Ultimele subiecte
» Bijuterii fimo (33)
Astazi la 11:09 am Scris de ancaanca

» La sueta .... de seara ! 22
Ieri la 8:18 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ieri la 7:44 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 1:08 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Ieri la 1:04 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 11:33 am Scris de Dorulet

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

S.O.S. - Stilul personal-1

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce tip corporal, esti?

10% 10% 
[ 14 ]
6% 6% 
[ 8 ]
38% 38% 
[ 52 ]
14% 14% 
[ 20 ]
30% 30% 
[ 41 ]
2% 2% 
[ 3 ]

Total voturi : 138

Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Dum 11 Apr 2010, 9:59 am

Frumos stilul gotic Admina..eu l-as purta in partea mai romantica..(rochii lungi pana in pamant de nuante inchise,cu diverse dantele rare,decolteuri,cu geci de piele si bocanci....hmmm...
Si am omis ceva foarte important.Pentu ca o culoare sa dea bine intr-o vestimentatie,ea trebuie sa apara de minim trei ori:D wink
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 31
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 11 Apr 2010, 11:14 am

Eu ca tip corporal sunt para, am descoperit ca cel mai bine imi mi se potriveste fustele in forma de A, rochii taiate sub bust, taior.
Intotdeauna port tocuri, nu ma simt bine in pantofi fara toc ( sunt mica de statura).
Culorile, le iubesc; cand vad femei care stiu sa le poarte ( in sensul ca ceea ce se vede e placut ochiului) imi da o stare de fericire.
Stilul romantic imi place tare mult dar il vad la femei inalte, blonde nu m-as regasi in el.
Ce-mi doresc? Haine care sa ma imbrace (nu sa ma dezbrace adica si decolteu si slituri si scurt, fara mulat), haine, pe care, atunci cand le port sa lase se vada femeia din mine si nu haina.
Nicoleta, multumesc de link.

Ultima editare efectuata de catre feliciagl in Dum 11 Apr 2010, 11:25 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Dum 11 Apr 2010, 4:31 pm

Felicia,la tipul para,conteaza foarte mult accentul pus pe partea de sus(topuri,camasi cu volane,,taioare/jachete cu umeri proeminenti)accesorii multe in partea de la talie in sus.Cat despre partea de la talie in jos,de evitat pantalonii/fustele cu buzunare,pantalonii conici si fara culoare in aceasta zona:D
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 11 Apr 2010, 5:38 pm

Eu am fost uimita cand am auzit prima data ca la un costum albastru inchis( de cotume barbatesti vorbesc), pantofii e musai sa fie maro, in nici un caz de culoare neagra si avea dreptate d-na respectiva( am verificat). Tot ea spunea ca rozul exprima fragilitate (daca vrei sa cuceresti un barbat arata ca ai nevoie de protectia lui purtand roz) si daca trecem, doamne fereste printr-un divort, la tribunal sa ne imbracam in deux- piece roz ca sa parem neajutorate.
Despre culori eu am mai citit pe vreauculoare si am mai pus un articol despre culoari si combinatii, aici pe site.
In Forbes, ultimul nr am citit despre semnificatia broselor purtate de Madeleine Albright, bun articolul.
O vestimentatie super dupa parerea mea in Diavolul se imbraca de la Prada Anne Hathaway cand ii lasa cartea Mirandei acasa; pantaloni negri, camasa alba etc.
Imi plac mult manusile, palariile purtate vara, rochiile sunt preferatele mele si-mi place si stilul Jackie Kennedy.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 12 Apr 2010, 9:18 am

Admina a scris:
Nu mai e nimeni in cautarea unui stil, sau dornica de transformari? boo Eu ma apuc serios de saptamana viitoare, parol.

Eu as fi in cautarea stilului, dar.... acum nu, in urmatorii doi ani o sa am stilul smuls sau ravasit wink si eu sper doar 2 ani sa am acest stil peace

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6488
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Lun 12 Apr 2010, 10:24 am

diada a scris:
Eu as fi in cautarea stilului, dar.... acum nu, in urmatorii doi ani o sa am stilul smuls sau ravasit wink si eu sper doar 2 ani sa am acest stil peace
lol! e bine asa, speranta moare ultima rock

stiti bancul cu bula care se duce la magazin sa-si cumpere paine "de azi"? si vanzatorul ii spune "nu, azi avem doar paine de ieri, daca vreti de azi veniti maine".
cam asa si eu "de maine sigur ma apuc." si doua zi devine "azi" niciodata "maine".... zid
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 12 Apr 2010, 11:05 am

veniciuc nicoleta a scris:Frumos stilul gotic Admina..eu l-as purta in partea mai romantica..(rochii lungi pana in pamant de nuante inchise,cu diverse dantele rare,decolteuri,cu geci de piele si bocanci....hmmm...
Si am omis ceva foarte important.Pentu ca o culoare sa dea bine intr-o vestimentatie,ea trebuie sa apara de minim trei ori:D wink
Multumesc, Nicoleta. Nu stiam ca o culoare trebuie sa apara mai mult de 3 ori. Stiam ca nu trebuie sa fie o singura culoare intr-o tinuta.
Hai sa va dati o parere. Asa am fost imbracata la petrecerea piticei mele, cam prea mult pentru un loc de joaca, dar am zis ca renunt la jeans. Smile Deci imi pare o tinuta casual, fusta 3/4 in clini, cu buzunare (cica de evitat la stilul para... zid ) si cordon innodabil, in talie. In carouri cu turcoaz, deci sper la moda. Sus un top de jerse maro peste care am avut un sacou alb de piele. Dres maro, cu... (mare no-no, cred), balerini albi. Am o pereche de pantofi maro de piele intoarsa, cu toc ortopedic; mergeau mult mai bine, dar am vrut ceva comod. Deci cum e? Unde am dat-o cu oistea in gard si cat de mult am stricat gardul vecinului? rade

p.s. mie imi pare fusta prea lasata pe solduri, cred ca ar trebui sa o modific in talie, sa stea acolo. si cred ca trebuie serios sa ma apuc de fund si sa sar in sus (a se intelege sa fac sport bounce )

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Alina.C la data de Lun 12 Apr 2010, 11:24 am

Admina, tocmai rasfoiam pe forum, sa vad ce s-a mai scris in week-end, asa ca probabil comentez prima (desi nu sunt nici pe departe prea cunoscatoare in domeniu....).
Imi place foarte mult fusta (culori foarte frumoase, model fain), imi place topul si dress-ul, si se potrivesc de minune cu fusta, dar.... balerinii albi parca nu-s de-acolo.
Am citit undeva (nu mai stiu unde, cand si cum, sincer) sa nu ne punem pantofi mai deschisi la culoare decat dress-ul...
Iar balerinii cica se poarta de obicei cam fara dress la vedere, cu niste ciorapei de aia doar pe laba piciorului, care nu se vad (sper ca m-am exprimat cat de cat corect), sau deloc ciorapei, cu blugi slim, etc... Smile
Acuma, na, fiecare se imbraca cum are chef, la urma urmei, dar daca tot ne-ai pus sa ne dam cu parerea... Smile
A, si inca ceva, unde-i silueta aia tip para de care ne spuneai? Ca eu nu prea o vad....
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 38
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 la data de Lun 12 Apr 2010, 11:27 am

Admina e cam larguta fusta in talie si 'cade' cam jos, asa ca nu i-ar strica o ajustare! Legat de ciorapi mi se pardeja cam gosi/mati pe sub fusta3/4. La una mini parca mai merg. Iar pantofii albi...chiar nu-mi plac. balerinii aia merg luati pe piciorul gol sau pe-un ciorap subtire, deschis ca nuanta. In general am retineri la pantofi albi, sunt greu de 'asortat'.

Eu nu ma bazez prea tare pe trenduri si must-have-uri ci pe ceea ce te avantajeaza ca tinuta si lejeritate in conditiile date.
Karina33
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2888
Varsta : 48
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Lun 12 Apr 2010, 11:47 am

Nu-s eu cea fara probleme in ale stilului, dar m-am gandit sa imi dau si eu cu parerea - sa nu fie cu suparare!
Tinuta creeaza imaginea unei siluete alungite in partea superioara si cu picioarele scurte. Dupa cum ai zis si tu, Admina, pantofii cu talpa ortopedica se potriveau mai bine - lungimea fustei impune toc (zic eu). Comoditatea la o petrecere cu copii e necesara Smile si atunci la pantofii albi cred ca se potriveau mai bine o fusta cu lungimea deasupra genunchilor.
Apropo, fusta este bestiala! Nu mi se pare ca arata rau asa pe solduri, dar daca o ridici un pic ar marca talia foarte frumos.
Combinatia de maro cu turcoaz este printre preferatele mele prietenie
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danae la data de Lun 12 Apr 2010, 12:08 pm

Admina, sport doar asa ca sa te tonifici, sa rezisti mai mult la zbenguiala cu copilul, da nu sa slabesti, sincer. Dar, mie mi se pare ca dresurile inchise la culoare si cu multi deni merg la fuste scurte, pantaloni scurti sau 3/4, Si nu arunca cu rosii dupa mine, dar mi se pare ca atat balerinii albi (deschisi la culoare) dar si fusta 3/4 iti iau din inaltime. Sper ca nu am spus prea mult sau nu am vazut barna din ochiul meu rade
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 36
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta la data de Lun 12 Apr 2010, 2:58 pm

Deci sa-mi dau si eu cu parearea ca este voie.Balerini merg pentru ca sunt albi si in tinuta mai sunt si alte puncte albe,dar ciorapii nu au ce cauta,De preferat fara.Intr-adevar fustele,pantalonii 3/4 scurteaza piciorul,dar daca ai o inaltime de peste 1.70 de ce nu?Fusta ar merge pusa mai din talie,pentru a crea ideea de lungime a picioarelor..Per total coloristica este perfecta(fara ciorapi).Si mai ales daca ai pus si sacou alb...
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MARI_H la data de Lun 12 Apr 2010, 5:21 pm

Subscriu la cele de mai sus: fusta este superba, combinatia de culori la care visez si eu...

Mi-o imaginez la fel de frumoasa si daca:

a. ar fi mai scurta, purtata la un pantof cu toc (nu cu talpa ortopedica; i-ar da mai multa eleganta)
b. pastrezi lungimea, dar o mai ridici pe talie, cu balerini maro/bej/turcoaz
MARI_H
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Localizare : Romania
Data de inscriere : 18/11/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Dum 16 Mai 2010, 9:18 pm

Si tot cu stilul in pom sunt, ca nu am nici timp sa umblu dupa tzoale, nici chef, alte prioritati cu banii... d-astea.
Dar am nevoie de niste sugestii, ca vreau sa-mi fac sau sa-mi iau, indiferent de influienta stilistica, parti de jos. Mentionez ca nu port scurt decat cu ciorapi mati, deci se cam duce vremea lor, vine vara. Fiind conformatia "para" nu prea stiu ce sa evit. Blugi nu prea port vara si oricum, vreau sa scap de ei, sa-i tai cu foarfeca. Am ramas surprinsa cata lume m-a complimentat zilele trecute cand am purtat o rochita facuta acum multisor:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (stiu ca sarafanul nu e potrivit pentru pere, fiind mulat sus si larg, jos, dar nu-mi plac fustele mulate, neam).

Deci in prinicpal daca aveti ceva sugestii de fuste, pantaloni sau alte nebunii de purtat vara. Merci Vad ca suntem mai multe tip para, decat alte conformatii. Voi ce preferati, ce evitati?

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Dum 16 Mai 2010, 9:30 pm

mie imi place cum iti sta, chiar mult!
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Karina33 la data de Dum 16 Mai 2010, 11:28 pm

Io nu pricep de unde-i obsesia asta cu comformatia para!!!
La cum arati ai voie sa porti orice! Cu eventuale atentii de-a echilibra balanta daca ti se pare c-o dai in gard!
Tradus: orice fusta in clini, clos, evazata iti vine bine. Lungimea o stabilesti dupa cum se vad picioarele, nu dupa solduri.
Fusta dreapta e de evitat, iar fusta conica iti recomand sa o porti cu ceva mai amplu in sus ca sa echilibrezi optic diferentele.

In privinta rochiilor evita rochile camasa. Cauta modele mai elaborate care sa puna accentul pe bust si talie, iar soldurile sa fie lejere si la poale rochita sa fie fluida.

Pantalonii...larguti, drepti de sus pana los sau chiar usor evazati. Plus ca anul asta bag de seama ca se poarta iar fustele pantalon. Comode, elegante si tineresti.
Karina33

feminin
Numarul mesajelor : 2888
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de cris69 la data de Dum 16 Mai 2010, 11:39 pm

soricelulre si mie imi place cum iti sta. chiar foarte mult.

cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 47
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 31 Mai 2010, 8:48 pm

Am gasit pe Despre copii, un articol despre mari no-no, pentru femeile tip "para" si m-am gandit sa impart cu restul lumii. Par cam dure, dar mai bine sa citim si sa nu dam cu batul in balta. Suspect ca mine...

Pentru femeile cu soldurile mai late si umerii ingusti:

-camasi cu umeri sau maneca bufanta
-fuste clos(ascund soldurile)
-pantaloni cu talie inalta si taietura dreapta

Accentul se pune pe partea de sus pentru a indeparta atentia de la soldurile prea late.(folositi acesorii-coliere, mergele, etc)

Pentru femeile cu pulpele groase:
-evitati cizmele scurte sau ghetele
-purtati pantofi cu toc(subtiaza pulpa)
-evitati fustele care acopera genunchiul

Pentru femeile cu sanii mici:
-purtati camasi cu volanase vericale la nasturi(maresc bustul, dau impresia de volum)
-evitati camasile simple, barbatesti
-purtati push up

Femeile cu picioare scurte:
-evitati pantalonii cu talie joasa
-purtati pantaloni sau fuste cu talie inalta(!)
-purtati tocuri sau platforme

Si cateva idei generale:
-pantofii cu bareta la glezna scurteaza piciorul. Evitati-i daca aveti picioare scurte
-purtati pantaloni mulati doar daca aveti o silueta fara aripioare, fara fund sau solduri mari.Altfel, arata absolut dizgratios.
-hainele tricotate te fac sa pari cu cel putin 3 kg mai grasa

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Lun 31 Mai 2010, 8:59 pm

Am ajuns la concluzia ca toata lumea trebuie sa ia lectii despre vestimentatie... Daca ai sani mici trebuie sa-i faci sa para mari, daca esti mica trebuie sa faci sa pari mare, daca esti slaba trebuie sa pari grasa si daca esti grasa te strafoci sa pari slaba..... vreau sa fiu asa cum sunt si sa ma imbrac asa cum ma taie capul, ca oricum se gaseste cineva sa se uite oarecum orice-am imbraca....

Unde este perfectiunea? si cine are voie sa imbrace orice? si de unde stim daca este intradevar corect... mereu trebuie sa ascundem ceva? Hai ca m-am revoltat, datorita stilului vestimentar, rasfoisem niste reviste de moda, la care ma gandeam asta imi place asta as purta, apoi citesc niste reguli si-mi sare mustarul suicid Pai ce-mi place nu ma avantajeaza, ba ca-s mica, ba ca am prea mult piept ba prea mult fund.... ups

Ce ne facem fetelor?!
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Noemi la data de Lun 31 Mai 2010, 9:21 pm

Pai ce sa facem, macar sa tindem spre perfectiune... in limita timpului si a banilor
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 37
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de leonutza69 la data de Lun 31 Mai 2010, 11:35 pm

eu nu am nerv sa ma gandesc de fiecare data la tot...in general sfaturile de sus le stiam, adica le aplic dar mai dau si pe laturi....asta e...recunosc! si mi-ar sta tare bine numai pe tocuri dar fetelor la viata care o duc....serviciul pe care-l am ....tocurile vad rar picioarele mele...
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vilcris la data de Mar 01 Iun 2010, 9:36 am

geany a scris:Am ajuns la concluzia ca toata lumea trebuie sa ia lectii despre vestimentatie... Daca ai sani mici trebuie sa-i faci sa para mari, daca esti mica trebuie sa faci sa pari mare, daca esti slaba trebuie sa pari grasa si daca esti grasa te strafoci sa pari slaba..... vreau sa fiu asa cum sunt si sa ma imbrac asa cum ma taie capul, ca oricum se gaseste cineva sa se uite oarecum orice-am imbraca....

Unde este perfectiunea? si cine are voie sa imbrace orice? si de unde stim daca este intradevar corect... mereu trebuie sa ascundem ceva? Hai ca m-am revoltat, datorita stilului vestimentar, rasfoisem niste reviste de moda, la care ma gandeam asta imi place asta as purta, apoi citesc niste reguli si-mi sare mustarul suicid Pai ce-mi place nu ma avantajeaza, ba ca-s mica, ba ca am prea mult piept ba prea mult fund.... ups

Ce ne facem fetelor?!

aplauze Bravo Geany! Sunt perfect de acord cu tine. Cred ca ne petrecem mai mult de jumatate din viata straduindu-ne sa multumim pe altii si nu pe noi. Stam cu inima cat un purice sa nu fi facut ceva nashpa si sa primim critici...Si ne straduim din rasputeri sa ajungem cat mai aproape de perfectiune cand perfectiunea este asa de plictisitoare...Nu mai e nevoie sa te gandesti la idei noi de imbunatatire, nu mai ai nici o perspectiva, nu mai ai nimic de criticat sau de obiectat. Plictisitor! Placut pentru ochi, poate, dar extrem de plictisitor!
Asa ca si eu port ce am chef! Normal ca instinctiv respect majoritatea regulilor si imi place sa le stiu pe toate. Dar de-aia-s reguli! Ca sa le inveti bine ca apoi sa stii cum sa le incalci cu gratie inganfat

Bravo Geany, din nou. Nu ma asteptam la o filozofie atat de sanatoasa de la o fata atat de tanara aplauze Respectele mele!
Nu trebuie sa uitam ca lumea a progresat datorita unor oameni care n-au facut ce facea toata lumea si la fel sau facut si marile averi.
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 51
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mar 01 Iun 2010, 4:41 pm

Multumesc pupi
Am analizat si m-am analizat. Am greutatea normala, atat pentru varsta cat si inaltime. Ca forma sunt o clepsidra. M-as putea numi perfect... si totusi nu am voie sa port cutare si/sau cutare... Dar m-am decis, voi imbraca ce-mi place mie, ce consider eu (uitandu-ma in oglinda)ca-mi sta bine (a se citi imi place doar mie), iar cine spune NUUU asa nu-i bine, asta nu ti se potriveste, ca ai...ca n-ai... no lasa.... daca eu ma accept pe mine restul n-are decat sa-si ocupe timpul cu analiza... dar sa-mi si spuna ce nu-i in ordine ca poate aia mi-a scapat si gandesc si eu la fel boo
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de clodi la data de Mar 01 Iun 2010, 7:31 pm

Admina a scris:Si tot cu stilul in pom sunt, ca nu am nici timp sa umblu dupa tzoale, nici chef, alte prioritati cu banii... d-astea.
Dar am nevoie de niste sugestii, ca vreau sa-mi fac sau sa-mi iau, indiferent de influienta stilistica, parti de jos. Mentionez ca nu port scurt decat cu ciorapi mati, deci se cam duce vremea lor, vine vara. Fiind conformatia "para" nu prea stiu ce sa evit. Blugi nu prea port vara si oricum, vreau sa scap de ei, sa-i tai cu foarfeca. Am ramas surprinsa cata lume m-a complimentat zilele trecute cand am purtat o rochita facuta acum multisor:

(stiu ca sarafanul nu e potrivit pentru pere, fiind mulat sus si larg, jos, dar nu-mi plac fustele mulate, neam).

Deci in prinicpal daca aveti ceva sugestii de fuste, pantaloni sau alte nebunii de purtat vara. Merci Vad ca suntem mai multe tip para, decat alte conformatii. Voi ce preferati, ce evitati?

Mie imi place sarafanul asta tare mult. Mi-am scos si eu tiparul si am in plan o rochie de vara dupa modelul acesta.
Vara port fuste evazate, in clini sau clos cu lungime pana deasupra genunchilor si cu sandale inalte cu talpa ortopedica, camasi cambrate pe talie sau rochii cambrate pe talie. Am si pantaloni 3/4 si lungi dar simpli, fara nimic deosebit. Cam asta cred ca am prin garderoba pentru vara...
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de canadianca50 la data de Mar 01 Iun 2010, 9:49 pm

admina si clodi , daca tot sinteti ..para.. ca si mine daca va rog imi dati si mie niste idei de imbracat ?
mie imi place sa port pantaloni ca e mai usor , dar daca imi dati niste combinatii va pup . Ce rochii m-ar avantaja si ce lungime sa port tinind cont ca sint mica de statura si cu picioare groase
Merci
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat