Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyMier 08 Mai 2024, 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

+17
ramomic
diada
zylv
livia1981
andreea_2008
Armeana
deiutza23
dana_mi16
Giobsy
Roxy
avr_dana
ana_bela
crixuta
SilviaDumitrescu
juliennej
alessia
arime
21 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Sam 19 Dec 2009, 3:46 pm

buna fetelor

Wk placut
Eu is prin casa cu treburi, aproape am terminat curatenia, miroase asa bine in casa, a proaspat,
Am mai facut si carnati de casa care o sa iasa super buni , ca is numai din carnita slaba/ dietetici chiar daca ii fac pe gratar sau in cuptor...dar asta pt Craciun ;)

Voi ce bunatati faceti pt masa de Craciun? noi probabil mergem pe bucate traditionale Smile

Dana_mi..decat munca patriotica la nesfarsit mai bine iei o pauza si poate anul 2010 o sa fie mai darnic cu joburi pt noi toti ;)
Livia vad ca te pregatesti pt servici...O fisa medicala completa. Cu EKG si altele.... ciudat - sau mi se pare mie- Stefan ce face? Cum mai papa?

Eu am ceva liber de sarb, 4 zile la Craciun si 4 la revelion ...e oki zic eu.
Acu vreau sa caut o reteta pt un tort cu ciocolata. O sa casc gura pe blogurile fetelor...sper sa nu mi se faca pofta prea rade
Juli si la noi e un ger de numa. A nins 4 zile incontinuu si acu a venit geru. Acu is -14 gr...brrrr. VA dati seama cum merg eu la 7 dim la serv...mi-e inima inghetata .

VA kiss si ne mai auzim ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Sam 19 Dec 2009, 4:08 pm

salutare dana!
trimite si la mine niste cirnati..vai toata lumea vb de mincarea de acasa.imi lasa gura apa numai cind ma gindesc...cirnati si toate cele de la porc n-am mai mincat de vreo 10 ani..cind eram acasa nu mincam ca eram vegetariana,apoi am plecat,...acu as minca asa ca o nesatula...

eu una nu stiu ce oi face de craciun.ceva nu prea gras...oricum ciranti n-am.am gasit ceva ciranti unguresti,pote iau..
vai ,vreau cirnatiiiiiiiiiii!


ce mesaj disperat! rade
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 19 Dec 2009, 4:56 pm

Salutare fetelor
Juli, iti trimit eu niste carnati grozav de nesanatosi. rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Sam 19 Dec 2009, 5:32 pm

vai ana ce bine arata!!!!!
fetelor n-aveti idee cum imi ploua in gura numai cind ma gindesc/aud/vad mincare romanesca...
imediat plec la un magazin rusesc ,poate ,poate gasesc ceva bun!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ana_bela Sam 19 Dec 2009, 6:48 pm

Juli, nu-s buni carnatii aia ca ingrasa si cresc colesterolul. rade
Da, magazine cu mancare romaneasca nu sunt?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Sam 19 Dec 2009, 9:06 pm

ana_bela a scris:Juli, nu-s buni carnatii aia ca ingrasa si cresc colesterolul. rade
Da, magazine cu mancare romaneasca nu sunt?

pot sa ingrase,pot sa am cel mai mare colesterol din lume,tot as minca.

mag cu mincare romaneasca nu-s.am fost la un mag rusesc si am gasit niste cirnaciori..nu stiu cum sint,dar de mirosit miros super.am gasit brinza feta din RO si am luat-o...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Dec 2009, 11:05 am

Neata fetelor Smile
Parca miroase a Craciun aici pe forum, imi place Smile Smile
Julienne, mai fa-ti cate ceva traditional de mancare, ca sa te simti acasa...chiar vorbeam cu niste prieteni acuma, parca am emigra si noi....asa de nebunie e pe aici, ca ai senzatia ca nu mai ajungi la un liman ..in fine....
Dana, si eu de-abia astept sa merg de craciun la ai mei la bt Smile
Bebe face bine, se agita in burtica de numa, de-abia astept sa il pupacesc love
Mi-e asa drag ce face el pe acolo, cum misca din picoruse, cum se suceste....e mare, cica acuma are cam 1jg jumate si aproape 40 cm......mi se pare barbat adevarat Smile
Ana, pupi, ce mai faci?
Eu partea cealalta am contul bulit de cand mi a reinstalat sotul laptopul.....sper sa imi pot recupera datela, sa mai pot intra de acasa pe contul vechi....
O duminica frumoasa tuturor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Dum 20 Dec 2009, 11:40 am

buna fetele

...eheee CRis creste bb , deja e mare si lungutz. Inca vreo 10 cm si iese Laughing
Juli ..o sa ma gandesc la tine cand o sa pap cake . Intr-adevar bucatele facute in casa sunt cele mai gustoase...Cele de la market nu prea imi plac.
AM vazut la tv si un targ in Bucuresti cu preparate traditionale..de la mama lor. PAstrama, carnati afumati, muschiulet...dar facute natural cu fum de la lemne.....cum faceau odinioara si bunicii mei...tare gustoase.

Sper sa nu ma ingras prea tare, ca in mod sigur o sa pap din toate, si din ianuarie promit solemn sa ma bag la dieta peace

O duminica frumoasa , si mai treceti si pe aici pupi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Dum 20 Dec 2009, 12:24 pm

Ziua buna tuturor!
Cu siguranta sunteti cu pregatirile in toi! Si eu cat de cat wink In Bucuresti e super zapada si zilnic iesim la sanius spre bucuria Raisei!bucurie N-am reusit sa intru sa vad pozele cu Mara, nici n-am reusit sa pun poze cu Raisa, sper asta seara sa fac lucrul asta rendeer
Roxy felicitari pt. promovarea sotului Flowers
Crix, Juli nu sunt graviduta, urmeaza sa fac un tortulet pt. o graviduta si am facut figurina sub forma de graviduta inocent
Dana felicitari pt. job, mai ales acum in vremuri de criza prietenie
Livia ma bucur pt. tine ca revii la job prietenie este super fain ca ai reusit lucrul asta bine Abia astept primele impresii de la job dupa aceasta pauza de 2 ani hug

revin... merg sa dau vopseaua jos si revin sa completez mesajul
wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Dum 20 Dec 2009, 2:51 pm

Buna fetelor!
Ce mai faceti? Deja din ce in ce mai rarut pe aici, va pregatiti meniurile pt sarbatori? Smile
La noi ninge asa frumos, n-am vazut atata zapada in Tm de vreo 20 ani, atunci au fost inchise stazile si n-am mers la scoala cateva zile Merci . In rest ningea putin si in maxim 2 zile se topea. Acum si eu as sta toata ziua afara, dar n-am cu cine, Stefan cand da de putina zapada pe maini sau pe fata, incepe sa tipe si vine la mine sa-l curat zid nu-i place deloc. Poate daca era mai calda Smile
Acum suntem intr-o perioada de urlat dupa mancare, ar manca orice, nonstop, cateodata mi-e frica sa nu i se faca rau, dar n-a avut nimic pana acum. Da iama la saloane, pt ca le-am pus sub brad, impreuna cu alte dulciuri, el se serveste singur. Initial am zis ca nu-l las sa nu se invete cu dulce, dar se autoserveste el si n-am ce-i face, sunt fericita ca mananca, sper sa-l tina mult si bine!
Arime cu serviciul eu nu sunt asa entuziasmata Sad o sa vad atunci cum va fi.
Dana poate e ciudat chestia cu atatea analize si teste psiho, dar la noi in fabrica astea se fac periodic, adica anual. Eu cum am fost 2 ani acasa, n-am mai facut nimic, dar acum am inceput direct cu analizele, altfel nu-mi faceau reangajarea. E mai ciudat, dar poate ca mai bine. E o firma ce produce electronice, se lucreaza cu diverse substante, unele toxice, analizele astea sunt necesare.
Cris ma bucur mult ca esti bine, bebe activ si sanatos. Nu mai stiu cate saptamani ai, in jur de 30 cred, nu? Eu la 32 am nascut.
Dincolo am incercat si eu sa intru zilele astea sa vad pozele voastre, dar nu ma pot loga nicicum, am incercat de cateva ori si mi-am pierdut rabdarea. Ma bucur mult ca am plecat, vad ca nici acum nu s-au rezolvat problemele pe-acolo. Sad
Claudde sper ca sunteti bine sanatosi pupi cand poti sa mai treci pe la noi, dupa sarbatori suntem mai multe doritoare de diete Smile si ne tinem companie pe aici. E altfel forumul, dar noi ne-am obisnuit si macar merge.
Eu iar sunt nevorbita Smile va doresc sarbatori fericite (mai ales fetelor care intra mai rar) si sa ne vedem cu bine in noul an!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Dec 2009, 3:19 pm

Medeea, stiu ca nu esti graviduta.....inca!:P , da am vazut figurina si mi-a placut wink …..
Fetelor, parca vad ca incepem cu toatele diete de la anu….ce frumoasa a fost perioada in care am slabit, asa de mult m-ati ajutat, mai tineti minte cand dadeam rapoarte si puneam poze cu inainte/dupa?
Poate reusim impreuna la anu`…. hug
Ei Livia, vezi ca si-a revenit si Stefan? Era normal ca la un moment dat sa inceapa sa pape fara sa mai fie probleme.....Da, eu taman ce azi am inchiat si saptamana 30….Chiar voiam sa te intreb cand ai nascut tu, stiam ca destul de devreme, stiu ca bebe supravietuieste daca se naste acum, dar noi sper sa ajungem macar la 37 de saptamani….Probleme nu sunt, insa toate cele care ati facut bebei cred ca i-ati spus lu bebe sa stea in burtica pana la termen si v-ati bucurat pt fiecare saptamana ok trecuta…..asa suntem noi mamele….. love e inevitabil sa te mai gandesti la din astea, doar asa, ca masura de precautie....
Am auzit ceva de genul ca nu e problema daca nasti mai devreme, fie in luna 7 sau 9, insa cica nu e bine in luna 8, nu stiu de ce, cica s-ar dezvolta ceva anume, eram curioasa sa aflu explicatia corecta...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Dum 20 Dec 2009, 3:41 pm

Cris am auzit si eu faza cu luna a 8-a, stiam de la mama ca bebe se intoarce in luna a 8-a si nu e bine sa se nasca atunci pt ca nu apuca sa se intoarca, e gresita ideea pt ca unii bebei se intorc de la 28 saptamani si sunt pregatiti de nastere. E bine sa stea cat mai mult. Cred ca e un mit, asta cu luna a 8-a.
Eu am vazut copii nascuti de la 26 saptamani in sus, care au trait, au avut ceva de tras bieti de ei, dar sunt bine acum. Plamanii sunt dezvoltati suficient de la 30 saptamani, nu mai e nevoie de ventilatie sau alte aparate. Problema e ca sunt foarte fragili si sensibili, de aici si infectiile (majoritatea fac septicemie ca Stefan, si asta ii tine pe loc si cu cresterea in greutate) La mami in burtica e cel mai bine, pana dupa 36-37 saptamani cand nu mai sunt considerati prematuri!
Nu-ti fa griji, daca n-ai alte probleme, nu vad de ce sa nasti mai repede. Nu te stresa, nu ridica nimic mai mare de 3kg, incerca sa te odihnesti si vezi cu serviciul cum faci ca nu-ti ridica nimeni statuie, daca stai pana in ultimul moment pe-acolo! Smile
Defapt nu stiu cat conteaza si astea, eu m-am menajat toata sarcina, de la 8 saptamani n-am mai lucrat si tot s-a intamplat asa. Alta mamica care a nascut odata cu mine si gemeni, la termen, a descarcat si dus in casa un camion de lemne cu 2 saptamani inainte sa nasca, n-a avut nimic.
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 20 Dec 2009, 6:02 pm

salutare!

livia-vai ce de bunatati ai pe blog! am mai intrebat aici da' nu-mi aduc aminte,de ce se foloseste amidon in creme?daca vreau sa fac tortul tau cu cafea,dar nu pun amidon,nu-mi iese?

ninge si aici de ingroapa si sper ca miine sa fie inchise scolile!!

aseara am mincat cabanos(cirnaciorii luati de la mag rusesc)asa ca s-a dus postul meu.de nu mincam si muream de pofta...

cam atita!eu sint prin zona.nu putem iesi nicaieri de zapada..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Dec 2009, 6:44 pm

Mmm, Julienne, imi faci pofta de carnaciori picanti, grasi, scarbosei :D care ingrasa..facea o matusa a sotului buni de tot, da nu sunt aproape de noi, oaf....
Livia, merci, m-ai linistit, daca e legat de asta, nu sunt probleme, bb al meu deja e pozitionat cu capsorul in jos, nu cred ca mai sunt sanse sa se schimbe oricum, am inteles ca ar fi foarte greu sa faca asta Smile
Eu stiu ca va fi totul bine, dar vreau sa fiu in acelasi timp pregatita pt orice, sa am bagajul gata la inceputul lui ianuarie, etc....
ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de avr_dana Dum 20 Dec 2009, 8:12 pm

seara buna

Juli..si noi am papat azi carnaciori, dar de maine si pana la craciun bagam numai vegetale...macara atat.

Cris si eu stiam ceva legat de luna a 8 a, dar nici eu nu stiu ce anume. Bine spus " un mit" . Cum a mai spus si Livia, nu ridica greutati, nu te stresa, enerva....odihneste-te si fii happy...ca acusica vine Smile Eu am nascut cu vreo 2 sapt mai repede, la 38 sapt ( de fapt ele is doar 36...dar stii cum se calc cu prima zi a ultimei menstre..etc) flower

Arime ce dragut ca iesiti la sanius la zapada. Noi tre sa facem rost de sanie si poate iesim si noi. Eu am cam emotii sa nu raceasca, sa nu-i fie frig...ca la cate pneumonii/bronsite a avut mi-e cam frica...Dar tot o sa iesim.
Pune poze cu Raisa, sigur a mai crescut. Oricum cele de pe blog is super..cu ea craciunita si ren... pupi

Livia, ai dreptate cu analizele. Si nu ar trebui sa fie o obligatie..ci sa le facem singuri anual...ca nu se stie niciodata...Eu anul asta nu am facut nimic la cap analize....si ar trebui ca eu sunt o paranoia.....dar sper prin primavara un set complet. E bine ca Stefan si-a revenit. Lasa-i libertate sa pape ce vrea si cat vrea...ca stii cand nu vrea.nu ai ce-i face. Si David mai are zile cand papa cantitativ putin...dar nu ma mai stresez....Oricum in general e bine.

Alessia ti-a ramas netul inzapezit? Ce mai faci? bucurie
Restul pe unde sunteti??

Sper sa mai intru si zilele viitoare, ca am un prog cam incarcat, lucrez inclusiv 23 si mai am multe umblaturi .

va pup pe toate ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de arime Dum 20 Dec 2009, 9:16 pm

back hug si pup fetele pupi

intre timp am reusit sa pun si cateva poze pe group wink o sa aveti si o surpriza placuta Smile

zylv felicitari pt. kg topite si la cat mai multe in minus hug
Bine ai revenit Claudde hug Ce mai faci, esti bine, de ce ai disparut asa? pupi
ramo am reusit sa vad pozele cu Mara, este o dulce, o superba... ce a mai crescut si ea!?!love Vai cat de repede trece timpul asta, maine poimane vb. despre nepoti rade
Juli sa-ti fie de bine carnatii si noi am papat unii tare buni saptamana trecuta, erau si putin picanti pofta pofta
Alessia pupici si tie si o imbratisare calda! Ai un nepotel superb love


Sa aveti o seara frumoasa! pupi
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de crixuta Dum 20 Dec 2009, 10:42 pm

Buna fetelor Smile
Medea, am vazut pozele, cea mica e superba Smile
Si Handrica roza e o frumusica.
va poop, fug la omn, noapte buna....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Dum 20 Dec 2009, 11:18 pm

am vazut si eu pozele.arime ai culoare superba la par.
andrica roz e frumusica si ea iar balaurul e mare si frumos! hug
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Dum 20 Dec 2009, 11:35 pm

Buna seara fetelor!
Juli daca vrei sa faci crema cu cafea iti trebuie amidon, sau faina sau praf de budinca(care e tot amidon cu arome) ceva ca sa lege crema, se face ca o budinca mai groasa. Fara astea nu iasa. Sa ne ti la curent si mult spor!
Si eu imi bat capul acum cu ce sa fac pt sarbatori, as face multe, dar tot eu trebuie sa le mananc Sad inca nu m-am hotarat. Un tort sigur, in rest nu stiu, poate vre-un cozonac si ceva fursecuri pe langa casuta de turta dulce Smile Ma mai gandesc.
Arime si mie imi place culoarea wink iti vine bine, pupici celui mai dulce balaur! pupi
An-deea ne-a uitat se pare Sad
Cris, Dana pupi
Somnic usor la toata lumea!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 21 Dec 2009, 3:31 am

livia,multumesc de explicatii.o sa incerc pe cel cu cafea...sau de aveti unul cu lamiie si mac,dati-mi si mie "reteptul".
o saptamina faina tutror!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de ramomic Lun 21 Dec 2009, 4:52 am

Buna fetele kiss .
E 4.31 si eu bantui pe net ... ai mei se trezesc imediat si eu inca nu m-am pus in pat ametit . Am mesterit ceva pana acum bine . Daca iese pun si poze wink .
ROXA felicitari pt.avansarea sotului pupi ; abia astept sa ne spui mai multe Merci .
ANA ai niste baieti minunati love , se vede ca s-au simtit bine mititeii la petrecere Smile .
ARIME am vazut pozele inainte sa citesc mesajul tau si chiar mi-a facut placere sa va revad love . RAISA e mortalaaaaaaa si am remarcat ca are sosetute ca ale Marutei rade (ce mai vad si eu), de AND-EEA mi-e tare dor Sad si ii transmit multi pupici cu ocazia asta, iar tie iti sta foarte bine cu noua culoare pupi hug . Sa sti ca si eu mi-am facut ieri o nuanta mai inchisa wink .
CRIS, mai nou am observat ca e o moda sa nasti la 8 luni Smile . Stiam si eu ca e cea mai periculoasa perioada in care sa vina pt.bb, dar cunosc deja 4 bb-ei nascuti la 8 luni si sunt super ok wink . Oricum nu-ti fa probleme, relax si totul va fi ok ... nici macar nu ai motive sa te ingrijorezi acum, dar stiu eu cum sunt gravidutele pupi .
JULIENNE, de as avea posibilitatea mi-as deschide eu un magazin romanesc acolo la voi wink si cu ocazia asta ai papa si tu niste carnaciori Smile . Ti-as trimite eu macar 1 metru, dar mi-e sa nu ramana inzapeziti pe undeva rade .
DANA sa sti ca eu o plimb pe Maruta cu sania mea veche de 30 de ani wink , asa ca poti sa faci si tu asta cu Davidut. Daca nu mai ai tu sanie, poate are sotul tau sau vreun vecin Smile .
LIVIA cred ca si mie mi se va parea ciudat sa ma intorc la lucru din vara, dar n-am ce face. Imi pare bine ca am unde sa ma intorc wink .
Va pup pe toate si sper sa apara si ALINUTA, ROXA, DEIUTZA si ANDRICA stiu ca se intoarce maine ca a lipsit doar in wk.
Eu deja am facut cateva chestiii pt.Craciun, adik: saleuri, cornulete cu crema de rahat si lamaie, cozonaci (reteta Adminei pupi ) si foi cu miere. La capitolul curatenie sunt zero ... maine vreau sa incep sa fac si eu una, alta.
Bradul noi il facem abia pe 24 dec. Smile .
Va pup pe toate pupi prietenie
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de juliennej Lun 21 Dec 2009, 5:15 am

ramo pupi pt cirnatii virtuali...Smile)
miine n-avem scoala,stam acasa din cauza zapezii!ce bineeeeeeee!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 21 Dec 2009, 9:21 am

neata fetelor pupi mi-a fost dor de voi
ieri mi-am facut si eu bradutul, abia astept Craciunul wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de livia1981 Lun 21 Dec 2009, 11:09 am

Buna fetelor!
Ramo abia astept sa vad ce-ai pregatit! Spor la gatit si la curatenie si multi pupici Marei! pupi
Andreea ai fost in vacanta? Smile
Va pup pe toate!
Sper ca nu fa fi ultimul meu mesaj pe forum, m-a mancat putin limba, degetul Sad
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 21 Dec 2009, 11:13 am

nope, am fost in buc doar ca n-am intrat pe net wink

livia ce-i cu ce-ai scris acolo mic mic in ultimul tau mesaj? Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB