Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim ! (8)

+53
tiana
nuta_s
marina40
marry_a19
i.xell
corilex
Ais
lenus70
alban andreea
brunics
Gabiuta
-iulia-
danae
mariliv
eriliana
lucky
aisha
victoriacus
emilia-elena
IOANA 80
Giorgi
elenaxx
gabi1972
CarmenClaudia
MagdaMarin
Day
fiordaliso
flori de camp
loo.lory
ALICET
Uca
clara birau
ioana soare
cristina07
stejara
Celya_f40
romaya
cami26
diblaru maria
Giobsy
pfloricica
cory74
canadianca50
ema
Karina33
SilviaDumitrescu
ivanoiuadela9
danniela
Admina
aurishta
corina corina
Clio_Ela
mnarcisa
57 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 07 Oct 2012, 9:04 am

Felicitari, fetelor pentru succes! aplauze
Eu am fost cam ingrijorata din pricina kg fiindca , in ultimele 6 sapt am fost foarte bolnava si am mancat complet aiurea, ametit cu dulciuri la greu si mancare fara sare zid ,dar, in final, sunt tot la greutatea initiala cheers Acum sunt la reacomodarea cu Monti, dar nu e greu deloc fiindca imi place!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 07 Oct 2012, 12:18 pm

Multa sanatate Aurishta,eu slabesc foarte incet decat imi doresc dar vreau acu depinde cat ma tine.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 07 Oct 2012, 3:31 pm

Aurishta multa sanatate!

Cory felicitari si sa te mentii la greutatea de acum!

Eu am inceput de o luna atacul la adresa kg acumulate in sarcina, mai intai cu exercitii mai usoare, pregatitoare, apoi cu programul meu pe care il lucram si inainte de a afla de sarcina. Dar am vrut ceva nou si profesionist, asa ca mi-am luat cateva dvd-uri cu Jillian Michaels (multumesc Aurishtei ca a scris despre ea aici, altfel nu stiam) . A fost un pachet promotional cu Banish Fat Boost Metabolism, No More trouble Zones, 30 Day Shred si 6 Week Six-Pack, dar am luat si Killer Buns and Thighs pentru ca imi plac la nebunie exercitiile pentru acele zone. Pana acum am lucrat dupa Banish Fat Boost Metabolism si No More Trouble Zones. Sunt super super super, exact pe gustul meu, imi plac mult de tot. Nu am putut deloc sa fac flotarile , le-am facut cu sprijin pe genunchi, dar in rest ma tin tare:)
Ca tinta, mi-am propus ca pana in martie, adica peste 5 luni, sa dau jos cele 9 kg in plus, 9 cm de pe solduri(acum am 100) si 10cm din talie(acum am 73). Bratele sunt bine, ca a avut grija Paul sa mi le mentina tonifiate in timpul sarcinii, iar acum mi le lucreaza amandoi baietii, pe langa Jillian Michaels:) 1cm la doua saptamani cred ca e rezonabil.

De mancat mananc de toate, doar dulciuri mai deloc, dar nu fac vreun efort pentru asta, nu imi mai este deloc pofta, spre deosebire de perioada sarcinii cand nu putea trece o zi fara ceva dulce, iar acel ceva in cantitate cat mai mare:)

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 07 Oct 2012, 4:26 pm

Ioana, esti super de tot daca te-ai apucat deja de sport aplauze Cu flotarile este normal, nici eu nu am putut sa le fac la inceput, dar , nu dupa mult timp, n-a mai fost nici o problema. Si, Smile ca sa va spun si ceva amuzant despre ele, Smile ,eram in spital saptamana trecuta ,( dupa ce statusem deja alte doua priponita in perfuzii), si ma intrebam daca mai pot face flotari rade I-am spus asta si unuia dintre medicii care venea la vizita (unul glumet, fireste Smile ) si nu stia, bietul, cum sa reactioneze rade , sa rada sau sa se cruceasca rade rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Joi 18 Oct 2012, 7:26 pm

Fetelor, am spart gheata si am fost azi la sala, dupa mai mult de doua luni de concediu medical fortat Sad Am mai "luat" 2 kg in plus (putin fatza de cantitatea uriasa de dulciuri pe care am ingerat-o). De azi incep "ofensiva de toamna" Smile ca sa scap de kilele astea si de cele care vor urma daca nu iau urgent taurul de coarne! Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 351247
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Joi 18 Oct 2012, 11:14 pm

Aurishta, sanatatea e pe primul loc, important e sa nu mai ai probleme care sa te aduca la concediu medical. hug Dietele si kg se fac si se desfac, ca doar de aia suntem oameni, nu masini. Mai punem un kg, il dam jos, noi sa fim sanatoase.
Si eu am spart ghiata la yoga, alaltaieri ca ieri nu am avut timp, azi nu am unde. Tu cum faci sa te tii de exercitii, cu strictete?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de clara birau Vin 19 Oct 2012, 12:44 am

este cineva care are si pentru mine reteta aceasta Dukan, care face minuni dupa cum toate fetele spun as incerca si eu dar am 56 de ani si o cardiopatie ischemica dar si 76 kg si as vrea sa scap cumva de 5-6 kg as fi fericita ca doctorul mi-a zis sa dau jos din kg si nu pot am slana batuta cu pietroiul pe abdomen si pipt!!multumesc pentru bunatate daca ma ajutati MA rog de sanatate -multumesc - clara !! pupi
clara birau
clara birau
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 172
Varsta : 68
Localizare : mehedinti
Data de inscriere : 10/03/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Uca Vin 19 Oct 2012, 12:05 pm

Cu dedicaţie doamnelor mele dragi:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu cred că toate sunteţi frumoase!!! hug

Aura, habar nu am avut că ai fost bolnavă. E bine că eşti bine acum! Sănătate maximă îţi doresc! pupi

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ALICET Vin 19 Oct 2012, 12:06 pm

Ca sa tii Dukan trebuie sa stai bine si cu rinichii, pentru ca proteinele solicita foarte mult rinichii, si te poti trezi cu o boala de toata frumusetea.
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Vin 19 Oct 2012, 12:21 pm

In Franta, Dukan e o dieta adoptata de multe persoane Da rezultate dar se pare ca e extrem de riscanta pentru organism, pentru sanatate Aici vad ca se pune accentul pe exercitiile fizice
Si eu ar trebui sa ma apuc de ceva miscare dar nu prea stiu ce Cred ca am probleme cardiace pt ca ma inrosesc tare la efort si inima bate ca nebuna
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Admina Vin 19 Oct 2012, 1:07 pm

Nu e musai sa faci cardio. Parerea mea e ca nu e prea ok, pentru organism. Ganditi-va, un animal in starea lui de bine, nu alearga ca disperatul, nu ridica greutati, nu face tae-bo. Organismul asociaza starea din timpul sportului organizat (sala, alergari) cu o amenintare, cu un stres mare, cu ideea de viata in pericol. E doar o parere, am citit pe undeva ceva care argumenta mai bine, dar nu mai stiu unde. Si mie imi place zumba, dar prefer yoga.
Poti face pilates, yoga si exercitii de stretching. Poti pedala bicicleta cu roti sau statica, in ritmul dorit de tine. Poti face multe exercitii, care impun un ritm cardiac benefic, vezi si nordic walk, mers in pas vioi, cu bete gen cele de ski.
Totul e sa ne gasim motivarea si sa stim ca e sanatos sa facem sport, indiferent daca avem sau nu kg in plus. Poti avea 45 de kg de oase si piele, asta nu inseamna ca esti in forma, ca ai conditie fizica. Asta nu inseamna ca ai o inima, niste plamani puternici, ca ai un sistem imunitar bun, poate doar te privezi de mancare si asta e rau.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Vin 19 Oct 2012, 1:15 pm

Am inteles Multumesc
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Vin 19 Oct 2012, 2:24 pm

Uca a scris:
Aura, habar nu am avut că ai fost bolnavă. E bine că eşti bine acum! Sănătate maximă îţi doresc! pupi
hug pupi Da, nu am scris despre asta pe forum fiindca la momentul respectiv nu am crezut ca este ceva serios, iar cand s-a ingrosat gluma n-am mai fost in stare sa scriu (am fost si in spital mai mult de 3 sapt). Ce m-a bucurat este faptul ca mi-au facut investigatii complexe si toate organele interne sunt intr-o stare de sanatate foarte buna, ceea ce nu e putin lucru la 45 de ani. ( Am avut niste dureri de cap cumplite care , se pare, au fost cauzate de o infectie greu depistata a pavilionului urechii)
Admina, eu imi notez descrierea exercitiilor pe hartie, sunt de pomina cu portofoliul meu rosu la sala! wink
Ema, inainte sa te apuci de sport fa niste investigatii serioase daca ai suspiciuni cu inima. Cum spunea si Admina, nu este absolut necesar sa faci sport daca ai o activitate fizica zilnica suficient de intensa. In conditiile urbane, insa, este greu sa invingi altfel sedentarismul.
Am fost ieri la sala pentru prima oara in aceasta toamna si am inceput reacomodarea cu exercitii usoare, putin cardio, un circuit simplu la aparate cu greutati usoare, cateva abdomene si semiflotari...am ca obiectiv sa-mi recapat conditia fizica de dinainte cam in doua luni. Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 351247
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ema Vin 19 Oct 2012, 3:38 pm

Aura, imi pare rau sa aud prin ce ai trecut mai ales ca stiu ce e durerea de cap Dar mai ales ma bucur ca acum esti bine si ca sanatatea ta e buna pupi
La mine nu e vorba ca sunt grasa (am mai luat vreo 3 kilograme) ci mi-e frica sa nu-mi intepeneasca articulatiile si sa ajung sa nu mai pot misca cand ma ridic de pe scaun (e o problema care exista in familia din partea mamei) Si iar mi-e frica de coloana din cauza accidentului de la baschet
Am sa incerc un fel de aerobic (ma misc si ma agit toata ziua) mai "domol", asa ca pentru o babuta wink
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cristina07 Sam 20 Oct 2012, 8:31 am

Auishta nu am stiut ca ai fost bolnava. Iti doresc din suflet multa sanatate si sa te intorci repede la conditia fizica de invidiat pe care o aveai. Avem aceeasi varsta si te urmaresc demult pe forum (chiar daca nu aveam activitate). Datorita tie am slabit si m-am inscris la Femina. Nu am tinut Monti ca la carte dar ne-a ajutat in vara asta sa ne subtiem. Sotul meu a ajuns de la 112 la 89 ( a inceput din ianuarie ), eu de la 72 (nu-mi vine a crede ca am avut atat) la 66 iar baiatul meu de 14 ai a scapat de sunculite si burtica si este tare frumusel. A avut la 6 ani o boala care a necesitat tratament intensiv cu hidrocortizon si pauza de efort fizic timp de un an. Am fost avertizata ca se va ingrasa. Cu toate eforturile noastre s-a ingrasat constant. A fost la scoala sportiva cu program de inot, a schiat, a mers cu bicicleta dar degeaba. Iar eu am fost ca o cata pe capul lui, dulciuri numarate, fara sucuri, fara smantana etc. Faptul ca ne-am schimbat aproape cu totul dieta l-a ajutat si pe el foarte mult. Nu vrea sa mai vada pozele de anul trecut. Vara asta ne-am redescoperit cheful de a merge pe munte si pot spune ca ajuta grozav la forma fizica. In oraselul unde locuim acum nu sunt sali dar este zona de deal si te imbie la plimbari iar muntele e foarte aproape.
Asa ca iti multumesc pupi si iti doresc sa iti atingi obiectivul!
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de loo.lory Sam 20 Oct 2012, 10:31 am

Buna ziua, in fiecare zi mai descoper cate ceva nou pe acest site si interesant.Si eu imi doresc sa pierd cateva kg insa am arderile foare lente si nu imi gasesc dieta potrivita Sad
loo.lory
loo.lory
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 31
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 14/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de ioana soare Sam 20 Oct 2012, 11:44 pm

Admina a scris:Nu e musai sa faci cardio. Parerea mea e ca nu e prea ok, pentru organism. Ganditi-va, un animal in starea lui de bine, nu alearga ca disperatul, nu ridica greutati, nu face tae-bo. Organismul asociaza starea din timpul sportului organizat (sala, alergari) cu o amenintare, cu un stres mare, cu ideea de viata in pericol. E doar o parere, am citit pe undeva ceva care argumenta mai bine, dar nu mai stiu unde. Si mie imi place zumba, dar prefer yoga.
Poti face pilates, yoga si exercitii de stretching. Poti pedala bicicleta cu roti sau statica, in ritmul dorit de tine. Poti face multe exercitii, care impun un ritm cardiac benefic, vezi si nordic walk, mers in pas vioi, cu bete gen cele de ski.
Totul e sa ne gasim motivarea si sa stim ca e sanatos sa facem sport, indiferent daca avem sau nu kg in plus. Poti avea 45 de kg de oase si piele, asta nu inseamna ca esti in forma, ca ai conditie fizica. Asta nu inseamna ca ai o inima, niste plamani puternici, ca ai un sistem imunitar bun, poate doar te privezi de mancare si asta e rau.

Apai nu inteleg, dupa mine primul paragraf se bate cap in cap cu urmatoarele. scratch

Loo.lory dieta cea mai buna este sportul.
Sincer nu pot sa inteleg de ce cineva mai degraba s-ar priva de anumite alimente care ii fac placere, sa stea toata ziua sa se gandeasca oftand la frigider, decat sa-si ridice fundul de pe canapea si sa faca putina miscare. Mai ales ca sportul nu este doar un instrument de slabit, el este unul din cele mai bune lucruri pe care le putem face pentru sanatatea noastra fizica si psihica.

edit - am uitat sa raportez - dupa ultima masuratoare am 98cm peste solduri( deci -2cm) si 72cm in talie(-1cm). Cantarul a suferit un accident si l-am aruncat, deci nu stiu cate kg am. Dar nu kg sunt importante, ci dimensiunile si tonusul.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 21 Oct 2012, 7:44 am

loo.lory a scris:Buna ziua, in fiecare zi mai descoper cate ceva nou pe acest site si interesant.Si eu imi doresc sa pierd cateva kg insa am arderile foare lente si nu imi gasesc dieta potrivita Sad
Ai putea sa incerci cateva exercitii usoare si ceaiuri : ceai de iasomie+ceai verde, ceai oolong baute in timpul mesei. Sigur exista ceva care sa ti se potriveasca.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de aurishta Dum 21 Oct 2012, 5:16 pm

cristina07 a scris:
Asa ca iti multumesc pupi si iti doresc sa iti atingi obiectivul!
Cristina, nici nu stii ce ma bucur ca am putut sa-ti fiu de folos! hug pupi Si la mine in familie acest stil de viata (dieta si sportul) isi spune cuvantul intr-un mod pozitiv, de aceea si "fac galagie" Smile pe-aici wink . Sper si eu sa-mi revin cat de repede posibil la forma dinainte si sa infirm, macar in mintea mea, afirmatia unui medic care mi-a spus ca "sanatosii sunt bolnavi neglijenti" zid Normal, stilul de viata nu anuleaza posibilitatea imbolnavirilor, dar reduce considerabil riscul.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Dum 21 Oct 2012, 7:12 pm

Eu nu vin cu vesti bune...
In primul rand Aura sanatate si recuperare la tonus iti doresc.
Din cauza mnacarii de la serviciu am capatat niste arsuri la stomac, nu m-am dus la doctor, nu am bani zid , dar am renuntat la mancarea de la serviciu, insa ma ingras, desi micul dejun sunt fructele, pranzul mai nimic si la 6 mananc cam....haotic. Ma mai biciclesc dar am asa o stare fara nici un impuls, nici daca imi dai un sut nu imi revin. Mai m-am plans o data si dupa asta am avut o gripa urata de vreo 3 saptamani.
Am cumparat ceai verde la o firma renumita, este amaaaaaar ca pelinul. Asa trebuie sa fie??? Eu beau ceai de urzica si fennel dulce, dar am zis sa mai schimb. Insa daca e asa amar.... sau l-oi fi nimeirt eu pe ala ''stricatu''.
Spuneti-mi voi care beti cum are gustul???


Ultima editare efectuata de catre danniela in Dum 21 Oct 2012, 8:35 pm, editata de 1 ori
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 21 Oct 2012, 7:25 pm

Daniela ceaiul verde este usor amarui, dar devine foarte amar daca il fierbi si il lasi sa stea mult la infuzat. Trebuie sa torni peste el apa la aproximativ 90 de grade, deci nu clocotita, sa il lasi maxim 3 minute si sa il strecori. Altfel iese ceva amar rau, am patit-o si eu.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 21 Oct 2012, 7:28 pm

Cite cani de ceai verde beti pe zi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de danniela Dum 21 Oct 2012, 8:34 pm

Multumesc Fiordaliso! Nu l-am lasat mult la infuzat, de fiert nici pomeneala Cred ca o sa fiu mai atenta la timp, inca nu l-am aruncat ca am o tipa in birou care a zis ca il bea ea numai sa slabeasca.
Canadianca, eu nici un sfert de cana nu am reusit . Nu beau ceaiul cu zahar, il beau asa cum e el, m-am obisnuit. De urzica beau si cate 4 cani cand e frig.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de cory74 Dum 21 Oct 2012, 9:00 pm

Ceaiul verde este foarte gustos, preparat corect si apoi nu orice marca. Eu cumpar de la carefur ceai verde intr-o cutie metalica verde. Se infuzeaza 2-3 minute, nu mai mult. Eu il savurez cu deaosebita placere, cand imi fac. Imi fac mai rar pentru ca oricum sunt nevoita sa beau ceai pentru problemele de tranzit, si dimineata si seara. Si apoi nu slabesti numai cu consum de ceai verde sau oricare ar fi el, daca nu asociezi cu regim alimentar si ceva miscare.
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 21 Oct 2012, 9:16 pm

Cu placere, Daniela! Poate vei spune si tu, ca un scriitor arab din evul mediu despre cafea (fara zahar): prima ceasca e amara ca viata, a doua e neagra ca noaptea, a treia e dulce ca dragostea! love Off topic: de cate ori spui ca la tine e frig, mi se pare de neimaginat, frig in Africa! Stiu ca e iarna, dar dupa geografia din scoala generala in Africa e doar cald si foartre cald.
Canadianco, eu beau mai rar ceai verde, din aceleasi motive cu Cory, daca nu e combinat cu alte plante special pentru slabire, constipa. Cine nu are probleme poate bea 2-3 cesti.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (8) - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa slabim ! (8)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB