Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Sam 16 Ian 2010, 6:36 am

Buna ,fetelor! Am venit si eu la raport:
-MD:clatita SB(dintr-un ou-70 cal,2 linguri branza de vaci-40 cal,indulcitor si 1/2 lingurita ulei de masline in tigaie-40 cal sau mai putin chiar=150 cal in total);
-P:salata din :endive,radichio,arugula,cateva felii de rosii,2 felii castravete;putin ulei de masline;o felie de fresh mozzarella;
-C:salata de spanac,feta,smoked salmon,o lingurita ulei de maasline si putin otet de vin rosu;ciocolata calda s free.
-G:10 migdale,o guma si o bomboana s free.

DANA,clatitele pe care le-a facut si ANA nu sunt grase deloc sau calorioase si sunt din cartea de retete SOUTH BEACH.Eu am facut o singura clatita din ingredientele enumerate mai sus si mi-a tinut de foame pana la pranz.Am baut si un ceai si am fost plina pana la pranz.Numai ca eu am pus jumatate din branza in compozitia de clatita si cu cealalta jumatate am umplut clatita,asa cum e si in carte.

RAMO,1500 cal nu e rau deloc,mai ales cand incerci sa te obisnuiesti cu mai putina mancare,dupa mesele avute de Sarbatori.Si nu,inca nu am reusit sa pun pozele Embarassed .Ceva nu merge si nu stiu ce.Mai incerc acum o data.

CRIS si ANA,e bine ca aveti soti harnicuti si asa si trebuie sa fie,pt ca fac parte din familie si trebuie sa fie si ei responsabili.

Cam atat,pe maine! beat
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Ian 2010, 12:06 pm

Salutare fetele.
Ramo, distractie placuta!!!

Alessia, super raport. Nu ti-a fost foame?
Ce face Eric? Mai arata-ne poze. Smile Cred ca e maaaareeeee. kiss

Fetelor, unde umblati ? Haideti la raport!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Sam 16 Ian 2010, 1:20 pm

'neata la pranz tuturor!
Dana am primit mesajul tau, merci frumos... ti-am raspuns imediat ce ti-am aprobat commentul hug

Sunt in zona, cica incerc sa invat... greu mai este cu concentrarea Laughing
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Ian 2010, 4:09 pm

arime a scris:'neata la pranz tuturor!
Dana am primit mesajul tau, merci frumos... ti-am raspuns imediat ce ti-am aprobat commentul hug

Sunt in zona, cica incerc sa invat... greu mai este cu concentrarea Laughing

Oh, si eu sunt in plop. Maine am un examen, dar nu m-am pregatit deloc, asa ca il aman. Apoi am in urmatoarele 3 duminici. De luni sunt si eu pe baricade, la invatat.
Bafta, Arime si spor la invatat hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Sam 16 Ian 2010, 4:52 pm

Buna fetele
Ce am venit si eu de la munca am papat..si repede sa vad ce faceti [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Alessia..Ana...abia acu am "vazut" ce fel de clatite papati. Suna delicios si nici greu de facut. Branza de vaci presupun , nu? Amestecat doar si prajit in putin ulei ??
Alessia superba poza de la avatar .Un brad ff frumos Smile
At ANA nu ai papat deloc mult [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Felicitari fetelor ca aveti asemenea soti , care va ajuta.

BAfta la examene tuturor.

Azi am papat asa:
- 6.30 -2 felii graham + tocanita ardei
-12.- o felie pizza ( cica da era mai mult o buc aluat unsa cu ketchup si un pic cascaval)
-16 - o pulpa pui + o aripa la cuptor + mamalig

PAre mult , dar de fiecare data am papat cat sa nu ma satur..

Wk placut tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Ian 2010, 7:05 pm

Nah, vin si eu cu raportul. Azi simt ca am mancat mai mult sau poate doar mi se pare. Smile

Mic dejun: 1 ou, cascaval light, sunca de pui, jumate de ardei capia, o felie de paine integrala, o ceasca de inka.
Pranz: o pulpa de pui la cuptor
Cina: clatitele cu pricina
Gustari: para, 7 sau 8 biscuiti dietetici, nu mai stiu ca am papat cu Iannis Smile, un baton cioco dietetic.
Cred ca o sa pap si niste popcorn, care va fi cu caramel. Poate am noroc si nu imi plac. Acum il face sotul.
Mda, e numai miros de caramel. Norocul meu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Ian 2010, 7:22 pm

Ok,,,,,in rest am fost la cumparaturi, am luat chestii pt spital si pt inceput, mai ramane sa merg si la farmacie sa imi mai iau de unele: mi-am achizitionat halatel, papucei, samponele, sapunele, detergent pt spalat haine bb, sutien pt alaptat, am mai luat 2 prosopele pt baita, 1 paturica, chilotzi de baba (am vazut si cu 15-5 buc lei in Carf de unica folosinta, da nu se putea deschide punguta si studia, asa ca ....nush ce sa zic, pot sa ii arunc si pe cei cumparati, ca ajung la acelasi pret aproape...), vata, tampoane, pasta de dinti, prostioare din astea....
Macar acuma ma simt cat de cat cu bagaju pregatit, adica in caz de ceva nu sunt chiar luata de pe luna. Unde mai pui ca m-am uitat si la altele, sa stiu de pret, de unde, si sa-mi mai iau sau macar sa stie ce sa-mi ia sotul. Am chitit data trecuta si scaun de masina pe care acuma exact modelu ala nu l-am mai gasit, insa mai incercam zilele urmatoare, ca aia tot aduc la Carf, am zis din ala sa avem neaparat la inceput . Mai ramane acuma sa le mega spalam pe toate si mai ales sa le super clatim, uffff, o sa fie o nebunie cand or sa apara hainite mici insirate prin casa, cred ca ma izbeste in moalele capului.
Felicitari fetelor care se tin de dieta si ferice de ele ca pot :P.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Ian 2010, 8:49 pm

Hello Cris
Asa e, foarte fain cu haine micute prin casa. Smile

Ei, eu am mai calcat si stramb azi ca am papat popcorn, nu mult, dar vreo 2 maini. Indeajuns sa imi strice ziua de dieta. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Ian 2010, 10:46 pm

Ana, nu te mai necaji, esti in perioada de acomodare, e f bine ca poti tine aproape cum trebuie. Eu ma gandeam ca daca alaptez si pot macar sa mananc sanatos, eliminand prostiile de tot-dulciuri, zahar- cred ca as slabi frumusel.
Apropo, din ce am inteles, si alimentele astea cand alaptezi, depind de la mama la mama sau de la copil la copil, nu e neaparat o regula nescrisa ca ceva anume nu poti papa (bine, fara alcool, tigari si chestii care clar is negre).
Imi poti da niste sfaturi pt alimentatia la alptat, ce ai sfatui tu o mamica din experienta ta? Chestii pe care ti le poate spune o prietena? Ca asa pe net sunt o multime....Ce am retinut eu e ca trebuie testate alimentele, ca nu e neaparat interzis ceva anume, ca anumiti bebelusi pot tolera sau nu.
Daaaar......nu mi-ar placea sa experimentez diversi colici pana sa vad ce ii prieste.
Pe de alta parte, am asa un feeling ca bb al meu n-o sa imi puna piedici la a papa ceva bun, adica un broccoli sau usturoiul ne-a placut in perioada sarcinii Smile.
Astept si parerea ta pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 17 Ian 2010, 12:53 am

salutare fetelor!
vad ca tineti de dieta..e bine.eu mi-am luat cartea antrenoarei de la the biggest loser.cartea e numeste "making the cut"are program de 30 de zile,pt fiecare tip de organism+un progrma de fitness advanced cu dvd, pt ultimele kile incpatinate.de miine m-oi apuca si de sport si de dieta pe zile.
bafta fetelor cu examene ,note mari sa luati!
eu acu m-am intors de la curs.azi l-am avut intr-o scoala downtown boston..mama,mama,mama....teh best of the best ,clasele,conditiile,etc...si pretul platiti de parinti e pe masura...pt 3 zile,platesc 29.000$pe an..
oricm...fff calumea.e cea mai dotata din cite am vazut..
noh..scuzati ca va ametesc cu din astea,dar tare faina e..

cris-tre sa pun aici un link cu camera montessori pt infant si toddler.
un weeknd fain..am luni liber de ziua lui luther king..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Dum 17 Ian 2010, 10:09 am

Seara buna!
Raport:
-MD: O clatita SB;o felie pastrama de pui.
-P:Caesar salad(romaine lettuce si Caesar dressing(anchovies,putin ulei de masline si parmezan ras);o bucatica de piept de pui la gratar;o cioko mica s free
-C:un ou fiert,o bucatica mica de somon afumat,vreo 6 ciuperci sote cu usturoi,o cioko calda mare s free
-G:2 gume s free,10 migdale.

JULIENNE,bafta cu noul program al lui JILLIAN MICHAELS,sigur o sa dea rezultate. Si eu am vrut sa-mi iau si cartea si dvd-ul,dar intre timp am uitat si am dat-o pe SB.

Noapte buna,sunt rupta de oboseala. hug
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Roxy Dum 17 Ian 2010, 10:17 am

Salutare, fetelor !

Cu intarziere, va urez si eu din suflet UN AN NOU MAI BUN, MAI FRUMOS, MAI IMPLINIT, CU MULTA SANATATE SI NOROC si va doresc s afiti mereu cu ZAMBETUL PE BUZE !!!

MI-a fost tare tare dor de voi. S_au intamplat multe, deocamdata suntem bine. O sa pun zilele astea niste poze. De vreo doua zile am reluat contactul cu internetul, dar nu am reusit inca sa recuperez tot.
Stiu insa ca trebuie sa ii spun LA MULTI ANI Danutei si LA MULTI ANI lui Stefan ! Sa va fie zilele senine mereu.

Eu de joi m-am luptat cu dureri de masele. In concluzie vineri seara, am stat doua ore in scaun la dentist si ieri inca o ora si in final a reusit sa imi scoata molarul de minte care era foarte in spaaate. Noroc ca am dentist bun, altfel ajungeam la operatie. Oricum mi-am facut un film panoramic si se pare ca mai am un molar d eminte care a crescut in gingie culcat si ala doar chirurgical se poate extrage. ieri am stat la pat toata ziua si mai pe seara am facut putina mancare si o praji rapida cu branza (imi facusem branza in casa), dar am obosit ff repede. Cred ca astazi chiar la pat, la odihna stau.

Cris, am vazut ca intrebai de alaptat. SIncer eu cam in primele 6 saptamani nu m-am prea riscat, am mancat carne fiarta sau facuta la cuptor dar fara condimente puternice, fara ceapa, usturoi. Mai imi faceam o omleta, dar nu oua ochiuri care vin prajite. Am mancat multe iuarturi, compoturi, dar nu fructe proaspete. Supa cu taiteti, ciorbe usoare fara mazare, fasole etc. Astea le stii tu. Apoi asa treptat mai am incercat cate ceva si daca vedeam ca e ok, mancam. De ex chiftelele le-am putut manca facute la cuptor, nu prajite in ulei. Deja inspre trei luni e altfel stomacelul lui. Oricum nu poti manca de toate inca dar incet incet... Deja cand bebe incepe diversificarea si se obisnuieste si el cu alte alimente, e mai usor si pentru tine. pupici lui Andrei.

Aveti grija de voi. O duminica frumoasa ! Multi pupi pupi pupi
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 17 Ian 2010, 12:54 pm

Neata fetelor
Roxa, merci pentru informatii, da, am citit si eu ca nu e bine cu prajit, intr-un fel e fain ca te obliga sa mananci santos bine, pacat ca nu-s interzise de tot si dulciurile, ce bine ar fi Smile, la inceput va mai veni mama pe la mine si o sa ii zic cam cum sa imi gateasca. Imi pare f rau ca nu pot papa varza, conopida, broccoli, chestii din astea cu putine calorii si care contin chestii bune....
Ma tot gandesc sa imi iau masina de facut paine, sa imi fac paine neagra, integrala, cred ca ar fi suuper, stiu ca si Ramo parca avea niste retete faine, cu diverse seminte, Ramo, daca ai putea sa le postezi din nou, as vrea sa mi le salvez pe calculator....
Julienne, mi-ar placea si mie sa fie asemenea scoli faine si aici, si evident, sa am si banii sa il dau lu cel mic Smile. Cine stie, poate devin pasionata si ne facem parteneri sa deschidem o scoala/gradi in acest gen, ar fi cool :P.
Nu uita sa pui neaparat linku daca mai ai informatii faine.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Dum 17 Ian 2010, 2:19 pm

Buna fetele

Roxy ma bucur ca ai aparut . Sanatate multa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Tudor ce mai face? Ce ai mai facut de cand nu ai mai aparut pe aici ?

Cris eu ..cat am alaptat ( ff putin din pacate) am papat lactate , carnita fiarta, legume . Am gresit si am papat chiar in prima sapt niste cirese si sincer nu i-au picat deloc bine...l-au deranjat destul de tare. Deci din cate stiu, cum spunea si Roxy fara fructe. MAi degraba compoturi .
In rest cred ca le stii pe toate ;)

Fetelor am pus o poza din vremurile mele bune....si aveam vreo 68 de kile ...as mai vrea acum 68 de kile...eheee
E o poza cam sexy. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ..de prin facultate cand pozatu era la moda [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 17 Ian 2010, 3:31 pm

neata

dana-waaaaaaaaw!esti sexy rau de tot!!:)mie nici acu nu mi se pare ca ai fi grasa,dar tu stii cel mai bine.oricum,pune mina si slabeste ca ai corp frumos!arati super bine in poza aia!!

cris-ar fi fain,de ce nu sa facem ceva impreuna.asta daca ma intorc in tara ca inca am dilemele astea existentiale!
de alapatat,eu stiu ca e bine sa-l lasi pe bebe la sin atit cit vrea...eu am o fetita de 2 ani si aproape jumate si inca ia sin. cu greuateta,nu ti face grja,o sa ti revii tu incet,incet ca esti ambitioasa.

alessia-am facut aseara programul de pe dvd,40 de minute.ce faceam eu inainte la gym,era apa de ploaie..toate ma dor in dimineata asta.e super misto ca lucreaza tot,de la brate,la fund...mai are unu "shred in 30 days"l-am luat si pe ala ca sa-l fac in paralel cu cartea...la gym intrasem deja intr-o rutina...bici sau alergat apoi ex pt difertie parti..asta e chiar tare.sa vedem ce rezulate am...incep si dieat cind imi vine dvd pe 30 de zile.

o duminica faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Dum 17 Ian 2010, 10:07 pm

Uitati-va pe tvr cultural. Este un documentar despre un pastor crestin de o bunatate extraordinara. A fost inchis 14 ani. A stat in exi 25 de ani si cand s-a intors in tara a invitat la masa lui pe ucigasii parintilor sai. Este extraordinar. Ma trec fiorii.

L.E. Cris, la inceput eu nu mancam cam ce a zis si Roxi, daaaarrrr am mancat ochi de ou facut in ulei de masline. Puneam cam jumate de lingurita de ulei. Tot asa faceam si omleta.
Am mancat cam pe la 3 saptamani vreo 2 prune intr-o zi si a fost ok. A doua zi n-am mai mancat, dar a treia da. Nu a avut nimic Iannis. Poti incerca sa papi orice, doar putin de tot, daca nu are nimic, poti manca fara frica. N-am mancat varza, brocoli, conopida. Abia maine o sa pap conopida, deci nu stiu ce sa spun.
Ioi, cam incoerenta. Daca n-ai inteles, da-mi de stire.
Revin. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Lun 18 Ian 2010, 12:04 am

SALUTARE!

Sunt si eu prin zona.Incerc sa ma organizez cu mancarea pe saptamana asta si caut retete noi.

ROXY,multumim de urari si-ti doresc si eu tie tot ce ne-ai dorit tu noua pupi Pupici si pt Tudor si-mi pare rau de maselutele tale,stiu ca nu e placut.

JULIENNE,sunt sigura ca sunt bune cartea si dvd-ul si sigur o sa ai rezultate cu ele. O sa mi le iau si eu,dar mai incolo.Deocamdata mi s-a pus pata pe SB1.

In prima saptamana de SB1am slabit1,2 kg,deci ma declar multumita Merci .Am scapat de 55kg;am 53,8.Suna mult mai bine decat 55 kg.

L.E: FETELOR,in sfarsit am reusit sa pun si cateva poze de la Craciun.Nu-s prea reusite,dar am pus totusi cateva.

AM plecat la treaba ca am de gatit si revin diseara cu raportul. kiss
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Lun 18 Ian 2010, 1:37 am

Buna fetele kiss .
ROXAAAA pupi ... iti doresc si tie un an mult mai bun decat cel care a trecut, cu multe bucurii si implinirii hug. Pupici 1000 si lui Tudor. Sorry de problemele cu maselutele Neutral, dar e bine sa le rezolvi cat de repede.
WOAAAAAAW DANA Shocked ... Pamela Anderson sa-si rupa diploma. Merita orice efort sa ajungi din nou acolo dama . Trebuie sa ma uit si eu prin pozele mai vechi, poate, poate ma ambitionez nitel.
ALESSIA imi pare rau ca nu am reusit sa pun niste retete pana acum Rolling Eyes ... poate iti foloseau la intocmit planul de bataie pe saptamana asta. Promit sa o fac zilele urmatoare pupi . Felicitari pt.slabit hug.
CRIS, oare vorbesti de painitele mele facute cu faina integrala, tarate si faina de soia? Eu puneam 1/2 faina integrala si 1/2 tarate + faina de soia, dar asta in functie de cat aveam din fiecare prin camara. Ideea este sa scazi IG-ul painicii combinand faina integrala cu fainuri cu IG mic (tarate, soia, naut... cele pe care le stiu eu), asa incat sa o poti combina cu mai multe categorii de alimente wink . De ar fi AND-EEA in zona sa o mai stresam lol!.
Trebuie sa vezi daca e ok gustul pe care il da faina de soia, un gust putin ciudat, dar faza e ca tocmai aceasta faina face painea mai pufoasa. Daca folosestii doar faina integrala si tarate, atunci painea iti va iesi mai indesata, mai tare si risti sa-ti ranesti gingiile Smile. Eu imi fac mai nou painea din faina macinis integral Galmopan cumparata de la Kaufland (doar acolo am gasit) ... are multe tarate prin ea, dar painea iese destul de bine, iar in seara asta mi-am facut o painita din premix pt.paine special pt.aparatul de facut paine de la Dobrogea (la Cora am gasit-o) si e buna si asta, dar eu am framantat-o cu mana si am copt-o in cuptor, in tava de chec. Fac imediat si poze si iti arat ;).
Daca vrei, eu te mai indrum pupi . Cred ca ti-am facut capul calendar cu explicatiile mele rade .
Fetele va pup pe toate si de maine sper sa trec si eu la dieta stricta Merci .
pupi prietenie
... revin cu poze wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 18 Ian 2010, 4:02 am

uite cris pt baby's room:http://www.michaelolaf.net/1JC1stself.html sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
plus alte chestii 0-3.
sper ca merge!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de alessia Lun 18 Ian 2010, 5:24 am

RAPORT:
-MD:2 part-skim mozzarella cheese sticks,o felie low fat swiss cheese,5 rosii grape;
-G:supa organica de rosii;
-P:Caesar salad si o cutie de ton;
-G:2 ricotta soufles(2 oua, 6 portii de ricotta fat free a x50 cal/portia,indulcitor,extract de lamaie,coaja rasa de lamaie.Le-am pus in 7 forme rotunde de unica folosinta si arata ca niste cupcakes si au 65 cal bucata)
-C:Herb roasted pork loin(275 cal- reteta din cartea SB,suuuuuper bun),facut la cuptor;steamed broccoli.
-D:inca un "cupcake".

DANA ,asa e aratai f bine si se merita sa faci un efort si sa arati din nou ca atunci .Nu ca acum nu ai arata bine,dar erai super sexy inainte.

Am pus si eu pe grup cateva poze de la Craciun,apar pe a doua pagina de albume.

Noapte buna,pe maine!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 9:38 am

neata fetelor

Vineri (ziua12 SBI):
Md: 3felii rulada pui, 2furculite salata de vinete cu ff putin ulei si fara maioneza, 2felii ardei gras, 4felii castravete, 1cafea cu lapte
P: 1pulpa pui
C:1salata (salata verde, rosii, branza, putin cascaval,porumb, pui), 1buc. focaccia
G: 250ml pepsi light

Sambata: (ziua13 SBI):
Md: 3felii branza, 50g pate, 200ml lapte
P: muschi de porc la gratar
C: muschi de porc la gratar
G: 500ml pepsi light, 50g seminte

Duminica (ziua14 SBI):
Md: 1cana lapte
P: muschi de porc la gratar (cam ½ palma), 1felie cas
C: 1conserva ton, 1felie mica branza pane
G: 20g seminte

julie bafta multa cu noul program si dieta
alessia arati suuuper in pozele de la Craciun ;)
dana Shocked ce inaltime ziceai ca ai de arati atat de bine la 68kg? ai un corp superb!!! hai ca nu ai chiar atat de mult pana aj acolo
cris ce fain ca incepi sa te interesezi de alaptat si chestii din astea, mai e putin si vine andrei
roxy LA MULTI ANI! si imi pare rau ca ai avut pb cu maselutele
ramo hai ca papi bine de cand dai raportelul
deiutza de data asta incearca sa papi echilibrat ca nu-s deloc bune oscilatiile astea de greutate

eu azi am tot 52.5 dar mi-a si venit si am mancat si cina aseara f tarziu (pe la 9) asa ca-s multumita Smile
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Lun 18 Ian 2010, 9:47 am

Neatza fetele,

Vazut si eu poze,
Deiutza areti super nu stiu la ce mai vrei sa slabesti, ar trebui doar sa te mentii si atat pupi
Dana - am facut comparatie intre poza sexy si cea actuala si sincer nu mi se pare diferenta foarte mare, areti foarte bine si ai niste ochi super
Ana - bebe tau merita papat si pus la avatar si desktop - e un scump si jumatate. Pupici multi pentru amandoi bbi tai si pentru tine
Alessia - vazut poze, areti asa bine, cate kg ai?
Arime - bafta la invatat si Ana si Andreea
July pupici - exista un link unde am putea vedea si noi exercitiile alea sau sunt vandute doar pe dvd, fac o incercare ca mai mult cred ca nu se pot vedea.
Ramo -super painica pupi
Roxy - sper sa treaca durerile maselutze, ca sunt tare urate

Eu ce sa va zic la Fagaras ma papat la ore tarzii si destul de gras, desi am incercat eu mai mult peste, la taiat de porc tot am papat 2 bucatele carnitza si seara gratar super gras, putin dar la cantar se vede 66 kg, imi era teama sa ma cantaresc.
Azi intru in normal.
Va pup si vb
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Lun 18 Ian 2010, 9:48 am

Neatza fetele
Dana, am vazut si eu poza. Am ramas fara cuvinte si cum zicea si Andreea, pana la 68 de kg nu e mult.

Vin si eu cu raportul pe ziua de ieri.
Mic dejun: 1 ou, cascaval light, sunca de pui, jumate de ardei capia, o felie de paine integrala, un ceai fara zahar
Pranz: 4 coaste de porc
Cina: morcov si mar ras cu iaurt 0% grasime
Gustari: 2 batoane de cioco dietetice, 5 biscuiti dietetici

Azi m-am cantarit, am 73,3, deci vreo 2 kg s-au dus. Ma declar suuuuuper multumita. Deja se vede si la haine. Nu mai stau asa de nasol. Saptamana asta va fi mai grea ca duminica am si examen, dar sper sa ma pot tine de treaba.

Cris, o sa pun si o poza cu micul dejun. Eu cam asa pap in fiecare zi, deocamdata. Fara paine si fructe nu pot, ca mi-e rau. Am incercat si era sa cad din picioare.
Oricum in primele saptamani dupa nastere o sa ai nevoie de odihna si nu te sfatuiesc sa te gandesti la dieta. O sa mai vorbim atunci kiss

L.E. Fetele care va intereseaza, de aici am coborat programul JILLIAN MICHAELS
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dureaza cam mult. Eu am lasat calculatorul pornit toata noaptea.

L.L.E. Cris, pun poza cu micul dejun. Cam asa arata la mine.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 18 Ian 2010, 10:45 am

ana multumesc pt torrent, la mine s-a luat f repede, maxim15min pupi

l.e.: cat se pune ca sport dat zapada de pe alee+din fata portii de 2ori deja pana acum? si inca nu da semne ca s-ar opri ninsoarea rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Lun 18 Ian 2010, 11:50 am

Ziua buna tuturor! In Bucuresti avem zapada si in curand iesim afara cu sania Cool
Roxy un An Nou mai bun si fericit, cu sanatate multa si noroc! Ma bucur ca ai revenit! pupi hug
Va doresc tuturor un inceput de saptamana reusit si spor la invatat celor ce au de dat examene! Laughing
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB