Ultimele subiecte
» Hainute pentru copiii nostri (20)
Astazi la 3:51 pm Scris de michelinebeaulieu

» Ce melodie asculti acum !-5
Astazi la 2:08 pm Scris de michelinebeaulieu

» Dantela irlandeza
Astazi la 12:33 pm Scris de Dorulet

» Va rog o idee pentru salvarea unei camasi denim compromisa
Astazi la 9:31 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 9:18 am Scris de Gabica

» Bluze, topuri (14)
Astazi la 6:32 am Scris de piciul

» Miniaturi - handmade
Vin 20 Oct 2017, 12:06 pm Scris de Gabica

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Joi 19 Oct 2017, 9:23 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 5
Joi 19 Oct 2017, 5:47 am Scris de piciul

» Bijuterii fimo (33)
Mar 17 Oct 2017, 12:36 pm Scris de vlad_mom

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Dum 15 Oct 2017, 11:00 pm Scris de ellaharry

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Vin 13 Oct 2017, 2:12 pm Scris de Iulliana

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Vin 06 Oct 2017, 7:02 pm Scris de Lia33

» Discutii despre revista Burda-6
Mier 04 Oct 2017, 9:43 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Vin 29 Sept 2017, 11:15 am Scris de Floren

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Mier 27 Sept 2017, 10:20 am Scris de Gabica

»  Masinile noastre de cusut (6)
Mar 26 Sept 2017, 4:31 pm Scris de bingo

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 26 Sept 2017, 8:39 am Scris de adii

» Aparate si ustensile din bucatarie
Lun 18 Sept 2017, 5:09 pm Scris de ElenaZaileanu

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Lun 11 Sept 2017, 1:42 pm Scris de LRodica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

S.O.S. - Stilul personal -2

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mar 11 Iun 2013, 12:01 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Danniela imi place cum te imbraci la serviciu, esti foarte feminina.

Rochia neagra o vad mai degraba potrivita pentru cocktail.

Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 11 Iun 2013, 7:18 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Re: S.O.S. - Stilul personal -2

Mesaj Scris de Gabica la data de Mar 11 Iun 2013, 12:05 pm

danniela, eşti super azi, şi în altă zi când ai făcut poza
păi şi te miri că te invită clienţii la o cafea? Smile
soţul tău are şi ochelari? pe lângă dantură lipsă!!
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1841
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mar 11 Iun 2013, 12:19 pm

Ioana multumesc, asa o vad si eu, numai fii-mea o vede office!!!
Gabica, sotul meu e orb de prostie omeneasca nu de vedere!!!
He, he...clientii ''e parsivi'' ce stii tu..... rade rade
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 la data de Mar 11 Iun 2013, 3:51 pm

Cu o tinuta bine aleasa: cocheta/eleganta, intotdeauna impui respect, castigi admiratie, nu-I asa Danniela?!
Si eu apreciez, la fel, ca te imbraci adecvat locului de munca. Frumoase rochite porti!Smile Mi-ar place si mie sa ma imbrac asa!
Mi-am cumparat o bluza mai colorata si m-am accesorizat cu margele si bratara..
am incercat si cu blugi stramti dar...mm

Admina, cred ca poti fi cocheta purtand pantaloni si balerini; asta e doar o scuza..[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar parul tau rebel poate fi controlat cu putina spuma, (nu stiu cum arata parul tau) dar de multe ori arata foarte dragut buclele intr-o dezordine "controlata"
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 12 Iun 2013, 2:09 pm

Da Corina, asa e, tinuta eleganta impune si o anumita distanta in sens de respect din partea clientilor si chiar si a angajatilor. De ex aici se spune pe nume chiar si daca ai functie inalta. Eu le-am psus ca sunt Daniela pentru toti dar cred ca 3/4 din angajati imi spun ''madam''.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Dum 07 Iul 2013, 4:52 pm

Doamnelor, putina sare si piper!!!
Ieri la cafea ma intanlesc cu seful si sotia. Cafeaua bauta la un bar. Sotia sefului mi-a fost si ea sefa pe vremea cand avea un restaurant si m-a angajat pentru control financiar.
Deci sa revin, pe doamna o cunosc de multa vreme, are bani si are haine. Au 3 case in 3 orase diferite iar in fiecare casa are sifoner cu haine, deci nu prea isi cara haine dintr-un loc in altul. Ieri era cu o bluza vaporoasa gen a Corinei de mai sus, insa era patata de clor. Clor pe culoarea maron...va dati seama.
Zau daca am inteles-o fetelor! Deci nu e vorba de bani, de haine, de gusturi. Dar chiar asa??? Si nici nu e tanara sa zici ca nu stie are 50 de ani.
Desi au bani, nu sunt genul de oameni sa arunce pe haine , stiu ca au haine de firma, dar petele de clor tot pete is....
Deci va astept parerile, is eu rea sau doamna trebuia sa se uite un pic in jurul ei???
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de AcidoR la data de Dum 07 Iul 2013, 7:40 pm

Danuta draga, daca tu ai pus sare si piper, eu vin cu ....mierea sa indulcesc situatiunea! wink 
Poate doamna a avut vreun accident pe drum si nu a putut sa se schimbe sau nu a observat pata!  scratch 
Cei bogati privesc altfel lucrurile din jurul lor, poate o casa, un iaht ...., niste diamante.... o faceau mai atenta la detalii, dar .....o bluza amarata ...... nu! No
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 61
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Lun 08 Iul 2013, 10:50 am

Nu Acidor, pata era veche, una accidentala ar fi putu sa fie de fructe ca isi tinea nepotica in brate. Pentru aia nimeni nu ar fi condamnat-o.
Sincer, eu una personal as fi donat bluza ca nu era capat de tara, si ea e buna la suflet ca doar o cunosc. De asta zic ca nu am inteles-o.
De asta v-am si intrebat parerea voastra, poate noi punem pret pe haine altfel decat altii care le au la discretie!! Insa in ce fel punem pret banuiesc ca ar conta nu??
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 08 Iul 2013, 11:56 am

Hm, noi romanii si poate noi europenii, in general punem pret pe haine. Vorbea si Gloria de stilul americanilor. Stilul fara de stil, in marea majoritate a tarii, in afara de California si alte zone "glam". Si, de ce nu, si bogatii sunt oameni, chiar multora nu le pasa. Am vazut cativa bastani, tineri sau mai in varsta cu haine demodate, lalai sau ciudate. In special lor nu le pasa, tocmai pentru ca stiu ca au, nu trebuie sa demonstreze. Cica in State te trateaza foarte bine, client fiind si daca te duci cu haine rupte, la magazine de super firma. Pentru ca sunt destui bogati care se imbraca de la Walmart, dar isi iau ceasuri Rolex sau masini scumpe.
Pata de clor cred ca nu ma impiedica sa fac un decor in zona aia si sa port bluza prin casa, daca-mi placea. Dar afara, asa e, e cam "no-no", indiferent de contul din banca.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Lun 08 Iul 2013, 9:30 pm

Saptamina trecuta am avut ca si clienta o tipa mai mica decit mine ca virsta, dar cu nr de kilograme aproape de mine. Twisted Evil Romanca maritata in America, cu aere si fitze cat ea de mari. Smile Era tipa imbracata in colanti negri luciosi, tricou alb si balerini nude. No, balerinii mi-au placut si am invidiat-o ca poate sa mearga in ei. In schimb, colantii ii scoteau in evidenta fiecare cuta de pe craci, pardon, pulpe, iar tricoul era miscat la fiecare pas de tzitzele sanii pusi intr-un sutien marimea gresita. Hai ca pana aici mai era cumva, dar cind i-am vazut ditamai gaura pe marginea de jos a tricoului ... s-a dus naibii seriozitatea mea in campul muncii rade rade Curioasa din fire, i-am analizat si mai bine tricoul. Twisted Evil Am descoperit ca tivul era descusut tot si in unele locuri era franjurat. Genul de tricou pe care eu l-as fi facut de mult, carpe de praf.
Acuma, io inteleg ca avem sau nu niste kilograme, ca avem sau nu ce baga in sutiene, ca putem sau nu sa mai ascundem din surplus, ca adoptam un stil de imbracaminte lejer, dar chiar nu inteleg sa iesim cu hainele patate sau rupte sau, si mai rau, mirosind a mincare/transpiratie.
Una peste alta, mamele si bunicile noastre, in majoritate, nu au fost boieroaice, dar hainele pe care le aveau erau cusute/peticite si curate.
Si va rog frumos sa nu va legati de saracia bunicii pen' ca se intimpla si la case mari. rade rade Iaca:

CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de tiana la data de Lun 08 Iul 2013, 9:50 pm

mai fetelor,o fi o fita shic ce s-o purta numai la case f mari,ca na putini isi permit!

tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Mar 09 Iul 2013, 12:06 am

No, e prea mult. Dacă despre pata de clor pe bluză am zis: n-o fi observat că nu-i pasă prea mult cu pleacă din casă), peste tanti cu ţiţi mari în sutien mic şi găuri în tricou nu pot trece, iar printul Charles şi petecul de pe sacou m-a lăsat mai ceva ca la dentist.
Că vorbeam de dentist şi despre clor... Acum câţiva ani am plecat frumuşel la dentist îmbrăcată cu un tricou galben frumos şi destul de nou... Dr. la care merg, când face extracţie curăţă bine locul cu o soluţie în care este şi cloramină sau ceva asemănător...miroase a hipoclorit rade şi cum curăţa ea acolo frumuşel, la a doua seringă apasă şi sare numai soluţie pe tricoul meu. Până acasă s-a uscat, dar era şi pătat/decolorat. Nu ca şi cu clor, dar nici că l-am mai putut îmbrăca.
Sunt multe persoane care nu pun preţ pe ele, asta-i concluzia mea.
Îmi amintesc de o profă din liceu cam mocicoşă, veşnic avea puloverele murdare pe mâneci (praful de pe catedră rade ), un păr soios, nu se uita că-i atârnă aţele, că-i pătat sacoul, sau blugii sunt stropiţi şi afară nu mai ploua de-o săptămână...şi într-a XII-a aflasem că ea punea hainele la înmuiat cu mult Ariel, le fleşcăia acolo, le clătea şi gata spălatul...ca-n reclamă. rade cum naiba să mai fie curate. Maşină de spălat nu avea şi zicea că ea nu pierde timpul cu frecatul hainelor. N-are copii, iar el e tot prof. Îmi imaginez cum e casa lor...

Haideţi să furam ideea şi să trecem să facem haine petecite şi-n clorate că e trendy-flendy. Poate că va deveni o modă şi aşa-i scoate din situaţii penibile pe cei neatenţi. wink 

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Varsta : 41
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mar 09 Iul 2013, 8:33 am

Apropo de haine peticite,mai tineti minte pe reprezentantul FMI,venit in Romania,imi scapa numele acum,avea pantofii gauriti in talpi de-a scris presa o saptamana despre asta?!Cred ca e ceva ce ne scapa noua?!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3156
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Mar 09 Iul 2013, 11:08 am

Zgârcenia? rade 

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 10 Iul 2013, 3:52 pm

Ma fetelor, oricat nu ai baga de seama petele dar totusi...cand e pe acasa e, dar cand iesi...ca doar stia unde merge la cafea, si apoi tot pleca in treaba ei, care era ..ceva gen sa cumpere niste lampi la un magazin fitos, sa se intanleasca cu nu-s ce avocat.
Nu e genul celei descrise de Cristina, desi are momente in care te face sa te simti sarac, daca esti mai slaba de inger normal. Eu tot o tin pe a mea, ca doar is romanca rade rade rade nu mergea bluza nici macar pe acasa ca are curtea plina de menajere, gradinari si bucatari.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Mier 10 Iul 2013, 7:02 pm

O fi furat bluza menajerei rade rade 
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de gloriamix la data de Vin 26 Iul 2013, 4:10 pm

Admina:love:  In USA, contrar opiniilor majoritatii europenilor,mai bine zis romanilor, exista un "dress code"  cerut la locul de munca si nu numai, si nu ma refer doar la munca de birou, pana si femeia de serviciu intr-o magazie trebuie sa aiba o anumita tinuta. Si in zonele "glam" sunt persoane mai putin conservatoare, care nu respecta eticheta si nu se impiedica de aparente. Exceptiile si vedetele nu ar trebui sa formeze opinia majoritarii desi cam asta se intampla. Am vazut oameni in pj la mall, am vazut supervisori cu menu-ul pe tricou cu gaurele dar au fost exceptii, majoritatea se imbraca curat, respectuos si fara fitze, chiar daca uneori sunt combinatii pe care eu sau altul nu le-am folosi. Daca nu se respecta acest cod/ mutual respect esti primul care-si pierde locul de munca, esti lasat in afara cercului, deci nu e ca si cum o intreaga tara ar fi lalaita si nespalata Smile   Si nu e nici pt ca toti ar fi bogati si nu le-ar pasa...Hainele de firma nu reprezinta o persoana, bogatii au si ei prioritatile lor la fel ca si saracii sau clasa medie, unora li se pare important sa-si etaleze garderoba, altora li se pare mai important sa puna un dolar in savings sau investment in loc de haine. Voi ce ati alege, un tricou obisnuit dintr-un magazin obisnuit la un pret de 5-15$ sau un tricou alb la 120$ doar pt ca-i Kanye West?

Serviciile oferite de restaurante, magazine, banci etc nu se rezuma la clientii imbracati intr-un anumit mod, esti respectat indiferent cum arati atat timp cat platesti si respecti la randul tau, insa sunt reguli de securitate care trebuiesc respectate, nu te duci intr-o banca cu hoodie si ochelari de soare sau cu sapca/caciula si ochelari de soare etc etc. O pata pe haine, un tricou cu gauri, un pantolon taiat scurt, tenisi cu gauri, mamici cu oala in mana, mai stiu eu ce, nu-ti ia dreptul si accesul la servicii.

Corina, imi place tricoul verde, e un verde f. frumos combinat cu jeans, ai un stil f. placut!
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

stilul nostru

Mesaj Scris de valentinadof la data de Lun 05 Aug 2013, 9:17 pm

Mai fetelor, spuneti-mi si mie,la o rochie verde turcoaz ce culoare sa aiba jupa de tull?Poate sa fie o nuanta de verde?Sau negru?Va citesc maine,pup!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Mar 06 Aug 2013, 6:25 pm

Clar verde cat mai apropiata de nuanta rochei.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]/[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mier 07 Aug 2013, 10:05 am

Multumesc,Magda!
Mentionez ca jupa nu e cu vedere ,poate doar cand m-asez iar lungimea rochiei o sa fie pe genunchi sau chiar sub genunchi inca nu m-am hotarat.Tinand cont ca tull-ul are o gama restransa de culori,clar n-as gasi un verde apropiat de de verdele rochiei,asa ca eu inclin spre negru.Mai astept si alte pareri si-am sa ma uit si la rochiile elutzei sa vad ea cum procedeaza(daca precizeaza)!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Mier 07 Aug 2013, 10:48 am

Depinde şi cum e turcoazul. Dacă-i mai albăstrui merge tiul cristal bleu dacă nu găseşti turcoaz. wink Eu nu aş opta pentru negru.

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de scoobbyy la data de Mier 07 Aug 2013, 12:47 pm

Îndrăznesc sa ma bag si eu in seama. Din punctul neu de vedere contează cu ce se va asorta acea rochie. Dava intenționează sa-si puna sandale negre, atunci de ce nu tull negru. Eu am facut o rochie unei doamne (pe care nu am pozat-o deloc) la care am adăugat tulle negru. Rochia era un verde mai închis.
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

http://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Mier 07 Aug 2013, 12:52 pm

valentinadof a scris:Multumesc,Magda!
Mentionez ca jupa nu e cu vedere ,poate doar cand m-asez iar lungimea rochiei o sa fie pe genunchi sau chiar sub genunchi inca nu m-am hotarat.Tinand cont ca tull-ul are o gama restransa de culori,clar n-as gasi un verde apropiat de de verdele rochiei,asa ca eu inclin spre negru.Mai astept si alte pareri si-am sa ma uit si la rochiile elutzei sa vad ea cum procedeaza(daca precizeaza)!
Eu as alege verde smarald. E un contrast mai rafinat cu tourqoise-ul. Depinde si de restul accesoriilor. Sau o combinatie de culori de genul asta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 50
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mier 07 Aug 2013, 1:17 pm

e vorba de taftaua asta iar tocmai la astfel de bijuterii ma gandeam Buburuza:love: 
deci pot pune tulul asta

pai si pantofi de care?!
voiam sa-mi iau negri ca-s versatili sau bej, in cazul asta merg pana la capat si-mi caut pe nuanta sau ii accesorizez eu cu vreo bucata de material din rochie.Hai,va rog luminati-ma,deja sunt in mare dilema!Si-as vrea s-o dau pe spate pe soacra-mea cu aparitia mea!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 07 Aug 2013, 6:03 pm

Eu vad niste pantofi de lac la materialul ala...nu cred ca merg bej, ai incercat un argintiu sa vezi daca bate??? La brunetia ta sigur o sa ai o rochie superba, abia astept sa te vad in ea!!!!
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul