Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Haideti sa slabim ! (7)

+35
Day
mnarcisa
ivanoiuadela9
clodi
gabriela1554
valentinadof
piciul
LYNDA
cristinamihaela
diblaru maria
diada
Karina33
geany
ema
SilviaDumitrescu
Uca
juliennej
myky7robc
jessica
elenaxx
lucky
StMihaela
annamaria26985
ioana soare
ancabanu
Admina
ALICET
Kristina
aurishta
Chirrox13
musetel
corina corina
danae
danniela
Clio_Ela
39 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 21 Feb 2012, 11:04 pm

Au, burta mea!! Ma dor toate. saptamana trecuta nu am fost la Pilates si abdonem-trainig (adica "burta-killer" cum se cheama cursul), ci am facut Zumba. Iar acum, dupa doua saptamani simt toti muschiuetii, de la varful degetelor pana la perineu...

Hai ca ma laud!! duminica am fost la soacra mea, si m-a pus sa ma imbrac ... "altfel", adica cu hainele ei sexy. Si-a cumparat niste rochite faine tare, mulate si a zis ca e timpul sa las deoparte blugii si jachetele largi, ca am slabit destul.
Mi-am luat blugi mulati stramti pe picior pana jos (de obicei purtam largi) marimea 28, cizme inalte si botine (astea nu erau programate, dar cand am preturile reduse, nu am putut trece pe langa magazin).
Am probat si pantaloni scurti cu curea, marimea 38 picau de pe mine, 34 erau mici, 36 lipseau:(. (asta ca nu am pe nimeni care sa stie sa coase o pereche de nadragi;) )
Mi-am mai luat o jacheta de fleece, marimea 36-38.
SPORTUL meu din ultimul an a dat rezultate nesperat de bune!!! Plus ca ma simt super, psihic si fizic. Am uitat sa va spun, colesterolul meu a scazut de la 403 la 276 intr-un an si jumatate (ca de atunci nu l-am mai verificat). Si asta se datoreaza tot sportului.
Corina, te imti mai bine?? Sper sa se elimine tot nisipul si sa nu mai ai parte de dureri.
Aurishta, de acord cu tine, abdomenele sunt superr, tonifica, dar nici eu nu cred ca ajuta la slabit. Ce faem insa cu ... pielea de pe bustica?? Cand se duc multe kg, mai ales dupa sarcina, ... Sper sa se retraga si ea, ca nu imi place deloc, dac iau un slip mai scurt, parta pica peste el Sad

Haideti la sport, nu va lasati, se vor vedea rezultatele, chiar daca nu imediat. Vremea trece repede. Daca spun acum ca peste un an si ceva o sa am cu 10 kg mai putin, mi se pare... departe tare. Insa cand spun, de anul trecut am scapat de 10 kg, mi se pare super!!!
Nu uitati de apa, si... spor la sportarit!!

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 22 Feb 2012, 8:38 am

Clio_Ela a scris:
Aurishta, de acord cu tine, abdomenele sunt superr, tonifica, dar nici eu nu cred ca ajuta la slabit. Ce faem insa cu ... pielea de pe bustica?? Cand se duc multe kg, mai ales dupa sarcina, ... Sper sa se retraga si ea, ca nu imi place deloc, dac iau un slip mai scurt, parta pica peste el Sad

Pielea aia urata se trage ,incet-incet, singura. Cel putin la mine asa este. Smile Tot sportul este solutia pentru cine nu vrea cutit affraid Masajul ajuta si el,dar n-am rabdare No .Ma tot gandesc la Admina, am vazut ca ea prefera yoga.Pe mine ma omoara astea statice Shocked De cateva saptamani aminceput safac si stretching si acolo se sta mult wink ,amtimp sa-mi amintesc de toate cele Smile Totusi,ma simt asa de bine dupa ce termin incat ma motiveaza sa continui. Are si JM un DVD,Yoga Meltdown,poate incep sa ma uit peste el Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Mier 22 Feb 2012, 8:49 am

Pielea de pe burta se retrage, dar tot cu sport. Dupa prima sarcina, am ajuns la fel cum eram inainte, dupa 2 ani, inclusiv cu pielea de pe burta. Dupa cei 2 ani, nici nu zici ca nascusem. SI acum arata la fel burtica, are cercul acela care era in varful burticii cu bebe, dar nu ma las. Din proprie experienta si vorbind cu tipa care imi facea masaj anticelulitic, pielea/grasimea aceea se da jos doar cu sport. Masajul nu face mare lucru, pentru ca in locul respectiv nu prea exista suport pentru masaj.
Pai Ela, arati super, nu numai din poza dar si dupa masurile de la haine. Bravo! pupi
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Feb 2012, 11:00 am

Aurishta, yoga unifica mintea cu trupul si restul e tacere. wink Daca te pasioneaza exercitiile cardio e foarte bine pentru tine, dar pentru altul poate nu. Si nu tine de antrenament, daca ai suflu sistolic sau orice mica anomalie la inima nu este recomandat cardio, dar cati instructori intreaba antecedentele medicale.
Yoga, Pilates si stretching de orice fel, ca sunt destul de asemanatoare, la baza, sunt foarte sanatoase si formeaza niste muschi naturali, lini si lungi. Nu vei vedea muschii de culturist pe cineva care practiva pilates, ci un corp armonios, bine proportionat si foarte flexibil. De asemenea, prefer sa ma simt bine dupa o jumatate de ora de exercitii, sa fiu si relaxata si sa nu am febra musclara. Dupa yoga, desi imi lucreaza muschii intens, nu simt oboseala aceea, nu sunt asudata si epuizata. Plus ca mintea se calmeaza, se concentreaza foarte mult pe respiratie si zona pe care o lucrezi; iti relaxezi ceilalti muschi, cat ii intinzi la maxim pe cei vizati. Plus ca ajuta foarte mult la buna functionare a organismului: circulatie, oxigenare, organe interne, etc. E perfet pentru mine. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Mier 22 Feb 2012, 1:10 pm

Tot asta citeam si eu despre Pilates, Admina. Am o carte despre Pilates si ce trebuie sa faci, pozitii, streching, tot. Recunosc ca nu am rabdarea necesara sa o citesc, desi o tin la indemana. Poate ar trebui.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de StMihaela Mier 22 Feb 2012, 2:07 pm

Sa ma laud si eu:
02.01.2012 - 63 kg, talie 85 cm, bust 102 cm, solduri 98 cm, brat 33 cm, picior 58 cm, burta in punctul cel mai tuguiat (cam la 4 degete sub buric) wink 99 cm
30.01.2012 - 61 kg, talie 80 cm, bust 100 cm, solduri 98 cm, brat 30 cm, picior 56 cm, burta in punctul cel mai tuguiat 97 cm
16.02.2012 - 60,4 kg, talie 75 cm, bust 99 Sad cm, solduri 96 cm, brat 30 cm, picior 56 cm, burta in punctul cel mai tuguiat 95 cm
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Mier 22 Feb 2012, 2:22 pm

Clio-Ela , ma bucur sa aflu ca esti intr-o asemenea forma . love
Eu ma lupt sa o iau de la inceput . Pauza nu face bine de nici un fel . Parca m-am inmuita de tot . Si ce bine ma simteam acum doua saptamani !...
Am facut o pauza de trei luni la contraceptive si cred ca de acolo mi se trage foamea chinuitoare de care in sfarsit cred ca am scapat . Astept sa iasa salata ca nu-mi mai place nimic . Vreau la pascut ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de musetel Mier 22 Feb 2012, 5:02 pm

Mihaela, nu pot decât să te felicit. 10 cm în talie într-o lună jumate...super!!! Ce ai făcut?
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mier 22 Feb 2012, 7:16 pm

Ela, esti tare! cheers primul
Mihaela, bravo, schimbarile sunt semnificative! aplauze
Admina draga, multumesc pentru lamuriri, cred ca sunt cam prea agitata, mi-ar prinde bine niste liniste, macar la sala de sport wink Prietena si colega mea de sala este mare fan Yoga, dar de cate ori face, pe mine nu ma prinde, ma refugiez pe vreo bicicleta pana trece "pericolul" Smile O sa aprofundez subiectul, imi pare a fi interesant, deocamdata incerc sa-mi temperez ritmul interior cu stretching Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Feb 2012, 7:41 pm

Danae, nu e de citit, e de incercat orice in viata, macar odata. wink Nu ai cum sa stii daca iti place, daca nu incerci. Asa m-am captusit eu sa fiu fan yoga, am incercat sala, aerobic, tae-bo, pilates si m-am oprit la ce-mi place si mi se potriveste. Aurishta deja si-a gasit vocatia, la fel si Ela, nu prea mai are rost sa incerce din restul, daca deja sunt indragostite de ce fac. hug
Mihaela, ce ai facut? Nu ne lasa in suspans...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de StMihaela Mier 22 Feb 2012, 10:48 pm

Am incercat sa fac, macar din 2 in 3 zile wink macar 15 din cele 30 minute de exercitii a lui Jillian cea rea (Aurishta stie hug ) Am mai facut cate o pauza de o saptamana... Embarassed dar m-am straduit.
Beau mult chefir. Uneori ma timite la "toilet" de 3-4 ori pe zi, depinde ce mananc, dar ma simt foarte dezumflata si usurata.
Kilogramele nu e meritul meu ca le-am dat jos. Am fost bolnava doua zile pe la inceputul lui ianuarie si vreo trei de raceala pe la sfarsit. Au fost cinci zile in care nu am mancat nimic, abea reuseam sa tin ceaiul sau apa in stomac, baute cu guri mici si dese, ca sa nu ma deshidratez. In final ajunsesem la 59 kg, si de atunci nici nu ma mai indop foarte mult. Stomacul, odata micsorat, nu mai primeste aceeasi cantitate de mancare (decat daca insisti) si am profitat sa-mi mentin portiile de mancare de marimea unui pumn.
Adevarul este ca nu am facut nimic special, dar cele cateva minute de miscare si chefirul baut cu regularitate (si in cantitate mare, de la jumatate de litru la un litru pe zi).

PS: Un secret pe care sa nu-l spuneti la nimeni: cred ca a fost si un factor psihic - in 18 februarie am fost invitati la o nunta. La care trebuia sa vina si fosta lui wink Ea nu a venit boo iar eu am ramas cu noile masuri.
Si cum zice americanul: and keep counting. In jos, normal hug
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 22 Feb 2012, 11:52 pm

Mihaela, felicitari!!! waw, 10 cm in talie e o reusita mare...
La mine au plecat greu tare cm. de acolo Smile

Sa te mentii, dar sa faci sport si sa lasi deoparte stresul, ca nu e bun.
Fetelor, eu de miercuri pana miercuri Smile am avut 6 ore de zumba. Supliniri plus cursurile mele. Mai nou nici nu ma mai chinui cu coreografia, azi imi ramasese timp pt inca o melodie, si nu aveam nimic pregatit, AQm improvizat un merengue-cardio si a iesit super Smile
Imi e lene sa ma urc pe cantar (adica pe WII, ca acolo fac "Körpertest"), dar cred ca au mai fugit ceva kg in ultimele doua saptamani, De centimetruit nu ma centimetruiesc;) tot de lene. Sambata sau duminica insa.

Admina, nu stiu cum e cu suflul sistolic sau malformatii la inima, insa dupa un preinfarct sau infarct miocardic se recomanda cardio. Bicicleta sau ce o fi. Bineinteles la inceput sub supravegherea medicului, cu EKG -test de toleranta la efort. La inceput mai putin, si apoi din ce in ce mai mult.
Eu am fost la inceputul lunii la controlul general, si bineinteles ca a venit si randul EKGului pe bicicleta. internistul la care merg a fost super multumit, si mi-a spus ca daca pot, sa fac cardio (la mine e Zumba) si de 5-6 ori pe sapt. Asta dupa preinfarct la 31 de ani, stres mult si clar nici un chef si timp de sport.

De cand am inceput cu zumba e totul super, ma simt bine, analizele s-au imbunatatit incredibil si sunt... "la fel de frumoasa pe dinauntru ca si pe dinafara" Smile) asa mi-a zis internistul. (adica inima, ficat, tiroida...) nu va ganditi la ginecolog:))
Iar ma laud, vad ca o fac cam des in ultima vreme Smile

Admina, Pilates si stretching+relaxare imi place enorm sa fac, si deocamdata reusesc la sala, insa in aprilie mi se termina contractul si nu il mai innoiesc. Oi vedea, daca la una din salile unde am Zumba au curs de Pilates inainte/dupa ora mea as face in continuare.

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Joi 23 Feb 2012, 7:23 am

Clio_Ela a scris:

De cand am inceput cu zumba e totul super, ma simt bine, analizele s-au imbunatatit incredibil si sunt... "la fel de frumoasa pe dinauntru ca si pe dinafara" Smile) asa mi-a zis internistul. (adica inima, ficat, tiroida...) nu va ganditi la ginecolog:))
Bine ca ai specificat rade , cine stie...cu doctorii astia.... rade
Ma laud si eu ca si tine wink , sunt intr-o stare de sanatate exceptionala! Alerg pe scari cele trei etaje fara sa simt cel mai mic disconfort. Ma bucur asa de mult ca am gasit aceasta formula pentru un stil de viata sanatos cum nu va inchipuiti! kiss
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de StMihaela Joi 23 Feb 2012, 9:13 am

Clio_Ela a scris:Mihaela, felicitari!!! waw, 10 cm in talie e o reusita mare...
La mine au plecat greu tare cm. de acolo Smile


De acolo am dat cel mai mult ca era de unde Smile
Acum probabil va trebui sa trag mai greu si mai organizat ca sa nu stagnez sau, mai rau, sa nu pun la loc.
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Joi 23 Feb 2012, 9:24 am

Mihaela, felicitari, si eu m-am mirat mult ca ai dat asa repede din talie. De obicei acolo sta bine lipit. Ehh, acum nu iti doresc o alta invitatie cu exa rade insa tine-o tot asa!!!
Pentru yoga ma uit si eu sa merg la o sala, la fel sa incerc, nu am incercat niciodata dar cine stie. Am incercat salsa, tango, nu mi-a placut, nu m-a atras. Cred ca sunt si zgarcita zid zid ma uit la fiecare banut cheltuit pentru mine. Dar trebuie sa fac ceva. Azi sun la o sala cu zumba sa vad daca imi convine pretul sa incerc si pe asta. Eu vreau sa fie si aproape de casa, sa nu stau in trafic, na!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Vin 24 Feb 2012, 11:10 am

Mihaela, felicitari si la mai mult! pupi
Admina, pilates am incercat cu ani in urma cu o prietena si m-am plictisit de moarte. Tot Tae-Bo e de mine. Imi place si ma simt bine. Si combin exercitiile abs cu mai multe. Iar de citit din cartea despre pilates, no way, nu am timp deloc cu fetele. zid Poate dupa ce mai creste Bela.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Mar 2012, 7:22 pm

A gasit fiica mea o asa-zisa dieta zid care se potriveste perfect la "ASA NU!":
The Rainbow Diet

Luni (alb) -

Mic dejun: 1/2 un măr. (40.5 calorii)

Pranz: 1/2 un măr. (40.5 calorii)

Cina: 1 castravete

Total = 105 calorii

Marţi (galben) -

Mic dejun: 1 banana. (108.5 calorii)

Pranz: 1 banana. (108.5 calorii)

Cina: 1/2 ceasca de porumb (66 calorii)

Total = 283 calorii

Miercuri post

Joi (portocaliu) -

Mic dejun: 1/2 o portocala (31 calorii)

Pranz: 1/2 o portocala (31 calorii)

Cina: 1 morcov (26 calorii)

Total= 88 calorii

Vineri (roşu) -

Mic dejun: 1/2 ceasca de capsuni (21,5 calorii)

Pranz: 1/2 ceasca de capsuni (21,5 calorii)

Cina: 1/2 ardei rosu (16 calorii)

Total = 59 calorii

Sâmbătă (violet / albastru) -

Mic dejun: 10 de afine (8 calorii)

Pranz: 10 de afine (8 calorii)

Cina: 10 zmeura (24 calorii)

Total = 40 de calorii pe zi

Duminica (verde) -

Mic dejun: 1/2 ceasca de struguri (57 calorii)

Pranz: 1/2 ceasca de struguri (57 calorii)

Cina: 1 ceasca de salata (7 calorii)

Total zilnic= 121 calorii

Săptămânal = 696 de calorii!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Mar 06 Mar 2012, 7:34 pm

Moarte curata ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Mar 06 Mar 2012, 7:36 pm

corina corina a scris:Moarte curata ! rade
Dar colorata! rade
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Mar 2012, 8:13 pm

corina corina a scris:Moarte curata ! rade
Zici ca-i regim de exterminare rapida si fara esec!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Mar 06 Mar 2012, 8:32 pm

Ziua de miercuri da rezultate sigur !!!
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de lucky Mar 06 Mar 2012, 8:39 pm

Eu daca mananc intr-o zi ce e scris pt toata saptamana nu ma satur. La mine asta este doar pentru o masa.(micul dejun rade )
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Mar 2012, 8:41 pm

corina corina a scris:Ziua de miercuri da rezultate sigur !!!
rade Aia este ca sa compensezi dezmatul de luni si de marti! rade
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de elenaxx Mar 06 Mar 2012, 8:51 pm

buna seara dragelor. aurishta, asta e regim, exterminare? rade
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Mar 06 Mar 2012, 8:54 pm

elenaxx a scris:buna seara dragelor. aurishta, asta e regim, exterminare? rade
zid Simona mea l-a gasit pe un site! Daca si ea a fost revoltata ,la 13ani, ce sa mai zicem noi?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) - Pagina 4 Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB