Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 8:53 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 8:49 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 8:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (5) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Gradina cu legume (5)

+31
marina40
claudiana
Gabica
Admina
oanaraluca
Dorulet
Ducess
cristina07
Celya_f40
victoriacus
corina corina
clodi
valentinadof
ema
greieras
camic
dorinamisov
lennny
myky7robc
lenus70
diblaru maria
silvia s
danniela
GabitzaMami
gloriamix
Gabiuta
AlinaJ.Bijoux
amoni
violetas
T_mihaela
piciul
35 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de myky7robc Lun 18 Mar 2013, 8:34 pm

miha, esti extraordinar de perseverenta aplauze
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de T_mihaela Lun 18 Mar 2013, 9:13 pm

Ma imping fetele astea nu vezi ce solare au si ce gradini ...si eu tot cu cojoacele pe mine tremur si tricotez manusi.Si mai ales ca am promis solemn in fata familiei ca vara asta le dau rosii rade
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Mar 19 Mar 2013, 3:08 pm

Pai nu te lasa , Mihaela ! Ai tot timpul ! wink

Lennny , m-ai readus la viata ! Aia primavara ! flower Si alveole ce se seamana acum ?

Ar trebui ca sora ta asa aiba un blog . Stiu ca n-ar prea avea timp sa scrie , dar cred ca asa ar atrage si clienti si ar avea si multi '' elevi'' care ar invata de la ea . Sa-i transmiti multa sanatate si recolta bogata - bogata ! bucurie
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de lennny Mar 19 Mar 2013, 3:23 pm


corina, in alveole semana vinete .Din cate stiu eu seamana in mai multe etape si cred ca , ce seamana acum, va fi plantat in camp...cat despre blog, ai mare dreptate, nu prea are timp insa stiu ca avea de gand sa isi faca.Si ea este doritoare sa intre in contact cu persoane interesate de gradinarit.

Multumesc pentru urare, sigur o sa-i transmit! Te pup pupi
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de camic Mar 19 Mar 2013, 3:35 pm

Eu tot va citesc si transmit informatiile mamei soacre ... la ea se fac multe in gradina ca nu sta in zona mea "polara" wink .
Zilele astea am luat de la cineva de pe un forum de specialitate, foarte multe seminte de diverse soiuri de rosii si cateva verdeturi mai deosebite....dar eu am ramas "nesatisfacuta" pentru ca eu vreau fasole la metru si gasisem pe cineva care avea dar nu prea mai aveam ce altceva sa iau ca sa merite comanda. De aceea m-am gandit sa intreb aici daca nu are cineva... platesc, ca nu vreau degeaba...dar vreau Smile .
camic
camic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 47
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 08/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de danniela Mar 19 Mar 2013, 3:58 pm

Lenny ce frumuseti are sora ta!!!!
Felicitari si din partea mea, doamne ce vrede frumos!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de greieras Mier 20 Mar 2013, 12:07 pm

Bunaziua -toooaaata ziua fete harnice si va doresc asa toata saptamina sa va fie buna! Dupa cum e vremea azi parca iar miroase a primavara. Eu am pus aici la bloc pe pervaz niste seminte ,am pus si la tara tot in ghivece si jardiniere in casa dar nu au iesti pina acum. pai ce? eu le-am pus profesional ca voi! Le pun de citiva ani si citeodata ies si rosii, si varza si conopida ca eu pun de toate si ce nu-mi iese mai cumpar rasaduri din piata. Si mereu zic -nene daca nu ies ardei gras din astea ti le aduc inapoi- ca la ardei nu prea am noroc nici de pus seminte ca astea ies greu dupa cum stiti si nici la vin ete. daca nu cumpar mai ramine la o ruda care zice ;vino sa-ti dau eu - ma duc le pun ies cresc se coc si vine matusa in vizita si zice ce vinete frumoase ai ,ale mele nu sint asa ca nu ploua Dumnezeu. Eu ce sa mai zic -noi udam vinerea sau simbata -adica le inundam ca de, daca nu stam acolo. Pe urma stiti voi din cauza variatie de apa rosiile crapa si pina vineri cind ajungem le gasim si pe jos. Dar sanatosi sa fim ca rezolvam orice- nu-i asa? Va doresc putere de munca si sanatate tuturor!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 20 Mar 2013, 1:34 pm

Azi am repicat 40 fire de rosii din alea de le zice inima de bou.Le-am dus in solar dar am sapat o groapa in pamant si noaptea mai pun o folie deasupra.
Mi-am luat niste praf de dolomita cu ca si mg.Am pus cate putin si in paharute,nu cred ca am facut rau!lLa mine solul e asa de greu si se lucreaza tare greu,tot incerc sa-l imbunatatesc cu ingrasamant natural si acum vreau sa pun si dolomita asta.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de victoriacus Mier 20 Mar 2013, 3:34 pm

Valentina,baga niste nisip fin,poate ai in zona si poti aduce cu caruta ceva,si rumegus fin de la vreun centru unde se vand lemne de foc.Il afaneaza si il si ingrasa.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de valentinadof Mier 20 Mar 2013, 4:26 pm

Si eu m-am gandit la rumegus dar Corina zice ca atrage furnicile.O sa mai pun si niste nisip.Sa ai spor! pupi

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de victoriacus Mier 20 Mar 2013, 4:42 pm

Rumegusul sa il pui toamna si,pana in primavara el putrezeste,asa ca nu mai atrage furnicile.la asta nu ma gadisem
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 10:19 am

Valentina love , m-ai facut sa ma duc in urma sa caut prin mesaje sa vad unde am scris despre rumegus . wink Sunt prea multe , asa ca m-am lasat pagubasa . Undeva trebuie sa fi scris eu daca ai remarcat tu . Eu am pus rumegus in strat de 5 cm in toata gradina primavara trecuta si n-am facut prea bine . Furnici nu am avut , dar rumegusul mananca azotul din sol si cu seceta care a fost... legumele mele au avut grozav de suferit . Insa eu am inteles asta mai tarziu . zid Anul asta insa ma bucur de un pamant afanat si ingrasat cat de cat pentru ca asta iarna rumegusul a putrezit . Tu , daca-mi amintesc spuneai ceva de rumegus de lemn curat . Asta intr-adevar face furnici , dar s-ar putea ca daca-l pui toamna , dupa cum spune Victoria , sa nu mai faca . Eu am avut rumegus de brad amestecat cu de PAL , care e foarte fin si nu face nici un fel de insecta . Nu e prea '' curat'' avand melamina , dar am inteles ca asta se in corporeaza in sol dupa zeci de ani pentru ca se '' dizolva'' foarte greu , deci nu dauneaza plantelor .

Varianta cea mai adevarata si sanatoasa pe care am s-o practic si eu anul asta , este sa pui rumegusul la putrezit si sa-l uzi constant un an , apoi sa-l incorporezi in sol . Eu am hotarat sa pun straturi alternative de rumegus cu gunoi de oaie la putrezit ca sa fie doi in unu . wink

Si ca sa nu credeti ca stau degeaba , sa va spun ca am semanat mazare , am plantat 300 de capsuni din soiul care rodeste tot anul , am semanat o mana de boabe de catina si vreo douazeci de samburi de poroambe si ieri cand sa pun si cativa corcodusi cu fructe mari si galbene a inceput ploaia si continua si acum . Asa ca azi imi trag sufletul la masina de cusut si diseara la cantat .

Acestea fiind zise , va pup pe toate si va doresc multa sanatate si putere de munca ! dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de ema Vin 22 Mar 2013, 10:30 am

Corina sa va dea Dumnezeu belsug in gradina
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de greieras Vin 22 Mar 2013, 10:34 am

Corina sa ai zile fericite ,sanatate si succes!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 22 Mar 2013, 10:40 am

Da,Corina,despre rumegusul de lemn curat imi spuneai dar nu mai stiu cand,oricum anul trecut parca!Rumegus noi punem prin curte la pasari si pana la urma tot in gradina ajunge doar ca ar trebui in cantitate mai mare.Am sa pun si eu asa la putrezit!Ce harnica esti!Sa ai roade bune!
Ce temperaturi se-anunta zilele astea!Cred ca primavara vine in mai, tarziu!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 11:28 am

Multumesc , Ema ! hug Si tie , Greieras ! hug

Si tu esti harnica , Valentina draga ! love Asa e , trebuie ceva mai mult rumegus , dar sa stii ca vei fi multumita de rezultat !

La noi s-a oprit ploaia si afara e placut . Sper sa ne ocoleasca zapada .
Vorbesc cu vinetele si cu rosiile mele si le promit ca o sa fie bine . wink Sunt in ladite lanaga masa pe care croiesc eu , deci ... nu sunt singura , chiar daca fata e la liceu si sotul meu isi face ordine in atelier . rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de clodi Vin 22 Mar 2013, 11:48 am

Corina, capsunii i-ai pus din seminte sau rasad (nu stiu daca exista rasad asa devreme)? Intreb pentru ca am luat si eu seminte de capsuni pe care intentionez sa le plantez diseara in ladita. Trebuie ceva ingrijiri speciale?
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de victoriacus Vin 22 Mar 2013, 11:49 am

Pe locul unde puneti in Mai rasadurile de rosii,ardei si vinete,se poate semana din toamna foarte tarziu sau in Februarie-inceput de Martie, mazare,care fizeaza azotul in sol.Mazarea se recolteaza la inceput de Martie.Asa solul va fi numai bun pentru legumele ce urmeaza.Aici aveti informatii despre plante folositoare in gradina:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 12:21 pm

Clodi ,eu am mutat capsunile puse acum doi ani . Am despartit tufele mature (care fac doi -trei pui ) si am scos si puii facuti de ele ici colo , dupa bunul lor plac . Se inmultesc foarte repede . Acum trei ani aveam zece capsuni , al; doilea an patruzeci si acum am trei sute . Normal trebuia sa fac treaba asta toamna trecuta , dar nu aveam terenul pentru ele liber . Acum nu le mai mut vreo 4-5 ani . Unele vor rodi chiar in vara asta , altele mai spre toamna si pana da bruma ele tot fructifica .
Am pus si eu acum doi ani seminte de fragi galbene luate de la Practiker , dar n-a iesit nimic .

Victoria , tu ai pus mazare toamna ? Ai fost multumita ? Si eu as fi incercat , dar mi-e ca raman fara seminte pana in primavara .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de victoriacus Vin 22 Mar 2013, 12:50 pm

Nu am pus niciodata mazare toamna,dar vecinele mele pun si pun deasupra crengi uscate,sa le apere de pasari, ca iarna scormonesc pamantul dupa mancare,daca nu e zapada.
wow,dar ce repede s-au inmultit la tine capsunile ,la mine se inmultesc foarte greu. Acum o luna le-am mutat si eu si vad ca deja s-au prins.Pana se inmultesc astea mai mult, am si din cele de primavara.
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 3:53 pm

Deci ramane sa incerc si eu mazare din toamna ...
Capsunile cu pricina au avut parte de mult rumegus putred amestecat cu gunoi de pasare macerat . Cred ca de acolo li se trage atata vegetatie , dar nu ma supar ! Deja imi fac planuri pentru stolonii din toamna , sa am spatiu de plantat la timp . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de gloriamix Vin 22 Mar 2013, 4:24 pm

Noi punem in gradina ceva numit "MULCH" in engleza, e un fel de rumegus. Anul trecut am avut mulch de la ciuperci, a adus sotul un camion , din ce am inteles e balegar folosit in ciupercarii si amestecat cu rumegus cam cu zice Corina. Nu a facut furnici, pastreaza foarte bine apa in sol, stopeaza buruienile, mentine temperature solului constanta, iar in primavara il sapam/aram odata cu gradina si adaugam unul nou dupa transplatarea plantelor.

Corina, eu am pus capsunele anul trecut, s-au inmultit, au fugit ca nebunele si tocmai ce -am mutat si ordonat si noi, dar mie nu mi-au facut capsuni in primul an, eu am inteles ca nu rodesc primul an, sper anul asta sa culeg ceva ceva, depinde de soiul lor?

Mazare toamna n-am incercat insa fermierii de pe aici asa fac, pun mazare si usturoi de toamna si le acopera cu folie luuuuuunga de plastic. Uite cam asa ceva [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
gloriamix
gloriamix
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 141
Localizare : SUA
Data de inscriere : 22/07/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 4:49 pm

Ce norocoasa esti , Gloria ! Compostul de la capsuni e ideal pentru gradina . E dezinfectat la temperaturi ridicate si e hranitor .

Nici la mine nu au rodit capsunile obisnuite in primul an , dar astea care rodesc tot anul nu sunt asa pretentioase , daca sunt mature bineinteles . Stolonii tineri nu cred ca rodesc nici la ele .

E interesanta folia cu covergute gata puse ! Intr-adevar e mai usoara munca in gradina cu folia de mulcire , dar mie mi se pare ca pamantul nu mai respira cum trebuie sub atata nylon . Eu cred ca mulcirea ideala e cu talaj sau cu paie (fan ) sau compostul asta pe care il folosesti tu ( care e tot un rumegus sanatos , de lemn curat ) . Anul asta am sa incerc si eu cu talaj ceva mai mare macar la capsuni sa nu mai stea fructele pe pamant . Asa se mentine umezeala in sol , dar respira pamantul cum trebuie . Sper sa nu mai faca pamantul crusta ca sa fie nevioe de sapa si sa pot smulge doar buruienile cand e nevoie . De mult imi tot propun sa fac treaba asta , dar n-am reusit . Anul asta sunt foarte hotarata ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 22 Mar 2013, 5:20 pm

Felicitari din toata inima, tare esti tu priceputa la toate! wink
Va doresc tuturor recolte bogate, pe masura muncii voastre! Flowers
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de corina corina Vin 22 Mar 2013, 5:50 pm

Multumim , frumoasa soferitza ! love Sa ai parte de drum bun si linistit ! hug

Eu tocmai am pus poze cu ultimele zile de munca pe blog si ... l-am botezat mai adecvat . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (5) - Pagina 6 Empty Re: Gradina cu legume (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB