Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Haideti sa slabim ! (7) EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Haideti sa slabim ! (7) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Haideti sa slabim ! (7) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Haideti sa slabim ! (7) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Haideti sa slabim ! (7) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Haideti sa slabim ! (7) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Haideti sa slabim ! (7) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Haideti sa slabim ! (7) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Haideti sa slabim ! (7) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Haideti sa slabim ! (7) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Haideti sa slabim ! (7) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Haideti sa slabim ! (7) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Haideti sa slabim ! (7) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Haideti sa slabim ! (7) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Haideti sa slabim ! (7) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Haideti sa slabim ! (7) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Haideti sa slabim ! (7) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Haideti sa slabim ! (7) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Haideti sa slabim ! (7) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Haideti sa slabim ! (7) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Haideti sa slabim ! (7)

+35
Day
mnarcisa
ivanoiuadela9
clodi
gabriela1554
valentinadof
piciul
LYNDA
cristinamihaela
diblaru maria
diada
Karina33
geany
ema
SilviaDumitrescu
Uca
juliennej
myky7robc
jessica
elenaxx
lucky
StMihaela
annamaria26985
ioana soare
ancabanu
Admina
ALICET
Kristina
aurishta
Chirrox13
musetel
corina corina
danae
danniela
Clio_Ela
39 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 26 Ian 2012, 12:53 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


******************************************************



Chirrox13 a scris:

A 4a masa pana la ora 20 o sevesc...(de obicei o servesc cand vine sotul de la job si ...o cam depasesc zid )
-fructe, peste, paste (le fierb cat scrie pe ambalaj, maxim 6 minute, preferam spaghetele, leguminoase(mazare,naut, linte), orez/cartofi cu legume fierte/proaspete

Dupa masa aceasta servim ceai.

Eu la prajiturile de casa folosesc faina alba, iar la gatit deloc....piureul de spanac il las asa fara faina, si cu rantasuri nu, pastele fainoase nuu ...(sa nu le vad, la fel si prajelile )....
(asta tot Chorrox a scris)


Chirrox
, pastele fainoase (aici intra si spaghetele), chiar daca ai scris ca nu vrei sa le vezi... le consumi seara, tu ai scris.
Ma iertati slabutzelor, dar nu m-am putut abtine. Tre sa mai recitim ce postam, ca altfel ne contrazicem pe noi insene...

Edit:
Pentru ca aseara imi alunecau pantalonii , mi-am masurat talia! Am ajuns la 72 cm. E ok zic eu.

Musetel, inceputul e greu, cum zice Aura. Incearca, nu te speria, si ai sa vezi rezultatele curand.
Pentru orice e nevoie de exercitiu.

Mult spor!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Vin 27 Ian 2012, 5:38 pm, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Joi 26 Ian 2012, 1:07 pm

Slabanoagelor!! A-ti inceput sportul numit limbarnita??? rade Glumesc!

Eu sunt intr-o faza nasoala: depresie, nervi, perioada, febra musculara, dureri de cap si ultima de gat zid Nu mai zic ce pofte am!!! Dintotdeauna am avut pofte in perioada ciclului dar in ultima vreme cred ca sar calul. M-oi apropia de batranete si altele nu stiu.... Insa sper sa fie doar o faza!
% kg in doua saptamani jumate mi se pare mult! Dar daca le-ai pus tot in acelasi timp e posbil sa le pierzi la fel de usor! Numai ca sa ai grija.
Pana una alta, spor la slabit!
Ah, am uitat, Corina ma bucur ca sotul te intelege si gatesti pentru tot familionul la fel, conteaza foarte mult! Mai ales la selfesteem!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danae Joi 26 Ian 2012, 1:45 pm

Daca dansez cu fetele se pune ca sport? Laughing

Ela, si eu sper sa nu fie yo-yo. Vedem! Deocamdata ma simt bine si iesim la zapada azi, sper.
Bafta la slabit si sport! Va pup.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de corina corina Joi 26 Ian 2012, 2:05 pm

Daniela , si eu ma bucur pentru mine , dar am zis... deocamdata . Daca am sa schimb meniul prea mult sigur am sa-l pierd...in bucatarie . Dar vad eu cum ma descurc . Si asa de ani buni mananca iarna sunca de pe un porc rade si eu si fata nu-i tinem companie , decat cateodata de pofta (asa o bucatica-doua ). Si tot el e cel care persista la 80 si ceva de kg de muuulti ani .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de musetel Joi 26 Ian 2012, 2:35 pm

Păi ştiu şi eu că aveţi dreptate cu exerciţiul, dar poblema la mine e constranţa. De cele mai multe ori, nu apuc bine să îmi intru în ritm, că se întâmplă ceva şi se schimbă programul.

Astă vara eram zilnic la 8 jumate dimineţa în parc. Gâguşca în cărucior se uita la frunze şi eu îmi făceam exerciţiile pe saltea sau săream coarda. Apoi şi-a schimbat programul, a venit şi frigul şi nu am mai putut ieşi la sport în aer liber.
Spre toamnă, începutul iernii au început să alerg... Partea proastă era că dacă mergeam de dimineaţă, cum plecam se trezea şi Muşeţica şi urla frate la tată-său în braţe de nu e adevărat.
Cred că important este, indiferent de program, să fac mişcare, multă mişcare , indiferent ce este. Sper de data asta să mă ţină fără întreruperi.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Chirrox13 Vin 27 Ian 2012, 1:07 pm

Clio_Ela a scris:
Chirrox13 a scris:

A 4a masa pana la ora 20 o sevesc...(de obicei o servesc cand vine sotul de la job si ...o cam depasesc zid )
-fructe, peste, paste (le fierb cat scrie pe ambalaj, maxim 6 minute, preferam spaghetele, leguminoase(mazare,naut, linte), orez/cartofi cu legume fierte/proaspete

Dupa masa aceasta servim ceai.

Eu la prajiturile de casa folosesc faina alba, iar la gatit deloc....piureul de spanac il las asa fara faina, si cu rantasuri nu, pastele fainoase nuu ...(sa nu le vad, la fel si prajelile )....
(asta tot Chorrox a scris)


Chirrox
, pastele fainoase (aici intra si spaghetele), chiar daca ai scris ca nu vrei sa le vezi... le consumi seara, tu ai scris.
Ma iertati slabutzelor, dar nu m-am putut abtine. Tre sa mai recitim ce postam, ca altfel ne contrazicem pe noi insene...

Edit:
Pentru ca aseara imi alunecau pantalonii , mi-am masurat talia! Am ajuns la 72 cm. E ok zic eu.

Musetel, inceputul e greu, cum zice Aura. Incearca, nu te speria, si ai sa vezi rezultatele curand.
Pentru orice e nevoie de exercitiu.

Mult spor!!!!!!!!!


Da, Ela....Sus de tot unde scrie ä 4a masa" e dieta sugerata de colega mea asta nu inseamna ca o si tin 100% (nu mananc prajeli si paste fainoase decat ocazional, cand la soacra in vizita)....este o dieta ca are 3 ani vechime, am testat-o, tot urmand-o am ajuns la concluzia ca nu e bine pentru mine(sanatate mea) ca seara sa mananc pastele fainoase (le-am inlocuit cu peste), prin urmare la aceasta masa de seara am scos pastele pentru ca in loc sa rezolv problema cu constipatia mai rau o agravez....nu am vrut sa ma contrazic singura, si pe aceasta cale iti multumesc ca ai postat din nou cele spuse de mine pentru a clarifica situatia pupi ..
...Vad ca fetele din Germania sunt mai perfecte(mai "profi") decat altele (poate o fi ca sunteti de mult timp acolo) ...
...Si eu am ajuns la 70 cm fara zumba. Smile ..dieta, ceaiurile care imi mie imi fac bine, rezolva zilnic problema constipatiei, desi ar trebui mers la un medic de specialitate, timpul nefiind de partea mea mereu (fiecare persoana care metabolismul ei) si miscare cat imi permite programul din acea zi (aprox.30 min)..Atentie la sanatate, o pretuim mult atunci cand suntem bolnavi/bolnave.
Spor la slabit fetelor si sanatate cu baxul!! kiss
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de musetel Sam 28 Ian 2012, 1:22 pm

Hei, slăbuţelor!

Azi am ajuns la patinoar şi a fost grozav, m-a muncit, nu glumă. Mă simt excelent şi sper să ţină vremea (adică să nu plouă), să mai merg de câteva ori iarna asta.

Însă, încep să cred că dacă nu reduc din caloriile ingurgitate, nu am şanse să dispară aripioarele din talie, chiar dacă prin sport îmi antrenez muşchii, ligamentele, devin mai flexibilă şi mai sănătoasă.

La primăvară, categoric mă reapuc de alergat. Defapt, după cum e vremea pe aici, aş putea începe şi acum. Apropo de alergat şi slăbit, de câte ori mă descurajez, citesc blogul unui actual maratonist, fost supraponderal care a reuşit să slăbească 35 de kg. aici e linkul
Sunt puţine site-uri care mă inspiră spre mişcare, dar asta chiar e de folos.

În rest, cred că e cazul să ne îngrijim de sănătatea celor dragi. Pe lângă obiceiul unei alimentaţii sănătoase, cred că trebuie să-i deprindem să facă sport. Şi dacă pe bărbaţi e mai greu să-i schimbăm, că au fost educaţi de părinţii lor, mai avem o şansă cu copii noştri. Sper ca fiica-mea (şi copiii care vor urma) să aibă sportul în sânge, un refelx... ca şi spălatul pe dinţi.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Sam 28 Ian 2012, 3:08 pm

musetel a scris:Hei, slăbuţelor!

În rest, cred că e cazul să ne îngrijim de sănătatea celor dragi. Pe lângă obiceiul unei alimentaţii sănătoase, cred că trebuie să-i deprindem să facă sport. Şi dacă pe bărbaţi e mai greu să-i schimbăm, că au fost educaţi de părinţii lor, mai avem o şansă cu copii noştri. Sper ca fiica-mea (şi copiii care vor urma) să aibă sportul în sânge, un reflex... ca şi spălatul pe dinţi.
Asa vreau sa fac si eu cu ai mei Smile
Cat despre reducerea caloriilor, nu ti-as recomanda fiindca aduce asupra ta un stres greu de suportat, vesnic calculezi, cantaresti, te auto-flagelezi pentru 'depasiri".... zid Mai bine incepe cu micsorarea portiilor de mancare (daca ai ce micsora, bineinteles Smile ) si incearca sa faci schimbari pe care sa le poti mentine pe termen indelungat. La mine la sala vorbesc cu multe femei care se "lupta" cu kilogramele si astaeste o problema generala: ele fac un efort pe termen scurt ca sa slabeasca, multe chiar reusesc, dar odata ce se intorc la obiceiurile alimentare de dinainte, isi "recapata" spectaculos formele durdulii. Sportul si dieta trebuie sa mearga mana in mana pentru a avea rezultate de durata.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Sam 28 Ian 2012, 3:51 pm

Aurishta, ai pus punctul pe I. Multe dintre noi vrem sa slabim rapid, sa ne mentinem asa dar sa ne intoarcem la vechile obiceiuri!!! Hi, hi, hi, ce bine ar fi sa se si poata!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Kristina Sam 28 Ian 2012, 6:02 pm

Dragele vreu niste exercitii pentru talie si bust! ce as putea face?
Vreau sa spun ca am pieptul maaaare si daca stiti ceva exercitii pentru al tonifica/ micsora
Spre surprinderea mea inca reusesc sa nu pap prostioare, zilele astea am gustat niste cioco, dar cred sa pofta se trage de la ciclu siii am facut si ceva eliptica 25-30 min pe zi! Smile

Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 28 Ian 2012, 6:23 pm

Hallo slabutzelor!!!

Eu raportez azi. Am schimbat ziua de cantareala, pentru ca duminica nu mai reusesc decat dupa pranz, si nu imi place Smile. Saptamana asta numai 300 de grame minus, adica nimic, pt ca 1 kg plus/minus poate fi si la o zi diferenta, depinde cat mananci. Asa ca nu se pune.
Dar ma mentin, de cateva luni sunt la greutatea de acum (desi hainele sunt tot mai largi).
In ultima vreme am intins coarda cu grasimile seara. Adica slaninutza cu ceapa si clar, paine, ca fara nu merge. Nu stiu ce e cu poftele astea, ca de vreo luna pap asa cam la 3 zile. (asa e daca am primit slaninutza buna din Romania, dar mai am putina, sapt asta o termin). Problema e cu colesterolul, nu cu depusul sunculitzei, ca aia vad ca nu se mai pune. Cu dulciurile merg inainte, le mananc si seara, acum chiar nu mai tin cont decat sa fie sanatoasa mancarea (nu imi spuneti ca ma contrazic, ca slaninutza aia e exceptie, doar in perioada de acum). Ma refer la alimente sanatoase, nu alimente care nu ingrasa. Mananc si paste fainoase, si cartofi, si orez si paine, de cele mai multe ori seara tarziu. Corpul meu se pare ca le consuma bine, stie ca fac sport, si stie si ca primeste destula mancare cat sa nu isi faca rezerve. Smile

Musetel, spui bine, trebuie sa avem grija si de familie, nu numai de noi. La mine e invers, sotiorul meu a inceput cu sportul si tot el face si cu Victor (pruncul cel mare) flotari si abdomene in fiecare zi. Victorelul meu nu facea acum cateva luni decat 4-5 flotari, iar acum face 34 fara pauza. Si vrea tot mai mult. Iar Leon, mititelul meu face deja gimnastica la sala de sport la grupa de "ursuleti tumbareti", mergem in fiecare vineri.

Corina, cum merge cu zumba? Tot inainte de pranz faci? Acum singura, cat e Corinuta la scoala, sau ati mutat ora? (asta ca sa stiu la ce ora te deranjez cu povestile ;) )
Eu am cereri, ati auzit precis melodia lui Michel Telo Ai se eu te pego, cursantele ma bat la cap sa fac o coreo, ca e nebunie cu cantecul asta. Nu e usor, m-am mai uitat si pe net, majoritatea fac pasi de Cumbia, si asta e Axe, seamana cu samba dar e mai lenta. Greu daca vrei sa faci ceva ca lumea...

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Kristina Sam 28 Ian 2012, 7:20 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ai vazut video-ul de mai sus? poate te inspira Smile
Mie imi place mai mult varianta cantata de Inna, scuze de offtopic

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Sam 28 Ian 2012, 7:35 pm

Kristina a scris:Dragele vreu niste exercitii pentru talie si bust! ce as putea face?
Vreau sa spun ca am pieptul maaaare si daca stiti ceva exercitii pentru a-l tonifica...
Eu iti recomand asta:
Este doar prezentarea, dar daca ai cum sa procuri DVD-ul, eu ti-l recomand cu tarie. L-am probat eu insami si am vazut si rezultate deosebite la colegele mele. Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Kristina Sam 28 Ian 2012, 7:51 pm

Aurishta, multumesc mult dar cred ca inca nu am curajul sa incerc exercitii de JM Smile
Mai am inca o nelamurire, morcovul este carbohidrat?


Ultima editare efectuata de catre Kristina in Sam 28 Ian 2012, 8:01 pm, editata de 1 ori
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Sam 28 Ian 2012, 7:52 pm

Morcovul fiert are un indice glicemic mare, dar daca il consumi crud nu este nici o problema.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 29 Ian 2012, 1:18 am

Kristina, multumesc!
din pacate nu pot vedea primul video, e blocat, din cauza drepturilor de autor Sad
Dar am vazut cateva, nu de zumba, ci dansul Axe. Culmea e ca il aveam explicat pe un DVD de la zumba ZIN, dar nu imi sarise in ochi, nu mi s-a parut asa interesant pana sa apara nebunia cu melodia lui Telo. Imi place si varianta Innei (nu am apucat sa caut, din ce tara e inna??)

Corina
, hai si tu la Sambuit, nu numai la zumbait Smile
Nu ma las pana nu invat bine Samba. Zic bine, pt ca asa incetisor merge ;)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 02 Feb 2012, 1:00 am

Hallo slabutzelor!!!
Hello????

Sunteti toate la sport si dieta, nu mai e timp de scris??? Dar apareti, fiecare cu 10 kg minus peste o saptamana ;)
Totul ok la voi?? Pe frigul asta e bun sportul, ne mai pune sangele in miscare si ne mai incalzeste:)

Eu am tras chiulul de la Pilates si "burta-Killer"Smile marti, dar azi am zumbait la ora mea. Vineri am o ora la un alt fitness studio, nu vroiam sa mai iau, insa e din doua in doua sapt, as face cursul prin rotatie, cu alta antrenoare, care nici ea nu vrea sa aiba ogligatia asta in fiecare vineri.

Fug la baie, ca ziua nu reusesc, cred ca dorm in cada vreo doua ore ...

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ALICET Joi 02 Feb 2012, 11:30 am

Aurishta, imi poti spune te rog care din cd-urile JM lucreaza in mod special bratele?
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de danniela Joi 02 Feb 2012, 11:39 am

Eu sunt la raport....dar nu am ce raporta!!!! Aseara copii din dotare mi-au carat bicicleta in dormitor si mi-au sters-o de praf, deci nu mai am scapare. Mi-am "sclantit" un muchi la gat, nu va spun ce fel ma doare, dar fac masaj si sper sa imi treaca, cu dieta is la zi, m-am apucat de Rina iar ca imi dadusem peste cap metabolismul, adica am uitat sa manac fructe din cand in cand si ofcors problema constipatiei a aparut.
Pe cantarul numit "Relu" nu ma urc inca, mai astept!


Predau legatura!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Feb 2012, 11:43 am

ALICET a scris:Aurishta, imi poti spune te rog care din cd-urile JM lucreaza in mod special bratele?
"No more trouble zone" si "Shred with Weights". Exercitiile sunt pentru modelarea globala a corpului, dar acestea doua pun, parca, accentul mai mult pe trenul superior. Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ALICET Joi 02 Feb 2012, 11:50 am

Multumesc, o sa le caut si eu.Se gasesc pe la noi?
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Joi 02 Feb 2012, 12:44 pm

Eu le-am descarcat de pe torente Embarassed
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de ALICET Dum 05 Feb 2012, 9:49 am

Am facut ieri un shred with weights haltere
Sunt praf.
Ultimele exercitii nu le-am facut, ca la momentul asta mi se par imposibile.
Maine incerc si No more trouble zone.O sa le alternez ca sa nu ma plictisesc
ALICET
ALICET
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 150
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 22/05/2011

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Admina Dum 05 Feb 2012, 11:20 am

Am gasit un articol interesant despre diete, cu o abordare psihologica: Diete pentru o viata... netraita

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de aurishta Dum 05 Feb 2012, 3:28 pm

ALICET a scris:Am facut ieri un shred with weights haltere
Sunt praf.
Ultimele exercitii nu le-am facut, ca la momentul asta mi se par imposibile.
Maine incerc si No more trouble zone.O sa le alternez ca sa nu ma plictisesc
Bravo, felicitari! Ai facut doar nivelul 1 , sper?! "No more trouble zone" este foarte lung, dureaza cam o ora executia completa! Ca sa-ti fie mai usor, poti lucra exercitiile separat, pe grupe musculare, in functie de conditia ta fizica. Din experienta am constatat ca este optim sa ramai pe un set de exercitii 3-5 antrenamente, ca sa se "aseze" rezultatele si sa poti imbunatati calitatea miscarii. Eu schimb setul in fiecare saptamana si, astfel, nu se instaleaza rutina.
Admina, foarte interesant articolul! study
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Haideti sa slabim ! (7) Empty Re: Haideti sa slabim ! (7)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB