Ultimele subiecte
» Miniaturi - handmade
Vin 20 Oct 2017, 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Joi 19 Oct 2017, 8:07 am Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 13 Oct 2017, 5:51 pm Scris de feerya

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Dantela irlandeza
Sam 07 Oct 2017, 6:19 pm Scris de Dorulet

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Ce melodie asculti acum !-5
Lun 02 Oct 2017, 11:42 am Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 11 Sept 2017, 1:31 pm Scris de carmendana

» Gemuri si dulceturi
Lun 11 Sept 2017, 10:21 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

S.O.S. - Stilul personal-1

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce tip corporal, esti?

10% 10% 
[ 14 ]
6% 6% 
[ 8 ]
38% 38% 
[ 52 ]
14% 14% 
[ 20 ]
30% 30% 
[ 41 ]
2% 2% 
[ 3 ]

Total voturi : 138

Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 01 Iun 2010, 11:44 pm

Hm... pai hai sa ne punem un ziar in cap si sa asteptam sa facem muste.... wink Sunt rea, dar asa-mi sta bine, asta e stilul meu.
Probabil ca v-am plictisit cu subiectul asta. zid
Geany, problema e alta. Tu esti influentata de nemtoaice, ai o scuza. Dar noi, latinele, nu prea ne complacem. Si daca ne complacem, nu e bine, ca e concurenta acerba. wink Aici chiar propuneam sa ne corectam greselile stilistice crase, sa nu dam cu oistea in gard, in mod grav. Normal ca te poti imbraca si cu un sac legat pe umeri. Avand sani mari, probabil ca-ti va sta bine.
Eu una am invatat ceva din discutiile astea si ii multumesc lui Clodi ca mi-a deschis ochii, asupra catorva aspecte si de acolo mai investighez si eu. Mi-am luat sandalele cu bareta pe picior si mai aveam niste perechi, tot asa. Asa imi plac, am glezna ingusta si-mi pare ca-mi sta bine. Dar taie lungimea piciorului, optic vorbind. Deci am sa-mi caut papucii cu toc, de anul trecut. wink
Eu am mai slabit, in ultima vreme. tot primesc comentarii pozitive de la domni si de la doamne ma in varsta: vaiiii, dar ce-ai slabit... vezi sa nu te imbolnavesti. rade Si eu tot greutate normala am, cu 10 unitati greutatea mai mica, decat cm in plus peste 100.
Dar macar ca nu stau cu capul, intre umeri si zic ca sunt ok. Eu observ mari diferente la felul in care esti tratata, in functie de cu ce te imbraci si cum arati. E urat spus, nu am considerat niciodata ca haina face pe om, urasc mall-urile si trend-urile. Dar nu mai vreau sa ma complac, la 30. La 40-50 ce o sa mai fac? Nu Geany, nu e ok ca o femeie tanara sa zica, e ok si asa. Nu zic sa mergi machiata si mulata la piata, dar un minim de bun gust si evitarea gafelor stilistice, e necesar. Altfel o sa imbatranim urat, inainte de vreme.
Si da, e mult mai comod un slap si un blug, dar... nu e recomandat sa facem din asta uniforma; si mai mult, nu e bine pt psihic. wink
Canadianca, evita pantalonii conici, pana si slim. Am o pereche pe care i-am iubit mult. Cu toc aratam chiar ok in ei. Jeans negru slim cu talie medie; azi i-am purtat din motiv de vreme rea si nu am fost deloc multumita. Am mai dat jos de pe pulpe, mira-m-as si aratau urat de tot.
De preferat pantaloni drepti sau usor evazati, indiferent ca sunt de stofa sau denim. Mergi la probat si ocheste asa ceva, eventual mai modifici ce ai deja. Talia joasa e de evitat, ca scurteaza piciorul. Aici incep si eu ca si Geany... sa ma oftic. Am purtat de cateva ori jeans cu talie joasa si bluzite scurte, vreau sa va zic (oricat de mamica as fi), ca m-am simtit super. Depinde si ce burtici duble-triple afisezi; ma dispera domsoarele care au solduri late si burti multe si poarta mulat, talie joasa, buricul gol. zid
Fuste, cum am vorbit si noi, pe aici. Clos, clini closati, evazate, de evitat conice si drepte. Lungimi cum te simti tu bine. Si eu am pulpele groase, evit scurt de obicei. La ciorapi mati port si scurt, dar nu foarte (desi de multe ori arata mai bine ceva pana la jumatatea pulpei, decat ceva deasupra genunchiului). Mie, una, imi plac fustele lungi de tot si sper sa-mi fac in vara asta, cateva. Cu toc, poti purta mai multe lungimi, alungeste piciorul, oricum. Si nu ma refer la 8+ ci tocuri normale, purtabile.

Eu la ora asta m-as imbraca cu haine de genul celor de mai jos. Problema e ca imi plac bluzele tunici, mai lungute. Dar cu ce le-as putea purta in jos, ca sa nu-mi arat tzurloaiele? Deci nici pomeneala sa propun o garderoba, ca tot nu imi iese...
Fuste cu talia accentuata si lejere pe solduri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Rochii echilibrate, cu talia accentuata si partea de sus mai putin mulata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Topuri pentru "pere"... sper.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 02 Iun 2010, 12:29 am

Primul top nu e nicidecum pentru pere, cel putin pentru unele ca mine NU. Dar pentru pere ca tine sunt sigura ca e bun. Am avut si eu greutatea si silueta ta, la varsta ta si stiu ce purtam atunci. Acum mi s-au redus optiunile drastic rade

Editez ca am uitat: Nemtoaicele tinere se poate spune ca nu prea se uita cu ce se imbraca. In schimb nemtoicele trecute de 40 sunt extrem de stilate, aranjate si bine imbracate. wink

Si iar editez ca iar am uitat: Admina, concurenta devine din ce in ce mai acerba pe masura ce inaintam in varsta si indiferent ce-am face la un moment dat incepem sa tindem catre coada plutonului. Mai trebuie ceva, un schepsis pe langa modul cum aratam ca sa nu mai trebuiasca sa ne facem probleme cu concurenta wink . Altfel competitia e pierduta din start. Si ce-am spus eu nu inseamna nicidecum sa ne imbracam in sac sau sa ne punem un ziar in cap (exagerez) ci inseamna sa ne imbracam asa cum simtim si sa ne mai permitem sa si gresim din cand in cand ca nu-i bai. Face parte din viata! love
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 02 Iun 2010, 8:41 am

E o emisiune pe Travel "What not to wear", ii facea reclama si Raluca S. E foarte buna si informativa. Unul din lucrurile pe care le-am retinut este ca pentru a nu scurta optic piciorul, bluzele trebuie sa se termine deasupra marginii de jos a slitului, adica sa lase sa se vada un pic din slit.

Nici mie prima bluza nu mi se pare pentru pere pentru ca adauga volum pe solduri, care la o para adevarata oricum sunt prea mari in comparatie cu partea superioara a corpului.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 02 Iun 2010, 10:17 am

Ioana, da emisiunea este foarte buna de urmarit. Inveti multe lucruri, principii de baza in privinta stilului. Ai nostri au tradus-o "Politia modei".
Eu incerc sa o urmaresc de fiecare data si asa am observat ceva. Au si ei niste fixisme, niste stereotipii. La un moment dat se intampla ca si in cazul stilistei Rachel Zoe care consilia vre-o 3 vedete (nu mai tin minte care) in acelasi timp si toate 3 ajunsesera sa arate la fel si toate la fel cu ea (adica cu R. Zoe). Slabisera toate prea mult, erau costelive, erau vopsite toate blond cu suvite si stilul vestimentar era acelasi. Asa si cu Stacy si Clinton ai nostri. Tind sa le faca pe toate sa semene una cu alta (cu unele exceptii). Dar emisiunea este fara indoiala o foarte buna sursa de a invata reguli de baza, fara sa trebuiasaca sa pierdem prea mult timp.
Si eu am mai indemnat si revin sa indemn fetele sa se uite la ea. Merita!
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Mier 02 Iun 2010, 10:37 am

Suntem femei,indiferent de varsta,inaltime,greutate sau mai stiu eu,trebuie sa aratam bine,sa fim frumoase.Nu sunt de acord cu "ma imbrac cum vreau,ce-mi pasa de lume"Nu pentru cei din jur ne imbracam???De ce la birou nu mergem in pijamale"ca asa ne simtim bine"
Poate ca sunt prea dura,dar studiind tainele modei am inteles ca haina il face pe om.Chiar daca ne este greu sa acceptam.Vestimentia impreuna cu accesoriile trebuie sa constituie un ansamblu,sa dea bine,sa placa,ochiului.Sa recunoastem ca tuturor ne face placere sa fim admirate,si de ce sa ni se zica"vai ce bluza frumoasa ai" pe cand ni se poate zice,"ce bine iti sta cu bluza asta"
Innainte sa plecam de acasa trebuie sa ne acordam putin timp sa ne uitam in oglinda.Nu ne costa nimic.Iar cand cumparam sau ne facem o haina trebuie sa ne gandim bine:cu ce o asortam,cu ce merge,unde o purtam.Si sa renuntam sa cumparam lucruri "care ne plac"dar probate nu ne vin bine.
Eu personal sunt innebunita dupa haine si accesori,si am renuntam de "n" ori la multe care nu i-mi veneau bine,consolandu-ma cu gandul ca voi gasi alceva care sa-mi vina bine.
La o saptamana de la nastere am incaltat tocuri,am imbracat rochita si am plecat la scos de ate.Dr. a ramas uimita si nu ma recunoscut.In sufletul meu eram mandra ca ma lauda...Daca totusi ne place la nebunie un lucru care nu se potriveste siluetei,sunt metode destule de a completa acolo unde lipseste ceva.Pentru datorita situatiilor diferite nu toate avem saltele de bani sa ne cumparam tot ce ne trebuie pentru a arata perfect.Si de aceea uneori mai imbracam si ce avem,dar intotdeauna trebuie sa mai completam ceva acolo unde lipseste..
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 31
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 02 Iun 2010, 10:41 am

Eu cred ca exagerati un pic spusele lui Geany. Sunt convinsa ca nici ea nu iese pe strada cu sacul pe ea si in nici un caz nu merge la cumparaturi in pijama. Cred ca mai degraba s-a referit ca nu trebuie sa devina o obsesie si sa ne mai lasam purtati si de val, de bunul simt, nu doar de niste reguli stricte.
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 02 Iun 2010, 11:11 am

Nu Ioana, eu am luat-o personal pentru ca pare ca ma obsedeaza chestia asta... Sunt sigura ca Geany e cocheta si are dreptate, in felul ei. Dar sunt de acord cu ce zice Nicoleta si bravo ei ca se aranjeaza la putin timp dupa nastere. Femeile maritate si cele cu copii, au tendinta sa se delase. Eu una nu am mai facut sport de cand eram gravida in 7 luni. Ma cunosti doar, sper ca arat ok, dar nu sunt multumita sa ma complac asa... lasa ca merge, lasa ca ma simt bine. Chiar ma bucur ca ma mai scutur din amorteala si aia vroiam, sa mai trezesc si alte persoane. Evitand greselile (in mare) si fiind mai atente la ce poarta si unde poarta.
Vilcris, nu vreau sa generalizez. Stiu doamne de 50-60 care sunt mai cochete decat multe de 20-30, intr-un buget acceptabil, nu debordant. Eu ma refeream la lucruri pe care nu le invatam din mall, de pe strada. Voi sunteti multe cu studii sau doar pasiuni mai vechi, in ale modei si stilului. De ce deranjeaza o discutie constructiva? Da, sa nu ne obsedeze, dar sa ne pese. E o mare diferenta. "Trend-ul" e sa purtam ce e in mall, ce se poarta. Adica skinny pants, tunici, balerini, pantaloni cu turul jos sau salvari, haine din '80... prostii. Haine nefeminine si care nu prea avantajeaza nici daca esti fotomodel. Deci... daca stiti ce e stilul, dati sfaturi, dar nu ne mai certati ca vrem sa invatam. Embarassed
Cat despre concurenta... nu ma tem... ca nu am.rade Sunt cea mai cea, ce valoarea mea. Dar, iar vin si zic, daca ne culcam pe urechea asta, ca avem un "je ne sais quoi" si ne place toata lumea asa cum suntem, tindem sa ne delasam.
Aaa, eu nu prind Travel... zid ca scapati de mine. Prima bluza imi parea ok pt pere, pentru ca are umerii si manecile mari, echilibrand cumva umerii ingusti. Dar poate putin cambrata pe solduri si talie...

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Mier 02 Iun 2010, 11:14 am

Si sa vorbim si de atitudine,pentru ca ea este cea care incheie ansamblul vestimentar creat.Am insotit o colega la cumparaturi si ne-am pus de acord asupra unei salopete incretita la partea de bust si jos la picior iar in rest era larguta cu un cordon in talie.Frumoasa salopeta si ei ii venea bine...dar ea statea teapana iar acelei salopete ii trebuia atitudine...O pozitie usor inclinata,lalaie era tot ce avea nevoie ca salopeta sa cada perfect si sa-i vina de minune...Si nici nu poti imbraca un costum de birou si sa stai rezemata intr-un picior in fata clientilor....
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 31
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 02 Iun 2010, 12:08 pm

Admina, mama, dar nu deranjeaza de loc ca te preocupa. Si insusi faptul ca discutam despre asta inseamna ca pe toate ne preocupa. Si asta e bine. Incercam doar sa te "pregatesc" pentru vremuri mai grele. Vin vremuri cand n-o sa mai ai absolut nici un chef de moda si stil si va trebui sa faci eforturi considerabile sa te mobilizezi, vin evenimente, persoane si lucruri in viata ta care ti se vor parea mai importante decat orice, dar trebuie sa faci un efort sa nu uiti si de tine. Vin vremuri in care, indiferent ce ti-ai propus in tinerete, trupul se degradeaza definitiv si iremediabil si aici nu ma refer doar la cata grasime ai pe tine si depinde foarte mult si de mostenirea genetica pe care o ai. Sunt lucruri in viata noastra pe care trebuie sa invatam sa le acceptam asa cum vin ele, in mod firesc. Si aici ne mai ajuta acel "je ne sais quoi" sa le suportam mai usor. Crede-ma ca stiu ce vorbesc. Stiu cum gandeam si eu la varsta ta si stiu si cum gandesc acum. Nu e diferenta foarte mare dar e "ceva".
E foarte bine ca vreti sa invatati. Eu invat in fiecare zi chiar si de la mall sau de pe strada. Macar ce sa "nu", daca nu altceva. Dar mi-ai parut putin cam prea chitita pe stil in detrimentul altor aspecte si mi-am adus aminte ca am citi un articol in "Formula AS" despre obsesia tineretii vesnice si modul in care persoanele trecute de 40 incep sa fie excluse de societate sau restrictionate, ca sa nu fiu prea categorica, doar pentru faptul ca nu mai au un aspect perfect. Si este adevarat. Exact asa se intampla acum si e o boala a societatii moderne. Sper ca pana ajungeti voi si fiica mea sa se remedieze treaba rade . N-as putea sa spun ca am o mare problema cu asta ca stau bine cu psihicul si sunt toleranta cu orice fel de atitudine dar e o realitate de care trebuie sa tinem seama. Aici s-ar putea spune ca si eu am luat-o personal rade

Si fa rost de Travel. E foarte instructiva emisiunea si e foarte interesant de vazut cum reusesc stilistii sa imbrace sexy orice tip de silueta si la orice varsta.

Si editez ca iar mi-am adus aminte: Nu, nu haina-l face pe om. Ce parere aveti atunci de Barbara Cartland. O tipa extrem de originala! Pana la un moment dat al vietii s-a imbracat si ea dupa moda si uzante. La varsta a 2-a si a 3-a a inceput sa poarte numai rochii roz si ciclam, palarii kitchoase, tone de machiaj strident, tone de bijuterii, ce mai...era un kitch din cap pana-n picioare rade . Dar avea un stil personal, numai al ei rade care n-a impiedicat-o sa aiba admiratori si amanti. A murit pe la 98 de ani fara sa-si faca probleme ca rozul e un contrast prea strident cu tenul ei ofilit si la fel si fardul de pleoape bleu deschis si genele false. Nu ma dau in vant nici dupa stilul ei de vestimentatie nici de literatura dar e un exemplu extrem...si extrem de amuzant. Apropo de "je ne sais quoi" rade

Ultima editare efectuata de catre vilcris in Mier 02 Iun 2010, 12:52 pm, editata de 1 ori
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 02 Iun 2010, 12:48 pm

Eu cred ca trebuie sa ne cunoastem corpul si sa il constientizam asa cum este el si atunci ne dam si singuri seama ce ne sta bine si ce nu. Si cine isi foloseste logica isi da seama ca nu poate sa imite ca maimuta ce vede la mall, pentru ca orice trebuie adaptat siluetei si personalitatii proprii. Eu stiu ca nu-mi sta bine in blugi skinny, dar pentru asta nu a fost nevoie sa-mi identific in vreun tabel tipul de corp si sa citesc ce e permis si ce nu e permis pentru tipul respectiv. "Regulile" pe care le citim sunt lucruri de bun simt,daca ne folosim capul si logica le identificam si singure. Treaba cu echilibratul siluetei, cu pusul in valoare a partii cea mai frumoase, etc...
Eu m-am referit la alta bluza, la cea rosie, cea cu bretele pe un umar, fara maneci si incretita de la talie in jos. Despre ea ziceam ca nu mi se pare pt pere, pt ca partea incretita adauga volum brusc chiar pe solduri. Gandindu-ma la o para adevarata cu solduri mari ( nu la slabanoaga de tine Admina:) ) acest lucru nu pare ca avantajeaza.

Si eu admir femeile din Germania , Austria, Elvetia trecute de 40 de ani. Mai degraba intorci capul dupa ele pe strada decat dupa tinerele de 20 de ani. Coafate, aranjate, culori vesele, stil clasic si curat. Si nu cred ca se dau peste cap cu teorii si articole. Clasic si ingrijit este ceea ce arata. Si probabil ca si acea atitudine de care vorbeste Nicoleta. Toate adunate dau acea distinctie pe care o observam la ele. Tineretea e vremea experimentarii, a altor preocupari, probabil ca de aceea abia dupa o anumita varsta femeile din acea parte a Europei incep sa aiba stil.

Cine vine cu mine in Parcul Circului la alergat?:D Facem sport, ne ingrijim sanatatea si silueta:) si ne incarcam cu energie pentru intreaga zi. Si e gratis:))

Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Mier 02 Iun 2010, 12:52 pm, editata de 1 ori
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mier 02 Iun 2010, 12:51 pm

Revin... se pare ca vilcris si Ioana m-au inteles perfect, cel putin asta imi este impresia lasata. E adevarat ca in Germania ma uit cu toata admiratia dupa o femeie ce depaseste 45 de ani si ma uit ingrozita dupa tineret pana in 45 de ani(generalizez)...
Eu nu pot sa intru in aceasta categorie generalizata, sunt latina si am asta in sange, chiar daca la prima vedere sunt din rasa galbena rade Nu ies din casa daca nu-mi sta parul la locul lui, daca pantalonul mi-e rupt in genunchi sau bluza e ca scoasa din uscator nici daca merg doar pana in fata casei sa pun gunoiul in container... Insa a purta ce vreau si ce consider ca-mi sta bine, tinand cont in mare de regulile vestimentare, insa nu ca la analiza gramaticala, de ortografie si punctuatie... nu va insemna nici faptul ca voi iesi oricum sau mai rau ca nu voi continua sa fiu "bolnava" dupa imbracaminte si accesorii. Nu sunt dependenta de trenduri si mi-e groaza cand vreau sa-mi cumpar ceva anume, probez zeci de haine si poate plec cu una sau chiar nici-una dupa proba. Sunt un mare critic a ceea ce-mi arata oglinda si sunt sigura ca daca n-as avea nici o oglinda in casa in care sa ma pot vedea nu as iesi din casa.
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 02 Iun 2010, 12:52 pm

Am editat mesajul meu. Am mai adaugat ceva.

Si editez ca mi-a adus aminte Geany. Prin '94-'95 eram in Germania cu sotul in vacanta de vara. Am fost ingrozita sa vad un barbat tanar cam la 30 de ani la costum, cu cravata si cu o camasa care SIGUR era scoasa din uscator si imbracata. Dar parca era si putin calcata in picioare rade . Botita in ultimul hal!
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mier 02 Iun 2010, 2:59 pm

Intr-adevar multe din reguli ne sunt cunoscute, insa nu le constientizam mereu. Mie mi s-a intamplat sa imi 'fure ochii' o bluza in magazin, sa o cumpar si apoi sa realizez ca de fapt nu ma avantajeaza si frumusetea bluzei a disparut... E bine sa ne invatam/educam ochii dupa ce sa se uite: ce croieli, ce combinatii ne avantajeaza astfel incat sa nu ne simtim nici sleampe (adica neingrijite) si nici stinghere in tinutele noastre. Normal ca tinuta este adaptata activitatii/locatiei: nu ies la cumparaturi in pijamale dar nici pe tocuri nu ma duc... Sunt acele trucuri si detalii in cadrul unei tinute care fac diferenta - cum ar fi ca volanele mascheaza f bine un bust mic (nici nu o sa para de cupa D, dar totusi)... si cate si mai cate.
Admina, ma bucur ca ti-a trecut depresurizarea pupi O glezna finuta poate fi pusa in evidenta si cu o sanda cu tipul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] de bareta care scurteaza mai putin piciorul unde curelusele vin sub glezna. Apropos de trucuri mie cel mai mult imi plac cum alungesc piciorul tipul de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pantof/sanda.
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mier 02 Iun 2010, 7:04 pm

Aoleo, Clody, ti-o fi placand tie ultimii (si mie) dar tu reusesti sa-i tii in picioare, ca eu nu rade . Ii pierd pe drum. Desi sunt o "durdulica" acum, am piciorul foarte subtire (si laba si glezna). Si asa decoltat in fata ajung cu piciorul pe asfalt rade . Uoau, si mai sunt si Jimmy Choo pofta .
vilcris
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mier 02 Iun 2010, 7:19 pm

Si eu tot cu piciorul subtire si greeu imi gasesc ceva care sa imi vina cum trebuie. Am niste sandale in genul acela (nu Jimmy Choo) - adica doar calcaiul si la degete cu vreo 3 barete - la primele purtari au fost minunati pana cand s-a mai lasat un pic pielea si s-au largit un pic baretele si atunci le-am pus niste pernute cu gel pe talpa si sunt iar ok... pana se mai lasa iara pielea si atunci .. scratch cred ca ma innoiesc Smile
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Joi 03 Iun 2010, 12:33 am

Admina , multumesc mult pentru sfaturi .
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de bebe.mititik la data de Joi 15 Iul 2010, 4:52 pm

Buna fetelor,e foarte bun subiectul cu stilul personal am si eu un sfat pentru cele care doresc. Pentru o tinuta trebuie sa existe o culoare care sa reprezinte centrul de interes sau de atentie ca sa rezulte o tinuta nestearsa si acel centru de interes poate fi redat de culoare care iese in evidenta a tinutei sau de accesorile/accesoriul care completeaza tinuta.
Va propun un test ca sa depistati punctul de interes al tinutei voastre:intr-deschideti ochii cand priviti o tinuta si observatzi ce iese in evidentza din intreaga tinuta.Si inca ceva,centrul de interes este folosit de regula ca sa accentuezi ce vrei sa pui in valoare din tinuta.Acceasi regula se aplica si la compozitia unui tablou.
De regula in design trebuie sa se tina cont de niste etape care fac ca o tinuta sa fie perfecta si anume:de exemplu vrem sa facem o rochitza din mai multe culori,se tine cont de culoarea care va domina tinuta,adica cea care se afla de mai multe ori ,apoi de culoarea care da centrul atentiei si o culoare care se leaga de cea care predomina tinuta,daca spre exemplu mai sunt si alte culori,ele ar trbui sa se lege cromatic de cea care predomina prin culori calde sau reci sau griuri colorate.
Sper ca v-am ajutat cu ceva si astept intrbari kiss
bebe.mititik
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 28
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Vin 22 Oct 2010, 9:25 pm

Si ca mi-am amintit... I do brown! Noemi, watch out! rade
Se poarta maro, asa ca ma simt bine. Ideea e si cum il porti, aici nu pot sa zic ca sunt stapana pe situatie.
Deci mango zice da, maroului: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Noemi la data de Vin 22 Oct 2010, 9:31 pm

Da mai, nu ma mai certa, si eu port maro, doar ca nu e primul in topul meu, si apropo admina frunzele maro de pe sarafanul de concurs sunt cu dedicatie pt tine rade
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux la data de Sam 23 Oct 2010, 12:14 am

Fetelor, ce ziceti de niste posete!!! Pe care o alegeti? Sau, mai bine zis care vi se potriveste?

AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6581
Varsta : 32
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 23 Oct 2010, 12:19 am

Mercic Noemi, pt frunze.
Alina, eu o iau cea din butoane de tastatura... e perfecta pt mine. rade

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 la data de Sam 23 Oct 2010, 4:50 am

mie imi plac hainele care urmaresc forma corpului, am forma de clepsidra si imi place ca talia sa fie marcata.
nu stiu daca am un stil anume dar daca imi place o piesa o adaptez. urasca hainele care fac cute in zona lombara sau nu au pense , sau se incretesc si se ridica pe fund.
cand aveam 88 kg singurul lucru pe care il uram era faptul ca aveam grasime in zona taliei si ca din lateral se vedea ca si cum as fii fost un butoias, acum sunt fericita, mi-am recastigat silueta de acum aproape 20 ani. sunt fericita? asta am scris ? nu sunt fericita sunt in al noualea cer.
iubesc fustele conice totdeauna au fost preferatele mele, taioarele si gecile scurte pana in talie, pantalonii cu talie inalta si care urmaresc linia piciorului.
stau si ma gandesc daca ma incadrez la un anumit stil dar nu cred. din fiecare stil sau perioada imi plac cateva piese.
imi place negrul , ciocolatiul, verdele , mai nou si rosul.
imi plac tocurile , pantofii cu platforma, sandalele. si eu ca si admina credeam ca incaltamintea cu bareta mi-i se potriveste ca am glezna subtire si la inaltimea mea 1.70 merg. am incercat un pantof cu bareta si unul simplu, rezultatul cu cel simplu piciorul arata mai bine.mai lung, mai suplu.
daca haina care o fac sau o cumpar nu simt ca ma reprezinta, nu ma simt bine in ea, nu arat mai bine in ea si nu ma avantajeaza atunci nu o vreau doar pentru ca e in tendinte, sau e de marca, sau mai stiu eu ce.
sunt o ciudata , asa zice sotul meu dar ma bucur ca ciudateniile astea le-a mostenit si fiica mea.
ma bucur ca uraste uniforma stradala si ca este originala.

am uitat ceva, admina are dreptate, suntem apreciati dupa cum aratam si cum ne imbracam. asta este adevarul ca pana sa isi dea seama cel din fata noastra cum suntem defapt noi suntem perceputi dupa cum aratam, mirosim, ne miscam.
acum dupa ce am slabit am realizat nu numai ca ma simt bine si am mincredere mai multa in mine dar toate s-au schimbat.
va pup.

cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 47
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Sam 23 Oct 2010, 4:05 pm

Eu imbin stilul masculin (care ma prinde super si imi da un aer sexy) cu stilul feminin E vreo problema?
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2295
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 la data de Sam 23 Oct 2010, 4:17 pm

nuuuuuuuuuuuuuuu. inseamna ca esti o tipa interesanta. Flowers

cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Dum 24 Oct 2010, 8:53 pm

cris69 unde la ce tema sa urmaresc sa ne spui cum ai slabit si in cit timp ?
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos