Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

+13
CCristinaC
pavady
SilviaDumitrescu
mykya
ionela stefan
margelutamea
Day
fizicuta
mikelle
Cristache
aleinad
europolis
firicel
17 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Day Lun 17 Ian 2011, 4:07 pm

Spor la trebi si de la mine!Saptamana asta o am chiar plina:azi si maine martisoresc,ca m-a mancat undeva sa ma inscriu la selectia pentru targul martisorului la MTR,miercuri si joi planuri si proiecte,vineri plec la Bucuresti,ca sambata am cursul de fimo la Edora.Adica predau! hug E prima oara,sa-mi tineti pumnii,ca deja ma ia cu emotii!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Lun 17 Ian 2011, 4:12 pm

Day, ce ma bucur pentru tine si pentru participarea la MTR si pentru cursul de fimo!Si eu imi doresc de multi ani sa particip la MTR la astfel de targuri dar niciodata nu ma avut curajul necesar.Poate pe viitor....In ce priveste cursul suntem aici ura ura ura
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de europolis Lun 17 Ian 2011, 5:32 pm

Buna seara Ialomita oriunde te-ai afla hug
Vai Doina ce ma bucur pentru tine pupi iti tin pumnii, asteptam detalii dupa hug
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de pavady Lun 17 Ian 2011, 9:11 pm

day stai linistita. o sa fie bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Lun 17 Ian 2011, 9:32 pm

Adriana ,tu ce bantui pe forum?Pune mana si invata ca un copil cuminte wink Ia vezi ca-ti dau bataita bataita Cand ai examen?Eu vineri primul si apoi la sf.saptamanii viitoare. pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Day Mier 19 Ian 2011, 10:01 pm

Bafta,fetelor!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Mier 19 Ian 2011, 10:07 pm

Mutumim, Day pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de pavady Joi 20 Ian 2011, 9:00 am

examenele le incep Sambata pe 22.01. si am in fiecare ziiiiiiii , pana pe 03.02. inclusiv.
uite asa o sa bat drumul in fiecare zi pana la Slobozia.
nu stiu cum o sa fac, ca imi este destul de greu. dimineata voi fi la servici, iar dupa-amiaza lla examen, ma intorc de la examen si ma apuc de invatat pentru urmatorul de a doua zi.
si sincer, am nevoie de foarte mult noroc semestrul acesta ca sa trec fara nici o restanta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Day Lun 24 Ian 2011, 11:46 am

Gata,m-am intors!Am tinut cursul de Fimo,m-am inscris la MTR,am facut si o tura prin mallurile bucurestene.Si acum pe rand.Mai fetelor,am fost incantata sa predau tehnica millefiori unor doamne si domni extraordinar de receptivi.E o tehnica destul de dificila si a mers totul struna.Sunt extaziata!Cand vor pune imagini pe site,va trimit sa le vedeti.
La MTR am cautat de am turbat usa pe care trebuia sa intru pentru a ajunge la biroul unde primeau mostrele.Dupa vreo 20 de minute de intrebat din gura in gura,am intrat,am gasit oamenii in pauza de masa si doar am dat plicul cu mostre.Astept raspuns daca am fost selectata abia pe 15 feb....
Pe la malluri m-am plimbat de amorul artei,ca,desi erau muuuulte reduceri,nu m-am lipit de nimic.
Deci m-am intors acasa cu toate sarcinile indeplinite cu succes,multumita de mine.
Voi ce ati mai facut?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Cristache Lun 24 Ian 2011, 2:07 pm

buna ziua Ialomita.
Day, am fost si eu la Buc si m-am intors aseara cu emotii maaaari la drum. era derapata o masina de dezapezire si o bucata de drum am mers prin zapada.
si cand am ajuns acasa mai era si pana de energie in tot cartierul, si nu mergea interfonul, ca si asta e pe curent Smile. si stateam ca miloagele sa iasa cineva sa ne deschida. Euro, la tine n-a picat curentul aseara?
ce ti-e si cu tehnologia asta, pica ceva si ramanem blocati.
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Joi 27 Ian 2011, 6:29 pm

Dragele mele ialomitence,sunteti inzapezite sau inghetate de pe-aici nu dati decat din An in Paste?Nimic de barfa,nimic de lauda,nimic de ....nimic?!
Ia treceti voi si mai semnati condica din cand in cand si mai povestiti ce ati mai facut! tricot cos croset cusut
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de fizicuta Joi 27 Ian 2011, 6:52 pm

Merci sa traiti..........sefa wink wink love
...permiteti sa raportez:
-de maine intru in vacanta!
-tot de maine voi avea timp sa crosetez si sa misun pe net rade
..vreau sa termin o hainuta ptr o pustoaica si sper sa o pot posta pe forum la finalizarea ei
..........vin si eu cu o propunere ptr voi:sa ne intalnim la Slobozia intr-o zi de duminica ........dupa ce se mai incalzeste hug
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Joi 27 Ian 2011, 7:04 pm

Gata ,doamna profesoara! 😉O sa ne intalnim dar sa vina caldura dupa cum bine zici ca io una sunt foarte "rea "de frig pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de fizicuta Joi 27 Ian 2011, 7:17 pm

prietenie ............pana nu da firul ierbii mai este putin,asa ca.....astept cu nerabdare!
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Joi 27 Ian 2011, 7:21 pm

Si eu abia astept sa treaca iarna!Nici cu soarele de primavara nu-mi place foarte mult ca se vede tot praful in casa peste tot rade si cum cu astenia de primavara sunt "la zi "in fiecare an,nu prea am chef de smotru pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de pavady Vin 28 Ian 2011, 8:29 pm

sa stiti ca si eu vreau.............
sa ma anuntati si pe mine cand se stabileste intalnirea la Slobozia. ca deja de o saptamana fac Slobozia (naveta Urziceni-Slobozia) zilnic.
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Vin 28 Ian 2011, 8:37 pm

Adriana,mergem mai la primavara incolo,sa se incalzeasca nu acum pe gerul asta.Hai ca nici nu te-am salutat,am intrat direct ca rama in asfalt rade
pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de fizicuta Vin 28 Ian 2011, 8:42 pm

kiss sper sa reusim sa punem in practica si sa ne cafelim pe la o terasa prin slobozia..dar cu o conditie:sa fie cald!!!! wink
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Vin 28 Ian 2011, 8:56 pm

Si sa stam la o sueta...sa impartasim din experienta noastra in ale handmade-ului Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de fizicuta Vin 28 Ian 2011, 9:46 pm

lol! .......si cum eu sunt o 'mutulica'... barfa
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de pavady Sam 29 Ian 2011, 11:30 am

ok. nu are importanta cand (cald sau rece), importanta este sa fie intr-o duminica.
pavady
pavady
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 131
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Day Dum 30 Ian 2011, 9:54 am

S-a facut!Sunt foarte de acord,dar o s-o insarcinez pe Euro sa ma anunte si pe mine telefonic,ca eu mi-s mai cascata din fire si s-ar putea sa uit. rade
La mine totul perge conform planurilor:martisoare la greu,margeluse,planificare pentru workshopul urmator,iar intre timp,imi mai strecor,cu greu,si husbandul in programul meu Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Day Mier 16 Feb 2011, 5:01 pm

Hei,fetelor,pe unde v-ati ascuns?Ocupate ,presupun,pentru martisor!!!!Ce ne mai impartasiti?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de firicel Mier 16 Feb 2011, 5:21 pm

Day,spun prezent ca am terminat si cu masa si cu baia si cu tot acum stau si crpsetez.Mai am putin si mai termin o caciulita de baiat>Le postez cand termin!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de fizicuta Mier 16 Feb 2011, 7:28 pm

zid nu mai am timp ptr lucru...........sper sa scap de perioada asta asa de agitata si sa pot sa ma relaxez crosetand....
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 62
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita - Pagina 6 Empty Re: Carte de oaspeti:forumistele din judetul Ialomita

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB