Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


S.O.S. - Stilul personal-1

+60
Admina
aurishta
gloriamix
Uca
cosmina46
AnnieW
barbin
gabriela1554
Gerlinde13
CCristinaC
victoriacus
adakaru
Gabica
Andante
Dorulet
piciul
Rimmelle
Buburuza
anc@
Kristina
pufoi
despina13cucli
ancush
danniela
rosita
arielas
ionela stefan
MagdaMarin
corina corina
Clio_Ela
valentinadof
Chirrox13
tinassyliliana
Lucia.BlueFlower
Giobsy
ema
bebe.mititik
ioana soare
canadianca50
vilcris
Noemi
danae
Karina33
Alina.C
amnro
diada
feliciagl
jessica
mnarcisa
adelina24
clodi
MARI_H
cata13lina
leonutza69
MihaelaT
geany
AlinaJ.Bijoux
DANIELA.I
cris69
veniciuc nicoleta
64 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ce tip corporal, esti?

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap10%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 10% 
[ 14 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap6%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 6% 
[ 8 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap38%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 38% 
[ 52 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap14%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 14% 
[ 20 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap30%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 30% 
[ 41 ]
S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_lcap2%S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Vote_rcap 2% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 138
 
 
Sondaj inchis

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de aurishta Vin 25 Ian 2013, 1:13 pm

Rimmelle a scris:e ceva moda, nu stiu daca e veche sau noua, si aici in italia este o prezentatoare care are tot asa de o parte 2 suvite albe una sus si una mai jos...si de cealalta la una sau doua, nu retin exact, mie una imi place mult...
Si eu, Shocked fraiera, Shocked aveam suvite albe naturale Shocked si m-am vopsit shot Si iata cum iarasi nu sunt in pas cu moda Twisted Evil
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de valentinadof Vin 25 Ian 2013, 1:18 pm

Esti tare Aura! rade

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Vin 25 Ian 2013, 5:35 pm

Am elucidat misterul, se pare ca duduia are suvita respectiva din copilarie si s-a hotarat sa o pastreze nevopsita si adulta fiind.
Mie personal nu-mi place, nu in contextul emisiunii si nu la cineva gen "fashion victim". As vedea-o la o cantareata sau la cineva mai rebel din fire. Pentru ca la o tinuta eleganta mi se pare ciudat sa lasi ceva care imi inspira aspect neingrijit sau rebel. Daca e moda, atunci chiar e o moda... putin ciudata, la fel cu vopsirea parului in doua culori roscat si negru sau alte combinatii. Shocked


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 25 Ian 2013, 7:40 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 25 Ian 2013, 7:01 pm

Si eu ii urmaresc pe Stacy si Clinton

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi se pare tare sexy acea suvita,desi uneori nu se vedea.
Ce fac ei e tare interesant si uneori ma vedeam in locul acelora care primeau cardul de cumparaturi.
Dar cum nu sunt inca nu am un stil definit.
Imi place sa fiu(ma simt) sexy dar nu vulgara. wink
Si de multe ori reusesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Dum 27 Ian 2013, 11:37 am

Si mie imi place de Stacy, dar cu anumite coafuri si anumite haine, imi pare ca seamana cu bunicuta (cea cu undelemnul, Monica Ghiuta wink ). Spre exemplu aici cu bluza gri si parul ciufulit si apoi cu rochie conservatoare si parul prins in coc lejer.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ce episod pilot, au avut in 2003... Ce haine hidoase si coafuri traznite... Nu mai zic, colegul ei de atunci parea un bun exemplu de: asa nu! si nici ea nu era prea departe... maro cu maro si cu bej, plasa peste bluza incretita. Shocked Sincer, in 2003 sigur ma imbracam mai bine decat ea, in emisiunea asta. rade


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Mier 27 Mar 2013, 5:04 pm

A trecut un an de la ultima sesiune foto pentru stil .... ma misc cu viteza melcului lesinat rade
De data asta am pozat tinute in care ma simt bine. Acum astept si parerea voastra despre cat de bine arata. Imi cer scuze ca unele poze sunt neclare, m-am pozat singura si nu am avut timp sa verific dupa fiecare tinuta cum a iesit poza.

la tinuta aceasta folosesc de obicei o bluza corai pe sub vesta neagra fara nasturi (era la spalat)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

rochia neagra pentru zile lipsite de inspiratie:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aceeasi rochie, mai multe combinatii:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pentru varianta asta mergea mai bine perechea de pantofi bleumarin cu rosu si dresurile bleumarin:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fata de acum un an constat ca ma simt mult mai confortabil in fuste/rochii/sarafane si ca imi place sa adaug culoare tinutelor (sper sa nu cad in extrema cealalata). Am adaugat esarfe si curele colorate si am imbogatit colectia de pantofi cu toc love
As mai avea si alte combinatii dar nu vreti sa stiti cum arata dormitorul dupa sesiunea asta peace
No, ce e bine si ce nu?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de piciul Mier 27 Mar 2013, 7:27 pm

clodi, deja ai sesizat si tu ca nu prea merge cureaua rosie la pantofii maro si rochia bej...si nici margelele nu prea merg la gulerul-fular...poate era mai bine un sirag lung de margele maro..de culoarea curelei...
Eu zic ca ai "evoluat"... iti sta foarte bine cu orice combini, la asa silueta!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Dorulet Mier 27 Mar 2013, 10:00 pm

In primul rand esti de admirat.In al doilea rand,in majoritatea pozelor esti asortata, doar spre final mai e de lucru.No,esti multumita?Si sa-ti mai spun ceva:daca ai ales tocuri,inseamna ca te simti sigura si puternica,asa se interpreteaza apetenta pentru pantofi cu toc.Cine e in declin,umbla fara toc.(Asa am auzit la radio,un studiu american,ca aia se ocupa cu tot felul).
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Mier 27 Mar 2013, 11:33 pm

Hai sa cadem de acord, sa nu fim de acord. wink hug
Nu se mai poarta cureaua in tonul pantofilor si nici in tonul gentii. Ideea (mult mai grea, dupa parerea mea), e sa fie culori diferite dar complementare, care merg bine impreuna (in genul celor de la color blocking).
1. Imi place cromatic, cu urmatoarele idei: poate gasesti o curea ceva mai feminina, potrivita pentru fuste, parca cea purtata e cam sport, pentru pantaloni, jeans. Si o parere personala, desi sigur o sa-mi iau rosii, pentru ca nu se face. Imi pare o idee cam scurta pentru office, fusta (desi iti sta foarte bine cu lungimea asta).
2. E prea simpla, prea bi-colora tinuta. Cred ca ar merge putin modificat sarafanul, eventual scosi nasturii, sa poti purta un cardigan sau taior peste.
3. Rochia neagra e super si nu doar din lipsa de inspiratie. Musai taioare peste, camasa pe dedesubt sau pe deasupra (sa o porti in loc de fusta neagra) sau chiar o camasa de voal, cu imprimeuri color.
4. Cuminte, decenta, poate prea. O curea tot mai feminina, mai jucausa eventual, un albastru inchis, un mov pruna.
5 si 6. Imi plac mult, sunt echilibrate datorita cardiganului si cromatica imi place. Singura obiectie cred ca ar merge alte curele, chiar inguste in genul ultimei curele purtate. Dar lungimea rochiei e perfecta si culoarea permite multe combinatii de accesorii.
7. In afara de margele, cum s-a mai zis, e foarte feminina si frumoasa.
Felicitari, eu vad o schimbare, o imbunatatire, nu facuta cu pasi de melc. Oricum e cam greu sa-ti schimbi garderoba peste noapte, e cam costisitor. Imi plac mult pantofii. love
Am ramas cu ideea de la Cu ce sa nu te imbraci, ca o tinuta e cam musai sa fie completata de o piesa de acoperire, gen blazer, jacheta, taior, cardigan, etc. De aia am zis ca merg completate, desi uneori e greu, mai ales daca lucrezi intr-un birou unde e foarte cald.
Si propun si niste coliere impunatoare sau care sa atraga privirea. Pot scoate orice rochie neagra din anonimat.

p.s. unde lucrez eu e foarte frig, asa ca inca sunt la stadiul de ceapa, cu multe straturi, deloc la moda. Sad

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Mar 2013, 10:28 am

Daca fusta ei e scurta, sigur a mea e de secretara! rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuzati bucataria!
Si o alta costumatie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai pun diseara daca gasesc fotograful in good mood!!

Clodi mie imi plac foarte mult costumatiile, mai ales cum iti pui esarfele la gat, mai ca te-as banui ca lucrezi ca stuardeza!
Nu mi se par scurte fustele, depinde ce job ai, cat de des te ridici de pe scaun daca stai in spatele unui birou si te vezi doar de la talie in sus, depinde ce fel de business ai si mai multe.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Joi 28 Mar 2013, 1:45 pm

Multumesc pentru opinii! Ma ajuta foarte mult, de exemplu nu mai am nici un dubiu ca nu arata bina combinatia aceea cu margelele... am si margele lungi, o sa le incerc pe acelea caci doar cu curea mi se pare pustie tinuta. Rochia neagra o port si cu camasa pe dedesubt si fara in functie de temperatura, o sa am in vedere propunere cu camasa de voal pe dedesubt. Curele nu sunt din cele mai finute insa fiind tinute mai casual am zis ca sunt ok. O sa mai achizitionez si din cele mai finute, chiar sunt f utile. La coliere, asa e, am de lucru, am doar cateva margele care imi plac restul zac in sertar.
Lungimea fustei este, intr-adevar, in functie de multe aspecte. Admina, nu dau cu rosii - doar eu sunt cea care a cerut parerea. Ma ajuta dress code-ul de la birou care este smart casual spre casual, pentru lungimea pe care o am la fuste am confirmare ca e ok, respecta dress code-ul plus ca petrec mai tot timpul intr-un scaun fara sa interactionez cu clienti, doar cu colegi. Evident ca abordarea difera mult de la companie la companie, ceea ce la una e ok la alta ar putea fi indecent.

Daniela imi place de tine! La prima tinuta am un mic comentariu: daca fusta incepea de sub curea, tinuta parea mai alungita in partea de jos pentru ca s-ar fi eliminat o linie orizontala (betelia fustei). Imi place cum se vede piciorul alungit de forma pantofilor cu toc si ca tinutele sunt echilibrate (fusta scurta, camasa lejera)! Hai sa mai vedem Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Mar 2013, 5:21 pm

Multumesc Clodi, asa e, nici mie nu prea imi place cum vine fusta si bluza, dar in curand am sa mesteresc o fusta neagra mai inalta.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Joi 28 Mar 2013, 5:43 pm

Daniela, ne vedem la croitorie ca si eu trebuie sa imi fac o fusta neagra :D

Am uitat sa pun si poza cu tinuta cu pantaloni: pantaloni kaki, curea culoarea mov pruna, camasa cu dungi mov, pantofi maro. Nu stiu de ce dar imi place tare mult cum arata combinatia de kaki cu mov. Voi ce ziceti, m-am defectat?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de danniela Vin 29 Mar 2013, 6:06 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Fara cap ca aveam un par....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta din cauza la captuseala sta un pic balon, nu prea o port....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta imi place modelul la gat, am zic ca o stramtez un pic la piept, dar e jerse si nu stiu....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La asta cred ca merge curea portocalie sau rosie, dar stau tare rau la capitolul curele.
Astept criticile, ma ajuta mult.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Vin 29 Mar 2013, 10:46 am

Nu prea am ce sa zic, ti-am mai zis ca-mi place cum te imbraci. wink Decat ca cea roz e prea scurta (iar o zic, dar am un fix, cred ca am fost maicuta, in ala viata Smile ) si parca prea pe corp. Si as mai zice de completarea tinutelor cu jachete, blazere dar la tine e foarte cald, deci nu ai cum. Poate ceva mai multe accesorii, fiind rochii unii, marea majoritate. Bratari mari si coliere care sa atarne pana la bust, sau mai jos, la rochiile 2, 3 si 5. Pantofii sau sandalele imi plac mult.
Clodi imi place tinuta cu pantaloni. Si mie imi place movul mult si cu khaki merge bine, dupa parerea mea. Ai putea combina pantalonii cu ceva mustar, din garderoba ta, cred.
Eu am fixatie cu fuste scurte, pentru ca nu ma vad eu in ele, cred. Port scurt doar cu dres mat, negru si mai mult seara, la vreun concert, iesire cu prietenii. In general nu mi se pare work appropriate pentru ca nu doar stai in picioare, trebuie sa te asezi jos, trebuie sa te apleci, daca pica ceva, trebuie sa mergi prin mijloace de transport in comun sau sa te urci sa sa te dai jos, in si din masina. Mi se pare prea complicat daca e fusta scurta. Bine, acum vad ca nu mai e mare caz daca se vede ceva, multe vedete poarta scurt... fara lenjerie, deci cred ca nu e bai daca se vede dresul sau lenjeria. Dar am eu un pitic pe creier. Si de la What not to wear, am inteles ca dupa 35 de ani nu se mai poarta mini (desi prezentatoarea poarta des...) si ei oricum recomanda lungimea pana la genunchi (la mijlocul lui sau usor peste) pentru ca merge in multe situatii. Adica daca ai 20 de rochii si fuste, normal ca poti avea mai multe lungimi, una pentru iesit seara, altele pentru servici, dar daca ai o singura fusta neagra si o singura rochie neagra, ideal e sa fie usor de asimilat, in orice situatie.
Asa zice si duduia asta de pe youtube; explica cum sa alegi si cum sa porti o rochie "scurta" neagra. Ideal e sa fie pana la genunchi, ca sa o poti purta in mai multe locuri. wink


p.s. in weekend ma apuc sa modific si sa calc haine si ma pozez si eu, sa ma expun criticilor constructive. sa va luati revansa, macar. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de danniela Vin 29 Mar 2013, 11:04 am

Multumesc Admina!
Abia astept sa te critic rade
Stau foarte prost la capitolul margele, coliere, bratari. Sunt alergica la unele din ele dar acum am vazut ca mai gasesc cate unele sa mearga. Bine de tinut minte!
Din pacate mi-au decedat 2 perechi de pantofi negri si va zic cu mana pe inima ca atunci cand nu stii ce sa pui pe tine scoti pantofii si imediat se leaga ceva de ei.
Am jachete dar...e cald.
Poate mai participa si alte doamne!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Vin 29 Mar 2013, 11:13 am

danniela a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -- imi place, daca esti in starea de spirit potrivita poti sa pui si o margica rosie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta din cauza la captuseala sta un pic balon, nu prea o port....-- priceputa esti, doar sa iti faci timp sa o modifici. Rochia e faina, cu niste pantofi sau margele rosii ... love
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -- la aceasta tinuta cred ca ar merge o curelusa in talie
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
asta imi place modelul la gat, am zic ca o stramtez un pic la piept, dar e jerse si nu stiu.... -- in poza nu se vede ca e larguta, se vede insa modelul de la gat care chiar arata bine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] -- arata bine

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
La asta cred ca merge curea portocalie sau rosie, dar stau tare rau la capitolul curele. -- ai sesizat bine Smile o curelusa colorata will do the job

A scris Admina intre timp. As purta cu o bluza mustar daca as avea rade desi mi se potriveste tenului aceasta culoare si chiar imi place n-am nici o bluza mustar... poate apuc totusi anul asta. Hai Admina, te asteptam cu pozele
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Andante Vin 29 Mar 2013, 2:15 pm

Clodi, cred ca pantalonii kaki ar merge cu camasuta nou facuta...parca e un galben pai perlat...eu cel putin asa am vazut-o.
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Joi 04 Apr 2013, 9:36 am

Pentru "pere", pentru ca tot suntem destule; asa da si asa nu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
-
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] SURSA!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de ema Joi 04 Apr 2013, 9:55 am

Si totusi, daca pui o fusta clos peste niste solduri si un fund mare, nu par si mai mari?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Gabica Joi 04 Apr 2013, 10:34 am

Si pentru cele care au umeri puţin mai laţi decât şoldurile?
Talie - da.
Picioare lungi şi cu genunchiul proeminent?

Ascult sfaturi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Admina Joi 04 Apr 2013, 2:29 pm

Cred ca depinde mult si de ce picioare ai. Daca ai picioare subtiri, nu cred ca deranjeaza un clos, pe tipul para. Si eventual sa fie si lungi... wink La mine nu e cazul, deci evit fustele scurte, oricum. Si eu chiar m-am axat pe fuste creion, in ultima perioada. Totusi parca nu-mi vin asa rau, daca sunt pana la genunchi si port toc. Cred ca e de incercat si experimentat, in general mi se par de bun simt formele propuse mai sus.
Gabica, poate esti tipul dreptunghiular sau clepsidra. Daca ai talie, pune-o in evidenta si pentru umerii mai lati incearca sa eviti pernutele la umeri, detaliile la decolteu si umeri, tot ce da volum in partea de sus. Apoi genunchiul trebuie mascat cu fusta pana la el sau usor sub, in functie de gamba.
Ideea de baza, cred ca pentru orice tip corporal, e sa tindem catre ideal, adica silueta clepsidra. Talia, daca este, trebuie pusa in evidenta, daca nu e, trebuie oricum evidentiata, prin cordoane si cambrari, chiar in zona coastelor, unde e mai ingust decat in talia fizica. Si daca ridicam astfel talia, sub sani, dam impresia de picioare mai lungi, ideal pentru femeile minione.
Poate asa, daca esti tipul dreptunghi (desi unele se contrazic):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - ultima nu-mi place deloc, chiar o dezavantajeaza pe Penelope

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Gabica Joi 04 Apr 2013, 2:44 pm

Admina, mulţumesc pentru răspunsul rapid.
Am găsit o poză realizată anul trecut în munţii României!

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

Nu se văd picioarele. Poate găsesc una.
Garderoba mea e plină de fuste până la glezne, largi, sau strâmte dar lungi.
Bluze de toate felurile, culorile, şi mărimile.
Până acum nu m-a intersat deloc stilul!!!
M-a interesat să-mi fie comod şi atât.
Aşa că Doamnelor începeţi şi tocaţi mărunt poate mă adun şi eu, simt că e timpul să-mi găsesc stilul.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de adakaru Joi 04 Apr 2013, 4:58 pm

f bune fotografiile Smile

Admina a scris:Pentru "pere", pentru ca tot suntem destule; asa da si asa nu:
adakaru
adakaru
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/05/2010

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de clodi Vin 05 Apr 2013, 12:22 pm

oo Admina, multam pentru poze! foarte utile!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

S.O.S. - Stilul personal-1 - Pagina 7 Empty Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB