Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


S.O.S. - Stilul personal-1

+60
Admina
aurishta
gloriamix
Uca
cosmina46
AnnieW
barbin
gabriela1554
Gerlinde13
CCristinaC
victoriacus
adakaru
Gabica
Andante
Dorulet
piciul
Rimmelle
Buburuza
anc@
Kristina
pufoi
despina13cucli
ancush
danniela
rosita
arielas
ionela stefan
MagdaMarin
corina corina
Clio_Ela
valentinadof
Chirrox13
tinassyliliana
Lucia.BlueFlower
Giobsy
ema
bebe.mititik
ioana soare
canadianca50
vilcris
Noemi
danae
Karina33
Alina.C
amnro
diada
feliciagl
jessica
mnarcisa
adelina24
clodi
MARI_H
cata13lina
leonutza69
MihaelaT
geany
AlinaJ.Bijoux
DANIELA.I
cris69
veniciuc nicoleta
64 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce tip corporal, esti?

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap10%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 10% 
[ 14 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap6%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap38%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 38% 
[ 52 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap14%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap30%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 30% 
[ 41 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_lcap2%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Vote_rcap 2% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 138
 
 
Sondaj inchis

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Apr 2013, 12:50 pm

Gabica, nu cred ca ma insel daca spun ca esti clepsidra. Si chiar una bine proportionata. wink
Cred ca iti sta bine cu multe tipuri de haine, important e sa pastrezi proportiile, sa nu le defavorizezi prin haine prea largi, prea lungi. Ideal e sa fie partile de sus cambrate lejer (nu sa fie mulate, dar sa aiba curbura in talie, indiferent ca e tricou sau taior), partile de jos cu talia normala, la buric sau unde e zona cea mai ingusta a taliei. Apoi usor mulate pe sold si drepte in jos. Asta avantajeaza pe oricine, dar mai ales daca sunt pulpele mai groase, nu e recomandat sa porti mulat in partea de jos.
Recomandari pentru tipul corporal clepsidra:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Gabica Vin 05 Apr 2013, 2:35 pm

Mulţumesc Admina. Pentru tot. O să studiez pozele. Anul acesta vreau să -mi iau alte haine sau să-mi fac; (nu prea mi-a plăcut croitoria, până croiam eu o fustă.....), acum mă înnebunesc croşetatele tocmai am văzut un link căre fuste; terminin poncho pentru provocarea Silviei, îmi mai comand fire şi sper ca la toamnă să am cu ce să mă laud! La fusta lungă portocalie, m-aş fi repezit din prima...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Vin 05 Apr 2013, 3:28 pm

Cred ca e ok si fusta lunga, daca are talia normala (deci nu lasata pe solduri) si pui cumva talia in evidenta. Anii astia s-au tot purtat fuste si rochii lungi, imi pare ca merg pentru orice tip de silueta. Si mie imi plac. wink
Uite-te [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], sunt niste exemple de haine clasice, daca iti incepi restructurarea garderobei.
Eu am o tendinta spre culori aiurite sau prea cernite (negru, maro) si nu-mi merg partile de jos cu cele de sus. Acum incep chiar sa fac combinari, sa vad ce cu ce merge si ce ramane pe afara.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Lun 08 Apr 2013, 3:12 am

Revin cu poze, la perete, ca sa dati cu ce aveti la indemana. Va rog sa nu aveti mila, cum nici eu nu am avut, de cine s-a supus criticilor. wink
Tinute boeme, hippie-hippie shake, romantice etc.:

1. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (hippie friguros, cu cardigan si ghete de piele intoarsa, cu un numar mai mari decat port si geaca de piele eco)

2. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (mai de vara, cu un model de bluza pe care-l ador, face minuni pentru busturile mici)

3. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi bluza cu pantaloni caramizii si accesorii maro; pantalonii nu sunt tiviti, doar surfilati, scuzati lenea, se rezolva ei)

4. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel, dar cu taior de bumbac, necaptusit; acum imi dau seama, cred ca asta ma deranjeaza la toate taioarele pe care le am, sunt prea scurte si mi-ar trebui pana la sold de lungi, ca asa, scurteaza)

5. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie maxi pe care o ador, din voal cu flori mici-mici, in varianta de primavara, purtata cu ghetele maro, de mai jos si geaca)

6. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (asa am iesit duminica in oras, cu geaca si ghetele de rigoare)

7. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (ghetele cu care va tot innebunesc; pare ciudata combinatia, dar mie imi place)

8. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (rochita alba de poliester, gen anii '70, nu prea stiu cum sa o port, pentru ca nu cred ca merge cu dres negru si nici cu piciorul gol nu-mi sade bine; nici dresul nu merge cu pantofii si tot asa)

9. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (idem cu rochia de sus (nu merge cu...si cu...), cu mentiunea ca am un colier care merge de minune cu rochia asta si ea e un numar cam mare, trebuie modificata la subrat)

10. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (tot mai de primavara capricioasa, un sarafan de stofa cu niste tighele roz si un cardigan care merge bine cu multe din hainele mele)

11. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta de bumbac subtire si camasa de batist, merg mai pe la vara; camasa si geanta sunt China made de iarmarock sau de 13 lei, dar mi se pare potrivita combinatia)

12. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie camasa cu geanta mai sus mentionata si sandale, tot de vara; as vrea sa multiplic modelul sau sa mai gasesc de gen, pentru ca e foarte comoda, doar ca e cam purtata)

13. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o combinatie de texturi si culori, de care sunt mandra, doar ca rochia e prea scurta si nu cred ca merge cu dresul si sigur nu merge cu ghetele [care nu merg cu mai nimic din hainele mele]; am sa incerc sa pun dres maro si in picioare, altceva, nu stiu ce)

14. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (cromatica artistico-naturalista)

15. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi camasa de voal cu o fusta de denim bleumarim, pe care am stramtat-o la triplock, dar nu am tighelit-o unde am modificat; cred ca as purta camasa cu un maieu negru cu bretele subtiri, pe dedesubt)

16. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (dragul de jeans, care crapa pe mine... cu o camasa de batist inflorat, geanta maro textila si papuci cu platforma)

17. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel cu alta geanta si pantofi imitatie de piele de sarpe, albastri)

18. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie de jerse, care imi pare ca-mi mareste dorsalul, dar e finuta foc si e cam singura cu care pot sa port balerinii si geanta, de piele)

19. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie de jerse cam shuie, putin cam lunga si decoltata, pe care poate sa o port cu ceva dedesubt sau sa o modific, pana atunci asa am combinat-o)

20. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochita cam scurta de jerse, cu volane in fata, imi place cum imi vin volanele, doar ca e prea scurta si nu prea stiu cum o s-o port)

21. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel, cu alte accesorii)

22. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie cam stramta de jerse inflorat, e finuta si sper sa mai dau jos ca altfel ma revars)

23. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (cu una dintre cele doua gentute sau cu ambele rade )

Tinute mai elegante, dupa parerea mea:

24. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - nu sta bine, in poza vad, dar nu am avut sutien si camasa cred ca e un M; am vrut sa suprapun camasa peste rochie neagra (am purtat-o cu un trench khaki peste si geanta de lac, la biserica)

25. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - aceiasi rochie neagra (sarafan mai mult), cu taior bej

26.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - fusta neagra de stofa, cu basc/ volan la spate (multe semne de intrebare, daca-mi afecteaza mult diametrul si asa afectat, in zona respectiva), taior negru acelasi model cu cel bej si camasa grena, satinata

27. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (tinuta de mai sus, fara taior, foarte anii '80, dupa parerea mea wink )

28. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (spatele tinutei de mai sus, cu volanul respectiv si mentinuea ca fusta nu e stramtata, e prea larga in talie)

29. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta unica neagra, cu o camasa cu basc si funda la gat)

30. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (verso tinutei de mai sus)

31. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta minune cu o camasa simpla alba, unica din garderoba, de altfel)

32. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie mai eleganta cu model catifelat, dar un material de polyester destul de prost, totusi am pastrat-o pentru ca o pot combina cu mai multe, parerea mea; taioarele bej si negru sunt acelasi model, aceiasi masura si stau cam prost pe mine, nu-mi dau seama de ce ba mi-am dat seama, cred; sunt prea scurte)

33. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi rochie, cu un trench/ parka negru, dintr-un material lucios)

Eu as purta scurt, chiar imi place, ca dovada ca am multe rochii asa, dar nu-mi sta bine. Si nici cu dres negru mat nu pot sa port orice. As purta mai multe office, dar nu am tinuta obligatorie la munca si prefer sa ma imbrac in haine mai comode, mai putin sifonabile sau mai lejere. Deci primele sunt si de munca, nu doar de plimbare si iesiri. Ultimele sunt de o nunta, un botez, o inmormantare, un teatru, o biserica, etc.
Am observat ca m-am luat de Clodi si Daniela, dar si eu am multe scurte, chiar si din cele care ar trebui sa fie eleganto-versatile. Deci... mea culpa... trec la loc, iau nota 2. Scuze, dragelor. Voua va sta bine cu scurt. pupi
Si m-am mai bagat in seama si dupa observatiile Piciului si Doruletului. Merci Imi cer scuze si lor si le hug . Si eu tot spre oarecare asortari tind, desi mi se batea gura in sabii, in mesajul respectiv. Cei de la What not to wear, recomandau sa facem combinatii in tonuri cromatice placute ochiului, dar asa... usor, fara efort, sa nu para nimic "studiat", totusi sa fie un aspect inchegat, coeziv. Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, pentru ca e destul de greu...

p.s. Camasile si marea majoritate a hainelor sunt ne-calcate si eu am vreo 3-4 kg in plus fata de cat ar trebui sa am. Daca le calc si slabesc, o sa-mi stea tzutz. beat


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de danniela Lun 08 Apr 2013, 9:06 am

Ca sa nu te iert si sa imi iau revansa love love stii cum sunt scorpionii.... te iau prima in primire.
Ai o conceptie foarte gresita despre rochii scurte! Iti sta foarte bine, numai sa stii UNDE sa le porti.
In camasi si stil office arati bestial, no comment.
Ai un stil personal in primele poze, eu sunt foarte clasica, deci trebuie intaii sa ma obisnuiesc eu cu ideea.
Sacoruile nu cred ca sunt scurte, unele nu au croiul la gat/piept sa te avantajeze, asa mi se pare mie. Posibil sa ma insel daca zici ca te-ai ingrasat, se mai ridica pe tine.
Ai o talie de invidiat dar nu prea ti-o scoti in evidenta!!!! Ar trebui sa o faci mai des!
O sa mai scriu cand le iau la puricat one by one!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 08 Apr 2013, 10:11 am

Admina draga, sa incepem. lol!
Nu mi-a placut sub nicio forma tinuta 5. O fi comoda, nimic de zis, dar parca esti imbracata de capatat. Embarassed Nu vad nimic feminin. La 6 parca mai merge. Nici dupa prima tinuta nu ma dau in vand. Nu prea-mi place nici 19, nu stiu, ori cum te-ai fotografiat, ori forma hainelor, dar pari grasa si nu mi se pare o tinuta pentru varsta ta. Embarassed In rest imi place tot ce vad, iti sta grozav cu rochii sau fuste mai scurte, asa ca poarta-le cu incredere.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de victoriacus Lun 08 Apr 2013, 10:20 am

Admina,ti se pare tie ca nu iti sta bine in rochii/fuste scurte.Ai picioare foarte frumoase .
Fusta neagra cu volan mie nu imi place (asta ca sa nu zici ca nu spun decat de bine Smile
Rochitele cu volane iar imi plac foarte mult si iti stau foarte bine.
Nu imi plac gentutele negre lacuite pupi
Imi place mult rochita maro cu jachetica deasupra si pantofii asortati.
Nu mai purta atatea dresuri negre wink Si niciodata la pantofi de alta culoare decat negri. la ghete/cizme de alta culoare merg.....parerea mea wink
Imi plac gentutele colorate, imi place mult cum iti sta in blugi si in sarafanul mustar
Sa nu mai pui dres negru la fuste deschise la culoare si,mai ales,din materiale foarte subtiri pupi
Alea merg mai bine cu sandale romane sau cu toc in nuante pastel si fara dres
Iti sta foarte bine cu centuri/curele in talie.Iti evidentiaza silueta frumoasa.
Rochia lunga vine mai bine la ghete si geaca cu centura aia in talie decat fara
Imi plac mult ghetele tale
Astea sunt doar parerile mele,nu te lua dupa ele pupi
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Lun 08 Apr 2013, 6:42 pm

Admina a scris:Revin cu poze, la perete, ca sa dati cu ce aveti la indemana. Va rog sa nu aveti mila, cum nici eu nu am avut, de cine s-a supus criticilor. wink
Tinute boeme, hippie-hippie shake, romantice etc.:

1. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (hippie friguros, cu cardigan si ghete de piele intoarsa, cu un numar mai mari decat port si geaca de piele eco)

--ideea imi place nespus, puloverul, insa, mi se pare ca strica treaba culoarea e prea tare pentru rochia aceasta si croiala prea larga. as pune un bolero simplu tricotat, grosut sa tina si cald(daca rochia e taiata sub piept) sau un pulover mulat. uite la asa ceva ma gandesc:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (mai de vara, cu un model de bluza pe care-l ador, face minuni pentru busturile mici)
-- ok

3. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi bluza cu pantaloni caramizii si accesorii maro; pantalonii nu sunt tiviti, doar surfilati, scuzati lenea, se rezolva ei)
--ok

4. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel, dar cu taior de bumbac, necaptusit; acum imi dau seama, cred ca asta ma deranjeaza la toate taioarele pe care le am, sunt prea scurte si mi-ar trebui pana la sold de lungi, ca asa, scurteaza)
-- asa cum ai vazut si tu sacoul mai scurt decat bluza creaza prea multe linii orizontale.

5. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie maxi pe care o ador, din voal cu flori mici-mici, in varianta de primavara, purtata cu ghetele maro, de mai jos si geaca)
-- suuper love

6. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (asa am iesit duminica in oras, cu geaca si ghetele de rigoare)

7. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (ghetele cu care va tot innebunesc; pare ciudata combinatia, dar mie imi place)
-- si mie love

8. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (rochita alba de poliester, gen anii '70, nu prea stiu cum sa o port, pentru ca nu cred ca merge cu dres negru si nici cu piciorul gol nu-mi sade bine; nici dresul nu merge cu pantofii si tot asa)
-- de acord, dresul negru e prea agresiv in combinatie cu alb. Eu as purta rochita aceasta primavara in hippie style (tot iti place stilul) cu ghetele maro si dres maron (ceva gen culoarea stejarului) si chiar cu o vesta/haina piele/imitatie/blanoasa de culoarea ghetelor. In combinatia acesta e binevenita si margica verde.

9. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (idem cu rochia de sus (nu merge cu...si cu...), cu mentiunea ca am un colier care merge de minune cu rochia asta si ea e un numar cam mare, trebuie modificata la subrat)

-- eu vad rochia aceasta de vara si prin urmare nu i-as pune nici un dres ci o sanda comoda (nu neagra). Cu dresurile negre ies in evidenta tocmai picioarele Smile nu te inteleg ce ai cu picioarele tale de vrei sa le ascunzi chiar asa.

10. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (tot mai de primavara capricioasa, un sarafan de stofa cu niste tighele roz si un cardigan care merge bine cu multe din hainele mele)

-- dap, arata bine. Mai mult, puloverul nu l-as mai incheia deloc ci as pune o curea peste in talie si nu te-ar mai certa nici Daniela ca nu evidentiezi talia. Cardiganul acesta cred ca merge de minune combinat cu pantofii albastrii din poza de mai sus.

11. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta de bumbac subtire si camasa de batist, merg mai pe la vara; camasa si geanta sunt China made de iarmarock sau de 13 lei, dar mi se pare potrivita combinatia)
-- place Smile plus o margica in culoarea gentii.

12. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie camasa cu geanta mai sus mentionata si sandale, tot de vara; as vrea sa multiplic modelul sau sa mai gasesc de gen, pentru ca e foarte comoda, doar ca e cam purtata)
-- place

13. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o combinatie de texturi si culori, de care sunt mandra, doar ca rochia e prea scurta si nu cred ca merge cu dresul si sigur nu merge cu ghetele [care nu merg cu mai nimic din hainele mele]; am sa incerc sa pun dres maro si in picioare, altceva, nu stiu ce)
-- si ghetele din piele intoarsa. cred ca arata bine si cu dres bleumarin (bluza e bleumarin nu?) cu o curea in talie ar fi prea mult?

14. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (cromatica artistico-naturalista)

15. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi camasa de voal cu o fusta de denim bleumarim, pe care am stramtat-o la triplock, dar nu am tighelit-o unde am modificat; cred ca as purta camasa cu un maieu negru cu bretele subtiri, pe dedesubt)
-- bluza e superba. si eu pun maiou pe dedesubtul bluzelor foarte transparente. daca fusta are gaici as pune si cureaua din poza urmatoare, daca nu alta bluza deschisa la culoare ca sa se vada talia de viespe ;) (stim ca ai)

16. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (dragul de jeans, care crapa pe mine... cu o camasa de batist inflorat, geanta maro textila si papuci cu platforma)

17. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel cu alta geanta si pantofi imitatie de piele de sarpe, albastri)
-- prefer varianta asta in comparatie cu 16

18. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie de jerse, care imi pare ca-mi mareste dorsalul, dar e finuta foc si e cam singura cu care pot sa port balerinii si geanta, de piele)
-- poate poza-i de vina, dar talia nu prea se vede nici aici, desi rochia imi pare cambrata. Daca tot ai pus dresul negru ca pana corbului, merge si un toc negru.

19. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie de jerse cam shuie, putin cam lunga si decoltata, pe care poate sa o port cu ceva dedesubt sau sa o modific, pana atunci asa am combinat-o)
-- tinuta e larga de sus pana jos si nu stim ce ascunzi acolo :D un bolero din jerse in locul bluzei de deasupra

20. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochita cam scurta de jerse, cu volane in fata, imi place cum imi vin volanele, doar ca e prea scurta si nu prea stiu cum o s-o port)
-- daca rochia e scurtuta eu nu as mai pune toc, ci pantofii rosii si geanta. Ca tinuta de vara, mie nu-mi place cum se vede o rochita de vara cu dresuri mate pentru ca esti prea imbracata in partea de jos comparativ cu partea de sus. Daca o porti asa cu dres atunci as vedea-o de primavara cu ghete si cardigan peste cu o curea in talie peste. (dai cu rosii?)

21. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (la fel, cu alte accesorii)

22. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie cam stramta de jerse inflorat, e finuta si sper sa mai dau jos ca altfel ma revars)
-- mie-mi place

23. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (cu una dintre cele doua gentute sau cu ambele rade )
-- votez geanta albastra
Tinute mai elegante, dupa parerea mea:
-- pana la 31 inclusiv eu la vad tinute de birou, merg si la biserica ca sunt decente.

24. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - nu sta bine, in poza vad, dar nu am avut sutien si camasa cred ca e un M; am vrut sa suprapun camasa peste rochie neagra (am purtat-o cu un trench khaki peste si geanta de lac, la biserica)
-- cred ca ii mai trebuie ceva la gat.

25. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - aceiasi rochie neagra (sarafan mai mult), cu taior bej
-- ok

26.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - fusta neagra de stofa, cu basc/ volan la spate (multe semne de intrebare, daca-mi afecteaza mult diametrul si asa afectat, in zona respectiva), taior negru acelasi model cu cel bej si camasa grena, satinata
-- eu as scoate volanul la fusta, ii taie mult din utilitatea unei fuste negre.

27. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (tinuta de mai sus, fara taior, foarte anii '80, dupa parerea mea wink )
-- dap, de acord

28. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (spatele tinutei de mai sus, cu volanul respectiv si mentinuea ca fusta nu e stramtata, e prea larga in talie)

29. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta unica neagra, cu o camasa cu basc si funda la gat)
-- imi place cu mentiunea ca volanul de la fusta nu e potrivit

30. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (verso tinutei de mai sus)

31. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (fusta minune cu o camasa simpla alba, unica din garderoba, de altfel)
-- la teorie zice ca e de evitat de purtat camasa alba cu fusta neagra pentru ca e tinuta chelnerilor (desi azi nu mai e chiar asa). Dar o pata de culoare e necesara: o esarfa la gat, o margea lunga.

32. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (o rochie mai eleganta cu model catifelat, dar un material de polyester destul de prost, totusi am pastrat-o pentru ca o pot combina cu mai multe, parerea mea; taioarele bej si negru sunt acelasi model, aceiasi masura si stau cam prost pe mine, nu-mi dau seama de ce ba mi-am dat seama, cred; sunt prea scurte)
-- ok

33. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (aceiasi rochie, cu un trench/ parka negru, dintr-un material lucios)
-- ok

Eu as purta scurt, chiar imi place, ca dovada ca am multe rochii asa, dar nu-mi sta bine.
-- cred ca ti-ai pus o bariera psihologica si atat! Ma bucur ca ai fuste/rochii scurte, iti doresc sa le si porti! io deja imi imaginam ca mai sus de genunchi n-ai nimic si e blasfemie pt tine Embarassed nu-i nevoie de scuze pupi

Am comentat acolo unde am avut ceva de spus (cam la toate rade), sa nu fie cu suparare ca am zis.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Lun 08 Apr 2013, 9:21 pm

Multumesc de interventie. Merci Am scris un mare mesaj si am uitat sa-l trimit.
Nu-mi place cum imi sta cu piciorul gol, fara dres mat. Am gambele groase, de culturista si pernite peste genunchi. Bine, astea s-ar mai rezolva prin sport facut cu consecventa, dar nu stiti o metoda sa ma tin de el?
Poate la vara, daca ma dau cu ceva crema auto-bronzanta, sa ma incumet sa port fustele sau rochiile ceva mai scurte, dar nu pe cele foarte scurte.
Am luat ieri, dres mat maro si bleumarin, merci Clodi. Gand la gand, cu bucurie. wink
Nici eu nu ma omor dupa tinutele mentionate de Mihaela si nici dupa volanul de la fusta neagra. Deci il voi scoate.
Victoria, ai dreptate, cu ghete merge mai bine dresul mat, dar am zis sa pozez pantofii combinati cu hainele, pentru ca... cica... ar trebui sa fie primavara si sa lasam ghetele si cizmele deoparte. zid
Daniela, mie imi place sa ma complic, din pacate. Daca as vrea sa ma imbrac "safe" as putea, poate as nimerii mai multe. Dar imi plac culorile si imi place sa le combin cu imprimeuri, de aici durerile de cap. O sa ma "incing" in talie, mai des. Smile
E tare bine sa faci o sedinta foto de acest gen. Pe mine m-a ajutat mult, acum am ceva idei despre ce cu ce merge, ce-mi mai lipseste, ce sa modific sau sa bag in saci si sa nu mai port. O sa revin cu pantalonii de stofa si alte combinatii, cand o sa ma apuce cheful de dezastru, in dulapuri. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de anc@ Dum 14 Apr 2013, 9:07 pm

Am gasit ceva pt doamnele mai plinute...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sursa
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 14 Apr 2013, 10:09 pm

Multumim !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de CCristinaC Dum 14 Apr 2013, 10:40 pm

Smile
Am rochia albastra din primul grup, cu diferenta ca e rosie wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de victoriacus Lun 15 Apr 2013, 12:30 am

Admina,daca vrei ceva bronz poti sa vii la mine in gradina wink
Eu,dupa cateva zile de sapa am un bronz natural superb Smile Cam ca tractoristii asa,adica doar pe fata,gat,maini si picoare pana la genunchi rade dar merge
Pe strada nu ma dezbraca nimeni.Cand termin cu sapatul ma apuc de facut plaja
Multumim Anc@ pupi
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 15 Apr 2013, 11:32 am

Admina, ai niste picioare foarte faine! Si bucura-te ca poti purta orice lungime de fusta ca iti sta bine, daca le-ai vedea pe ale mele ai intelege de ce zic asta. Am niste bete, la care numai genunchii mi se vad Smile) Daca incepi de la sfarsitul primaverii, cand e mai cald, sa umbli fara dres-uri in 2-3 sapt. te bronzezi. Mie personal imi place mai mult "albul" natural, decat bronzul fals, depinde cum iti place tie, ca sa te simti comfortabil Smile
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 26 Mai 2013, 2:32 pm

Karina33 a scris:

Magda imi place prima fusta! A doua mi se pare exagerat de scurta.


Amandoua sunt la fel doar ca la mers se ridica pe solduri si de aceea pare scurta. rade
Si apoi alergam pe langa fata si merg cu pasi mai mari asa ca se cam ridica.
Si apoi doar atat am avut materialul cat sa-mi intre o fusta mai scurta.
Nu mai port peste genunchi.
Chiar la munca intr-o zi am avut "reclamatii" de la singurul baiat din sectie cum ca am fusta cam lunga. rade
Era putin peste genunchi.
Asa ca avand fusta din licra si pe jartea am mai intors de 2 ori jarteua si am scutat-o de ma intrebau colegele daca am taiat din fusta. rade rade
Le-am spus ca asa a cerut "publicul". rade sa port fusta mai scurta.

Sunt cat de cat elastice si forma asta ma asigura ma pot apleca fara a mi se vedea lenjeria care e numai ata.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Vin 31 Mai 2013, 10:53 pm, editata de 1 ori (Motiv : Discutie mutata de la fuste)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de diada Dum 26 Mai 2013, 4:55 pm

MagdaMarin a scris:.... fara a mi se vedea lenjeria care e numai ata.

A ta e numai ata si a lui lipseste cu desavarsire rade rade rade scuze, nu m-am putut abtine lol!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Sos stilul personal

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 26 Mai 2013, 5:02 pm

Asa se explica acccesul foarte facil la pamatuful de sters praful. wink dama

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Dum 26 Mai 2013, 11:27 pm

Scobbyy, simpla sau complicata, imi place rezultatul. E foarte versatila fusta ta. Sa o porti sanatoasa.
Magda, prima e frumoasa si ca imprimeu si iti vine bine. A doua, vorba Karinei imi pare cam scurta, dar poate sunt eu defecta. Poti adauga un volan din lycra bleu sau turcoaz, ce culoare gasesti sa se potriveasca. Sau o poti lasa asa, daca asa e cererea. wink Un lucru e clar, te prinde de minune acel bleu-turcoaz.

P.S. Magdutza, mai lasa pamatuful ca nu se pune praful asa des. rade Nu stiu cum o fi la voi la Cocosesti (nume predestinat wink ), dar nici chiar la capitala nu e atata praf, incat sa necesite pamatuful zilnic. dama

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Karina33 Lun 27 Mai 2013, 6:30 am

Magda in cazul asta m-a inselat prima poza? Aici mi se pare scurta fara sa alergi:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ca sa nu se ridice fustele se face crapatura la spate.
Iar in parc cu copiii nu se merge (cum povestea si Admina) cu fusta scurta mulata si tocuri ci intr-o tinuta lejera: pantaloni sau o fusta evazata si-o lungime care sa-ti permita sa te apleci, sa te cateri, sa sari, sa alergi sau orice alta activitate se poate ivi la joaca.
Iar in privinta colegului no coment! EU nu mi-as scurtat fusta ca sa-i fac lui pe plac, l-as fi invitat sa-si tina ochii sub fusta nevestei/iubitei/mamei lui.

Esti singura care are acces facil la pamatuful lui? wink
Io prefer sa fac curatenie temeinic, prin toate ungherele, duminica cand suntem liberi amandoi, asa tine pe toata saptamana. La nevoie se mai aduna o scama, se mai da cu mopul sau se sterge praful, dar doar le nevoie. lol!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Lun 27 Mai 2013, 11:32 am

Karina, daca aste e trendul, de ce sa nu fie urmat? La cerea publicului se poarta scurt si mulat peste tot, de ce nu si in parc si de ce nu si dimineata la 9, cand mergi la piata, la cumparaturi? dama Ca doar Magduta e fata cuminte, pe ea o lasam. hug
Eu sunt mai de moda veche, asa. Am luat la rand fustele si rochiile mele si le ador pe cele lungi. Mai ales ca nu am tocmai o pulpa de gazela. Dar asta e parerea mea, ca scurt si mulat merge doar in anumite ocazii: club, bar, concert (nu de muzica prea-clasica), si altele de gen. In parc merg jeans, capri, fuste lungi sau medii (daca nu te cateri pe tobogane), asa cred si eu. Dar fiecare e liber/ a sa poarte ce vrea, daca stam sa ne gandim mai bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Karina33 Lun 27 Mai 2013, 12:34 pm

Admina a scris:Karina, daca aste e trendul, de ce sa nu fie urmat?

De ce? rade Pentru ca Dumnezeu mi-a dat si creier nu numai fund, tzatze si picioare de aratat (sau nu zid )
Daca trendul e dat de ce vedem la tv eu prefer sa fiu depasita si expirata si sa nu-mi tai venele/sa nu ma spanzur/sa nu ma arunc de pe bloc la primul obstacol doar pe motiv ca 'asa se poarta'.

Scria Daniela pe undeva ca-i place ca scriu pentru ce-s lucrate hainele (biserica, servici, club, nunta). E adevarat: cand lucrez ceva ma gandesc bine unde va fi purtat, sa fie adecvat momentului zilei si situatiei. Ba cand e vorba de rochii de ocazie intreb si UNDE are loc evenimentul. Ca sigur rochia pentru Hilton nu va fi la fel cu cea purtata in cort la tara.
Mi s-ar parea la fel aiurea sa merg in piata gatita de nunta ca si la nunta in trening cum imi plimb cainele pe langa bloc.

Si off topic: ca n-am Doamne fereste nimic cu Magda, hai sa invatam de bine, nu sa copiem toate tampeniile! Si, ca tot se promoveaza toleranta pe forum, dusul la extrema americana de politically correct mi se pare o maaare fatarnicie si-un mare pas inapoi al bunului simt.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 27 Mai 2013, 4:51 pm

Mai fetelor pentru mine nu e scurta fusta deoarece eu am purtat la viata mea si mai scurt.
Eu asa port fustele.Da imi place sa-mi etalez picioarele.
Nu pot purta scurt si mulat doar la club, bar, concert ca eu nu ma duc la asa ceva.
Nici in parc nici nu alerg nici nu ma catar dupa copii ci doar stau si privesc de aproape.
Nu sunt o persoana la moda si cu codul vestimentar dupa mine.
Ma imbrac cu ce-mi place si in ce ma simt bine.
Iar faza cu acel coleg e o gluma fiind singurul baiat e tachinat de toate fetele si ne mai trece timpul mai usor daca radem la munca.
Eu mi-am scurtat fusta ca sa le spun colegelor de cererea lui nu ca sa-i fac pe plac. wink

Iar fustele lungi nu imi mai plac mai ales dupa ce a inceput sa-mi placa ce vad in oglinda. wink


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Mai 2013, 6:23 pm

Magda, nu ai înţeles esenţialul...nu mai sunt picioarele de la doj de ani. Acum sunt mai musculoase şi cred că fetele au spus-o un pic cu perdea că nu te prinde lungimea şi faptul că-i mulată prea mult şi se ridică. Embarassed Io-s mai directă de felul meu chiar dacă asta înseamnă să primesc roşii în cap, dar de multe ori e mai bine să-i spui omului direct decât cu ocoliş şi să se înţeleagă altceva. Embarassed De exemplu, rochia de la concurs îţi vine foarte bine, atât croiul, cât şi lungimea. Te avantajează. Îţi scoate talia (care s-a subţiat vizibil) în evidenţă şi ascunde musculatura pulpei, iar tocul subţire subţiază şi el, optic, piciorul.
Şi mie îmi place câte o fustă sau rochie scurtă, dar în afară de a purta pe litoral nu mai port că nu merge din multe puncte de vedere. O fustă poate să fie scurtă, dar către extrema lungă, nu minijup.
Normal că te îmbraci cu ce-ţi place, nimeni nu-ţi poate impune cu ce să te îmbraci, mai ales noi, nişte străine, dar asta nu înseamnă că te şi avantajează.
No, dacă te-am supărat îmi pare rău! Merci Intenţia a fost de a-ţi da un sfat. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de gabriela1554 Lun 27 Mai 2013, 8:29 pm

numai la noi se poate gandi asa. mergeti pe dincolo si le vedeti si la 60 de ani cu fuste scurte si decolteuri. trebuia sa o zic, chiar daca aruncati cu oua in mine, vorba altei doamne de pe acest forum.
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 27 Mai 2013, 8:38 pm

Mihaela n-a zis ca nu se poarta si la noi,ci ca trebuie sa te mai si avantajeze...e o diferenta...si eu as purta fuste mai scurte dar am picioarele groase sus si atunci am renuntat decat sa arat ridicol...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 8 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB