Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

+46
annamaria26985
mihastef
Gabica
MihaelaT
anc@
Andata
tiana
alban andreea
AnnieW
Uca
ancabanu
ivanutamihaela
crina68
Carmencyta
Day
michelinebeaulieu
ema
tinap
georgeta.prnic
mnarcisa
Gianina4ever
alinachiri
RamonaM
crina_grigor
danniela
cillywilly
violeta25
carcriv
geo
IrisT
aurishta
LYNDA
valentinadof
ioana soare
natasaSV
Admina
coripin
trandafiras78
ismi3ismi
SilviaDumitrescu
Chirrox13
danae
rivka
diada
ivanoiuadela9
MagdaMarin
50 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 17 Feb 2012, 6:58 pm

Capitolele anterioare:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Sam 18 Feb 2012, 7:52 am

Nu am mai apucat să scriu ieri că ne am mutat într o alta rezervă cu un pat mare (şi asta datorită faptului că a intrat în tură o asistenta care m a cunoscut de când lucram în spital ) aşa că azi noapte am dormit cât de cât. CLIO Ela aici nu poţi veni nici măcar cu un scaun de acasă dar apoi cu o saltea wink am văzut că au 2 rezerve speciale dar te costă 100 lei/zi chiar sunt curioasă să văd cum arată . La vizita de ieri ne a spus medicul că ne tine până luni ,pe lângă antibiotic îi fac aerosoli şi hidrocortizon , acum nu mai respira asa greu dar mai tuseste în schimb pe mine m a prins curentul şi cred că şi vreun microb că am răguşit şi nu mai pot vorbi deloc zid Problema e că o să ne dea tratament acasă să i fac aerosoli şi la noi nu se găseşte aparatul acela pt copii. Ceea ce am cumpărat am înţeles că sunt înhalatoarele pt adulţi care se pun în aerosol. A făcut cineva fără aparat la copil şi dacă da cum ? Vă pup şi vă mulţumesc din suflet pt ajutor. Multă sănătate la pitici.
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 18 Feb 2012, 7:08 pm

Atat eu cat si Diada facem la copiii aerosoli.
In orice farmacie sensiblu gasesti aparat aerosoli/nebulizator care are masca si pentru copii
Imi pare rau de cele intamplate si daca nu ma insel aseara la stirile TVR 1 de ora 8 a fost un reportaj despre tine si baietelul tau.Chiar i-am spus sotului de tine.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 19 Feb 2012, 2:38 pm

Am fost şi am întrebat la farm mari catena şi sensiblu şi nu au aparat pt aerosoli (cică nu a întrebat nimeni până acum ) aşa că am sunat o pe soacră mea dincolo şi mi a luat unul dar mi a zis că e nu ştiu cum că se face cu apă fierbinte. Aşa faceţi şi voi sau mi a luat altceva ? Aici la spital au un aparat unde introduc înhalatoarele pe care le am cumpărat şi îl pun pe nasucul şi gura copilaşului şi apăsa de 2 ori iar copilul îngăleaza mirosul care se degajă . Voi cum faceţi la copii ? Să nu râdeţi de mine dar e prima dată când am văzut cum se face şi nici nu am auzit nici o cunoştinţă să facă la copii ) . Magda nu ştiu ce ai văzut dar sigur nu am apărut eu la tv. Despre ce era vorba că m ai făcut curioasă. wink kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de diada Dum 19 Feb 2012, 7:19 pm

Imi pare rau ca treci prin asa ceva, am avut si eu cu cel mare la 1,7 luni, am stat 3 zile la reanimare intr-un patut si eu si copilul, cu antibiotic la 6 ore si aerosoli de 3 ori pe zi, cred ca si mai des... si nici bagaje nu aveam voie la urgenta sau jucarii, de mancare nici nu vreau sa va povestesc.. a fost groaznic, nu vreau sa mai repete nimeni experienta asta.

Nu pot sa cred ca nu au auzit de nebulizator, eu am OMRON luat de la sensiblu, am dat in jur de 320 sau 350 lei pe el nu mai retin, dar isi face treaba foarte bine, noi am scapat de multe cu el, eu ii pun in el doar ser fiziologic si apa de Sibiu (mi-a trimis Adar putin, tot de la ea stiu ca este foarte buna).

Sanatate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de rivka Dum 19 Feb 2012, 8:21 pm

ivanoiuadela9 imi pare rau ca aveti asa probleme , si eu ca si Diada folosim aparat cu aerosoli tot Omron una dintre fetele mele am patru Smile are astm si doctorita ne-a recomandat sa-l cumparam ca este foarte bn si pentru ceilalti cand sunt raciti si sotul face si pt sinuzita ,tot cu ser fiziologic folosim si depinde ce iti recomanda doctorita pe langa ser .
Eu iti sugerez sa mai cauti si la alte farmaci aici in TM am vazut ca au si la Catena aici am gasit cum se foloseste aparatul
si cred ca poti sa-l comanzi si de pe internet , Sanatate multa la micut hug
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 19 Feb 2012, 8:32 pm

Adela ia vezi tu ca nu cumva ca soacra ta sa fi luat INHALATOR sa fi confundat termenii,inhalatorul il folosesti cu apa fierbinte/ceai pentru inhalatii,nebulizatorul/aparat aerosoli e cu aer comprimat si pulverizeaza lichidul/serul/medicamentul pentru a fi inhalat mai usor.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de danae Lun 20 Feb 2012, 1:55 pm

Adela, multa sanatate si sa veniti repede acasa! kiss
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 20 Feb 2012, 4:55 pm

buna fetele ... am plecat azi din spital .... acum sunt la servici ... stefi e cu tata acasa dar trebuie sa mai facem tratament pana miercuri ( am o punga plina cu antibiotic si am plecat cu branula in manuta ) iar apoi iar la control . Sa speram ca va fi bine , inca mai haraie un pic in piept si trebuie sa mai facem aerosoli inca 2 sapt . Va pupam si numai bine tuturor.
Magda am vazut stirea dar fiind in spital nu auzisem nimic , era vorba despre un coleg de al lui stefan care la fel era bolnav si nu putea manca si din cauza amigdalitelor umflate s a inecat zid doamne fereste
ps. am uitat sa spun ca maine ajunge si aparatul meu de la soacra mea si va spun cum arata ca ea o tine una si buna ca altceva nu a gasit si sa iau picaturi sa i pun in apa sa inhaleze zid


Ultima editare efectuata de catre ivanoiuadela9 in Lun 20 Feb 2012, 4:58 pm, editata de 1 ori
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 20 Feb 2012, 4:57 pm

Adela, sanatate multa tie si lui Stefi, pupici pupi
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mar 21 Feb 2012, 9:38 am

buna dimineata fetele ..i-am trimis silviei pozele cu aparatul care l-am primit aseara de la soacra mea . vreau sa va rog sa mi spuneti daca asa este si al vostru si daca da cum il folositi ... daca nu o fi bun ... nu stiu ce sa fac cu el zid pupi
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 21 Feb 2012, 10:11 am

ivanoiuadela9 a scris:buna dimineata fetele ..i-am trimis silviei pozele cu aparatul care l-am primit aseara de la soacra mea . vreau sa va rog sa mi spuneti daca asa este si al vostru si daca da cum il folositi ... daca nu o fi bun ... nu stiu ce sa fac cu el zid pupi
iatal
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si mai zice:
ivanoiuadela9 a scris: Magda , Diada aşa arată aparatul de l am primit aseară de la soacră mea . Am făcut poza la cutie , nu l am desfăcut -aşa arată şi ale voastre ? Eu am citit instrucţiunile şi trebuie puse nişte picături sau altceva care trebuie înhalate .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Ultima editare efectuata de catre SilviaDumitrescu in Mar 21 Feb 2012, 10:35 am, editata de 1 ori

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 21 Feb 2012, 11:49 am

da,asta este nebulizator pt aerosoli
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 21 Feb 2012, 7:50 pm

Da acesta este,iar picaturile de care vorbesti sunt de fapt fiolele de medicamente recomandate de medic.
AICI gasesti detalii in romaneste despre el.
Iar aici poti citi si descarca Instructiuni utilizare traduse

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Mier 22 Feb 2012, 1:09 pm

Fetelor cine m-o fi blestemat zid Dupa tratamentul de aseara stefan a baut o cana de lapte si intr-o ora a vomitat tot... am zis ca poate de la oboseala , surmenaj , dar la 2 azi noapte vomita iar si il apuca si diareea. La 4 azi dimineata plecai sa caut farmacia de garda sa iau saruri si sumetrolin , ii dadui si no spa ca il durea burtica si la 9 fuseram la spital la control ca zicea ca astazi ii scoate branula din manuta ... si cand colo cand auzi ca vomita zise ca e o reactie secundara la tratament si daca vomita nu pot sa i dau nimic si trebuie sa i continuam tratament injectabil pana vineri. Asa ca il chinuiram iar scotandu-i dintr-o mana si intepandu l in cealalta . Nu vrea sa manance nimic si tare imi e ca la noapte ajung cu el la perfuzie . zid Sper sa nu dar asisitenta imi spuse ca dupa cum arata de palid nu stiu ce vom face ... incercai sa i dau niste banana dar o vomita la spital , apoi ii dadui sa rontaie niste boabe de orez si bau niste hidrasec , dar zise ca mai bine ii dau prolyte . de pe la ora 11 doarme . ieri a dormit de la 10.30 dimineata pana la ora 16 ( s-a trezit 10 minute pe la 12 si s a culcat iar ) . Nu am patit asa ceva pana acum si tare imi e ca a luat un microb de la o fetita de 9 luni care venise cu voma si diaree . Stiti cum e cu spitalul ...te duci sa te vindeci de o boala si pleci cu 7 dupa tine .... zid
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de danae Mier 22 Feb 2012, 1:14 pm

Adela, imi pare tare rau sa aud asta. Sanatate multa piticului! pupi Daca vomita, nu ii da fructe, nici macar banane. Ii faci ceai si ii dai cu paine prajita sau covrigi. Sincer, mai bine covrigi, de cei uscati, de Buzau. Si daca face si diaree, parerea mea e sa incerci ceaiul de frunze de salcam si fara supozitoare. Te pup.
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 22 Feb 2012, 2:05 pm

Adela, imi pare rau ca Stefan al tau se simte rau....Delia mea s-a simtit rau anul trecut, intr-o noapte s-a trezit si a vomat, avea si diaree... si intr-o ora a vomat de 3 ori ...la ora 4 dimineata am mers cu ea la urgente si ia dat metroclopramid, regim alimentar, lapte fara lactoza timp de 3 zile.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de trandafiras78 Mier 22 Feb 2012, 2:12 pm

Adela, imi pare tare rau ca treci prin asa ceva. Legat de voma si diaree, pare a fi virus la stomac - enterocolita, care trece in cateva zile cu regim alimentar (morcov fiert, orez fiert, banana, paine prajita) si cat mai putin lapte (de preferat deloc, daca se poate). De asemenea, este foarte important sa-l hidratezi cat mai mult. Exista si niste saruri (intreaba la farmacie) care se pun in apa si ajuta la mentinerea hidratarii piciului. Sa nu te sperii daca nu o sa manance mare lucru. Importanta e hidratarea. Al meu pitic a avut de cateva ori asa ceva si a trecut procedand asa cum ti-am descris anterior. Tratamentul expus este dat de pediatrul copilului.

Multa sanatate sa aibe Stefanut, iar tu multa putere.
trandafiras78
trandafiras78
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 246
Varsta : 43
Localizare : Germania
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de diada Mier 22 Feb 2012, 2:59 pm

ivanoiuadela9 a scris: ... si cand colo cand auzi ca vomita zise ca e o reactie secundara la tratament si daca vomita nu pot sa i dau nimic si trebuie sa i continuam tratament injectabil pana vineri. ...Stiti cum e cu spitalul ...te duci sa te vindeci de o boala si pleci cu 7 dupa tine .... zid

Da, reactie secundara la tratament, un tratament puternic care nu-si avea rostul, si bineinteles ca injectabil tot antibiotic puternic, ca e rau copilului.. cauta un doctor homeopat si ai incredere in el, parerea mea.

Nu ai luat de la spital, este o reactie secundara la tratament, eu am fost de doua ori si nu am luat de-acolo nimic, si am stat cateva zile...

imi pare rau, citeste-ne topicul de medicina homeopata, incearca, crede si te vei convinge. Sau da o cautare pe net despre asta.

SFAT: gemoterapic de merisor si gemoterapic de nuc 20 de picaturi de 3 ori pe zi, MINUNI face. Sanatate!

si daca-ti bea lapte, cumpara-i lapte fara lactoza, este scuuump si e posibil sa nu-l bea, dar eu cu gemoterapicele de mai sus nu am avut nici o interdictie la mancare, homeopata mea nu mi-a impus regim alimentar niciodata la copii si fac 2 ani de cand ma duc la dansa.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Joi 23 Feb 2012, 12:59 pm

Diada ai avut dreptate ca daca lua un virus trebuia sa vomite incontinuu si sa stea bleg in pat cum am patit cu Luiza ultima data , dar el e vesel , aseara a baut un pahar de lapte de vaca ( mai mult nu i am dat , dar el a mai vrut saracutul ) si mi a fost frica sa nu verse iar . Toata noaptea a dormit linistit , nici aerosoli nu i-am mai facut ( ii fac deseara ca am facut rost de picaturi) , si mai avem injectabil pana maine dimineata . Aseara i-am facut eu incet injectia ca ma rupe si taxiul de bani dus intors . maine sper sa scapam de tot . Azi de dimineata i-am dat sa pape ce a vrut el , adica 2 feliute de margarina cu miere si apoi i-am facut gris si a papat un castronas. Acum doarme , apoi ma reped de la servcii sa i dau sa pape un pic de supa daca o vrea .
Spuneti mi acum voi ati dat careva la copii vitamine cu,, ulei de peste ,, , nu mai stiu unde am pus reteta si nu stiu cum se numesc .
sanatate tutturor . kiss
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de coripin Vin 24 Feb 2012, 9:15 am

multa sanatate micutului, adela
coripin
coripin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 155
Localizare : vatra dornei
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de Admina Vin 24 Feb 2012, 10:08 am

Adela sanatate puiutului. Te rog ascult-o pe Diada, stie ce zice, la fel povestea si ea, inainte, despre copilasul ei. Cu homeopate a reusit sa scape de spitale si sa nu mai chinuie copilul cu medicamente si injectii. Doamne, cand citesc prin cate trec micutii, mi se strange inima. Zici ca e abator, nu spital...

Exclamation Si va rog, mai ganditi-va la ce le puneti in farfurie. Nu vreau sa supar pe nimeni, stiu cum e sa nu-ti permiti, dar pentru ei trebuie sa facem toate eforturile. Si asa cum ne preocupam sa le luam o haina noua, o carticica, niste carioci, pe primul loc trebuie sa fie alimentatia sanatoasa. Margarina nu are ce sa caute in alimentatia unui copil (nici in a unui adult... decat daca daca vrea sa-si faca rau). Cumparati un pachet de unt romanesc si congelati-l portionat, apoi decongelati pe rand, pe masura ce mananca. Margarina nu are aproape nimic natural in ea, chiar nu va puneti intrebarea din ce e facuta, daca nu e din lapte si uleiul e hidrogenat, nu ulei de bucatarie?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de natasaSV Dum 26 Feb 2012, 10:30 am

ei bine, Da!
subscriu si eu !
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 26 Feb 2012, 8:21 pm

si eu.margarina,in niciun caz!
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de diada Dum 26 Feb 2012, 8:41 pm

Si nici branza topita, crenvusti, salam, dar margarina si branza topita sub nici o forma!

Adela, dar cum adica, tu te duci cu taxiul la injectie? macar la mine venea asistemta acasa 10 lei de injectie si la final ii bagam in geanta 250 de lei (faceti voi socoteala cate injectii am bagat in copil) zid si asa se ofusca draga ca urca 4 etaje! fara lift! dar ea lua banii astia in cateva zile... si imi mai si zicea una sa duc copilul la psihiatru ca nu e bine cum reactioneaza cand o vede sau ceva...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4 Empty Re: Ingrijirea celor mici (bebelusi/pitici)-4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB