Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina cu legume (4) EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina cu legume (4) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina cu legume (4) EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina cu legume (4) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina cu legume (4) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina cu legume (4) EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina cu legume (4) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina cu legume (4) EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina cu legume (4) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina cu legume (4) EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina cu legume (4) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina cu legume (4) EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Gradina cu legume (4) EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina cu legume (4) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina cu legume (4) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina cu legume (4) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina cu legume (4) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina cu legume (4) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina cu legume (4) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina cu legume (4) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina cu legume (4)

+45
victoriacus
gmiki1
mnarcisa
stejara
Celya_f40
Chirrox13
smihaelaviorica
annamaria26985
amoni
myky7robc
luminitza79
cocav
tadok
lennny
mariaz_09
canadianca50
odrina
ancone
SilviaDumitrescu
danniela
RamonaM
georgeta.prnic
AlinaJ.Bijoux
firicel
pufoi
piciul
dorinamisov
valentinadof
IOANA 80
MagdaMarin
melus
MihaelaT
ema
Dorulet
Admina
LORIMAR
denis21
zahariaelouise
claudiana
gretty
Gabiuta
tinap
greieras
gabyd
corina corina
49 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina cu legume (4) Empty Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 27 Mar 2012, 3:05 pm

Capitolele anterioare:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



***************************************************************



Fetelor , intr-un ghiveci trebuie puse 4-5 seminte de leustean . Cand plantutele se vor putea manevra , le plantati in alte ghivece cate doua -trei . Ghivecele trebuie sa fie si adanci , sa aiba pietricele pe fund pentru o mai buna drenare si sa nu stea in curent de aer puternic .

Tina , tare-as vrea sa-ti creasca leusteanul ! Sa ai cateva tufe generoase !

Gabiuta , iti doresc sa ai flori frumoase ! hug Cimbrisorul se mai pierde in timp . Eu adun de pe malul Ramnicului si de ala an la an dispar multe palcuri . Cred ca in primavara asta am sa-mi aduc si cateva plante in curte sa le inmultesc . Daca n-ar fi cimbrisorul ci socul , nu stiu cu ce ceaiuri m-as feri de raceala iarna . Eu nu am luat un Paracetamol macar toata iarna . Lamaie si ceaiuri , sanatate curata !

La noi continua sa bata vantul si e foarte rece afara . Dimineata am terminat de pregatit brazdele pentru morcov , dar maine cred ca semanam . Imi zboara semintele cat colo din palma ! Asa ca am un pic de timp de masina de cusut si o lenjerie rrroz care trebuie terminata .

Mult spor sa aveti , fetele ! dama


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Mar 2012, 9:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de gabyd Mar 27 Mar 2012, 3:09 pm

Corina, eu cred ca am pus vreo 10 rade ....oricum nu erau mai multe in pliculet. Am mers pe principiul ca din toate tot imi va iesi ceva. ....sper
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 27 Mar 2012, 3:12 pm

Ti-am spus eu ca ai sa dai si la vecini ! Ce pliculet ! 10 seminte ? Cred ca trebuie sa ma reprofilez : vand seminte ! rade
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de greieras Mar 27 Mar 2012, 3:13 pm

Corina ,corina dragostea mea.Eu iti doresc si tie multa multa sanatate si multa,multa putere de munca la cit suflet pui.
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de tinap Mar 27 Mar 2012, 3:14 pm

Corina ce harnica si inimoasa esti!Si buna si frumusica!
Cum arata cimbrisorul?Ca si cimbrul,doar ca e salbatic?Si tu il gasesti crescind spontan in natura?Ai pomenit de cimbrisor si soc,faci ceaiuri din ele?
Ce plante medicinale recomanzi tu sa avem in casa?
Scuze ca ti-am pus atit de multe intrebari.
kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de gabyd Mar 27 Mar 2012, 3:14 pm

Pai de ce nu rade .....2 lei/pliculetul....nu dau nimic la vecini, tindoar pt mine....ciorba fara leustean nu are nici un gust pupi
gabyd
gabyd
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 842
Varsta : 57
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 08/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 27 Mar 2012, 3:27 pm

Greieras , esti o draguta ! love

Tina , nu stiu daca sunt in masura sa spun despre ceaiuri in general ca nu sunt asa documentata . In ceea ce ma priveste , avand probleme profesionale cu raguseala am adoptat cimbrisorul . Apoi am aflat ca e bun si de raceala si de stomac . Ceaiul de soc e sudorific si putin laxativ . Deci e bun si la raceala si la o digestie lenta , asa ca am considerat ca trebuie sa-l adopt si pe el ca mi se potriveste . Aromele lor sunt cuceritoare si mi-a fost usor sa le beau , ca de altfel nu ma omoram dupa ceaiuri . Am tot respectul si pentru doamna salvie , mai beau si ceai de tei dar rar , menta cateodata si pelin doar la nevoie . Pelinul il pastrez mai mult pentru sotul meu cand sudeaza si-l mai ia flama (seara ii pun cate doua- trei picaturi in ochi ;ustura grozav , dar a doua zi nu mai mergem la oftalmolog sigur ) si inainte beam si eu pentru paraziti intestinali cate doua cani ( mancam lapte prins si nefiind fiert o pateam . Acum prefer sa fac iaurt - e mai sigur .)

Cimbrisorul creste in tufe dese si nu prea inalte (10-12 cm ) , are flori roz-lila ca si cimbrul si are un parfum imbatator prin mai cand il culeg . Inca nu l-am cultivat , dar se inmulteste repede (prin drajoni - ca menta ) si nu cred ca e pretentios .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de tinap Mar 27 Mar 2012, 3:38 pm

Corina,ce comoara esti,si ce frumos gindesti si traiesti.Socul imi place si mie,mamarea mea facea sirop si-l beam cu sifon,o bunatate..Cimbrisorul s-ar putea sa-l stiu,acum il caut pe net.S-a prins si cimbrul meu,e chiar maricel,s-a ramificat,in fiecare zi ma uit la el.Foarte interesant tratamentul cu pelin,eu cred ca n-am vazut niciodata pelin,desi am crescut la tara.Mie imi plac foarte mult plantele medicinale,si aici femeile le folosesc,fosta soacra imi spune care pt ce sint,ea foloseste multe,are o solutie dintr-o planta pt dureri de urechi,iar gutuia o tine in frigider ca medicament pentru afte si dureri in git.Si sa stiti ca a avut efect,la afte. Gaby,eu tocmai ce-am mincat 2 farfurii de ciorba de perisoare,facuta cu multe legume,toate proaspete,cu marar, si cu leustean romanesc,congelat.
O bunatateeee!Am facut o oala mare,ca mie imi place foarte mult,de fapt la toti,eu o mincai si cu ardei iute,da iuteeee..

Azi am plantat leustean(din nou),intr-un ghiveci cu pamint de flori,am presarat semintele.vreo 10 cred,le-am stropit cu apa bine,apoi am presarat pamint foarte fin pe deasupra si am tasat usor cu palma,sa adere semintele la sol,nu am mai udat stratul de pamint fin de deasupra,deja si-a tras umezeala de la stratul pe care l-am udatL-am pus ferit de curenti si soare,are soare doar 2 ore pina-n prinz,e soare de primavara,inca nu arde tare,mai tirziu,il pun la umbra.Am mai pus in inca 3 ghivece,pe linga flori..Acum,sa vedem ce-o sa iasa si cind rasar. kiss
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 27 Mar 2012, 3:50 pm

Corina nu este de loc pretentios.Eu am avut mult printre flori ,in special printre aquilegii.Cred ca ii tinea putina umbra si intr-adevar s-a intins pina a disparut.Daca stiam iti dai seama ca faceam in asa fel sa nu il pierd dar acum o sa incerc cu mai multe feluri de seminte de la diversi producatori ca unele nu sunt viabile.
Corina din soc nu faci si dulceata?
Tina sa ai parte de leustean frumos si mult! Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 27 Mar 2012, 3:59 pm

Ma cam feresc de dulceturi Gabiuta pentru ca...le mananc . Facem socata o data , de doua ori si restul de flori le pastrez pentru ceai . Fructele le mai dau pe la vecine .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de Gabiuta Mar 27 Mar 2012, 4:04 pm

rade te inteleg ca si eu le maninc.Fata mea draga sa ai parte de tot ce e mai bun pe lumea asta pentru ceea ce esti love
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Mar 27 Mar 2012, 5:19 pm

Multumesc ! love
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de gretty Mar 27 Mar 2012, 9:11 pm

Oanaraluca, uite cum faci: cand rasar plantele la lasi 3-4 zile si apoi le raresti, smulgi pe cele mai firave, dupa alte 3-4 zile repeti pana iti raman maxim 2 in acel ghiveci. Daca ai mai multe viguroase cat de cat, mai replantezi si in alt ghiveci. Daca vrei sa-l tii doar in ghiveci nu se va dezvolta foarte mult,ar fi ideal sa-l pui in gradina. Oricum poti lua din piata taraneasca rasad gata crescut doar sa-l pui intr-un ghiveci mai mare.Eu am vazut mereu la vremea asta in ghivecele sau paharele, si in piata si la supermarket. Sa ai succes!
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de claudiana Mar 27 Mar 2012, 10:23 pm

Se vede ca a venit primavara, care mai decare mai harnicute pe aici!! Pe la mine e cam in urma timpul fata de alte zone dar iarna si-a luat talpasita de pe campuri.Corina acum am vazut ce de bogatii la tine in solar, ti-am mai zis eu ca mi-a lua ghemele , crosetul si m-a muta la tine acolo! pupi Esti o mare gospodina! hug
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Joi 29 Mar 2012, 8:33 pm

Claudiana , love te astept !

Si acum la raport . Ieri am semanat 5-600 de seminte de vinete Lucia , ardei cate 45 din fiecare (gras , Kapia , gogosar si unul de-i zice Potop - o combinatie intre gras si Kapia si rodeste...potop ) ca la noi nu prea se fac ardeii . Azi am semanat rosii doar cateva ladite pentru solar si cimbru .V-am mai aratat eu si anul trecut cum seman , dar am facut si ieri poze .

Fac trei randuri in ladita , le ud si seman cate 10 seminte pe rand la rosii si cate 15 la vinete si ardei .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai vreau sa va arat o poza , asa ca sa ma laud ca am primit de la Louise
(Zaharia ) love un trandafir cat mine de inalt , pe care l-am si plantat imediat ce am ajuns acasa cu el (de la microbuz ) .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In poza nu e tot , dar va spun eu ca avea doi metri wink . Inca nu am o brazda cu flori , dar cred ca si langa patrunjel ii sta foarte bine . Important e ca mi l-a dat cu drag si eu l-am primt la fel . kiss
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 29 Mar 2012, 9:14 pm

sa-ti creasca mare si sa- ti faca multe flori!
ii sade tare bine la tine in gradina! pupi
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 30 Mar 2012, 1:29 pm

Louise , love !

Gata ! Am terminat de semanat 4 brazde de morcov , luungi de 20 de metri si cu cate trei randulete de fiecare . Am facut santulete , le-am udat , am semanat (pe doua brazde am amestecat samanta de morcov cu samanta de salata sa fac ceva rasad ), am acoperit , am batatorit cu lopata de zapada sa fie brazda uniforma si am udat cu furtunul caruia i-am pus in cap o sita de stropitoare . Dupa amiaza erbicideaza sotul meu si trecem la urmatoarele brazde pe care am intins rumegus si trebuie , arate , frezate si semanate . Cred ca si toata saptamana viitoare semanam si apoi gata , ramane doar de udat cand e nevoie .

Sotul meu a fost la piata cu ceapa , salata si marar si s-a intors cu 1,200 kg de mazare Kelvedon pe care urmeaza sa o semanam zilele viitoare . Mai ramane apoi sa punem muuult marar si cam gata cu semanaturile .

S-aveti spor la treaba , fetele ! hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de denis21 Vin 30 Mar 2012, 1:33 pm

Corinuta, harnicuta! bee
Sa ai spor!Emai bun acest soi de mazare?Vreau sa pun la mama la tara! hug
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 30 Mar 2012, 1:38 pm

Denis , Merci !
Sa stii ca si eu am pus mazare numai o data si nu stiu ce soi era . Acum am intrebat si eu alti producatori (dupa ce le-am vazut mazarea vara trecuta la vanzare si am si gustat-o ) si mi-au spus ca asa o cheama pe cea semanata de ei . Am luat si eu ca era gustoasa si stiu ca e si foarte productiva . Ramane sa vad cum i-o placea ei la mine , ca mie imi place de ea . wink
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 30 Mar 2012, 1:48 pm

Spor la treaba sa ai Corina si jos palaria pt ce faci... pupi Ieri seara si azi dimineata a plouat pe aici asa ca stau in casa la croseta...am sapat si eu gradina saptamana trecuta si pana ieri si am semanat arpagic,usturoi,morcov,ridichi,salata,patrunjel de frunze si de radacina,am mutat 4 tufe de muri si plantat vreo 500 de bulbi de gladiole....si toate astea singura ca tata nu poate...sunt mandra de mine... wink Am renuntat la ideea de a face rasaduri de rosii si castraveti si voi pune semintele direct in pamant dar asta sapt viitoare cand se mai usuca pamantul...gata...ma duc sa-mi adorm albinuta... kiss
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de denis21 Vin 30 Mar 2012, 2:00 pm

Mersi, Corina!Esti o draguta!Spor la lucru in tot ce faci!
Lorimar foarte bine faci ca iti ajuti tatal, felicitari!Si eu merg la tara la mama si o ajut.Ai pus gladiole, nu gluma!
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 30 Mar 2012, 2:26 pm

Cu placere , Denis si sa ai spor la treaba !

Loredana , da ' stiu ca ai avut chef de treaba ! bee Ti-ai pus gradina la punct , ai avut parte si de ploaie... Si eu ma pregateam sa stig tare pana la Bucuresti , sa ma auda Samo ca vara trecuta cand a trimis ea ploaia la mine... ce racoreala am tras ! Poate tine si de data asta ! Ce zici Samo ? ura

Lori , totusi constat ca-ti lipseste mararul , loboda si poate si cateva frunze de spanac (daca-ti place ) , ca sa fie salata completa . wink Cu gladiolele te asigur ca ai facut treaba buna . Florile astea eu le ador si la noi se vand foarte bine . Ne spui tu la vara !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de LORIMAR Vin 30 Mar 2012, 2:44 pm

Ai dreptate Corina,nu am pus inca mararul pt ca adevarul e ca nu merge la noi,cand e mai mare si frumos atunci se umple de paduchi si nici nu vreau sa-l mai vad...nu stiu,sa vad ce zice tata,daca vrea sa mai puna sau nu,loboda noi nu punem pt ca nu mancam ce-i drept,in salata cu ridichi mai punem doar spanac dar nici pe asta nu-l semanam in curte...Gladiole mi-am adus in 2005 6 bulbi diferite culori care s-au inmultit f mult,imi sunt f dragi inflorite insa sunt prea multe asa ca le duc la o florarie pt doar 50 bani firul,e putin dar macar le iau fetelor fructe de banii aia in fiecare zi....Leusteanul iese singur de la an la an asa ca nu il mai semanam noi...
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de claudiana Vin 30 Mar 2012, 2:57 pm

Munca multa multa...multa !! Harnicute fete!!!Azi nici eu nu muncesc in gradina pt ca e o vreme tare ciudata intai a pluat apoi, a dat soarele, acum tuna si e lapovita..Ieri am semanat patrunjel, am udat salata, ceapa ,mararul si ridichile in solar si am mutat capsuni. Erau imprastiate prin vie(asa le-am primit) si erau destul de greu de ingrijit asa ca le-am scos si le-am asezat la rand frumos. Am facut 7 randuri dar cred ca mai am de facut vreo 5. Va intreb si eu...loboda se prinde din rasad ca nu gasesc seminte de loboda rosie si tare as vrea?!
claudiana
claudiana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 359
Varsta : 42
Localizare : Barsanesti/Bacau
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de corina corina Vin 30 Mar 2012, 3:26 pm

Da , se prinde ! Si cea rosie si cea alba . Am incercat eu si acum am un sac de seminte . Daca vrei iti trimit numai decat din fiecare cu mare drag !
Vreau si eu sa vad la tine in solar ! dama

Loredana , nu-mi place deloc ce pateste mararul tau . Si sa-l stropesti , dupa care sa-l mananci , n-as zice! Mai bine te lipsesti .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina cu legume (4) Empty Re: Gradina cu legume (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB