Ultimele subiecte
» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Ieri la 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 10:52 am Scris de Gabica

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ieri la 10:28 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 10:22 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 8:00 am Scris de vlad_mom

» La sueta .... de seara ! 22
Sam 19 Aug 2017, 8:18 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Din materiale reciclabile 5
Vin 04 Aug 2017, 6:32 pm Scris de LRodica

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

» Jucarii homemade
Lun 31 Iul 2017, 9:22 pm Scris de LRodica

» Costume carnaval (VI)
Sam 29 Iul 2017, 10:44 pm Scris de dorina narita

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

S.O.S. - Stilul personal-1

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce tip corporal, esti?

10% 10% 
[ 14 ]
6% 6% 
[ 8 ]
38% 38% 
[ 52 ]
14% 14% 
[ 20 ]
30% 30% 
[ 41 ]
2% 2% 
[ 3 ]

Total voturi : 138

Re: S.O.S. - Stilul personal-1

Mesaj Scris de gloriamix la data de Mar 04 Iun 2013, 6:53 pm

cory74 a scris:Gloria, am cautat repede pe google sa vad ce-s alea ca habar n-aveam. rade
Merci de sugestie, dar nu sunt pentru mine, nu ma vad cu ele si nici in fata sotului nu ma vad cu ele rade

rade M-am gandit eu ca nu-ti vor place, nu cred ca e prea trendy in RO ideea de a purta ankle boots/summer boots, mi s-a intamplat sa intorc cateva capete acum vreo 2 ani ca purtam boots in mai rade

MIe imi place atitudinea surorii tale Dont worry, be happy!
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mar 04 Iun 2013, 6:59 pm

Am uitat sa va spun ca am vazut azi o doamna plinuta (poate gravida) frumos imbracata(zic eu), avea colanti negri si o rochie mai larguta si scurta, frumos asortata! Cand eram si eu mai fericita de aparitie, doamna cu pricina s-a aplecat dupa copil si s-au vazut limpede niste chiloti cu dantela alba pusi peste colanti (probabil ca sa ii sustina) care i-au stricat toata imaginea zid Sunt carcotasa? scratch
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3943
Varsta : 49
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mar 04 Iun 2013, 7:19 pm

Daaaaaaaa, esti foarte tare!!! rade rade
Glumesc!
Eu tot imi sustin parerea, o fusta scurta poate parea vulgara daca este purtata unde NU trebuie si poate fi foarte sic si eleganta daca e purtata unde trebuie si de cine trebuie!! La fel si cu colantii, bluzele stramte gata sa sugrume suncile si altele.
Si cum zicea Gloria cu intorsul capului, hai sa fim seriosi, una e sa se intoarca capul de admiratie si alta de dezgust.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mar 04 Iun 2013, 7:52 pm

Sper ca am reusit sa citesc cu atentie ce ati scris si sa punctez si eu ca stilul personal e bine sa ti-l faci dupa cum te simti tu de comod in hainele alese...alese nu cu furca, ci cu bun gust! wink
Buburuza, totul este in inima si mintea ta. Ai incredere in tine si respecta corpul ce ti-a fost dat pentru locuinta sufletului. Daca tu nu te respecti si iubesti, cum sa o faca ceilalti?!
P.S. Mie sincer imi place stilul Lizei Panait, cea care-i creaza tinutele Mirabelei Dauer[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3994
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 la data de Mar 04 Iun 2013, 8:29 pm

gloriamix a scris:MIe imi place atitudinea surorii tale Dont worry, be happy!
Nu-si face ea griji, dar imi fac eu Sad .Nu mai e vorba de aspect ci de sanatate... kg astea multe i-au generat multe probleme de sanatate si ma tem ca vor urma si altele; probleme si kg zid

respecta corpul ce ti-a fost dat pentru locuinta sufletului

foarte frumos spus love
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 43
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de gloriamix la data de Mar 04 Iun 2013, 9:23 pm

Da, aici asa e cu sanatatea, insa totul pleaca de la minte si suflet, daca stai bine cu astea iti vei cauta si de sanatate, o atitudine pozitiva nu face nimic decat ajuta in orice proces. Cand esti criticat intr-un mod sau altul e posibil sa devii confuz, suparat, sa renunti la telul tau etc etc. EU nu vreau sa zic ca tre' sa neglijezi ci trebuie sa te uiti la tine, in sufletul tau si nu la paprerea altora. Altii pot fi buni dar pot fi si rai, cineva poate intentiona sa te ajute insa sa fie mai distructiv decat daca ar sta in banca lui si si-ar tine parerile pt el. Vorbesc in general, nu stiu cazul nimanui, nu vorbesc pt nimeni, nu sunt partinitoare, nu cunosc pe nimeni personal de pe forum etc etc, e un simplu punct de vedere si sper doar sa nu fiu inteleasa gresit si mai ales sper sa nu ofensez pe nime. kiss

Daniela, stau si ma intreb cum a intors lumea capul dupa mine rade rade Plecasem in tara cand era inca rece si am stat cateva saptamani/luni, omul isi doar cat incape intr-o valiza, nu poti lua toata garderoba si desi mi-am cumparat pantofi in RO, sincer va zic ca mai comozi au fost bocancii mei decat papucii noi care au ramas rataciti pe undeva prin tara. NU ma cramponez de ochii altora si nici nu-mi place sa ma opresc in piata sa dau detalii despre una, alta, dar nici nu=mi arat dantelele, acum tine de fiecare nah...ce-si permite, ce are, ce-i place.

Aura, tu de ce te uiti dupa fundul femeilor?? rade
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de letho la data de Mar 04 Iun 2013, 10:40 pm

Cred ca nu-i topicul potrivit dar pentru ca va citesc cu drag si ati scris despre kilogramele in plus: am citit zilele trecute un reportaj extraordinar, e mai vechi dar nu l-am stiut: aici. Cory, poate daca citeste si sora ta isi schimba putin atitudinea, mai stii? La mine pe langa faptul ca mi-a incarcat bateriile la ce bine e scris, m-a impulsionat sa incep din nou o dieta, am deja 3 zile de cand nu mai mananc nici paine, nici dulce. Daca as pune in practica si tot ce scrieti voi aici tare bine-ar fi! hug
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1262
Varsta : 46
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de i.xell la data de Mier 05 Iun 2013, 9:33 am

Letho, am citit articolul catre care ai facut trimitere.......... ce pot sa zi.......dureros, cine are probleme cu greutatea stie si simte ce zice respectivul acolo, si e 100% adevarat. Am si eu ceva kg peste, cam multe, si da, asa e, te retragi incet incet in tine, in casa.
Multumesc ca l-ai impartasit cu noi! Este dureros de sincer articolul, nu-l stiam nici eu. Te pune pe ganduri mai mult decat orice alt sfat de la amici/prieteni.
Nu e timpul trecut sa luam masuri si sa ne tinem de ele. Bafta si multa vointa la noua dieta Letho!
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 610
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 05 Iun 2013, 10:07 am

L-am citit si eu si o vedeam pe Buburuza trista!!
Cititi-,l e foarte interesant! Si pe intelesul tuturor. Din pacate multi dintre noi gandim asa fara sa ne intrebam de e bine sau nu.
Soacra-mea strangea firmiturile de pe masa si le manca, dupa ce taia paine, ca e pacat sa le arunce, noi nu mancam paine foarte multa insa sotul meu insista mereu sa mancam paine. Asa a vazut la ai lui, si da tot la ai lui a vazut ca musai tre sa lingi farfuria, sa o pui incarcata sa se vada ca ai. El are 126 kg eu 50-52. Copii ca mine! Asta pentru ca eu nu am fortat copii si nu i-am pus la colt ca nu mananca.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mier 05 Iun 2013, 2:34 pm

Am citit articolul, e interesant. Eu am fost întotdeauna slabă, abia după 25 ani am pus şi eu ceva grăsime pe mine, am avut un episod, adică câteva luni când am ajuns la 70 kg, dar din cauza actualului soţ care mă îndopa cu multă carne, am mai luat şi nişte pastile pentru fertilitate....
Am o greutate constantă de 62 kg.
Problema este însă fiica mea care se umflă încet şi sigur de la dulciuri.
Nu sunt cu ea non stop să-i ţin gura închisă.
Nu se poate abţine. Cât are atât mănâncă.
Noroc că face sport (aikido), dar are deja celulită.
Acum pedepsele sunt în flotări şi genuflexiuni.
Televizorul l-am interzis, la unul ascund telecomanda, celălalt are control parental, priveşte numai seara şi numai anumite emisiuni.

Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1787
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de ioana soare la data de Mier 05 Iun 2013, 2:39 pm

de ce are dulciuri? sau mai bine zis, de unde are dulciuri?
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3889
Varsta : 37
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 la data de Mier 05 Iun 2013, 2:47 pm

Copiii mei n-ar mai manca altceva, decat dulciuri. Dar, fie fac eu si atunci mananca pe saturate, dar nu zilnic; fie le cumpar cate ceva dar nu fac stoc in casa. Baiatul cel mare este elev de liceu si tot nu-i dau bani de buzunar, ca sa evitam dulciurile si tigarile zid
cory74
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Mier 05 Iun 2013, 3:13 pm

Pai si cat le evita Cory??? Banuiesc ca tentatia ramane in minte si tot va cauta sa isi alimenteze lipsurile sau interdictiile de acuma, mai tarziu. Ai grija sa nu gresesti!
Tot la sotul meu, doamne ce il parasc, cand terminam de mancat fie ca avem desert sau nu el merge direct la frigider si cauta. Din instict. Il intreb de s-a saturat si zice ca da, ba se vede clar ca da...dupa burta. Dar tot mai ia o lingura de gem, sau ceva din frigider ca si cum ar fura. Asociez eu acuma desi as putea sa gandesc gresit, tot parintii lui erau de vina ca incuiau borcanele de gem. Chestie povestita de el, iar treab lor de copii era sa gaseasca solutia sa fure gem din borcane fara sa fie prinsi.
Si mama facea ceva in gen, de exemplu daca cumpara un lik de napolitane nu ni le dadea pe toate, ne dadea cat credea ea si zicea ca restul il strange sa avem si alta data. Apoi pitea punga dupa o perna, in lada cu zestre, in bufetul de bucatarie. Cand gaseam punga ne duceam la ea si ceream, ea se supara ca am cautat-o si ne dadea putin si iar ascundea punga. Si tot asa pana se terminau dulciurile, apoi ne dadea ultimele din punga sa vedem clar ca s-a terminat.
Ai meu au in frigider, de ex acuma au bombone snikers, pe care nu le atinge nimeni. Cred ca s-au saturat. Daca vine ta-su acasa sigur juma de punga s-a dus.
Hai ca am dat in altele si suntem pe langa subiect.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mier 05 Iun 2013, 3:50 pm

ioana soare a scris:de ce are dulciuri? sau mai bine zis, de unde are dulciuri?

de pe unde apucă...
Are un talent la a le găsi.... pe unde mergem dăm de cineva cae face ceva dulce de-ţi lingi degetele...
Bani de buzuna nu are, sunt foarte zgârcită, îi dau un leu, şi-i iau 5 pe diverse amenzi!!!

Eu nu fac că nu prea mă pricep, şi nici nu-mi place...
Vin la şcoală colegii, mai fac schimb de mâncare...., onomastice....
Noi cumpărăm rar, câte o prăjitură (o dată la 2 săpt.), ciocolată amăruie...
Dar am rude şi vecini "drăguţi" care consideră că -i fac un mare bine dacă-i cumpără îngheţată! Aşa le-a face: zid

Nu cred că suntem off topic, stilul înseamnă tot: atitudine, îmbrăcăminte, purtare.
Dar cu burta pe genunchi ce stil poţi avea?

Edit
Mi-am adus aminte: am 2 prietene bune amândouă grăsuţe, una chiar obeză, îmi sunt dragi amândouă, una face mult sport, merge la sală nu mânâncă mult, dar dă iama în dulciuri când apucă, adică renunţă la fripturi, cârnaţi, şunci, dar rade toate platourile de dulciuri, aşa e felul ei, a fost întotdeauna de la mijloc în jos mai plină, şiiii mă ceartă pe mine de câte ori mă prinde că nu mă fardez zilnic.

Cealaltă a făcut sport până s-a plictisit, a avut ghinionul să lucreze 12 cu 24 pe scaun la calculator, mănâncă pe apucate când apucă, face dulciuri de-ţi mănânci de sub unghii ce se rătăceşte pe acolo, fumează de rupe, niciuna nu consumă alcool (eu beau şi vin şi bere.)
Şi ea mă ceartă că nu am farduri în poşetă (îmi face mie cadou genţi din ce în ce mai mari cică să am loc de farduri rade )

Amândouă îmi reproşează că nu am grijă de stilul meu. Shocked

Nu am nimic personal cu persoanele grase, am ce am cu fie-mea. atât.
I-am cumpărat hula hop cică e bun la slăbit, o să fac eu cu el că pe burtică am un strop de şuncă!!!

Ultima editare efectuata de catre Gabica in Mier 05 Iun 2013, 5:47 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1787
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de cory74 la data de Mier 05 Iun 2013, 5:00 pm

Daca suntem pe langa subiect, vine Admina si ne muta la diete Smile
Nu Danniela, ca nu le pun restrictii total. De aceea spuneam ca le dau portii fara sa mai altceva in casa. Sau daca le cumpar cateva dulciuri de fiecare, portii egale, le dau tot, ca sa si le administreze fiecare cum crede:)...
cory74
Expert
Expert

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Mier 05 Iun 2013, 11:31 pm

gloriamix a scris:
Aura, tu de ce te uiti dupa fundul femeilor?? rade
rade rade Eu ma uitam la tinuta, chiar imi placea, chiar daca nu sunt o adepta a colantilor! Ce sa fac acum daca doamna mi-a aratat fundul? Si mai era si contrastant, si dantelat? rade rade
Am mentionat intamplarea asta pentru ca nu cred ca persoana a facut-o intentionat si nici ca si-a dat seama de hilarul situatiei ;am vrut doar sa subliniez ideea ca atunci cand mergem intr-un loc cu potential de descoperire Smile ar trebui sa prevenim astfel de situatii jenante. Asta daca ne pasa, bineinteles Smile Smile
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gloriamix la data de Joi 06 Iun 2013, 3:19 am

Da, da, descoperitul doar acasa si dantelatul tot acasa, eeee, ce inseamna asta!!! wink rade Despre colanti ce sa zic, mie imi plac...eu insa nu am asa ceva, sunt muuulte muullte piese pe care le admir si imi plac la altii insa nu se potrivesc stilului meu...
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 06 Iun 2013, 10:06 am

Ieri am vazut o duduie in parcarea unui magazin mare, mergea agale. De departe arata ok, cum ma apropiam am zarit buricul la vedere si burdihanul revarsat peste pantaloni. Femeia, de 40+, buricul la vedere de vreo palma, bluza era prea scurta, probabil o primise cadou. Uite ca ma minunez si eu, de stilul asta, jenant. Daca as fi vorbit cu ea, greu m-as fi oprit sa nu ma holbez la suncutele revarsate.
La cate magazine 13lei si cate ieftinaturi se gasesc in hypermarketuri zau daca are cineva vreo scuza sa poarte haine prea mulate, prea mici. Si chiloti albi peste colanti negri... Shocked Trebuia sa-i dai 5 lei, Aura, ca isi lua de la primul butic o pereche de chiloti negri, daca tot vroia extra sustinere.
Aici chiar nu mai e vorba de rautate, din partea noastra, dar macar asa, de bun simt, din partea lor. La fel am vazut o duduie dragutica, tinerica, avea o bluza fluture, care se imbina de undeva aproape de sold. Avea doar sutien pe ea, bluza era si asa transparenta si daca ridica mana sa cheme un taxi sa zicem, i se vedeau porumbitele, cu tot cu sutien. Un maieu pe sub bluza, ce avea? Nici macar nu e asa cald sa nu suporti haine pe tine si sa stai cu duduia si porumbitele goale, sa se ventileze. Embarassed Si alta gafa, dupa parerea mea. Fustele prea scurte in spate. Duduile se uita in oglinda si vad ca e ok, din fata, le sta ok. Cand merg, de la spate, nu neaparat ca li se vede bombeul, dar se vad parti inestetice din pulpa si zau ca par femei cu toate tiglele pe cap, ingrijite in rest. Cred ca trebuie facuta proba cu doua oglinzi si sa ridici putin fusta, ca si cand ai merge. Si nu, nu propun sa faci asta de fiecare data. Ci atunci cand cumperi o fusta sau o rochie sau daca nu ai mai purtat-o de mult si ai mai pus 1-2kg pe popou.
Cat despre kg in plus, bun articolul pus de Letho. Cred ca trebuie pus si la Diete si la Ingrijirea copiilor. Aviz mamicilor care-si indoapa odraselele.
Ma rog, mama din dotare are fixatia asta, noroc ca cea mica o refuza categoric, de multe ori. Dar din exces de zel, o indoapa cu paine cu nutela (doua felii, dupa amiaza), ii da prajituri (mama mea le face), inghetata de toata jena (de la magazinul satesc) si orice dulce cere. Apoi o priveste admirativ, a mai pus ceva pe pulpite, pe fund. Problema e ca va ramane cu obiceiul de a manca dulce zilnic (nu fructe, normal), si in adolescenta, cand se schimba hormonii. Tot asa am patit si eu, slabuta eram ca si copil, apoi in adolescenta am facut niste pulpe de toata frumusetea, aveam 52kg, cat am avut dupa ce am nascut-o pe fi-mea. Pe la 17-18 am reusit sa slabesc la 43 si apoi m-am mentinut cativa ani sub 50. Dar hormonal m-am pricopsit cu draguta de celulita si vergeturi ( de la anticonceptionale), deci mare grija daca aveti fete in crestere. Si mancarea procesata (dulciuri, chipsuri, prajituri, sucuri din comert, au acest efect) si puii de stat, plini de hormoni de crestere si laptele de vaca, la fel.

Revenind la stil, un aspect intreg, cred ca trebuie sa fie "curat". Nu impopotonat, nu vulgar, nu extravagant, ci doar curat. Adica: imbracamintea curata si calcata (pe cat posibil), piesele vestimentare sa se completeze cat de cat, sa vina bine impreuna (acum se poarta mult piese de culori diferite sau culori neutre, care vin bine impreuna, sunt placute vizual), o coafura mai ceva decat un elastic de par si o clama (aici am eu mult de lucru, nu-mi iese si pace) si un machiaj natural ziua sau mai dramatic seara, dupa ocazie. Personal mi se pare ok si fara machiaj, daca ai tenul curat, dar de multe ori e mai bine sa se poarte un fond de ten decat sa ne lasam pielea agresata de soare, poluare, praf. Un fard de oraz si putin ruj sau gloss, ar fi de ajuns. Si alt aspect: sunt femei de la mama natura frumoase: ten frumos, par care se aranjeaza singur, corp armonios si restul, cele care trebuie sa depuna ceva efort, inainte de a pleca de acasa. Nu e de vina nimeni si cred ca e nevoie de un minim efort: haine de marime potrivita, lenjerie intima corespunzatoare, mascarea micilor sau marilor defecte (genunchii imperfecti ai Ioanei, tenul meu, etc.). Nu inseamna ca suntem superficiale sau ca ne pitziponcim, daca petrecem 30 minute la imbracat, machiat, probat. E ceva ce facem pentru noi, nu pentru cei care ne vad, in cursul zilei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8710
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 06 Iun 2013, 1:45 pm

Admina a scris:Trebuia sa-i dai 5 lei, Aura, ca isi lua de la primul butic o pereche de chiloti negri, daca tot vroia extra sustinere.
Shocked Shocked Luasem deja inghetata! Shocked Shocked rade
In rest, sunt de acord cu tine intru totul! beat
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Giobsy la data de Joi 06 Iun 2013, 2:40 pm

Macar una din ele va deveni un fluture frumos...

Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2028
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 06 Iun 2013, 2:56 pm

No, bine Giobsy ca ai pus posa!
Hai acum care sare si spune ca duduia din poza arata bine, si daca ea se simte bine inrochita asta ce treaba avem noi... Cam asa e, ce treaba avem noi... Dar apriez ca daca rochia duduiei era tot galbena dar larguta pe ea, era apreciata si personal cred ca se simtea muuuult mai bine, de o mie de ori mai bine in ea.
Sau poate doar asta mai era pe raft la magazin cand in sfarsit a ajuns si ea la rad sa cumpere de imbracat!!

Bine spus Admina, trebuie pus la Ingrijirea copiilor, pentru ca multe chestii vin din copilarie, fie ca regresii fie ca obicei.
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Joi 06 Iun 2013, 4:16 pm

A te imbraca adecvat tipului corporal,situatiilor, tine de educatie,bun simt,respect fata de cei din jur si fata de tine,diplomatie.S-a mai spus asta.
Pai cui i+ar place cum arata doamna?Eu as intoarce privirea si+as scuipa in san! Smile Pt ca nu mi-as mai incarca memoria si cu problemele ei si evident ca are!Mi-ajung ale mele!Asta e punctul meu de vedere,n-am spus niciuneia de pe+aici sa va vedeti de treaba si sa lasati lumea sa se imbrace cum vrea!
Dac-ar fi dupa sotul meu ar trebui sa port numai fuste scurte!Am in garderoba dar nu le+am mai luat de mult.In ultimul timp nu mai ies din pantaloni,e si vremea rece.Cat a fost mai cald am mai luat si fusta dar lunga,gipsy, facute de mine.
Acum am o problema cu fetele mele!Deja nu mai suport cuvantul colanti!M-au innebunit!N+ar mai purta altceva!Cea mare are 8 ani si-i tot spun sa aiba grija ca la scoala trebuie o anumita tinuta.Cu bluzite sub fund si daca se poate fara prea mult sclipici pe ele.Sa n-auda de fustita cu dresuri!Uniforma nu e obligatorie si din cauza asta eu tre sa ma cert cu ea aproape in fiecare dimineata! Discutii de care port eu deja!Cred c+am sa le ascund colantii!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3156
Varsta : 40
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Joi 06 Iun 2013, 4:36 pm

Că tot discutaţi zilele trecute de forma corpului...am găsit-o pe fb.
E beton Omide. zid

Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Varsta : 41
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de aurishta la data de Joi 06 Iun 2013, 7:20 pm

Giobsy a scris:Macar una din ele va deveni un fluture frumos...

Foarte tare!
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Buburuza la data de Joi 06 Iun 2013, 7:20 pm

In sociologie (cred ca si in psihologie, dar nu sunt sigura) exista un termen : Dezirabilitate sociala - suna destul de complicat (si chiar este) - adica nevoia fiecarui individ de a fi acceptat / integrat / valorizat / apreciat / admirat / iubit in societate si modul in care individul se raporteaza la sine si la societate plus actiunile etc, etc... Ma rog, chestii complicate. Tine si de autocunoastere, si de atitudine, de perceptie si de multe alte chestii. Ideea e ca stilul vestimentar este o componenta a acestei complicaciuni. Exista studii stiintifice serioase pe tema asta care zic cam asa:
Stilul te integreaza in multime, stilul personal te scoate din multime. wink
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat