Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyIeri la 09:51 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 09:43 Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:36 Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:32 Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:24 Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 17:21 Scris de mlizeta

» Pirogravura
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 09:59 Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:46 Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:41 Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 18:36 Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 16:11 Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:46 Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 22:37 Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:06 Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:17 Scris de alesianicolau


Masinile noastre de cusut - cap 1

+47
ioana soare
Lia33
annelise
mes
totolina
RalucaS
diane
dandana
Adriana13
livia1981
Diana
alexya
alyna
dana_mi16
ciresicca
Clio_Ela
DANIELA.I
cleo
ariana
babuscky
geany
jeni_m
lora17
lizbethlizz
kla78
zylv
loremunteanu
andreeaX
luiza
postoleirina
danutzii2
anne-marry
sayuri
arime
tomari
vilcris
mary
Admina
Dionisia
lorinaoo1
comun
MihaelaT
Ania
duchess
cris69
Camy
diada
51 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Iun 2009, 12:31

Ela, scuze, am mai vazut poza, dar nu mai stiam la ce pagina ai postat-o. Oricum eu cochetez de mult cu un Privileg, si anume overlockul, pe care-l iubesc. Si eu visam la o masina de cusut Privileg, dar m-am tot invartit, m-am tot sucit pana mi-am mancat banii zid si pe o nebunie curata, o masina de brodat. M-am bucurat enorm ca era la un pret incredibil de mic, impreuna cu cititorul de carduri si programul aferent si m-am aruncat. Adevarul e ca-mi place tare mult Pfaff-ul meu, de pe vremea bunicii, dar nu are cusaturi, decat drept si zig-zag si nici butoniera... Sad

De la Privileg, mie imi place tare mult modelul Acesta si e diferenta foarte mica la pret fata de masina ta de cusut.
Coase si groase si subtiri, cu usurinta? Este nevoie sa o reglezi mult pana sa coasa pe un material mai dificil sau nu e pretentioasa? Pe mine asta ma omoara la o masina de cusut, sa fac mii incercari pana iese o cusatura frumoasa, pe un material mai dificil.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 09 Iun 2009, 13:11

Admina, e super masina, cea de care spui. Am vazut-o si eu. Si are 60 de programe, nu numai 40, ca a mea.
Dar la mine a fost alta situatie... Acum, clar, daca as lua inca una, as alege pe a doua.
Eu am stat ani intregi cu masina cealalta, si in afara de cusatura dreapta si cea dubla, nu am folosit nici una. are si ac dublu, dar nu l-am folosit niciodata. Smile Nu ma gandeam eu ca ma mai apuc si de brodat, sau de facut cine stie ce modele la tiv.
Am stat pe ganduri si cand am luat Privilegul meu, soacra mea are un privileg de 17 ani, si coase super, dar are numai 5 cusaturi. Pe mine m-a interesat sa se regleze usor si sa calce bine pe material... Daca ma gandeam eu acum doua luni ca o sa ma pun pe treaba cu croitul si brodatul... o luam si eu pe cea cu 60 de progr.

De reglat se regleaza foarte usor, fff putin micsorez sau largesc tensiunea atzelor. Nici nu ma pricep la reglat... dar pana acum a mers totul f bine
Iar pe material elastic sau foarte subtire, nu mi-a sarit niciodata. Cealalta masina imi manca ore in sir pana cosea 10 pasi unul dupa altul.
se schimba foarte usor si programul, o apasare usoara pe tasta, si gata. Nu mai stam sa invartim de butonul cu programe, si apoi sa vedem cat de mare sa facem pasul. e setata din start sa fie pasul potrivit, daca vrem mai mic sau mai pare, modificam, tot o simpla apasare de tasta.. Dar la cele mai multe cusaturi o las exact cum e ea.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 49
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Mar 09 Iun 2009, 21:33

Fetele.... mirat2 mirat2 mirat2 se pare ca nu vom mai vorbi mult timp de Quelle... Au anuntat azi pe CNN: compania mama, care detine Quelle, a intrat in faliment si vor urma firmele detinute de ea, sa intre in faliment, separat. Deci si Quelle, impreuna cu masinile noastre de cusut. Eu una sunt tare suparata, chiar ma tot invarteam pe dupa un Privileg, si speram ca in cateva luni sa-l iau. suicid
Asa e, Ela, mie mi se parea tare buna oferta, raportul numar de cusaturi vis-a-vis de pret, era perfect, mai bun ca la Brother, chiar. Si daca am mai auzit persoane care erau incantate de masinile lor (chiar si de cele noi), eram convinsa. Sa o stapanesti mult si bine si sa o folosesti la maxim!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Dionisia Mier 10 Iun 2009, 12:44

Incerc sa pun poze cu cusatura pe care o face acul meu dublu :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine];
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ce parere aveti, trebuie sa mai umblu la tensiunea atei inferioare ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Joi 11 Iun 2009, 09:41

Dionisia, mie imi place cum arata pe fata, nu pare sa fi strans sau sa fie prea relaxata ata. Eu stiu ca pe dos facea un fel de zig-zag inclinat, masina mea, dar probabil ca depinde de la o masina la alta. Si vad ca tu ai prins cumva chiar pe marginea indoita a materialului (asa cum se fac tricourile la coverlock), eu faceam tiv normal, , mai sus de margine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 11 Iun 2009, 10:54

Buna fetelor!


Postez si eu masina mea de cusut, este Privileg 1416B, o am de vreo 2 ani si inca nu mi-a facut probleme, dar nici nu am folosit-o excesiv (inca)...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am cusut blug, jerse si bbc elastic cu ea si s-a comportat bine, am folosit si ata din nailon (cea foarte subtire si transparenta).

Acum ma cam ingrijoreaza ca nu am uns-o niciodata, si nici nu prea stiu cum si cand ar trebui sa procedez.


Spor la cos
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de dandana Joi 11 Iun 2009, 11:09

buna-buna,

va rog sa-mi spuneti si mie daca masinile PRIVILEG merg doar cu ace speciale de la ei

nu de alta dar vreau sa prind pe ultima suta fix masina pe care o lauda Mihaela_s75 si inteleg ca firma ar putea disparea

oricum, Mihaela_s75 love , merg pe mana ta, doar ca trebuie sa ma gandesc de unde scot diferenta de bani zid !

credeti ca trebuie sa imi mai comand ceva pt masina aia (a pus mihaela un link pe pagina anterioara)?

abia astept pt ca pana acum am lucrat doar pe ileana mamei, din cea veche cu pedala, stiti voi

multumesc pupi
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 11 Iun 2009, 11:18

dandana: Eu am folosit la privilegul meu ace Singer, ace chinezesti si din cele fara marca luate de la mercerie, nu am avut probleme cu ele. Acele sunt cele pilite pe partea care se prinde la masina. Nu stiu daca accepta ace duble, fiindca nu am gasit sa cumpar si sa le incerc.


Admina: Ce rau imi pare de Quelle, si eu care vroiam sa imi iau triploc ca al tau... pale
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diane Sam 13 Iun 2009, 21:39

Am si eu de doua zile masinuta noua; am depasit bugetul initial cu 100% ( lol! ) dar cred eu ca o sa merite. Este un Brother XL 5700 (ma hotarasem pana la urma la 5500 dar nu am mai gasit-o). La Privileg am renuntat din cauza service-ului lipsa si pentru ca n-am vrut totusi sa o iau pe NV.
Am testat toate cusaturile, astept cu interes sa fac butoniera dintr-un pas, pana una alta am fabricat repejor o pereche de pantaloni simpli si n-am avut nicio problema cu ea.
I-am facut si o poza dragalasa - ca merita love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 13 Iun 2009, 22:01

Diane, s-o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe creatii! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Iun 2009, 10:17

dandana a scris:buna-buna,
va rog sa-mi spuneti si mie daca masinile PRIVILEG merg doar cu ace speciale de la ei
nu de alta dar vreau sa prind pe ultima suta fix masina pe care o lauda Mihaela_s75 si inteleg ca firma ar putea disparea
oricum, Mihaela_s75 love , merg pe mana ta, doar ca trebuie sa ma gandesc de unde scot diferenta de bani zid !
credeti ca trebuie sa imi mai comand ceva pt masina aia (a pus mihaela un link pe pagina anterioara)?
abia astept pt ca pana acum am lucrat doar pe ileana mamei, din cea veche cu pedala, stiti voi
multumesc pupi

Dandana, daca tot ajungi cu banii la suma pentru masina ca a Miahaelei, mai pune 30 de lei si-ti iei din cea albastra wink E diferenta foarte mica la pret si are 20 de cusaturi in plus. Uite link AICI si le ai pe amandoua pe pagina. Eu auzisem ca au accesorii destul de multe si nu-ti va lipsi nimic. Oricum nu am vazut sa vanda picioruse decat de overlock. Iti poti comanda de la Brotherul de la noi alte accesorii, deoarece sunt mai mult ca sigur, compatibile.
Asta am si aflat in cautarile mele pe net, Privilegul computerizat verde este exact Brother BC2100 si cel albastru (cu 60 cusaturi) este Brother BC2500. Si gasesti informatii despre ele pe net, in romana; le-a avut BroRomul la vanzare si au prezentare bine facuta. Acum nu stiu daca sunt 100% indetice, dar este un bun inlocuitor, din cate recomanda clientii Quelle si Ela si alte persoane care au Privileguri cos
Diane, sa stapanesti sanatoasa si sa mearga ca unsa, masina ta de cusut, multi ani de acum incolo. Vad ca ai si o colectie mare de ate hug Eu am o placere sa le vad insirate, zici ca sunt gaita, adun tot ce sclipeste si e frumos colorat, sa fie. rade

p.s. Diada, vezi de ce caut eu multe ore pe zi, pe net? Cred ca cea mai fericita as fi sa lucrez cu masini de cusut, toata ziua; sa le testez sa le invart pe toate partile...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diane Dum 14 Iun 2009, 12:04

Mihaela, Admina, multumesc frumos. Sper sa umplu forumul si dulapul cu frumuseti wink

Atele sunt mult mai multe (mostenite de la cineva care s-a ocupat cu croitoreala si nu se mai ocupa). Eu le-am facut curcubeu intr-o cutie (asa.. pe nuante) dar cel mai haios e ca imi lipsesc exact ata alba si ata neagra rade
avatar
diane
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 40
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 09/06/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de postoleirina Dum 14 Iun 2009, 14:59

Fetelor...need help. Cum se foloseste piciorusul pt cusatura invisibila?
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Cusatura invizibila

Mesaj Scris de RalucaS Dum 14 Iun 2009, 17:46

postoleirina a scris:Fetelor...need help. Cum se foloseste piciorusul pt cusatura invisibila?

Irina, poate te ajuta asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

este manualul de la masina mea de cusut, si la pagina 36 arata cusatura invizibila (pt tiv presupun), daca ai un piciorus similar cred ca o sa intelegi ce si cum.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de totolina Dum 14 Iun 2009, 23:53

bucurie uraaaaaa cheers in sfarsit mi-am luat si eu masina, s-a indurat sotul meu de mine rade si mi-a luat sambata o masinuta. am plecat initial sa imi iau un overlok din metro, dar era la oferta la o masina tot de la firma Lucznik, asa ca am luat masinuta, am facut probe pe mai multe materiale si merge bine. ma mai incurc eu la schimbatul picioruselor, dar imi dau eu seama pana la urma cum se face. acum sunt bucuroasa ca o am in casa, sper sa tina cat mai mult, are 2 ani garantie.
modelul e Lucznik 340 FA, am dat 355 ron. nu am apucat inca sa fac poze, dar am gasit una pe net.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 41
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de livia1981 Dum 14 Iun 2009, 23:58

Totolina ma bucur tare mult pt tine, s-o stapanesti sanatosa si s-o folosesti cu placere!
Abia astept sa vad minunatiile pe care o sa le faci cu masinuta.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 14 Iun 2009, 23:59

Totolina, ura ura ura s-o stapanesti sanatoasa!
La ce minunatii ai cusut cu mana, imi si imaginez ce vei coase cu masina. Iti doresc mult spor la lucru si te asteptam cu poze. pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de postoleirina Lun 15 Iun 2009, 09:59

RalucaS a scris:
postoleirina a scris:Fetelor...need help. Cum se foloseste piciorusul pt cusatura invisibila?

Irina, poate te ajuta asta:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

este manualul de la masina mea de cusut, si la pagina 36 arata cusatura invizibila (pt tiv presupun), daca ai un piciorus similar cred ca o sa intelegi ce si cum.
Multumesc Raluca. Dar, intre timp m-am lamurit. Am cautat pe youtube filmulete si acum stiu cum se foloseste. Intr-adevar mi-am luat piciorus special si de aia eram intrigata cum se foloseste. Mi-am luat si un piciorus pt cusut drept, inca nu l-am testat, dar, sunt foarte curioasa cat o sa ma ajute ca sa trag o cusatura dreapta.
avatar
postoleirina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 100
Varsta : 43
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de ariana Lun 15 Iun 2009, 10:00

Totolina,felicitari pentru masinuta sa o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe creatii kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de dandana Lun 15 Iun 2009, 11:07

"mai pune 30 de lei si-ti iei din cea albastra E diferenta foarte mica la pret si are 20 de cusaturi in plus."

admina, de ce crezi ca e atat de mica diferenta de pret? m-am uitat pe siteul german pe care ni l-a aratat ela (pt a vedea cum e cu stelutele wink ) si acolo e mult mai mare

uf! azi trebuie sa hotarasc ceva!
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Admina Lun 15 Iun 2009, 11:23

Totolina, felicitari, sa o stapanesti sanatoasa si sa o folosesti cu mult spor!
Dandana, eu credeam ca o comanzi de pe Quelle.ro nu de la nemti, de aia ziceam ca e diferenta mica. Si 30lei este putin pentru 20 de cuasturi in plus si alte cateva accesorii. Am dat link cu ambele masini in mesajul anterior si cea verde este 775lei, cea albastra 805lei, deci 30 lei in plus, sper ca am calculat corect... Adevarul este ca o masina de cusut o iei pentru mult timp si merita sa fie cat de buna iti poti permite. Daca este mare suma, sunt unele electrice (deci nu computerizate) in jur de 500lei, deci ai economisi destul de mult. Si sunt persoane care au si sunt foarte multumite. Eu ma gandeam sa intru la un credit ca au posibilitatea asta, parca prin BRD, direct de pe site, dar pe de alta parte sa platesc in plus... dobanda, sa ma incurc in mii de acte. Aia e, eu ma abtin ca am una, batrana, dar buna. Dar fie una de 500lei sau un credit pe un an, ar fi alternative, nu? Bafta, in alegerea ta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de dandana Lun 15 Iun 2009, 11:25

nu iau de la nemti, dar ma uit la ei sa vad impresii!
ciudat, la ei e o diferenta mare la noi e de 5%, nu inteleg de ce

cred ca o comand azi! de fapt ar trebui sa fie o combinatie de cadouri pt ziua mea, mama si sora - mie, eu -mie wink
nu de alta dar nu am mai primit nimic de multa vreme si nici nu mi-am luat nimic de mult
asa voi avea cu ce sa-mi fac hainele cum imi plac si daca fac 4 fuste, 2 sacouri am scos banii, nu-i asa? wink
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de diada Lun 15 Iun 2009, 15:07

Admina, eu stiu ca tu esti mama si tatal lor in materie de masini de cusut! love hug pupi tocmai de-aia te las sa aprofundezi, pe mine ma depaseste subiectul!

Diane, sa stapanesti sanatoasa masinuta, la cat mai multe creatii! ura

Totolina, ma bucur tare mult pentru tine! sper cat de curand sa vina si overlockul! ura

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de totolina Lun 15 Iun 2009, 16:34

multumesc pt felicitari, fetelor kiss , deja m-am apucat de o rochita pt serbare pt fetita mea, o incepusem la mana, dar am descusut tot si am facut deja mai mult de jumatate. pana maine o termin si va arat si poze love
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 41
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de zylv Mier 17 Iun 2009, 08:34

ce parere aveti despre masina asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am vazut ca au o reducere subsatantiala,si daca am tot taraganat achizitionarea unei masini noi,as lua-o pe asta
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - cap 1 - Pagina 10 Empty Re: Masinile noastre de cusut - cap 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB