabit incet incet.

aurishta a scris: Am patit-o si eu, acum, cele 2kg in plus s-au asezat, vizibil, pe burta zid . Nu ma impacientez fiindca am eu leac de cojocul lor wink , drumul este batatorit! wink Deja mi-a mai crescut rezistenta fizica, alaltaieri, la sala, am dublat efortul fatza de sapt trecuta :cheers.
Felicitari pentru reusite. Miscarea e un lucru extraordinar.
Ati observat ca atletele nu au burta? De aici trag concluzia ca alergatul e minunat. Insa cand nu se poate ... regurgem si la alte metode : sport la sala, acasa etc.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Mier 24 Oct 2012, 9:20 am

A se intelege, pentru mine grasime inseamna disconfort, ma simt oribil si simt ca arat oribil, poate altii ma vad altfel dar eu nu....
Stai linistita ca nu numai mancarea romaneasca ingrasa, daca ai vedea la indieni cum pluteste uleiul deasupra mancarii!!!!
Eu cu fructele ma impac foarte bine, le mananc dimineata pe stomacul gol, nu mananc dupa mese niciodata fructe, si nici seara.
Ziceati de amestecuri de paine cu orez si cartofi, astea de 8 ani sunt out, insa iubesc painea prajita cu ciorba, sau turtele cu ciorba, mai scap si la o felie de bagheta cu ceva afumatura. Nu sunt gurmanda, dar in ultimii 10 ani am cam pus pe mine, in loc sa dau jos!!
O greseala zic eu este ca dupa a doua nastere nu prea am avut grija de mine si de burta mea, eram fun soacra si faceam tot ce zicea ea zid zid zid
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB