Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mar 19 Ian 2010, 9:47 pm

Cris, nu vad schimbari la cantitatea de lapte. Iannis nu ar da semne ca nu-i ajunge si daca mulg dupa ce a supt mai iasa vreo 20 ml, poate si mai mult, dar n-am avut eu rabdare. Totusi, cand e bb mic de tot nu recomand testari de alimente ciudate, gen conopida, varza, usturoi. Ai rabdare pana mai creste, vreo 2 - 3 luni, poate e mai bine sa nu risti. Oricum, la mine nu e chiar SB1 ca mai pap si paine si fructe.
In primele luni nu puteam sa ma controlez cu mancatul ca dupa fiecare supt imi era foarte foame.
Da, am reusit sa dau jos 2 kg si ceva. Sper ca de acum incolo sa mai dau macar cate 1 kg pe saptamana, dar ma multumesc si cu 500g.
M-am uitat la exercitii, dar nu m-am apucat inca sa le fac. Azi am fost singura cu baietii mici. Baiatul mare a avut treaba. wink

Acum suntem in pregatiri pentru binecuvantarea lui Iannis si am cam mult de alergat. Am rezolvat cu restaurantul, mai avem de comandat tortul si prajiturile. Sper sa reusim zilele astea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Mar 19 Ian 2010, 11:01 pm

Asta e bine Ana Smile
Oricum, nu te stresa, ca 4 kg pe luna e destul de mult. Sa stii ca cel mai bine e incet si sigur. La inceput vrei mult mult, dar cand iti dai seama ca e mai bine pt piele si sani sa o iei mai incet, nu-ti mai doresti sa dai imediat totul jos.
Iti dai seama ca experimente nu fac la inceput. Nici nu cred eu ca ma voi putea mobiliza chiar de la inceput, o sa am alte griji Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Ian 2010, 1:45 am

seara buna!
sa dau si eu raport-
md-o cupa cottagecheese lowfat+un craker integral
prinz-piept de pui la cuptor cam cit palma,cu avocado si o rosie+2 crackers
cina-o conserva salmon cu o cupa brocoli ,un cracker cu peanutbutter si miere,o feliuta piine
totalul calorii 1305


ramo-cu maruta,incearca sa vezi ce o atrage si aia fa cu ea.daca are f multa energie,pune-o la un sport,orice.
cind mergi undeva cu ea,vorbeste-i dinainte si spune-i cum vrei sa se comporte.daca meregti intr-un loc unde trebuie sa fie linistita,spune-i ca acolo trebuie sa vorbti in soapta.joaca te acasa cu ea:de ex-vorbiti tare si apoi ff incet.la amiaza,urmeaza o rutina cu ea:dupa masa de amiaza,cititi o carte ,doua,apoi daca mai doarme,las-o sa doarma.daca nu,fa-i o jumate de ora program de odihna la ea in camera.dar fii consistenta cu programul.tine-te de el.vorbeste cu ea si pune-i cum astepti sa se comporte.
nu stiu..de mai ai ceva nedumeriri ,scrie,si de pot da un sfat ,cu mare placere.
o zi faina tuturor
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Mier 20 Ian 2010, 2:19 am

Buna fetele hug pupi .
JULIENNE abia astept sfaturile tale ... iti multumesc anticipat pupi . Daca treci la vara prin Cluj, cu siguranta o vei intalni pe Marutza si atunci vei vedea ce vreau eu sa spun legat de "agitatia" ei wink .
ANA, CRIS, tot am vrut sa spun, dar uit mereu boo . Dupa ce am nascut, la maternitate ne-au dat zilnic ciorba cu conopida cyclops. Am ramas masca in prima zi cand am vazut, dar oricum bebeii din salon nu au fost deranjati (cel putin nu in mod evident) lol! , dar adevarul e ca nu ne prea omoram noi cu ciorba lor wink , asa ca probabil a contat si cantiatatea pe care o mancam si cateva lingurite de zeama nu le-a facut nimic rau micutzilor.
DEIUTZA, sunt de acord cu ANDRICA si DANA pupi ... cel mai bine ar fi sa gasesti un echilibru cu mancatul si munca. Am de multe ori impresia ca mancatul asta haotic, ba foarte mult, ba extrem de putin, m-a "ajutat" sa ajung la aceasta super-mega-greutate Sad . Daca as fi fost constanta cu alimentatia si pe timpul verii (intotdeauna vara iau in greutate 2-3 kg), nu as fi ajuns sa cantaresc acum atat. Probabil puneam pana pe la 80-81 kg si apoi prin octombrie, noiembrie le dadeam jos. Dar eu m-am descurajat si enervat cand am vazut ca incep sa iau in greutate si pe la jumatatea verii mancam deja aiurea rau Neutral si uite cum au decurs lucrurile zid : aprilie 2009 76,5 kg - decembrie 2009 89,5 kg.

Acum stau pe loc cu kg-ele, dar adevarul e ca nici de dieta nu m-am tinut cum as fi vrut.
Dau raport pe azi si apoi trec la calcule wink :
- O conserva de ton in ulei de soia (scursa de ulei), zeama de lamaie, o felie de paine facuta de mine
- 50 gr.cereale integrale + 200 ml lapte 0.1% grasime
- cca.350 gr pizza Embarassed Embarassed Embarassed (am iesit cu o prietena a carei zi de nastere a fost sambata)
- o mandarina
TOTAL: 870 grame, 1526.2 calorii, 91.5 proteine, 57.8 lipide, 158.6 carbohidrati, 12.9 fibre

Calorii destul de bine, dar prea multi carbs. Rolling Eyes.
Declar si aceasta saptamana de pregatire wink , dar promit ca incerc sa nu sar calul Smile .

Va pup fetele si vorbim maine pupi prietenie .

PS: Trebuie sa ma las de romane 🤡

LE: Merge greu editatul, dar totusi wink . JULIENNE mersi de sfaturi pupi . Marutei ii place sa cante si sa danseze (pe langa uitatul la desene animate zid ) si facem asta zilnic cu ea, atat eu, cat si mama. Din toamna, cu siguranta o duc la dansuri ca de la 3 anisori o primeste. Cat despre sport, nush ce as putea face cu ea la doar 2 ani jumate. Vreau sa-ti spun ca in vara a alergat pe pista din Babes 2 ture Shocked si asta in 2 seri la rand si ar mai fi vrut saracutza, dar am oprit-o ca era leac de apa.
De maine, inainte sa iesim din casa, incerc sa ii explic cum trebuie sa se comporte pe unde mergem Smile .
Te pup si iti multmesc inca o data de sfaturi hug . Te mai sacai eu Merci .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Ian 2010, 3:24 am

Ramo,cel mai important e sa ii faci o rutina si sa ii spui clar si deschis ce astepti de la ea cind meregti undeva.Daca nu stie cum sa vb incet,de ex,gaeste mijloace amuzante ca sa-i arati.Daca ,sa zicem, arunca jucarii,arata-i tu cum sa le pun jos incet.cind tu ii arati cum sa fac ceva,foloseste cuvinte.De ex,spune-i "hai sa punem jucaria asta jos,inceeeeeeet(si pune accentul pe incet).
E chiar mult cit a alergat:).Da-o la sport.Copiii de virsta ei nu rezista asa mult la alergat..fie isi pierd interesul pe parcurs ,fie nu rezista fizic.
Da-o la sport,musai!Smile
La vara,sigur o sa imi fac timp sa o cunosc pe Maruta!
Scuze fetelor de offtopic!

Andrica-am o febra musculara de nici in scaun nu pot sta calumea.tu cum esti?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Ian 2010, 8:00 am

Neatza fetele.
Va doresc o zi frumoasa si fara ispite. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 20 Ian 2010, 9:32 am

Neatza fetele,

Va salut pe toate, eu nu vreau sa dau raportul pe ziua de ieri pentru ca sunt sigura ca ajunge la 2000 calorii, desi am sa il fac doar pentru mine si va zic, ieri am papat frumos pana la un punct cand seara am papat 2 feliutze de paine cu vinete si cu doua bucatele friptura de porc, asa ca imi vine sa tip de nervi ca nu m-am putut abtine!!!!!!zid
Iar filmuletzul nu il pot luat de pe torrent ca am avut instalat si nu il mai pot instala, asa ca mai incerc si azi.
Va pup

LE.Am calculat meniul meu, este dezastruos si unde mai pui ca vinetele le-am papat inainte sa merg la culcare.

Cafea - 50 grame, 0.5 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Zahar tos - 18 grame, 69.7 calorii, 0 proteine, 0 lipide, 18 carbohidrati, 0 fibre
Cascaval de vaca Carrefour - 20 grame, 56.6 calorii, 1.8 proteine, 5.1 lipide, 1.2 carbohidrati, 0 fibre
Ardei capia - 30 grame, 7.8 calorii, 0.3 proteine, 0.1 lipide, 1.8 carbohidrati, 0.6 fibre
Branza de vaci - 50 grame, 100.5 calorii, 9 proteine, 6.1 lipide, 1.8 carbohidrati, 0 fibre
Vinete coapte - 100 grame, 35 calorii, 0.8 proteine, 0.2 lipide, 8.7 carbohidrati, 2.5 fibre
Maioneza facuta in casa - 25 grame, 185.8 calorii, 0.4 proteine, 20 lipide, 0.8 carbohidrati, 0 fibre
Ceapa rosie - 10 grame, 3.9 calorii, 0.1 proteine, 0 lipide, 0.8 carbohidrati, 0.1 fibre
Alune - 30 grame, 170.1 calorii, 7.8 proteine, 14.7 lipide, 4.8 carbohidrati, 2.6 fibre
Piure de cartofi cu unt si lapte - 100 grame, 113 calorii, 2 proteine, 4.2 lipide, 16.9 carbohidrati, 1.5 fibre
Carnati afumati - 20 grame, 60.2 calorii, 3.1 proteine, 5.1 lipide, 0.1 carbohidrati, 0 fibre
Muschi slab de porc gatit - 200 grame, 290 calorii, 41.8 proteine, 11 lipide, 3 carbohidrati, 0 fibre
Paine alba - 100 grame, 266 calorii, 7.6 proteine, 3.3 lipide, 50.6 carbohidrati, 2.4 fibre
Conserva de ciorba de burta Scandia Traditii - 150 grame, 174 calorii, 13.5 proteine, 11.3 lipide, 4.8 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 903 grame, 1533.1 calorii, 88.2 proteine, 81.1 lipide, 113.3 carbohidrati, 9.7 fibre
Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 9:51 am

neata fetelor pupi
ramo chiar rezista maruta la alergat, bv ei kiss
ana mananci chiar frumos
dana eu nu vad nimic dezastruos la tine in meniu, nu e perfect dar dezastrul tot nu-l vad
julie si eu am febra musculara da' sper sa reusesc si azi sa fac

Marti (ziua16 SBI):
Md: 4felii sunca pui, 1felie branza, 1rosie, 1cafea cu lapte, 1buc mica mica rahat cu trandafiri
P: mancare de ciuperci cu pui
C:muschi de porc l gratar, gogosar in otet
G: 200g quark0.2%, 1ligurita cacao,6g indulictor pudra, esenta lamaie
sport: dat zapada rade , 25min Jillian Michaels 30 Day Shred, 60min mers pe jos prin zapada rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 20 Ian 2010, 10:02 am

Ms Andreea, eu sunt oricum cu botu pus pe ziua de ieri zid zid
Acu ma chinui sa instalez torrent si nu pot, ma enerveaza de numa
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 10:15 am

incearca de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 20 Ian 2010, 11:43 am

mersic, am sa incerc pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 11:45 am

cu placere, sper sa mearga pupi

l.e.: desi ma dor toti muschii am reusit sa fac si azi primul nivel Merci

l.l.e.: alessia FARMER'S CHEESE PANCAKES sunt delicioare wink am facut si eu dintr-un ou. probabil din cauza lipsei mele de talent la gatit sau a faptului ca am folosit branza quark care e cam lichida nu prea arata a clatita ci mai mult a omleta dar la gust sunt fff bune pofta
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Ian 2010, 1:51 pm

No, Andreea m-ai laudat degeaba, ca aseara am baxat popcorn, da am invatat pana tarziu si asta mi-a fost ma aproape. zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 1:52 pm

eh..o abatere o trecem cu vederea wink mai ales ca te-ai si culcat tarziu
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Ian 2010, 1:59 pm

buna ziua fetelor.
eu ieri am mai mancat 2 kiwi si o cafea de la automat si azi am 58 de kg.ma simt mai slabita,mai ales ca nu mai mananc seara cum as vrea si muncesc mult,ieri iar am luat pauza abia 10 min la lucru si am si ridicat la bere de mi s-a urat,aici e bine ca la cat ridicam ne piere pofta de orice si nu mai mancam si bem nimic rade .
deseara va fi si mai mult de lucru,ma enerveaza doar ca facem treaba altora si apoi cabnd tre sa facem treaba noastra vin si ne spun sa ne miscam mai repede.ieri cred ca vreo 3-4 ore din 8 ore am facut ce trebuia sa faca sch 2 si normal ca in 4 ore cate ne-au ramas a fost stresant,dar am terminat oricum la timp,dar m,a enerveaza sa lucrez in stres,dc fracem doar treaba noastra stim fiecare ce avem de facut si merge totul super.
hai ca v-am plictisit.
eu am febra musculara de la ridicat,ma dor bratele de numa,tot un fel de sport fac si eu wink .
mai sunt in zona si mai vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 2:06 pm

chiar ca faci sport wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Ian 2010, 2:10 pm

Deiutza, te rog eu sa ai grija ca nu prea papi cum trebuie, mai ales ca faci si efort. Eu stiu ca tu te bucuri ca slabesti, dar nu prea e bine asa. Gandeste-te la sanatatea ta si daca nu vrei sa te gandesti la tine, gandeste-te la copilasii tai. Ei au nevoie de tine si pentru ei nu conteaza daca esti grasa sau slaba, pentru ei conteaza ca esti acolo, prezenta, langa ei. Poate ar fi bine sa iei ceva vitamine, la felul in care mananci.
Te pup. Si sper ca nu te supi pe mine. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Ian 2010, 3:10 pm

am terminat mancarea,am mancat si eu o farfurie maaare de ciorba de fasole uscata cu ciolan,fara paine,asta dupa ce am baut cafeaua cu 150 ml lapte si mai mananc deseara la lucru fructe,va spun eu maine ce fel,cred ca vreo 2 pere si ceva kiwi m-ar tenta,sa vad.
mai stau sa termine masina de spalat si sa intind hainele si apoi plec sa las copiii la mama si sa merg la lucru.
vitamine nu-mi vine sa iau,am ceva bomb energizante cica,nu stiu cat efect au,voi lua deseara sa vad dc rezist mai bine la lucru.
va poop pe toate si ne mai auzim maine,paaaaaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 3:17 pm

ideea cu vitaminele era ca sa nu te trezesti cu cine stie ce carente in organism la cum papi, bomboanele energizante sigur nu te ajuta in privinta asta asa ca eu te sfatuiesc sa uiti de ele
meniul tau azi: 1farfurie ciorba (fie ea cat de mare), 150ml lapte, 2pere si kiwi + multa munca. sincer, tie ti se pare ok? parca ziceai ca te-ai saturat de variatiile astea de greutate. dc mananci tot asa o sa slabesti pana in mom cand incepi si tu sa papi cat de cat mai normal. dup-aia...stii povestea

l.e.: dana, incearca sa iei filmuletul de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
nu mai ai nevoie de torrent
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Ian 2010, 3:26 pm

ms ANDRICA,il iau si eu acum,ca ieri nici eu nu am reusit,dar nu stiu cand si dc voi apuca sa le si fac.
mie nu mi se pare mancare putina,ciorba de fasole e si consistenta,are si carne mai grasa in ea,perele sunt si ele consistente si sincera sa fiu,dc mananc 2 pere odata si mai tarziu sa zic 1 banana si 2 kiwi,mai mult de atat chiar nu as putea manca.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 3:32 pm

nu stiu, mie tot mi se pare putin doar ciorba si fructe. mai mananca si tu si niste carnita, salata, iaurt etc.
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 20 Ian 2010, 3:36 pm

nu mai am cand NDRICA,eu dim nu simt foame si nici nu pot manca,beau cafeaua si mananc ceva pe la 13-14,apoi la 16 plec spre servici,mai mananc acolo pe la 18-19 si inca odata pe la 21-22,mai mult de atat cand.si dim chiar nu pot,am mai incercat si nu pot.
si mie mi se pare ca ANA mananca mai putin ca mine,eu cu MD al ei as muri de foame,si al tau la fel,MD mi se pare super putin,din 4-5 guri ar fi gata,nici nu as simti ca am mancat.
merg sa intind hainele si sa ne imbracam,apoi plecam spre mama.
vb maine,paaaaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 3:38 pm

faci cum crezi ca e mai bine pentru tine... nu vreau sa te supar cu ideile mele
si poate ti se pare putin ce mancam noi la MD dar macar mancam + ca la noi urmeaza inca 2 mese + 1-2gustari
oricum sper sa-ti fie bine asa si sa nu mai ai oscilatii de greutate pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Mier 20 Ian 2010, 3:45 pm

Deiutza, sa sti ca Andreea are dreptate. Micul dejun pe care il mananc eu e destul de consistent. Nu am calculat caloriile, da o sa fac si asta intr-o zi. Gandeste-te ca eu micul dejun il pap in jur de ora 8, apoi pe la 10 mai pap ceva si daca la 12 cand vine Edy mi-e foame, iar pap. Eu mananc aproape toata ziua Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Ian 2010, 3:57 pm

eu mananc md pe la 9-10, pranzul pe la 13-14 si cina pe la 18-19. in general mai am si o gustare in jur de ora 16 iar in zilele cand imi e chiar foame inca una pe la 20-20:30
asta in general ca-s zile cand nu-l pot respecta ca-s plecata sau mai stiu eu ce
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB